2022 gegužės 28 d. šeštadienis, 22:31
Reklama  |  facebook

Romainiuose statys naują 260 vietų vaikų darželį

2021-12-21 14:51
Per penkerius metus Kaune modernizuota pusė miesto darželių, greitai duris atvers dar 3 ikimokyklinio ugdymo įstaigos – pastatas Jūratės g., vadinamasis Kuršių darželis Šilainiuose bei naujai suprojektuota įstaiga Vijūkų g. Iš viso bus sukurta per 600 naujų vietų mažiesiems kauniečiams ir apie 150 etatų darbuotojams.
nuotrauka
Kauno m. sav. iliustr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Projektų ekspertai, UAB
Kauno miesto taryba pritarė sprendimui statyti naują vaikų darželį sparčiai augančiame ir vis daugiau naujakurių pritraukiančiame Romainių mikrorajone, Vijūkų gatvėje. Čia kuriasi nemažai jaunų šeimų su mažamečiais vaikais.

2018 metais Romainiuose atidarytas naujai pastatytas Kauno Veršvų gimnazijos pradinių klasių korpusas. Šiame filiale mokosi 257 mokiniai – iš viso vienuolika 1–4 klasių komplektų. Tuo metu vietos bendruomenė dar prieš kelerius metus išreiškė pageidavimą Romainiuose įrengti ir vaikų darželį. Parengtas darželio techninis projektas, praneša Kauno savivaldybė, neseniai buvo viešai pristatytas visuomenei. Ruošiamasi skelbti viešąjį rangos darbų pirkimo konkursą. Statytojus tikimasi išrinkti iki ateinančios vasaros.

Bus didžiausia įstaiga Kaune


Vijūkų gatvės 78 numeriu pažymėtame sklype suprojektuotas vieno aukšto, 260 vietų darželis bus vienas didžiausių Kaune. Čia suplanuota 14 grupių: 10 – vaikams nuo 3 metukų ir 4 – mažiausiems, 1–3 m. amžiaus auklėtiniams.

Kauno m. sav. iliustr.

A++ energinio naudingumo klasės pastate suprojektuotos funkcionalios ir patogios erdvės: specialistams skirtos vietos, bendra terasa, atskiri išėjimai į lauką, vaikų priėmimui ir persirengimui skirtos patalpos. Greta lopšelinukams skirtų grupių numatoma įrengti vežimėlių laikymo zonas. Taip pat – universali salė ir įprastos žaidimams bei miegui skirtos zonos, tualetai, prausyklos, virtuvėlės.

Lauko erdvės bus pritaikytos aktyviam laisvalaikiui. Čia numatytas ir amfiteatras, kuris pagal poreikius leistų organizuoti renginius ir kitas veiklas gryname ore. Siekiama, kad patekimas ir judėjimas darželio erdvėse būtų patogus ir žmonėms su negalia.

Patogiau ir patraukliau

Vaikų darželių tvarkymo bei statybų bumas Kaune prasidėjo dar 2016–2017 metais. Pagreitis nemažėja ir toliau. Kauno mieste šiuo metu veikia arti šimto ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Bent pusė jų paskutiniu metu sulaukė pastebimų pokyčių.

„Jau prieš kelerius metus išsprendėme didžiausią problemą – vietų trūkumą vaikų darželiuose. Tačiau akivaizdu, kad tai dar ne viskas. Kol vienose įstaigose esama laisvų vietų, kitur vis dar rikiuojasi eilės. Miesto pareiga – užtikrinti, kad įstaigos kauniečiams būtų kuo arčiau namų ir patogiai pasiekiamos, todėl tęsiame darbus ir planuojame į priekį. Ne mažiau svarbu ir šiuolaikiška, jauki aplinka, patrauklios patalpos, todėl drauge su naujai kylančiomis įstaigomis atnaujiname ir senąsias“, – pranešime cituojamas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Plečiant vaikų darželių tinklą, bus sukurta per 600 naujų vietų vaikams ir apie pusantro šimto darbo vietų pedagogams bei kitam personalui.

Intensyvūs darbai Vilijampolėje

Rekonstrukcijos darbai jau įsibėgėjo Vilijampolėje – naujai „prikeliamas“ 1962 metais statytas dviaukštis pastatas adresu Jūratės g. 19. Jo paskirtis pakeista iš kultūros į mokslo. Numatyta sukurti 160 vietų būsimo darželio auklėtiniams ir 44 darbo vietas personalui. Po rekonstrukcijos čia veiks 4 lopšelio ir 5 darželio grupės.

Statybvietėje keičiami vandentiekio, telekomunikacijų ir buitinių nuotekų tinklai, lietaus nuvedimo sistemos. Užtikrinus, kad nebesemia vanduo, pamatai bus sutankinti ir sustiprintos perdangos, sienos bei seniai remonto nemačiusio fasado siūlės. Būsimas darželis bus apšiltintas, taip pat pakeisti langai ir durys. Pietrytinėje ir šiaurvakarinėje dalyse iškils nauji dviaukščiai priestatai.

Kardinalių pokyčių sulauks ir aplinka. Sklypo gilumoje kiekvienai vaikų grupei bus įrengtos individualios žaidimų aikštelės. Aktyvioms pramogoms bei laisvalaikiui lauke suprojektuotos pavėsinės, žaidimų erdvės po medžiais ir universali uždara žaidimų aikštelė. Didelė dalis teritorijos bus apželdinta veja, kuri taip pat galės virsti vaikų žaidimų vieta. Čia taip pat numatyta įrengti mokomuosius darželius ir basų kojų taką.

Atnaujinimo darbus už daugiau kaip 2,1 mln. eurų atliks bendrovė „Projektų ekspertai“. Planuojama, kad modernus darželis duris atvers jau 2023 metais.

Šilainiuose – pabaigtuvių nuotaikos

Praėjusių metų vasarą pradėtos modernaus A+ energetinio naudingumo klasės darželio Šilainiuose statybos – jau finišo tiesiojoje. Darbus atliekanti bendrovė „Statybų vizija“ įgyvendino didžiąją dalį numatytų planų. Rangovams liko užbaigti vidaus apdailą, sumontuoti užsakytus baldus ir sutvarkyti aplinką. Darželyje bus šiuolaikiškos žaidimų erdvės, skatinančios vaikų judrumą bei smalsumą, sporto, užsiėmimų salės, valgykla, specialistų kabinetai ir kitos reikiamos patalpos.

Pirmoji per nepriklausomybės laikotarpį nuo pat pamatų naujai pastatyta 2,7 tūkst. kv. metrų ploto, vieno aukšto ikimokyklinio ugdymo įstaiga auklėtinius pasitiks jau ateinantį rugsėjį, praneša savivaldybė. Priėmimo procedūros vėliausiai prasidės 2022 m. vasarą. 

Darželis iš viso talpins 12 grupių – apie 200 vaikų: dvi lopšelio, keturias vyresniųjų nuo 2 iki 3 metų amžiaus ir šešias grupes nuo 3 metų iki priešmokyklinio ugdymo pradžios. Taip pat bus sukurta per pusšimtį darbo vietų. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-05-27 13:59
Rekonstruotas Druskininkų centre, vaizdingoje Nemuno ir Ratnyčios upių santakoje esantis lenktas tiltelis ir jo prieigos.
nuotrauka
2022-05-27 10:21
Geriausias gyventojų verslumo ir verslo konkurencingumo rodiklis 2020 m. tarp visų šalies savivaldybių buvo Vilniaus m., Neringos ir Klaipėdos m. savivaldybėse. 2013-2020 m. gyventojų verslumo ir verslo konkurencingumo rodikliai sparčiausiai gerėjo kaimiškose savivaldybėse, o vertinant atskiras savi...
nuotrauka
2022-05-27 09:29
Sostinės Naujamiestis jau spėjo tapti vienu patraukliausių rajonų investuotojams dėl patogios lokacijos, kur buvusios pramoninės teritorijos virsta gyvenamosiomis ir verslo erdvėmis, o ant Tauro kalno duris atvers moderni kultūros erdvė. Daugiau gyvybės atsiranda ir dar arčiau gyventojų – šįvakar be...
nuotrauka
2022-05-26 17:03
Klaipėdoje numatomas naujas sporto ir laisvalaikio kompleksas. Tokį objektą mieste pirmą kartą ketinama statyti viešosios ir privačios partnerystės (koncesijos) būdu.
nuotrauka
2022-05-26 09:38
Iki 2026-ųjų vidurio sostinėje bus sutvarkyta unikali žydų (litvakų) sakralinė vieta – Vilniaus Didžioji sinagoga. Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė ir Geros valios fondas pasirašė sinagogos įamžinimo memorandumą.
nuotrauka
2022-05-25 18:38
Iš pagrindų atnaujintoje Vilniaus gatvėje rangovai pradėjo pagrindinio pėsčiųjų tako grindinio klojimą. Kauno savivaldybei pasiekus kompromisą su Kultūros paveldo departamentu, vieną seniausių susisiekimo arterijų mieste po kapitalinio remonto dengs autentiškų nugludintų ir tašytų akmenų derinys.
nuotrauka
2022-05-25 10:38
Lankydamasis Alytuje, susisiekimo ministras Marius Skuodis su miesto meru Nerijumi Cesiuliu ir savivaldybės atstovais aptarė regiono kelių tvarkymo ir priežiūros klausimus. Siekiant gerinti valstybei svarbių vietinės reikšmės kelių būklę, susisiekimo komunikacijoms Ulonų, Pulko, Santaikos gatvėse Al...
nuotrauka
2022-05-24 09:46
Vilniaus miesto savivaldybė Aplinkos ministerijai siūlo peržiūrėti esamą renovacijos modelį, siekiant išspręsti dėl išaugusių statybos rangos darbų kainų stringančių konkursų problemą.
nuotrauka
2022-05-20 05:51
Šnipiškės toliau atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvivo gatvių šiandien šventiškai atidaryta nauja beveik kilometro ilgio Kernavės gatvė. Gatvė įrengta rūpinantis, kad ji būtų patogi, saugi, žalia, gyva, kaimyniška, jauki.
nuotrauka
2022-05-19 12:43
Lietuvoje toliau mažėjant registruotam nedarbui, kai kuriuose regionuose stebimas netolygus jo kitimas. Balandį šie rodikliai mažėjo 45 iš 60 savivaldybių, 8 – nepakito, o 7 – augo. Didžiausias mažėjimas fiksuotas Joniškio rajone (1 proc. punkto). Šiuo metu jis siekia 9,7 proc. ir, palyginti su tuo ...
nuotrauka
2022-05-18 08:51
Po pateikimo Seimas pritarė Aplinkos ministerijos parengtam įstatymų pakeitimų paketui, kuris leis pradėti valstybinės žemės valdymo ir naudojimo reformą. Jos tikslas – atskirti sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo kontrolės funkcijas, taip sukuriant aiškų ir skaidrų valstybinės žemės valdymo ir naudo...
nuotrauka
2022-05-16 15:00
Įvairios kabelių, laidų, vamzdžių zonos Lietuvoje driekiasi tūkstančius kilometrų, jos užima žymią miestų dalį. Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva jau kelios įvairių apsaugos zonų priežiūrą reglamentuojančios ir vykdančios institucijos peržiūri jose galiojančius draudimus.
nuotrauka
2022-05-12 13:50
Seimas pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisoms, kuriomis patikslintos kremavimo veiklos licencijavimo nuostatos, pašalinančios korupcijos riziką, ištaisytos ekshumavimo reglamentavimo spragos. Be to, savivaldybės nebegalės imti mokesčio už kolumbariumo ni...
nuotrauka
2022-05-12 13:29
Šį pavasarį Vilnius pristato naujas vejų priežiūros taisykles, pagal kurias mieste vyraus natūralios pievos ir savaime želiantys augalai. Atsisakant šienavimo ten, kur jis nėra būtinas, daugelyje miesto vietų kursis natūralios gamtos oazės, padedančios gyventi jaukiau ir tvariau.
nuotrauka
2022-05-12 07:33
Druskininkų savivaldybė paskelbė vieno svarbiausių Druskininkų traukos objektų – uždaros slidinėjimo trasos „Snow Arena“ ir jai priskirto valstybinės žemės sklypo – pardavimo aukcioną.
nuotrauka
2022-05-11 15:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino UAB „Lakrima“ skundą atsakovei Vilniaus rajono savivaldybės tarybai dėl nepritarimo krematoriumo įrengimui Vilniaus rajone, Rukainių seniūnijoje.
nuotrauka
2022-05-10 15:43
Naujosios Vilnios seniūnijoje planuojama Džiaugsmo gatvės rekonstrukcija, dėl kurios sprendinių projektuotojai netrukus kvies gyventojus į viešą konsultaciją.
nuotrauka
2022-05-06 10:06
Druskininkuose startavo projektas „Druskininkai – be ribų“, kuriuo siekiama įvertinti, kiek Druskininkai yra draugiški neįgaliesiems, bei nustatyti tobulintinus kurorto aspektus turistų ir vietos gyventojų su negalia atžvilgiu.
nuotrauka
2022-05-05 11:37
Pagal bendrą gyvenimo kokybę Vilnius 2013–2020 m. stabiliai užėmė pirmą vietą. Tarp 5-ių geriausiai įvertintų savivaldybių per visą laikotarpį buvo Klaipėdos bei Kauno miestai, tačiau atskirose srityse didžiuosius miestus pralenkė mažesnės savivaldybės, pavyzdžiui, viešoji infrastruktūra geriausiai ...
nuotrauka
2022-05-05 06:20
Vyriausybė pritarė įstatymų pakeitimams, kurie leis pradėti ilgai lauktą reformą – valstybinės žemės valdymą 103 Lietuvos miestuose patikėjimo teise perduoti 60 savivaldybių. Savivaldybių teisė valdyti jų teritorijose esančią žemę yra Vakarų Europos standartas, kurio turi siekti ir Lietuva.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...