2024 birželio 20 d. ketvirtadienis, 4:56
Reklama  |  facebook

SIKA priedai betonui ir hidroizoliacinė sistema užtikrina pastatų ilgaamžiškumą bei atsparumą vandeniui Video

2018-04-11 11:25
Siekiant atitikti griežčiausius statiniams keliamus reikalavimus ir aukščiausius kokybės standartus, labai svarbu užtikrinti atsparumą vandeniui. Kad net žemiau gruntinio vandens lygio esantys pastatai tarnautų ilgai, o grėsmės būtų sumažintos iki minimumo, „Sika®“ pristato hidroizoliacinę funkciją atliekantį kristalinį priedą betonui „Sika® WT-200P“ ir vandeniui nelaidžią sistemą.
nuotrauka
Kataras. „Sika Baltic“ Lietuvos filialo nuotr.


Minimos įmonės
Sika Baltic Lietuvos filialas,

Statybose naudojamo hidrotechninio betono tankiui, vandens nelaidumui ir ilgaamžiškumui keliami padidinti reikalavimai. Nelaidus vandeniui betonas apsaugo konstrukcijas nuo išorinio ar viduje esančio vandens, agresyvios aplinkos (chloridų, sulfatų, jūros vandens ir kt. chemikalų), šalčio ciklų ar padeda sandėliuoti švarų bei užterštą vandenį.

Tradicinės (betonito sistemos ir membranos, prilydomos bituminės dangos, šaltas bitumas, modifikuoto cemento tepamos suspensijos) bei modernios vandeniui nelaidžios sistemos (sintetiniai lakštai ir sistemos, skystos membranos, drenažas) gana efektyvios, bet turi ir trūkumų. Sistemų parinkimas priklauso nuo konstrukcijos vietos, kur norima sustabdyti vandenį. Formuojant išorinį hidroizoliacinį konstrukcijos barjerą, montavimui reikalinga prieiga iš išorės, reikia projektuoti deformacines ir temperatūrines siūles, sudėtinga remontuoti, be to, atsiranda rizika pažeisti šią sistemą užpilant gruntu. Formuojant vidaus barjerus, iškyla armatūros korozijos tikimybė, galimas agresyvaus gruntinio vandens poveikis, reikia projektuoti deformacines ir temperatūrines siūles. Todėl vienas iš modernesnių ir efektyvesnių alternatyvų – naudoti betone integruotą vandens barjerą/vandeniui nepralaidų betoną. Šios sistemos privalumai: sumažinami paruošiamieji darbai (pvz., kasimo), efektyvi apsauga nuo gruntinio vandens poveikio ir greita statyba. Sistemos trūkumai – būtina labai gera betonavimo praktika, t. y. betono sumaišymas, jo suklojimas ir priežiūra. Pažymėtina, kad Šveicarų kompanija Sika® hidroizoliacinėse sistemose specializuojasi nuo 1910 m., turi visų tipų aukščiau paminėtų hidroizoliacinių sistemų.

Tinka visų tipų statiniams

„Sika® WT“ („Watertight“) serija sukurta, taikant kristalinę ir porų blokavimo technologijas. „Sika® WT-200 P“ hidroizoliuojantis ir papildomus kristalus formuojantis priedas betonui ir skiediniui skirtas sumažinti betono ar skiedinio pralaidumą ir suteikiantis betonui savaiminio atsinaujinimo savybių, taip pašalinant mikroplyšius. Jis specialiai sukurtas gaminti itin aukštos kokybės vandeniui nelaidžius betonus. „Sika® WT-200 P“ yra „Sika®“ vandeniui nelaidžių betoninių konstrukcijų sistemos dalis, kurią sudaro kristalinis priedas „Sika® WT-200 P“ vandeniui nelaidžiam betonui, konstrukcinės siūlės (nejudančios), deformacinės siūlės (judančios), skylių nuo formų sandarinimas, betono kietėjimas ir neinjekcinis plyšių sandarinimas. Ši sistema naudojama gaminant įvairias vandeniui nelaidžias struktūras: šiltnamius, tunelius, baseinus, vandenį sulaikančias konstrukcijas, užtvankas, nuotekų valymo rezervuarus, požeminius statinius (prekybos centrai, transporto mazgai ir kt.). Šią sistemą galima naudoti ir statiniuose, esančiuose žemiau gruntinio vandens lygio: rūsiuose, automobilių stovėjimo aikštelėse, garažuose.

Prailgina eksploatacijos laiką

Vandens įgeriamumą mažinančių priedų panaudojimas yra viena iš efektyviausių priemonių, siekiant pagerinti betono nepralaidumą. Todėl vandeniui nelaidiems betonams gauti gali būti naudojami „Sika® WT“ serijos priedai, susidedantys iš specialių aktyvių komponentų, kurie sudaro netirpias medžiagas visoje betono porų ir kapiliarų struktūroje ir užsandarina betoną nuo vandens ar kitų skysčių skverbties. Dėl specialios formulės ir ingredientų kristaliniai „Sika® WT-200 P“ serijos priedai papildomai užsandarina betono eksploatacijos metu susidarančius mikroįtrūkimus, betonas atsinaujina savaime.

„Sika® WT“ serijos priedai itin pagerina šias betono savybes: vandens įsiskverbimo gylį, laidumą, įgeriamumą. Šiuos priedus naudojant vandeniui nelaidžiame betone, padidėja konstrukcijos eksploatacijos laikas; žymiai pagerėja sukietėjusio betono ilgaamžiškumas ir tvarumas; užtikrinamas sandarumas be kitokių brangių priemonių; sumažėja priežiūros išlaidos.

Reakcija vyksta tik esant drėgmei

Sika® WT-200 P“ sudarytas iš specialių cementų, amino alkoholių ir tam tikrų užpildų. Šios aktyvios medžiagos suformuoja netirpius elementus betono porose ir kapiliarinėse struktūrose, taip neleisdamos vandeniui ar kitiems skysčiams įsiskverbti į betono vidinius sluoksnius. Kristalinė struktūra susiformuoja ir užpildo kapiliarines poras, smulkius mikroįtrūkius. Dingus drėgmei reakcija sustoja; atsinaujina, kai sistema vėl gauna drėgmės.

Pagrindiniai šio priedo privalumai:
  • Mažesnis betono ir skiedinio vandens įgeriamumas;
  • Didesnis betonų ir skiedinių nelaidumas vandeniui, veikiant slėgiui;
  • Užsandarinami betono eksploatacijos metu susidarantys mikroįtrūkimai bei plyšiai iki 0,4–0,5mm dydžio;
  • Dėl specialios receptūros įvyksta savaiminis betono atsinaujinimas;
  • Padidinamas betono ir skiedinio atsparumas cheminiam poveikiui;
  • Sumažinamas garų laidumas konstrukcijoje.

Betoną gaminant, suklojant ir kietinant, turi būti vadovaujamasi standartinėmis betonavimo taisyklėmis. Prieš gabenant mišinį į statybvietę, ypač kai nauji betono komponentai ar naujo tipo betono mišiniai yra gaminami, reikalingi laboratoriniai bandymai. Suklotą betono mišinį būtina kietinti tinkamai kaip įmanoma anksčiau.

„Sika® WT-200 P“ yra efektyviausias, kai minimalus rišiklio kiekis parenkamas 350 kg/kub m ir maksimalus V/C santykis – 0,45. Dėl šių betono mišinio reikalavimų, norint išgauti S3/F4 konsistencijos klasę (EN 206), reikia naudoti efektyvius vandens reduktorius/superplastiklius.

Skelbiamus duomenis kompanija grindžia laboratoriniais tyrimais, o kuriant specifinius mišinius, kompanijos technikai teikia konsultacijas.

Apie kompaniją:

„Sika AG®“, įsikūrusi Ciuriche, Šveicarijoje, yra pasaulinė specializuotų cheminių medžiagų gamybos kompanija. „Sika“ cheminius komponentus gamina pastatų ir statybos pramonei; gamina automobilių, autobusų, sunkvežimių, geležinkelių, alternatyvių energijos šaltinių, statybos komponentus. „Sika®“ yra medžiagų, naudojamų sandarinimui, klijavimui, slopinimui, lyderis, stiprinant ir apsaugant laikančiąsias konstrukcijas. „Sika®“ produktų liniją sudaro: aukštos kokybės betono, cemento priedai, specialūs skiediniai, hermetikai ir klijai, komponentai, skirti stiprinti medžiagas, konstrukcijos sistemas, pramoninių grindų komponentai; taip pat stogų ir hidroizoliacinių sistemų komponentai.

„Sika®“ atstovaujama 101-oje šalyse ir turi daugiau nei 18 tūkst. darbuotojų. „Sika®“ 2017 m. pardavimai siekė 6,25 mlrd. Šveicarijos frankų.

Tiesioginis „Sika®“ darbas su klientais užtikrina visų partnerių sėkmę. Apsilankykite www.sika.com.  

„Sika Baltic“ Lietuvos filialo nuotr.

Statybunaujienos.lt

Sika® Underwater Concrete
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:40
Šiuo metu statomame naujajame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale – baigti saulės energijos modulių montavimo darbai. Saulės moduliai dengia 5 tūkst. kv. metrų plotą ant pastato stogo ir ateityje patenkins apie trečdalį viso naujojo išvykimo terminalo elektros poreikio.
nuotrauka
2024-06-17 10:34
Sostinės Naujamiestyje, buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko vietoje, oficialiai pradedamas didžiausio Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelio „Tech Zity Vilnius“ statybos. Pirmasis projekto etapas, apimantis 16,5 tūkst. kv. m ploto, duris atvers jau 2025 m. vasarą, o 75 proc. patalpų j...
nuotrauka
2024-06-14 10:55
Verslo parką „Business Garden Vilnius“ plėtojanti „Vastint Lithuania“ gavo leidimą projekto antrajam statybų etapui. Verslo parke Vilniuje iškils du biurų pastatai ir daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, bus įrengta ir daugiau viešųjų erdvių. Į darbuotojų patogumą orientuotų biurų paklausą š...
nuotrauka
2024-06-14 10:42
„Ruukki Construction“, priklausanti SSAB, pasirašė sutartį su kelionių bendrove „Experience Pyhä Oy“ dėl „Ruukki® Classic LowCarbon“ stogo dangos, pagamintos iš SSAB „Fossil-free™“ plieno, tiekimo investicinės bendrovės ekologinių atostogų vilų projektui Pyhätunturi, Suomijos Laplandijoje. Ateityje ...
nuotrauka
2024-06-11 11:46
„Omniva LT“ baigė pirmąjį naujo Kauno logistikos centro statybos darbų etapą – jame užbaigtas biuro patalpų įrengimas, čia dirbti persikėlė administracijos darbuotojai iš Kauno. 2400 kv. m ploto patalpose sukurtos ne tik modernios darbo vietos, bet ir darbuotojų laisvalaikio bei poilsio erdvės. Suku...
nuotrauka
2024-06-11 10:49
Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus ar naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saul...
nuotrauka
2024-06-10 10:32
Naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mindaugas Levickas. Jis tapo atsakingas už Lietuvos padalinio tolesnę verslo plėtrą, veiklos strategijos planavimą ir įgyvendinimą, finansų bei personalo valdymą.
nuotrauka
2024-06-10 08:04
Karo kontekste, pažangios technologijos tampa svarbiu faktoriumi. Termovizoriai – įranga, gebanti atvaizduoti šilumą infraraudonųjų spindulių spektre – viena tokių technologijų. Ši įranga ne tik leidžia kariams identifikuoti priešus ir jų judėjimą teritorijoje, bet ir apsaugo jų gyvybes, padeda numa...
nuotrauka
2024-06-07 13:26
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės" programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė sav...
nuotrauka
2024-06-07 10:54
SBA grupė, valdanti daugiau kaip 40 įmonių ir vienijanti 3 500 darbuotojų bendruomenę, personalo valdymą kelia į skaitmeninę sistemą „SAP SuccessFactors“.
nuotrauka
2024-06-07 09:56
Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ In...
nuotrauka
2024-06-06 12:38
Su finansiniais sunkumais susidurianti pastatų vidaus inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė „Alinita“, priklausanti „Panevėžio statybos tresto“ grupei, planuoja pradėti restruktūrizavimo procesą.
nuotrauka
2024-06-06 10:40
UAB „Translinija", bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development", imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 20...
nuotrauka
2024-06-05 14:50
Vienai iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“, kartu su investiciniais fondais plėtojančiai gyvenamosios paskirties projektus Vilniuje ir komercinės – Kaune, vadovauti pradeda Deimantė Laumytė. Prie įmonių grupės vairo stojus ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusiai verslo strate...
nuotrauka
2024-06-05 14:36
Šiemet praėjusių metų finansinę atskaitomybę laiku pateikė 103 882 bendrovės – tai penktadaliu (20,14 proc.) daugiau nei pernai (86 468). Nors savo 2023 m. rezultatus deklaravo daugiau įmonių, dalis sektorių patyrė pajamų mažėjimą palyginti su 2022 m., rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" analizė...
nuotrauka
2024-06-05 13:23
Stiklo gamyba yra ne tik itin svarbus Europos pramonės sektorius, bet ir vienas iš pagrindinių energijos vartotojų bei aplinkos teršėjų. Vien 2021 metais jis į aplinką išmetė 17 mln. tonų anglies dvideginio, daugiausia dėl iškastinio kuro deginimo. Galimą šios problemos sprendimą netrukus gali pasiū...
nuotrauka
2024-06-04 09:46
Lietuvoje ketvirtadalis smulkių įmonių įvardija, kad susiduria su sunkumais ieškant darbuotojų. Ką daryti, kad darbuotojų paieškos procesas smulkioms įmonėms būtų lengvesnis ir kaip joms išsiskirti kitų darbdavių gausoje, pasakoja Užimtumo tarnybos ir „Luminor“ banko ekspertės.
nuotrauka
2024-06-04 08:57
Didžiausia Lietuvoje ekstremalaus sporto erdvė po stogu „Banga Ramp Park“ duris atvers rugpjūtį. Paspirtukų, BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių sporto entuziastams skirtas 850 kv. m. rampų parkas įsikurs „SBA Urban“ plėtojamame projekte „Urban HUB“ šalia Ukmergės gatvės Avižieniuose, Vilniaus pašo...
nuotrauka
2024-06-04 08:51
Šiandien visame pasaulyje tvarumo klausimai tampa neatsiejama modernaus verslo dalimi. Dėl augančio vartotojų sąmoningumo ir tarptautinių teisinių reikalavimų, įmonės vis dažniau įdiegia tvarumo strategijas – Lietuvoje ši tendencija taip pat įgauna pagreitį.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas