Šiauliuose iškilo nauja „Ltintus“ gamykla: efektyvumas, tvarumas ir bendradarbiavimas

Statybos darbų eiga ir etapai
Naujosios gamyklos statyba – tai plyno lauko investicija, kurią įgyvendinti padėjo įmonė „Orepco“ – vykdžiusi statybų valdymo ir statybos techninės priežiūros funkcijas.
Naujoji gamykla – tai vieno aukšto su antresole gamybos paskirties pastatas, suprojektuotas statyti dviem etapais.
Pirmame etape, kuris buvo pradėtas 2022 m., buvo pastatytas cechas ir administracinės patalpos, įrengta antresolė – 13 tūkst. kv. m. Antrame etape, kuris buvo pradėtas 2024 m. ir truko nepilnai 10 mėn., įgyvendinta analogiško dydžio gamybos zona bei rampų ir antresolės plėtra bei 4,5 tūkst. kv. m sandėliai – t. y. dar 15 tūkst. kv. m. Gamybinės patalpos padalintos į dvi zonas: vienoje laikomos žaliavos, centre įrengta langų gamybos įranga, o kitoje – pagalbinės patalpos ir pakrovimo rampa, dengta stogine.
Pastato energiniai sprendimai ir inžinerinės sistemos
Pastatas suprojektuotas (projekto autoriai – įmonė „Kreiva linija“) ir pastatytas pagal A++ energinio naudingumo klasės reikalavimus. Jis šildomas ir vėsinamas geotermine energija, ant stogo įrengta 1 MW galios saulės elektrinė – įmonė savo elektros poreikius tenkina žaliąja energija.
„Sprendimų priėmimas dėl energijos šaltinių užtruko apie du mėnesius – reikėjo įvertinti, kiek verta investuoti ir kiek vėliau kainuos eksploatacija. Tai nėra paprasti sprendimai – juos priėmėme įvertinę ilgalaikę naudą“, – aiškina įmonės „Orepco“ vadovas Darius Gabriūnas.
Vadybiniai sprendimai ir projekto eiga
Pirmasis statybos etapas sutapo su geopolitinėmis įtampomis, kilusiomis dėl karo Ukrainoje – tuo metu sparčiai kito statybinių medžiagų kainos. Buvo priimti sprendimai iš anksto užsakyti metalines ir gelžbetonio konstrukcijas bei iš anksto už juos apmokėti, taip stabilizuojant sąnaudas.
Iki antrojo etapo pradžios 2024 m. buvo atlikti ne tik pirmojo etapo gamyklos statybos darbai, bet ir įrengta dalis aplinkos infrastruktūros, lauko inžineriniai tinklai bei pradėti kai kurie antrojo etapo darbai. Tai sudarė sąlygas antrąjį etapą įgyvendinti per trumpesnį laiką.Biudžeto planavimas ir sąnaudų optimizavimas
Pirmojo ir antrojo etapų įgyvendinimo aplinkybės skyrėsi – jei pirmajame etape iššūkių kėlė nestabilios kainos ir tiekimo terminai, tai antrasis etapas vyko jau kiek stabilesnėje rinkos situacijoje. Tai leido efektyviau planuoti sąnaudas ir optimizuoti sprendimus.
Įgyvendinant projektą taikyti „lean“ principai – orientuojamasi į tikslius sprendimus, vengiant perteklinių procesų. Įmonės „Orepco“ funkcija buvo padėti užsakovui išgryninti poreikius ir priimti sprendimus, kurie užtikrintų efektyvią pastato eksploataciją. Tai ypač aktualu tais atvejais, kai užsakovas neturi specifinių statybos žinių, tačiau turi aiškią veiklos viziją.
Bendras rezultatas leido sutaupyti apie 14 proc. lėšų nuo pradinio biudžeto.
Plėtros planai ir gamybos strategija
„Ltintus“ plėtra – tai ne vien vietinis proveržis. Tai strateginis žingsnis link globalių tikslų. Įmonės akcininkas Rolandas Talalas viešai deklaravo: „Mūsų tikslas – per ateinančius 8 metus tapti didžiausiais JAV statybinių medžiagų tiekėjais“.
„INTUS Windows“ buvo įkurta 2010 m. JAV, įmonę įkūrė du išeiviai iš Lietuvos. Kompanijai sėkmingai augant, buvo nuspręsta atidaryti gamyklą Lietuvoje ir išplėsti gamybos pajėgumus. Pirmoji „Ltintus“ gamykla Šiauliuose pradėjo veikti 2018 m. Dabar ji yra viena didžiausių langų gamybos įmonių Baltijos šalyse, aktyviai kurianti pridėtinę vertę vietos ir užsienio rinkoms.
Kompanijos „Ltintus“ šiemet Šiauliuose atidaryta nauja gamyklos dalis prisideda prie gamybos pajėgumų didinimo ir numatyto įmonės plėtros plano įgyvendinimo tarptautinėse rinkose. Tai ne tik langų gamykla, bet ir pamatas tolimesniam „INTUS Windows“ augimui globalioje rinkoje.
„INTUS Windows“ nuotr.