2024 kovo 3 d. sekmadienis, 17:11
Reklama  |  facebook

Rinkos dalyviai apie „Akropolius“ Vilniuje: abiejų lokacijų laukia dideli pokyčiai

2022-07-19 16:47
Baltijos šalių prekybos ir pramogų centrų plėtros lyderei bendrovei „Akropolis Group“ viešinant atnaujintus daugiafunkcio konversijos projekto „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus, nekilnojamojo turto (NT) rinkos ekspertai prognozuoja, kad abiejų lokacijų laukia dideli pokyčiai. Šeškinei ir joje esančiam pirmajam „Akropoliui“ įtakos turės pajudėjusios nacionalinio stadiono statybos ir jo generuojami žmonių srautai, o daugiafunkcis projektas „Akropolis Vingis“ atspindės visiškai kitokius naujos kartos žmogaus lūkesčius.
nuotrauka
„Akropolis Vingis“ vizualizac.


Minimos įmonės
LNTPA (Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija),
Akropolis Group, UAB
Ober-Haus, UAB

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) vadovas Mindaugas Statulevičius sako, kad kaip ir pirmasis, antrasis Vilniaus „Akropolis“ pretenduoja pradėti naują etapą Lietuvos mažmeninės prekybos rinkoje, kuri yra veikiama iš esmės pasikeitusio požiūrio į gyvenimo būdą.

Pasak jo, pirmasis „Akropolis“ Vilniuje tapo dideliu traukos centru, tačiau paties Šeškinės rajono iš esmės nepakeitė.

„Šeškinėje liko ir smulki prekyba ir paslaugos – jie su „Akropoliu“ nesidalina klientų srautais. Esminių pokyčių bus, kai šalia „Akropolio“ Šeškinėje bus įgyvendintas kelis dešimtmečius lauktas projektas – iškils nacionalinis stadionas su į jį atvyksiančiais renginių žiūrovais, įvairiomis sporto ir kultūros veiklomis, edukacija. Bus du labai stiprūs traukos projektai vienas šalia kito, kurie kartu generuos savo lankytojų srautus ir išnaudos jų sinergiją. Prognozuočiau, kad būtent nacionalinio stadiono ir „Akropolio“ kaimynystė Šeškinėje pretenduoja tapti šio rajono transformacijos pagrindu“, – cituojamas M. Statulevičius.

Daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu stadionu statybos pabaiga Šeškinėje planuojama 2025 metų pavasarį.

Svarbiausia – inžinerinė ir socialinė infrastruktūra

NT paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis sako, kad įgyvendinus „Akropolis Vingis“ projektą ir pilnai išplėtojus šią buvusią pramoninę teritoriją, Vilkpėdėje galima tikėtis panašaus teigiamo efekto kaip ir Naujamiestyje, Šnipiškėse ar kitose miesto vietose, kurios sulaukė reikšmingų viešųjų ir privačių investicijų.

„Kalbant apie didesnės apimties multifunkcinius projektus, kuriuose dominuoja biurai, prekybinės ir gyvenamosios paskirties objektai, tai gretimų teritorijų sąveika NT rinkos požiūriu dažniausiai būna teigiama. Ypač jeigu yra pakankamai investuojama ne tik į pastatų kokybę, bet ir į inžinerinę bei socialinę infrastruktūrą“, – teigia jis.

Pasak pranešime cituojamo R. Reginio, vienas iš geriausių pastarojo dešimtmečio miesto plėtros pavyzdžių yra centrinė ir pietinė Naujamiesčio dalis. Šioje mikrorajono dalyje pastarąjį dešimtmetį aktyviai statomi nauji daugiabučiai ir verslo centrai, o buvusių gamybinių teritorijų konversija, senų pastatų renovacija ir investicijos į inžinerinę infrastruktūrą pagerino šios Naujamiesčio dalies įvaizdį ir tuo pačiu suteikė papildomo stimulo būsto pardavimo ar nuomos kainų augimui.

„Akropolis Vingis“ yra itin didelės apimties projektas ir reikšmingai prisidės prie pokyčių šiaurinėje Vilkpėdės seniūnijos dalyje. Įvertinus šio projekto apimtis ir šalia jo jau pradėtas daugiabučių statybas, galima sakyti, kad šalia Vingio parko bus išplėtotas modernus rajonas. Numatomi infrastuktūros pokyčiai, tarp kurių ir modernios požeminės pėsčiųjų perėjos po Geležinio vilko gatve įrengimas, sąlygos gyvybingo ryšio tarp Naujamiesčio ir Vingio parko sukūrimą.

„Kadangi šiaurinėje Vilkpėdės dalyje dominuoja senos statybos daugiabučiai ar neišskirtinės kokybės komercinės paskirties pastatai, tai tokios didelės teritorijos konversija taps tikra Vilkpėdės pažiba“, – prognozuoja „Ober-Haus“ atstovas.

Vilkpėdės „Akropolyje“ kursis nauja paslaugų ekosistema

LNTPA vadovas sako, kad išskirtina tai, jog šalia Vingio parko iškilsiantis „Akropolis Vingis“ turės ne vieną traukos centrą, tarp kurių bus ir koncertų salė, komplekse bus sujungtos skirtingos funkcijos – prekyba, laisvalaikio praleidimas, biurai ir ilgalaikei nuomai skirti apartamentai.

„Kokybinis pokytis rajone tikrai bus ženklus. Projekto plėtotojai atsižvelgia į tai, kad teritorija yra visiškai šalia žaliųjų miesto plaučių, o pati sostinė juda tvarumo link, stengdamasi diegti kuo tausesnius judėjimo bei gyvenimo principus. Tai atsispindės ir „Akropolis Vingis“ koncepcijoje, kuri naujam prekybos ir pramogų centrui leis darniai įsilieti į aplinką, o lankytojui pasiūlys visiškai naują laiko praleidimo bei apsipirkimo patirtį. Manyčiau, kad „Akropolis Vingis“ sukurs visiškai naują verslo ir paslaugų ekosistemą“, – prognozuoja M. Statulevičius.

Jo teigimu, tinkami logistiniai sprendimai leis lankytojams iki centro atvykti jiems patogiu būdu ir tai nebūtinai turės būti automobilis.

„Ateityje pirkinio dydžio ar svorio neturėtų apibrėžti tai, ar klientas atėjo pėsčiomis, atvyko dviračiu ar paspirtuku. Prekybos sektorius nuolat ieško modernių sprendimų ir tai, kaip pirkėjui užtikrinti jo prekės pristatymą, gali tapti naujų paslaugų ekosistemos pradžia. Buvusios pramoninės Vilkpėdės ir gretutinių teritorijų konversija truks apie 10-15 metų, tačiau pristatyti daugiafunkcinio komplekso „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai leidžia prognozuoti, kad tai bus naujos kartos lūkesčius ir pasaulėžiūrą atitinkantis projektas, kuris atrakins rajono potencialą ir keis žaidimo taisykles prekybos patirčių srityje“, – sako M. Statulevičius.

Planuojama, kad buvusioje „Velgos“ gamyklos teritorijoje projekto „Akropolis Vingis“ statybos darbai turėtų prasidėti 2023 metais. „Akropolis Vingis“ bus ne vien prekybos ir pramogų centras. Kvartale numatyti biurai bei ilgalaikei nuomai skirti apartamentai erdvės, šalia jau statomas gyvenamųjų daugiabučių kvartalas „reVingis“. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-03-01 15:25
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
nuotrauka
2024-03-01 09:59
Rinkdamiesi būstą Lietuvos gyventojai ypatingą dėmesį skiria ne tik lokacijai ar erdvių išplanavimui, bet ir darniai bei saugiai kvartalo kaimynystei. KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto atliktos didmiesčių gyventojų apklausos duomenys rodo, kad pastarasis aspektas yra svarbus trims ket...
nuotrauka
2024-03-01 09:27
Praėjusių metų spalis Europos gamintojams žymi reikšmingą pokytį – prasidėjo pereinamasis Pasienio anglies dioksido korekcinio mechanizmo (PADKM, angl. CBAM – Carbon border adjustment mechanism) laikotarpis, kurio metu importuotojai privalo teikti ataskaitas apie tam tikrų į Europos Sąjungą įvežamų ...
nuotrauka
2024-02-29 09:29
„Workland", pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių operatorius Baltijos šalyse ir Suomijoje, plečia savo tinklą regione ir Vilniuje atidarys dar vieną centrą – „Workland Flow". Artimiausiuose įmonės planuose – ir po naują centrą Rygoje bei Taline, kurie padidins „Workland" portfelį daug...
nuotrauka
2024-02-28 12:31
Didžiausia Lietuvoje pramonės atliekų tvarkymo bendrovė „Žalvaris“, priklausanti žiedinės ekonomikos įmonių grupei „GreenGroup“, paskelbė pasirašiusi medžio granulių gamintojos UAB „Granulita“ įsigijimo sutartį. Sulaukus Konkurencijos tarybos leidimo, sandorį ketinama užbaigti šių metų antrojo ketvi...
nuotrauka
2024-02-28 07:59
Malkų įlankoje esančios Vakarų laivų gamyklos (VLG) įmonių grupės krantinės yra visiškai pritaikytos, kad galėtų remontuoti didžiuosius laivus. Tai tapo įmanoma įmonei „Borta“ rekonstravus dvi krantines (taip vadinamą pirsą) ir sutvirtinus 135A krantinę. Tokiu būdu atsirado galimybė tinkamai išnaudo...
nuotrauka
2024-02-27 08:50
SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „SBA Urban“ savo prekybos ir verslo miestus „Urban HUB“ plėtos su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB). Su naujuoju strateginiu investuotoju pasirašyta akcininkų sutartis dėl 30 mln. eurų vertės nuosavo kapitalo investicijos į jau vysto...
nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-22 11:24
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ planuoja statyti gyvenamuosius namus Lenkijoje. Įmonė pasirašė preliminarias sutartis žemės sklypui Varšuvoje įsigyti, investicijos į projektą sieks 24 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-21 08:37
Pirmaujanti Latvijos medinių langų gamintoja „Arbo Windows" įsigijo vieną didžiausių Lietuvos medinių langų gamybos įmonių UAB „Arlanga Wood", kuri priklausė įmonių grupės „Arlanga Group" įkūrėjui Arūnui Mažoniui. Sandorį finansavo bankas „BluOr Bank" su Latvijos „Plėtros finansų įstaigos Altum" užt...
nuotrauka
2024-02-21 07:52
Lietuvos statybos sektorius, pakėlęs pastatų energinio efektyvumo lygį, vis daugiau dėmesio skiria, kad būtų sumažintas anglies dvideginio pėdsakas. Nors šalyje tai dar nėra reglamentuota, rinka nelaukia ir remiasi tarptautiniais standartais. Objektyviai palyginti skirtingų medžiagų ir gaminių povei...
nuotrauka
2024-02-20 10:40
Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistema...
nuotrauka
2024-02-20 07:51
Kaip statyti pastatus greitai, naudoti kuo mažiau darbo jėgos, bet užtikrinti kuo aukštesnę kokybę? Atsakas – didinti statybos darbų mechanizacijos lygį, o sienas statant naudoti stambiagabarites sienines plokštes, kurios tinka ne tik pramoninei, bet ir gyvenamųjų pastatų statybai. Šiems rinkos iššū...
nuotrauka
2024-02-19 12:02
Suomijoje, Joensuu Abloy gamykloje, sukurta „Abloy Cumulus“ – naujos kartos platforma įeigos sistemai be raktų. CUMULUS sujungia aukštos kokybės užraktus ir saugų įeigos teisių valdymą.
nuotrauka
2024-02-15 17:38
Sostinės biurų rinka pasipildė nauju verslo centru. Administracinės paskirties pastato, iškilusio Vilniaus centre, Sporto gatvėje, rangos darbus atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Naująjį verslo centrą rangovas pastatė už daugiau nei 12 mln. eurų nekilnojamojo turto plė...
nuotrauka
2024-02-12 16:09
Vykdydama verslo centro „Europa“ atnaujinimo ir modernizavimo planą, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ baigė daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės renovacijos darbus. Jie truko vienerius metus, įmonės investicijos siekė 5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-12 10:33
Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies tenkino akcinės draudimo bendrovės „Gjensidige“ apeliacinį skundą ir konstatavo, kad UAB „Agromena lt“ ir BĮ Kultūros infrastruktūros centras, dėl kurių darbuotojų kaltės Tytuvėnų Bernardinų vienuolyne ir bažnyčioje 2012 m. kilo gaisras, šiuos pastatus apdraudu...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas