2020 liepos 10 d. penktadienis, 11:34
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

25 metus neįteisinus turo, Kėdainių rajono savivaldybei teko kreiptis į teismą

2020-05-25 08:36
Kėdainių rajono savivaldybė trumpiau nei per metus sugebėjo įrodyti savo nuosavybės teises ir Kauno apylinkės teismo sprendimu atgauti valstybės saugomas nekilnojamąsias kultūros vertybes – du pastatus pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje.
nuotrauka
Kėdainių r. sav. (FB) iliustr.


Minimos įmonės
Kėdainių r. savivaldybė,
Kėdainių butai, UAB
Kėdainių rajono savivaldybės vadovai, kaip rašoma savivaldybės pranešime, 2019 metų pavasarį savivaldybės valdomoje bendrovėje „Kėdainių butai“ rado neįtikėtiną situaciją. Valstybinės įmonė Turto bankas jau buvo paskelbęs nuomos konkursą dviem pastatams, esantiems pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje – Smilgos g. 9 ir Didžioji g. 22A. Pastarasis pastatas be to, kad yra saugomas valstybės, dar patenka į Kėdainių senamiesčio bei Senojo miesto vietos teritorijas. Procesas civilinėje byloje buvo atnaujintas 2019 metų lapkričio 20 dieną. Svarstant bylą pagaliau įrodyta, kad abu pastatai teisėtai priklauso savivaldybės valdomai bendrovei UAB „Kėdainių butai“.

Visą šį procesą koordinavęs Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas neabejojo, kad pavyks įrodyti nuosavybės teises, tačiau reikėjo pastangų ir laiko. Įsigilinus į susiklosčiusią situaciją, nedelsiant buvo imtasi teisinių priemonių. Teismui pateikus visus atsakingai surinktus dokumentus, buvo įrodyta, kad pastatai priklauso Kėdainių rajono savivaldybės valdomai įmonei. To nebuvo pavykę padaryti visus 25 metus.

„Situacija buvo susiklosčiusi beviltiškai. Tie pastatai 25 metus buvo ir yra mūsų pastatai, tačiau jų vos nepraradome per visišką aplaidumą. Nė vienam buvusiam vadovui laiku neįregistravus turto VĮ Registrų centre, LR Vyriausybė savo nutarimu juos perdavė Turto bankui“. Su tokia situacija mes nesitaikstėme. Niekas nebūtų supratęs mūsų, jei būtume nemėginę atgauti savo rajono turto“, − pranešime cituojamas Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas.

Rūpesčiai dėl bendrovės „Kėdainių butai“ turto tęsėsi beveik ketvirtį amžiaus. 1995 metų vasarą Kėdainių valstybinę butų ūkio įmonę nusprendus reorganizuoti į uždarąją akcinę bendrovę „Kėdainių butai“, anksčiau valstybei priklausęs įmonės turtas buvo padalytas į akcijas. Bendrovės akcijos savivaldybės nuosavybėn buvo perduotos 1996 m. rugsėjo 20 d. Visas turėtas turtas, taip pat ir minėti du pastatai tapo bendrovės nuosavybe ir atsidūrė bei iki šiol buvo ir yra bendrovės įstatinio kapitalo dalis. Pastatai yra administracinės paskirties, juose įsikūręs bendrovės biuras. Nors visus šiuos metus įmonės už šiuos pastatus mokėjo nekilnojamojo turto bei žemės mokesčius, tačiau per tiek metų neatlikus kitų reikalingų veiksmų, galiausiai, 2019 m. kovo 20 d. Vyriausybės nutarimu du pastatai buvo perduoti VĮ Turto bankui patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti. Juos buvo galima nuomoti ir net parduoti.

Šių metų gegužės 21 dieną Kauno apylinkės teismas pripažino UAB „Kėdainių butai“ nuosavybės teises į du pastatus, esančius Kėdainių mieste, Didžioji g. 22A ir Smilgos g. 9. Sprendimas gali būti skundžiamas. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Teismas, NT rinka



Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-07-10 10:53
Visuomenės vertinimui darkart keliauja savivaldybės kartą jau atmesti daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektiniai pasiūlymai. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pateikė juos viešinti, pakoregavusi pagal ankstesniuose svarstymuose (jų, privalomų ir neprivalomų, įvyko jau keturi...
nuotrauka
2020-07-10 10:41
Kaune oficialiai duris atvėrė sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė ant Lampėdžio ežero kranto. Prieš dvejus metus startavusi rekonstrukcija – baigta. Į objektą Kauno savivaldybė investavo apie 3 mln. eurų, dar 2 mln. eurų trasai gilinti skyrė Vyriausybė.
nuotrauka
2020-07-10 09:58
Klaipėdos miesto savivaldybė, išnagrinėjusi UAB „Sweco Lietuva“ pateiktą panaudoto augalinio aliejaus perdirbimo ir riebalų rūgščių metilo esterio gamybos pajėgumo didinimo UAB „Mestilla“ gamykloje Klaipėdoje poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą (toliau – PAV ataskaita), nusprendė jai nepritarti.
nuotrauka
2020-07-10 09:16
Leipalingio ir Viečiūnų seniūnijose Druskininkuose iš viso yra 140 km melioracijos griovių, 159 pralaidos, 2 tiltai, 5 reguliatoriai, 90 km drenažo rinktuvų. Kaip ir visoje Lietuvoje, šiose seniūnijose esančios melioracijos sistemos būklė yra prasta.
nuotrauka
2020-07-09 13:33
Liepos pradžioje pasibaigęs kvietimas, skirtas viešųjų pastatų atnaujinimui finansuoti, sulaukė rekordinio paraiškų skaičiaus, o prašoma skirti finansavimo suma – beveik 100 mln. eurų.
nuotrauka
2020-07-09 11:54
Šiaulių savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko miesto savivaldybės nekilnojamojo turto valdymo veiklos auditą. Šio audito tikslas – įvertinti, ar Savivaldybės nekilnojamasis turtas valdomas kryptingai ir kompleksiškai, ar jis naudojamas efektyviai ir siekiant maksimalios naudos visuomenei.
nuotrauka
2020-07-09 11:33
Šiandien, liepos 9 d., kauniečiai kviečiami iš arčiau apžvelgti naująją Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazę ir atšvęsti jos atidarymą tiesiog plaukiojant Lampėdžio ežere. Lietuvos irklavimo meka krikštijamas vandens sporto kompleksas publiką pasitiks su gyva Monikos Pundziūtės-Moniqué m...
nuotrauka
2020-07-08 09:41
Už tai, kad iš dviejų Panevėžio daugiabučių namų savininkų bendrijos sąskaitos pasisavino per 40 tūkst. eurų Panevėžio apygardos teismas buvusiam bendrijos vadovui E. B. skyrė 9 tūkst. eurų baudą.
nuotrauka
2020-07-08 07:32
Šiuo metu Kauno centre tvarkomos infrastruktūros sąrašą papildė L. Sapiegos gatvė. Iki vasaros pabaigos kelininkai atnaujins gatvės važiuojamąją dalį, šaligatvius bei apšvietimą, pranešė Kauno m. savivaldybė. Valstybinių įstaigų gausa garsėjančioje gatvėje kurį laiką nepavyks statyti automobilių, ta...
nuotrauka
2020-07-02 10:23
Kauno rajono savivaldybėje apsilankęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika patikino, kad šio krašto vandentvarkos infrastruktūros plėtros projektai dar šiais metais sulauks Aplinkos ministerijos dėmesio ir bus pradėti įgyvendinti.
nuotrauka
2020-07-01 09:47
Panevėžio miesto savivaldybė baigia įgyvendinti dar vieną ES finansuojamą projektą – atnaujinti ir visuomenės poreikiams pritaikyti Kraštotyros muziejaus Moigių pastatų kompleksą. Finišavo statybos ir remonto darbai, šiuo metu montuojama nupirkta įranga ir baldai.
nuotrauka
2020-06-30 15:19
Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujo darželio statybų Šilainiuose. Kuršių gatvėje iškils modernus 2,7 tūkst. kv. m ploto, vieno aukšto pastatas. Jame bus įrengta 200 vietų lopšelio ir darželio auklėtiniams ir apie pusšimtį – darbuotojams. Tai bus pirmoji miesto ikimokyklinio ugdymo įs...
nuotrauka
2020-06-26 12:49
Vilniuje iš pagrindų atnaujintos krepšinio, futbolo, naujai įrengtos tinklinio aikštelės, perkloti bėgimo takai, sutvarkytas apšvietimas ir atnaujintas sportinis inventorius – štai kaip Ąžuolyno progimnazija pasitinka moksleivius bei gyventojus. Norintiems sportuoti nebereikia laukti rudens – išmėgi...
nuotrauka
2020-06-26 12:43
Kasmet ruošdami šilumos energijos tiekimo tinklą naujam šildymo sezonui sostinės savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atlieka profilaktinius (hidraulinius) bandymus ir nuosekliai renovuoja sostinės vamzdynus. Visa tai daroma tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas ir nepertraukiamas šil...
nuotrauka
2020-06-25 16:35
Miesto pakraščiuose gyvenantys vilniečiai greit keliaus patogiau – šiemet bus išasfaltuota net 15 km žvyrkelių. Artimiausiu metu Vilniaus miesto savivaldybė planuoja pakloti asfalto dangą net 35 gatvėse: Dusinėnų, Lobio, Medkirčių, J. Vaičiūnaitės, Degučių, Kalnėnų, Jašiūnų, Arimų, Mančiagirės, Grie...
nuotrauka
2020-06-25 09:14
Netrukus Naujosios uosto gatvės 5-uoju numeriu pažymėtą namą, kaip pranešė Klaipėdos savivaldybė, bus galima saugiai apeiti per Memelio miesto teritoriją. Šiuo metu statinys yra kone važiuojamojoje kelio dalyje, trukdo eismui ir gerokai apsunkina pėsčiųjų susisiekimą, tačiau Kultūros paveldo departa...
nuotrauka
2020-06-25 09:04
Aplinkos apsaugos agentūra (toliau – AAA) nusprendė nepriimti AB „Grigeo Klaipėda“ paraiškos taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimui pakeisti.
nuotrauka
2020-06-25 08:45
Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į miesto gyvenimą. Didžioji atidarymo šventė, kur pagrindiniai veikėjai bus profesionalūs sportininkai, įvyks jau birželio 29-ąją, bet jau šiandien krepšinio, tinklinio, gimnastikos ir mažųjų vilniečių žaidimų aikštelės atveriamos visiems kitiems išsiilgusiems a...
nuotrauka
2020-06-23 10:59
Negalintiems išvykti atostogų į užsienį arba nenorintiems grūstis pajūryje, Vilnius nuo šiandien siūlo alternatyvą – dirbtinį, visiems atvirą paplūdimį „Open Beach" pačiame miesto centre, Lukiškių aikštėje.
nuotrauka
2020-06-23 08:29
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įvertino Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (VMSA) veiklą formuojant ir pertvarkant valstybinės žemės sklypus, keičiant naudojimo paskirtį ar būdą, juos nuomojant ar parduodant. STT šioms ins...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse