2021 birželio 24 d. ketvirtadienis, 9:22
Reklama  |  facebook

STT siūlo tobulinti valstybinės žemės sklypų formavimo, pertvarkymo ir nuomos procesą

2020-06-23 08:29
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įvertino Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (VMSA) veiklą formuojant ir pertvarkant valstybinės žemės sklypus, keičiant naudojimo paskirtį ar būdą, juos nuomojant ar parduodant. STT šioms institucijoms pateikė pasiūlymus, kaip galima tobulinti teisinį reglamentavimą.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
NŽT (Nacionalinė žemės tarnyba),
NŽT siūloma iš esmės peržiūrėti valstybinės žemės nuomos ir pardavimo be aukciono procesą bei naujai reglamentuoti mechanizmą, leisiantį racionaliai ir efektyviai naudoti valstybinės žemės plotus, atsižvelgiant į visuomenės ir valstybės interesus ir įgyvendinti kitus pasiūlymus, kurie padėtų valdyti korupcijos rizikas.

Dėl valstybinių žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo

Korupcijos rizikos analizės metu išanalizavus teisinį reglamentavimą, nustatyta, kad nėra reglamentuoti atskiri žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo proceso terminai. Kaip skelbia STT, pastebima, kad praktikoje procedūros užtrunka skirtingą dienų skaičių arba sprendimai nėra priimami išvis. Ne visada projektų rengimo procedūros vykdomos automatizuotai per Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinę sistemą, o joje atliktų pakeitimų šiuo metu nesimato.

Korupcijos prevencijos pareigūnai atkreipė dėmesį, kad pertvarkant valstybinės žemės sklypus, galima suformuoti valstybinės žemės sklypus, kurie nenaudojami statinių eksploatavimui, nors teisės aktai draudžia atskiru sklypu formuoti žemės plotus, kuriuose nutiesti tik inžineriniai tinklai ar pastatyti tik laikinieji statiniai.

Dėl valstybinės žemės sklypų naudojimo paskirties ir būdo keitimo

STT manymu, galimybė keisti žemės naudojimo paskirtį ir/ar būdą vienasmeniu savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu, nerengiant teritorijų planavimo dokumento ar žemės valdos projekto, antikorupciniu požiūriu yra ydinga. Pakeitus valstybinės žemės naudojimo paskirtį ir būdą, koreguojama ir šios žemės nuomos sutartis, tuo pačiu jose atsiranda ir nuostatos dėl naujos statybos ar rekonstrukcijos galimybės nuomojamose žemės sklypuose.

Tokių valstybinės žemės sklypų žemės naudojimo paskirties ir būdų keitimų skaičius yra neribojamas, nuomos sutartys gali būti keičiamos ir pildomos susitarimais. Pakeitus žemės naudojimo būdą, nuomininkas vietoj statinių, kuriems eksploatuoti jam lengvatinėmis sąlygomis buvo išnuomotas valstybinės žemės sklypas, gali vykdyti naujų statinių statybas.

Dėl valstybinės žemės nuomos

STT klausimų kelia ir valstybinės žemės nuomos procesas: NŽT ne visada nurodo nuomos termino nustatymo motyvus, nenustatyta prievolė prieš sudarant valstybinės žemės nuomos sutartį atlikti sklypo patikrinimą vietoje.

Atliekant korupcijos rizikos analizę pastebėta praktika, kaip skelbia STT,  pirkti nenaudojamus, nunykusius, be aiškios funkcinės paskirties pastatus ir jų naudojimui be aukciono gauti valstybinės žemės nuomos teisę. Tokiu būdu statytojas ar vystytojas, kuris be aukciono išsinuomoja valstybinės žemės sklypus, o ne juos įsigyja savo nuosavybėn, gauna išskirtines ir lengvatines verslo sąlygas valstybės sąskaita.

NŽT, Žemės ūkio ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybės administracija per 3 mėnesius turėtų pateikti informaciją STT, kaip įvykdyti ar numatomi vykdyti pateikti pasiūlymai.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-06-23 14:09
Tūkstančiui jaunųjų Pilaitės gyventojų ypač svarbus projektas – Tolminkiemio gimnazijos pastatas – pagaliau matomas ne tik brėžiniuose. Šiandien statybos vietoje Tolminkiemio g. 2D įkasus simbolinę kapsulę pradeda kilti sienos – iki 2022 m. rugsėjo 1-osios, naujos Vilniaus mokyklos atidarymo, liko v...
nuotrauka
2021-06-21 15:47
Gegužės mėnesio pradžioje iš dalies pradėjus leisti eismą Liepkalnio–Žirnių g.–Minsko pl. sankryža ir naujuoju viaduku, vairuotojams buvo kilę sunkumų dėl tebevykstančių darbų eismo juostose ir jų pakraščiuose. Jau nuo šiandien, birželio 21 d., situacija sankryžoje pagerės, nes atidaroma nuovaža į d...
nuotrauka
2021-06-18 08:42
Nauji medžių sodinukai alėjose palei gatves, tūkstančiai krūmų pakeitusių metalinius atitvarus, į miestą sugrįžtantys vijokliai ir gyventojų rankomis bei verslo kuriami žalieji projektai - pirmas 2021 m. pusmetis Vilniuje buvo intensyviai „žalias".
nuotrauka
2021-06-17 13:31
Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą viešųjų sporto aikštynų atnaujinimo darbams ir visai šiose objektuose reikalingai įrangai įsigyti. Iš viso antram gyvenimui planuojama prikelti 10 įvairių sporto erdvių Vilniaus seniūnijose.
nuotrauka
2021-06-16 07:44
Panevėžio miesto savivaldybė artimiausiu metu skelbs daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą. Tarp „Aukštaitijos“ ir ledo arenos įsiterpsiantis vientisas kompleksas, rekonstruojant senąjį pastatą ir statant naują baseino priestatą, formuojamas ...
nuotrauka
2021-06-11 13:48
Jonavoje atidarytas atnaujintas natūralios dangos centrinis miesto stadionas, kurio tribūnose telpa 2 tūkst. žiūrovų. Rekonstrukcijos metu stadione pastatytos visiškai naujos tribūnų patalpos, įrengti persirengimo kambariai sportininkams, treneriams, teisėjams, patalpos žurnalistams, VIP ložė.
nuotrauka
2021-06-10 16:14
Rangos sutartis dėl Vingio mikrorajono aikštės tarp Vingio ir I. Simonaitytės g., ir jos prieigų remonto darbų tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir supaprastinto atviro konkurso laimėtojo UAB „Stamela“ pasirašyta pernai, lapkričio pabaigoje. Sutarties kaina – 1,1 mln. Eur.
nuotrauka
2021-06-10 10:32
Dėl projekto įgyvendinimo technologijos sprendinių tikslinimo laikinai yra sustabdyti tvarkymo darbai Vingrių skersgatvyje, kur po rekonstravimo atsivers viešoji erdvė – Šaltinių skveras, praneša Vilniaus savivaldybė.
nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-04 18:05
Šilumos perdavimo tinklų Plungės mieste statybos ir rekonstravimo projektą įgyvendins konkursą laimėjusi „Požeminių darbų“ įmonė.
nuotrauka
2021-06-02 16:22
Klaipėdoje atnaujinta dar viena viešoji erdvė – gyventojams jau atverta rekonstruota Ferdinando aikštė.
nuotrauka
2021-06-02 15:26
Siekdama sustiprinti teisinį pamatą savivaldybių infrastruktūrai plėtoti, Aplinkos ministerija siūlo patikslinti sausio 1 d. įsigaliojusį Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymą ir užtikrinti, kad ši plėtra vyktų kuo sklandžiau. Vyriausybė pritarė ministerijos parengtoms įstatymo pataisoms.
nuotrauka
2021-06-02 15:12
Praėjus penkiems mėnesiams nuo Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo įsigaliojimo, Vilniaus miesto tarybai, svarstymui komitetuose, šiandien perduoti 2020 m. gruodį priimtų sprendimų pakeitimai. Tarybai pritarus, bus pakoreguoti infrastruktūros plėtros įmokos tarifai ir įmokos mokėjimo krite...
nuotrauka
2021-06-02 14:13
Apsilankęs Tauragės nuotekų valymo ir medienos apdirbimo, vėjo energijos komponentų ir pieno produktų gamybos įmonėse aplinkos ministras Simonas Gentvilas pakvietė Tauragės merą Dovydą Kaminską paversti pirmuoju klimatui neutraliu ir beatliekiu miestu Lietuvoje.
nuotrauka
2021-06-02 08:21
Kaune kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) pelnė pripažinimą nacionaliniu lygmeniu dėl savo potencialo konkuruoti su Europoje veikiančiais technologijų ir mokslo kompleksais. Buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas, netrukus startuos sraigtasp...
nuotrauka
2021-06-01 21:27
Klaipėdoje tęsiami daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai. Patvirtintas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo priemonių planas 2021–2023 m.
nuotrauka
2021-05-31 07:49
Pakartotinai patikrinusi Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pritarė jo teikimui tvirtinti savivaldybės tarybai.
nuotrauka
2021-05-28 09:54
Kauno miesto taryba priėmė mokestines lengvatas orientuotas į verslus, sunkiai išgyvenančius COVID–19 pandemiją. Siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius mokesčiai už NT, žemės ir valstybinės žemės nuomą sumažės ketvirtadaliu, o apgyvendinimo paslaugų sektoriui – net 50 proc.
nuotrauka
2021-05-27 09:27
Vilniaus miesto savivaldybė sudarė sutartis su tiekėjais dėl 10 ugdymo įstaigų sporto aikštynų modernizavimo. Iš viso iki rugsėjo planuojama modernizuoti daugiau nei 42 tūkst. kv. metrų užimančius plotus.
nuotrauka
2021-05-25 08:11
Viena didžiausių Vilniaus miesto žaliųjų erdvių – Tauro kalno teritorija – vasarą pasitinka su permainomis: čia pradėti tvarkybos darbai, kurie apims ir Liuteronų sodo, ir Nacionalinės koncertų salės aplinkos sutvarkymą.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse