2023 gruodžio 11 d. pirmadienis, 4:13
Reklama  |  facebook

Romainiuose statys naują 260 vietų vaikų darželį

2021-12-21 14:51
Per penkerius metus Kaune modernizuota pusė miesto darželių, greitai duris atvers dar 3 ikimokyklinio ugdymo įstaigos – pastatas Jūratės g., vadinamasis Kuršių darželis Šilainiuose bei naujai suprojektuota įstaiga Vijūkų g. Iš viso bus sukurta per 600 naujų vietų mažiesiems kauniečiams ir apie 150 etatų darbuotojams.
nuotrauka
Kauno m. sav. iliustr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Projektų ekspertai, UAB
Kauno miesto taryba pritarė sprendimui statyti naują vaikų darželį sparčiai augančiame ir vis daugiau naujakurių pritraukiančiame Romainių mikrorajone, Vijūkų gatvėje. Čia kuriasi nemažai jaunų šeimų su mažamečiais vaikais.

2018 metais Romainiuose atidarytas naujai pastatytas Kauno Veršvų gimnazijos pradinių klasių korpusas. Šiame filiale mokosi 257 mokiniai – iš viso vienuolika 1–4 klasių komplektų. Tuo metu vietos bendruomenė dar prieš kelerius metus išreiškė pageidavimą Romainiuose įrengti ir vaikų darželį. Parengtas darželio techninis projektas, praneša Kauno savivaldybė, neseniai buvo viešai pristatytas visuomenei. Ruošiamasi skelbti viešąjį rangos darbų pirkimo konkursą. Statytojus tikimasi išrinkti iki ateinančios vasaros.

Bus didžiausia įstaiga Kaune


Vijūkų gatvės 78 numeriu pažymėtame sklype suprojektuotas vieno aukšto, 260 vietų darželis bus vienas didžiausių Kaune. Čia suplanuota 14 grupių: 10 – vaikams nuo 3 metukų ir 4 – mažiausiems, 1–3 m. amžiaus auklėtiniams.

Kauno m. sav. iliustr.

A++ energinio naudingumo klasės pastate suprojektuotos funkcionalios ir patogios erdvės: specialistams skirtos vietos, bendra terasa, atskiri išėjimai į lauką, vaikų priėmimui ir persirengimui skirtos patalpos. Greta lopšelinukams skirtų grupių numatoma įrengti vežimėlių laikymo zonas. Taip pat – universali salė ir įprastos žaidimams bei miegui skirtos zonos, tualetai, prausyklos, virtuvėlės.

Lauko erdvės bus pritaikytos aktyviam laisvalaikiui. Čia numatytas ir amfiteatras, kuris pagal poreikius leistų organizuoti renginius ir kitas veiklas gryname ore. Siekiama, kad patekimas ir judėjimas darželio erdvėse būtų patogus ir žmonėms su negalia.

Patogiau ir patraukliau

Vaikų darželių tvarkymo bei statybų bumas Kaune prasidėjo dar 2016–2017 metais. Pagreitis nemažėja ir toliau. Kauno mieste šiuo metu veikia arti šimto ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Bent pusė jų paskutiniu metu sulaukė pastebimų pokyčių.

„Jau prieš kelerius metus išsprendėme didžiausią problemą – vietų trūkumą vaikų darželiuose. Tačiau akivaizdu, kad tai dar ne viskas. Kol vienose įstaigose esama laisvų vietų, kitur vis dar rikiuojasi eilės. Miesto pareiga – užtikrinti, kad įstaigos kauniečiams būtų kuo arčiau namų ir patogiai pasiekiamos, todėl tęsiame darbus ir planuojame į priekį. Ne mažiau svarbu ir šiuolaikiška, jauki aplinka, patrauklios patalpos, todėl drauge su naujai kylančiomis įstaigomis atnaujiname ir senąsias“, – pranešime cituojamas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Plečiant vaikų darželių tinklą, bus sukurta per 600 naujų vietų vaikams ir apie pusantro šimto darbo vietų pedagogams bei kitam personalui.

Intensyvūs darbai Vilijampolėje

Rekonstrukcijos darbai jau įsibėgėjo Vilijampolėje – naujai „prikeliamas“ 1962 metais statytas dviaukštis pastatas adresu Jūratės g. 19. Jo paskirtis pakeista iš kultūros į mokslo. Numatyta sukurti 160 vietų būsimo darželio auklėtiniams ir 44 darbo vietas personalui. Po rekonstrukcijos čia veiks 4 lopšelio ir 5 darželio grupės.

Statybvietėje keičiami vandentiekio, telekomunikacijų ir buitinių nuotekų tinklai, lietaus nuvedimo sistemos. Užtikrinus, kad nebesemia vanduo, pamatai bus sutankinti ir sustiprintos perdangos, sienos bei seniai remonto nemačiusio fasado siūlės. Būsimas darželis bus apšiltintas, taip pat pakeisti langai ir durys. Pietrytinėje ir šiaurvakarinėje dalyse iškils nauji dviaukščiai priestatai.

Kardinalių pokyčių sulauks ir aplinka. Sklypo gilumoje kiekvienai vaikų grupei bus įrengtos individualios žaidimų aikštelės. Aktyvioms pramogoms bei laisvalaikiui lauke suprojektuotos pavėsinės, žaidimų erdvės po medžiais ir universali uždara žaidimų aikštelė. Didelė dalis teritorijos bus apželdinta veja, kuri taip pat galės virsti vaikų žaidimų vieta. Čia taip pat numatyta įrengti mokomuosius darželius ir basų kojų taką.

Atnaujinimo darbus už daugiau kaip 2,1 mln. eurų atliks bendrovė „Projektų ekspertai“. Planuojama, kad modernus darželis duris atvers jau 2023 metais.

Šilainiuose – pabaigtuvių nuotaikos

Praėjusių metų vasarą pradėtos modernaus A+ energetinio naudingumo klasės darželio Šilainiuose statybos – jau finišo tiesiojoje. Darbus atliekanti bendrovė „Statybų vizija“ įgyvendino didžiąją dalį numatytų planų. Rangovams liko užbaigti vidaus apdailą, sumontuoti užsakytus baldus ir sutvarkyti aplinką. Darželyje bus šiuolaikiškos žaidimų erdvės, skatinančios vaikų judrumą bei smalsumą, sporto, užsiėmimų salės, valgykla, specialistų kabinetai ir kitos reikiamos patalpos.

Pirmoji per nepriklausomybės laikotarpį nuo pat pamatų naujai pastatyta 2,7 tūkst. kv. metrų ploto, vieno aukšto ikimokyklinio ugdymo įstaiga auklėtinius pasitiks jau ateinantį rugsėjį, praneša savivaldybė. Priėmimo procedūros vėliausiai prasidės 2022 m. vasarą. 

Darželis iš viso talpins 12 grupių – apie 200 vaikų: dvi lopšelio, keturias vyresniųjų nuo 2 iki 3 metų amžiaus ir šešias grupes nuo 3 metų iki priešmokyklinio ugdymo pradžios. Taip pat bus sukurta per pusšimtį darbo vietų. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-12-08 12:47
Vilniaus senamiestyje daugiabučių ir administracinį projektą „Vilniaus Džiazas“ plėtojanti prabangaus NT vystytoja „Unique Properties“ pristatė architektūrinį sprendimą, Drujos gatvėje sukursiantį daugiau erdvės visiems eismo dalyviams ir kartu leisiantį išlaikyti vientisą tarpukario pastatų komplek...
nuotrauka
2023-12-07 14:19
Aplinkos ministerijos iniciatyva parengtas informacinis leidinys „Miestų kvartalinė renovacija: esamos situacijos analizė" pristato svarbiausius faktus ir tendencijas apie šiandieninį miestų atnaujinimo progresą Lietuvoje ir supažindina su dabartiniu miestų atnaujinimo (modernizavimo) kvartalais mod...
nuotrauka
2023-12-06 14:12
Šiandien simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtos žmonėms su intelekto ar psichosocialine negalia skirtų grupinio gyvenimo namų statybos. Juose gyventojai padedant socialiniams darbuotojams bus mokomi patys pasirūpinti savo buitimi ir pagrindiniais poreikiais: tvarkytis namuose, apsipirkti parduotuvėje...
nuotrauka
2023-12-04 16:09
Keičiasi Gargždų miesto veidas: atidaryta nauja, moderni autobusų stotis. 7 metrų aukščio pastatas, išsiskiriantis cilindro forma, pasitiks kiekvieną atvykstantį. Iš naujos autobusų stoties keleiviai bus vežami tiek tarpmiestiniais, tiek vietiniais maršrutais, o nuo 2025-ųjų iš čia kursuos ir visišk...
nuotrauka
2023-12-04 12:51
Penktadienio vakarą pagrindinėje sostinės Katedros aikštėje iškilmingai įžiebta Vilniaus Kalėdų eglė. Šiemet puoštas natūralus spygliuotis medis, kurį miestui padovanojo jo gyventojai. Eglės papėdėje taip pat įrengta didžiulių aukso spalvos dovanų kompozicija ir speciali apžvalgos aikštelė, kuri lei...
nuotrauka
2023-12-01 10:07
Sostinės Savanorių prospekte esančiame sklype simboliniu kapsulės įkasimu pradedamos pirmųjų socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centro statybos. Juose intelekto ar psichosocialinę negalią turintys žmonės vykdys socialinį verslą: daigins augalus, gamins biohumusą, lies žvakes, megs šviesą atspin...
nuotrauka
2023-11-29 12:26
Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sutartis. Taikyta restitucija.
nuotrauka
2023-11-29 10:49
40 šeimų, laukiančių socialinių būstų, jau įsikūrė naujuose namuose. Baigtas įgyvendinti socialinio būsto adresu Rambyno g. 14A, Klaipėda, projektas. Naujos statybos gyvenamasis namas jau yra visiškai apgyvendintas.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 09:35
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, savo iniciatyva pradėjęs tyrimą, konstatavo, jog tyrimo metu nustatytos aplinkybės kelia pagrįstas abejones ateityje dėl bandymo keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus.
nuotrauka
2023-11-23 13:37
Vilniaus miesto savivaldybė iki metų pabaigos užbaigs grąžintinų žemės sklypų, skirtų nuosavybės teisių atkūrimui, projektavimą. Užbaigti šį procesą itin svarbu, nes pasikeitus įstatymui nuo kitų metų sausio 1 d. miestų ir miestelių teritorijose valstybinės žemės patikėtiniais tampa nebe Nacionalinė...
nuotrauka
2023-11-23 11:10
Augant Vilniui ir žmonių jame skaičiui, didėja ir surenkamų komunalinių atliekų kiekis. Dėl išaugusių jų tvarkymo sąnaudų ir apimties sostinė peržiūri vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Tarybai pritarus, vidutinio 60 kv. m buto savininkui rinkliava už komunalinių atliekų...
nuotrauka
2023-11-23 10:04
Vietoje Pavilnyje esančio avarinės būklės bibliotekos pastato numatyta įkurti naują bendruomenės centrą, atitinkantį vietos gyventojų ir visų vilniečių poreikius. Vilniaus vystymo kompanija visuomenei pristato keturiolika viešame konkurse gautų architektūrinių idėjų pasiūlymų.
nuotrauka
2023-11-22 10:26
Įgyvendinant šiuos projektus, pirmą kartą Lietuvoje pastatams atnaujinti bus naudojami gamykloje pagaminti sienų ir stogų skydai, objekte sumontuojami be papildomo apdirbimo. Tai leis pagreitinti renovacijos procesą, sumažinti darbų apimtį statybvietėje, padidinti pastatų energinį efektyvumą, užtikr...
nuotrauka
2023-11-22 09:42
Gautas statybos leidimas šalia Nacionalinio stadiono įsikursiančiam darželiui. Stadiono su sporto aikštynais statybos prasidėjo gegužę, likę pastatai bus statomi antruoju etapu, o visą Daugiafunkcį kompleksą planuojama baigti 2025 m.
nuotrauka
2023-11-21 13:50
Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje vykdomas Priėmimo-skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių modernizavimas. Iki 2024 m. gruodžio įgyvendinti pokyčiai sustiprins teikiamų paslaugų kokybę ir padės ekstremaliųjų situacijų atvejais užtikrinti efektyvesnį paslaugų ...
nuotrauka
2023-11-20 13:13
Baigti ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino apie 250 m ilgio medinio tako nutiesimu, taip pat ežero pakrantėje sukurta poilsiavietė, įrengtos grilio vietos su suoliukais. Patogiam gyventojų praėjimui išvalytos nukritusios medžių šak...
nuotrauka
2023-11-16 12:35
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse