2024 gegužės 28 d. antradienis, 1:06
Reklama  |  facebook

Šiauliuose nuo valstybinės žemės planuojama šalinti metalinius garažus

2020-10-06 11:25
Pernai pasibaigus žemės reformai, atsirado nauja paskata peržiūrėti ir pajudinti problemas, esančias valstybinės žemės sklypuose. Dėl vienos iš jų, metalinių garažų bendrijų, įsikūrusių tokiuose sklypuose, klausimo praeitą savaitę įvyko susitikimas Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Šiaulių skyriuje.
nuotrauka
Šiaulių m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Šiaulių m. savivaldybė,
NŽT (Nacionalinė žemės tarnyba, nuo 2023 m. – prie Aplinkos ministerijos),
Šiauliai sprendžia, ką daryti su tais valstybinės žemės plotais, kurie yra užimti ir naudojami tam tikrų asmenų grupių. Situacijos sklypuose kiek skiriasi, pavyzdžiui, prie Rėkyvos ežero esančiame sklype įsikūrę buriuotojai savavališkai ten tvarkosi, nemoka jokių mokesčių, neturi bendrijos, pastatyti nelegalūs garažai.

Kitas pavyzdys, kurį pateikia savivaldybė, – 3-ioji garažų bendrija. Ji stovi teritorijoje, dėl kurios dalies grąžinimo savininkams kaip tik šiuo metu yra sprendžiama. Metaliniai garažai nėra laikomi kliūtimi tai padaryti. Dalį žemės sugrąžinus teisėtam savininkui, kita dalis galėtų grįžti į miesto gyvenimą, mat kiekvienas sklypas mieste turi savo paskirtį, kuri yra numatyta miesto planavimo dokumentuose.

Šie pavyzdžiai, kaip rašoma pranešime, – bene problemiškiausi ir reikalaujantys greičiausių sprendimų, tačiau ilgainiui teks išspręsti visų metalinių garažų bendrijų problemą. Iki žemės reformos pabaigos, metalinių garažų bendrijos, neturėdamos žemės nuomos sutarčių, deklaruodamos naudojamą plotą, galėjo naudotis šiais sklypais, mokėjo mokesčius. Mokesčius mokančios bendrijos šiuo metu valdo 13,5 ha plotą, per metus sumoka apie 4500 Eur, kas yra santykinai labai nedaug. Iš viso užfiksuota 2780 garažų (taip pat ir 25 nelegalūs šalia Rėkyvos ežero). 1955 iš jų priklauso pensininkams, kurie iš viso atleisti nuo mokesčio.

Šiuo metu apie artėjančius pokyčius išsiųsti perspėjimai ir pranešta, jog reikia pradėti garažų griovimo ir žemės atlaisvinimo procesą. 

Suvokiant, kad šie žemės plotai tampa ir ekologine problema, Savivaldybė, kaip rašoma pranešime, teiks pagalbą: garažų savininkams bus padedama susitvarkyti su įvairiomis atliekomis. Kitu atveju iškyla grėsmė, kad daugybė įvairių šiukšlių atsidurs pamiškėse ir grioviuose, prie daugiabučių gyvenamųjų namų konteinerių.

Garažų bendrijoms bus pateikiami grafikai, kada vyks nereikalingų padangų, didelių gabaritų atliekų surinkimas. Taip pat planuojama pastatyti konteinerius pavojingoms atliekoms, tokioms, kaip panaudoti tepalų filtrai, dažai ir panašios toksiškos atliekos. Bus pasirūpinta elektros įrangos saugiu tvarkymu – gyventojams sudaryta galimybė jas atiduoti. Siekiama, kad likę sklypai būtų švarūs ir saugūs naudoti.

Gyventojams taip pat bus gelbstima su metalo ir statybinių atliekų šalinimu: jau kalbėta su kelių mieste veikiančių įmonių atstovais, kurie pažadėjo pagelbėti norintiems atsikratyti metalinių garažų.

Nevykdant NŽT nutarimų, nesilaikant nurodytų žemės atlaisvinimo terminų, garažų savininkams grėstų baudos, tad galimybė susitvarkyti naudojantis Savivaldybės siūloma pagalba yra puikus būdas išspręsti iškilusią problemą.
Statybunaujienos.lt
Žymės  GaražasSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-27 14:43
Baisogaloje ir Šeduvoje atidaromos dvi naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias Radviliškio rajono gyventojai atliekas galės pristatyti jau nuo šių metų gegužės 28 dienos.
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-16 10:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Daugiafunkcio komplekso statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis. Pakoreguotas projektas Savivaldybei yra 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam Taryba...
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse