2023 rugsėjo 28 d. ketvirtadienis, 4:36
Reklama  |  facebook

„YIT Lietuva“ II metų ketvirtį pardavė 40 butų: planuoja didinti pasiūlą

2022-07-08 10:08
Nors infliacija, sutrikimai tiekimo grandinėse ir geopolitinės įtampos į šalies didmiesčių būsto rinką įnešė šiek tiek sumaišties, kokybiško būsto paklausa išlieka didelė, o pirkėjai aktyviai ieško jų poreikius atitinkančių butų. Tą rodo tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ II šių metų ketvirčio būsto pardavimų duomenys – bendrovė balandį, gegužę ir liepą pardavė 40 butų – maždaug 43 proc. visų per šį laikotarpį rinkai pasiūlytų savo būstų.
nuotrauka
YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB

Nuo metų pradžios bendrovė iš viso pardavė 97 butus. Nors šie skaičiai, lyginant su būsto rinkos rekordų paženklintais 2021 metais, yra gerokai kuklesni, tačiau tai daugiausiai atspindi naujų būstų pasiūlos augimo stabtelėjimą, o ne pirkėjų vangumą.

Aktyvesni būsto pardavimai ir toliau fiksuojami Vilniuje, nors Kaunas atsilieka nedaug. Sostinėje „YIT Lietuva“ savo vystomame „Naujojo Skanseno“ kvartale II metų ketvirtį pardavė 22 butus. Per tą patį laikotarpį „Piliamiesčio“ kvartale Kaune parduota 18 butų.

YIT LIETUVAKaip sako „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas, cituojamas įmonės pranešime, Lietuvos būsto rinka išlieka aktyvi, o net ir kylančios palūkanų normos bei toliau aukštyn kopianti būsto kainų kreivė pirkėjų noro įsigyti būstą nemažina. Tiesa, K. Vanagas pažymi, kad gyventojai tampa reiklesni būsto kokybei – augant būsto kainoms už mokamą sumą norima gauti maksimalią vertę.

„Iššūkių būsto ir bendrai NT rinkoje, be abejo, padaugėjo, tačiau jie daugiausiai yra susiję su išaugusiu neapibrėžtumu planuojant ir įgyvendinant naujus projektus, o ne paklausos mažėjimu. Matome, kad patraukliausi būsto projektai ir toliau sulaukia didelio susidomėjimo. Kartais gyventojai netgi patys teiraujasi apie būsimus etapus jau vystomuose kvartaluose, o taip pat toliau perka būstus iš brėžinių – jei tik projektas atitinka pirkėjų lūkesčius lokacijos ir kokybės požiūriu“, – cituojamas K. Vanagas.

K. Vanago teigimu, nepaisant visų iššūkių, „YIT Lietuva“ šiemet įgyvendins naujus projektus, o iš viso planuoja pradėti statyti 416 naujų butų. Nuo metų pradžios jau startavo 141 buto statybos, o antroje 2022 metų pusėje numatyta pradėti statyti dar 275 butų.

Vilniuje du naujus namus planuojama pradėti statyti Šnipiškėse – šalia finansinio sostinės centro – bendrovės vystomame „Naujojo Skanseno“ kvartale. Metų pabaigoje naujo daugiabučio statybas planuojama pradėti ir netoli Vakarinio Vilniaus aplinkkelio esančiame sklype Viršuliškėse. Be to, rudenį turėtų startuoti pardavimai šiuo metu įgyvendinamo „Matau Vilnių“ projekto IV-ajame etape.

Kaune bendrovė planuoja dar aktyvesnę plėtrą. Čia „YIT Lietuva“ jau pradėjo statybas netoli Kauno centro esančioje Aleksoto dalyje įsigytame rekordinio – 10 ha – ploto sklype. Butus pirmajame naujo kvartalo name planuojama pradėti pardavinėti jau šį rudenį. Bendrovė taip pat tęsia viena patraukliausių vietų gyventi Kaune tapusio „Piliamiesčio“ kvartalo plėtrą. Rudenį čia planuojama pradėti ir naujų namų statybas.

„Lietuvos didmiesčių būsto rinkoje ir toliau matome augimo galimybes. Didėjančios palūkanų normos gali tapti rinką subalansuojančiu veiksniu bei kiek perskirstyti būstą gyvenimui ir investicijai įsigyjančių gyventojų dalis. Visgi esminės įtakos būsto paklausos dinamikai tai greičiausiai neturės. Nemažėjanti paklausa, atsiliekanti pasiūla ir augantys statybų kaštai ir toliau lems būsto kainų augimą – galbūt tik ne tokį spartų, kokį matėme pastaraisiais metais“, – cituojamas K. Vanagas. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinkaObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-27 07:20
Dėl ydingos verslo aplinkos, viešųjų pirkimų praktikos, politikų baimės imtis sprendimų stringa projektai, griūva įmonių planai. Nors politikai deklaruoja mažinantys administracinę naštą verslui, statybos įmonės verčiamos vykdyti joms nebūdingas veiklas, kiekviename konkurse vis iš naujo įrodinėti, ...
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 08:36
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), kuriai šiemet suėjo 30 metų, veikloje. Įmonės vadovas Viktoras Voroncovas sako, kad tapusi įtakinga, LSA turi žengti dar toliau – jungti kuo daugiau statybininkų: ne tik statybos ir susijusias įmones...
nuotrauka
2023-09-25 16:39
Rugsėjo 22d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje atidarytos rekonstruotos kareivinės. Kareivinių rekonstrukcijai buvo skirta 2,7 mln. eurų, darbus atliko UAB „Statrama“. Rekonstruotose kareivinėse galės tarnauti ir gyventi apie 200 karių.
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas