2024 gegužės 28 d. antradienis, 21:00
Reklama  |  facebook

Statyba gal ir inertiška, bet negalima plaukti pasroviui Fotogalerija

2018-09-11 08:00
„Nors statybos laikomos pakankamai inertiška sritimi, tačiau tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos rinkos situacija neleidžia plaukti pasroviui – ar kalbėtume apie technologijas, techniką, ar apie darbuotojus“, – tvirtina bendrovės „Plungės lagūna“ vykdomasis direktorius Povilas Batavičius.
nuotrauka
Bendrovė šiuo metu vykdo kelias vandens tiekimo, nuotekų šalinimo, šilumos tiekimo tinklų statybos ir rekonstrukcijos sutartis, stato ir rekonstruoja kelius ir gatves. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB

Atlyginimas nebėra svarbiausias faktorius

Statybų įmonėms tenka spręsti ne tik statybos, kaip ūkio šakos, klausimus. Dar yra ir verslo aplinka, ir teisinė bazė, ir naujovės, išmaniosios technologijos, kurioms spaudimą daro ketvirtoji pramonės revoliucija – tuo reikia rūpintis. Įmonėms iššūkių kyla ir dėl mažėjančio darbuotojų skaičiaus, ir dėl naujosios darbuotojų kartos, kuriai atlyginimas nebėra svarbiausias faktorius – veikiau tai yra viena iš sudedamųjų viso paketo, lemiančio darbo patrauklumą, dalių. Dar didesnį spaudimą patiria regionuose įsikūrusios įmonės, kurių darbuotojai viliojami į didesnius miestus.

Taigi, norint sėkmingai veikti rinkoje, nebeužtenka turėti patirties, įsigyti išmaniosios technikos. Ne mažiau svarbi gera personalo politika, gebėjimas pritraukti, išlaikyti, motyvuoti darbuotojus.

„Plungės lagūnos“ vadovybėje jaunų žmonių daugiau, todėl nemažai įmonės vadovybės priimtų sprendimų yra paremti inovacijomis ir pasižymi veržlumu, skatina bendrovės žmones kūrybiškai mąstyti ir patiems tobulėti. Kita vertus, kaip pastebi bendrovės „Plungės lagūna“ vykdomasis direktorius P. Batavičius, statybininkai, kaip ir bet kurio kito verslo atstovai, negali plaukti pasroviui – laikas kelia naujus iššūkius, reikalavimus.

Rinkos poslinkiai išmaniųjų technologijų, kuo didesnio automatizavimo link, verčia galvoti apie efektyvų darbą, nuolat mokytis, tobulėti, pastebėti naujausias tendencijas ir spėti sykiu su jomis.

Tik nuo vadovų požiūrio priklauso, kaip jie reaguos į tokius iššūkius. „Plungės lagūnos“ atveju, įmonės savininkai, vadovai – valdybos pirmininkas Almutis Bieliauskas, bendrovės generalinis direktorius Darius Bieliauskas bei visa vadovų komanda – gerai suvokia, kad jaunoji darbuotojų karta kvėpuoja modernios rinkos ritmu, todėl nekyla dvejonių, įsigyjant naujos kartos technikos, naudojant išmaniąsias technologijas. Tai suteikia pridėtinės vertės įmonei ir pateisina darbuotojų lūkesčius. Kaip tarsteli P. Batavičius, tokiems pokyčiams, iš pradžių itin priešinęsi, grasinę net išeiti iš darbo, labai greitai pritarė ir vyresnieji darbuotojai – jie džiaugiasi naujomis technologijomis ir stebisi, kodėl įmonė anksčiau nenupirko išmanios technikos.

Išbandė naujoves, kurias taikys ir kituose projektuose

„Plungės lagūna“ vykdo trejų metų projektą, kurio metu Gargžduose įrengia 3 804 m gatvių su žvyro dangą bei montuoja 4 140 m lietaus nuotekų tinklą 176 namų kvartalui. Darbus dėl palankios žiemos planuoja atlikti anksčiau – jau įrengti lietaus nuotekų tinklai, šiuo metu įmonė rengiasi sankasos darbams. Siekdama mažinti laiko ir lėšų sąnaudas, „Plungės lagūna“ įsigijo įrangą gruntui, kelių pagrindui, stabilizuoti. Šia bendrovės įranga, įvertindami ekonomiją, jau domisi ir privatūs asmenys, savo lėšomis įsirengiantys keliukus, įvažiavimus.

„Jau pernai Gedimino kalno papėdėje rekonstruodami lietaus nuotekų kolektorių, praktiškai išbandėme CIPP technologiją – vamzdynų aptaisymą vietoje polimerizuojamais vamzdžiais. Dalis kelių statybos ir remonto mechanizmų yra aprūpinta modernia 3D aparatūra, kuri sudarė galimybę vietoj trijų darbuotojų tą patį darbą atlikti vienam, – pasakoja įmonės vykdomasis direktorius. – Norint įmonei uždirbti, siekiant našaus darbo, naujovės – neišvengiamas dalykas.“

Statydami privatų objektą Kaune, bendrovės specialistai išbandė BIM, kurio nauda įsitikino akivaizdžiai. Projektuojant objektą, naujas metodas taikytas pačių specialistų iniciatyva. Nors BIM naudotas tik darbo projekte, naudą, ypač projektuojant šildymo ir vėdinimo sistemą bei taisant techninio projekto klaidas, pamatė visi. Įmonė yra pasirengusi BIM siūlyti ir užsakovams, – taip būtų taupomas visų laikas ir eliminuojamos klaidos.

„Plungės lagūna“ turi projektavimo skyrių, kuriame dirba jauni specialistai, įgiję skaitmeninio modeliavimo žinių. Papildomų kompetencijų specialistai įgyja su Lietuvos statybininkų asociacija rengdami bendrus projektus, skirtus darbuotojų kvalifikacijai kelti ir papildomoms kompetencijoms įgyti.

Šiuo metu bendrovėje „Plungės lagūna“ dirba daugiau kaip 20 atestuotų statinio statybos vadovų ir specialiųjų statinio statybos darbų vadovų, keli projekto ir projekto dalių vadovai. Įmonėje dirba kvalifikuoti specialistai, galintys vadovauti specializuotai veiklai – elektrotechnikos darbams, šilumos tinklų statybai, paveldosaugos objektų tvarkybai; bene 10 specialistų yra atestuoti statinio statybos darbų koordinatoriai.

Vaduoja Plungę nuo priverstinio transporto stovėjimo

Bendrovė šiuo metu vykdo kelias vandens tiekimo, nuotekų šalinimo, šilumos tiekimo tinklų statybos ir rekonstrukcijos sutartis, stato ir rekonstruoja kelius ir gatves. Neseniai pasirašytos rangos sutartys (dėl tunelinio viaduko po geležinkeliu statybos Plungėje, Babrungo upės slėnio sutvarkymo darbų) užtikrina įmonės 2019 m. darbų apimtis.

Plungėje bendrovė dalyvauja įgyvendinant projektą, kurio miestas laukė apie 15 metų: geležinkelis miestą dalija į dvi dalis, tad automobilių eismas sustoja laukdamas, kol pravažiuos traukinys. Plungės r. savivaldybės administracijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos bei „Lietuvos geležinkelių“ užsakymu pradėta tunelinio viaduko po geležinkeliu Dariaus ir Girėno gatvėje statyba. „Plungės lagūna“, kaip jungtinės veiklos partneris su „Latvijas tilti“ ir „Eurovia Lietuva“, dalyvaus statant 4,5 m aukščio, 57 m ilgio ir 8 m tunelį su dviem automobilių eismo juostomis, 2,6 m pėsčiųjų ir dviračių taku. Darbai jau prasidėjo ir truks iki kitų metų rugpjūčio.

Į pabaigą eina Raseinių raj. centralizuoto šilumos tiekimo tinklų modernizavimas, kuris vykdomas su jungtinės veiklos partneriu. Šiame projekte diegiamos šiuolaikinės technologijos. Paruošti techninį darbo projektą ir renovuoti 2249,43 m šilumos tiekimo tinklų Raseiniuose, Ariogaloje ir Viduklėje tapo iššūkiu dėl objekto specifikos – juk visiems svarbu, kad gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų, kad būtų užtikrinamas nepertraukiamas karšto vandens tiekimas. Tačiau demontavus tinklų atkarpą, ne visada galima sužiedinti trasą ir tiekti karštą vandenį iš kitos pusės. Darbų greičiui įtakos turi ir didelio skersmens vamzdžiai, kuomet reikia operatyviai koordinuoti darbus: demontuoti, suvirinti, patikrinti siūles ir kuo greičiau atstatyti karšto vandens tiekimą. Darbus stabdo ir įvairūs trukdžiai: nepažymėti kabeliai, kitokia, negu parodyta brėžiniuose, situacija.

Vienas iš didžiausių įmonės darbų – ką tik „Grindos“ užsakymu pradėta Vilniaus Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija. Darbai, pasak P. Batavičiaus, nesudėtingi, bet laukia daug žemės darbų, kurie pateikia įvairių netikėtumų – neįmanoma prognozuoti, kas bus aptikta atkasus senus įrenginius. „Plungės lagūna“ turi sumontuoti naują 2,4 m skersmens kolektorių, įrengti 55 tūkst. kub. m talpyklą, atlikti kitus susijusius darbus, po kurių, prognozuojama, naftos produktų išvalymo efektyvumas sieks iki 60 proc., skendinčiųjų medžiagų – iki 84 proc., o įrenginių valdymas bus automatizuotas. Šie darbai yra dalis didelio paketo, kurį Vilnius žada įgyvendinti, spręsdamas lietaus vandenų problemas.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas