2024 gegužės 20 d. pirmadienis, 1:49
Reklama  |  facebook

Rietavas džiaugiasi kasdieniais darbais, gražinančiais savivaldybės žmonių gyvenimą

2017-02-02 08:00
2016-ieji sėkmingi buvo tiek Rietavo savivaldybės vadovui Antanui Černeckiui, tiek ir pačiai savivaldybei. Įgyvendinus projektus, pagerėjo gyventojų buities sąlygos, pagražėjo aplinka, todėl pasidžiaugti, savivaldybės mero A. Černeckio žodžiais, tikrai yra kuo.
nuotrauka
Rietavas. Rietavo sav. nuotr.


Minimos įmonės
Rietavo savivaldybė,
Rietavo savivaldybės merasNuotraukoje –
Rietavo sav. meras A. Černeckis

Pernai Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, kaip 2016 metų Kultūros politikas, buvo apdovanotas Lietuvos kultūros centrų asociacijos įsteigtu Auksiniu feniksu. 2015 m. už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui merui suteiktas „Auksinės krivūlės riterio“ vardas.

Rietavo savivaldybei tris kartus buvo įteikta „Auksinė krivūlė“: 2009 m. – „Už bendruomenės sveikatos aplinkos gerinimą“, 2011 m. – „Už rezultatyvius regioninius projektus“, o 2015 m. – „Už viešosios diplomatijos puoselėjimą“. 

Tad nuo 2000 m. mero pareigas einantis A. Černeckis turi kuo pasidžiaugti.

Iš apšiurusių pastatų į atnaujintas erdves

„Nemanau, kad Auksinis feniksas yra man skirtas vien už 2016 metus, – sako meras A. Černeckis, apžvelgdamas 16 metų savo veiklą savivaldybėje. – Reikėjo palaipsniui įveikti atstumą nuo nešildomų, apgriuvusių kultūros namų iki patalpų, kuriose jauku, gera ir saugu susirinkti, pasibūti, groti, dainuoti, vaidinti.“

Dabar Savivaldybė gali pasidžiaugti sutvarkyta kultūros infrastruktūra: seni pastatai renovuoti, atstatyti, prikelti naujam gyvenimui. Pačiame Rietave, dvaro teritorijoje, perstatytas ir naujoms reikmės pritaikytas vienas iš dvaro pastatų – 2013 m. rugsėjį Rietavo savivaldybės kultūros centras persikėlė į renovuotas modernias patalpas, įrengtas buvusioje kunigaikščių Oginskių karietinėje.

Baigiami ir meno mokyklos pastato rekonstravimo darbai. Šį pavasarį į rekonstruotą pastatą Parko gatvėje persikels Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos auklėtinių ir pedagogų 150 žmonių kolektyvas. Rietave, Oginskių dvare, buvo įkurta pirmoji Lietuvoje muzikos mokykla. Muzikuojantys vaikai gyveno bendrabutyje, vadinamojoje muzikantinėje. Kaip tik šiame istoriniam pastate ir įsikurs Meno mokykla. Projektas vykdomas naudojant kelių šaltinių – ES paramos, Rietavo savivaldybės, viešųjų pastatų renovacijos bei Švietimo ir mokslo ministerijos VIP (Valstybės investicijų programos) programų – lėšas. 

Meno mokykla

Tęsiama Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos sporto salės priestato statyba. Tai bus vieta, kurioje visi rietaviškiai galės ne tik sportuoti, bet ir dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Renovacija: mintis turi tapti sava

Pernai Rietave renovuoti septyni daugiabučiai gyvenamieji namai – iš 20 esančių mieste. Pasak mero A. Černeckio, iš tiesų sudėtinga tiksliai įvardinti daugiabučių namų skaičių: Rietavo savivaldybėje yra daugiau kaip 100 namų, kuriuose gyvena daugiau negu trys šeimos. 

Meras neslepia: kai pirmą sykį su gyventojais kalbėjosi apie renovaciją, atrodė, kad ją pradėti bus neįmanoma, nes žmonės neturėjo pinigų, abejojo. Tačiau rietaviškiams tiesiog reikėjo daugiau laiko, kad pagalvotų, pasvarstytų, pasitartų ir apsispręstų.

„Procesas pajudėjo palengva. Žmonės nemėgsta spręsti skubiai – geriau iš lėto, pamąstydami. Kai mintį priima kaip savo, ima judėti“, – sako Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis.

Sėkmingai pasinaudojo Nemuno žemupio projektu

Mieste bei didesnėse gyvenvietėse sutvarkyta ir apšvietimo infrastruktūra. Atramas su laidais pakeitė požeminiai kabeliai. Energetikams atliekant atnaujinimo darbus, savivaldybė pasinaudojo situacija ir sutvarkė šaligatvius.

RIETAVO SAVIVALDYBĖ

Nuotraukoje – sporto salė

Apšvietimas sutvarkytas ne tik Rietavo gatvėse, bet ir Užpelių bei Vatušių kaimuose. Kapitaliai suremontuotas pėsčiųjų takas Daugėduose, įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas Vatušių kaime, išasfaltuotos dvi gatvės Tveruose. Toliau vyksta Rietavo Pramonės gatvės rekonstrukcija. 

Vadinamoji požeminė infrastruktūra tvarkoma kompleksiškai. Vandentiekio ir nuotekų tinklai įrengti visame Rietavo mieste. Savivaldybė dalyvavo Europos Sąjungos Sanglaudos fondo finansuojamame projekte, skirtame Nemuno žemupio baseinui. Šis projektas buvo skirtas vandens tiekimui ir nuotekų tvarkymui gerinti, apsaugant gamtą nuo žalingo poveikio. Vandentiekio ir nuotekų tinklais naudojasi 97 proc. Rietavo gyventojų.

„Tad mums liko sutvarkyti vandens tiekimo infrastruktūrą didesnėse savivaldybės gyvenvietėse, nes iš sovietmečio likusios atgyveno, jas reikia keisti naujais“, – sako meras. 

Atnaujino bendradarbiavimo sutartis

Vertindamas praėjusių metų savivaldybės pasiekimus, meras A. Černeckis mini ir santarvę su gyventojais, tradicines šventes.

idžiausia ir gražiausia savivaldybės šventė – Mykolinės. Jos vyksta džiaugiantis rudens gėrybėmis, mėgaujantis muzika, Rietavo žirgyne vykstančiu žirgų konkūru. Per Mykolines pagerbiami ir gražiausiai tvarkomų sodybų, geriausių ūkių savininkai. Mažiesiems rietaviškiams skirta Vaikystės šventė. Tradiciniais renginiais tapo Europos paveldo diena, romansų vakaras, Rietavo vasaros vaidinimai. Rietavo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje vyko pirmasis tarptautinis šv. Mykolo arkangelo festivalis.

Jau 15 metų tęsiasi Rietavo ir Saerbecko (Vokietija) savivaldybių draugystė. Pernai Saerbecke vyko jubiliejiniai šventiniai renginiai, atnaujintą bendradarbiavimo sutartį pasirašė Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis ir Saerbecko burmistras Vilfridas Rosas. Draugystės ir bendradarbiavimo su Latvijos Gulbenės savivaldybe dešimtmetis paminėtas Latvijoje.

Rietavo savivaldybės meras ir Telšių regiono plėtros tarybos pirmininkas A. Černeckis ir Šteinfurto (Vokietija) apskrities vadovas dr. Klausas Efingas pasirašė atnaujintą Telšių ir Šteinfurto apskričių bendradarbiavimo, vykstančio nuo 2006 m., sutartį.

Rietavo sav. nuotr. 

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-16 10:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Daugiafunkcio komplekso statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis. Pakoreguotas projektas Savivaldybei yra 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam Taryba...
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-14 13:39
Palangos jaunuoliai nuo šiol turi dar vieną erdvę, skirtą aktyviam laisvalaikiui – Palangoje atidarytas ekstremalaus sporto aikštynas. Jujo džiaugiasi ne tik jaunimas, bet ir kiti bendruomenės nariai, kurorto svečiai: aikštyną jau pirmąjį savaitgalį užplūdo lankytojai.
nuotrauka
2024-05-13 12:26
Neliko kliūčių Atgimimo aikštės rekonstrukcijai – pasirašyta sutartis dėl rangos darbų. Numatoma, kad darbai startuos vasarą, pirmiausiai bus vykdomi detalūs archeologiniai tyrinėjimai, įrengiama spraustasienė, pamatų poliai, kitos požeminės konstrukcijos, toliau įrengiama požeminė aikštelė ir galia...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.
nuotrauka
2024-05-10 06:38
Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti chaotišką statybų plėtrą ir kad gautas lėšas savivalda galėtų naudoti naujos infrastruktūros įrengimui – keliams, apšvie...
nuotrauka
2024-05-08 14:01
Vilniuje sparčiai įsibėgėja viešųjų erdvių tvarkymo darbai. Miesto centre bus remontuojamas Gedimino prospekte esantis Žemaitės skveras. Trys nauji skverai bus įrengti ir nutolusiuose Vilniaus rajonuose: jau pradėti naujo skvero įrengimo darbai Pilaitėje, tarp M. Jankaus ir I. Simonaitytės gatvių, t...
nuotrauka
2024-05-08 13:32
Pagiriuose netrukus testavimo rėžimu veiklą ketinanti pradėti medžio plokščių gamykla „Homanit Lietuva" palaiko glaudų ryšį su vietos bendruomenės lyderiais. Gamyklos administracijos teigimu, susitikimuose viena pagrindinių temų – pramoninio objekto skleidžiamas triukšmas, kuris neišvengiamai atsira...
nuotrauka
2024-05-08 13:19
Panevėžys plėtoja paslaugas neįgaliesiems ir įgyvendina „Harmonijos miesto“ statybos projektą. Ties Aguonų ir A. Baranausko g. sankirta sparčiai kylantis „Harmonijos miestas“ – modernus kompleksinių paslaugų centras vaikams su negalia ir jų šeimos nariams. Šiemet planuojama užbaigti statybos darbus,...
nuotrauka
2024-05-08 10:31
Klaipėdoje įrengta infrastruktūra laivų nuleidimui į Danės upę. Įgyvendinti projektą užtruko kiek ilgiau nei planuota, bet juo liko patenkinti ir projekto užsakovai, ir slipo bei greta esančios prieplaukos naudotojai.
nuotrauka
2024-05-08 09:33
Ekonomikos ir inovacijų ministerija skirs 13,4 mln. eurų finansavimą laisvosioms ekonominėms zonoms, pramonės parkams ir kitoms pramoninėms teritorijoms vystyti. Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas šiems projektams įgyvendinti.
nuotrauka
2024-05-07 09:52
Susisiekimo ministerija duoda startą Klaipėdos pietinio aplinkkelio planavimo pradžiai – šią savaitę susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė Vyriausybės nutarimo projekto teikimą dėl Klaipėdos pietinio aplinkkelio, kuriuo siekiama pradėti rengti šio valstybei svarbaus projekto susisiekimo komu...
nuotrauka
2024-05-07 09:45
Vilniečiams ir miesto svečiams jau atverta dar viena rekonstruota kairės Neries krantinės atkarpa nuo Šilo tilto iki brolių Vileišių skvero. Ši beveik 2 km atkarpa tapo patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams, keliaujantiems iš Antakalnio į centrinę miesto dalį.
nuotrauka
2024-05-07 09:13
Toliau keičiamas Gargždų miestelio veidas: patvirtintas detalusis planas ir jo įgyvendinimo programa, numatanti, kaip miesto centras vystysis artimiausią dešimtmetį. Tai ne tik miesto širdimi vadinamo turgaus modernizavimas, bet ir naujų visuomeninių pastatų, tokių kaip bibliotekos, muzikos mokyklos...
nuotrauka
2024-05-06 06:33
Vilniaus miesto savivaldybės administracija praneša koreguosianti Daugiafunkcio komplekso projektą. Projekto korekcijas darkart svarstys Vilniaus miesto savivaldybės Taryba.
nuotrauka
2024-05-03 13:57
Kasmetis Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto (KU JTGMF) renginys „Inžinierių dienos“ ir šiemet į vieną būrį sukvietė studentus, dėstytojus, socialinius partnerius iš uostamiesčio verslo įmonių, kolegas iš kitų aukštųjų mokyklų bei moksleivius.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse