2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 8:24
Reklama  |  facebook

UKMERGĖS GELŽBETONIUI 65-eri. Subalansavusi polistireninio putplasčio ir gelžbetonio gaminimo procesą, įmonė rengiasi naujam etapui

2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir dabar įmonei generuoja pusę pajamų.
nuotrauka
UKMERGĖS GELŽBETONIO nuotr.


Minimos įmonės
Ukmergės gelžbetonis, AB
Eikos statyba, UAB
Eika, UAB
PPA (Polistireninio putplasčio asociacija),

„Nors įmonė vadinasi UKMERGĖS GELŽBETONIS, šių gaminių gaminome kur kas mažiau negu polistireninio putplasčio. Situacija kardinaliai ėmė keistis prieš 5 metus, kuomet intensyvėjant statyboms buvo ieškoma greitesnių statybos būdų, – sako Vaclovas Pakulis, bendrovės „Ukmergės gelžbetonis“, mininčios 65-erių metų veiklos sukaktį, generalinis direktorius. – Surenkamojo gelžbetonio gaminių paklausa namų rinkoje augo lėtai, bet mums atsivėrė Skandinavija: Švedijoje tuo metu apie 90 proc. pastatų jau buvo statomi iš surenkamojo gelžbetonio. Todėl jau greitai Skandinavijoje parduodavome apie 30 proc. savo gaminių.“

Išaugus gelžbetoninių gaminių paklausai, įmonė atsisakė nenašių gamybos linijų, ėmė diegti naujas, kurios leido žymiai padidinti savo pajėgumus: UKMERGĖS GELŽBETONIS tapo rimta surenkamojo gelžbetonio gaminių rinkos žaidėja.

Gaminių asortimente – visi gelžbetonio gaminiai įvairios paskirties pastatams

UKMERGĖS GELŽBETONIO specializacija – gelžbetonio gaminiai įvairios paskirties pastatams. Gaminių asortimente – visi gelžbetonio gaminiai gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties statiniams: gelžbetoninės vienasluoksnės ir trisluoksnės sieninės plokštės surenkamųjų pastatų statybai, įvairūs laiptų elementai, konstrukciniai balkonų elementų sprendiniai su šilumos izoliacijos intarpais, kolonos, sijos, sąramos. Įmonė yra ir viena iš didžiausių Lietuvoje kiaurymėtųjų perdangos plokščių gamintojų.

UKMERGĖS GELŽBETONIS VACLOVAS PAKULIS

„Nors įmonė vadinasi UKMERGĖS GELŽBETONIS,
šių gaminių gaminome kur kas mažiau
negu polistireninio putplasčio.
Situacija kardinaliai ėmė keistis prieš 5 metus,
kuomet intensyvėjant statyboms
buvo ieškoma greitesnių statybos būdų“, –
sako Vaclovas PAKULIS,
bendrovės „Ukmergės gelžbetonis“,
mininčios 65-erių metų veiklos sukaktį,
generalinis direktorius.

UKMERGĖS GELŽBETONIS

 

 

 

Sienų plokštės gaminamos su kanalais inžineriniams tinklams, o trisluoksnės – su šilumos izoliacijos sluoksniu. Sienų plokštės gali būti pagamintos lygiu arba reljefiniu paviršiumi. UKMERGĖS GELŽBETONIO plokštės su ypatinga reljefine apdaila panaudotos ir viename iš įspūdingiausių pastarojo meto pastatų – Panevėžyje pastatytame Stasio Eidrigevičiaus menų centro fasade. Šiam projektui įmonė taip pat gamino perdangos plokštes, laiptus ir kitus gelžbetoninius elementus.

Gamykloje pagaminti laiptatakiai ir jų aikštelės yra lygaus arba teraco paviršiaus, todėl ir šiems gaminiams retai benaudojama papildoma apdaila.

UKMERGĖS GELŽBETONIS„Surenkamojo gelžbetonio gaminių tendencija aiški – statytojai vis daugiau ieško išbaigtų gaminių. Nors šiemet procesą kiek pristabdė neaiški padėtis rinkoje ir dėl to kiek sumažėjusi paklausa, mes laukiame palankesnės situacijos ir imsimės išbaigtos apdailos“, – sako V.Pakulis.

Dėl įtampų rinkoje pasikeitė ir eksporto apimtys: prieš 2–3 metus UKMERGĖS GELŽBETONIS užsienio rinkose parduodavo apie 30 proc. surenkamojo gelžbetonio gaminių, o pastaruoju metu eksportuoja tik apie 10 proc. Tačiau stebimas surenkamojo gelžbetonio gaminių poreikio augimas namų rinkoje.

Investicijos į naujas technologijas atveria ir naujų galimybių

Sienines surenkamąsias viensluoksnes ir trisluoksnes plokštes įmonė pradėjo gaminti apie 2017–2018 m. Įsigyta tuomet aukščiausių standartų suomiška gamybos įranga sudarė galimybes kokybiškai gaminti sienų, kolonų elementus, sijas. Investicijos trečdaliu padidino pardavimus ir tiek pat išaugino eksportą. Pernai įmonė įsigijo dar modernesnę įrangą, kuri automatizavo daugelį perdangos plokščių gamybos procesų, užtikrindama aukštesnę kokybę, didesnį našumą, eliminuodama žmogiškąsias klaidas ir mažindama būtiną darbuotojų skaičių.

UKMERGĖS GELŽBETONISKiaurymėtųjų perdangos plokščių gamybą galima automatizuoti ir robotizuoti, o surenkamųjų gaminių gamyba yra kur kas sudėtingesnė, reikalaujanti daugiau ir aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų. Todėl esant neaiškiai dabartinei rinkos situacijai, įmonei svarbu išlaikyti parengtus specialistus.

Nauja įmonės patirtis – sudėtingos kolonos ir karinė infrastruktūra

Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo projektas UKMERGĖS GELŽBETONIUI buvo vienas iš itin svarbių, nestandartinių darbų. Generalinio rangovo „Eikos statyba“ užsakymu įmonė gamino kolonas, laiptų elementus ir kiaurymėtąsias perdangos plokštes.

Ukmergėje buvo pagaminta beveik 330 kub. m kolonų: keturkampių (600 x 600 mm, 12350 mm aukščio) ir apvalių (skersmuo – 600 mm). Taip pat pagaminta 7331 kv. m perdangos plokščių, kurių aukštis – 400–500 mm, ilgis – 12190–12960 mm.

UKMERGĖS GELŽBETONISVilniaus oro uosto nuotr.

„Pirmą kartą per visą 65-erių metų įmonės veiklos istoriją teko gaminti tokias sudėtingas kolonas, – pasakoja įmonės vadovas V.Pakulis. – Jų armavimo intensyvumas siekė iki 500 kg/kub. m, tad betonui kolonoje vietos liko labai mažai ir tai pareikalavo itin kruopštaus darbo bei tikslaus gamybos proceso. Gaminiams buvo keliami labai aukšti reikalavimai, kuriuos mums pavyko sėkmingai įgyvendinti. Didžiuojamės šiuo išskirtiniu projektu ir esame dėkingi „Eikos statybai“, kad pasirinko mūsų gamyklą.“

Nauja patirtis įmonės istorijoje ir karinės infrastruktūros objektai. Surenkamojo gelžbetonio gaminius įmonė tiekė karinės infrastruktūros pastatams Rukloje (rangovas – Turkijos įmonės filialas Lietuvoje) ir dalyvavo labai svarbiame, atsakingame ir didelės apimties Šiaulių karinio miestelio statybos projekte (projekto valdytojas „Eika“). Per pusmetį buvo pagaminta 2572,76 kv. m sieninių plokščių, 328,79 kub. m kolonų, 42,92 kub. m sijų, 1,86 kub. m laiptų maršų bei 2,36 kub. m laiptų aikštelių ir 1145,65 kv. m kiaurymėtųjų perdangos plokščių. Šiuo atveju tai nebuvo sudėtingi gaminiai, bet jiems taikyti aukštesni nei tradiciškai stiprio reikalavimai. Tokio pobūdžio objektų Lietuvoje nėra daug, todėl įmonė didžiuojasi galėdama prisidėti prie karinės infrastruktūros projektų įgyvendinimo.

Tvarumas – gamyba be atliekų ir pakartotinis panaudojimas

UKMERGĖS GELŽBETONIS tapo aktyviu tvaraus gamybos vystymo dalyviu. Dalį pajamų gaudama iš polistireninio putplasčio gamybos, įmonė dalyvauja Polistireninio putplasčio asociacijos (PPA) veikloje ir putplasčio atliekų surinkimo iniciatyvose – 2021 m. ji oficialiai tapo atliekų tvarkytoja. Įmonė iš objektų surenka ir priima atraižas, kurios yra apdirbamos specialia įranga – kompaktoriumi. Po apdorojimo atraižos perdirbamos ir naudojamos gaminant kitus gaminius.

UKMERGĖS GELŽBETONIS„Mums, kaip gamintojams, svarbu, kad šios atliekos ne patektų į sąvartynus, o būtų visiškai perdirbtos. Gamykloje taip pat dirbame be atliekų – visa grįžta į gamybos procesą“, – sako įmonės UKMERGĖS GELŽBETONIS vadovas V.Pakulis ir akcentuoja, kad PPA ir gamykla siekia tų pačių tikslų – polistireninio putplasčio atliekas sugrąžinti į žiedinę ekonomiką.

Gelžbetoninių gaminių atliekas įmonė taip pat panaudoja: jas sandėliuoja ir perdirba į betono skaldą, kuri naudojama įvairioms aikštelėms, kai kuriems keliams įrengti. Metalas išrenkamas ir priduodamas perdirbti. Įmonės reikmėms perkama vien žalia energija.

Diversifikavusi veiklas į polistireninio putplasčio ir gelžbetonio gamybą, įmonė įgijo konkurencinį pranašumą. Prieš beveik 30 metų pradėtas gaminti polistireninis putplastis yra paklausus dėl daugiabučių renovacijos ir vis augančių energinio efektyvumo reikalavimų. Surenkamojo gelžbetonio gaminiai populiarėja dėl augančių statybos tempų.

65-erių metų veiklos sukaktį minintis UKMERGĖS GELŽBETONIS į naują etapą žengia subalansavęs abi veiklas.

UKMERGĖS GELŽBETONIO nuotr.  
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...
nuotrauka
2023-09-05 12:47
Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas: šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo g. 27 kompleksą įeinančių objektų – Sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei vaikų darželio – techni...
nuotrauka
2023-09-05 10:08
AB HISK stebėtojų taryba rugsėjo 4 d. išrinko naują nepriklausomą valdybos narį Aivarą Čičelį. Jis keičia iki šiol šias pareigas ėjusį Mindaugą Jusių.
nuotrauka
2023-08-31 09:26
Vilniaus centre erdviose ir moderniose patalpose veikiantis „Erudito Licėjus“ šiemet mokslo metus pradeda atidarydamas naująjį korpusą. 6 aukštų „Erudito Licėjaus“ korpusas atidarytas šalia pirmojo mokyklos pastato, nuo rugsėjo 1-osios mokykloje mokysis virš 600 vaikų. Iš viso mokyklą galės lankyti ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas