2024 kovo 3 d. sekmadienis, 5:46
Reklama  |  facebook

Vilniaus aplinkos tvarkymas. Žada olandišką kokybę už lietuvišką kainą

2018-12-07 14:20
Viešąjį konkursą dėl bendrojo naudojimo teritorijų sanitarinio valymo ir želdinių priežiūros Vakariniame-1 objekte ir Pietiniame-rytiniame objekte laimėjęs Nyderlandų „Dolmans Landscaping Group“ ir UAB „VSA Vilnius“ bendrovių konsorciumas gruodžio 1 d. pradėjo vykdyti miesto tvarkymo darbus. Gruodžio 5 d. šalia Lazdynų seniūnijos visuomenei buvo pristatyta nauja, moderni miesto tvarkymo įranga.
nuotrauka
Visuomenei pristatyta nauja, moderni sostinės tvarkymo įranga. Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
VSA Vilnius, UAB
Vilniaus m. savivaldybė,
Dolmans Landscaping Group (Nyderlandai),
Nyderlandų bendrovės „Dolmans Landscaping Group“ atstovas Gerard Haven džiaugėsi, kad savivaldybė priėmė sprendimą atverti duris tvariems bei šiuolaikiškiems aplinkos priežiūros sprendimams, o konsorciumas sugebėjo pateikti argumentuotą pasiūlymą, kaip už lietuvišką kainą pasiekti olandišką kokybę.

„Plėtodami savo veiklą sutelkiame dėmesį į priemones, kurios padeda optimizuoti didelių teritorijų tvarkymo ir priežiūros procesus. Planuojame siųsti savo specialistus į Lietuvos sostinę – teiksime konsultacijas, rengsime teritorijų priežiūros paslaugų teikimo planus, mokysime ir konsultuosime vietinius darbuotojus, perduosime turimą gerąją praktiką ir veiklos organizavimo modelį“, - teigė G. Haven.
Jis pažymėjo ir keletą iššūkių, su kuriais tvarkant aplinką susiduriama Vilniaus mieste. Anot jo, vis dar pasitelkiama per daug rankų darbo – Olandijoje rankų darbas pasitelkiamas tik ten, kur jo atlikti neįmanoma specializuotomis mašinomis. Jo manymu, Vilniuje taip pat būtų galima patobulinti miesto aplinkos apželdinimą. Pavyzdžiui, šlaitus galima užsėti laukinių gėlių mišiniais – tada jiems reikėtų gerokai mažiau priežiūros, o miestas taptų spalvingesnis.
„VSA Vilnius“ plėtros vadovė Indrė Simaškė patvirtino, kad konsorciumas aplinką tvarkys vadovaudamasis geriausia Vakarų partnerių praktika. Bus naudojamos pažangios darbo priemonės ir technika – investicijos į modernias ir ekologiškas transporto priemones siekia 1,2 mln. eurų. Patys aplinkos priežiūros specialistai turės būti aukštesnės kvalifikacijos, mokėti valdyti įvairią techniką. Tai leis įmonei labiau mechanizuoti veiklą, pasitelkti mažiau darbuotojų ir jiems pasiūlyti geresnes darbo sąlygas.

„Aplinkos tvarkymo procesą iš karto organizuosime, vadovaudamiesi mūsų partnerių Vakaruose pasiteisinusia praktika, kai prižiūrint viešąsias erdves didesnis dėmesys tenka kokybei, o ne teikiamų paslaugų dažnumui – tai yra, darbai atliekami tada, kai tai reikalinga. Standarto taikymas leidžia ne tik kokybiškiau, bet ir pigiau teikti paslaugas. Kartu tai galimybė ir Vilniaus miestui - ne tik pasinaudoti geriausia praktika, bet ir sutaupyti“,- teigė I. Simaškė ir pridūrė, kad „VSA Vilnius“ netrukus pakvies seniūnijų atsakingus asmenis susipažinti su Skandinavijoje naudojamomis aplinkos priežiūros priemonėmis bei procesais.

Renginio pabaigoje „VSA Vilnius“ teritorijų priežiūros specialistas Saulius pristatė naują techniką – elektromobilį, savaeigį traktoriuką ir valymui skirtą traktorių.

„Šiandien mes esame Lazdynuose – teritorijoje, už kurios priežiūrą mes atsakingi. Smagu, kad galėsiu tiesiogiai prisidėti prie miesto gražinimo. Šio modernios priemonės mums dirbi efektyviai ir geriau pasirūpinti miesto viešosiomis erdvėmis“, - teigė jis.  
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-03-01 13:00
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) šią savaitę konsultavo Klaipėdos rajono savivaldybės atstovus miestų planavimo klausimais bei supažindino su gerosiomis sostinės praktikomis. Savivaldybės atstovams, kartu su jos vyriausiuoju architektu, SSVA šią savaitę taip pat aprodė Vilniaus Paupio ra...
nuotrauka
2024-02-29 09:59
Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino Daugiafunkcio komplekso projekto pakeitimus ir pritarė siūlomam kainos indeksavimui bei papildomų darbų įsigijimui. Taip pat pritarta siūlymui sutrumpinti mokėjimo grafiką, siekiant sumažinti skolinimosi palūkanų dydį.
nuotrauka
2024-02-28 17:27
Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė apygardos teismo nuosprendį – nenustatė, kad buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas pripažįsta savo kaltę ir nuoširdžiai gailisi, ir už kyšininkavimą jam paskyrė 5 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią, atsižvelgęs į prokuroro ...
nuotrauka
2024-02-28 17:17
Pirmoji dainykla duris vilniečiams atvers pavasarį. Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė antrosios dainyklos patalpų nuomos konkursui. Daugiau kaip 7 metams bus išnuomotos daugiau nei 400 kv. m. paviljonas, esantis Pylimo gatvėje.
nuotrauka
2024-02-28 15:51
Prieš dvejus metus Vilniuje buvo pradėtas kurti virtualus miesto judumo žemėlapis, kuris padės dar tiksliau stebėti miesto pulsą ir atlikus duomenų analizes, spręsti miesto infrastruktūros problemas. Visomis sistemos galimybėmis Vilniaus miesto planuotojai ir viešojo transporto administratoriai prad...
nuotrauka
2024-02-27 09:13
Jeigu netoli namų pasigendate gerų kelių, pramogų vietų ar kitų patogumų – esate ne vieni. Naujausia „Luminor“ banko užsakymu atlikta apklausa rodo, kad net pusė Lietuvos gyventojų ne iki galo patenkinti savo gyvenamosiomis apylinkėmis. Vis dėlto, rečiau besikraustantys žmonės apie savo gyvenvietes ...
nuotrauka
2024-02-27 09:07
Nuo šių metų valstybinė žemė miestuose ir miesteliuose patikėjimo teise perduota valdyti savivaldybėms. Joms patikėta teisė sudaryti valstybinės žemės nuomos, panaudos sandorius, priimti administracinius sprendimus, susijusius su patikėjimo teisės įgyvendinimu. Šių naujų valstybinės žemės patikėtini...
nuotrauka
2024-02-26 11:30
Siekiant kokybiško laisvalaikio ir daugiau erdvių vaikams ir jaunimui, Klaipėdos miesto savivaldybės planuose – kasmet kompleksiškai sutvarkyti pasirinktą viešąją erdvę ir įrengti kelias vaikų žaidimo aikšteles.
nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse