2024 liepos 25 d. ketvirtadienis, 10:38
Reklama  |  facebook

Perdegimas gali grėsti ir vasarą: kaip išvengti sveikatą alinančio reiškinio?

2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai kur kas įtemptesnis, o tarp darbo ir laisvalaikio vyrauja disbalansas.
nuotrauka
Ukmergės r. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
DPD Lietuva, UAB
„Šiuolaikinėje visuomenėje perdegimą patiriančių žmonių skaičius vis auga, o visuomenė tai priima kaip rimtą ir sveikatai pavojingą būseną. Kiekvieną dieną susiduriu su pacientais, kuriems pasireiškia vienas ar kitas perdegimo požymis. Perdegimas yra daugiasluoksnis ir nevienalytis, todėl jo vystymuisi įtakos gali turėti daugybė aspektų. Kai kuriais atvejais vienas iš veiksnių gali būti būtent vasaros sezonas, nes tuomet daugėja įvairių ne tik darbinių, bet ir šeimyninių įsipareigojimų, darosi vis sunkiau išlaikyti darbo ir poilsio režimą", – sako pranešime cituojama psichologė Vitalija Navickė.

Geras oras stebuklingai neišgydys

Žmonės dažnai tikisi, jog vasara į jų gyvenimus įneš vidinio palengvėjimo, atsipalaidavimo ir vien saulė pagerins nuotaiką. Giluminės, ilgalaikės psichologinės problemos arba perdegimo požymiai dėl gero oro stebuklingai neišgyja. Realus gijimas reikalauja kur kas daugiau pastangų, žinių, o kartais ir specialistų pagalbos.

„Psichikos sveikatos puoselėjimu bei prevencija vertinga būtų užsiimti kasdien. Deja, dažnai susimąstome apie tai tik tada, kai atsiduriame prastoje padėtyje, netenkame gyvenimo džiaugsmo arba sulaukiame artimųjų raginimo kreiptis į specialistus. Visgi, tam tikri simptomai gali atkreipti dėmesį ir priversti susimąstyti apie galimus perdegimo požymius“, – įspėja specialistė.

Aplinkos
ministerijos
nuotr.

Pasak psichologės, sunerimti reikėtų jei pradedama jausti nuolatinį nuovargį net ir po gero poilsio ar atostogų, jei pablogėja miegas, padidėja dirglumas, norisi atsiskirti nuo žmonių. Taip pat jeigu ima sekinti neaiškios kilmės galvos, nugaros, skrandžio skausmai, ženkliai suprastėja darbo rezultatai ir pasitikėjimo savimi jausmas, padidėja sveikatai nepalankių savęs raminimo, atsipalaidavimo būdų naudojimas.

„Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ženkliai didesnį polinkį į perdegimą turės tų specialybių atstovai, kurie turi nuolatinį kontaktą su žmonėmis. Dirbantiems tokį darbą vertėtų atsakingai sekti savo emocinę savijautą darbinėje aplinkoje bei pamėginti palaikyti kuo geresnį darbo ir poilsio balansą, mokytis brėžti profesines ribas", – priduria V. Navickė.

Rinkitės darbovietę, kuriai rūpi

Psichologė sako, kad reikėtų nepamiršti laikytis auksinės „888" darbo ir poilsio taisyklės: „8 valandas skirkite gyvenimui bei poilsiui, 8 darbui ir 8 miegui. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į kokybišką poilsį, kuris turėtų apsieiti be alkoholio vartojimo, persivalgymo ir be darbinių skambučių, laiškų atsakinėjimo. Taip pat vertėtų pasirinkti darbovietę, kuriai rūpi. Darbdavys turėtų rūpintis darbuotojo psichologine sveikata, juk tai atneš tik geresnius darbo rezultatus".

Specialistei pritaria ir įmonės „DPD Lietuva" personalo vadovė Aušra Delonaitė, kuri sako, kad, nors darbdavys negali kontroliuoti asmeninio gyvenimo sukeliamo streso, tačiau gali ir privalo prisidėti, jog darbo aplinkoje streso būtų kuo mažiau.

Freepik nuotr.

„Tai itin aktualu jaunajai darbo rinkos kartai, vadinamai Z karta. Šie žmonės geba atpažinti savo emocijas, kreipti dėmesį į tai, kaip jaučiasi darbe ir nelinkę „kentėti" dėl gero atlyginimo ar karjeros. Jei norime juos pritraukti ir išlaikyti savo įmonėse, negalime ignoruoti to, kokią atmosferą kuriame darbe. Gera ir palaikanti atmosfera – įmonės kultūros dalis, tad ji kuriama iš daug nedidelių, bet labai svarbių detalių", – sako pranešime cituojama A.Delonaitė.

Personalo vadovė papildo, kad šiandien jau niekas nesiginčija, jog emocinė sveikata tokia pat svarbi kaip fizinė ir ja būtina rūpintis. Pirmiausia už savo sveikatą yra atsakingas pats žmogus, tačiau įmonė tik išlošia prisidėdama prie darbuotojų emocinės sveikatos gerinimo. Gerai besijaučiantys darbuotojai yra kūrybingesni, darbingesni ir labiau įsitraukę.

„Savo darbuotojų emocinei gerovei skiriame didelį dėmesį. Siūlome įvairias papildomas naudas: apmokame laiką, skirtą savanorystei, gimtadienio proga skiriame apmokamą laisvadienį, lojalius darbuotojus apdovanojame didesniu kiekiu atostogų dienų. Nors poilsis – raktas į gerą savijautą, deja, to užtenka ne visada, todėl mes ieškome būdų, kaip subtiliai ir neįkyriai padėti darbuotojams geriau pažinti savo emocijas. Kiekvienas įmonės darbuotojas, naudodamasis specialia mobiliąja programėle „Mindletic", gali gilinti žinias apie emocinę sveikatą, klausyti paskaitų, mokytis meditacijų ir t.t. Prireikus didesnės pagalbos, ta pati programėlė suteikia galimybę anonimiškai konsultuotis su psichologu", – darbuotojų gerovės pavyzdžių pateikia A.Delonaitė. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-07-25 09:56
Visame pasaulyje kas 11 sekundžių prieš vieną ar kitą įmonę įvykdoma kibernetinė ataka, tad ši tema tampa vis svarbesne IT specialistų kasdienybės dalimi. KTU magistras pastebi, kad dirbtinio intelekto (DI) įrankių plėtra taip pat kelia nerimą, nes ateityje šis įrankis turės ne tik didelę įtaką dieg...
nuotrauka
2024-07-24 07:13
„Teltonikos“ plastiko ir mechanikos komponentų gamyklos statybos prasidėjo – antradienį į pastato pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė su laišku ateities kartoms. Renginyje dalyvavę ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir Vilniaus meras Valdas Benkunskas akcentavo šio projekto naudą ...
nuotrauka
2024-07-23 09:55
Sostinėje, šalia Ukmergės gatvės, iškilo naujas SBA grupės verslo miestelis „Urban HUB“. Naujos koncepcijos prekybos bei verslo miestelio rangos darbus atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Naująją verslo erdvę rangovas pastatė už daugiau nei 23 mln. eurų. Viso čia įsikurs...
nuotrauka
2024-07-22 15:48
2024 m. birželio pabaigoje buvo pasiektas susitarimas, kurio rezultatas – pirmaujančio Baltijos šalių modifikuoto bitumo čerpių ir hidroizoliacinių membranų gamintojo „Mida LT“ kartu su gamykla Lietuvoje ir atstovybe Latvijoje bei Estijoje tapimas tarptautinės statybinių sistemų gamintojų grupės „SO...
nuotrauka
2024-07-19 09:43
Tarptautinė investicinė VMG grupė Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančiose medienos perdirbimo ir baldų gamyklose bei didžiausiame Baltijos šalyse pramonės inovacijų parke Klaipėdos rajone iki metų pabaigos planuoja įdarbinti dar beveik 200 įvairių sričių darbuotojų.
nuotrauka
2024-07-18 07:24
Įprastą mūrijimo būdą – sausus mišinius ateityje pakeis inovatyvi technologija, reikalaujanti mažiau laiko, žmogiškųjų ir finansinių resursų. Trečią dešimtmetį statybinių medžiagų rinkoje skaičiuojanti įmonė „Tegra State“ savo asortimentą papildė nauju produktu – FOME FLEX GLUE BLOCKS blokelių putų ...
nuotrauka
2024-07-17 08:01,      papildyta 2024-07-22 08:22, Papildyta VIDEO iš apsilankymo INHUS gamykloje
Surenkamojo gelžbetonio su galutine apdaila svarba architektūroje ir statyboje yra didelė dėl daugelio priežasčių. Šios technologijos privalumai apima tiek ekonominius, tiek techninius, tiek estetinius aspektus, kurie prisideda prie efektyvesnio ir kokybiškesnio statybos proceso.
nuotrauka
2024-07-12 07:55
Viena ryškiausių pastarojo meto tendencijų – atsinaujinančios energijos naudojimas namų ūkiuose. KONTESTA, bendradarbiaudama su saulės modulius į rinką tiekiančia įmone AUTONOMECO, jau antrus metus gamina automobiliams statyti skirtas stogines, terasas su saulės moduliais. Tokias stogines įmonės dem...
nuotrauka
2024-07-11 13:45
Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus" įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt" akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol daugiausia užsiėmusi žemės ūkio statybomis, pakeitė pavadinimą į „Mapri Statyba" ir šiuo metu plečia savo veiklą kitose statybos srityse.
nuotrauka
2024-07-11 09:34
SBA grupės plėtojamame prekybos ir verslo mieste „Urban HUB“ Kaune pasirašyta sutartis dėl 3900 kv. m erdvių nuomos su „Energijos skirstymo operatoriumi“ (ESO). Į greta Kauno laisvosios ekonominės zonos įsikūrusį miestelį ESO komanda, planuojama, persikels jau 2025 m. I ketvirtį.
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-09 08:02
Po dvejus metus trukusių atnaujinimo (kapitalinio remonto) darbų prekybos ir laisvalaikio centras PANORAMA tapo vienu iš įstabiausių centrų ne tik Vilniuje, bet ir regione. Aštuoniais etapais sėkmingai įvykdyti darbai proceso dalyviams suteikė patirties, kuri dėl santykinai nedidelės Lietuvos prekyb...
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-08 14:40
Investicijų valdymo įmonės „Demus Asset Management" valdomo nekilnojamojo turto projekto „Ežero takais by Citus" plėtrai užtikrintas 4,2 mln. eurų finansavimas. Į projektą iš viso ketinama investuoti 7,95 mln. eurų – dalį šios sumos, 2 mln. eurų „Demus Asset Management" jau anksčiau pritraukė iš in...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 07:23
Dėl įmonės INTERSURGICAL kitos paskirties inžinerinio statinio (automatizuotų sandėliavimo sistemų statinys), kurį RASEINIŲ STATYBA pastatė Švenčionių rajone, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą, reikalaudama panaikinti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir statinį nugriauti. Po beveik dvejus metu...
nuotrauka
2024-07-05 07:59
Siekiant užtikrinti gyventojų komfortą ir gerovę, akustikos ir garso reikalavimai pastatų projektuose tampa vis svarbesni. Akustikos kokybė turi didelę reikšmę ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir biuruose, mokyklose, ligoninėse, kt. pastatuose. Garso izoliacija padeda sumažinti triukšmo lygį, užt...
nuotrauka
2024-07-03 13:51
„EIKA" grupei priklausanti investicijų valdymo įmonė „Eika Asset Management" (EAM), 2023 m. valdžiusi keturis investicijų fondus, sako, kad tai buvo naujų rinkų ir naujų produktų paieškos metai. Jau padarytų investicijų grąža džiugino, tad įmonė skyrė laiką nagrinėti naujoms galimybėms, kai kurios j...
nuotrauka
2024-07-02 13:39
Nuo liepos 2 d. Nidoje duris atveria pirmoji bendradarbystės (angl. coworking) erdvė „Out of Office“. Susimokėję už dieną, savaitę, mėnesį ar net visą vasarą ja pasinaudoti galimybę turės visi Kuršių Nerijoje dirbantys poilsiautojai. Nauja erdvė įsikūrė buvusio restorano „Bo House“ patalpose ant Kur...
nuotrauka
2024-07-01 16:45
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco" duomenimis, birželį NT sostinės pirminėje rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su geguže, kuomet buvo parduoti 247 būstai, pardavimai sumažėjo kiek daugiau nei 17 proc.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas