2022 gegužės 28 d. šeštadienis, 11:30
Reklama  |  facebook

Vilniaus aplinkos tvarkymas. Žada olandišką kokybę už lietuvišką kainą

2018-12-07 14:20
Viešąjį konkursą dėl bendrojo naudojimo teritorijų sanitarinio valymo ir želdinių priežiūros Vakariniame-1 objekte ir Pietiniame-rytiniame objekte laimėjęs Nyderlandų „Dolmans Landscaping Group“ ir UAB „VSA Vilnius“ bendrovių konsorciumas gruodžio 1 d. pradėjo vykdyti miesto tvarkymo darbus. Gruodžio 5 d. šalia Lazdynų seniūnijos visuomenei buvo pristatyta nauja, moderni miesto tvarkymo įranga.
nuotrauka
Visuomenei pristatyta nauja, moderni sostinės tvarkymo įranga. Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
VSA Vilnius, UAB
Vilniaus m. savivaldybė,
Dolmans Landscaping Group (Nyderlandai),
Nyderlandų bendrovės „Dolmans Landscaping Group“ atstovas Gerard Haven džiaugėsi, kad savivaldybė priėmė sprendimą atverti duris tvariems bei šiuolaikiškiems aplinkos priežiūros sprendimams, o konsorciumas sugebėjo pateikti argumentuotą pasiūlymą, kaip už lietuvišką kainą pasiekti olandišką kokybę.

„Plėtodami savo veiklą sutelkiame dėmesį į priemones, kurios padeda optimizuoti didelių teritorijų tvarkymo ir priežiūros procesus. Planuojame siųsti savo specialistus į Lietuvos sostinę – teiksime konsultacijas, rengsime teritorijų priežiūros paslaugų teikimo planus, mokysime ir konsultuosime vietinius darbuotojus, perduosime turimą gerąją praktiką ir veiklos organizavimo modelį“, - teigė G. Haven.
Jis pažymėjo ir keletą iššūkių, su kuriais tvarkant aplinką susiduriama Vilniaus mieste. Anot jo, vis dar pasitelkiama per daug rankų darbo – Olandijoje rankų darbas pasitelkiamas tik ten, kur jo atlikti neįmanoma specializuotomis mašinomis. Jo manymu, Vilniuje taip pat būtų galima patobulinti miesto aplinkos apželdinimą. Pavyzdžiui, šlaitus galima užsėti laukinių gėlių mišiniais – tada jiems reikėtų gerokai mažiau priežiūros, o miestas taptų spalvingesnis.
„VSA Vilnius“ plėtros vadovė Indrė Simaškė patvirtino, kad konsorciumas aplinką tvarkys vadovaudamasis geriausia Vakarų partnerių praktika. Bus naudojamos pažangios darbo priemonės ir technika – investicijos į modernias ir ekologiškas transporto priemones siekia 1,2 mln. eurų. Patys aplinkos priežiūros specialistai turės būti aukštesnės kvalifikacijos, mokėti valdyti įvairią techniką. Tai leis įmonei labiau mechanizuoti veiklą, pasitelkti mažiau darbuotojų ir jiems pasiūlyti geresnes darbo sąlygas.

„Aplinkos tvarkymo procesą iš karto organizuosime, vadovaudamiesi mūsų partnerių Vakaruose pasiteisinusia praktika, kai prižiūrint viešąsias erdves didesnis dėmesys tenka kokybei, o ne teikiamų paslaugų dažnumui – tai yra, darbai atliekami tada, kai tai reikalinga. Standarto taikymas leidžia ne tik kokybiškiau, bet ir pigiau teikti paslaugas. Kartu tai galimybė ir Vilniaus miestui - ne tik pasinaudoti geriausia praktika, bet ir sutaupyti“,- teigė I. Simaškė ir pridūrė, kad „VSA Vilnius“ netrukus pakvies seniūnijų atsakingus asmenis susipažinti su Skandinavijoje naudojamomis aplinkos priežiūros priemonėmis bei procesais.

Renginio pabaigoje „VSA Vilnius“ teritorijų priežiūros specialistas Saulius pristatė naują techniką – elektromobilį, savaeigį traktoriuką ir valymui skirtą traktorių.

„Šiandien mes esame Lazdynuose – teritorijoje, už kurios priežiūrą mes atsakingi. Smagu, kad galėsiu tiesiogiai prisidėti prie miesto gražinimo. Šio modernios priemonės mums dirbi efektyviai ir geriau pasirūpinti miesto viešosiomis erdvėmis“, - teigė jis.  
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-05-27 13:59
Rekonstruotas Druskininkų centre, vaizdingoje Nemuno ir Ratnyčios upių santakoje esantis lenktas tiltelis ir jo prieigos.
nuotrauka
2022-05-27 10:21
Geriausias gyventojų verslumo ir verslo konkurencingumo rodiklis 2020 m. tarp visų šalies savivaldybių buvo Vilniaus m., Neringos ir Klaipėdos m. savivaldybėse. 2013-2020 m. gyventojų verslumo ir verslo konkurencingumo rodikliai sparčiausiai gerėjo kaimiškose savivaldybėse, o vertinant atskiras savi...
nuotrauka
2022-05-27 09:29
Sostinės Naujamiestis jau spėjo tapti vienu patraukliausių rajonų investuotojams dėl patogios lokacijos, kur buvusios pramoninės teritorijos virsta gyvenamosiomis ir verslo erdvėmis, o ant Tauro kalno duris atvers moderni kultūros erdvė. Daugiau gyvybės atsiranda ir dar arčiau gyventojų – šįvakar be...
nuotrauka
2022-05-26 17:03
Klaipėdoje numatomas naujas sporto ir laisvalaikio kompleksas. Tokį objektą mieste pirmą kartą ketinama statyti viešosios ir privačios partnerystės (koncesijos) būdu.
nuotrauka
2022-05-26 09:38
Iki 2026-ųjų vidurio sostinėje bus sutvarkyta unikali žydų (litvakų) sakralinė vieta – Vilniaus Didžioji sinagoga. Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė ir Geros valios fondas pasirašė sinagogos įamžinimo memorandumą.
nuotrauka
2022-05-25 18:38
Iš pagrindų atnaujintoje Vilniaus gatvėje rangovai pradėjo pagrindinio pėsčiųjų tako grindinio klojimą. Kauno savivaldybei pasiekus kompromisą su Kultūros paveldo departamentu, vieną seniausių susisiekimo arterijų mieste po kapitalinio remonto dengs autentiškų nugludintų ir tašytų akmenų derinys.
nuotrauka
2022-05-25 10:38
Lankydamasis Alytuje, susisiekimo ministras Marius Skuodis su miesto meru Nerijumi Cesiuliu ir savivaldybės atstovais aptarė regiono kelių tvarkymo ir priežiūros klausimus. Siekiant gerinti valstybei svarbių vietinės reikšmės kelių būklę, susisiekimo komunikacijoms Ulonų, Pulko, Santaikos gatvėse Al...
nuotrauka
2022-05-24 09:46
Vilniaus miesto savivaldybė Aplinkos ministerijai siūlo peržiūrėti esamą renovacijos modelį, siekiant išspręsti dėl išaugusių statybos rangos darbų kainų stringančių konkursų problemą.
nuotrauka
2022-05-20 05:51
Šnipiškės toliau atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvivo gatvių šiandien šventiškai atidaryta nauja beveik kilometro ilgio Kernavės gatvė. Gatvė įrengta rūpinantis, kad ji būtų patogi, saugi, žalia, gyva, kaimyniška, jauki.
nuotrauka
2022-05-19 12:43
Lietuvoje toliau mažėjant registruotam nedarbui, kai kuriuose regionuose stebimas netolygus jo kitimas. Balandį šie rodikliai mažėjo 45 iš 60 savivaldybių, 8 – nepakito, o 7 – augo. Didžiausias mažėjimas fiksuotas Joniškio rajone (1 proc. punkto). Šiuo metu jis siekia 9,7 proc. ir, palyginti su tuo ...
nuotrauka
2022-05-18 08:51
Po pateikimo Seimas pritarė Aplinkos ministerijos parengtam įstatymų pakeitimų paketui, kuris leis pradėti valstybinės žemės valdymo ir naudojimo reformą. Jos tikslas – atskirti sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo kontrolės funkcijas, taip sukuriant aiškų ir skaidrų valstybinės žemės valdymo ir naudo...
nuotrauka
2022-05-16 15:00
Įvairios kabelių, laidų, vamzdžių zonos Lietuvoje driekiasi tūkstančius kilometrų, jos užima žymią miestų dalį. Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva jau kelios įvairių apsaugos zonų priežiūrą reglamentuojančios ir vykdančios institucijos peržiūri jose galiojančius draudimus.
nuotrauka
2022-05-12 13:50
Seimas pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisoms, kuriomis patikslintos kremavimo veiklos licencijavimo nuostatos, pašalinančios korupcijos riziką, ištaisytos ekshumavimo reglamentavimo spragos. Be to, savivaldybės nebegalės imti mokesčio už kolumbariumo ni...
nuotrauka
2022-05-12 13:29
Šį pavasarį Vilnius pristato naujas vejų priežiūros taisykles, pagal kurias mieste vyraus natūralios pievos ir savaime želiantys augalai. Atsisakant šienavimo ten, kur jis nėra būtinas, daugelyje miesto vietų kursis natūralios gamtos oazės, padedančios gyventi jaukiau ir tvariau.
nuotrauka
2022-05-12 07:33
Druskininkų savivaldybė paskelbė vieno svarbiausių Druskininkų traukos objektų – uždaros slidinėjimo trasos „Snow Arena“ ir jai priskirto valstybinės žemės sklypo – pardavimo aukcioną.
nuotrauka
2022-05-11 15:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino UAB „Lakrima“ skundą atsakovei Vilniaus rajono savivaldybės tarybai dėl nepritarimo krematoriumo įrengimui Vilniaus rajone, Rukainių seniūnijoje.
nuotrauka
2022-05-10 15:43
Naujosios Vilnios seniūnijoje planuojama Džiaugsmo gatvės rekonstrukcija, dėl kurios sprendinių projektuotojai netrukus kvies gyventojus į viešą konsultaciją.
nuotrauka
2022-05-06 10:06
Druskininkuose startavo projektas „Druskininkai – be ribų“, kuriuo siekiama įvertinti, kiek Druskininkai yra draugiški neįgaliesiems, bei nustatyti tobulintinus kurorto aspektus turistų ir vietos gyventojų su negalia atžvilgiu.
nuotrauka
2022-05-05 11:37
Pagal bendrą gyvenimo kokybę Vilnius 2013–2020 m. stabiliai užėmė pirmą vietą. Tarp 5-ių geriausiai įvertintų savivaldybių per visą laikotarpį buvo Klaipėdos bei Kauno miestai, tačiau atskirose srityse didžiuosius miestus pralenkė mažesnės savivaldybės, pavyzdžiui, viešoji infrastruktūra geriausiai ...
nuotrauka
2022-05-05 06:20
Vyriausybė pritarė įstatymų pakeitimams, kurie leis pradėti ilgai lauktą reformą – valstybinės žemės valdymą 103 Lietuvos miestuose patikėjimo teise perduoti 60 savivaldybių. Savivaldybių teisė valdyti jų teritorijose esančią žemę yra Vakarų Europos standartas, kurio turi siekti ir Lietuva.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...