2024 vasario 26 d. pirmadienis, 12:54
Reklama  |  facebook

V. Benkunskas atsakė į svarbiausius klausimus apie nacionalinio stadiono projektą

2024-02-09 09:19
Daugiafunkcio komplekso statybų projektas – itin kompleksiškas ir sudėtingas, todėl siekiant suteikti kuo daugiau aiškumo apie sostinei ir visai Lietuvai reikšmingą daugiafunkcį kompleksą, Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas atsako į 10 svarbiausių klausimų apie projektą, kurio dalis yra ir nacionalinis stadionas.
nuotrauka
Vilniaus meras Valdas Benkunskas, S. Žiūros nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Baltcap, UAB
„Darome viską, kad daugiafunkcio komplekso projektas būtų gyvybingas ir Vilnius galiausiai turėtų sostinei priderančias sporto, kultūros, renginių erdves bei papildomą socialinę infrastruktūrą. Siekiant visiško skaidrumo, ar projektas gali toliau judėti į priekį su šiais pakeitimais, galutinai spręs Vilniaus miesto Taryba vasario gale", – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Iš ko susideda daugiafunkcis kompleksas?

Daugiafunkcis kompleksas Šeškinėje susideda iš stadiono su sporto muziejumi viduje, kartu komplekso teritorijoje statoma ir papildoma infrastruktūra: tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, futbolo treniruočių aikštė su lengvosios atletikos apšilimo zona, 2 futbolo treniruočių aikštės. Taip pat sporto centras: krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salės ir kultūros centras su biblioteka, renginių ir konferencijų salėmis, 300 vietų vaikų darželis.

Kiek kainuos daugiafunkcis kompleksas?

Viso daugiafunkcio komplekso projektas kainuos 158,42 mln. Eur su PVM. Į šią kainą įeina: indeksuoti statybos darbai (su finansavimo kaštais), operavimo kaštai, kurie dalinasi per 22 metus, skolinimosi palūkanos, taip pat papildomi darbai. Tarybai siūloma stadione pridėti 3 tūkst. vietų taip stadioną išplečiant iki 18 tūkst. vietų ir sporto centre, kuriame šiuo metu numatytos 6 krepšinio aikštės treniruotėms, vietoje 4 aikštelių įrengti universalią 5 tūkst. vietų salę.

Kiek siūloma indeksuoti daugiafunkcio komplekso kainą?

27,98 mln. Eur

Už kurį laikotarpį indeksuojama suma?

Indeksacija pritaikyta nuo pasiūlymo pateikimo iki sutarties įsigaliojimo, t. y. nuo 2020 m. sausio mėn. iki 2022 m. liepos mėn. To laikotarpio kainos nebeatitinka dabartinės situacijos statybų sektoriuje – dėl COVID-19 pandemijos ir karo Ukrainoje, sukėlusių infliacijos krizę visoje Europoje, kainų augimas buvo didesnis nei numatyta. Statybos sąnaudų elementų kainų indeksas 2020 m. sausį siekė 113, 2022 m. liepą – 146 ir kyla toliau (dabar SSKI siekia 152).

Kodėl daugiafunkcio komplekso investicijos auga vos 2,37 mln. Eur?

Sutrumpinus mokėjimų terminą nuo 22 metų iki 2 metų bus sutaupomi 35,86 mln. Eur. Indeksavus projekto kainą ir įsigijus papildomus darbus investicijos išauga vos 2,37 mln. Eur.

Kaip Vilniaus miesto savivaldybė sumokės visą reikalingą sumą per 2 metus?

Dabartinė miesto finansinė padėtis ne tik leidžia skolintis daug geresnėmis sąlygomis, bet ir apskritai planuoti šią sumą padengti iš miesto investicinės programos. Tai leistų sumą išmokėti nesiskolinant.

Vilniaus m. savivaldybės iliustracija

Kodėl reikia didinti vietų skaičių stadione ir koreguoti sporto centrą?

Vietų skaičių stadione didinti iki 18 tūkst. reikia dėl jo konkurencingumo Lietuvoje ir Europoje. 14–15 tūkst. vietų stadionus jau turi Kaunas, Talinas, 10 tūkst. vietų stadioną – Ryga. Didesnis, 18 tūkst. vietų stadionas išskirtų Vilnių iš kitų panašių objektų Baltijos šalių regione, taip sukuriant konkurencinį pranašumą.

Be to, šiuo metu Vilniui labai trūksta universalios vidutinio dydžio erdvės sporto ir kultūros renginiams. „Jeep" arena talpina 2,5 tūkst. žiūrovų, „Compensa" koncertų salė – 2-3 tūkst. žmonių, o „Avia Solutions Group" arena – 10-13,5 tūkst. žiūrovų. Sporto centre numatoma universali arena turėtų 5 050 vietų ir užpildytų rinkoje esančią spragą, joje galėtų vykti tiek įvairios sporto varžybos, tiek kultūros renginiai.

Įrengus universalią areną sporto centre, objekte išliktų treniruočių aikščių kompleksas: dvi krepšinio treniruočių aikštės vietoje šešių, rankinio aikštė, bokso ir imtynių salė, sportinės ir meninės gimnastikos salės.

Tuo tarpu krepšinio treniruočių aikščių paklausą planuojama kompensuoti vykdant tokių aikščių plėtrą mažesniuose sklypuose, kur negalimas didesnio, renginiams pritaikymo objekto įrengimas. Per pastaruosius dvejus metus universalios sporto salės, tinkančios krepšinio treniruotėms, buvo įrengtos Pilaitės ir Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijose, Gabijos ir Žemynos progimnazijose, planuose – universalių sporto salių įrengimas Bajorų gimnazijoje, taip pat naujoje gimnazijoje Verkių seniūnijoje bei naujose progimnazijose Pavilnyje ir Perkūnkiemyje.

Vilniaus m. savivaldybėVilniaus m.
savivaldybės
iliustracija
 
Kodėl koncesininkas „BaltCap" neįvertino statybos kainų augimo rizikos ir pats nepadengia kainų padidėjimo?

Faktinis daugiafunkcio komplekso statybos kaštų augimas (pagal komercinius pasiūlymus iš rangovų) nuo pasiūlymo pateikimo 2020 m. sausį iki sutarties įsigaliojimo 2022 m. liepą pasiekė 40 proc., todėl koncesininkas nebegali įvykdyti projekto numatytomis lėšomis.

Anksčiau buvo žadėta, kad projektas nebrangs – kodėl brangsta?

Dėl COVID-19 pandemijos ir karo Ukrainoje, sukėlusių infliacijos krizę visoje Europoje, kainų augimas buvo didesnis nei numatyta. Statybos sąnaudų elementų kainų indeksas 2020 m. sausį siekė 113, 2022 m. liepą – 146 ir kyla toliau (dabar SSKI siekia 152).

Kadangi to laikotarpio kainos nebeatitinka dabartinės situacijos statybų sektoriuje, kainą būtina indeksuoti. Tai daroma remiantis Koncesijos sutarties priedo Rizikų matrica 1.7 p. ir Koncesijos sutarties 36.2.3 punktais. Jie numato, kad Sutarties nuostatas galima keisti, jeigu Sutarties pakeitimas yra būtinas esant visoms šioms sąlygoms: būtinybė atlikti pakeitimą atsirado dėl aplinkybių, kurių Suteikiančios institucijos veikdamos apdairiai negalėjo numatyti, pakeitimu nekeičiamas bendras Sutarties dalykas ir kiekvieno pakeitimo vertė neviršija 50 proc. pradinės Sutarties vertės.

Kodėl Vilniaus miesto savivaldybė iš naujo neskelbia konkurso?

Daugiafunkcio komplekso projekto statybos indeksavimas yra pigiausias ir greičiausias būdas sostinei turėti ne tik Nacionalinį stadioną, bet ir likusią infrastruktūrą, kuri miestui lygiai taip pat svarbi ir reikalinga.

Dėl didelės objekto apimties, vien projektavimo ir rangos darbų viešųjų pirkimų procedūros gali trukti daugiau nei trejus metus. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-02-26 11:30
Siekiant kokybiško laisvalaikio ir daugiau erdvių vaikams ir jaunimui, Klaipėdos miesto savivaldybės planuose – kasmet kompleksiškai sutvarkyti pasirinktą viešąją erdvę ir įrengti kelias vaikų žaidimo aikšteles.
nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2024-02-13 09:58
Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti konkurse dėl lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose statybos. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects“ projektą. Lengvaatlečiams skirtame projekte vienu metu galėtų treniruotis apie...
nuotrauka
2024-02-12 14:34
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiais metais didina dėmesį pasienio kelių ruožų infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai. Bendrovė pasirašė sutartį dėl kelio atnaujinimo darbų šalia Lazdijų pasienio punkto. Taip pat bus tvarkoma buvusio Lazdijų pasienio kontrolės punkto teritorija. Šiais metais ...
nuotrauka
2024-02-09 13:15
Daugelį metų pavojų pėstiesiems ir vairuotojams kėlusi keturšalė sankryža Ginkūnuose, Šiaulių rajone, dar šiemet bus rekonstruota į žiedinę. Darbai čia turėtų prasidėti jau kovo mėnesį. Sutarties vertė – 1,318 mln. eurų, darbai šioje sankryžoje turi būti atlikti per 7 mėnesius.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-09 09:49
Siekdama gerinti šilumos tiekimo kokybę, centralizuotai šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ tęsia nuoseklią šilumos tinklų rekonstrukciją, tad šiemet planuoja atnaujinti 6,24 km įvairaus skersmens vamzdynų visame bendrovės eksploatuojamame regione. Bendra investicijų vertė sieks apie 4,2 mln. e...
nuotrauka
2024-02-09 09:43
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir administracijos direktorių Adomą Bužinską, reikalaudamas informacijos apie sustabdytų statybos darbų, sutarties kainos indeksavimo ir statybos darbų pabaigimo termino nukėlimo teisėtumą.
nuotrauka
2024-02-08 12:41
Klaipėdos gatvėse remonto darbai aktyviai vyksta ir žiemą. Dėl temperatūros pokyčių atsirandantys asfalto pažeidimai – kasmetinė daugelio miestų ir rajonų problema. Siekiant užtikrinti eismo saugumą ir komfortą, Klaipėdoje pavasario nelaukiama ir duobės tvarkomos iškart. Kol neturima pakankamos karš...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse