2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 9:30
Reklama  |  facebook

Robotikos bendrovė „Rubedos“ pritraukė 400 tūkst. eurų investiciją

2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
Rubedos / FB iliustr.


Minimos įmonės
Rubedo sistemos, UAB
INVEGA (Investicijų ir verslo garantijos), UAB
„Rubedos“ specializuojasi programinės įrangos, skirtos naviguoti ir valdyti robotus, kūrime ir yra viena iš pirmųjų robotikos atstovių Lietuvoje.

„Galima sakyti, kad investuojame į pakankamai brandžią bendrovę. „Rubedos“ veikia jau daugiau nei dešimtmetį ir rinkai yra pristačiusi ne vieną robotikos sprendimą. Ją gerai žino medicininės įrangos kūrėjai. Be to, kad pasitikime šios komandos ekspertiškumu, mus įtikino ir bendrovės pasirinktas uždavinys – automatizuoti siuntų perskirstymo logistikos centruose funkciją. Sandėliavimo technologijos yra „karštas“, tačiau investicijoms imlus segmentas, o „Rubedos“ sprendimas atrodo reikalingas, savalaikis ir galintis didinti siuntų pristatymo bendrovių darbo efektyvumą ir našumą, todėl optimistiškai vertiname mūsų investicijos perspektyvas. Be to, investiciją atliekame su itin patyrusiais verslo angelais – Vladu Lašu ir Pauliumi Vilemu – kurie, tikime, prisidės prie spartesnio įmonės augimo“, – INVEGOS pranešime cituojama Viktorija Vaitkevičienė, „CoInvest Capital“ direktorė.

„Rubedos“ kuriama programinė įranga bus įdiegta į šakinius krautuvus, naudojamus siuntų perskirstymo sandėliuose. Krautuvus bendrovei tiekia partneriai iš Vokietijos, o tam, kad jie būtų automatizuoti „Rubedos“ pirmiausiai juos modernizuoja, įdiegiant dirbtinio intelekto ir kompiuterinės regos technologijas.

„Išsikėlėme ambicingą tikslą sukurti tokią technologiją, kuri leistų pakeisti vieną žmogaus atliekamą funkciją visiškai automatizuotu sprendimu. Pandemija išryškino tokios programinės įrangos poreikį logistikos sektoriuje, nes padidėjus siuntų kiekiui bendrovėms pradėjo trūkti darbuotojų, sunkiai sekėsi juos pritraukti. Gauta investicija mums padės jau per artimiausius kelis mėnesius paleisti demonstracinę sprendimo versiją, o metų bėgyje planuojame įdiegti pilną technologijos įrodymą kliento sandėlyje, angliškai vadinamą Proof Of Concept“, – cituojamas Linas Vaitulevičius, „Rubedos“ bendraįkūrėjas.

Demonstracinį logistikos robotų navigavimo sprendimą „Rubedos“ kuria vienos didžiausių tarptautinių siuntų pristatymo bendrovių aplinkoje. Robotikos specialistai analizuoja konkrečioje erdvėje vykdomas kurjerių operacijas ir kuria logines užduočių sekas, kurios robotui padėtų išanalizuoti aplinką ir atlikti konkretų veiksmą.

Nors šiuo metu bendrovės kuriama technologija pirmiausiai yra orientuota į siuntų pristatymo bendroves, panašūs sprendimai gali būti įgyvendinti ir, pavyzdžiui, gamybos sektoriuje. Bepiločiai savivaldžiai robotai gali atlikti įvairias užduotis, kai reikia kažką nuvežti, paimti ar padėti.

Pasak L. Vaitulevičiaus, nors robotikos sprendimai pirmiausiai kuriami verslui, ateityje jie bus vis dažniau pritaikomi ir kasdienei žmonių veiklai.

„Suprantama, kad inovatyvias technologijas pirmiausiai išbando didelės kompanijos, nes verslas nuolat ieško būdų, kaip padidinti savo veiklos atsiperkamumą, efektyvumą. Robotika yra labai plati sritis, kuri jau dabar skinasi kelią ir į mūsų buitį. Mėgstu sakyti, kad jeigu paskutinius 17 tūkst. m. geriausias žmogaus draugas buvo šuo, tai per artimiausius porą dešimtmečių juo veikiausiai taps robotas“, - sakė L. Vaitulevičius.
Statybunaujienos.ltAutomatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-04-24 08:09
Seniausia alaus darykla Lietuvoje aktyviai atsinaujina. Prieš porą metų „Gubernijos" darykloje modernizuota pagrindinė gamybos linija, kurioje gėrimai pilstomi į skardines. Dabar atėjo laikas modernizuoti kitas dvi linijas, kuriose produkcija pilstoma į PET plastiko butelius ir KEG statines. Kartu s...
nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-20 09:25
Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje (MRAS) sėkmingai atlikti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrangos ir sistemų bandymai, kurie parodė, kad visi įrenginiai tarpusavyje veikia saugiai, suderintai, o bendros objekto eksploatavimo ypatybės ir charakteristikos atitinka numatytus projektinius s...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-08-23 16:15
Šiuolaikinės technologijos keičia pramonės pasaulį, siūlydamos naujoviškus sprendimus mašinų ir sistemų efektyvumui ir tikslumui didinti. Fotoelektriniai jutikliai yra viena iš pažangių priemonių, lemiančių šią technologinę revoliuciją. Tačiau kaip juos palyginti su tradiciniais aptikimo metodais? A...
nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
nuotrauka
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
nuotrauka
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
nuotrauka
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
nuotrauka
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija