2024 kovo 2 d. šeštadienis, 19:05
Reklama  |  facebook

Restauruojamas Seserų benediktinių vienuolyno Kaune kompleksas

2021-07-19 08:05
Pokyčiai Kauno senamiestyje aprėpė ne tik Vilniaus gatvę bei Pilies žiedą su prieigomis, bet ir miestui reikšmingus pastatus. Pastoliai grįžta į Kauno Šv. Mikalojaus bažnyčios ir benediktinių vienuolyno ansamblį. Autentiškas spalvas netrukus atgaus šio komplekso klebonijos fasadas. Planuojama, kad pastatas bus atnaujintas jau šių metų pabaigoje.
nuotrauka
Kauno m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
„Restauruodami Seserų benediktinių vienuolyno kompleksą ne tik išryškiname unikalias šio paveldinio objekto spalvas, didingumą, bet ir atkreipiame dėmesį į turtingą Kauno praeitį“, – pranešime cituojamas Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

Pasak jo, tarp Benediktinių, Šv. Gertrūdos, P. Eimučio ir Šauklių gatvių išsidėstęs Kauno seserų benediktinių vienuolyno ansamblis nusipelnė tokio pat dėmesio kaip ir brandžiojo baroko pažiba – Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno kompleksas. Senamiestyje įsikūręs ansamblis – klebonija, viena seniausių miesto gotikinių bažnyčių, vienuolynas, galerija, pagalbiniai pastatai (buvusi ledainė ir oficina) – yra kultūros paminklas ir valstybės saugomas objektas.

Čia taip pat galima pamatyti XVII a. Švč. Mergelės Marijos Rožinio Karalienės paveikslą, ant XVII a. drobės nutapytą Jėzaus „Pietą“. Akį patraukia ir Šv. Mikalojaus bažnyčią puošiantys įspūdingi Liudo Truikio ir Vytauto Bičiūno vitražai. Itin vertingais laikomi bažnyčios tinkliniai ir žvaigždiniai interjero skliautai bei neeilinis aštuonkampis bokštas.

„Tvarkingos gatvės, jaukūs parkai ir kitos erdvės yra elementari higiena, bet labai svarbu, kad miestą puoštų gražūs pastatai. Kaune jų tikrai daug, todėl svarbu atgaivinti senus, aptriušusius fasadus. Jau dabar turime puikių pavyzdžių, kaip su miesto prisidėjimu atgyja vaizdingi paveldosauginiai pastatai ir kiti objektai. Kai kurie jų yra svarbi Kauno istorijos dalis. Tikiu, kad miesto įdirbis ir pastangos nenueis perniek ir Europos paveldo ženklą turintis Kaunas kitąmet pelnys pasaulinį UNESCO pripažinimą“, – cituojamas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno Šv. Mikalojaus bažnyčios ir benediktinių vienuolyno ansamblis reikšmingos miesto pagalbos sulaukia jau trečius metus iš eilės.

Šiemet klebonijos fasadų atnaujinimui per Paveldotvarkos programą numatyta skirti beveik 41 tūkst. eurų, tačiau artimiausiame Kauno miesto tarybos posėdyje, kaip rašoma savivaldybės pranešime, bus svarstomas lėšų padidinimo klausimas. Sulaukus tarybos narių pritarimo, klebonijos pastato fasado tvarkybos darbams skiriama suma išaugtų iki 176 tūkst. eurų.

Seserų benediktinių vienuolyno komplekse pirmieji tvarkybos darbai startavo dar 2019 metais. Čia restauruota religinių pastatų ansamblį juosianti 351 metrų tvora. Poros šimtų metų senumo mūras buvo itin prastos būklės, todėl jos atnaujinimui iš miesto biudžeto skirta per 37,5 tūkst. eurų.

Tvarkant tvorą, atidengti nauji elementai – langinės, arkutės bei nišos su barokiniais motyvais. Taip pat atnaujinti barokiniai vartai ir virš jų rymantys bareljefiniai angeliukai.

Jau 2020 m. restauratoriai darbus perkėlė į Kauno Šv. Mikalojaus bažnyčios ir benediktinių vienuolyno statinių kompleksą. Už 90 tūkst. eurų buvo sutvarkyti ir sutvirtinti klebonijos pamatai ir vietomis apiręs cokolis. Taip pat teritorijoje įrengtas drenažas, kad pastatai būtų apsaugoti nuo drėgmės.
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-03-01 13:00
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) šią savaitę konsultavo Klaipėdos rajono savivaldybės atstovus miestų planavimo klausimais bei supažindino su gerosiomis sostinės praktikomis. Savivaldybės atstovams, kartu su jos vyriausiuoju architektu, SSVA šią savaitę taip pat aprodė Vilniaus Paupio ra...
nuotrauka
2024-02-29 09:59
Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino Daugiafunkcio komplekso projekto pakeitimus ir pritarė siūlomam kainos indeksavimui bei papildomų darbų įsigijimui. Taip pat pritarta siūlymui sutrumpinti mokėjimo grafiką, siekiant sumažinti skolinimosi palūkanų dydį.
nuotrauka
2024-02-28 17:27
Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė apygardos teismo nuosprendį – nenustatė, kad buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas pripažįsta savo kaltę ir nuoširdžiai gailisi, ir už kyšininkavimą jam paskyrė 5 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią, atsižvelgęs į prokuroro ...
nuotrauka
2024-02-28 17:17
Pirmoji dainykla duris vilniečiams atvers pavasarį. Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė antrosios dainyklos patalpų nuomos konkursui. Daugiau kaip 7 metams bus išnuomotos daugiau nei 400 kv. m. paviljonas, esantis Pylimo gatvėje.
nuotrauka
2024-02-28 15:51
Prieš dvejus metus Vilniuje buvo pradėtas kurti virtualus miesto judumo žemėlapis, kuris padės dar tiksliau stebėti miesto pulsą ir atlikus duomenų analizes, spręsti miesto infrastruktūros problemas. Visomis sistemos galimybėmis Vilniaus miesto planuotojai ir viešojo transporto administratoriai prad...
nuotrauka
2024-02-27 09:13
Jeigu netoli namų pasigendate gerų kelių, pramogų vietų ar kitų patogumų – esate ne vieni. Naujausia „Luminor“ banko užsakymu atlikta apklausa rodo, kad net pusė Lietuvos gyventojų ne iki galo patenkinti savo gyvenamosiomis apylinkėmis. Vis dėlto, rečiau besikraustantys žmonės apie savo gyvenvietes ...
nuotrauka
2024-02-27 09:07
Nuo šių metų valstybinė žemė miestuose ir miesteliuose patikėjimo teise perduota valdyti savivaldybėms. Joms patikėta teisė sudaryti valstybinės žemės nuomos, panaudos sandorius, priimti administracinius sprendimus, susijusius su patikėjimo teisės įgyvendinimu. Šių naujų valstybinės žemės patikėtini...
nuotrauka
2024-02-26 11:30
Siekiant kokybiško laisvalaikio ir daugiau erdvių vaikams ir jaunimui, Klaipėdos miesto savivaldybės planuose – kasmet kompleksiškai sutvarkyti pasirinktą viešąją erdvę ir įrengti kelias vaikų žaidimo aikšteles.
nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse