2025 sausio 19 d. sekmadienis, 4:31
Reklama  |  facebook

SIKA priedai betonui ir hidroizoliacinė sistema užtikrina pastatų ilgaamžiškumą bei atsparumą vandeniui Video

2018-04-11 11:25
Siekiant atitikti griežčiausius statiniams keliamus reikalavimus ir aukščiausius kokybės standartus, labai svarbu užtikrinti atsparumą vandeniui. Kad net žemiau gruntinio vandens lygio esantys pastatai tarnautų ilgai, o grėsmės būtų sumažintos iki minimumo, „Sika®“ pristato hidroizoliacinę funkciją atliekantį kristalinį priedą betonui „Sika® WT-200P“ ir vandeniui nelaidžią sistemą.
nuotrauka
Kataras. „Sika Baltic“ Lietuvos filialo nuotr.


Minimos įmonės
Sika Baltic Lietuvos filialas,

Statybose naudojamo hidrotechninio betono tankiui, vandens nelaidumui ir ilgaamžiškumui keliami padidinti reikalavimai. Nelaidus vandeniui betonas apsaugo konstrukcijas nuo išorinio ar viduje esančio vandens, agresyvios aplinkos (chloridų, sulfatų, jūros vandens ir kt. chemikalų), šalčio ciklų ar padeda sandėliuoti švarų bei užterštą vandenį.

Tradicinės (betonito sistemos ir membranos, prilydomos bituminės dangos, šaltas bitumas, modifikuoto cemento tepamos suspensijos) bei modernios vandeniui nelaidžios sistemos (sintetiniai lakštai ir sistemos, skystos membranos, drenažas) gana efektyvios, bet turi ir trūkumų. Sistemų parinkimas priklauso nuo konstrukcijos vietos, kur norima sustabdyti vandenį. Formuojant išorinį hidroizoliacinį konstrukcijos barjerą, montavimui reikalinga prieiga iš išorės, reikia projektuoti deformacines ir temperatūrines siūles, sudėtinga remontuoti, be to, atsiranda rizika pažeisti šią sistemą užpilant gruntu. Formuojant vidaus barjerus, iškyla armatūros korozijos tikimybė, galimas agresyvaus gruntinio vandens poveikis, reikia projektuoti deformacines ir temperatūrines siūles. Todėl vienas iš modernesnių ir efektyvesnių alternatyvų – naudoti betone integruotą vandens barjerą/vandeniui nepralaidų betoną. Šios sistemos privalumai: sumažinami paruošiamieji darbai (pvz., kasimo), efektyvi apsauga nuo gruntinio vandens poveikio ir greita statyba. Sistemos trūkumai – būtina labai gera betonavimo praktika, t. y. betono sumaišymas, jo suklojimas ir priežiūra. Pažymėtina, kad Šveicarų kompanija Sika® hidroizoliacinėse sistemose specializuojasi nuo 1910 m., turi visų tipų aukščiau paminėtų hidroizoliacinių sistemų.

Tinka visų tipų statiniams

„Sika® WT“ („Watertight“) serija sukurta, taikant kristalinę ir porų blokavimo technologijas. „Sika® WT-200 P“ hidroizoliuojantis ir papildomus kristalus formuojantis priedas betonui ir skiediniui skirtas sumažinti betono ar skiedinio pralaidumą ir suteikiantis betonui savaiminio atsinaujinimo savybių, taip pašalinant mikroplyšius. Jis specialiai sukurtas gaminti itin aukštos kokybės vandeniui nelaidžius betonus. „Sika® WT-200 P“ yra „Sika®“ vandeniui nelaidžių betoninių konstrukcijų sistemos dalis, kurią sudaro kristalinis priedas „Sika® WT-200 P“ vandeniui nelaidžiam betonui, konstrukcinės siūlės (nejudančios), deformacinės siūlės (judančios), skylių nuo formų sandarinimas, betono kietėjimas ir neinjekcinis plyšių sandarinimas. Ši sistema naudojama gaminant įvairias vandeniui nelaidžias struktūras: šiltnamius, tunelius, baseinus, vandenį sulaikančias konstrukcijas, užtvankas, nuotekų valymo rezervuarus, požeminius statinius (prekybos centrai, transporto mazgai ir kt.). Šią sistemą galima naudoti ir statiniuose, esančiuose žemiau gruntinio vandens lygio: rūsiuose, automobilių stovėjimo aikštelėse, garažuose.

Prailgina eksploatacijos laiką

Vandens įgeriamumą mažinančių priedų panaudojimas yra viena iš efektyviausių priemonių, siekiant pagerinti betono nepralaidumą. Todėl vandeniui nelaidiems betonams gauti gali būti naudojami „Sika® WT“ serijos priedai, susidedantys iš specialių aktyvių komponentų, kurie sudaro netirpias medžiagas visoje betono porų ir kapiliarų struktūroje ir užsandarina betoną nuo vandens ar kitų skysčių skverbties. Dėl specialios formulės ir ingredientų kristaliniai „Sika® WT-200 P“ serijos priedai papildomai užsandarina betono eksploatacijos metu susidarančius mikroįtrūkimus, betonas atsinaujina savaime.

„Sika® WT“ serijos priedai itin pagerina šias betono savybes: vandens įsiskverbimo gylį, laidumą, įgeriamumą. Šiuos priedus naudojant vandeniui nelaidžiame betone, padidėja konstrukcijos eksploatacijos laikas; žymiai pagerėja sukietėjusio betono ilgaamžiškumas ir tvarumas; užtikrinamas sandarumas be kitokių brangių priemonių; sumažėja priežiūros išlaidos.

Reakcija vyksta tik esant drėgmei

Sika® WT-200 P“ sudarytas iš specialių cementų, amino alkoholių ir tam tikrų užpildų. Šios aktyvios medžiagos suformuoja netirpius elementus betono porose ir kapiliarinėse struktūrose, taip neleisdamos vandeniui ar kitiems skysčiams įsiskverbti į betono vidinius sluoksnius. Kristalinė struktūra susiformuoja ir užpildo kapiliarines poras, smulkius mikroįtrūkius. Dingus drėgmei reakcija sustoja; atsinaujina, kai sistema vėl gauna drėgmės.

Pagrindiniai šio priedo privalumai:
  • Mažesnis betono ir skiedinio vandens įgeriamumas;
  • Didesnis betonų ir skiedinių nelaidumas vandeniui, veikiant slėgiui;
  • Užsandarinami betono eksploatacijos metu susidarantys mikroįtrūkimai bei plyšiai iki 0,4–0,5mm dydžio;
  • Dėl specialios receptūros įvyksta savaiminis betono atsinaujinimas;
  • Padidinamas betono ir skiedinio atsparumas cheminiam poveikiui;
  • Sumažinamas garų laidumas konstrukcijoje.

Betoną gaminant, suklojant ir kietinant, turi būti vadovaujamasi standartinėmis betonavimo taisyklėmis. Prieš gabenant mišinį į statybvietę, ypač kai nauji betono komponentai ar naujo tipo betono mišiniai yra gaminami, reikalingi laboratoriniai bandymai. Suklotą betono mišinį būtina kietinti tinkamai kaip įmanoma anksčiau.

„Sika® WT-200 P“ yra efektyviausias, kai minimalus rišiklio kiekis parenkamas 350 kg/kub m ir maksimalus V/C santykis – 0,45. Dėl šių betono mišinio reikalavimų, norint išgauti S3/F4 konsistencijos klasę (EN 206), reikia naudoti efektyvius vandens reduktorius/superplastiklius.

Skelbiamus duomenis kompanija grindžia laboratoriniais tyrimais, o kuriant specifinius mišinius, kompanijos technikai teikia konsultacijas.

Apie kompaniją:

„Sika AG®“, įsikūrusi Ciuriche, Šveicarijoje, yra pasaulinė specializuotų cheminių medžiagų gamybos kompanija. „Sika“ cheminius komponentus gamina pastatų ir statybos pramonei; gamina automobilių, autobusų, sunkvežimių, geležinkelių, alternatyvių energijos šaltinių, statybos komponentus. „Sika®“ yra medžiagų, naudojamų sandarinimui, klijavimui, slopinimui, lyderis, stiprinant ir apsaugant laikančiąsias konstrukcijas. „Sika®“ produktų liniją sudaro: aukštos kokybės betono, cemento priedai, specialūs skiediniai, hermetikai ir klijai, komponentai, skirti stiprinti medžiagas, konstrukcijos sistemas, pramoninių grindų komponentai; taip pat stogų ir hidroizoliacinių sistemų komponentai.

„Sika®“ atstovaujama 101-oje šalyse ir turi daugiau nei 18 tūkst. darbuotojų. „Sika®“ 2017 m. pardavimai siekė 6,25 mlrd. Šveicarijos frankų.

Tiesioginis „Sika®“ darbas su klientais užtikrina visų partnerių sėkmę. Apsilankykite www.sika.com.  

„Sika Baltic“ Lietuvos filialo nuotr.

Statybunaujienos.lt

Sika® Underwater Concrete




Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2025-01-17 15:33
Įsivaizduokite pasaulį, kuriame atliekos, anksčiau laikytos niekam netinkamomis šiukšlėmis, tampa vertingais, inovatyviais ir aplinkai draugiškais produktais. Su Inovacijų agentūros parama, UAB „Aconitum" įgyvendina unikalų, ES priemonės „Žaliasis eksperimentas" finansuojamą projektą. Juo įmonė, per...
nuotrauka
2025-01-17 08:10
Statybos sektorius yra viena iš sričių, kurioje technologinės inovacijos tampa būtinos siekiant didinti efektyvumą, mažinti sąnaudas ir prisidėti prie tvarumo tikslų. Polipropileno fibra yra reikšmingas sprendinys, keičiantis tradicinį požiūrį į betono armavimą ir suteikiantis galimybę pasiekti aukš...
nuotrauka
2025-01-16 10:42
Nekilnojamojo turto plėtros ir projektų valdymo bendrovė „EIKA Development" 2024-aisiais metais organizavo konkursą dviejų pastatų Vilniaus Gedimino prospekte konversijų projektams. Paaiškėjo, kad geriausią projektą pastatui Gedimino pr. 26 parengė architektų bendrovė „Fragment architektai", o Gedim...
nuotrauka
2025-01-15 14:21
Visuomenės nuostatos apie žmones su negalia Lietuvoje po truputį keičiasi. Vis tik išlieka akivaizdūs skirtumai tarp požiūrio į gyvenimą šalia jų ir bendrą darbą drauge, atskleidžia apklausa. Neigiamas nusiteikimas ypač ryškus žmonių su intelekto ar psichosocialine negalia atžvilgiu – vos kiek daugi...
nuotrauka
2025-01-15 09:55
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2024 metų gruodžio mėnesio reikšmė paaugo 0,5%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėn...
nuotrauka
2025-01-14 17:56
Klaipėdos valstybinei kolegijai parduodant aukštosios mokyklos turtą tarpininkaus Turto bankas: per artimiausius kelerius metus ant jo viešųjų aukcionų prekystalio atsidurs net 25 objektai, kurių bendra vertė sieks ne mažiau kaip 10 mln. Eur. Iš aukcionų surinktos lėšos bus skirtos naujo kolegijos p...
nuotrauka
2025-01-09 16:27
Pernai Lietuvos oro uostų (LTOU) pasiektas aptarnautų keleivių rekordas (6,6 mln.) – tarpinė stotelė puoselėjant lyderystę Baltijos regione ir toliau vykdant strateginę plėtrą. Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus valdanti bendrovė šiemet numato įgyvendinti esminius projektus, kurie ateityje leis ...
nuotrauka
2025-01-09 16:22
Vilniaus universitetui (VU) ir įmonei UAB „Veikmės statyba“ pasirašius 32,8 mln. eurų vertės statybos rangos sutartį, pradedami naujojo VU Chemijos ir geomokslų fakulteto statybos parengiamieji darbai. Saulėtekio al., daugiau kaip 12 tūkst. kv. m teritorijoje, naujajame pastate įsikurs fakultetas ir...
nuotrauka
2025-01-09 16:14
Nacionalinis plėtros bankas ILTE pasirašė sutartį su viena didžiausių Lietuvos infrastruktūros įmonių HISK (anksčiau – „Panevėžio keliai“), kuriai skiriama 13 mln. EUR paskola. Šias lėšas bendrovė yra numačiusi skirti kelių statybų transportui, technikai, įrangai ir mechanizmams įsigyti pakeičiant j...
nuotrauka
2025-01-08 12:01
Pernai Lietuvoje gerokai išaugusį būsto rinkos aktyvumą demonstruoja ir infrastruktūros plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ būsto pardavimo duomenys. Per praėjusius metus bendrovė savo vystomuose projektuose iš viso pardavė 239 butus – beveik dvigubai daugiau nei 2023 metais – ir fiksavo itin sėkmingą p...
nuotrauka
2025-01-07 12:39
Europos Centrinio Banko palūkanų normų kritimas paskatino lietuvius pernai skolintis aktyviau: dažniausiai, kreiptasi dėl vartojimo paskolų, o metams einant pabaigos link, buvo vis dažniau pateikiamos paraiškos būsto paskoloms. Nekilnojamo turto rinkos atsigavimą rodo ir Registrų centro statistika.
nuotrauka
2025-01-07 09:50
Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2024 m. trijų ketvirčių Lietuvos eksportas sumažėjo 6%, lyginant su tuo pačiu 2023 m. laikotarpiu ir siekė 28,2 mlrd. Eur, o importas sumažėjo 7,5% iki 31,3 mlrd. Eur. Lietuvos užsienio prekybos deficitas sudarė 3,1 mlrd. Eur ir buvo penktadaliu mažesnis nei p...
nuotrauka
2025-01-06 13:54
Per pastaruosius trejus metus pasaulinė sutelktinio finansavimo rinka išaugo 5 kartus. Skaičiuojama, kad vien tik Baltijos šalyse sutelktinio finansavimo indėlis į NT rinką 2024 m. pasieks beveik 1 mlrd. JAV dolerių ribą.
nuotrauka
2025-01-06 13:37
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „EIKA Development", apibendrindama praėjusių 2024-ųjų metų rezultatus, konstatuoja, kad jie rodo NT rinkos atsigavimą ir prognozuoja, kad optimistinės nuotaikos tęsis ir kitais metais. Teigiama, kad nors vis daugiau pirkėjų, prieš tai atidėlioję sprendimą įsigyti...
nuotrauka
2025-01-03 09:29
Inžinerijos bei technologijų pramonė ir 2024-aisiais išliko Lietuvos ekonomikos ir progreso varikliu bei vienu pagrindinių visos mūsų šalies pramonės lokomotyvų. LINPRA prognozuoja, kad per visus 2024 m. Lietuvos inžinerinės pramonės produkcijos gamybos apimtys (to meto kainomis) sudarys 7,25 mlrd. ...
nuotrauka
2025-01-02 12:56
Vilnius – sparčiausiai augantis Baltijos regiono miestas, kuriame pernai buvo išduota daugiausia, net 12 proc. visų statybos leidimų, kai tuo tarpu Kaune – 7 proc., Klaipėdoje – 2 proc. Visuomenėje vyksta diskusijos, kad Vilniuje plėtra galėtų būti dar spartesnė, o greitį lemia per didelė biurokrati...
nuotrauka
2025-01-02 12:24
Sostinės nekilnojamojo turto rinka praėjusiais metais pademonstravo žvalesnį atsigavimą. Pirminėje rinkoje fiksuoti 39 proc. didesni pardavimai nei prieš metus – iš viso parduotas 3131 butas. Rezultatyviausias buvo paskutinysis metų ketvirtis, o itin išsiskyrė gruodžio mėnuo, kurio metu parduoti 384...
nuotrauka
2025-01-02 09:33
Inovacijų agentūros duomenimis, verslo steigimas Lietuvoje išlieka itin spartus – 2024 m. pradžioje Lietuvoje veikė 120 tūkst. įmonių, o per 2023 metus jų skaičius padidėjo 19,9 tūkst., arba net 20 procentų. Inovacijų agentūra pastebi, kad sparčiausiai kuriasi itin mažos įmonės, o verslumas auga ne ...
nuotrauka
2024-12-31 10:56
2024-uosius Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinka užbaigė su trenksmu: per paskutinį metų mėnesį sostinėje parduoti 415 butų – daugiausiai nuo 2022 m. vasario. Palyginti su lapkričio mėnesiu, pardavimai ūgtelėjo daugiau kaip trečdaliu (34 proc.) – nuo 310 parduotų butų.
nuotrauka
2024-12-31 09:40
Pastarųjų metų tyrimai rodo, kad socialinių tinklų era kardinaliai keičia žmonių dėmesio koncentraciją. 2023 m. LMU Miuncheno mokslininkai atliko tyrimą, kuris atskleidė, jog trumpų vaizdo įrašų platformos, tokios kaip „TikTok“, gerokai sumažina vartotojų gebėjimą išlaikyti dėmesį ir įgyvendinti pla...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas