2023 gruodžio 8 d. penktadienis, 23:31
Reklama  |  facebook

Rietavas džiaugiasi kasdieniais darbais, gražinančiais savivaldybės žmonių gyvenimą

2017-02-02 08:00
2016-ieji sėkmingi buvo tiek Rietavo savivaldybės vadovui Antanui Černeckiui, tiek ir pačiai savivaldybei. Įgyvendinus projektus, pagerėjo gyventojų buities sąlygos, pagražėjo aplinka, todėl pasidžiaugti, savivaldybės mero A. Černeckio žodžiais, tikrai yra kuo.
nuotrauka
Rietavas. Rietavo sav. nuotr.


Minimos įmonės
Rietavo savivaldybė,
Rietavo savivaldybės merasNuotraukoje –
Rietavo sav. meras A. Černeckis

Pernai Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, kaip 2016 metų Kultūros politikas, buvo apdovanotas Lietuvos kultūros centrų asociacijos įsteigtu Auksiniu feniksu. 2015 m. už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui merui suteiktas „Auksinės krivūlės riterio“ vardas.

Rietavo savivaldybei tris kartus buvo įteikta „Auksinė krivūlė“: 2009 m. – „Už bendruomenės sveikatos aplinkos gerinimą“, 2011 m. – „Už rezultatyvius regioninius projektus“, o 2015 m. – „Už viešosios diplomatijos puoselėjimą“. 

Tad nuo 2000 m. mero pareigas einantis A. Černeckis turi kuo pasidžiaugti.

Iš apšiurusių pastatų į atnaujintas erdves

„Nemanau, kad Auksinis feniksas yra man skirtas vien už 2016 metus, – sako meras A. Černeckis, apžvelgdamas 16 metų savo veiklą savivaldybėje. – Reikėjo palaipsniui įveikti atstumą nuo nešildomų, apgriuvusių kultūros namų iki patalpų, kuriose jauku, gera ir saugu susirinkti, pasibūti, groti, dainuoti, vaidinti.“

Dabar Savivaldybė gali pasidžiaugti sutvarkyta kultūros infrastruktūra: seni pastatai renovuoti, atstatyti, prikelti naujam gyvenimui. Pačiame Rietave, dvaro teritorijoje, perstatytas ir naujoms reikmės pritaikytas vienas iš dvaro pastatų – 2013 m. rugsėjį Rietavo savivaldybės kultūros centras persikėlė į renovuotas modernias patalpas, įrengtas buvusioje kunigaikščių Oginskių karietinėje.

Baigiami ir meno mokyklos pastato rekonstravimo darbai. Šį pavasarį į rekonstruotą pastatą Parko gatvėje persikels Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos auklėtinių ir pedagogų 150 žmonių kolektyvas. Rietave, Oginskių dvare, buvo įkurta pirmoji Lietuvoje muzikos mokykla. Muzikuojantys vaikai gyveno bendrabutyje, vadinamojoje muzikantinėje. Kaip tik šiame istoriniam pastate ir įsikurs Meno mokykla. Projektas vykdomas naudojant kelių šaltinių – ES paramos, Rietavo savivaldybės, viešųjų pastatų renovacijos bei Švietimo ir mokslo ministerijos VIP (Valstybės investicijų programos) programų – lėšas. 

Meno mokykla

Tęsiama Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos sporto salės priestato statyba. Tai bus vieta, kurioje visi rietaviškiai galės ne tik sportuoti, bet ir dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Renovacija: mintis turi tapti sava

Pernai Rietave renovuoti septyni daugiabučiai gyvenamieji namai – iš 20 esančių mieste. Pasak mero A. Černeckio, iš tiesų sudėtinga tiksliai įvardinti daugiabučių namų skaičių: Rietavo savivaldybėje yra daugiau kaip 100 namų, kuriuose gyvena daugiau negu trys šeimos. 

Meras neslepia: kai pirmą sykį su gyventojais kalbėjosi apie renovaciją, atrodė, kad ją pradėti bus neįmanoma, nes žmonės neturėjo pinigų, abejojo. Tačiau rietaviškiams tiesiog reikėjo daugiau laiko, kad pagalvotų, pasvarstytų, pasitartų ir apsispręstų.

„Procesas pajudėjo palengva. Žmonės nemėgsta spręsti skubiai – geriau iš lėto, pamąstydami. Kai mintį priima kaip savo, ima judėti“, – sako Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis.

Sėkmingai pasinaudojo Nemuno žemupio projektu

Mieste bei didesnėse gyvenvietėse sutvarkyta ir apšvietimo infrastruktūra. Atramas su laidais pakeitė požeminiai kabeliai. Energetikams atliekant atnaujinimo darbus, savivaldybė pasinaudojo situacija ir sutvarkė šaligatvius.

RIETAVO SAVIVALDYBĖ

Nuotraukoje – sporto salė

Apšvietimas sutvarkytas ne tik Rietavo gatvėse, bet ir Užpelių bei Vatušių kaimuose. Kapitaliai suremontuotas pėsčiųjų takas Daugėduose, įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas Vatušių kaime, išasfaltuotos dvi gatvės Tveruose. Toliau vyksta Rietavo Pramonės gatvės rekonstrukcija. 

Vadinamoji požeminė infrastruktūra tvarkoma kompleksiškai. Vandentiekio ir nuotekų tinklai įrengti visame Rietavo mieste. Savivaldybė dalyvavo Europos Sąjungos Sanglaudos fondo finansuojamame projekte, skirtame Nemuno žemupio baseinui. Šis projektas buvo skirtas vandens tiekimui ir nuotekų tvarkymui gerinti, apsaugant gamtą nuo žalingo poveikio. Vandentiekio ir nuotekų tinklais naudojasi 97 proc. Rietavo gyventojų.

„Tad mums liko sutvarkyti vandens tiekimo infrastruktūrą didesnėse savivaldybės gyvenvietėse, nes iš sovietmečio likusios atgyveno, jas reikia keisti naujais“, – sako meras. 

Atnaujino bendradarbiavimo sutartis

Vertindamas praėjusių metų savivaldybės pasiekimus, meras A. Černeckis mini ir santarvę su gyventojais, tradicines šventes.

idžiausia ir gražiausia savivaldybės šventė – Mykolinės. Jos vyksta džiaugiantis rudens gėrybėmis, mėgaujantis muzika, Rietavo žirgyne vykstančiu žirgų konkūru. Per Mykolines pagerbiami ir gražiausiai tvarkomų sodybų, geriausių ūkių savininkai. Mažiesiems rietaviškiams skirta Vaikystės šventė. Tradiciniais renginiais tapo Europos paveldo diena, romansų vakaras, Rietavo vasaros vaidinimai. Rietavo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje vyko pirmasis tarptautinis šv. Mykolo arkangelo festivalis.

Jau 15 metų tęsiasi Rietavo ir Saerbecko (Vokietija) savivaldybių draugystė. Pernai Saerbecke vyko jubiliejiniai šventiniai renginiai, atnaujintą bendradarbiavimo sutartį pasirašė Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis ir Saerbecko burmistras Vilfridas Rosas. Draugystės ir bendradarbiavimo su Latvijos Gulbenės savivaldybe dešimtmetis paminėtas Latvijoje.

Rietavo savivaldybės meras ir Telšių regiono plėtros tarybos pirmininkas A. Černeckis ir Šteinfurto (Vokietija) apskrities vadovas dr. Klausas Efingas pasirašė atnaujintą Telšių ir Šteinfurto apskričių bendradarbiavimo, vykstančio nuo 2006 m., sutartį.

Rietavo sav. nuotr. 

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-12-08 12:47
Vilniaus senamiestyje daugiabučių ir administracinį projektą „Vilniaus Džiazas“ plėtojanti prabangaus NT vystytoja „Unique Properties“ pristatė architektūrinį sprendimą, Drujos gatvėje sukursiantį daugiau erdvės visiems eismo dalyviams ir kartu leisiantį išlaikyti vientisą tarpukario pastatų komplek...
nuotrauka
2023-12-07 14:19
Aplinkos ministerijos iniciatyva parengtas informacinis leidinys „Miestų kvartalinė renovacija: esamos situacijos analizė" pristato svarbiausius faktus ir tendencijas apie šiandieninį miestų atnaujinimo progresą Lietuvoje ir supažindina su dabartiniu miestų atnaujinimo (modernizavimo) kvartalais mod...
nuotrauka
2023-12-06 14:12
Šiandien simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtos žmonėms su intelekto ar psichosocialine negalia skirtų grupinio gyvenimo namų statybos. Juose gyventojai padedant socialiniams darbuotojams bus mokomi patys pasirūpinti savo buitimi ir pagrindiniais poreikiais: tvarkytis namuose, apsipirkti parduotuvėje...
nuotrauka
2023-12-04 16:09
Keičiasi Gargždų miesto veidas: atidaryta nauja, moderni autobusų stotis. 7 metrų aukščio pastatas, išsiskiriantis cilindro forma, pasitiks kiekvieną atvykstantį. Iš naujos autobusų stoties keleiviai bus vežami tiek tarpmiestiniais, tiek vietiniais maršrutais, o nuo 2025-ųjų iš čia kursuos ir visišk...
nuotrauka
2023-12-04 12:51
Penktadienio vakarą pagrindinėje sostinės Katedros aikštėje iškilmingai įžiebta Vilniaus Kalėdų eglė. Šiemet puoštas natūralus spygliuotis medis, kurį miestui padovanojo jo gyventojai. Eglės papėdėje taip pat įrengta didžiulių aukso spalvos dovanų kompozicija ir speciali apžvalgos aikštelė, kuri lei...
nuotrauka
2023-12-01 10:07
Sostinės Savanorių prospekte esančiame sklype simboliniu kapsulės įkasimu pradedamos pirmųjų socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centro statybos. Juose intelekto ar psichosocialinę negalią turintys žmonės vykdys socialinį verslą: daigins augalus, gamins biohumusą, lies žvakes, megs šviesą atspin...
nuotrauka
2023-11-29 12:26
Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sutartis. Taikyta restitucija.
nuotrauka
2023-11-29 10:49
40 šeimų, laukiančių socialinių būstų, jau įsikūrė naujuose namuose. Baigtas įgyvendinti socialinio būsto adresu Rambyno g. 14A, Klaipėda, projektas. Naujos statybos gyvenamasis namas jau yra visiškai apgyvendintas.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 09:35
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, savo iniciatyva pradėjęs tyrimą, konstatavo, jog tyrimo metu nustatytos aplinkybės kelia pagrįstas abejones ateityje dėl bandymo keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus.
nuotrauka
2023-11-23 13:37
Vilniaus miesto savivaldybė iki metų pabaigos užbaigs grąžintinų žemės sklypų, skirtų nuosavybės teisių atkūrimui, projektavimą. Užbaigti šį procesą itin svarbu, nes pasikeitus įstatymui nuo kitų metų sausio 1 d. miestų ir miestelių teritorijose valstybinės žemės patikėtiniais tampa nebe Nacionalinė...
nuotrauka
2023-11-23 11:10
Augant Vilniui ir žmonių jame skaičiui, didėja ir surenkamų komunalinių atliekų kiekis. Dėl išaugusių jų tvarkymo sąnaudų ir apimties sostinė peržiūri vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Tarybai pritarus, vidutinio 60 kv. m buto savininkui rinkliava už komunalinių atliekų...
nuotrauka
2023-11-23 10:04
Vietoje Pavilnyje esančio avarinės būklės bibliotekos pastato numatyta įkurti naują bendruomenės centrą, atitinkantį vietos gyventojų ir visų vilniečių poreikius. Vilniaus vystymo kompanija visuomenei pristato keturiolika viešame konkurse gautų architektūrinių idėjų pasiūlymų.
nuotrauka
2023-11-22 10:26
Įgyvendinant šiuos projektus, pirmą kartą Lietuvoje pastatams atnaujinti bus naudojami gamykloje pagaminti sienų ir stogų skydai, objekte sumontuojami be papildomo apdirbimo. Tai leis pagreitinti renovacijos procesą, sumažinti darbų apimtį statybvietėje, padidinti pastatų energinį efektyvumą, užtikr...
nuotrauka
2023-11-22 09:42
Gautas statybos leidimas šalia Nacionalinio stadiono įsikursiančiam darželiui. Stadiono su sporto aikštynais statybos prasidėjo gegužę, likę pastatai bus statomi antruoju etapu, o visą Daugiafunkcį kompleksą planuojama baigti 2025 m.
nuotrauka
2023-11-21 13:50
Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje vykdomas Priėmimo-skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių modernizavimas. Iki 2024 m. gruodžio įgyvendinti pokyčiai sustiprins teikiamų paslaugų kokybę ir padės ekstremaliųjų situacijų atvejais užtikrinti efektyvesnį paslaugų ...
nuotrauka
2023-11-20 13:13
Baigti ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino apie 250 m ilgio medinio tako nutiesimu, taip pat ežero pakrantėje sukurta poilsiavietė, įrengtos grilio vietos su suoliukais. Patogiam gyventojų praėjimui išvalytos nukritusios medžių šak...
nuotrauka
2023-11-16 12:35
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse