2024 birželio 14 d. penktadienis, 5:37
Reklama  |  facebook

TELTONIKA gavo statybos leidimą plastiko ir mechanikos komponentų gamyklai Vilniaus Liepkalnyje Fotogalerija

2024-06-10 15:28
Vilniuje vystomame „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parke iškils plastiko ir mechanikos komponentų gamykla su sandėliu – šiam projektui išduotas statybos leidimas. Tai bus viena didžiausių tokio tipo gamyklų Lietuvoje.
nuotrauka
TELTONIKOS vizualizac.


Minimos įmonės
Teltonikos įmonių grupė,
2L Architektai, UAB
Naujasis gamybinis objektas iškils Liepkalnyje, Svylos g. 6. Gretimuose sklypuose sparčiai statomos dar dvi Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupės „Teltonika“ gamyklos, kuriose jau kitąmet bus gaminamos spausdintinio montažo plokštės ir surenkami elektronikos gaminiai.

„Pastatę naują gamyklą, patys automatizuotai gaminsime plastiko ir mechanikos komponentus, kurie yra svarbi visos tiekimo grandinės dalis, taip pat patys projektuosime ir gaminsime liejimo formas. Tai padės užtikrinti dar geresnę gaminių kokybę ir leis du kartus sumažinti naujų produktų išleidimo į rinką trukmę. Taip pat žengsime į naujas veiklos sritis, kadangi turėsime galimybę apjungti ir lieti komponentus iš kelių skirtingų medžiagų, tokių kaip guma, plastikas, metalas ir kt.“, – sako Arvydas Paukštys, bendrovės „Teltonika IoT Group“ prezidentas, cituojamas įmonės pranešime.

Jo teigimu, kai po kelerių metų „Teltonika High-Tech Hill“ parke pradės veikti puslaidininkių lustų gamyklos, šiuo metu statomos gamyklos jau bus veikianti svarbi dalis bendro gamybos proceso. Tai suteiks galimybę vykdyti sudėtingus užsakymus, tarp jų – ir gynybos pramonės.

Plastiko ir mechanikos komponentų gamykloje bus sukurta 300 darbo vietų. 3 aukštų gamyklos bendras plotas, įskaitant sandėlį, bus 27 100 kv. metrų. Projekto autoriai, bendrovė „2L Architects“, daug dėmesio skyrė estetiniam pastato vaizdui ir supančiai žalumai. Pagrindinio įėjimo į gamyklą akcentu taps čia auganti didžiulė eglė. Siekdami ją išsaugoti, architektai „iškirpo“ pastato kampą.

„Šiam projektui pradėjome ruoštis jau anksčiau, kai 2022 m. rudenį „Teltonika EMS“ gamykloje Liepkalnyje įdiegėme pilotinei gamybai skirtą plastiko liejimo įrangą. Pradėję lieti plastiko detales išbandėme gaminių kokybę ir tiekimo terminus. Dabar matome, kad vis daugiau Europos įmonių nori persikelti savo gamybą į Europą dėl saugumo ir greitesnių procesų, todėl tai labai reikalinga vertikalios tiekimo grandinės dalis. Augantis rinkos poreikis ir planai didinti „Teltonikos“ įmonių grupės produktų pasiūlą lėmė sprendimą statyti naują plastiko ir mechanikos komponentų gamyklą“, – teigia Arnas Strioga, bendrovės „Teltonika EMS“ Plastiko gamybos padalinio vadovas.

Jo teigimu, tai bus viena didžiausių Lietuvos plastiko gamyklų, kurioje bus liejamos plastiko detalės, projektuojamos ir gaminamos prototipinės ir masinės gamybos plastiko liejimo formos. Produkcija bus skirta „Teltonikos“ įmonių grupei ir kitoms elektronikos gamybos įmonėms.

Planuojama, kad darbuotojų paieška į naują gamyklą prasidės maždaug po metų. Darbą čia ras tokie specialistai kaip mechanikos inžinieriai, procesų inžinieriai, konstruktoriai, automatikos specialistai, įrangos derintojai, operatoriai, metalo apdirbimo technikai. Gamyklos ir administracijos darbuotojams bus įrengtos 265 automobilių parkavimo vietos.

Kaip ir visose „Teltonikos“ gamyklose, taip ir šioje bus užtikrintas aukštas automatizacijos lygis, laikomasi būtinų aplinkosauginių reikalavimų. Didžioji plastiko atliekų dalis bus permalama ir gražinama atgal į gamybos procesą. Gamyklai reikalinga elektra bus tiekiama iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Planuojama, kad naujos gamyklos statybos užtruks apie 15 mėnesių ir bus baigtos 2025 m. rudenį. Į šį projektą „Teltonikos“ įmonių grupė investuos apie 53 mln. eurų.

50 ha dydžio „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parke Liepkalnyje per penkmetį keliais etapais iškils daugiau nei 10 naujų gamybinės ir administracinės paskirties pastatų, čia planuojama įdarbinti apie 6 tūkst. darbuotojų. Pernai čia pradėtos dviejų naujų gamyklų statybos – sparčiai kyla 33 tūkst. kv. metrų ploto spausdintinio montažo plokščių (PCB) gamykla ir nauja, elektronikos surinkimo gamykla, kurios gamybos pajėgumai sieks daugiau nei 18 mln. gaminių per metus. Abi šios gamyklos veiklą pradės iki 2025 m. vidurio. Bendros investicijos į „Teltonika High-Tech Hill“ parką sieks keletą milijardų eurų. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Pramoninė statyba

nuotrauka
2024-06-06 09:56
Gargžduose į statybinių sausų mišinių gamyklos plėtrą investuojanti Prancūzijos statybinių medžiagų gamintoja „Saint Gobain“ projekto generaliniais rangovais pasirinko Vakarų Lietuvos statybos darbų bendrovę „Mirigita“.
nuotrauka
2024-06-06 09:30
„Vilniaus duona" pradėjo įgyvendinti šilumogrąžos sistemos projektą Panevėžio kepykloje. Duonos gamybos metu susidaranti energija, anksčiau leidžiama per kaminus vėjais, virs nauda: šildys karštą vandenį ir patalpas. Taip bus taupoma šilumos reikmėms skirta energija ir mažinama CO2 emisija. Į projek...
nuotrauka
2024-06-06 09:15
Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ užsakymu nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ Vilniuje, Zigmantiškių g., pradeda naujo logistikos centro statybas. Planuojama, jog naujajame 11,8 tūkst. kv. m ploto A++ energinės efektyvumo klasės pastate ateinančių metų vasarą įsikurs kone moderniausias...
nuotrauka
2024-06-05 11:05
Pasvalio rajone veikianti bioetanolio ir biodujų gamintoja „Kurana“ įrengs gamyklą, kurioje iš maisto ar pašarų tiekimo grandinėje netinkamų naudoti pramoninių atliekų, pavyzdžiui, krakmolo suspensijos atliekų bei maisto atliekų, bus gaminamas antros kartos bioetanolis. Gamykla turėtų pradėti veikti...
nuotrauka
2024-06-05 09:49
Vilniaus paukštyną pasiekė dar pernai gruodį įsigyta mobilioji oro taršos ir kvapų stebėjimo stotis, į kurią investuota daugiau kaip 30 tūkst. eurų. Stotis šiuo metu įrengiama ir testuojama. Planuojama, kad ji įmonės teritorijoje visa apimtimi veikti pradės liepą.
nuotrauka
2024-06-03 10:30
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pasirašė susitarimą su Vokietijos karinės pramonės milžine „Rheinmetall“ dėl jos plėtros Lietuvoje. Projektui suteiktas stambaus projekto statusas.
nuotrauka
2024-06-03 09:33
Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) duotas oficialus startas biodyzelino gamintojos UAB „Mestilla“ 60 mln. Eur investicijai į naują modernią rapsų perdirbimo gamyklą ir pažangių biodegalų technologiją esamos gamyklos teritorijoje. Iki 2025 m. pabaigos įgyvendinus šiuos projektus, „Mestilla...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-17 08:39
Ketvirtadienį, gegužės 16 d., Seime pritarta Krašto apsaugos ministerijos inicijuotam Gynybos ir saugumo pramonės įstatymo projektui, sudarančiam palankesnes sąlygas šios srities pramonės augimui, kartu stiprinant šalies saugumą, gynybos technologijų pažangą ir Lietuvos pramonės tarptautinį konkuren...
nuotrauka
2024-05-14 13:28
Kauno oro uoste oficialiai atidarytas jau antrasis kompanijos „Ryanair“ valdomas orlaivių techninės priežiūros ir remonto (angl.: „Maintenance, Repair, and Overhaul (MRO)“) paslaugų angaras. Teigiama, kad šis oro bendrovės sprendimas sustiprins antrojo pagal dydį Lietuvoje oro uosto esamą lyderystę ...
nuotrauka
2024-05-08 13:32
Pagiriuose netrukus testavimo rėžimu veiklą ketinanti pradėti medžio plokščių gamykla „Homanit Lietuva" palaiko glaudų ryšį su vietos bendruomenės lyderiais. Gamyklos administracijos teigimu, susitikimuose viena pagrindinių temų – pramoninio objekto skleidžiamas triukšmas, kuris neišvengiamai atsira...
nuotrauka
2024-05-08 09:33
Ekonomikos ir inovacijų ministerija skirs 13,4 mln. eurų finansavimą laisvosioms ekonominėms zonoms, pramonės parkams ir kitoms pramoninėms teritorijoms vystyti. Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas šiems projektams įgyvendinti.
nuotrauka
2024-05-07 12:37
„EIKA" įmonių grupei priklausanti nekilnojamojo turto projektų plėtojimo ir valdymo įmonė UAB „EIKA Development" Klaipėdoje pradėjo aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamintojos UAB „MESTILLA" gamyklos statybos darbus. Planuojama, kad darbai bus baigti 2025 metų rudenį.
nuotrauka
2024-04-29 17:16
Bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kompleksas apims skirtingos paskirties pastatus bei infrastruktūros objektus ir bus aprūpintas moderniais inžineriniais sprendima...
nuotrauka
2024-04-22 10:06
Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) įsteigta NT vystymo įmonė UAB „Flex Start Three“ gavo statybą leidžiantį dokumentą 8,8 tūkst. kv. m ploto šešių segmentų nuomininkų poreikiams itin greitai pritaikomam gamybiniam pastatui „FlexStart 03“. Tai – jau trečias tarptautinius apdovanojimus pelni...
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...
nuotrauka
2024-04-11 10:09
2023 m. vasarį Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėtos gerai žinomos pasaulyje dviračių gamintojos „Pon.Bike" gamyklos statybos pasiekė finišo tiesiąją. Beveik 40 tūkst. kv. metrų ploto pastatą per vienerius metus užbaigė tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva".
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-03-14 15:12
Kaune tęsiant „SBA Urban“ vystomo naujos koncepcijos prekybos ir verslo miesto „Urban HUB“ pirmojo etapo statybos darbus, pradedamas antrasis etapas. Jį už 11 mln. EUR įgyvendina tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. Biurų, prekybos ir logistikos projekto Kaune naujajame ...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba