2021 rugsėjo 28 d. antradienis, 13:30
Reklama  |  facebook

Robotikos bendrovė „Rubedos“ pritraukė 400 tūkst. eurų investiciją

2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
Rubedos / FB iliustr.


Minimos įmonės
Rubedo sistemos, UAB
INVEGA (Investicijų ir verslo garantijos), UAB
„Rubedos“ specializuojasi programinės įrangos, skirtos naviguoti ir valdyti robotus, kūrime ir yra viena iš pirmųjų robotikos atstovių Lietuvoje.

„Galima sakyti, kad investuojame į pakankamai brandžią bendrovę. „Rubedos“ veikia jau daugiau nei dešimtmetį ir rinkai yra pristačiusi ne vieną robotikos sprendimą. Ją gerai žino medicininės įrangos kūrėjai. Be to, kad pasitikime šios komandos ekspertiškumu, mus įtikino ir bendrovės pasirinktas uždavinys – automatizuoti siuntų perskirstymo logistikos centruose funkciją. Sandėliavimo technologijos yra „karštas“, tačiau investicijoms imlus segmentas, o „Rubedos“ sprendimas atrodo reikalingas, savalaikis ir galintis didinti siuntų pristatymo bendrovių darbo efektyvumą ir našumą, todėl optimistiškai vertiname mūsų investicijos perspektyvas. Be to, investiciją atliekame su itin patyrusiais verslo angelais – Vladu Lašu ir Pauliumi Vilemu – kurie, tikime, prisidės prie spartesnio įmonės augimo“, – INVEGOS pranešime cituojama Viktorija Vaitkevičienė, „CoInvest Capital“ direktorė.

„Rubedos“ kuriama programinė įranga bus įdiegta į šakinius krautuvus, naudojamus siuntų perskirstymo sandėliuose. Krautuvus bendrovei tiekia partneriai iš Vokietijos, o tam, kad jie būtų automatizuoti „Rubedos“ pirmiausiai juos modernizuoja, įdiegiant dirbtinio intelekto ir kompiuterinės regos technologijas.

„Išsikėlėme ambicingą tikslą sukurti tokią technologiją, kuri leistų pakeisti vieną žmogaus atliekamą funkciją visiškai automatizuotu sprendimu. Pandemija išryškino tokios programinės įrangos poreikį logistikos sektoriuje, nes padidėjus siuntų kiekiui bendrovėms pradėjo trūkti darbuotojų, sunkiai sekėsi juos pritraukti. Gauta investicija mums padės jau per artimiausius kelis mėnesius paleisti demonstracinę sprendimo versiją, o metų bėgyje planuojame įdiegti pilną technologijos įrodymą kliento sandėlyje, angliškai vadinamą Proof Of Concept“, – cituojamas Linas Vaitulevičius, „Rubedos“ bendraįkūrėjas.

Demonstracinį logistikos robotų navigavimo sprendimą „Rubedos“ kuria vienos didžiausių tarptautinių siuntų pristatymo bendrovių aplinkoje. Robotikos specialistai analizuoja konkrečioje erdvėje vykdomas kurjerių operacijas ir kuria logines užduočių sekas, kurios robotui padėtų išanalizuoti aplinką ir atlikti konkretų veiksmą.

Nors šiuo metu bendrovės kuriama technologija pirmiausiai yra orientuota į siuntų pristatymo bendroves, panašūs sprendimai gali būti įgyvendinti ir, pavyzdžiui, gamybos sektoriuje. Bepiločiai savivaldžiai robotai gali atlikti įvairias užduotis, kai reikia kažką nuvežti, paimti ar padėti.

Pasak L. Vaitulevičiaus, nors robotikos sprendimai pirmiausiai kuriami verslui, ateityje jie bus vis dažniau pritaikomi ir kasdienei žmonių veiklai.

„Suprantama, kad inovatyvias technologijas pirmiausiai išbando didelės kompanijos, nes verslas nuolat ieško būdų, kaip padidinti savo veiklos atsiperkamumą, efektyvumą. Robotika yra labai plati sritis, kuri jau dabar skinasi kelią ir į mūsų buitį. Mėgstu sakyti, kad jeigu paskutinius 17 tūkst. m. geriausias žmogaus draugas buvo šuo, tai per artimiausius porą dešimtmečių juo veikiausiai taps robotas“, - sakė L. Vaitulevičius.
Statybunaujienos.lt
Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-03-23 10:09
Elektronikos inžinieriai – žmonės, gebantys kurti, gaminti, diegti, tirti, tobulinti ir aptarnauti modernias elektronines sistemas. Šiandien jie ypač pageidaujami darbo rinkoje, nes prisideda prie spartesnio technologijų vystymosi, naujų produktų kūrimo.
nuotrauka
2021-03-18 12:26
Lietuva pernai pademonstravo antrą geriausią ES ekonomikos rezultatą, o mūsų šalies pramonė ne tik paaugo, bet ir ryškiai pranoko Vokietijos ar Lenkijos rodiklius.
nuotrauka
2021-03-08 09:38
Pasauliui pamažu atsigaunant po šoko, kurį ekonomikos ir sveikatos sektoriams sukėlė pandemija, imama vis aiškiau įžvelgti ir kitus šios neeilinės situacijos aspektus, kurie gali katalizuoti ilgalaikius pokyčius. Vienas tokių – pasaulinės sveikatos krizės išryškintas robotizacijos potencialas. Tyrim...
nuotrauka
2021-02-23 13:43
Pandemija tapo verslo skaitmeninimosi akseleratoriumi, įsitikinę šalies ekspertai. Nors greitai pasikeitęs pasaulis parodė skaitmeninių technologijų svarbą ir naudą, Lietuvos pramonėje vis dar dominuoja žemos pridėtinės vertės gamyba. Siekdami paspartinti pokyčius pramonėje, technologijų kūrėjai ir ...
nuotrauka
2021-02-15 08:21
Skaitmeninių statybos technologijų įmonė UAB „AGA CAD“ prisijungė prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės - Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“. 100 proc. „AGA CAD“ akcijų įsigijo antrinė šios grupės įmonė „ARKANCE“. Dėl to Vilniuje įsikūręs „AGA CAD“ specializ...
nuotrauka
2021-01-25 11:41
Mažos gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai vykdyti gamybą, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, testuoti inovatyvias savo idėjas galės Vilniuje kuriamame Gamybos inovacijų slėnyje. Čia bus tinkama patalpų infrastruktūra, veiks gamybai skirta įranga, bus teikiamos apie...
nuotrauka
2020-08-26 11:01
Pasirinkę technologinės pakraipos studijas jaunuoliai yra laukiami įvairiausiose gyvenimo srityse, net ir kosmines technologijas kuriančiose kompanijose arba kosminių tyrimų centruose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
nuotrauka
2020-08-26 07:05
„Caverion Lietuva“ baigė 2019 m. Kaune atidarytos „Hollister Lietuva“ gamyklos įrengimo projektą. „Hollister Incorporated“ priklausančios gamyklos veikla, susijusi su sveikatos priežiūros produktų gamyba, reikšminga visoje Europoje, todėl ir inžineriniai sprendimai, kuriais rūpinosi „Caverion Lietuv...
nuotrauka
2020-07-17 12:02
„Continental Automotive Lithuania“ ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro atstovai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį ir pradeda pameistrystės modelio mokymo programą mechatronikos srityje. Tai viena pirmųjų tokio tipo mokymo programų Lietuvoje.
nuotrauka
2020-07-15 09:24
Medžiagų inžinerija, fotoninės, lazerinės, lanksčios gamybos technologijos – į ateitį orientuotos sritys, į kurias investuojančios įmonės pasižymi lyderyste. Pagal Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruotas priemones „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ ir „Eksperimentas“ šioms ...
nuotrauka
2020-07-13 10:47
Visuomenėje dažnai diskutuojama apie specialiųjų poreikių turinčius moksleivius ir studentus: apie jų geresnį integravimą, specialiai pritaikytas programas ir sąlygas. Tačiau ar kada susimąstome, kad ypač talentingi jaunuoliai ar tie, kurie vis neatranda savęs – taip pat turi specialiųjų poreikių, k...
nuotrauka
2020-07-09 11:15
Reaguodama į miesto pasirinktą – pramonės – kryptį, sparčiai išaugusį robotikos mokymų šuolį ugdymo įstaigose, STEAM projekto populiarumą ir vis labiau juntamą technologijos specialybių darbuotojų trūkumą Panevėžio regione, Panevėžio kolegija stiprina savo mokymų bazę.
nuotrauka
2020-05-18 07:57
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su UAB „Metso Lithuania“ gamybos padalinio vadovu Ričardu Šalkausku. Suomijos bendrovė „Metso“ plečia pasaulinę apdirbamosios pramonės veiklą – Lietuvoje steigiama nauja gamykla. UAB „Metso Lithuania“ savo veiklai pasirinko Šiaulius ir čia sėkmingai kur...

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija