2023 kovo 27 d. pirmadienis, 16:07
Reklama  |  facebook

Rinkos dalyviai apie „Akropolius“ Vilniuje: abiejų lokacijų laukia dideli pokyčiai

2022-07-19 16:47
Baltijos šalių prekybos ir pramogų centrų plėtros lyderei bendrovei „Akropolis Group“ viešinant atnaujintus daugiafunkcio konversijos projekto „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus, nekilnojamojo turto (NT) rinkos ekspertai prognozuoja, kad abiejų lokacijų laukia dideli pokyčiai. Šeškinei ir joje esančiam pirmajam „Akropoliui“ įtakos turės pajudėjusios nacionalinio stadiono statybos ir jo generuojami žmonių srautai, o daugiafunkcis projektas „Akropolis Vingis“ atspindės visiškai kitokius naujos kartos žmogaus lūkesčius.
nuotrauka
„Akropolis Vingis“ vizualizac.


Minimos įmonės
LNTPA (Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija),
Akropolis Group, UAB
Ober-Haus, UAB

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) vadovas Mindaugas Statulevičius sako, kad kaip ir pirmasis, antrasis Vilniaus „Akropolis“ pretenduoja pradėti naują etapą Lietuvos mažmeninės prekybos rinkoje, kuri yra veikiama iš esmės pasikeitusio požiūrio į gyvenimo būdą.

Pasak jo, pirmasis „Akropolis“ Vilniuje tapo dideliu traukos centru, tačiau paties Šeškinės rajono iš esmės nepakeitė.

„Šeškinėje liko ir smulki prekyba ir paslaugos – jie su „Akropoliu“ nesidalina klientų srautais. Esminių pokyčių bus, kai šalia „Akropolio“ Šeškinėje bus įgyvendintas kelis dešimtmečius lauktas projektas – iškils nacionalinis stadionas su į jį atvyksiančiais renginių žiūrovais, įvairiomis sporto ir kultūros veiklomis, edukacija. Bus du labai stiprūs traukos projektai vienas šalia kito, kurie kartu generuos savo lankytojų srautus ir išnaudos jų sinergiją. Prognozuočiau, kad būtent nacionalinio stadiono ir „Akropolio“ kaimynystė Šeškinėje pretenduoja tapti šio rajono transformacijos pagrindu“, – cituojamas M. Statulevičius.

Daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu stadionu statybos pabaiga Šeškinėje planuojama 2025 metų pavasarį.

Svarbiausia – inžinerinė ir socialinė infrastruktūra

NT paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis sako, kad įgyvendinus „Akropolis Vingis“ projektą ir pilnai išplėtojus šią buvusią pramoninę teritoriją, Vilkpėdėje galima tikėtis panašaus teigiamo efekto kaip ir Naujamiestyje, Šnipiškėse ar kitose miesto vietose, kurios sulaukė reikšmingų viešųjų ir privačių investicijų.

„Kalbant apie didesnės apimties multifunkcinius projektus, kuriuose dominuoja biurai, prekybinės ir gyvenamosios paskirties objektai, tai gretimų teritorijų sąveika NT rinkos požiūriu dažniausiai būna teigiama. Ypač jeigu yra pakankamai investuojama ne tik į pastatų kokybę, bet ir į inžinerinę bei socialinę infrastruktūrą“, – teigia jis.

Pasak pranešime cituojamo R. Reginio, vienas iš geriausių pastarojo dešimtmečio miesto plėtros pavyzdžių yra centrinė ir pietinė Naujamiesčio dalis. Šioje mikrorajono dalyje pastarąjį dešimtmetį aktyviai statomi nauji daugiabučiai ir verslo centrai, o buvusių gamybinių teritorijų konversija, senų pastatų renovacija ir investicijos į inžinerinę infrastruktūrą pagerino šios Naujamiesčio dalies įvaizdį ir tuo pačiu suteikė papildomo stimulo būsto pardavimo ar nuomos kainų augimui.

„Akropolis Vingis“ yra itin didelės apimties projektas ir reikšmingai prisidės prie pokyčių šiaurinėje Vilkpėdės seniūnijos dalyje. Įvertinus šio projekto apimtis ir šalia jo jau pradėtas daugiabučių statybas, galima sakyti, kad šalia Vingio parko bus išplėtotas modernus rajonas. Numatomi infrastuktūros pokyčiai, tarp kurių ir modernios požeminės pėsčiųjų perėjos po Geležinio vilko gatve įrengimas, sąlygos gyvybingo ryšio tarp Naujamiesčio ir Vingio parko sukūrimą.

„Kadangi šiaurinėje Vilkpėdės dalyje dominuoja senos statybos daugiabučiai ar neišskirtinės kokybės komercinės paskirties pastatai, tai tokios didelės teritorijos konversija taps tikra Vilkpėdės pažiba“, – prognozuoja „Ober-Haus“ atstovas.

Vilkpėdės „Akropolyje“ kursis nauja paslaugų ekosistema

LNTPA vadovas sako, kad išskirtina tai, jog šalia Vingio parko iškilsiantis „Akropolis Vingis“ turės ne vieną traukos centrą, tarp kurių bus ir koncertų salė, komplekse bus sujungtos skirtingos funkcijos – prekyba, laisvalaikio praleidimas, biurai ir ilgalaikei nuomai skirti apartamentai.

„Kokybinis pokytis rajone tikrai bus ženklus. Projekto plėtotojai atsižvelgia į tai, kad teritorija yra visiškai šalia žaliųjų miesto plaučių, o pati sostinė juda tvarumo link, stengdamasi diegti kuo tausesnius judėjimo bei gyvenimo principus. Tai atsispindės ir „Akropolis Vingis“ koncepcijoje, kuri naujam prekybos ir pramogų centrui leis darniai įsilieti į aplinką, o lankytojui pasiūlys visiškai naują laiko praleidimo bei apsipirkimo patirtį. Manyčiau, kad „Akropolis Vingis“ sukurs visiškai naują verslo ir paslaugų ekosistemą“, – prognozuoja M. Statulevičius.

Jo teigimu, tinkami logistiniai sprendimai leis lankytojams iki centro atvykti jiems patogiu būdu ir tai nebūtinai turės būti automobilis.

„Ateityje pirkinio dydžio ar svorio neturėtų apibrėžti tai, ar klientas atėjo pėsčiomis, atvyko dviračiu ar paspirtuku. Prekybos sektorius nuolat ieško modernių sprendimų ir tai, kaip pirkėjui užtikrinti jo prekės pristatymą, gali tapti naujų paslaugų ekosistemos pradžia. Buvusios pramoninės Vilkpėdės ir gretutinių teritorijų konversija truks apie 10-15 metų, tačiau pristatyti daugiafunkcinio komplekso „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai leidžia prognozuoti, kad tai bus naujos kartos lūkesčius ir pasaulėžiūrą atitinkantis projektas, kuris atrakins rajono potencialą ir keis žaidimo taisykles prekybos patirčių srityje“, – sako M. Statulevičius.

Planuojama, kad buvusioje „Velgos“ gamyklos teritorijoje projekto „Akropolis Vingis“ statybos darbai turėtų prasidėti 2023 metais. „Akropolis Vingis“ bus ne vien prekybos ir pramogų centras. Kvartale numatyti biurai bei ilgalaikei nuomai skirti apartamentai erdvės, šalia jau statomas gyvenamųjų daugiabučių kvartalas „reVingis“. 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-03-27 13:38
Vilniaus senamiesčio centre, šalia Rotušės, atidaromas „Radisson Hotel Group“ aukščiausios prabangos prekės ženklo viešbutis „Radisson Collection Astorija Vilnius“. Jis pakeitė iki pastato renovacijos ten pat veikusį „Radisson Blu“ viešbutį. Tai pirmasis „Radisson Collection“ viešbutis Lietuvoje ir ...
nuotrauka
2023-03-27 07:53
Kompanija „Doosan Infracore“ (HDI) paskelbė, kad keičia statybinės technikos DOOSAN prekės ženklą ir pristato naująjį prekės ženklą – DEVELON.
nuotrauka
2023-03-25 10:53
Praėjusią savaitę AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) per Nasdaq pranešė, kad ketina teistis su buvusiu įmonės vadovu Daliumi Gesevičiumi.
nuotrauka
2023-03-24 09:25
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Eika“ sostinės Visorių rajone plėtoja gyvenamųjų namų kvartalą „Metų laikai“, kuriam siekiama gauti tvarumo sertifikatą „BREEAM In-Use“. Tai įmonės istorijoje pirmasis gyvenamas projektas, kuriam siekiama gauti tarptautinį pastatų tvarumo ženklą, atpažįstam...
nuotrauka
2023-03-22 11:21
Praėjusių metų rugsėjo 1-ąją, užbaigus I etapo patalpų kapitalinį remontą, Vilniaus centre duris atvėrė nauja bei modernizuota „Erudito Licėjaus“ mokykla. Šią rekonstrukciją atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, dabar pasirašiusi virš 4 mln. eurų vertės sutartį dėl II etap...
nuotrauka
2023-03-22 07:24
Moderni architektūra, saugumas, gera garso ir šilumos izoliacija. Tai yra savybės, kurias garantuoja profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Dar vienas svarbus jos išskirtinumas šiuolaikinėje rinkoje – suderinamumas su kitomis sistemomis, galimybė panaudoti kitų sistemų priedus, iki minimumo sumažinant ski...
nuotrauka
2023-03-21 07:35
Moduliniai konteineriai yra universalus gaminys su itin plačiomis panaudojimo galimybėmis: juose gali būti įrengiamos biuro ar sandėliavimo patalpos, kirpyklos ar krautuvėlės, mokyklos arba vaikų darželiai, pirtys – panaudojimo galimybės beveik tokios pat, kaip ir tradicinės statybos pastatų.
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-03-17 11:34
Kovo 7 d. didžiausia Lietuvos energetinės infrastruktūros statybos bendrovė „Žilinskis Group“ Švedijoje įsteigė savarankišką akcinę bendrovę Zilinskis & Co AB, kuri vystys naujų aukštos įtampos oro linijų ir pastočių statybą bei esamų rekonstrukcijas. Iki tol Žilinskis ir Co, UAB Švedijoje beveik de...
nuotrauka
2023-03-17 11:10
Pasirengimas Mindaugo g. 12, Vilniuje esančio pastato atnaujinimui vyksta pilnu tempu. Šiuo metu vyksta šio pastato pritaikymo valstybės institucijų veiklai projektavimo darbai. Planuojama, kad pastate įsikurs net 8 valstybės įstaigos, bus sukurta daugiau nei 700 šiuolaikiškų darbo vietų. Įgyvendinu...
nuotrauka
2023-03-15 14:51
Šių metų pradžioje startavus pagrindiniams Vilniaus oro uosto naujojo išvykimo terminalo statybų darbams – balandžio viduryje bus sumontuotos beveik visos pagrindinės pastato konstrukcijos – laikančiosios kolonos. Anot Lietuvos oro uostų atstovų, darbai jau įsibėgėjo ir balandžio mėnesį bus galima p...
nuotrauka
2023-03-15 09:25
Jau visai netrukus Latvijos sostinės Rygos centre iškils modernus verslo centras, šalia kurio duris atvers ir milžiniškas daugiafunkcinis pastatas su šiuolaikiškai išvystyta infrastruktūra. Šio pastatų komplekso, pavadinto „Preses Nama Kvartāls“ (liet. „Spaustuvės kvartalas“), pirmojo etapo įgyvendi...
nuotrauka
2023-03-13 16:54
Metų pradžioje prasidėjo intensyvios naujojo keleivių išvykimo terminalo Vilniaus oro uoste statybos. Planuojama, kad pirmieji keleiviai iš šio terminalo išvyks 2025 m. pradžioje. Pasak Kristinos Greičiūtės, Lietuvos oro uostų aplinkosaugos projektų vadovės, naujasis terminalas bus didelio pokyčio p...
nuotrauka
2023-03-13 12:04
Šalia Klaipėdos, Gindulių gyvenvietėje, pradedamas statyti naujas prekybos paskirties pastatas, kuriame įsikurs „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvė. Į naujo prekybos centro Klaipėdos rajone statybas planuojama investuoti 3,2 mln. eurų.
nuotrauka
2023-03-13 05:11
Daugiau nei dešimtmetį Klaipėdos rajono gyventojų lauktas projektas – Gargždų daugiafunkcis sporto centras – virsta realybė. Dariaus ir Girėno gatvėje, Gargžduose, kur po pustrečių metų iškils moderni sporto salė bei baseinas, įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms, žyminti realių statybos darbų ...
nuotrauka
2023-03-10 09:09
Vilniaus stoties rajone atsiras daugiau gyvybės ir erdvės – Vilniaus miesto savivaldybė planuoja apleistos Šv. Stepono bažnyčios teritorijos tvarkymo darbus. UAB „Vilniaus planas" parengtam Šv. Stepono skvero projektui jau gautas statybos leidimas.
nuotrauka
2023-03-09 11:11
Vilniuje, Lvivo gatvėje, bendrovės RELEVEN vystomas gyvenamosios ir biurų paskirties aukštuminis kvartalas nuo šiol bus žinomas „Horizontų“ pavadinimu. Modernų gyvenimo ir darbo būdą siūlysiančiam projektui bendrovė numatė skirti 200 mln. EUR. Tai – viena didžiausių investicijų į tokio tipo nekilnoj...
nuotrauka
2023-03-09 10:45
Kovo 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) iškilmingai atidarytas jungtinių mokslų laboratorijų – Mechanikos, Elektronikos bei Transporto inžinerijos fakultetų –centras.
nuotrauka
2023-03-07 12:10
Pastato, kurį vilniečiai iki šiol žinojo kaip Vilniaus centrinį paštą, koridoriai prisipildė studentų. Čia veiklą pradėjo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. ISM atstovai teigia, kad rekonstruojant unikalų statinį svarbiausia buvo užtikrinti erdvių funkcionalumą, tvarumą ir išsaugoti architektū...
nuotrauka
2023-03-07 08:56
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ persikėlė į naują biurą savo išplėtotame pastate Vilniuje, Kintų g. 11.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas