2023 vasario 7 d. antradienis, 22:59
Reklama  |  facebook

Šnipiškės – naujasis miesto centras Fotogalerija

2022-12-07 11:49
Naujuoju sostinės centru vadinamos Šnipiškės per pastarąjį dešimtmetį pasikeitė neatpažįstamai, tačiau potencialo pikas dar nepasiektas. Nekilnojamojo turto (NT) vystytojai, asociacija „Naujasis Vilniaus centras“ ir Vilniaus miesto savivaldybė parengė kokybinius principus, kurie leistų kurti integralų kvartalą ir aptarė teritorijos vystymo ambicijas.
nuotrauka
Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Naujasis Vilniaus centras, asociacija,
Releven, UAB
Pirmą kartą rengtų kūrybinių dirbtuvių metu urbanistai, architektai, NT plėtotojai ir savivaldybės specialistai sutarė, kad rajono potencialas – didelis, tačiau reikalingi greiti aukštos kokybės sprendimai, kad gyventi ir dirbti Naujajame Vilniaus centre būtų patogiau.

Iki šiol labiausiai apgyvendinta teritorija Vilniuje buvo greta Kalvarijų gatvės, tačiau per pastaruosius kelis metus užbaigus gyvenamosios paskirties objektų statybas šiaurinėje Šnipiškių dalyje, rajone apsigyveno daugiau jaunų šeimų. Tačiau tam, kad teritorija pateisintų čia dirbančiųjų ir gyvenančiųjų poreikius, rašoma pranešime, reikia ilgaamžiškų sprendimų. Vieni svarbiausių aspektų, kuriuos turi atitikti patogus miesto centras – tinkama infrastruktūra, humanizuotos gatvės ir poreikius atitinkantys viešojo transporto sprendimai.

Šiuo metu Šnipiškėse gyvena apie 17 tūkst. žmonių, o per artimiausius metus jų skaičius turėtų padvigubėti.

Laikas apibrėžti kur yra centrinis Vilniaus verslo centras


Susirinkusieji sutarė, kad mieste matoma aiški riba, einanti per Krokuvos ir Kalvarijų g,. kuri skiria Šnipiškes į dvi pakankamai skirtingas miesto dalis. Pietinė Šnipiškių dalis apribota Neries upe, Kalvarijų gatve ir Krokuvos gatve ir galėtų būti identifikuojama kaip centrinis Vilniaus verslo centras (Vilniaus CBD) arba Naujasis Vilniaus centras. Taip pat būtų prasminga miesto planuose aiškiai išskirti šią miesto dalį.

„Reikia įvesti aiškumo kur yra centrinis Vilniaus verslo centras ir visiems tai aiškiai pasakyti, nes tai yra labai svarbu, ypač užsienio investuotojams bei talentams, kurie renkasi iš didžiųjų New Nordics sostinių. Tai svarbu, nes ši teritorija yra išskirtinė ir unikali ir tai turi būti pabrėžta“, – pažymi „Baltic Sotheby‘s“ direktorius Marius Bružas.

Neišnaudotas potencialas


Vienos iš kūrybinių dirbtuvių iniciatorės, NT vystymo bendrovės „Releven“ Tvarumo ir inovacijų direktorius Guido Wolfas sako, kad vystant vis daugiau projektų, aplink Konstitucijos pr. esančios jungtys nebeatitinka tvariam miestui būdingų sprendimų.

„Siekiame, kad Naujasis miesto centras konkuruotų su užsienio verslo centrais dėl talentų pritraukimo. Todėl ypatingai svarbu užtikrinti, kad pagerintumėme rajono infrastruktūrą, sukurtume gyvenimui ir darbui patogią aplinką. Drauge su kitais vystytojais, urbanistais bei miesto valdžia kursime tokį rajoną, kuris atitiks aukščiausius verslo ir gyventojų standartus, reikalingos paslaugos, darbas ir namai čia bus pasiekiami pėsčiomis“, – sako NT vystymo bendrovės „Releven“ atstovas G. Wolfas.

Jis taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad Naujajame miesto centre vystomi projektai vis labiau apjungia kelias funkcijas, nėra skirti vien tik biurams ar butams. Daugiafunkcių projektų integracija gali padėti suvaldyti gyventojų judėjimo srautus ir plėtoti 15 minučių koncepciją.

„Gyventojų tankis Vilniuje, o ypač centrinėje miesto dalyje, yra mažesnis nei Berlyne, Kopenhagoje ar kaimyninėje Rygoje. Tai parodo, kad teritorijų potencialas nėra iki galo išnaudotas. Šnipiškių dalyje greta Konstitucijos pr. įsikūrę verslo centrai vakare ištuštėja, darbuotojai grįžta į toliau nuo darbo nutolusius namus. Tai lemia išaugančius transporto srautus ir prailgina gyventojų keliones“, – sako G. Wolfas.

Kokybiniai principai

Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiojo architekto patarėjas Tadas Jonauskis pažymi Šnipiškių rajono unikalumą bei įvairiapusiškumą. Šnipiškių teritorija, pasak T. Jonauskio, apjungia senąjį miesto charakterį su išskirtine Skanseno teritorija bei naujus, integralius pastatus.

Savivaldybės atstovas atkreipia dėmesį, kad nors teritorija yra įvairiapusiška, tačiau gyventojų kiekis jame pasiskirstęs netolygiai, o norint, kad teritorija pateisintų čia dirbančiųjų ir gyvenančiųjų poreikius, reikia ilgaamžių sprendimų.

„Naujajame miesto centre randame vis daugiau patogesnių gyventojams jungčių, o šiuo metu ruošiami Lvivo ir Krokuvos gatvių priešprojektiniai pasiūlymai. Šiemet rajone jau atidaryta naujai įrengta Kernavės gatvė, o įgyvendinus vystomus projektus, Šnipiškių vaizdą su žvyro keliukais keis sutvarkyta infrastruktūra. Kalbant apie darnią rajono plėtrą, vienas svarbiausių jos aspektų yra dialogas tarp vystytojų ir savivaldybės. Vieninga rajone veikiančių vystytojų vizija dėl rajono plėtros ir nuoseklus darbas pavers rajoną patrauklia gyvenimui, darbui bei laisvalaikiui vieta. Esame pribrendę taikyti konkrečiai šiai vietai reikiamą vystymo planą, o kaip įrankį, remdamiesi 10 architektūros taisyklių, su vystytojais galėtumėme sukurti konkrečias Naujojo miesto centro vystymo gaires“, – pažymi T. Jonauskis.

Anot jo, kuriant Naujojo Vilniaus centro veidą būtina atsižvelgti į jau įgyvendintus, o taip pat ir planuojamus viešųjų erdvių projektus, o rajono socialinė infrastruktūra turės atliepti augantį gyventojų ir lankytojų skaičių Vystant rajoną iš anksto reikia numatyti mokyklų bei darželių plėtrą. Dėl šios priežasties reikalingas tolimesnis bendradarbiavimas ir diskusijos tiek su NT vystytojais, tiek su gyventojais. 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-02-01 10:00
Norint geriau suprasti žmones ir jų gyvenimą skirtingais laikmečiais, nebūtina skaityti istorines knygas ar žiūrėti dokumentiką, tam gali užtekti ir lėtai pasivaikščioti miestų gatvėmis, pakelti akis ir gerai įsižiūrėti į namų fasadus. Pasak Kauno Technologijos Universiteto Statybos ir architektūros...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.
nuotrauka
2023-01-30 13:09
Įsigyti poreikius atitinkantį būstą – nelengvas galvosūkis, kaip ir būsto remontas ar įrengimas, kuris neretai tampa ne tik nesibaigiančių konfliktų ar problemų sprendimu, bet ir daug kainuojančiomis klaidomis. Vienas iš būdų užtikrinti sklandesnį įrengimo procesą – interjero dizainerių konsultacijo...
nuotrauka
2023-01-27 05:27
Tyrimai rodo, kad atnaujinti būstą nusprendę europiečiai, didžiausią dėmesį skiria vonios kambario bei virtuvės pagerinimui, naujų interjero detalių įsigijimui bei įvairių susidėvėjusių baldų pakeitimui. Visgi, net ir minimalūs pokyčiai būste gali pareikalauti gana didelių išlaidų.
nuotrauka
2023-01-26 04:46
Tai, kokiuose namuose gyvename, mus veikia labiau nei galime įsivaizduoti. Namų interjeras ir išplanavimas daro poveikį mūsų hormonų pusiausvyrai, o pastaroji yra atsakinga už tokias psichologinės sveikatos ligas kaip depresija, gali daryti įtaką mūsų miego kokybei ir virškinimui. Tad kas namuose ve...
nuotrauka
2023-01-23 11:17
Bendrovė „Baltisches Haus“ viešam svarstymui pateikė prekybos centro „Mada“ rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Vienas pirmųjų Vilniaus prekybos centrų, užimantis beveik 28 000 kv. m plotą, paskutinį kartą buvo rekonstruotas prieš dešimtmetį, todėl šiuo metu analizuojama dabartinė rinkos situac...
nuotrauka
2023-01-20 09:59
Iki šiol uždara ir tik Lietuvos geležinkelių veiklai tarnaujanti ~40 hektarų teritorija Naujamiestyje atsivers miestui. Pradiniai teritorijos naujo pritaikymo vizijos kūrimo etapai – puikus metas į procesą įsitraukti ir miestiečiams. Projekto partneriai kviečia gyventojus dalyvauti apklausoje ir išs...
nuotrauka
2023-01-19 17:32
Sostinėje netrukus bus renkami geriausi Vilniaus standartus atitinkantys ugdymo įstaigų projektai. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė idėjas, pagal kurias bus projektuojamos mokyklos Perkūnkiemyje ir Pavilnyje bei vaikų darželiai Balsiuose ir Šnipiškėse. „Vilniaus vystymo kompanija“ kv...
nuotrauka
2023-01-19 11:26
Visi norime gyventi jaukiuose namuose, kuriuose jaustumėmės geriausiai, nesvarbu, ar tai nedidelis studijos tipo butas miesto centre, ar namas užmiestyje. Internete ar specializuotuose leidiniuose galima rasti nemažai interjero kūrimo idėjų, vis dėlto tai, kas gražiai atrodo nuotraukose, nebūtinai b...
nuotrauka
2023-01-19 04:49
Vyriausybė pritarė A. Goštauto ir Lukiškių gatvėse Vilniuje esančių pastatų atnaujinimo koncepcijai. Ji leis sukurti modernias darbo vietas dirbantiems viešajame sektoriuje, didinti valstybės turimo turto valdymo ir energinį efektyvumą, o kartu ir – sukurti naują miesto veidą keičiantį kvartalą. Pla...
nuotrauka
2023-01-18 09:38
Virtuvės projektavimas neretai pasirodo tikru iššūkiu, kuris reikalauja specifinių žinių, laiko, įdirbio ir finansų. Tačiau dizainerė Jūratė Sventickienė sako, kad ją susikurti galima lengvai, be specialistų pagalbos bei sekant karščiausias 2023-ųjų interjero tendencijas.
nuotrauka
2023-01-17 15:06
Nekilnojamojo turto vystytojas „Releven“ praėjusią savaitę visuomenei pristatė projektinius sprendinius naujam kvartalui šalia Vilniaus Konstitucijos prospekto, Lvivo gatvėje 59. Perspektyvioje Vilniaus vietoje ketinama kurti visapusišką traukos centrą, kuris priešingai nei iki šiol – liktų gyvybing...
nuotrauka
2023-01-13 14:08
Vilniaus miesto savivaldybė skelbia preliminarius atviro Pilaitės baseino projekto idėjos konkurso nugalėtojus. Ekspertų komisijos vertinimu, geriausią architektūrinę viziją pasiūlė UAB INBLUM ir UAB „Projektų Rengimo Biuras".
nuotrauka
2023-01-11 16:02
Pirmojo būsto apdailos paruošimas – procesas, apipintas įvairiais mitais ir baimėmis apie ilgus, daug rūpesčių keliančius darbus. Vis dėlto, kruopščiai jam pasiruošus, jis gali būti kur kas greitesnis, paprastesnis ir malonesnis nei yra manoma. Ką reikia žinoti naujakuriams ir kaip pasirengti būsto ...
nuotrauka
2023-01-05 14:22
Projekto viešinimo posėdžio, vykusio nuotoliniu būdu, metu visuomenei buvo pristatytas šalia sostinės prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ planuojamo statyti naujo pastato projektiniai pasiūlymai ir jo architektūriniai sprendiniai.
nuotrauka
2023-01-02 09:37
Pastaruoju metu vis labiau nyksta skirtis tarp namų ir biurų interjerų. Pandemijos paskatinti bent kelerius metus žmonės daug dirbo iš namų. Todėl dabar, siekiant darbuotojus sugrąžinti į biurus ir stengiantis, kad jie čia gerai jaustųsi, darbo aplinkoje atsiranda vis daugiau elementų, kurie anksčia...
nuotrauka
2023-01-02 09:29
Paskelbti nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ vykdyto uždaro kviestinio architektūrinio konkurso projektui sostinės Parodų g. 1 nugalėtojai. Komisija geriausiu pripažino projektą „Upė“, kurį naujam vidutinės klasės gyvenamųjų namų kompleksui Lazdynų mikrorajone pateikė architektų stu...
nuotrauka
2023-01-02 07:29
Pasaulio gyventojų skaičius kasdien išauga po 200 tūkstančių. Visas šis populiacijos augimas koncentruojasi miestuose. Prognozuojama, kad 2050 metais miestiečių pasaulyje bus jau dukart daugiau nei provincijos gyventojų. Tai reiškia, kad itin sparčiai didėja ir būsto mieste poreikis. Anot ekspertų, ...
nuotrauka
2022-12-29 14:03
Kuriant stilingą, jaukią ir patogią vonios kambario erdvę, itin svarbu išsirinkti tinkamas plyteles. Jos atlieka ne tik sienų ar grindų dangos funkciją, bet ir yra puikus namų dekoro elementas, suteikiantis erdvei išskirtinumo.
nuotrauka
2022-12-29 10:01
Akimirksniu besikeičiančios namų stiliaus tendencijos neleidžia atsipalaiduoti, todėl tik tuo besidomintys geba nepasimesti įvairių interjero dizaino akcentų ir elementų gausoje. Kas bus populiariausia kitąmet, pasakoja „MOKI VEŽI“ ekspertai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras