2023 gruodžio 1 d. penktadienis, 2:06
Reklama  |  facebook

STATOME KAIP SAU. 20 metų patirtį EIKOS STATYBA konvertuoja į modernią statybą

2023-08-23 07:48
Statyba nuolat pateikia iššūkių, problemų, atsiranda rizika paskęsti smulkmenose. „Todėl mes trukdžius identifikuojame kaip klausimus, į kuriuos atsakant reikia kuo greičiau sugeneruoti optimalų, efektyviausią toms sąlygoms sprendimą“, – teigia įmonės EIKOS STATYBA vadovas Almantas Čebanauskas ir akcentuoja, kad įmonės šūkis – „Statome kaip sau“ – yra neleidžiantis nukrypti nuo kelio orientyras.
nuotrauka
Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo statyba. UAB EIKOS STATYBA nuotr.


Minimos įmonės
Eikos statyba, UAB
Lietuvos oro uostai, VĮ,
Vilniaus universitetas (VU),

Į trečią veiklos dešimtmetį EIKOS STATYBA įkopė kaip moderni įmonė, kuri stato greitai, kokybiškai, optimaliomis sąnaudomis. 20 metų kaupiamoji veiklos patirtis konvertuota į modernią statybą, kurią lemia kompetentinga vadovų, specialistų ir darbuotojų komanda, efektyvi sąveika tarp statybos proceso dalyvių, nuolat tobulinami procesai, rizikų valdymas, preciziškas planavimas. Tai yra kontekstas, kuris leidžia operatyviai reaguoti, sprendžiant klausimus ir teikiant kokybišką generalinę rangą.

2021 m. pradėtas statyti VU Medicinos fakulteto Mokslo centras ir šiemet pradėtas Vilniaus oro uosto išvykimo terminalas – tai didžiausi ir ryškiausi pastarųjų trejų metų EIKOS STATYBOS, kaip generalinio rangovo, įgyvendinami projektai.

Padeda įgyvendinti svarbius Lietuvos aviacijai pokyčius

Metų pradžioje pradėtas 14,4 tūkst. kv. m ploto Vilniaus oro uosto išvykimo terminalas statomas aplenkiant grafiką. Liepos pabaigoje įmonė pradėjo 9 tūkst. kv. m fasado, kurio trečdalis bus iš aliuminio ir stiklo, montavimo darbus. Darbai pradėti kur kas anksčiau negu buvo planuota, todėl tikimasi, kad dar šiemet galima bus imtis ir naujojo terminalo vidaus apdailos. Šiuo metu į pabaigą eina pastato metalinių konstrukcijų montavimo darbai, pradedamas stogo įrengimas.

ALMANTAS ČEBANAUSKAS, EIKOS STATYBA vadovas
 
„Mes įgyvendiname sudėtingus,
ne tik užsakovams, bet ir Lietuvai reikšmingus projektus, pasitelkdami išmaniausias rinkos technologijas, –
sako įmonės EIKOS STATYBA
vadovas Almantas ČEBANAUSKAS. –
Šios technologijos reikalauja nuolatinio specialistų tobulėjimo, gebėjimo rinkti ir analizuoti duomenis,
spręsti kompleksines problemas.
To pasiekėme ilgametę patirtį jungdami su inovacijomis –
veiklą, kurią grindžiame principu „Dirbame kaip sau“,
konvertuodami į naują kokybę.“ 
EIKOS STATYBOS įgyvendinamas projektas – tai 2 aukštų, A++ energinio naudingumo pastatas su 3 galerijomis: viena jungs naująjį terminalą su senuoju, dar dvi skirtos keleivių laipinimui į lėktuvus. Pastatas turi būti užbaigtas iki kitų metų pabaigos.

Užsakovas VĮ Lietuvos oro uostai siekia, kad pastatas atitiktų „BREEAM Good“ sertifikato reikalavimus. Naujajam pastatui šilumą tieks šilumos siurbliai, tad pastatas naudos 5 kartus mažiau šildymo energijos, negu dabartiniai tipiniai pastatai, bus draugiškas aplinkai – ant baltos spalvos stogo bus sumontuoti dvigubo veikimo saulės moduliai. Tokiu būdu ilgainiui Vilniaus oro uostas bus klimatui neutralus, o suteikus BREEAM sertifikatą, jis įgis pranašumą prieš daugelį aviacijos sektoriaus konkurentų – mažai kuris oro uostas turi tokį sertifikatą. BREEAM standartai buvo taikomi planuojant patį projektą ir diegiant priemones, kurios užtikrina reikalavimų laikymąsi ir statybos, ir eksploatavimo metu.

Naujasis terminalas – moderniausias Baltijos šalių regione

Naujojo išvykimo terminalo pastato visas laikantysis karkasas buvo sumontuotas iš surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų. Specialiai šiam objektui buvo pagaminta beveik 100 gelžbetoninių laikančiųjų kolonų: 12 m aukščio, kvadratinės formos, kur viena kraštinė – 60 cm ilgio.

Eikos statyba, oro uosto terminalas

Metų pradžioje pradėtas 14,4 tūkst. kv. m ploto Vilniaus oro uosto išvykimo terminalas statomas aplenkiant grafiką.

Pastačius šį 14,4 tūkst. kv. m terminalą, bendras Vilniaus oro uosto keleivių terminalų plotas išaugs trečdaliu, o keleivių pralaidumas dvigubai – iki 2,4 tūkst. per valandą. Terminalo statybos metu pertvarkomos ir transporto prieigos: atnaujinami inžineriniai tinklai, pakeičiama danga, įrengiamos stoginės ir kuriama pralaidesnė transporto schema.

„Naujasis terminalas bus moderniausias oro uosto terminalas Baltijos šalių regione ir sudarys sąlygas ateityje tęsti esamų terminalų konversijas“, – sakė A.Čebanauskas.

VU Mokslo centras sudarys prielaidas sveikatos mokslų proveržiui

Į pabaigą eina 2021 m. pradžioje pradėta VU Medicinos fakulteto Mokslo centro statyba.

„Iki oro uosto išvykimo terminalo Mokslo centras buvo didžiausias įmonės istorijoje projektas sutarties verte ir pastato dydžiu. Pagal bendrą 19 tūkst. kv. m plotą Mokslo centras išlieka didžiausiu iki šiol mūsų įmonės įgyvendintu projektu, todėl nuo jo sėkmės priklauso ir visos įmonės rezultatas“, – sako A.Čebanauskas. Šiam unikaliam projektui skiriamas ypatingas dėmesys: objekte kasdien dirba virš 160 įvairaus profilio darbininkų ir šis skaičius nuolat auga.

Centre veiks specializuotų mokslinių laboratorijų kompleksas, atitinkantis aukščiausio lygio moksliniam ir eksperimentiniam darbui keliamus technologinius reikalavimus, patalpų kompleksas atitiks ISO 6–8 švarumo klasę ir BSL2–BSL3 biologinės saugos lygį. Tai nemaži iššūkiai rangovui, tačiau EIKOS STATYBA jau turi specifinės patirties: 2019 m. pastatė Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninę. Medicinos paskirties objektų, kurie išskirtiniais tapo pandemijos akivaizdoje, statyba įmonei suteikia ekspertinių žinių.

Pasiūlė sprendinius aukštesniam energiniam efektyvumui

Pagal pirminius projektinius sprendinius pastatas atitiko B klasės energinio efektyvumo reikalavimus, tačiau atlikus korekcijas, 4 aukštų pastatas bus energiškai efektyvesnis – A klasės. Pastatui šildyti ir vėsinti bus naudojama geoterminė energija. Vėsos poreikį sumažinti padės ir šviesi stogo danga, kokia parinkta ir terminalui. Šie sprendimai užsakovui ženkliai mažins eksploatacijos sąnaudas ištisus metus.

Mokslo centras, Eikos statyba

Pagal bendrą 19 tūkst. kv. m plotą Mokslo centras išlieka didžiausiu iki šiol įmonės EIKOS STATYBA įgyvendintu projektu.

Projekte numatyti visi jau įprasti šiuolaikiniai elementai: automobilių krovimo stotelės, dviračių stoginė su krovimo lizdais, bendra pastato valdymo sistema.

Šiuo metu intensyviai vykdomi inžinerinių sistemų montavimo, grindų įrengimo darbai, montuojamos vidaus pertvaros. Jau baigiamas įrengti fasadas, stogas, tvarkomas sklypas, kuriame išsaugota daugiau kaip 100 medžių.

Statybos procesus keičia modernios technologijos ir specialistų kompetencijos

Vienas iš didžiausių statybos sektoriaus pastarojo meto pokyčių – pastatų informacinis modeliavimas arba BIM, kuris atnešė tiek naujų iššūkių, tiek ir pamatuojamų naudų.

„Pastaruoju metu BIM technologija naudojama visuose EIKOS STATYBOS vykdomuose projektuose, – sako įmonės vadovas. – Mes suformavome apmokytą, patyrusią specialistų komandą, kuri geba identifikuoti esamas ir galimas projekto klaidas, problemines vietas ir geba greitai surasti projektavimo sprendinius, kurie leidžia efektyviai, be didesnių trikdžių, įgyvendinti net ir statinius, turinčius itin sudėtingas inžinerines bei kitas sistemas. Puikus tokio sėkmingo BIM naudojimo sudėtinguose bei kompleksiniuose projektuose pavyzdys kaip tik ir yra VU Mokslo centro projektas.“

Išmaniuosius sprendimus įmonė naudoja įvairiuose procesuose: įrankiai, inventorius valdomi realiu laiku, naudojant specialią „Hilti“ sekimo programą; „Bauwise“ programinė įranga leidžia efektyviai kontroliuoti ir valdyti statybos projektų biudžetus; debesų kompiuterija suteikia galimybę naudotis resursais, juos atsiejus nuo fizinės vietos. Įmonėje naudojamos išmaniosios technologijos pakeitė ir būtinų kompetencijų portfelį – skaitmeninis raštingumas tapo savaime suprantamu dalyku.eikos statyba

„Mes įgyvendiname sudėtingus, ne tik užsakovams, bet ir Lietuvai reikšmingus projektus, pasitelkdami išmaniausias rinkos technologijas, – sako EIKOS STATYBA vadovas A.Čebanauskas. – Šios technologijos reikalauja nuolatinio specialistų tobulėjimo, gebėjimo rinkti ir analizuoti duomenis, spręsti kompleksines problemas. To pasiekėme ilgametę patirtį jungdami su inovacijomis – veiklą, kurią grindžiame principu „Dirbame kaip sau“, konvertuodami į naują kokybę.“ 

UAB EIKOS STATYBA nuotr. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).
nuotrauka
2023-11-13 12:09
Paskolų būstui įsigyti ir paskolų įmonėms paklausą vis dar vėsina aukštas palūkanų normų lygis, o dažniausiai fiksuotosiomis palūkanomis suteikiamų vartojimo paskolų paklausa po truputį didėja, rodo Lietuvos banko atlikta naujausia bankų apklausa.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas