2023 spalio 4 d. trečiadienis, 22:22
Reklama  |  facebook

Šnipiškės – naujasis miesto centras Fotogalerija

2022-12-07 11:49
Naujuoju sostinės centru vadinamos Šnipiškės per pastarąjį dešimtmetį pasikeitė neatpažįstamai, tačiau potencialo pikas dar nepasiektas. Nekilnojamojo turto (NT) vystytojai, asociacija „Naujasis Vilniaus centras“ ir Vilniaus miesto savivaldybė parengė kokybinius principus, kurie leistų kurti integralų kvartalą ir aptarė teritorijos vystymo ambicijas.
nuotrauka
Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Naujasis Vilniaus centras, asociacija,
Releven, UAB
Pirmą kartą rengtų kūrybinių dirbtuvių metu urbanistai, architektai, NT plėtotojai ir savivaldybės specialistai sutarė, kad rajono potencialas – didelis, tačiau reikalingi greiti aukštos kokybės sprendimai, kad gyventi ir dirbti Naujajame Vilniaus centre būtų patogiau.

Iki šiol labiausiai apgyvendinta teritorija Vilniuje buvo greta Kalvarijų gatvės, tačiau per pastaruosius kelis metus užbaigus gyvenamosios paskirties objektų statybas šiaurinėje Šnipiškių dalyje, rajone apsigyveno daugiau jaunų šeimų. Tačiau tam, kad teritorija pateisintų čia dirbančiųjų ir gyvenančiųjų poreikius, rašoma pranešime, reikia ilgaamžiškų sprendimų. Vieni svarbiausių aspektų, kuriuos turi atitikti patogus miesto centras – tinkama infrastruktūra, humanizuotos gatvės ir poreikius atitinkantys viešojo transporto sprendimai.

Šiuo metu Šnipiškėse gyvena apie 17 tūkst. žmonių, o per artimiausius metus jų skaičius turėtų padvigubėti.

Laikas apibrėžti kur yra centrinis Vilniaus verslo centras


Susirinkusieji sutarė, kad mieste matoma aiški riba, einanti per Krokuvos ir Kalvarijų g,. kuri skiria Šnipiškes į dvi pakankamai skirtingas miesto dalis. Pietinė Šnipiškių dalis apribota Neries upe, Kalvarijų gatve ir Krokuvos gatve ir galėtų būti identifikuojama kaip centrinis Vilniaus verslo centras (Vilniaus CBD) arba Naujasis Vilniaus centras. Taip pat būtų prasminga miesto planuose aiškiai išskirti šią miesto dalį.

„Reikia įvesti aiškumo kur yra centrinis Vilniaus verslo centras ir visiems tai aiškiai pasakyti, nes tai yra labai svarbu, ypač užsienio investuotojams bei talentams, kurie renkasi iš didžiųjų New Nordics sostinių. Tai svarbu, nes ši teritorija yra išskirtinė ir unikali ir tai turi būti pabrėžta“, – pažymi „Baltic Sotheby‘s“ direktorius Marius Bružas.

Neišnaudotas potencialas


Vienos iš kūrybinių dirbtuvių iniciatorės, NT vystymo bendrovės „Releven“ Tvarumo ir inovacijų direktorius Guido Wolfas sako, kad vystant vis daugiau projektų, aplink Konstitucijos pr. esančios jungtys nebeatitinka tvariam miestui būdingų sprendimų.

„Siekiame, kad Naujasis miesto centras konkuruotų su užsienio verslo centrais dėl talentų pritraukimo. Todėl ypatingai svarbu užtikrinti, kad pagerintumėme rajono infrastruktūrą, sukurtume gyvenimui ir darbui patogią aplinką. Drauge su kitais vystytojais, urbanistais bei miesto valdžia kursime tokį rajoną, kuris atitiks aukščiausius verslo ir gyventojų standartus, reikalingos paslaugos, darbas ir namai čia bus pasiekiami pėsčiomis“, – sako NT vystymo bendrovės „Releven“ atstovas G. Wolfas.

Jis taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad Naujajame miesto centre vystomi projektai vis labiau apjungia kelias funkcijas, nėra skirti vien tik biurams ar butams. Daugiafunkcių projektų integracija gali padėti suvaldyti gyventojų judėjimo srautus ir plėtoti 15 minučių koncepciją.

„Gyventojų tankis Vilniuje, o ypač centrinėje miesto dalyje, yra mažesnis nei Berlyne, Kopenhagoje ar kaimyninėje Rygoje. Tai parodo, kad teritorijų potencialas nėra iki galo išnaudotas. Šnipiškių dalyje greta Konstitucijos pr. įsikūrę verslo centrai vakare ištuštėja, darbuotojai grįžta į toliau nuo darbo nutolusius namus. Tai lemia išaugančius transporto srautus ir prailgina gyventojų keliones“, – sako G. Wolfas.

Kokybiniai principai

Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiojo architekto patarėjas Tadas Jonauskis pažymi Šnipiškių rajono unikalumą bei įvairiapusiškumą. Šnipiškių teritorija, pasak T. Jonauskio, apjungia senąjį miesto charakterį su išskirtine Skanseno teritorija bei naujus, integralius pastatus.

Savivaldybės atstovas atkreipia dėmesį, kad nors teritorija yra įvairiapusiška, tačiau gyventojų kiekis jame pasiskirstęs netolygiai, o norint, kad teritorija pateisintų čia dirbančiųjų ir gyvenančiųjų poreikius, reikia ilgaamžių sprendimų.

„Naujajame miesto centre randame vis daugiau patogesnių gyventojams jungčių, o šiuo metu ruošiami Lvivo ir Krokuvos gatvių priešprojektiniai pasiūlymai. Šiemet rajone jau atidaryta naujai įrengta Kernavės gatvė, o įgyvendinus vystomus projektus, Šnipiškių vaizdą su žvyro keliukais keis sutvarkyta infrastruktūra. Kalbant apie darnią rajono plėtrą, vienas svarbiausių jos aspektų yra dialogas tarp vystytojų ir savivaldybės. Vieninga rajone veikiančių vystytojų vizija dėl rajono plėtros ir nuoseklus darbas pavers rajoną patrauklia gyvenimui, darbui bei laisvalaikiui vieta. Esame pribrendę taikyti konkrečiai šiai vietai reikiamą vystymo planą, o kaip įrankį, remdamiesi 10 architektūros taisyklių, su vystytojais galėtumėme sukurti konkrečias Naujojo miesto centro vystymo gaires“, – pažymi T. Jonauskis.

Anot jo, kuriant Naujojo Vilniaus centro veidą būtina atsižvelgti į jau įgyvendintus, o taip pat ir planuojamus viešųjų erdvių projektus, o rajono socialinė infrastruktūra turės atliepti augantį gyventojų ir lankytojų skaičių Vystant rajoną iš anksto reikia numatyti mokyklų bei darželių plėtrą. Dėl šios priežasties reikalingas tolimesnis bendradarbiavimas ir diskusijos tiek su NT vystytojais, tiek su gyventojais. 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-10-04 13:40
Vilniaus universiteto (VU) Komunikacijos fakulteto mokslininkai pasiūlė efektyvią ir, pasak autorių, sąlyginai nebrangią technologiją, kurios padėtų efektyviai stebėti ir analizuoti kultūros paveldo būklę ir jos raidą. Sistema nuolatos tobulinama: planuojama pasiūlyti dar daugiau jos funkcijų, įtrau...
nuotrauka
2023-09-29 15:14
Namų interjeras yra vizualus šeimininko asmenybės atspindys, kuriuo jis atskleidžia ne tik savo individualų stilių, bet ir tam tikra prasme papasakoja apie save istoriją. Išskirtinius interjerus kurianti dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė, sako, kad įrenginėdama nuosavus pajūrio namus, ji neišvengė...
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras