2023 birželio 6 d. antradienis, 2:06
Reklama  |  facebook

Romainiuose statys naują 260 vietų vaikų darželį

2021-12-21 14:51
Per penkerius metus Kaune modernizuota pusė miesto darželių, greitai duris atvers dar 3 ikimokyklinio ugdymo įstaigos – pastatas Jūratės g., vadinamasis Kuršių darželis Šilainiuose bei naujai suprojektuota įstaiga Vijūkų g. Iš viso bus sukurta per 600 naujų vietų mažiesiems kauniečiams ir apie 150 etatų darbuotojams.
nuotrauka
Kauno m. sav. iliustr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Projektų ekspertai, UAB
Kauno miesto taryba pritarė sprendimui statyti naują vaikų darželį sparčiai augančiame ir vis daugiau naujakurių pritraukiančiame Romainių mikrorajone, Vijūkų gatvėje. Čia kuriasi nemažai jaunų šeimų su mažamečiais vaikais.

2018 metais Romainiuose atidarytas naujai pastatytas Kauno Veršvų gimnazijos pradinių klasių korpusas. Šiame filiale mokosi 257 mokiniai – iš viso vienuolika 1–4 klasių komplektų. Tuo metu vietos bendruomenė dar prieš kelerius metus išreiškė pageidavimą Romainiuose įrengti ir vaikų darželį. Parengtas darželio techninis projektas, praneša Kauno savivaldybė, neseniai buvo viešai pristatytas visuomenei. Ruošiamasi skelbti viešąjį rangos darbų pirkimo konkursą. Statytojus tikimasi išrinkti iki ateinančios vasaros.

Bus didžiausia įstaiga Kaune


Vijūkų gatvės 78 numeriu pažymėtame sklype suprojektuotas vieno aukšto, 260 vietų darželis bus vienas didžiausių Kaune. Čia suplanuota 14 grupių: 10 – vaikams nuo 3 metukų ir 4 – mažiausiems, 1–3 m. amžiaus auklėtiniams.

Kauno m. sav. iliustr.

A++ energinio naudingumo klasės pastate suprojektuotos funkcionalios ir patogios erdvės: specialistams skirtos vietos, bendra terasa, atskiri išėjimai į lauką, vaikų priėmimui ir persirengimui skirtos patalpos. Greta lopšelinukams skirtų grupių numatoma įrengti vežimėlių laikymo zonas. Taip pat – universali salė ir įprastos žaidimams bei miegui skirtos zonos, tualetai, prausyklos, virtuvėlės.

Lauko erdvės bus pritaikytos aktyviam laisvalaikiui. Čia numatytas ir amfiteatras, kuris pagal poreikius leistų organizuoti renginius ir kitas veiklas gryname ore. Siekiama, kad patekimas ir judėjimas darželio erdvėse būtų patogus ir žmonėms su negalia.

Patogiau ir patraukliau

Vaikų darželių tvarkymo bei statybų bumas Kaune prasidėjo dar 2016–2017 metais. Pagreitis nemažėja ir toliau. Kauno mieste šiuo metu veikia arti šimto ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Bent pusė jų paskutiniu metu sulaukė pastebimų pokyčių.

„Jau prieš kelerius metus išsprendėme didžiausią problemą – vietų trūkumą vaikų darželiuose. Tačiau akivaizdu, kad tai dar ne viskas. Kol vienose įstaigose esama laisvų vietų, kitur vis dar rikiuojasi eilės. Miesto pareiga – užtikrinti, kad įstaigos kauniečiams būtų kuo arčiau namų ir patogiai pasiekiamos, todėl tęsiame darbus ir planuojame į priekį. Ne mažiau svarbu ir šiuolaikiška, jauki aplinka, patrauklios patalpos, todėl drauge su naujai kylančiomis įstaigomis atnaujiname ir senąsias“, – pranešime cituojamas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Plečiant vaikų darželių tinklą, bus sukurta per 600 naujų vietų vaikams ir apie pusantro šimto darbo vietų pedagogams bei kitam personalui.

Intensyvūs darbai Vilijampolėje

Rekonstrukcijos darbai jau įsibėgėjo Vilijampolėje – naujai „prikeliamas“ 1962 metais statytas dviaukštis pastatas adresu Jūratės g. 19. Jo paskirtis pakeista iš kultūros į mokslo. Numatyta sukurti 160 vietų būsimo darželio auklėtiniams ir 44 darbo vietas personalui. Po rekonstrukcijos čia veiks 4 lopšelio ir 5 darželio grupės.

Statybvietėje keičiami vandentiekio, telekomunikacijų ir buitinių nuotekų tinklai, lietaus nuvedimo sistemos. Užtikrinus, kad nebesemia vanduo, pamatai bus sutankinti ir sustiprintos perdangos, sienos bei seniai remonto nemačiusio fasado siūlės. Būsimas darželis bus apšiltintas, taip pat pakeisti langai ir durys. Pietrytinėje ir šiaurvakarinėje dalyse iškils nauji dviaukščiai priestatai.

Kardinalių pokyčių sulauks ir aplinka. Sklypo gilumoje kiekvienai vaikų grupei bus įrengtos individualios žaidimų aikštelės. Aktyvioms pramogoms bei laisvalaikiui lauke suprojektuotos pavėsinės, žaidimų erdvės po medžiais ir universali uždara žaidimų aikštelė. Didelė dalis teritorijos bus apželdinta veja, kuri taip pat galės virsti vaikų žaidimų vieta. Čia taip pat numatyta įrengti mokomuosius darželius ir basų kojų taką.

Atnaujinimo darbus už daugiau kaip 2,1 mln. eurų atliks bendrovė „Projektų ekspertai“. Planuojama, kad modernus darželis duris atvers jau 2023 metais.

Šilainiuose – pabaigtuvių nuotaikos

Praėjusių metų vasarą pradėtos modernaus A+ energetinio naudingumo klasės darželio Šilainiuose statybos – jau finišo tiesiojoje. Darbus atliekanti bendrovė „Statybų vizija“ įgyvendino didžiąją dalį numatytų planų. Rangovams liko užbaigti vidaus apdailą, sumontuoti užsakytus baldus ir sutvarkyti aplinką. Darželyje bus šiuolaikiškos žaidimų erdvės, skatinančios vaikų judrumą bei smalsumą, sporto, užsiėmimų salės, valgykla, specialistų kabinetai ir kitos reikiamos patalpos.

Pirmoji per nepriklausomybės laikotarpį nuo pat pamatų naujai pastatyta 2,7 tūkst. kv. metrų ploto, vieno aukšto ikimokyklinio ugdymo įstaiga auklėtinius pasitiks jau ateinantį rugsėjį, praneša savivaldybė. Priėmimo procedūros vėliausiai prasidės 2022 m. vasarą. 

Darželis iš viso talpins 12 grupių – apie 200 vaikų: dvi lopšelio, keturias vyresniųjų nuo 2 iki 3 metų amžiaus ir šešias grupes nuo 3 metų iki priešmokyklinio ugdymo pradžios. Taip pat bus sukurta per pusšimtį darbo vietų. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-06-05 13:26
Per balandį ir gegužę pasirašius sutartis su projektuotojais, iki 2026 m. Vilniuje atsidarys dar keturios naujos įvairaus amžiaus vaikams skirtos švietimo įstaigos: darželis Balsiuose (Aušrinės g. 10A), darželis Šnipiškėse (Kernavės g. 82), progimnazija Pavilnyje (S. Lozoraičio g. 95) bei progimnazi...
nuotrauka
2023-06-05 13:17
Finansų ministerijos valdomoje svetainėje Lietuvosfinansai.lt atverti savivaldybių savarankiškų pajamų duomenys. Svetainėje pateikiama kiekvienos savivaldybės pajamų struktūra, galima išsamiau analizuoti savarankiškas pajamas, lyginti savivaldybes tarpusavyje. Taip pat pateiktas vertinimas, kuris pa...
nuotrauka
2023-06-03 07:29
Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, gindamas viešąjį interesą, priėmė nutarimą, kuriuo įpareigojo Trakų rajono savivaldybės administraciją pašalinti pažeidimus Trakuose, Akmenos ežero pakrantėje esančioje valstybės žemėje, kurie nustatyti vienai įmonei leidus pastatyti terasas ir įrengti dvi...
nuotrauka
2023-06-02 06:01
Tarptautiniu kokybės ženklu, Mėlynąja vėliava, pasipuošė du Klaipėdos paplūdimiai – Smiltynės ir II Melnragės. Kad paplūdimys turėtų teisę iškelti Mėlynąją vėliavą, jis turi atitikti reikalavimus aplinkosaugos, saugumo ir paslaugų kokybės kategorijose. Kartu su Mėlynosios vėliavos iškėlimu Klaipėdoj...
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-24 08:00
Šią vasarą Kretingoje, Vytauto gatvėje, prasidės rekonstrukcijos darbai – bus rekonstruojamas beveik kilometro ilgio ruožas, miesto teritorijoje jungiantis magistralinį kelią A11 Šiauliai–Palanga ir krašto kelią Nr. 216 Gargždai–Kretinga. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, ši...
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-23 13:32
Ekonomikos ir inovacijų ministerija septynių šalies savivaldybių infrastruktūros projektams vystyti paskirstė 11,7 mln. eurų finansavimą. Savivaldybėms suteiktos lėšos padės įrengti ir tobulinti laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infras...
nuotrauka
2023-05-23 11:47
Naujoji Juodkrantės keleivinių laivų uosto prieplaukos marina (teritorija) projektuojama į šiaurę nuo esamos keleivinių laivų prieplaukos. Planuojama, kad Juodkrantės uostas talpins apie 80 įvairaus dydžio laivų ir taps visam Klaipėdos regionui svarbiu objektu, kuris leis reguliariu viešojo vandens ...
nuotrauka
2023-05-19 09:23
Klaipėdiečių ir miesto svečių laukia naujovė. Savivaldybė inicijavo naujos muzikinės programos išmaniajam fontanui Danės skvere sukūrimą. Sumanymą įgyvendino Klaipėdos koncertų salė, kuri iš ryškiausių įstaigoje atliekamų kūrinių parengė unikalią ir originalią muzikinę programą.
nuotrauka
2023-05-19 06:48
Seime buvo baigtas svarstyti Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektas, kuriuo numatomas vientisas ir tikslingas šio sektoriaus teisinis reglamentavimas. Po įvykusio balsavimo įstatymui pritarta – jis turėtų įsigalioti jau šių metų liepą.
nuotrauka
2023-05-18 06:45
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), reaguodama į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją ir periodiškai gaunamus pranešimus dėl įtariamo savivaldybių lėšų neskaidraus, nepagrįsto naudojimo ir atskaitomybės trūkumo bei skaidrumo stokos savivaldoje regimybės, nuolat vertina informaciją, bendradarbiauja ...
nuotrauka
2023-05-12 13:57
Kauno apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį byloje, kurioje Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Mindaugas Šaučiūnas kaltintas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei dokumentų klastojimu, bendrininkaujant kartu su artimu giminaiči...
nuotrauka
2023-05-12 13:23
2013-2021 m. gyvenimo kokybė gerėjo visose kaimiškosiose savivaldybėse, labiausiai jose išvystytos švietimo paslaugos bei viešoji infrastruktūra. Didžiausią pažangą padarė Kalvarija, 2013-2020 m. užėmusi paskutinę savivaldybių gyvenimo kokybės indekso (GKI) vietą ir 2021 m. pakilusi į 55-ą poziciją.
nuotrauka
2023-05-12 10:54
Plungės rajone įsikūręs nedidelis Žemaitijos miestelis gali pasigirti ne tik turtinga istorija, bet didžiuojasi ir kultūros paveldo pastatų ansambliu, originaliomis lauko skulptūromis, meno kūrėjus iš viso pasaulio liepos mėnesį viliojančiu SOFIJOS festivaliu.
nuotrauka
2023-05-12 10:41
Bus rekonstruojamas Vilniaus Elektrinės tiltas prie Bukčių miško, vilniečių pramintas Bruklino vardu. Jis sujungs kairėje upės pusėje projektuojamus takus palei Eigulių ir Elektrinės gatves – su Miškinių gatve ir Lazdynų rajonu dešinėje pusėje. Iki šiol naudotas tik inžineriniams tinklams, po rekons...
nuotrauka
2023-05-11 10:09
Konkurso būdu atrinktoms trims Lietuvos savivaldybėms Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 5 mln. eurų kelių, vedančių į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), tiesimui ir tvarkymui. Lėšos skirtos Kauno ir Kėdainių rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybėms.
nuotrauka
2023-05-11 09:56
Aplinkos ministerija ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rekomenduoja savivaldybėms, kokios tvarkos reikėtų laikytis mokant kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti įmokas ir apmokant palūkanas. Šią tvarką nustato Kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti (modernizuoti), ir palūkanų...
nuotrauka
2023-05-10 14:50
Klaipėdos apygardos prokuratūra vadovauja Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Petro Keinio, jo pavaduotojos Danutės Mikienės galimo kyšininkavimo ir dokumento suklasto...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse