2024 balandžio 20 d. šeštadienis, 6:52
Reklama  |  facebook

STATOME KAIP SAU. 20 metų patirtį EIKOS STATYBA konvertuoja į modernią statybą

2023-08-23 07:48
Statyba nuolat pateikia iššūkių, problemų, atsiranda rizika paskęsti smulkmenose. „Todėl mes trukdžius identifikuojame kaip klausimus, į kuriuos atsakant reikia kuo greičiau sugeneruoti optimalų, efektyviausią toms sąlygoms sprendimą“, – teigia įmonės EIKOS STATYBA vadovas Almantas Čebanauskas ir akcentuoja, kad įmonės šūkis – „Statome kaip sau“ – yra neleidžiantis nukrypti nuo kelio orientyras.
nuotrauka
Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo statyba. UAB EIKOS STATYBA nuotr.


Minimos įmonės
Eikos statyba, UAB
Lietuvos oro uostai, VĮ,
Vilniaus universitetas (VU),

Į trečią veiklos dešimtmetį EIKOS STATYBA įkopė kaip moderni įmonė, kuri stato greitai, kokybiškai, optimaliomis sąnaudomis. 20 metų kaupiamoji veiklos patirtis konvertuota į modernią statybą, kurią lemia kompetentinga vadovų, specialistų ir darbuotojų komanda, efektyvi sąveika tarp statybos proceso dalyvių, nuolat tobulinami procesai, rizikų valdymas, preciziškas planavimas. Tai yra kontekstas, kuris leidžia operatyviai reaguoti, sprendžiant klausimus ir teikiant kokybišką generalinę rangą.

2021 m. pradėtas statyti VU Medicinos fakulteto Mokslo centras ir šiemet pradėtas Vilniaus oro uosto išvykimo terminalas – tai didžiausi ir ryškiausi pastarųjų trejų metų EIKOS STATYBOS, kaip generalinio rangovo, įgyvendinami projektai.

Padeda įgyvendinti svarbius Lietuvos aviacijai pokyčius

Metų pradžioje pradėtas 14,4 tūkst. kv. m ploto Vilniaus oro uosto išvykimo terminalas statomas aplenkiant grafiką. Liepos pabaigoje įmonė pradėjo 9 tūkst. kv. m fasado, kurio trečdalis bus iš aliuminio ir stiklo, montavimo darbus. Darbai pradėti kur kas anksčiau negu buvo planuota, todėl tikimasi, kad dar šiemet galima bus imtis ir naujojo terminalo vidaus apdailos. Šiuo metu į pabaigą eina pastato metalinių konstrukcijų montavimo darbai, pradedamas stogo įrengimas.

ALMANTAS ČEBANAUSKAS, EIKOS STATYBA vadovas
 
„Mes įgyvendiname sudėtingus,
ne tik užsakovams, bet ir Lietuvai reikšmingus projektus, pasitelkdami išmaniausias rinkos technologijas, –
sako įmonės EIKOS STATYBA
vadovas Almantas ČEBANAUSKAS. –
Šios technologijos reikalauja nuolatinio specialistų tobulėjimo, gebėjimo rinkti ir analizuoti duomenis,
spręsti kompleksines problemas.
To pasiekėme ilgametę patirtį jungdami su inovacijomis –
veiklą, kurią grindžiame principu „Dirbame kaip sau“,
konvertuodami į naują kokybę.“ 
EIKOS STATYBOS įgyvendinamas projektas – tai 2 aukštų, A++ energinio naudingumo pastatas su 3 galerijomis: viena jungs naująjį terminalą su senuoju, dar dvi skirtos keleivių laipinimui į lėktuvus. Pastatas turi būti užbaigtas iki kitų metų pabaigos.

Užsakovas VĮ Lietuvos oro uostai siekia, kad pastatas atitiktų „BREEAM Good“ sertifikato reikalavimus. Naujajam pastatui šilumą tieks šilumos siurbliai, tad pastatas naudos 5 kartus mažiau šildymo energijos, negu dabartiniai tipiniai pastatai, bus draugiškas aplinkai – ant baltos spalvos stogo bus sumontuoti dvigubo veikimo saulės moduliai. Tokiu būdu ilgainiui Vilniaus oro uostas bus klimatui neutralus, o suteikus BREEAM sertifikatą, jis įgis pranašumą prieš daugelį aviacijos sektoriaus konkurentų – mažai kuris oro uostas turi tokį sertifikatą. BREEAM standartai buvo taikomi planuojant patį projektą ir diegiant priemones, kurios užtikrina reikalavimų laikymąsi ir statybos, ir eksploatavimo metu.

Naujasis terminalas – moderniausias Baltijos šalių regione

Naujojo išvykimo terminalo pastato visas laikantysis karkasas buvo sumontuotas iš surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų. Specialiai šiam objektui buvo pagaminta beveik 100 gelžbetoninių laikančiųjų kolonų: 12 m aukščio, kvadratinės formos, kur viena kraštinė – 60 cm ilgio.

Eikos statyba, oro uosto terminalas

Metų pradžioje pradėtas 14,4 tūkst. kv. m ploto Vilniaus oro uosto išvykimo terminalas statomas aplenkiant grafiką.

Pastačius šį 14,4 tūkst. kv. m terminalą, bendras Vilniaus oro uosto keleivių terminalų plotas išaugs trečdaliu, o keleivių pralaidumas dvigubai – iki 2,4 tūkst. per valandą. Terminalo statybos metu pertvarkomos ir transporto prieigos: atnaujinami inžineriniai tinklai, pakeičiama danga, įrengiamos stoginės ir kuriama pralaidesnė transporto schema.

„Naujasis terminalas bus moderniausias oro uosto terminalas Baltijos šalių regione ir sudarys sąlygas ateityje tęsti esamų terminalų konversijas“, – sakė A.Čebanauskas.

VU Mokslo centras sudarys prielaidas sveikatos mokslų proveržiui

Į pabaigą eina 2021 m. pradžioje pradėta VU Medicinos fakulteto Mokslo centro statyba.

„Iki oro uosto išvykimo terminalo Mokslo centras buvo didžiausias įmonės istorijoje projektas sutarties verte ir pastato dydžiu. Pagal bendrą 19 tūkst. kv. m plotą Mokslo centras išlieka didžiausiu iki šiol mūsų įmonės įgyvendintu projektu, todėl nuo jo sėkmės priklauso ir visos įmonės rezultatas“, – sako A.Čebanauskas. Šiam unikaliam projektui skiriamas ypatingas dėmesys: objekte kasdien dirba virš 160 įvairaus profilio darbininkų ir šis skaičius nuolat auga.

Centre veiks specializuotų mokslinių laboratorijų kompleksas, atitinkantis aukščiausio lygio moksliniam ir eksperimentiniam darbui keliamus technologinius reikalavimus, patalpų kompleksas atitiks ISO 6–8 švarumo klasę ir BSL2–BSL3 biologinės saugos lygį. Tai nemaži iššūkiai rangovui, tačiau EIKOS STATYBA jau turi specifinės patirties: 2019 m. pastatė Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninę. Medicinos paskirties objektų, kurie išskirtiniais tapo pandemijos akivaizdoje, statyba įmonei suteikia ekspertinių žinių.

Pasiūlė sprendinius aukštesniam energiniam efektyvumui

Pagal pirminius projektinius sprendinius pastatas atitiko B klasės energinio efektyvumo reikalavimus, tačiau atlikus korekcijas, 4 aukštų pastatas bus energiškai efektyvesnis – A klasės. Pastatui šildyti ir vėsinti bus naudojama geoterminė energija. Vėsos poreikį sumažinti padės ir šviesi stogo danga, kokia parinkta ir terminalui. Šie sprendimai užsakovui ženkliai mažins eksploatacijos sąnaudas ištisus metus.

Mokslo centras, Eikos statyba

Pagal bendrą 19 tūkst. kv. m plotą Mokslo centras išlieka didžiausiu iki šiol įmonės EIKOS STATYBA įgyvendintu projektu.

Projekte numatyti visi jau įprasti šiuolaikiniai elementai: automobilių krovimo stotelės, dviračių stoginė su krovimo lizdais, bendra pastato valdymo sistema.

Šiuo metu intensyviai vykdomi inžinerinių sistemų montavimo, grindų įrengimo darbai, montuojamos vidaus pertvaros. Jau baigiamas įrengti fasadas, stogas, tvarkomas sklypas, kuriame išsaugota daugiau kaip 100 medžių.

Statybos procesus keičia modernios technologijos ir specialistų kompetencijos

Vienas iš didžiausių statybos sektoriaus pastarojo meto pokyčių – pastatų informacinis modeliavimas arba BIM, kuris atnešė tiek naujų iššūkių, tiek ir pamatuojamų naudų.

„Pastaruoju metu BIM technologija naudojama visuose EIKOS STATYBOS vykdomuose projektuose, – sako įmonės vadovas. – Mes suformavome apmokytą, patyrusią specialistų komandą, kuri geba identifikuoti esamas ir galimas projekto klaidas, problemines vietas ir geba greitai surasti projektavimo sprendinius, kurie leidžia efektyviai, be didesnių trikdžių, įgyvendinti net ir statinius, turinčius itin sudėtingas inžinerines bei kitas sistemas. Puikus tokio sėkmingo BIM naudojimo sudėtinguose bei kompleksiniuose projektuose pavyzdys kaip tik ir yra VU Mokslo centro projektas.“

Išmaniuosius sprendimus įmonė naudoja įvairiuose procesuose: įrankiai, inventorius valdomi realiu laiku, naudojant specialią „Hilti“ sekimo programą; „Bauwise“ programinė įranga leidžia efektyviai kontroliuoti ir valdyti statybos projektų biudžetus; debesų kompiuterija suteikia galimybę naudotis resursais, juos atsiejus nuo fizinės vietos. Įmonėje naudojamos išmaniosios technologijos pakeitė ir būtinų kompetencijų portfelį – skaitmeninis raštingumas tapo savaime suprantamu dalyku.eikos statyba

„Mes įgyvendiname sudėtingus, ne tik užsakovams, bet ir Lietuvai reikšmingus projektus, pasitelkdami išmaniausias rinkos technologijas, – sako EIKOS STATYBA vadovas A.Čebanauskas. – Šios technologijos reikalauja nuolatinio specialistų tobulėjimo, gebėjimo rinkti ir analizuoti duomenis, spręsti kompleksines problemas. To pasiekėme ilgametę patirtį jungdami su inovacijomis – veiklą, kurią grindžiame principu „Dirbame kaip sau“, konvertuodami į naują kokybę.“ 

UAB EIKOS STATYBA nuotr. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-19 12:36
Viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje „Milsa“ grupė įsigijo Estijos bendrovės „Voglers Eesti“ kontrolinį akcijų paketą. Toks žingsnis leidžia įmonei ne tik sustiprinti paslaugų plėtrą už Lietuvos ribų, bet ir suteikia galimybę perimti svarbius procesus „Milsa“ įmonių grupė...
nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas