2023 birželio 2 d. penktadienis, 9:15
Reklama  |  facebook

Statyba gal ir inertiška, bet negalima plaukti pasroviui Fotogalerija

2018-09-11 08:00
„Nors statybos laikomos pakankamai inertiška sritimi, tačiau tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos rinkos situacija neleidžia plaukti pasroviui – ar kalbėtume apie technologijas, techniką, ar apie darbuotojus“, – tvirtina bendrovės „Plungės lagūna“ vykdomasis direktorius Povilas Batavičius.
nuotrauka
Bendrovė šiuo metu vykdo kelias vandens tiekimo, nuotekų šalinimo, šilumos tiekimo tinklų statybos ir rekonstrukcijos sutartis, stato ir rekonstruoja kelius ir gatves. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB

Atlyginimas nebėra svarbiausias faktorius

Statybų įmonėms tenka spręsti ne tik statybos, kaip ūkio šakos, klausimus. Dar yra ir verslo aplinka, ir teisinė bazė, ir naujovės, išmaniosios technologijos, kurioms spaudimą daro ketvirtoji pramonės revoliucija – tuo reikia rūpintis. Įmonėms iššūkių kyla ir dėl mažėjančio darbuotojų skaičiaus, ir dėl naujosios darbuotojų kartos, kuriai atlyginimas nebėra svarbiausias faktorius – veikiau tai yra viena iš sudedamųjų viso paketo, lemiančio darbo patrauklumą, dalių. Dar didesnį spaudimą patiria regionuose įsikūrusios įmonės, kurių darbuotojai viliojami į didesnius miestus.

Taigi, norint sėkmingai veikti rinkoje, nebeužtenka turėti patirties, įsigyti išmaniosios technikos. Ne mažiau svarbi gera personalo politika, gebėjimas pritraukti, išlaikyti, motyvuoti darbuotojus.

„Plungės lagūnos“ vadovybėje jaunų žmonių daugiau, todėl nemažai įmonės vadovybės priimtų sprendimų yra paremti inovacijomis ir pasižymi veržlumu, skatina bendrovės žmones kūrybiškai mąstyti ir patiems tobulėti. Kita vertus, kaip pastebi bendrovės „Plungės lagūna“ vykdomasis direktorius P. Batavičius, statybininkai, kaip ir bet kurio kito verslo atstovai, negali plaukti pasroviui – laikas kelia naujus iššūkius, reikalavimus.

Rinkos poslinkiai išmaniųjų technologijų, kuo didesnio automatizavimo link, verčia galvoti apie efektyvų darbą, nuolat mokytis, tobulėti, pastebėti naujausias tendencijas ir spėti sykiu su jomis.

Tik nuo vadovų požiūrio priklauso, kaip jie reaguos į tokius iššūkius. „Plungės lagūnos“ atveju, įmonės savininkai, vadovai – valdybos pirmininkas Almutis Bieliauskas, bendrovės generalinis direktorius Darius Bieliauskas bei visa vadovų komanda – gerai suvokia, kad jaunoji darbuotojų karta kvėpuoja modernios rinkos ritmu, todėl nekyla dvejonių, įsigyjant naujos kartos technikos, naudojant išmaniąsias technologijas. Tai suteikia pridėtinės vertės įmonei ir pateisina darbuotojų lūkesčius. Kaip tarsteli P. Batavičius, tokiems pokyčiams, iš pradžių itin priešinęsi, grasinę net išeiti iš darbo, labai greitai pritarė ir vyresnieji darbuotojai – jie džiaugiasi naujomis technologijomis ir stebisi, kodėl įmonė anksčiau nenupirko išmanios technikos.

Išbandė naujoves, kurias taikys ir kituose projektuose

„Plungės lagūna“ vykdo trejų metų projektą, kurio metu Gargžduose įrengia 3 804 m gatvių su žvyro dangą bei montuoja 4 140 m lietaus nuotekų tinklą 176 namų kvartalui. Darbus dėl palankios žiemos planuoja atlikti anksčiau – jau įrengti lietaus nuotekų tinklai, šiuo metu įmonė rengiasi sankasos darbams. Siekdama mažinti laiko ir lėšų sąnaudas, „Plungės lagūna“ įsigijo įrangą gruntui, kelių pagrindui, stabilizuoti. Šia bendrovės įranga, įvertindami ekonomiją, jau domisi ir privatūs asmenys, savo lėšomis įsirengiantys keliukus, įvažiavimus.

„Jau pernai Gedimino kalno papėdėje rekonstruodami lietaus nuotekų kolektorių, praktiškai išbandėme CIPP technologiją – vamzdynų aptaisymą vietoje polimerizuojamais vamzdžiais. Dalis kelių statybos ir remonto mechanizmų yra aprūpinta modernia 3D aparatūra, kuri sudarė galimybę vietoj trijų darbuotojų tą patį darbą atlikti vienam, – pasakoja įmonės vykdomasis direktorius. – Norint įmonei uždirbti, siekiant našaus darbo, naujovės – neišvengiamas dalykas.“

Statydami privatų objektą Kaune, bendrovės specialistai išbandė BIM, kurio nauda įsitikino akivaizdžiai. Projektuojant objektą, naujas metodas taikytas pačių specialistų iniciatyva. Nors BIM naudotas tik darbo projekte, naudą, ypač projektuojant šildymo ir vėdinimo sistemą bei taisant techninio projekto klaidas, pamatė visi. Įmonė yra pasirengusi BIM siūlyti ir užsakovams, – taip būtų taupomas visų laikas ir eliminuojamos klaidos.

„Plungės lagūna“ turi projektavimo skyrių, kuriame dirba jauni specialistai, įgiję skaitmeninio modeliavimo žinių. Papildomų kompetencijų specialistai įgyja su Lietuvos statybininkų asociacija rengdami bendrus projektus, skirtus darbuotojų kvalifikacijai kelti ir papildomoms kompetencijoms įgyti.

Šiuo metu bendrovėje „Plungės lagūna“ dirba daugiau kaip 20 atestuotų statinio statybos vadovų ir specialiųjų statinio statybos darbų vadovų, keli projekto ir projekto dalių vadovai. Įmonėje dirba kvalifikuoti specialistai, galintys vadovauti specializuotai veiklai – elektrotechnikos darbams, šilumos tinklų statybai, paveldosaugos objektų tvarkybai; bene 10 specialistų yra atestuoti statinio statybos darbų koordinatoriai.

Vaduoja Plungę nuo priverstinio transporto stovėjimo

Bendrovė šiuo metu vykdo kelias vandens tiekimo, nuotekų šalinimo, šilumos tiekimo tinklų statybos ir rekonstrukcijos sutartis, stato ir rekonstruoja kelius ir gatves. Neseniai pasirašytos rangos sutartys (dėl tunelinio viaduko po geležinkeliu statybos Plungėje, Babrungo upės slėnio sutvarkymo darbų) užtikrina įmonės 2019 m. darbų apimtis.

Plungėje bendrovė dalyvauja įgyvendinant projektą, kurio miestas laukė apie 15 metų: geležinkelis miestą dalija į dvi dalis, tad automobilių eismas sustoja laukdamas, kol pravažiuos traukinys. Plungės r. savivaldybės administracijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos bei „Lietuvos geležinkelių“ užsakymu pradėta tunelinio viaduko po geležinkeliu Dariaus ir Girėno gatvėje statyba. „Plungės lagūna“, kaip jungtinės veiklos partneris su „Latvijas tilti“ ir „Eurovia Lietuva“, dalyvaus statant 4,5 m aukščio, 57 m ilgio ir 8 m tunelį su dviem automobilių eismo juostomis, 2,6 m pėsčiųjų ir dviračių taku. Darbai jau prasidėjo ir truks iki kitų metų rugpjūčio.

Į pabaigą eina Raseinių raj. centralizuoto šilumos tiekimo tinklų modernizavimas, kuris vykdomas su jungtinės veiklos partneriu. Šiame projekte diegiamos šiuolaikinės technologijos. Paruošti techninį darbo projektą ir renovuoti 2249,43 m šilumos tiekimo tinklų Raseiniuose, Ariogaloje ir Viduklėje tapo iššūkiu dėl objekto specifikos – juk visiems svarbu, kad gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų, kad būtų užtikrinamas nepertraukiamas karšto vandens tiekimas. Tačiau demontavus tinklų atkarpą, ne visada galima sužiedinti trasą ir tiekti karštą vandenį iš kitos pusės. Darbų greičiui įtakos turi ir didelio skersmens vamzdžiai, kuomet reikia operatyviai koordinuoti darbus: demontuoti, suvirinti, patikrinti siūles ir kuo greičiau atstatyti karšto vandens tiekimą. Darbus stabdo ir įvairūs trukdžiai: nepažymėti kabeliai, kitokia, negu parodyta brėžiniuose, situacija.

Vienas iš didžiausių įmonės darbų – ką tik „Grindos“ užsakymu pradėta Vilniaus Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija. Darbai, pasak P. Batavičiaus, nesudėtingi, bet laukia daug žemės darbų, kurie pateikia įvairių netikėtumų – neįmanoma prognozuoti, kas bus aptikta atkasus senus įrenginius. „Plungės lagūna“ turi sumontuoti naują 2,4 m skersmens kolektorių, įrengti 55 tūkst. kub. m talpyklą, atlikti kitus susijusius darbus, po kurių, prognozuojama, naftos produktų išvalymo efektyvumas sieks iki 60 proc., skendinčiųjų medžiagų – iki 84 proc., o įrenginių valdymas bus automatizuotas. Šie darbai yra dalis didelio paketo, kurį Vilnius žada įgyvendinti, spręsdamas lietaus vandenų problemas.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
2023-05-02 11:32
Buvusiame Subačiaus priemiestyje, šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, įsikūrusi rokoko stiliaus Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, dar žinoma Misionierių vardu, pasitinka savo grakščiais bokštais ir proporcijomis. Užpernai prasidėjo šio išskirtinio komplekso...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas