2022 lapkričio 27 d. sekmadienis, 11:20
Reklama  |  facebook

Švarindami Klykių ežerą rado ir sovietmečio kamuolį, ir drabužių

2016-05-16 13:15
Šeštadienį įvyko „Utenos alus“ aplinkosauginę iniciatyvą „Būk ištikimas gamtos rėmėjas“ vainikuojantis renginys – Klykių ežero valymo akcija. Renginio metu kartu su profesionalia narų komanda į ežero dugną nėrė ir pats „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas. Ežero dugną valyti nėrė dar 15 profesionalių narų, o pakrantę sutvarkyti ir įrengti atnaujintą poilsiavietę įrengti padėjo dar virš šimto savanorių.
nuotrauka
Klykių ežero valymas. „Utenos alus“ nuotr.


Minimos įmonės
Utenos r. savivaldybė,
„Tikslą – surinkti 10 milijonų taros vienetų, – pasiekėme jau per pirmąjį akcijos mėnesį, kai planavome surinkti per du. Taigi tesėjome pažadą ir surengėme Klykių ežero valymo akciją. Buvome maloniai nustebinti gausa žmonių, kurie sutiko padėti – jų net daugiau nei šimtas. Labai džiaugiamės, kad prisijungė ir nemažai mūsų darbuotojų. Toks aktyvus uteniškių įsitraukimas rodo, jog norime turėti tvarkingas pakrantes ir dar daugiau vietų, kur galėtumėm praleisti vasariškas dienas“, – sakė „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

Renginio metu buvo išvalytas ne tik ežero dugnas, bet sutvarkyta ir visa poilsiavietė. Tvarkant aplinką surinkta per 200 kilogramų šiukšlių. Taip pat atnaujinta poilsio zona: išlyginta aiškelė, sutvarkyta pavėsinė, lieptelis, įrengtos naujos persirengimo kabinos, dviračių parkavimo vietos, supynės, pastatyti 4 nauji stalai su suoliukais. Savanorių surinktos šiukšlės buvo keičiamos į restorano „Food Lab“ kepamus mėsainius.

„Daug dėmesio skiriame tvarkydami ežeringas savo krašto vietoves, tačiau visuomet džiugina papildoma pagalba. Esame dėkingi „Utenos alui“ už šią puikią iniciatyva ir tikimės, jog Klykių ežeras taps uteniškių ir Utenos rajono svečių nauju traukos tašku“, – Utenos savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Ežero dugne rasta įvairiausių daiktų: nuo sovietinio kamuolio iki drabužių ar vienkartinių indų. Tačiau baigę darbus narai buvo nustebę švariu ežero dugnu. „Dugne nebuvo tiek daug šiukšlių, kiek buvo tikėtasi. Pastebime, jog didėja lietuvių sąmoningumas, visi norime ilsėtis prie tvarkingų pakrančių ir nerdami į ežero dugną neatsitrenkti į išmestą televizorių. Vis tik buvo labai naudinga peržiūrėti ežero dugną ir įsitikinti, kad kraštiečiai ir svečiai galės džiaugtis vandens pramogomis prie švaraus ežero kranto“, – sako Utenos nardymo klubo vadovas Gintaras Biruta.

Šių metų pavasarį „Utenos alaus“ pradėtos aplinkosauginės iniciatyvos „Būk išskirtiniu gamtos rėmėju“ tikslas –pridavė bent paskatinti gyventojus rūšiuoti ir priduoti panaudotą tarą. Tikslas buvo pasiektas, nes kiekvienas, kuris į taromatus po vieną panaudotos vienkartinės taros vienetą, tapo šios akcijos dalimi.

Nors iniciatyvos „Būk ištikimas gamtos rėmėjas“ tikslas jau pasiektas, „Utenos alus“ kviečia nenustoti rūšiuoti ir toliau, siekiant išlaikyti švarias pakrantes ir miškus ištisus metus. Reikėtų nepalikti perdirbamų atliekų poilsiavietėse, o išmesti į tam skirtus konteinerius, o taromatų priimamas pakuotes – jas priduoti. Užstato sistemoje dalyvauja vienkartinės plastiko (PET), metalo bei stiklo. Pakuotės gali būti ne tik alaus, bet ir gaiviųjų gėrimų bei vandens. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-11-24 06:46
Registrų centro sukurtame ir vystomame geoinformacinės aplinkos žemėlapyje REGIA nuo šiol galima atrasi dar daugiau detalių ir aktualių duomenų apie nekilnojamojo turto (NT) objektus.
nuotrauka
2022-11-23 09:36
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Panevėžio miesto, Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybėse išduodant statybą leidžiančius dokumentus SLD), nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Nustatyta, kad statybos leidimų procesas turi teisinio reguliavimo spragų ir sudaro g...
nuotrauka
2022-11-23 09:05
Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Hidrologinių tyrimų skyriaus specialistai 2022 m. lapkričio mėn., siekdami įvertinti Baltijos jūros paplūdimių pločio pokyčius po metų pradžioje vyravusių stiprių audrų, atliko papildomą krantų pokyčių monitoringą.
nuotrauka
2022-11-23 08:47
Kaunas imasi naujovės, siekiant pažaboti pernelyg ilgai gatvėse trunkančius kasinėjimus. Nuo kito mėnesio gatvių duobes tvarkantys kelininkai ar požeminių tinklų avarijas likviduojantys rangovai privalės visus kasinėjimo darbus atlikti per savaitę. Nepagrindus būtinybės terminą pratęsti, už kiekvien...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...
nuotrauka
2022-11-18 15:59
Klaipėdos miestas jau gali tęsti Baltijos prospekto rekonstravimo darbus – Susisiekimo ministerijos siūlymu šiam projektui užtikrintos trūkstamos 4 mln. eurų investicijos iš valstybės biudžeto. Tai numatyta Vyriausybės patikslintame valstybės investicijų 2022–2024 m. programos lėšų paskirstyme.
nuotrauka
2022-11-18 11:33
Tūkstančio kvadratinių metrų dirbtinės bangos infrastruktūra vandens sporto profesionalams ir pradedantiesiems, kūrybinių-edukacinių veiklų erdvė, gyvenamosios patalpos rezidentams – visa tai po metų atsiras įveiklintose savivaldybei priklausančiose patalpose Algirdo gatvėje 48.
nuotrauka
2022-11-18 09:43
Vilnius – viena sparčiausiai besikeičiančių Europos sostinių. Dinamiški pokyčiai reiškia vis darnesnį judumą, daugiau atvirų, žalių ir gyvybingų viešųjų erdvių. Kai pokyčiai veja pokyčius, sekti visas sostinės naujienas gali būti sudėtinga.
nuotrauka
2022-11-17 11:22
Vilniaus Taryba atnaujino 2018 m. patvirtintą ilgalaikį (iki 2030 m.) Vilniaus miesto darnaus judumo planą (VMDJP), kuris keičia gyventojų keliavimo įpročius, padeda diegti inovatyvius eismo organizavimo sprendimus, pavyzdžiui, ramaus eismo gatves.
nuotrauka
2022-11-17 07:11
Vilniaus miesto savivaldybė nuolat sulaukia užsieniečių prašymų dėl gyvenamosios vietos suteikimo. Dažnu atveju besikreipiantieji priklauso labiausiai pažeidžiamoms grupėms, t. y. turi didelį neįgalumą, jiems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis arba augina vaikus su sunkia negalia.
nuotrauka
2022-11-11 12:37
Sostinės Vingio parke įrengti du nauji stendai, kurie suteikia informacijos visiems lankytojams pagal jų individualius poreikius. Tai pirmieji viešosios erdvės žemėlapiai ir stendai, pagaminti pagal universalaus dizaino principus. Iki 2030 metų Vilniaus mieste visi parkų ir skverų informaciniai sten...
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-10-28 16:02
Pažintis su Vilkpėde prasideda vos įvažiavus į Vilnių: gamyklos, pramonė, šiluminės „monstras" ir tik šiaurinėje dalyje įsikūrę sovietmečiu dvelkiantys gyvenamieji rajonai. Tokią Vilkpėdę iki šiol matė praeiviai. Tačiau urbanistai šį didžiulį 10,8 kv. km plotą mato kaip išskirtinį potencialą. Tokios...
nuotrauka
2022-10-28 06:25
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė privačios bendrovės reikalavimus dėl Varkalių kaimo Sodo gatvės remonto viešojo pirkimo procedūrų, ir šia savo nutartimi suteikė Plungės rajono savivaldybės administracijai teisę pradėti Sodo gatvės remonto darbus.
nuotrauka
2022-10-27 09:17
Vilniaus Pilaitės bendruomenė susirūpino, kad tiesiant dviračių taką Pilaitės prospekto ir Elbingo gatvių sankryžoje bus pašalinta prieš 40 metų pasodinta beržų alėja. Vilniaus savivaldybės specialistai ramina – alėja išliks, o gyventojai turės patogesnę sankryžą.
nuotrauka
2022-10-26 11:05
Lietuvos apeliaciniame teisme už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi nuteistas Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas ir jo patarėja Gintarė Maskoliūnienė pasakė baigiamąsias kalbas, prašydami juos išteisinti.
nuotrauka
2022-10-25 10:12
Tvarkomo kelio ir šaligatvio dalyje į smėlio įdubą elektriniu paspirtuku įvažiavusi moteris iš Panevėžio miesto savivaldybės prisiteisė daugiau nei 10 tūkst. eurų žalos atlyginimą.
nuotrauka
2022-10-24 17:44
Klaipėdoje baigiami prieš dvejus metus pradėti Rumpiškės gyvenamojo kvartalo daugiabučių kiemų atnaujinimo darbai. Kompleksiškai sutvarkyti didžiosios dalies gyvenamojo kvartalo daugiabučių namų kiemų, iš viso atnaujinta daugiau negu 10 ha ploto teritorijos. Tai – pirmasis toks projektas Klaipėdoje,...
nuotrauka
2022-10-24 14:42
Pirmosios papildomo finansavimo suskubo kreiptis Šiaulių, Visagino, Panevėžio ir Ukmergės rajonų savivaldybės. Joms iš Modernizavimo fondo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skyrė 1,1 mln. eurų. Likusi suma bus finansuojama paskolos iš Savivaldybių pastatų fondo lėšomis.
nuotrauka
2022-10-21 16:18
Sostinėje nuo šiandienos skelbiama ekstremali situacija šilumos energijos gamybos ir šilumos tiekimo srityje. Toks sprendimas priimtas dėl drastiškai išaugusių šilumos gamybai reikalingų gamtinių dujų kainų. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) brangias dujas šį sez...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse