2024 birželio 17 d. pirmadienis, 22:48
Reklama  |  facebook

UKMERGĖS GELŽBETONIUI 65-eri. Subalansavusi polistireninio putplasčio ir gelžbetonio gaminimo procesą, įmonė rengiasi naujam etapui

2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir dabar įmonei generuoja pusę pajamų.
nuotrauka
UKMERGĖS GELŽBETONIO nuotr.


Minimos įmonės
Ukmergės gelžbetonis, AB
Eikos statyba, UAB
Eika, UAB
PPA (Polistireninio putplasčio asociacija),

„Nors įmonė vadinasi UKMERGĖS GELŽBETONIS, šių gaminių gaminome kur kas mažiau negu polistireninio putplasčio. Situacija kardinaliai ėmė keistis prieš 5 metus, kuomet intensyvėjant statyboms buvo ieškoma greitesnių statybos būdų, – sako Vaclovas Pakulis, bendrovės „Ukmergės gelžbetonis“, mininčios 65-erių metų veiklos sukaktį, generalinis direktorius. – Surenkamojo gelžbetonio gaminių paklausa namų rinkoje augo lėtai, bet mums atsivėrė Skandinavija: Švedijoje tuo metu apie 90 proc. pastatų jau buvo statomi iš surenkamojo gelžbetonio. Todėl jau greitai Skandinavijoje parduodavome apie 30 proc. savo gaminių.“

Išaugus gelžbetoninių gaminių paklausai, įmonė atsisakė nenašių gamybos linijų, ėmė diegti naujas, kurios leido žymiai padidinti savo pajėgumus: UKMERGĖS GELŽBETONIS tapo rimta surenkamojo gelžbetonio gaminių rinkos žaidėja.

Gaminių asortimente – visi gelžbetonio gaminiai įvairios paskirties pastatams

UKMERGĖS GELŽBETONIO specializacija – gelžbetonio gaminiai įvairios paskirties pastatams. Gaminių asortimente – visi gelžbetonio gaminiai gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties statiniams: gelžbetoninės vienasluoksnės ir trisluoksnės sieninės plokštės surenkamųjų pastatų statybai, įvairūs laiptų elementai, konstrukciniai balkonų elementų sprendiniai su šilumos izoliacijos intarpais, kolonos, sijos, sąramos. Įmonė yra ir viena iš didžiausių Lietuvoje kiaurymėtųjų perdangos plokščių gamintojų.

UKMERGĖS GELŽBETONIS VACLOVAS PAKULIS

„Nors įmonė vadinasi UKMERGĖS GELŽBETONIS,
šių gaminių gaminome kur kas mažiau
negu polistireninio putplasčio.
Situacija kardinaliai ėmė keistis prieš 5 metus,
kuomet intensyvėjant statyboms
buvo ieškoma greitesnių statybos būdų“, –
sako Vaclovas PAKULIS,
bendrovės „Ukmergės gelžbetonis“,
mininčios 65-erių metų veiklos sukaktį,
generalinis direktorius.

UKMERGĖS GELŽBETONIS

 

 

 

Sienų plokštės gaminamos su kanalais inžineriniams tinklams, o trisluoksnės – su šilumos izoliacijos sluoksniu. Sienų plokštės gali būti pagamintos lygiu arba reljefiniu paviršiumi. UKMERGĖS GELŽBETONIO plokštės su ypatinga reljefine apdaila panaudotos ir viename iš įspūdingiausių pastarojo meto pastatų – Panevėžyje pastatytame Stasio Eidrigevičiaus menų centro fasade. Šiam projektui įmonė taip pat gamino perdangos plokštes, laiptus ir kitus gelžbetoninius elementus.

Gamykloje pagaminti laiptatakiai ir jų aikštelės yra lygaus arba teraco paviršiaus, todėl ir šiems gaminiams retai benaudojama papildoma apdaila.

UKMERGĖS GELŽBETONIS„Surenkamojo gelžbetonio gaminių tendencija aiški – statytojai vis daugiau ieško išbaigtų gaminių. Nors šiemet procesą kiek pristabdė neaiški padėtis rinkoje ir dėl to kiek sumažėjusi paklausa, mes laukiame palankesnės situacijos ir imsimės išbaigtos apdailos“, – sako V.Pakulis.

Dėl įtampų rinkoje pasikeitė ir eksporto apimtys: prieš 2–3 metus UKMERGĖS GELŽBETONIS užsienio rinkose parduodavo apie 30 proc. surenkamojo gelžbetonio gaminių, o pastaruoju metu eksportuoja tik apie 10 proc. Tačiau stebimas surenkamojo gelžbetonio gaminių poreikio augimas namų rinkoje.

Investicijos į naujas technologijas atveria ir naujų galimybių

Sienines surenkamąsias viensluoksnes ir trisluoksnes plokštes įmonė pradėjo gaminti apie 2017–2018 m. Įsigyta tuomet aukščiausių standartų suomiška gamybos įranga sudarė galimybes kokybiškai gaminti sienų, kolonų elementus, sijas. Investicijos trečdaliu padidino pardavimus ir tiek pat išaugino eksportą. Pernai įmonė įsigijo dar modernesnę įrangą, kuri automatizavo daugelį perdangos plokščių gamybos procesų, užtikrindama aukštesnę kokybę, didesnį našumą, eliminuodama žmogiškąsias klaidas ir mažindama būtiną darbuotojų skaičių.

UKMERGĖS GELŽBETONISKiaurymėtųjų perdangos plokščių gamybą galima automatizuoti ir robotizuoti, o surenkamųjų gaminių gamyba yra kur kas sudėtingesnė, reikalaujanti daugiau ir aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų. Todėl esant neaiškiai dabartinei rinkos situacijai, įmonei svarbu išlaikyti parengtus specialistus.

Nauja įmonės patirtis – sudėtingos kolonos ir karinė infrastruktūra

Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo projektas UKMERGĖS GELŽBETONIUI buvo vienas iš itin svarbių, nestandartinių darbų. Generalinio rangovo „Eikos statyba“ užsakymu įmonė gamino kolonas, laiptų elementus ir kiaurymėtąsias perdangos plokštes.

Ukmergėje buvo pagaminta beveik 330 kub. m kolonų: keturkampių (600 x 600 mm, 12350 mm aukščio) ir apvalių (skersmuo – 600 mm). Taip pat pagaminta 7331 kv. m perdangos plokščių, kurių aukštis – 400–500 mm, ilgis – 12190–12960 mm.

UKMERGĖS GELŽBETONISVilniaus oro uosto nuotr.

„Pirmą kartą per visą 65-erių metų įmonės veiklos istoriją teko gaminti tokias sudėtingas kolonas, – pasakoja įmonės vadovas V.Pakulis. – Jų armavimo intensyvumas siekė iki 500 kg/kub. m, tad betonui kolonoje vietos liko labai mažai ir tai pareikalavo itin kruopštaus darbo bei tikslaus gamybos proceso. Gaminiams buvo keliami labai aukšti reikalavimai, kuriuos mums pavyko sėkmingai įgyvendinti. Didžiuojamės šiuo išskirtiniu projektu ir esame dėkingi „Eikos statybai“, kad pasirinko mūsų gamyklą.“

Nauja patirtis įmonės istorijoje ir karinės infrastruktūros objektai. Surenkamojo gelžbetonio gaminius įmonė tiekė karinės infrastruktūros pastatams Rukloje (rangovas – Turkijos įmonės filialas Lietuvoje) ir dalyvavo labai svarbiame, atsakingame ir didelės apimties Šiaulių karinio miestelio statybos projekte (projekto valdytojas „Eika“). Per pusmetį buvo pagaminta 2572,76 kv. m sieninių plokščių, 328,79 kub. m kolonų, 42,92 kub. m sijų, 1,86 kub. m laiptų maršų bei 2,36 kub. m laiptų aikštelių ir 1145,65 kv. m kiaurymėtųjų perdangos plokščių. Šiuo atveju tai nebuvo sudėtingi gaminiai, bet jiems taikyti aukštesni nei tradiciškai stiprio reikalavimai. Tokio pobūdžio objektų Lietuvoje nėra daug, todėl įmonė didžiuojasi galėdama prisidėti prie karinės infrastruktūros projektų įgyvendinimo.

Tvarumas – gamyba be atliekų ir pakartotinis panaudojimas

UKMERGĖS GELŽBETONIS tapo aktyviu tvaraus gamybos vystymo dalyviu. Dalį pajamų gaudama iš polistireninio putplasčio gamybos, įmonė dalyvauja Polistireninio putplasčio asociacijos (PPA) veikloje ir putplasčio atliekų surinkimo iniciatyvose – 2021 m. ji oficialiai tapo atliekų tvarkytoja. Įmonė iš objektų surenka ir priima atraižas, kurios yra apdirbamos specialia įranga – kompaktoriumi. Po apdorojimo atraižos perdirbamos ir naudojamos gaminant kitus gaminius.

UKMERGĖS GELŽBETONIS„Mums, kaip gamintojams, svarbu, kad šios atliekos ne patektų į sąvartynus, o būtų visiškai perdirbtos. Gamykloje taip pat dirbame be atliekų – visa grįžta į gamybos procesą“, – sako įmonės UKMERGĖS GELŽBETONIS vadovas V.Pakulis ir akcentuoja, kad PPA ir gamykla siekia tų pačių tikslų – polistireninio putplasčio atliekas sugrąžinti į žiedinę ekonomiką.

Gelžbetoninių gaminių atliekas įmonė taip pat panaudoja: jas sandėliuoja ir perdirba į betono skaldą, kuri naudojama įvairioms aikštelėms, kai kuriems keliams įrengti. Metalas išrenkamas ir priduodamas perdirbti. Įmonės reikmėms perkama vien žalia energija.

Diversifikavusi veiklas į polistireninio putplasčio ir gelžbetonio gamybą, įmonė įgijo konkurencinį pranašumą. Prieš beveik 30 metų pradėtas gaminti polistireninis putplastis yra paklausus dėl daugiabučių renovacijos ir vis augančių energinio efektyvumo reikalavimų. Surenkamojo gelžbetonio gaminiai populiarėja dėl augančių statybos tempų.

65-erių metų veiklos sukaktį minintis UKMERGĖS GELŽBETONIS į naują etapą žengia subalansavęs abi veiklas.

UKMERGĖS GELŽBETONIO nuotr.  
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:40
Šiuo metu statomame naujajame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale – baigti saulės energijos modulių montavimo darbai. Saulės moduliai dengia 5 tūkst. kv. metrų plotą ant pastato stogo ir ateityje patenkins apie trečdalį viso naujojo išvykimo terminalo elektros poreikio.
nuotrauka
2024-06-17 10:34
Sostinės Naujamiestyje, buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko vietoje, oficialiai pradedamas didžiausio Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelio „Tech Zity Vilnius“ statybos. Pirmasis projekto etapas, apimantis 16,5 tūkst. kv. m ploto, duris atvers jau 2025 m. vasarą, o 75 proc. patalpų j...
nuotrauka
2024-06-14 10:55
Verslo parką „Business Garden Vilnius“ plėtojanti „Vastint Lithuania“ gavo leidimą projekto antrajam statybų etapui. Verslo parke Vilniuje iškils du biurų pastatai ir daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, bus įrengta ir daugiau viešųjų erdvių. Į darbuotojų patogumą orientuotų biurų paklausą š...
nuotrauka
2024-06-14 10:42
„Ruukki Construction“, priklausanti SSAB, pasirašė sutartį su kelionių bendrove „Experience Pyhä Oy“ dėl „Ruukki® Classic LowCarbon“ stogo dangos, pagamintos iš SSAB „Fossil-free™“ plieno, tiekimo investicinės bendrovės ekologinių atostogų vilų projektui Pyhätunturi, Suomijos Laplandijoje. Ateityje ...
nuotrauka
2024-06-11 11:46
„Omniva LT“ baigė pirmąjį naujo Kauno logistikos centro statybos darbų etapą – jame užbaigtas biuro patalpų įrengimas, čia dirbti persikėlė administracijos darbuotojai iš Kauno. 2400 kv. m ploto patalpose sukurtos ne tik modernios darbo vietos, bet ir darbuotojų laisvalaikio bei poilsio erdvės. Suku...
nuotrauka
2024-06-11 10:49
Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus ar naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saul...
nuotrauka
2024-06-10 10:32
Naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mindaugas Levickas. Jis tapo atsakingas už Lietuvos padalinio tolesnę verslo plėtrą, veiklos strategijos planavimą ir įgyvendinimą, finansų bei personalo valdymą.
nuotrauka
2024-06-10 08:04
Karo kontekste, pažangios technologijos tampa svarbiu faktoriumi. Termovizoriai – įranga, gebanti atvaizduoti šilumą infraraudonųjų spindulių spektre – viena tokių technologijų. Ši įranga ne tik leidžia kariams identifikuoti priešus ir jų judėjimą teritorijoje, bet ir apsaugo jų gyvybes, padeda numa...
nuotrauka
2024-06-07 13:26
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės" programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė sav...
nuotrauka
2024-06-07 10:54
SBA grupė, valdanti daugiau kaip 40 įmonių ir vienijanti 3 500 darbuotojų bendruomenę, personalo valdymą kelia į skaitmeninę sistemą „SAP SuccessFactors“.
nuotrauka
2024-06-07 09:56
Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ In...
nuotrauka
2024-06-06 12:38
Su finansiniais sunkumais susidurianti pastatų vidaus inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė „Alinita“, priklausanti „Panevėžio statybos tresto“ grupei, planuoja pradėti restruktūrizavimo procesą.
nuotrauka
2024-06-06 10:40
UAB „Translinija", bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development", imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 20...
nuotrauka
2024-06-05 14:50
Vienai iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“, kartu su investiciniais fondais plėtojančiai gyvenamosios paskirties projektus Vilniuje ir komercinės – Kaune, vadovauti pradeda Deimantė Laumytė. Prie įmonių grupės vairo stojus ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusiai verslo strate...
nuotrauka
2024-06-05 14:36
Šiemet praėjusių metų finansinę atskaitomybę laiku pateikė 103 882 bendrovės – tai penktadaliu (20,14 proc.) daugiau nei pernai (86 468). Nors savo 2023 m. rezultatus deklaravo daugiau įmonių, dalis sektorių patyrė pajamų mažėjimą palyginti su 2022 m., rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" analizė...
nuotrauka
2024-06-05 13:23
Stiklo gamyba yra ne tik itin svarbus Europos pramonės sektorius, bet ir vienas iš pagrindinių energijos vartotojų bei aplinkos teršėjų. Vien 2021 metais jis į aplinką išmetė 17 mln. tonų anglies dvideginio, daugiausia dėl iškastinio kuro deginimo. Galimą šios problemos sprendimą netrukus gali pasiū...
nuotrauka
2024-06-04 09:46
Lietuvoje ketvirtadalis smulkių įmonių įvardija, kad susiduria su sunkumais ieškant darbuotojų. Ką daryti, kad darbuotojų paieškos procesas smulkioms įmonėms būtų lengvesnis ir kaip joms išsiskirti kitų darbdavių gausoje, pasakoja Užimtumo tarnybos ir „Luminor“ banko ekspertės.
nuotrauka
2024-06-04 08:57
Didžiausia Lietuvoje ekstremalaus sporto erdvė po stogu „Banga Ramp Park“ duris atvers rugpjūtį. Paspirtukų, BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių sporto entuziastams skirtas 850 kv. m. rampų parkas įsikurs „SBA Urban“ plėtojamame projekte „Urban HUB“ šalia Ukmergės gatvės Avižieniuose, Vilniaus pašo...
nuotrauka
2024-06-04 08:51
Šiandien visame pasaulyje tvarumo klausimai tampa neatsiejama modernaus verslo dalimi. Dėl augančio vartotojų sąmoningumo ir tarptautinių teisinių reikalavimų, įmonės vis dažniau įdiegia tvarumo strategijas – Lietuvoje ši tendencija taip pat įgauna pagreitį.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas