2024 gegužės 26 d. sekmadienis, 11:25
Reklama  |  facebook

Šiuolaikinis ir modernus interjeras – kuo jie skiriasi?

2022-09-28 14:14
Turbūt nesunku įsivaizduoti, kaip šie interjerai gali atrodyti. Gyvename laiku, kuomet vienas su kitu susipynę puošia mūsų namus, sutinkame ir išėję už jų ribų. Tik kaip atpainioti, kas yra kas? Dažniau šį klausimą sau užduoda tie, kurie statosi arba remontuojasi namus. Net jei renkatės interjero dizainerės pagalbą, suprasti, kas jums patinka, yra labai svarbu.
nuotrauka
Formadore.lt nuotr.


Taipogi, nevėlu ir persitvarkyti, jei nesijaučiate pakankamai jaukiai savuose namuose. Kadangi šie du stiliai, šiuolaikinis ir modernus, yra panašūs, nesunkiai pereisite nuo vieno interjero prie kito. Nebūtini kardinalūs pokyčiai, kartais užtenka kelių naujų dekoracijų. Juos rasti galite užėję į formadore.lt.

Kas yra šiuolaikinis ir modernus interjeras?


Šiuolaikinis interjeras – dominuoja švarios, lenktos linijos, natūralios medžiagos, ryškūs kontrastai, šalti tonai ir dėmesys kokybei. Pabrėžiama estetika, todėl interjeras linkęs demonstruoti erdvę, o ne daiktus. Patys daiktai, kurie laikomi modernūs pagal šių laikų madą, įtraukiami į šiuolaikinį stilių. Jei reikėtų apibūdinti emociją, šiuolaikinį interjerą galėtume įvardinti kaip elegantišką ir gaivų.

Formadore.lt nuotr.

Modernus interjeras – būtent šiuolaikinį interjerą mėgstama vadinti moderniu, tačiau modernus stilius, įkvėptas mechanikos, mašinų suklestėjimo, kaip judėjimas gimė 20-ojo amžiaus pradžioje. Modernus interjeras pasižymi tiesiomis linijomis, natūraliomis medžiagomis, vienspalve spalvų palete, dažniausiai neutraliomis ar žemiškomis spalvomis, ir minimalizmu. Tokiuose namuose jums bus paprasta atsipalaiduoti ir nurimti.

Kuo panašūs?

Šiuolaikinis ir modernus interjeras yra panašūs kambario pamatais - statybinėmis medžiagomis, pagrindinių spalvų pasirinkimu, pavyzdžiui, sienų, ir didžiųjų baldų, tokių kaip sofa ar stalas, formomis.
  • Linijos: tiek šiuolaikinis, tiek modernus interjeras akcentuoja švarias linijas.
  • Medžiagos: abiejuose stiliuose itin mėgstamas medis kaip statybinė, apdailos ir dekoracijų dalis. Dažnai miksuoja su metalu ar skaidriu stiklu, kurie suteikia subtilaus spindesio kambariui.
  • Spalvos: šiuolaikiniame ir moderniame interjere dominuoja neutralios spalvos.
  • Šviesa: abiejų interjerų erdvės pageidauja šviesos, t. y. didelių langų ir gerai apšviečiančių lempų. Moderniam stiliui tai suteikia jaukumo, o šiuolaikiniame - išryškinamos dekoracijos ir architektūrinės detalės.
Kuo skiriasi?

Ne be reikalo paminėjome, jog nuo šiuolaikinio į modernų interjerą pakeisti kambarį yra gana lengva. Pagrindiniai skirtumai atsispindi papildomose detalėse - balduose, aksesuaruose ir dekoracijose.
  • Linijų forma: vis dėlto šiuolaikiniame interjere daugiau sutinkamos lenktos linijos nei moderniame, kuriame teoriškai vien tik tiesios.
  • Spalvų tonai: nors naudojamos beveik tos pačios spalvos, tačiau modernus stilius yra arčiau žemiškų spalvų, tokių kaip smėlinė ar ruda, tarp kurių nedidelis kontrastas, o šiuolaikinis gali pasirinkti juoda/balta temą. Taip pat modernus interjeras siekia, jog tiek sienų, tiek baldų ir aksesuarų spalvos skirtųsi mažai, tuo tarpu šiuolaikiniame gali vyrauti ryškių tonų daiktai.
  • Sienų elementai: abu interjerai pasižymi atviromis tam tikromis sienos dalimis, norėdami pabrėžti industrializaciją, bet jie taip pat skiriasi tarpusavy. Pavyzdžiui, šiuolaikinis interjeras bus linkęs palikti atviras plytų vietas, o modernus - betoną ar sijas.
  • Dekoracijos: būtent jos yra vienas iš ryškiausiai besiskiriančių aspektų. Jei modernus interjeras laikosi savo minimalistinės idėjos, bendrų spalvų tonų, tiesių linijų (be ornamentų) ir tik vieno ryškaus meno kūrinio, šiuolaikiniame - visiškai kitaip. Jame laisvai galima dėlioti po kelis ryškius meno kūrinius, turėti vieną kitą išraiškingą baldą.

Kurį pasirinkti?

Jei kyla klausimas, kurį, šiuolaikinį ar modernų, interjerą pasirinkti, jums teks įsivertinti, ko tikitės iš namų ir kiek galite biudžeto tam skirti. Šiuolaikiniame interjere yra šiek tiek daugiau elementų, pritraukiančių tiek jūsų, tiek svečių dėmesį. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta laiką leisti namie ir pasikviesti kitus. Tačiau toks pasirinkimas brangesnis už modernųjį, nes paprasčiausiai šiuolaikinis interjeras yra besikeičiantis, eigoje galite užsimanyti vis naujai persitvarkyti namus.

Modernus interjeras idealus variantas tiems, kurie po ilgos darbo dienos nori ilsėtis namie. Jūsų nevargins nenuvalytos dulkės, nes joms kauptis nebus kur. Neutralios žemiškos spalvos apgaubs jus ramybe. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  InterjerasArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras