2022 gruodžio 4 d. sekmadienis, 13:23
Reklama  |  facebook

Šiuolaikinis ir modernus interjeras – kuo jie skiriasi?

2022-09-28 14:14
Turbūt nesunku įsivaizduoti, kaip šie interjerai gali atrodyti. Gyvename laiku, kuomet vienas su kitu susipynę puošia mūsų namus, sutinkame ir išėję už jų ribų. Tik kaip atpainioti, kas yra kas? Dažniau šį klausimą sau užduoda tie, kurie statosi arba remontuojasi namus. Net jei renkatės interjero dizainerės pagalbą, suprasti, kas jums patinka, yra labai svarbu.
nuotrauka
Formadore.lt nuotr.


Taipogi, nevėlu ir persitvarkyti, jei nesijaučiate pakankamai jaukiai savuose namuose. Kadangi šie du stiliai, šiuolaikinis ir modernus, yra panašūs, nesunkiai pereisite nuo vieno interjero prie kito. Nebūtini kardinalūs pokyčiai, kartais užtenka kelių naujų dekoracijų. Juos rasti galite užėję į formadore.lt.

Kas yra šiuolaikinis ir modernus interjeras?


Šiuolaikinis interjeras – dominuoja švarios, lenktos linijos, natūralios medžiagos, ryškūs kontrastai, šalti tonai ir dėmesys kokybei. Pabrėžiama estetika, todėl interjeras linkęs demonstruoti erdvę, o ne daiktus. Patys daiktai, kurie laikomi modernūs pagal šių laikų madą, įtraukiami į šiuolaikinį stilių. Jei reikėtų apibūdinti emociją, šiuolaikinį interjerą galėtume įvardinti kaip elegantišką ir gaivų.

Formadore.lt nuotr.

Modernus interjeras – būtent šiuolaikinį interjerą mėgstama vadinti moderniu, tačiau modernus stilius, įkvėptas mechanikos, mašinų suklestėjimo, kaip judėjimas gimė 20-ojo amžiaus pradžioje. Modernus interjeras pasižymi tiesiomis linijomis, natūraliomis medžiagomis, vienspalve spalvų palete, dažniausiai neutraliomis ar žemiškomis spalvomis, ir minimalizmu. Tokiuose namuose jums bus paprasta atsipalaiduoti ir nurimti.

Kuo panašūs?

Šiuolaikinis ir modernus interjeras yra panašūs kambario pamatais - statybinėmis medžiagomis, pagrindinių spalvų pasirinkimu, pavyzdžiui, sienų, ir didžiųjų baldų, tokių kaip sofa ar stalas, formomis.
  • Linijos: tiek šiuolaikinis, tiek modernus interjeras akcentuoja švarias linijas.
  • Medžiagos: abiejuose stiliuose itin mėgstamas medis kaip statybinė, apdailos ir dekoracijų dalis. Dažnai miksuoja su metalu ar skaidriu stiklu, kurie suteikia subtilaus spindesio kambariui.
  • Spalvos: šiuolaikiniame ir moderniame interjere dominuoja neutralios spalvos.
  • Šviesa: abiejų interjerų erdvės pageidauja šviesos, t. y. didelių langų ir gerai apšviečiančių lempų. Moderniam stiliui tai suteikia jaukumo, o šiuolaikiniame - išryškinamos dekoracijos ir architektūrinės detalės.
Kuo skiriasi?

Ne be reikalo paminėjome, jog nuo šiuolaikinio į modernų interjerą pakeisti kambarį yra gana lengva. Pagrindiniai skirtumai atsispindi papildomose detalėse - balduose, aksesuaruose ir dekoracijose.
  • Linijų forma: vis dėlto šiuolaikiniame interjere daugiau sutinkamos lenktos linijos nei moderniame, kuriame teoriškai vien tik tiesios.
  • Spalvų tonai: nors naudojamos beveik tos pačios spalvos, tačiau modernus stilius yra arčiau žemiškų spalvų, tokių kaip smėlinė ar ruda, tarp kurių nedidelis kontrastas, o šiuolaikinis gali pasirinkti juoda/balta temą. Taip pat modernus interjeras siekia, jog tiek sienų, tiek baldų ir aksesuarų spalvos skirtųsi mažai, tuo tarpu šiuolaikiniame gali vyrauti ryškių tonų daiktai.
  • Sienų elementai: abu interjerai pasižymi atviromis tam tikromis sienos dalimis, norėdami pabrėžti industrializaciją, bet jie taip pat skiriasi tarpusavy. Pavyzdžiui, šiuolaikinis interjeras bus linkęs palikti atviras plytų vietas, o modernus - betoną ar sijas.
  • Dekoracijos: būtent jos yra vienas iš ryškiausiai besiskiriančių aspektų. Jei modernus interjeras laikosi savo minimalistinės idėjos, bendrų spalvų tonų, tiesių linijų (be ornamentų) ir tik vieno ryškaus meno kūrinio, šiuolaikiniame - visiškai kitaip. Jame laisvai galima dėlioti po kelis ryškius meno kūrinius, turėti vieną kitą išraiškingą baldą.

Kurį pasirinkti?

Jei kyla klausimas, kurį, šiuolaikinį ar modernų, interjerą pasirinkti, jums teks įsivertinti, ko tikitės iš namų ir kiek galite biudžeto tam skirti. Šiuolaikiniame interjere yra šiek tiek daugiau elementų, pritraukiančių tiek jūsų, tiek svečių dėmesį. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta laiką leisti namie ir pasikviesti kitus. Tačiau toks pasirinkimas brangesnis už modernųjį, nes paprasčiausiai šiuolaikinis interjeras yra besikeičiantis, eigoje galite užsimanyti vis naujai persitvarkyti namus.

Modernus interjeras idealus variantas tiems, kurie po ilgos darbo dienos nori ilsėtis namie. Jūsų nevargins nenuvalytos dulkės, nes joms kauptis nebus kur. Neutralios žemiškos spalvos apgaubs jus ramybe. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Interjeras
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-12-01 15:46
Naujasis Pavilnio bendruomenės daugiafunkcis centras planuojamas toje vietoje, kur iki pernai veikė medinuke įsikūrusi senoji rajono biblioteka adresu Garsioji g. 3. Pavasarį centro, kuriame bus perkeltas ir sukauptas bibliotekos lobynas, projektui bus skelbiamas architektūrinis konkursas, laimėtoja...
nuotrauka
2022-12-01 10:12
Virtuvės erdvė neretai vadinama namų širdimi: joje dažniausiai prasideda ir baigiasi diena, gimsta kulinariniai šedevrai, čia yra šeimos susitikimų bei pokalbių vieta. Todėl įsirengti šią zoną daugelis nori patogiai, praktiškai, funkcionaliai ir, žinoma, estetiškai. Tačiau virtuvės projektavimas kar...
nuotrauka
2022-12-01 07:36
Ruošiantis Kalėdoms Vilniaus Paupio rajonas pasipuošė netradicinėmis šventinėmis dekoracijomis. Čia skirtingose vietose įsikūrė šeši kailiniuoti sniego žmonės – dalis jų gali pasigirti net 3,5 metro ūgiu.
nuotrauka
2022-11-30 15:32
Sparčiai besikeičiantis sostinės Šnipiškių rajonas pasižymi kontrastais – jame ir aukščiausi Vilniaus dangoraižiai, ir šalia – medinė nuosavų namų architektūra. Kaip šiame rajone surasti balansą? Ko jame trūksta ir koks aplinkinių gatvių, tokių kaip Krokuvos ar Lvivo, charakteris? Miesto planuotojai...
nuotrauka
2022-11-23 06:29
Naujos statybos būtą įsirengti gali būti sunki užduotis. Pradedant virtuvės ar svetainės baldais, baigiant miegamojo įrenginėjimu. Kas svarbiausia, įrenginėjant miegamojo kambarį savo naujos statybos bute?
nuotrauka
2022-11-21 15:57
Cepelino spalvos dangus, vis pabarstantis snaigių, apgaubė mūsų rudenišką kraštovaizdį. Bet net ir niūrokus lietuviškus orus galima praskaidrinti. Kalbant apie būstą, geriausias receptas - skoningi architektūriniai bei dizaino sprendimai. Drąsiomis idėjomis, kaip įsirengti jaukius ir spalvingus namu...
nuotrauka
2022-11-18 15:36
Pirmasis sniegas atneša kalėdinę nuotaiką. O iki gruodžio likus vos daugiau nei savaitei pradedame galvoti, kaip namuose sukurti jaukią švenčių laukimo nuotaiką. Dekoratorė Esterė Gedvilaitė-Valatkienė pasakoja, kad šį sezoną dekoruojant namus populiaru atsigręžti į gamtą, iš jos pasisemti natūralum...
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-16 06:56
Lapkričio 15 d. prasidėjo dalyvių, norinčių, kad jų namus ar verslo patalpas nemokamai atnaujintų IKEA interjero dizaineriai, atranka. Aštuoniems laimingiesiems interjero dizainerių komanda ne tik atnaujins pasirinktas namų erdves IKEA baldais ir aksesuarais, tačiau ir pademonstruos, kaip tai padary...
nuotrauka
2022-11-11 11:29
Nepaisant pandemijos nulemtų pokyčių ir įsitvirtinusio hibridinio darbo modelio, patogią ir produktyvią darbo aplinką užtikrinančių biuro erdvių reikšmė nė kiek nesumenko. Priešingai – įmonės savo biuro patalpoms tampa vis reiklesnės ir vis daugiau investuoja į kokybišką jų įrengimą. Statybos eksper...
nuotrauka
2022-11-11 09:51
Pilaitė – vienas iš jauniausių sostinės rajonų, kuriame pirmieji gyvenamieji daugiabučiai dygti pradėjo vos prieš tris dešimtmečius. Dabar ji yra bene greičiausiai augantis Vilniaus rajonas, kuris ateityje turėtų tapti vienu iš mažųjų sostinės centrų. Kaip Pilaitė atrodys 2032-aisiais, komentuoja mi...
nuotrauka
2022-11-11 06:07
Šių metų kalėdiniams papuošimams daugiausia įtakos turės tradicijos ir ryšys su gamta. Daug kur matysime tipinių žiemos švenčių elementų ir spalvų: raudonos, žalios, auksinės, o kartu su jomis – ir žemiškų tonų. Svarbiausia taisyklė puošiant namus – paprastumas: geriau mažiau negu viskas kartu ir pe...
nuotrauka
2022-11-08 14:36
Pastaraisiais metais išmaniosios namų technologijos sparčiai tobulėja, jos neaplenkia ir namų apšvietimo sprendimų. Išmanusis apšvietimas ne tik padeda susikurti inovatyvius namus, bet ir sunaudoja mažiau energijos, tausoja aplinką.
nuotrauka
2022-10-28 16:02
Pažintis su Vilkpėde prasideda vos įvažiavus į Vilnių: gamyklos, pramonė, šiluminės „monstras" ir tik šiaurinėje dalyje įsikūrę sovietmečiu dvelkiantys gyvenamieji rajonai. Tokią Vilkpėdę iki šiol matė praeiviai. Tačiau urbanistai šį didžiulį 10,8 kv. km plotą mato kaip išskirtinį potencialą. Tokios...
nuotrauka
2022-10-27 10:37
Orui vis žvarbėjant, namuose norisi jaustis kuo jaukiau, todėl ruduo – puikus metas atsinaujinti. O norint į namus įnešti šiek naujų spalvų – tereikia trupučio fantazijos ir vos kelių naujų interjero akcentų, šiltesnių tonų namų tekstilės.
nuotrauka
2022-10-18 07:41
Vilniaus miesto Vilkpėdės rajone planuojamo daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniams pasiūlymams, kurie liepos mėnesį buvo pristatyti visuomenei, pritarė Vilniaus miesto savivaldybė. Naujo kvartalo statybas numatoma pradėti ne anksčiau nei 2023 m....
nuotrauka
2022-10-17 15:01
Lietuvos dizaino forumas jau dešimtus metus iš eilės organizavo „Gero dizaino“ apdovanojimų teikimo ceremoniją. Šiemet ji vyko spalio 12 dieną Kaune, verslo centre BLC. Renginys yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.
nuotrauka
2022-10-17 08:39
Vilniaus rotušėje spalio 13 d. įteikti Lietuvos architektų sąjungos konkurso „Žvilgsnis į save 2021-2022“ apdovanojimai.
nuotrauka
2022-10-17 08:17
Paskelbti projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinio architektūrinio konkurso nugalėtojai.
nuotrauka
2022-10-15 09:43
Kiekvienas gerai suvokia, kad grindų dangą reikia rinktis itin atsakingai, nes kas sezoną naujų neklosi. Galima, bet neracionalu. Todėl Stilingų grindų atstovai sako, kad pirmiausia reikia susirinkti informaciją apie dangą, kurią žadate įsirengti savo būste.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras