2022 rugpjūčio 13 d. šeštadienis, 0:52
Reklama  |  facebook

Savivaldybė ir gyventojai sėdo prie derybų stalo: bus tęsiami Klaipėdos Rumpiškės kvartalo tvarkymo darbai

2021-07-29 20:29
Pasiektas susitarimas tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir klaipėdiečių, teismui pateikusių skundą dėl Rumpiškės kvartalo dalyje vykdomos rekonstrukcijos, leis toliau tęsti pradėtus darbus, kurie finansuojami iš Europos Sąjungos lėšų.
nuotrauka
Klaipėdos m.sav. nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
Rumpiškės kvartalo vadinamosios III teritorijos (teritorija nuo Sausio 15-osios g. iki Marijos Taikos karalienės bažnyčios ir PC „Saturnas“) rekonstrukcijos darbai bus tęsiami po daugiau negu 8 mėn. pertraukos. Atsižvelgiant į pasikeitusią gyventojų nuomonę, kaip praneša Klaipėdos savivaldybė, bus atliekami projekto koregavimai.

Didelės apimties Rumpiškės gyvenamųjų namų kvartalo tvarkymo darbai Klaipėdos miesto savivaldybės užsakymu buvo pradėti praėjusių metų pavasarį. Iš esmės pertvarkius pirmąją kvartalo teritoriją (teritorija nuo Paryžiaus Komunos g. iki gatvės, jungiančios Taikos pr. ir Rumpiškės g.), savivaldybė sulaukė daug kitose miesto teritorijose gyvenančių miestiečių prašymų tokius atnaujinimo darbus organizuoti ir kituose gyvenamuosiuose mikrorajonuose.

Tai – pirmasis toks projektas Klaipėdoje, kuris iš esmės pakeitė šio kvartalo gyventojų gyvenimo kokybę ir aplinką, tačiau šiais pokyčiais apsidžiaugė ne visi gyventojai.

Praėjusių metų pabaigoje savivaldybei paskelbus, kad planuojamas medžių kirtimas pradedamoje tvarkyti III teritorijoje, gyventojai ir asociacija „Klaipėdos žalieji“ kreipėsi į teismą dėl leidimo kirsti medžius sustabdymo, kol bus priimtas galutinis sprendimas. Teismas prašymą patenkino.

Gyventojus papiktino, kad planuojama iškirsti 54 saugotinus medžius, nors tai yra mažiau negu prašė projekto vykdytojai. Buvo paskelbta, jog Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos komisija priėmė sprendimą, įpareigojantį dalį projekte numatytų šalinti medžių išsaugoti, atsisakant dalies parkavimo vietų ar matant galimybę organizuoti darbus taip, kad būtų išsaugoti medžiai, kur galima tai padaryti. Taip pat buvo paskelbta, kad bus pasodintas 151 naujas medis ir 570 krūmų.

Nelaukdami, kol teismai priims galutinius sprendimus (šiuo metu bylos Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme nagrinėjamos iki pusantrų metų), gyventojai ir savivaldybė sėdo už derybų stalo. Susitarta, kad savivaldybė atsisakys dalies projekte numatytų sumanymų (paliks kai kuriuos saugotinus medžius; neįrengs 3 vaikų žaidimų aikštelių; neįrengs projekte numatytų naujų automobilių statymo vietų, tik atliks senų dangų remontą prie gyvenamojo namo Taikos pr. 7; perkels kai kuriuos medžius į kitą vietą ir užtikrins jų prigijimą bei trejų metų priežiūrą), o gyventojai atsiims ieškinį.

Š. m. liepos 20 d. ginčo šalys sudarė taikos sutartį, o Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nuėmė reikalavimo užtikrinimo priemones, taip atverdamas galimybę tęsti pernai pradėtus Rumpiškės kvartalo tvarkymo darbus.

„Džiaugiamės, kad pavyko rasti kompromisinį sprendimą tarp projekto užsakovės savivaldybės ir bendruomenės, todėl europinėmis lėšomis finansuojamą projektą galėsime tęsti toliau. Tikslas buvo išsaugoti kuo daugiau želdinių, tai pasieksime teritorijoje, kurioje bus tęsiami tvarkymo darbai, atsisakę dalies automobilių parkavimo vietų įrengimo “, – cituojamas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Kompleksinio tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų sutvarkymo darbai apima tris teritorijas. Planuojamas sutvarkyti plotas siekia beveik 10,6 ha, pilnai darbus buvo planuota atlikti iki 2022 m. pavasario. Atsižvelgus į minėtas aplinkybes, sutartis su rangovu UAB „VVARFF“ pratęsta iki 2022 m. rugpjūčio pabaigos.

Bendra projekto vertė siekia daugiau nei 5,5 mln. Eur. Didžioji dalis lėšų – iš ES fondų.

Įgyvendinus projektą, visoje teritorijoje bus sutvarkyti daugiabučių kiemai, įrengtos automobilių stovėjimo vietos, performuoti želdiniai, atkurtos žaliosios erdvės, įrengtas apšvietimas, sukurta nauja pėsčiųjų takų sistema, viešosiose erdvėse įrengtos vaizdo kameros, vaikų žaidimo aikštelės ir kt. Pagerės sąlygos žmonėms su judėjimo ir regos negaliomis. Sutvarkyta teritorija bus patrauklesnė estetiškai ir žymiai patogesnė čia gyvenantiems žmonėms.
Žymės  Ginčai, Medžiai
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-08-12 11:32
Nuo Nemenčinės plento iki Plytinės gatvės besitęsianti keturių eismo juostų gatvė sostinėje iki spalio vidurio įgaus naują vaizdą – taps humaniškesnė, patogesnė pėstiesiems ir žalesnė.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 06:30
Aplinkos ministerija vakar, rugpjūčio 11 d., susitiko su savivaldybių atstovais, architektais, universitetų kraštovaizdžio ir želdynų specialistais, kad aptartų viešojoje erdvėje diskusijas sukėlusią Viešųjų atskirųjų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarką.
nuotrauka
2022-08-11 10:13
Senuosius Vilniaus miegamuosius rajonus gaivins nauja takų infrastruktūra, kuri jų kasdienybę padarys patogesnę ir jaukesnę. Struktūrinių pokyčių paketą kartu su programa „Miestas+" ruošia Vilniaus miesto savivaldybė. Pradedamai nuo 5–7 projektų realizavimo, vietas parenkant pagal didžiausią gyvento...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 12:00
Vilniuje užbaigtas pirmasis išmanaus vandentiekio diegimo etapas ir dar šiemet išmanieji vandens skaitikliai pasieks sostinės gyventojų namus. Galutinai įdiegus pirmąjį tokį regione išmanųjį vandentiekį, gyventojams nebereikės patiems fiksuoti ir deklaruoti vandens skaitiklių rodmenų, o nauja sistem...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-02 16:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos savivaldybių infrastruktūros projektams skiria 10 mln. eurų. Pasinaudojusios šiomis lėšomis, jos galės įrengti ir tobulinti Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Paraišk...
nuotrauka
2022-07-28 15:34
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo rugpjūčio 4 d. kviečia savivaldybių pastatų valdytojus teikti paraiškas 50 proc. kompensacinei išmokai gauti. Šis finansavimas skirtas savivaldybių išlaidoms, kurios patirtos atnaujinant savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą, padengti, kai jo kitai d...
nuotrauka
2022-07-27 08:25
Konkurencijos taryba davė sutikimą Druskininkų savivaldybei patikėti slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo veiklą savo valdomai įmonei „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“.
nuotrauka
2022-07-25 14:42
Vietines buitinių nuotekų sistemas savo namų ūkiuose naudojantys kauniečiai per artimiausius kelerius metus galės prisijungti prie centralizuotų tinklų be jokių papildomų išlaidų. Miestas pasirengęs finansuoti vandentiekio bei nuotekų infrastruktūros įvedimą į gyventojų namus. Iš viso numatyta skirt...
nuotrauka
2022-07-25 08:23
Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Active Vilnius" Naujojoje Vilnioje įrengs visiškai naują riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parką. Numatyta, kad parku bendruomenė galės pradėti naudotis dar šiemet.
nuotrauka
2022-07-21 09:45
Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą įpareigoti sostinės įstaigas imtis žaliosios elektros energijos gamybos. 318 kultūros, ugdymo, globos, sveikatos priežiūros įstaigų, bibliotekų pradės saulės elektrinių įrengimo darbus ant savo stogų arba įsigys nutolusias saulės elektrines.
nuotrauka
2022-07-20 13:16
Kontrastingosios Šnipiškės keičia savo veidą ir tampa ne tik verslui patraukliu rajonu, bet ir jaukia, nuo seno čia gyvenančią bendruomenę ir naujakurius jungiančia oaze. Neseniai čia buvo rekonstruota Kernavės gatvė, dabar šnipiškiečiams atidaroma atnaujinta „Drakonų pieva“.
nuotrauka
2022-07-20 09:26
Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų. „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) sudarė pačių netvarkingiausių sostinės aikštelių dvidešimtuką pagal ...
nuotrauka
2022-07-19 16:55
Siekdamos informuoti plačiąją visuomenę apie teisę dalyvauti kuriant viešųjų erdvių želdynus, projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvės kartu su Aplinkos ministerija paruošė dvilapį, kuriame supaprastintai pateikė Želdyno įstatymo suteikiamas teises gyventojams. Taip skatinama piliečius pasinaudoti savo teis...
nuotrauka
2022-07-19 16:40
Geros žinios sostinės sporto bendruomenei – Vilniaus Žirmūnų gimnazijos teritorijoje netrukus bus rekonstruotas sporto aikštynas ir iškils visų matmenų futbolo aikštė. Vilniaus savivaldybės bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija" šiuo metu paskelbė projektavimo ir rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2022-07-19 16:39
Po išsamios analizės ir parengtos strategijos iki 2029 metų Kaunas nusprendė steigti Kompetencijų centrą, valdysiantį ir apdorosiantį visą svarbiausią informaciją.
nuotrauka
2022-07-19 13:22
Prieš ketverius metus Kauno Ašigalio gatvėje įrengta žiedinė sankryža ir atverta jungtis su A1 magistrale palengvino kauniečių susisiekimą su Kalniečių ir Eigulių mikrorajonais bei suteikė naują išvažiavimą Vilniaus kryptimi. Rengiamasi suprojektuoti ir pastatyti viaduką, iš Ašigalio gatvės vedantį ...
nuotrauka
2022-07-14 09:38
Širvintų r. savivaldybės ir Lietuvos automobilių ir kelių direkcijos lėšomis finansuotas pagrindinės miesto gatvės kapitalinio remonto projektas apima 2,815 km atkarpą nuo regioninio kelio Kabaldos k. Paširvinčio g. iki Mindaugo g. sankryžos Širvintose.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse