2023 kovo 28 d. antradienis, 15:25
Reklama  |  facebook

Švarindami Klykių ežerą rado ir sovietmečio kamuolį, ir drabužių

2016-05-16 13:15
Šeštadienį įvyko „Utenos alus“ aplinkosauginę iniciatyvą „Būk ištikimas gamtos rėmėjas“ vainikuojantis renginys – Klykių ežero valymo akcija. Renginio metu kartu su profesionalia narų komanda į ežero dugną nėrė ir pats „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas. Ežero dugną valyti nėrė dar 15 profesionalių narų, o pakrantę sutvarkyti ir įrengti atnaujintą poilsiavietę įrengti padėjo dar virš šimto savanorių.
nuotrauka
Klykių ežero valymas. „Utenos alus“ nuotr.


Minimos įmonės
Utenos r. savivaldybė,
„Tikslą – surinkti 10 milijonų taros vienetų, – pasiekėme jau per pirmąjį akcijos mėnesį, kai planavome surinkti per du. Taigi tesėjome pažadą ir surengėme Klykių ežero valymo akciją. Buvome maloniai nustebinti gausa žmonių, kurie sutiko padėti – jų net daugiau nei šimtas. Labai džiaugiamės, kad prisijungė ir nemažai mūsų darbuotojų. Toks aktyvus uteniškių įsitraukimas rodo, jog norime turėti tvarkingas pakrantes ir dar daugiau vietų, kur galėtumėm praleisti vasariškas dienas“, – sakė „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

Renginio metu buvo išvalytas ne tik ežero dugnas, bet sutvarkyta ir visa poilsiavietė. Tvarkant aplinką surinkta per 200 kilogramų šiukšlių. Taip pat atnaujinta poilsio zona: išlyginta aiškelė, sutvarkyta pavėsinė, lieptelis, įrengtos naujos persirengimo kabinos, dviračių parkavimo vietos, supynės, pastatyti 4 nauji stalai su suoliukais. Savanorių surinktos šiukšlės buvo keičiamos į restorano „Food Lab“ kepamus mėsainius.

„Daug dėmesio skiriame tvarkydami ežeringas savo krašto vietoves, tačiau visuomet džiugina papildoma pagalba. Esame dėkingi „Utenos alui“ už šią puikią iniciatyva ir tikimės, jog Klykių ežeras taps uteniškių ir Utenos rajono svečių nauju traukos tašku“, – Utenos savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Ežero dugne rasta įvairiausių daiktų: nuo sovietinio kamuolio iki drabužių ar vienkartinių indų. Tačiau baigę darbus narai buvo nustebę švariu ežero dugnu. „Dugne nebuvo tiek daug šiukšlių, kiek buvo tikėtasi. Pastebime, jog didėja lietuvių sąmoningumas, visi norime ilsėtis prie tvarkingų pakrančių ir nerdami į ežero dugną neatsitrenkti į išmestą televizorių. Vis tik buvo labai naudinga peržiūrėti ežero dugną ir įsitikinti, kad kraštiečiai ir svečiai galės džiaugtis vandens pramogomis prie švaraus ežero kranto“, – sako Utenos nardymo klubo vadovas Gintaras Biruta.

Šių metų pavasarį „Utenos alaus“ pradėtos aplinkosauginės iniciatyvos „Būk išskirtiniu gamtos rėmėju“ tikslas –pridavė bent paskatinti gyventojus rūšiuoti ir priduoti panaudotą tarą. Tikslas buvo pasiektas, nes kiekvienas, kuris į taromatus po vieną panaudotos vienkartinės taros vienetą, tapo šios akcijos dalimi.

Nors iniciatyvos „Būk ištikimas gamtos rėmėjas“ tikslas jau pasiektas, „Utenos alus“ kviečia nenustoti rūšiuoti ir toliau, siekiant išlaikyti švarias pakrantes ir miškus ištisus metus. Reikėtų nepalikti perdirbamų atliekų poilsiavietėse, o išmesti į tam skirtus konteinerius, o taromatų priimamas pakuotes – jas priduoti. Užstato sistemoje dalyvauja vienkartinės plastiko (PET), metalo bei stiklo. Pakuotės gali būti ne tik alaus, bet ir gaiviųjų gėrimų bei vandens. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2023-03-26 07:02
Sostinės širdyje, prie Bernardinų sodo, esantiems XVII a. pr. Kirdiejų rūmams, kuriuose įsikurs Vilniaus miesto muziejus, architektūrinio konkurso metu pasiūlytos keturios sutvarkymo ir įveiklinimo idėjos.
nuotrauka
2023-03-23 05:49
Nidoje jau vyksta darbai, skirti į gyvenvietės erdves sugrąžinti Šlovės taką, įamžinantį Lietuvos populiariosios muzikos žvaigždes. Takas bus įkurtas naujoje vietoje.
nuotrauka
2023-03-22 17:19
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo numatoma telkti abiejų organizacijų pastangas, atstovaujant savo narių interesams energetikos, valst...
nuotrauka
2023-03-13 05:11
Daugiau nei dešimtmetį Klaipėdos rajono gyventojų lauktas projektas – Gargždų daugiafunkcis sporto centras – virsta realybė. Dariaus ir Girėno gatvėje, Gargžduose, kur po pustrečių metų iškils moderni sporto salė bei baseinas, įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms, žyminti realių statybos darbų ...
nuotrauka
2023-03-09 15:32
Lietuvos Aukščiausiasis teismas priėmė galutinį ir neskundžiamą nutarimą dėl Preiloje esančios kanalizacijos perpumpavimo stoties pardavimo – pripažinta, kad daug diskusijų sukėlusio aukciono UAB „Neringos vanduo“ negalėjo skelbti.
nuotrauka
2023-03-09 11:13
Šią savaitę Alytuje pradedama rekonstruoti viena svarbiausių mieste Santaikos g., kuri yra krašto kelio Nr. 131 Alytus–Simnas–Kalvarija tąsa. Tai priešpaskutinis etapas, įgyvendinant trijų gatvių – Ulonų, Pulko ir Santaikos – rekonstrukcijos ir kapitalinio remonto projektą, kuriam, kaip valstybei sv...
nuotrauka
2023-03-06 05:30
Klaipėdos rajonas pasirašė sutartį su rangovu dėl Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ modernizacijos. Planuojama, kad, atlikus darbus, pastato energijos suvartojimo sąnaudos bus sumažintos iki 50 proc., vaikai bus ugdomi šiltesnėse patalpose, mokytojai dirbs geresnėmis sąlygomis.
nuotrauka
2023-03-06 05:19
Rangovams tęsiant darbus aukščiau upės krantinėje, vilniečiai jau galės naudotis atkarpoje tarp Žvėryno ir Baltojo tiltais įrengtais daugiau kaip 2 km pėsčiųjų takasi, apie 1 km dviračių takais. Čia bus ir dviračių stovų, poilsio salelių, apsčiai suoliukų.
nuotrauka
2023-03-03 06:45
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė priėmė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinių, esančių Žaliajame kelyje 3, Juodkrantėje.
nuotrauka
2023-03-02 05:07
Atnaujintose patalpose Melnragėje skaitytojų jau laukia bibliotekininkai. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padalinys pastate Molo g. 60 oficialiai duris vėl atveria šiandien, kovo 1 d.
nuotrauka
2023-02-25 08:47
Pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto – rekonstrukcijai šiemet bus skirta kiek daugiau nei 4 mln. eurų investicijų. Tai patvirtinta Vyriausybės kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų naudojimo 2023–2025 metų sąmatoje. Šis finansavimas padės užbaigti pagri...
nuotrauka
2023-02-24 09:43
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, iš dalies pakeitė pirmosios instancijos teismo sprendimą ir buvusią Visagino savivaldybės merę Dalią Štraupaitę pripažinęs kalta dėl prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo, padidino jai skirtą baudą nuo 15 000 i...
nuotrauka
2023-02-24 04:49
Pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida statybos darbų pradžios renginyje įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms, simboliškai žyminti tako rekonstrukcijos darbų pradžią.
nuotrauka
2023-02-22 05:16
Klaipėda žengia į kitą didžiausio uostamiesčio susisiekimo koridoriaus vystymo etapą – pasirašyta sutartis dėl Baltijos pr. ir Taikos pr. žiedinės sankryžos rekonstravimo techninio projekto koregavimo. Planuojama, kad, užbaigus Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinės sankryžos estakados įrengimą, start...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-21 14:50
Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) iki š. m. kovo 31 d. kviečia savivaldybes pasirašyti sutartis dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – KPPP) lėšų panaudojimo vietinės reikšmės susisiekimo infrastruktūrai finansuoti. Pakvietimus pasirašyti finansavimo sutart...
nuotrauka
2023-02-20 16:27
Utenos rajono gyventojams, kurie dėl amžiaus, negalios ar finansinių sunkumų negali savimi pasirūpinti ar įsigyti nuosavą būstą, savivaldybė nuomoja socialinį būstą.
nuotrauka
2023-02-14 14:30
Sostinės Naujamiestyje buvusio siuvimo fabriko „Lelija“ kompleksas visiškai pasikeis. Vystytojas planuoja sutvarkyti 2,1 ha teritoriją, dalį pastatų rekonstruoti ir juose įrengti administracines patalpas, dalį nugriauti ir įrengti viešąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-13 09:14
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), reaguodama į pilietiškų Vilniaus rajono Skaidiškės kaimo gyventojų skundą, patikrino statybą leidžiančio dokumento (SLD) teisėtumą. Patikrinus dokumentus paaiškėjo, kad išduodama SLD statyti ryši...
nuotrauka
2023-02-10 05:41
Klaipėdos apygardos prokuratūra, reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie, kaip įtariama, neteisėtai vykdomas statybas Neringoje pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse