Siūloma kita kainos skaičiavimų metodologija: Nacionalinis stadionas kainuotų brangiau

„Girdime labai aiškias išvadas: taip, indeksacijos reikėjo, o papildomus darbus Savivaldybė numatė kaip to reikalauja įstatymai ir protingumo kriterijai. Vis dėlto, manome, kad VPT pilna apimtimi neįvertino koncesijos sutarties pobūdžio ir susitarimu dėl indeksacijos atliktų pakeitimų visumos. Visais jais yra atstatomas ekonominės pusiausvyros balansas. Tarnyba, savo ruožtu, vertino tik vieną iš susitarimo nuostatų, bet neatsižvelgė į tai, kad savivaldybė išsiderėjo daug nuolaidų iš koncesininko per finansinius instrumentus", – sako pranešime cituojamas Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.
Pasak miesto mero, derybų su koncesininku etape numatytų nuolaidų Tarnyba savo išvadoje neapžvelgia: „Kad suvaldytume brangimą sutrumpinome 22 metų mokėjimų grafiką iki 2 metų laikotarpio – tai reiškia, kad koncesininkas dėl to negaus beveik 52 mln. eurų pajamų. Taip pat koncesininkas savanoriškai atsisakė 2 proc. refinansavimo mokesčio, kas sudaro 2,4 mln. eurų, ir sumažino skolinimosi palūkanas daugiau nei 1 proc., dėl ko negaus 2,6 mln. eurų. Tai leido mums sumažinti projekto indeksacijos apkrovas miesto ir valstybės biudžetui. Tuo tarpu, VPT griežčiau vertina atskirą indeksacijos dalį, siūlo didinti koncesininkui tenkančią rizikų dalį, bet domėn neįtraukia, kad įgyvendinus tokias rekomendacijas ir padidinus koncesininkui tenkančią sumą investicijų dalyje, koncesininkas netaikys tokių nuolaidų ir bendroje sumoje valstybei šis projektas kainuos daugiau".

„Turime vertinti bendrą paveikslą, bendrą įtaką viešiesiems finansams, o ne atskirus susitarimų punktus, nes taip galime pasidaryti sau meškos paslaugą", – pažymėjo miesto meras.
Vilniaus miesto savivaldybė detaliai įvertins VPT rekomendacijas su likusiomis projekto šalimis – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei koncesininku – ir pateiks detalesnę poziciją, kokia apimtimi jas bus galima pritaikyti.Primename, kad vasario mėnesį sostinės Taryba sprendimui indeksuoti projekto investicijas ir įsigyti papildomus darbus Daugiafunkciame komplekse pritarė viena stadija. Tarybos sprendimu Daugiafunkcio komplekso projektui numatyta skirti 157,2 mln. Eur – 1,2 mln. daugiau nei buvo numatyta pirminiu susitarimu tarp Vilniaus miesto savivaldybės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei koncesininko.
Palaikymą projektui išreiškė ir gyventojai. Šių metų sausio-vasario mėnesiais atliktos reprezentatyvios vilniečių apklausos duomenimis, 55 proc. gyventojų mano, kad projektas yra reikalingas miestui, projekto nepalaiko gerokai mažesnė dalis – 29 proc. gyventojų.