2023 vasario 7 d. antradienis, 9:26
Reklama  |  facebook

Rugsėjo 1-ąją Vilnius pasitinka atverdamas išskirtinės mokyklos duris Fotogalerija

2022-09-02 07:19
Duris atvėrė moderniausia šalyje ir penktoji po Nepriklausomybės atgavimo mokykla Vilniuje. Tai jau trečioji mokykla Pilaitės mikrorajone – nuo rugsėjo 1-osios ją lankys 720 moksleivių, ateityje čia mokysis 1000 moksleivių.
nuotrauka
Nuotr. Sauliaus Žiūros


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
DO architects, UAB
Jungtiniai projektai, UAB
Vilniaus vystymo kompanija, UAB
„Ši gimnazija – tarsi jau dabar sukurta ką tik prasidėjusios „Tūkstantmečio mokyklų" programos mokykla. Tai svajonių mokykla, kurioje yra viskas, ko reikia. Naujos klasės, nauja įranga, naujos laboratorijos taip ir nuteikia gerai pradžiai. Tačiau mokyklą sukuria žmonės, visi bendruomenės nariai. Tikiu, kad mokiniai ir mokytojai naudosis jiems sudarytomis galimybėmis, o mokykla taps pavyzdžiu kitiems", – sostinės savivaldybės pranešime cituojama švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius apie Pilaitės gimnaziją irgi kalbėjo kaip apie pavyzdį, kad naujos mokyklų erdvės turi nebepriminti sovietinių mokyklų projektavimo trafaretų: „Vilnius auga – kartu auga ir tūkstančiai laisvų, kūrybiškų, atsakingų asmenybių. Mokykla ne tik sienos, ir tą mes patys įrodysime paversdami visą miestą atvira mokykla. Bet ugdymo aplinka lemia labai daug - ji gali keisti mokymosi procesą, gali keisti moksleivių ir mokytojų bendravimą bei bendradarbiavimą, ji gali tapti visos bendruomenės traukos vieta, ir bendruomenė čia, beje, buvo įsitraukusi nuo pirmos dienos. Bus nepaprastai įdomu stebėti šios mokyklos augimą".

Keturių aukštų,12 tūkst. kv. m gimnazijos pastato „širdyje" esanti klasių apjuosta amfiteatrinė aikštė skirta moksleivių, mokytojų, tėvų ir bendruomenės bendravimui. Erdvine struktūra išsiskiriančioje mokykloje be galo daug dėmesio skirta kokybiškai mokymosi aplinkai ir atvirumui – langai į vidines mokyklos patalpas, neslepiamos sporto, kūrybos ir net maisto gamybos erdvės, visiems prieinama biblioteka, lauko klasės ir terasa ant stogo. Pilaitės gimnazija projektuota atsižvelgiant į Vilniaus šiuolaikinės mokyklos reikalavimus, daugiau nei prieš metus suformuluotus architektūros kokybės reikalavimus ugdymo įstaigoms. Viso proceso metu, pradedant konkurso sąlygų formulavimu, darbo grupėse įsitraukę dirbo Pilaitės bendruomenės atstovai.

„Pastatas tampa mokykla tik tada, kai į jį susirenka mokiniai. Be jūsų šis pastatas mokykla nebūtų. Architektūra iš prigimties yra įvairi, bet jos reikšmė priklauso nuo to, kas ir kokiais tikslais ją naudoja. Linkiu, kad šis pastatas jus įkvėptų dalintis – kėdėmis, sumuštiniais, knyga, kamuoliu, apsikabinimu ir dėmesiu. Jūs patys nuo šiandien čia susikursite savo metus, ir šioje didelėje aikštėje stebėdami vieni kitus tvirtėsite. Labai kviečiu išdrįsti išbandyti visas erdves ir jaukinti jas savaip, nes nuo šiandien jos yra jūsų", – sveikino moksleivius Pilaitės gimnazijos architektūros projekto vadovė Andrė Baldišiūtė.

Projektuojant mokyklą, visos gimnazijos erdvės pritaikytos individualių poreikių turintiems žmonėms. Lauko teritorija ir koridoriai stebimi vaizdo kameromis. Sklypo šiaurėje įrengtas bendruomenei atviras parkas su BMX dviračių trasa, riedlenčių parku ir vaikų žaidimų aikštelėmis. Po pamokų ir vakarais visa mokyklos erdvė atsivers bendruomenei ir taps rajono traukos centru.

Per rekordiškai trumpą 15 mėn. laikotarpį pastatyto Pilaitės gimnazijos statybos projekto vertė – 17 mln. Eur. Modernaus dizaino ir išplanavimo gimnaziją Pilaitėje, Tolminkiemio gatvėje, suprojektavo architektūros studija „DO architects", pastatė bendrovė „Jungtiniai projektai", projekto valdė bendrovė „Vilniaus vystymo kampanija".

Vilniuje šiais mokslo metais mokysis apie 75 tūkst. moksleivių. Vilniaus savivaldybei pavaldžias mokyklas lankys daugiau nei 6 700 pirmokų ir daugiau nei 5 200 abiturientų.

Kiekvienais mokslo metais augant sostinės mokyklas pradedančių lankyti moksleivių skaičiui ir sprendžiant mokyklų trūkumo iššūkį, iki 2026-ųjų ugdymo įstaigos Vilniuje bus statomos sparčiai augančiuose ir tankiai gyvenamuose sostinės rajonuose – Bajoruose, Pašilaičiuose ir Perkūnkiemyje bei Pilaitėje. Pagal dabartinius planus, progimnazija Bajoruose duris turi atverti 2025-aisiais, progimnazija Pavilnyje ir Pašilaičiuose, pradinė mokykla Pilaitėje – 2026-aisiais.

Nuotr. Sauliaus Žiūros
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Savivaldybėse

nuotrauka
2023-02-06 05:46
AB Lietuvos automobilių kelių direkcijoje įvyko susitikimas su projektuotojais dėl terminų pagreitinimo projektuojant tiltą per Nevėžį Kėdainiuose (valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,339 km), kurio sija praėjusią savaitę įgriuvo į upę, ir...
nuotrauka
2023-02-03 16:36
Alytaus rūmų teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo nuteistas Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas, savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Matažinska...
nuotrauka
2023-02-03 10:08
Itin sparčiai augančiame sostinės rajone, kurį renkasi vis daugiau jaunų šeimų, ruošiamasi statyti vaikų lopšelį-darželį. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų, jame bus įrengta 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių.
nuotrauka
2023-02-03 09:51
Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokurorės apeliacinį skundą, iš dalies jį patenkino ir buvusį Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu. Jam skirta 9 t...
nuotrauka
2023-02-02 13:42
Vilnius atnaujino realios situacijos trimatį žemėlapį, kuris leidžia pamatyti miestą iš paukščio skrydžio virtualiai. Žemėlapis skirtas vaizdingai ir aiškiai pristatyti miesto teritoriją, joje esančius pastatus bei žaliąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-02 05:14
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai ko...
nuotrauka
2023-01-31 15:06
Augant vilniečių galimybėms patekti į pirmuoju prioritetu pasirinktus darželius (pernai pateko apie 80 proc. vaikų), jaunų šeimų pamėgtame sostinės rajone per 20 mėnesių nuo kapsulės įkasimo pastatytas modernus 14 grupių 240 vietų lopšelis-darželis. Šiuo metu jį lanko 133 vaikai, netrukus pradės lan...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.
nuotrauka
2023-01-27 15:24
Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia, kad rangos darbai Lazdynų baseine baigti.
nuotrauka
2023-01-27 05:26
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė sprendimą byloje, kurioje Konkurencijos taryba buvo pripažinusi, kad Panevėžio miesto savivaldybė neįvykdė įpareigojimų – nutraukti komunalinių atliekų tvarkymo sutartį su bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-24 07:24
Elektrėnuose įvyko iškilminga naujai statomo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato kapsulės įleidimo ceremonija. Naujajame pastate ugniagesiai gelbėtojai dirbs modernioje, erdvioje, šiuolaikinėje gaisrinėje, kur bus įrengta 20 darbo vietų, poilsio patalpos darbuotojams, sporto salė, er...
nuotrauka
2023-01-24 04:56
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė apeliacinius skundus ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo dėl piktnaudžiavimo siekiant turtinės naudos, kyšininkavimo ir svetimo turto pasisavinimo kaltu pripažintas buvęs Raseinių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriau...
nuotrauka
2023-01-24 04:44
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė taikyti nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą juridiniams asmenims, 2022 metais mieste rėmusiems sporto, kultūros ir mokslo veiklas.
nuotrauka
2023-01-23 06:23
Teismas paskelbė nuosprendį byloje dėl Mažeikių rajono savivaldybėje neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų.
nuotrauka
2023-01-20 12:12
Ištrupėjusia danga ir duobėmis vairuotojus pasitikdavusi aikštelė šalia buvusio Kauno „Merkurijaus“ teritorijos – jau praeitis. Jos vietoje iškilo daugiaaukštė automobilių saugykla. Naujasis objektas atpalaiduos centrines miesto gatves nuo pakraščiuose išrikiuotų automobilių. K. Donelaičio gatvės 65...
nuotrauka
2023-01-20 09:59
Iki šiol uždara ir tik Lietuvos geležinkelių veiklai tarnaujanti ~40 hektarų teritorija Naujamiestyje atsivers miestui. Pradiniai teritorijos naujo pritaikymo vizijos kūrimo etapai – puikus metas į procesą įsitraukti ir miestiečiams. Projekto partneriai kviečia gyventojus dalyvauti apklausoje ir išs...
nuotrauka
2023-01-20 06:39
Neringos savivaldybėje atnaujinta Juodkrantės vila „Monbijou“ praeivius ir vėl žavi savo grakštumu ir puošybos detalėmis.
nuotrauka
2023-01-19 17:32
Sostinėje netrukus bus renkami geriausi Vilniaus standartus atitinkantys ugdymo įstaigų projektai. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė idėjas, pagal kurias bus projektuojamos mokyklos Perkūnkiemyje ir Pavilnyje bei vaikų darželiai Balsiuose ir Šnipiškėse. „Vilniaus vystymo kompanija“ kv...
nuotrauka
2023-01-18 15:37
Vilniaus Taryba patvirtino universalaus dizaino principų strategiją – „Miestas visiems". Jos tikslas – užtikrinti, kad miesto fizinė ir virtuali aplinka būtų lygiai prieinama visiems miestiečiams.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse