2021 liepos 31 d. šeštadienis, 18:55
Reklama  |  facebook

Statybos inspekcija rengiasi nuo 2023 m. visiškai atsisakyti popierinių dokumentų

2021-03-12 13:58
Statybos inspekcija, siekdama žaliojo kurso tikslų, šiandien pasirengusi žengti dar vieną žingsnį – jau nuo 2023 metų įstaigoje planuojama visiškai atsisakyti popierinių dokumentų ir pereiti prie visų dokumentų tvarkymo elektroniniu būdu.
nuotrauka
Statybos inspekcijos / FB iliustr.


Minimos įmonės
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,

Teritorijų planavimo ir statybos srityse administracines paslaugas Statybos inspekcija nuotoliniu būdu teikia jau penkerius metus, šiose srityse veikiantys ūkio subjektai ir pandemijos akivaizdoje nesusidūrė su žymesniais veiklos stabdymais, o administracinės paslaugos klientams sėkmingai teiktos ir karantino sąlygomis. Sėkmingai ir su vidaus administravimo veiklos skaitmenizavimo išbandymais 2020 m. susitvarkiusi Statybos inspekcija, siekdama žaliojo kurso tikslų, šiandien pasirengusi žengti dar vieną žingsnį – jau nuo 2023 metų įstaigoje planuojama visiškai atsisakyti popierinių dokumentų ir pereiti prie visų dokumentų tvarkymo elektroniniu būdu.

Skaitmeninimas – kasdieninėje Statybos inspekcijos darbotvarkėje

Skaitmeninės pertvarkos įgyvendinimo uždaviniai ir sprendimai jau senokai yra kasdienėje Statybos inspekcijos darbotvarkėje. Didindama veiklos efektyvumą, prisidėdama prie miškų išsaugojimo, taupydama valstybės biudžeto lėšas, mažindama korupcijos rizikas, o taip pat ir siekdama sudaryti patogesnes sąlygas gyventojams ir verslo subjektams naudotis teikiamomis paslaugomis, kaip rašoma pranešime, Statybos inspekcija jau dešimtmetį kryptingai siekia veiklos skaitmenizavimo ir duomenų atvėrimo.

Informacinių sistemų teritorijų planavimo ir statybos srityse vystymas sudarė galimybes 2020 m. net 96,63 proc. statybos ir teritorijų planavimo administracinių paslaugų suteikti nuotoliniu būdu. Platus informacinių technologijų panaudojimas kasdienėje veikloje, įdiegtos elektroninės paslaugos, inspektoriams sukurti automatinio užduočių skirstymo sprendimai ne tik sudarė sąlygas skaidresnei veiklai, sumažino korupcijos pasireiškimo rizikas, bet ir užtikrino gyventojams bei verslo subjektams net ir koronaviruso laikotarpiu gauti paslaugas statybos ir teritorijų planavimo srityse greitai, patogiai ir, svarbiausia, saugiai.

Elektroniniai nuotoliniu būdu išduodami teritorijų planavimo dokumentų patikrinimo aktai, statybą leidžiantys dokumentai, statybos užbaigimo dokumentai, pažymos apie statybą be nukrypimų nuo esminių statinio projekto sprendinių leido išvengti teritorijų planavimo ir statybos procesų stabdymo, užkirto kelią prastovoms ir nedarbo augimui statybos srityje. Statybos inspekcija, kaip rašoma pranešime, sėkmingai įgyvendindama elektroninių paslaugų plėtros siekius yra tarp lyderių ne tik Aplinkos ministerijos sistemoje, bet ir apskritai visame viešajame sektoriuje.

Elektroniniai dokumentai pernai sudarė net 83 proc. visų įstaigos raštų

Sukūrus patogias elektronines paslaugas klientams, pastaruoju metu didelis dėmesys skiriamas ir Statybos inspekcijos vidaus administravimo veiklos skaitmenizavimui. Elektroniniai dokumentai 2020 m. sudarė net 83 proc. visų įstaigos siunčiamų ir vidaus elektroninių dokumentų. Visi įstaigos administraciniai sprendimai dėl statybos užbaigimo, teritorijų planavimo dokumentų tikrinimo, kitų teritorijų planavimo ir statybos administracinių paslaugų suteikimo priimti nuotoliniu būdu informacinių sistemų priemonėmis.

Įgyvendinti skaitmenizavimo sprendimai, kaip rašoma pranešime, turėjo teigiamos įtakos ir didesniam Statybos inspekcijos veiklos efektyvumui: dokumentai derinami ir tvirtinami greičiau, jų rengimas ir pasirašymas nereikalauja tiesioginio darbuotojų kontakto, o veiklos tęstinumas, administracinių paslaugų teikimas užtikrinamas net ir karantino sąlygomis dirbant nuotoliniu būdu, sudarytos galimybės greitesniam reikiamos informacijos pasiekiamumui ir atsekamumui. Be to, veiklos procesų skaitmenizavimas užtikrina didesnę informacijos saugą ir efektyvesnį išteklių naudojimą, mažina popieriaus sąnaudas, taigi atliepia žaliojo kurso uždavinius ir tikslus.

Rengiasi išmaniam inspektavimui

Statybos inspekcijos atstovai pažymi, kad skaitmenizuoti veiklą skatina ne tik Europos Sąjungos skaitmeninimo politika ir žaliasis kursas, bet ir besikeičiantys asmenų, besinaudojančių Statybos inspekcijos paslaugomis, poreikiai ir galimybės – akivaizdžiai padaugėjo vartotojų, kurie svarbios informacijos statybos ir teritorijų planavimo klausimais ieško įstaigos interneto svetainėje, portaluose planuojustatyti.lt, TPDR, TPDRIS, Statybos inspekcijos paskyroje socialiniame tinkle Facebook, konsultuojasi interneto svetainėje įdiegta realaus laiko susirašinėjimo platforma, užklausas konsultacijoms teikia naudodamasi elektronine paklausimo forma. Inspekcijos atliktos gyventojų ir klientų nuomonės apklausos atskleidė, kad gerokai išaugo skaičius žmonių, teigiamai vertinančių galimybes naudotis informacinėmis sistemomis.

Pastarojo laikotarpio pasiekimai skatina siekti dar ambicingesnių tikslų, taigi naujas Statybos inspekcijos efektyvesnio išteklių naudojimo siekis – nuo 2023 m. tapti įstaiga, kurios veikloje popierius naudojamas tik išimtiniais atvejais t. y., kai popierinių dokumentų pateikimą imperatyviai reglamentuoja teisės aktai. Statybos inspekcija praneša planuojanti nuoseklų perėjimą prie išmaniojo inspektavimo, t. y. patikrinimų metu nuo 2022 m. nebebus naudojami popieriniai dokumentai, o inspektoriai patikrinimų rezultatus naudodamiesi kompiuterine technika fiksuos realiu laiku LR statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“. Tikrinant ūkio subjektų veiklą jau šiais metais bus pradėti naudoti ir kiti nauji sprendimai, pavyzdžiui, dronai, lazerinis skenavimas, fotogrametrija ir kt.

Statybos inspekcija atkreipia dėmesį, kad jau dabar atliekamų patikrinimų dokumentai, privalomieji nurodymai, savavališkos statybos aktai ir kiti su valstybine priežiūra susiję dokumentai formuojami informacinių sistemų priemonėmis ir tvirtinami elektroniniais parašais. Sistemose sukaupti duomenys apie statybos procesus būtini, kai reikia realiu laiku apskaičiuoti ūkio subjektų ir statybos darbų rizikingumą.

Statybos inspekcija primena el. nuorodas, kurios gali būti naudingos ieškant aktualios informacijos statybų, teritorijų planavimo klausimais:

-        teritorijų planavimo procesai: https://www.tpdris.lt/web/guest/teritoriju-planavimo-proceso-viesinimas;
-        SLD ir statybos procesai: https://planuojustatyti.lt/info-portal/elektronines-paslaugos 
-        patvirtinti teritorijų planavimo dokumentai: http://www.tpdr.lt/lt_LT/e-paslaugos;
-        SLD privalomumas naujai statybai: http://apklausos.vtpsi.lt/index.php/416549?lang=lt;
-        SLD privalomumas konkrečioje teritorijoje (žemės sklype): https://www.geoportal.lt/geoportal/, https://www.regia.lt/lt/;
-        naudinga informacija: https://www.epaslaugos.lt/portal/search?query=statybos;
-        tiesioginės konsultacijos internetu dėl teisės aktų aktualių redakcijų nuorodų suteikiamos realaus laiko susirašinėjimo platformoje http://vtpsi.lrv.lt/tiesiogines-konsultacijos-internetu-del-teises-aktu-aktualiu-redakciju-nuorodu.
 
Konsultuotis statybų ir teritorijų planavimo klausimais asmenys kviečiami šiais būdais:
-        Statybos inspekcijos interneto svetainėje http://vtpsi.lrv.lt/lt/konsultacijos/elektroninis-paklausimas;
-        socialiniame tinkle https://www.facebook.com/statybosinspekcija;
-        elektroniniu paštu info@vtpsi.lt;
-        bendrąja konsultavimo linija telefonu (8 5) 207 3333;
-        elektroninėje platformoje https://epilietis.lrv.lt/. 
 
Statybos inspekcija skundus ar prašymus ragina teikti šiomis priemonėmis:
-        elektroniniu paštu info@vtpsi.lt;
-        per pasitikėjimo liniją http://apklausos.vtpsi.lt/index.php/598161?lang=lt;
-        per elektroninę platformą https://epilietis.lrv.lt/.
Statybunaujienos.lt
Žymės  Skaitmeninimas




Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2021-07-29 09:58
Lietuvoje sparčiai populiarėjantys kupoliniai statiniai stebina paskirčių įvairove: kupolas – poilsiui, laisvalaikiui ir pramogoms, kupolinė pirtis ar baseinas, kupolas – šiltnamis. Ieškantiems išskirtinumo, jaukumo, erdvės, norintiems būti gamtoje ar vakarais stebėti žvaigždes neišeinant iš kambari...
nuotrauka
2021-07-26 10:09
Papildoma patalpa prie pastato ne tik apsaugo šildomas patalpas nuo vėjo, lietaus ar šalto oro, bet ir leidžia taupyti gyvenamojo būsto šildymo išlaidas, o papildomą patalpą įrengus pastate, sukuriama dar viena erdvė įvairiems daiktams laikyti. Visgi, norintiems pasistatyti pagalbines (ar papildomas...
nuotrauka
2021-07-22 10:05,      papildyta 2021-07-27 09:50, papildyta informacija
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (toliau – Statybos inspekcija) primena, kad prieš imantis tvoros statybos, verta išsiaiškinti, kokie reikalavimai jai keliami.
nuotrauka
2021-07-15 15:41
Vilniaus apygardos teismas tenkino Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) apeliacinį skundą dėl Vilniaus m. apylinkės teismo nutarimo statytojui UAB „IREC Baltic“ skirti 5 000 eurų baudą. Teismas priėmė naują nutarimą, kuriuo už Stat...
nuotrauka
2021-07-08 07:33
Terasa – vienas iš maloniausių statinių šiltuoju metų laiku. Statybos inspekcija primena, ko reikia, kad terasa būtų statoma teisėtai.
nuotrauka
2021-07-08 07:15
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) Zujūnų seniūnijoje, Vilniaus rajono savivaldybėje, nustatė šiurkščius statybos pažeidimus – 6 gyvenamieji namai statomi savavališkai. Už šiuos pažeidimus statytojui gresia daugiau nei pusė šimto t...
nuotrauka
2021-06-30 16:44
Oro kondicionierius yra nepakeičiamas sprendimas karštomis vasaros dienomis, tačiau jį įsirengiant, būtina laikytis nustatytų taisyklių.
nuotrauka
2021-06-18 11:54
Namelis medyje – tai unikali erdvė poilsiui bei pramogoms, kuri skirta ne tik vaikams, tačiau ir suaugusiems, ekstremalių pojūčių mėgėjams, norintiems praleisti laiką gamtos apsuptyje. Ką svarbu žinoti, jeigu planuojate įsirengti tokį namelį?
nuotrauka
2021-06-10 16:22
Kiekvienas asmuo, nusprendęs įsigyti sodo sklypą, nori susikurti jaukią, funkcionalią aplinką, kad ji taptų erdve, kurioje smagu užsiimti ne tik sodininkyste, bet ir ilsėtis, pramogauti. Dažnas turi svajonių sodo viziją, tačiau ar visi norai gali būti įgyvendinti ir kaip?
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.
nuotrauka
2021-06-03 07:40
KLAUSIMAS. Kokie reikalavimai taikomi, įrengiant kondicionierių daugiabučiame name?
nuotrauka
2021-06-02 07:50
Autonominės saulės elektrinės tapo prieinamos beveik visiems namų savininkams. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastebi, kad padaugėjo atvejų, kai gyventojams, nusprendusiems ant pastato stogo ar žemės sklype sumontuoti saulės el...
nuotrauka
2021-05-31 07:49
Pakartotinai patikrinusi Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pritarė jo teikimui tvirtinti savivaldybės tarybai.
nuotrauka
2021-05-24 09:29
Dauguma nuosavų žemės sklypų ar sodų savininkų savo sklypuose stato šiltnamius. Gerokai didesnių ir kitokių parametrų šiltnamių prireikia gėlininkams. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad šiltnamis – paprastas, nesudėtingas objektas, tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Apl...
nuotrauka
2021-05-24 08:57
KLAUSIMAS. Vietoj rastinio ūkinio pastato (6 x 12 m), jį nugriovus, kaimiškoje vietovėje, privačiame sklype, planuojama statyti karkasinį (6 x 10 m). Ar reikalingas leidimas griauti ūkinį pastatą ir pastatyti naują?! Veiksmas vyks kaimiškoje rajono sodyboje, privačioje teritorijoje.
nuotrauka
2021-05-21 09:29
Artėjant maudynių ir žvejybos sezonui lieptas tampa erdve mėgautis vandens malonumais. Nusprendusiems įsirengti lieptą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pataria pirmiausia išsiaiškinti, ar planuojamas lieptas laikytinas statiniu....
nuotrauka
2021-05-19 09:03
KLAUSIMAS. Kur kreiptis, norint ūkio būdu statyti sodo namelį iki 80 kv. m? Kokių reikia dokumentų?
nuotrauka
2021-05-14 09:48
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija), vykdydama tiek planinius, tiek ir neplaninius patikrinimus, susiduria su atvejais, kai statytojas, pateikęs savivaldybės administracijai prašymą gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), dar neturėdamas SLD pradeda vykdyti...
nuotrauka
2021-05-06 08:52
Daugeliui gyventojų gerai žinoma situacija, kai ryte skubama į darbus, ugdymo įstaigas, o prie vonios kambario išsirikiuoja namiškių eilė. Papildomos vonios (tualeto) kambario įrengimas gali tapti puikiu sprendimu, leisiančiu sutaupyti laiko, nervų ir galbūt padėsiančiu išvengti nemalonių (nepatogių...
nuotrauka
2021-04-30 09:47
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (Statybos inspekcija) neretai teiraujamasi, kaip atskirti, ar planuojamas remontas vadintinas paprastuoju ar kapitaliniu remontu? O gal tai statinio rekonstrukcija? Greta šių klausimų pateikiamas ir vienas iš svarbiausių statytojus dominančių ...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja