2023 spalio 3 d. antradienis, 17:01
Reklama  |  facebook

Plungės verslininkai aptarė laikmečio iššūkius ir jų sprendimo būdus

2019-09-23 10:01
Pasaulyje populiarėjant žiedinės pramonės modeliui Lietuvos pramonei taip pat laikas keistis ir prisitaikyti prie siūlomų iššūkių, o prasidėjus ketvirtajai pramonės revoliucijai, kuri siejama su pačiomis pažangiausiomis technologijomis, nanotechnologijomis, robotika, reikia sugalvoti, kaip didinti ir žmonių produktyvumą, skatinti jų analitinius gebėjimus. Tai buvo Plungėje vykusios rajono pramonininkų sąjungos konferencijos leitmotyvas.
nuotrauka
Plungė. Plungės r. savivaldybės (FB) iliustr.


Minimos įmonės
Plungės r. savivaldybė,
Plungės viešojoje bibliotekoje vyko Plungės rajono pramonininkų sąjungos surengta konferencija „Lietuvos pramonės iššūkiai šiandien“. 

„Konkuruoti su Europa darbo užmokesčiu negalime, žmogus šiais laikais nori realizuoti save ir kitur, išvykti dirbti jei ne nuolat, tai sezono metu. Jei žmogus išmano savo profesiją, moka kalbas, sunku jį beprikviesti atgal“, – pranešime cituojamas rajono meras A. Klišonis.

Meras pateikė keletą skaičių, kurie iliustruoja, kaip Plungės savivaldybė atrodo lyginant su Telšiais, Mažeikiais, Rietavu, Akmene ir Skuodu. Pasak A. Klišonio, Plungė turi potencialo, nes savivaldybėje užimtumas didesnis nei Telšiuose ir nedaug atsilieka nuo Mažeikių. Kitas reikšmingas akcentas, kad, lyginant su 2018 metais, Plungės savivaldybėje didėja draustųjų skaičius, per metus įsteigta 20 bendrovių, padaugėjo (300) žmonių, užsiimančių individualia veikla. Daug metų Plungė ženkliai atsiliko nuo kaimynių, vertinant darbo užmokestį, o šiemet tarp įvardytų savivaldybių užima 4 vietą, aplenkusi Telšius. Plungė, kaip rašoma pranešime, yra viena iš tų savivaldybių, kurioje pastaruoju metu darbo užmokestis augo sparčiausiai, dabar atlyginimo vidurkis Plungėje siekia 844 eurus, o didžiausią atlyginimą (1475 eurus) moka UAB „Litnaglis“.

 

Neseniai buvo paskelbta, kas Lietuvoje ir kiekvienoje savivaldybėje sumoka daugiausiai mokesčių. Deja, tik mažoji dalis sumokėtų mokesčių, dažnu atveju – tik gyventojų pajamų mokesčio dalis – grįžta savivaldybei.

„Esant tokiai situacijai iš Savivaldybės atimama galimybė remti verslą – net „žaliąjį“, net plyno lauko investicijas! O jei Savivaldybė suteikia lengvatų ar nusprendžia atleisti nuo mokesčių, tai gauna dvigubą minusą“, – pastebėjo A. Klišonis.

Meras pasidžiaugė, kad iš esmės Plungėje gerėja gyvenimo kokybė, kuriasi jaunos šeimos, auga vaikų darželių poreikis. Ir pirmokėlių šiais mokslo metais atėjo daugiau, nei pernai.

„Malonu, kad mūsų savivaldybėje valdžia ir verslas tariasi ir randa bendrus sprendimus. Po kiekvieno susitikimo daug maloniau išeiti su viltimi, nei su nuviltais lūkesčiais“, – bendravimo svarbą pažymėjo A. Klišonis.

Seimo narys J. Varkalys pastebėjo, jog gyvenimas klesti ten, kur stipri ekonomika ir apgailestavo, kad Lietuva apsiriboja žaliavos pardavimu, o tai versle yra pigiausias kelias. Seimo nario nuomone Lietuvai reikėtų apsispręsti, kokias pramonės šakas labiau vystyti, tačiau tokiam sprendimui priimti nėra vieningos politinės valios, kaip ir skatinti įmones gaminti be atliekų.

Konferencijoje kalbėjęs Lietuvos pramonininkų konfederacijos vykdomasis direktorius R. Sartatavičius pažymėjo, kad Plungė nuo seno turi kuo didžiuotis, pasveikino susirinkusiuosius su Lietuvos pramoninkų konfederacijos, kurią įsteigė šviesaus atminimo Plungės garbės pilietis Bronislovas Lubys, 30-mečiu, priminė konfederacijos 2019 metų strategiją, kurios pagrindinės kryptys – teisėkūra, tarptautiškumas bei projektinė veikla, ir įvardijo ateinančių metų konfederacijos planus. Pasak R. Sartatavičiaus, pirmiausia būtina suvienyti Lietuvos verslą ir kalbėti vienu balsu, kai teikiami pasiūlymai Vyriausybei ar diskutuojama pasaulinėje auditorijoje. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Verslo aplinkaSavivaldybėse

nuotrauka
2023-10-03 13:02
Klaipėdoje paskutinius žingsnius žengia sveikatos centro įkūrimo procesas, pradėtas siekiant didesnio sveikatos paslaugų prieinamumo gyventojams. Galimybe dalyvauti kuriant sveikatos centrą Klaipėdoje jau susidomėjo daugiau nei trys dešimtys gydymo įstaigų visame uostamiestyje.
nuotrauka
2023-10-02 16:23
Anot architektų, Vilniaus plėtra iki vieno milijono įmanoma nebent darant miestą kompaktiškesnį. Seime diskusiją apie milijoninį miestą surengusio Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos teigimu, apie Lietuvos sostinę verta mąstyti ir futuristiškai.
nuotrauka
2023-09-29 15:41
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti su institucijomis Vyriausybės nutarimo „Dėl steigiamo Germanto regioninio parko planavimo schemos (ribų ir tvarkymo planų) rengimo pradžios ir planavimo tikslų“ projektą. Iniciatyva įsteigti Germanto regioninį parką atėjo iš Telšių regiono, tam 2022 m. ...
nuotrauka
2023-09-26 13:31
Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose atliks naujas funkcijas, kurias joms numato perduoti Na...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse