2024 vasario 26 d. pirmadienis, 13:34
Reklama  |  facebook

Švarindami Klykių ežerą rado ir sovietmečio kamuolį, ir drabužių

2016-05-16 13:15
Šeštadienį įvyko „Utenos alus“ aplinkosauginę iniciatyvą „Būk ištikimas gamtos rėmėjas“ vainikuojantis renginys – Klykių ežero valymo akcija. Renginio metu kartu su profesionalia narų komanda į ežero dugną nėrė ir pats „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas. Ežero dugną valyti nėrė dar 15 profesionalių narų, o pakrantę sutvarkyti ir įrengti atnaujintą poilsiavietę įrengti padėjo dar virš šimto savanorių.
nuotrauka
Klykių ežero valymas. „Utenos alus“ nuotr.


Minimos įmonės
Utenos r. savivaldybė,
„Tikslą – surinkti 10 milijonų taros vienetų, – pasiekėme jau per pirmąjį akcijos mėnesį, kai planavome surinkti per du. Taigi tesėjome pažadą ir surengėme Klykių ežero valymo akciją. Buvome maloniai nustebinti gausa žmonių, kurie sutiko padėti – jų net daugiau nei šimtas. Labai džiaugiamės, kad prisijungė ir nemažai mūsų darbuotojų. Toks aktyvus uteniškių įsitraukimas rodo, jog norime turėti tvarkingas pakrantes ir dar daugiau vietų, kur galėtumėm praleisti vasariškas dienas“, – sakė „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

Renginio metu buvo išvalytas ne tik ežero dugnas, bet sutvarkyta ir visa poilsiavietė. Tvarkant aplinką surinkta per 200 kilogramų šiukšlių. Taip pat atnaujinta poilsio zona: išlyginta aiškelė, sutvarkyta pavėsinė, lieptelis, įrengtos naujos persirengimo kabinos, dviračių parkavimo vietos, supynės, pastatyti 4 nauji stalai su suoliukais. Savanorių surinktos šiukšlės buvo keičiamos į restorano „Food Lab“ kepamus mėsainius.

„Daug dėmesio skiriame tvarkydami ežeringas savo krašto vietoves, tačiau visuomet džiugina papildoma pagalba. Esame dėkingi „Utenos alui“ už šią puikią iniciatyva ir tikimės, jog Klykių ežeras taps uteniškių ir Utenos rajono svečių nauju traukos tašku“, – Utenos savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Ežero dugne rasta įvairiausių daiktų: nuo sovietinio kamuolio iki drabužių ar vienkartinių indų. Tačiau baigę darbus narai buvo nustebę švariu ežero dugnu. „Dugne nebuvo tiek daug šiukšlių, kiek buvo tikėtasi. Pastebime, jog didėja lietuvių sąmoningumas, visi norime ilsėtis prie tvarkingų pakrančių ir nerdami į ežero dugną neatsitrenkti į išmestą televizorių. Vis tik buvo labai naudinga peržiūrėti ežero dugną ir įsitikinti, kad kraštiečiai ir svečiai galės džiaugtis vandens pramogomis prie švaraus ežero kranto“, – sako Utenos nardymo klubo vadovas Gintaras Biruta.

Šių metų pavasarį „Utenos alaus“ pradėtos aplinkosauginės iniciatyvos „Būk išskirtiniu gamtos rėmėju“ tikslas –pridavė bent paskatinti gyventojus rūšiuoti ir priduoti panaudotą tarą. Tikslas buvo pasiektas, nes kiekvienas, kuris į taromatus po vieną panaudotos vienkartinės taros vienetą, tapo šios akcijos dalimi.

Nors iniciatyvos „Būk ištikimas gamtos rėmėjas“ tikslas jau pasiektas, „Utenos alus“ kviečia nenustoti rūšiuoti ir toliau, siekiant išlaikyti švarias pakrantes ir miškus ištisus metus. Reikėtų nepalikti perdirbamų atliekų poilsiavietėse, o išmesti į tam skirtus konteinerius, o taromatų priimamas pakuotes – jas priduoti. Užstato sistemoje dalyvauja vienkartinės plastiko (PET), metalo bei stiklo. Pakuotės gali būti ne tik alaus, bet ir gaiviųjų gėrimų bei vandens. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-02-26 11:30
Siekiant kokybiško laisvalaikio ir daugiau erdvių vaikams ir jaunimui, Klaipėdos miesto savivaldybės planuose – kasmet kompleksiškai sutvarkyti pasirinktą viešąją erdvę ir įrengti kelias vaikų žaidimo aikšteles.
nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2024-02-13 09:58
Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti konkurse dėl lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose statybos. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects“ projektą. Lengvaatlečiams skirtame projekte vienu metu galėtų treniruotis apie...
nuotrauka
2024-02-12 14:34
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiais metais didina dėmesį pasienio kelių ruožų infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai. Bendrovė pasirašė sutartį dėl kelio atnaujinimo darbų šalia Lazdijų pasienio punkto. Taip pat bus tvarkoma buvusio Lazdijų pasienio kontrolės punkto teritorija. Šiais metais ...
nuotrauka
2024-02-09 13:15
Daugelį metų pavojų pėstiesiems ir vairuotojams kėlusi keturšalė sankryža Ginkūnuose, Šiaulių rajone, dar šiemet bus rekonstruota į žiedinę. Darbai čia turėtų prasidėti jau kovo mėnesį. Sutarties vertė – 1,318 mln. eurų, darbai šioje sankryžoje turi būti atlikti per 7 mėnesius.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-09 09:49
Siekdama gerinti šilumos tiekimo kokybę, centralizuotai šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ tęsia nuoseklią šilumos tinklų rekonstrukciją, tad šiemet planuoja atnaujinti 6,24 km įvairaus skersmens vamzdynų visame bendrovės eksploatuojamame regione. Bendra investicijų vertė sieks apie 4,2 mln. e...
nuotrauka
2024-02-09 09:43
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir administracijos direktorių Adomą Bužinską, reikalaudamas informacijos apie sustabdytų statybos darbų, sutarties kainos indeksavimo ir statybos darbų pabaigimo termino nukėlimo teisėtumą.
nuotrauka
2024-02-09 09:19
Daugiafunkcio komplekso statybų projektas – itin kompleksiškas ir sudėtingas, todėl siekiant suteikti kuo daugiau aiškumo apie sostinei ir visai Lietuvai reikšmingą daugiafunkcį kompleksą, Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas atsako į 10 svarbiausių klausimų apie projektą, kurio dalis yra ir naci...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse