2020 gegužės 26 d. antradienis, 2:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

7 būdai, kaip lengvai ir nebrangiai atnaujinti namus

2020-04-07 10:01
Dauguma žmonių, praėjus kiek laiko nuo remonto, ir vėl nori atnaujinti namus. Taip pat yra ir su baldais: seni foteliai dažniausiai keičiami naujesniais. Vieniems namų dizainas pabosta po penkerių, o kitiems – po dešimties ar daugiau metų. Ne paslaptis, kad yra žmonių, kurie renovuoja, konstruoja ir atnaujina namus nuolat, tačiau yra ir tokių, kuriems tai tampa nemažu iššūkiu dėl žinių ir įgūdžių stokos. Žinoma, visuomet galima pasikliauti namų renovacijos specialistais, tačiau tai gali nemenkai kainuoti.
nuotrauka
Erdvę ir laisvę namuose galite sukurti atsikratydami didelių, griozdiškų baldų – galbūt juos galėtų pakeisti nauji foteliai. Smartbaldai.lt iliustr.


Pristatome labai paprastus ir efektyvius būdus, kurie gali padėti atnaujinti namus be didelių projektų.

1. Sukurkite atvirą erdvę

Pasak interjero specialistų, atvira, erdvi zona yra vienas iš prioritetų, kurių parduodamuose būstuose ieško besikraustančios šeimos. Jas vilioja atviro plano, tarpusavyje sienomis neatskirti virtuvės, svetainės ir valgomojo kambariai. Tad sukurdami tokį planą savo namuose, galite interjerą gerokai atnaujinti. Tačiau kaip galite tai padaryti negriaudami ir nestatydami sienų?

Erdvę ir laisvę namuose galite sukurti atsikratydami didelių, griozdiškų baldų – galbūt juos galėtų pakeisti nauji foteliai, spintos ar sofos. Taip pat galite baldus perstatyti į kitas vietas: į tokias, kuriose jie nekristų į akis vos įžengus į kambarį. Vis dėlto, jeigu nenorite atsikratyti daug vietos užimančia, tačiau mylima komoda ar pastatomomis lentynomis, tiesiog šiuos baldus nudažykite šilta balta ar kita šviesia pasteline spalva. Ši gudrybė padės baldui „pasislėpti“ namuose ir sukurs vizualiai didesnės erdvės efektą.

Galiausiai, atvirą erdvę galite sukurti veidrodžiais. Ypač juos patartina statyti priešais langus, pro kuriuos krentanti šviesa bus atspindima ir paskirstoma po visą kambario plotą.

2. Pastatykite daugiau lempų

Tinkamas apšvietimas – puikus būdas prikelti kambarius naujam gyvenimui. Prastai, per mažai apšviestas kambarys paverčia erdvę tamsia, maža ir, atrodo, perkrauta daiktais. Todėl puiki idėja situacijai pakeisti yra kambarį paryškinti naujais šviestuvais. Nesvarbu, ar jums labiau patinka stalinės lempos, ar toršerai.

Lempas statykite strategiškai: jeigu jūsų foteliai stovi tamsiuose kampuose, apšvieskite juos pastatydami tarp jų toršerą. Šį namų aksesuarą derinkite ant spintelių ar staliukų statydami stalines lempas. Jeigu norite dar didesnių pokyčių, galite pakeisti ir lubinius šviestuvus. Šiandien jų galima rasti labai įvairių – nuo klasikinių iki ultramodernių. Žinoma, pasirinkite ir atitinkamas lemputes. Tegul šviesa būna šilto geltono atspalvio, nes tai kurs jaukumą ir šilumą.

3. Pakeiskite užuolaidas

Daugeliu atvejų langų uždangos dažnai būna pamirštamos ir laikomos nereikšmingomis. Pasitaiko ir tokių žmonių, kuriems užduotis, kaip dekoruoti langus, tampa pernelyg sudėtinga ir reikalaujanti per daug laiko, todėl jie pasiduoda ir savo langams puošti naudoja paprastus, neutralios spalvos roletus arba palieka langus „plikus“.

Tačiau jeigu paliksite langus be puošmenos, net ir stilingi foteliai gali atrodyti kiek nykiau. Užuolaidos puikiai papildo interjerą ir gali tapti papildomu dekoro elementu, tad jas išties verta išnaudoti. Rinkitės vienspalves, su raštais, lengvesnes ar storesnes užuolaidas ir džiaukitės jaukumu bei skoningumu.

4. Sutvarkykite vonios kambarį

Vonios kambarys tikriausiai yra ta vieta, kuri dėl šviesių paviršių nešvarumais pasidengia pati pirmoji. Tad pirmiausia pradėkite nuo paviršių valymo, o tada apžvelkite ir pamąstykite, kokius senus daiktus norėtumėte pakeisti ir šiame kambaryje. Tai gali būti nauji rankšluosčiai ar netgi minkštas pledukas.

Jeigu pabodo jūsų namų interjeras ir norite atsinaujinti, visai nebūtina imtis kardinalių pokyčių. Tai gali būti keli nauji foteliai arba tiesiog kitaip perstumdyti baldai. Pradėkite nuo mažų žingsnelių, o po kurio laiko galėsite imtis vis didesnių projektų.

Šaltinis – Smartbaldai.lt

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2020-05-20 13:38
Lietuvos kultūros taryba paskelbė atstovavimo Lietuvai 2021 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje konkursą. Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono projektą 2020 m. ir jį įgyvendinti 2021 m. šiame etape skirta 200 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.
nuotrauka
2020-05-15 15:21
Visą pasaulį netikėtai apėmus pandemijai, o gyvenimus sukausčius karantinui, populiariu tapo posakis „nauja realybė“. Darbas iš namų tapo nauja realybe, o namams šiuo laikotarpiu teko svarbus egzaminas: ar namuose esame produktyvūs? Ar atliekame visas darbo užduotis?
nuotrauka
2020-05-12 11:20
Jaukūs ir funkcionalūs namai, kuriuose ne tik patogu, bet ir malonu leisti laiką – tai, kas pastaruoju metu aktualu daugeliui. Šiemet, kaip ir kasmet, Vokietijos gamintojas JUNG rinką vėl papildė net keliais naujais produktais, kurie, tikimasi, palengvins kasdienį gyvenimą ir padės sutaupyti namus į...
nuotrauka
2020-05-11 09:36
Šv. Jokūbo ligoninės komplekso pertvarkos projektiniai pasiūlymai sulaukė Vilniaus miesto Vyriausiojo architekto skyriaus pritarimo. Po karštų visuomenės ir architektų bendruomenės diskusijų projekto vystytojo paskelbtą tarptautinį architektūros konkursą laimėjusi architektūros studijos „Do Architec...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-04 13:11
Vilniaus Naugarduko gatvės humanizavimo projektas, Šv. Jokūbo ligoninės konversijos projektas, Šnipiškių skvero Kintų ir Giedraičių gatvių sankryžoje projektas, Tauro kalno aplinkos tvarkymo projektas – dešimtys ne tik savivaldybės, bet ir privačių vystytojų projektų visuomenei buvo pristatyti nuoto...
nuotrauka
2020-04-28 14:53
64 butų daugiabučių kompleksas vietoj vienbutės ar dvibutės statybos – Vilniaus vyriausiojo miesto architekto skyrius nepritarė tokiems UAB „Architectura Humana“ (architektas Remigijus Putinas) Vaidagų g. 12, 14, 16, 18 (Trakų Vokėje) projektiniams pasiūlymams ir siūlys platesnę diskusiją su bendruo...
nuotrauka
2020-04-22 14:45
Vilniaus miesto savivaldybė Tarandėje gyvenamųjų namų kvartale esančiame 16 arų sklype, kuriame numatyta galimybė statyti vienbutį arba dvibutį namą, statytojui UAB „Capital Domus“ neleido statyti keturių dvibučių namų. Reaguodamas į tai, statytojas vyriausiąjį Vilniaus miesto architektą Mindaugą Pa...
nuotrauka
2020-04-03 08:25
Vilniaus miesto savivaldybė grįžta prie visam miestui svarbios užduoties – Sapiegų parko atnaujinimo. Siekdama išrinkti geriausią sprendimą šiai jautriai urbanistinei istorinei aplinkai, savivaldybė inicijavo Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso teritorijos dal...
nuotrauka
2020-04-02 14:24
Vyriausiojo miesto architekto skyrius, įvertinęs administracinio pastato V. Kudirkos g. 14 (Vilniuje) rekonstravimo projektinius pasiūlymus, pateiktus po 2020 m. kovo 3 d. įvykusio svarstymo su visuomene, prašys juos tobulinti: mažinti pastato aukštį ir užstatymo intensyvumą.
nuotrauka
2020-03-30 16:32
Nors kalbant apie interjero dizainą lietuviai, palyginti su kitų Europos šalių gyventojais, galėtų būti įvardinti kaip gan konservatyvūs, tačiau pastaraisiais metais situacija keičiasi. Vis dažniau, kuriant namų jaukumą, dėmesys kreipiamas ne tik į patogumą, bet ir stilių. Ne išimtis ir grindų tende...
nuotrauka
2020-03-30 15:52
Šv. Stepono skvero ir gatvės rekonstrukcijos projektas keliauja pirmyn – Vilniaus savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyrius pritarė jam po to, kai SĮ „Vilniaus plano" komanda pakoregavo savo darbą pagal viešo pristatymo metu gautas pastabas.
nuotrauka
2020-03-26 11:14
Vilnius kuria gražią tradiciją – jau trečius metus iš eilės rengia konkursą „Kuriu Vilnių", kurio laimėtojai puošia netikėčiausias miesto vietas. Šiemet sulaukta rekordiškai daug – net 110 – paraiškų, iš kurių atrinkti devyni projektai. Jiems įgyvendinti bus skirta net 500 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-03-13 11:24
Lietuviai savo sodybų kiemus pradėjo puošti ne kaimiškais, o miestų ir miestelių senąją kultūrą primenančiais sendaikčiais. „Atsiranda nauja tendencija – atsigręžimas į tarpukario miestų, miestelių istoriją, žydiško paveldo atradimas“, – teigia interjero dizaineris Andrius Juknys.
nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-05 16:44
Viešas Eduardo Balsio skvero Žvėryne rekonstrukcijos projekto pristatymas sostinės savivaldybėje baigėsi aiškiu susitarimu: projekto rengėjams, IĮ „Gedimino Antano Sakalio projektavimo firma“, teks stipriai koreguoti projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2020-03-05 14:30
Vilniaus Vyriausiojo miesto architekto skyrius pritarė administracinio pastato su gyvenamosiomis patalpomis, esančio Žvėryne, Lapių g. 3, projektiniams pasiūlymams. Projektas, visuomenės dėmesio sulaukęs dėl to, kad nekilnojamojo turto brokeriai dalį patalpų jame pradėjo pardavinėti anksčiau, nei dė...
nuotrauka
2020-02-28 11:33
Naujausia statistika rodo, kad nors visoje Lietuvoje bendrojo ugdymo mokyklose mokinių mažėja, sostinės regione jų skaičius auga. Daugėjant mokinių, iškyla ne tik iššūkis pagal naujausias tendencijas pritaikyti ugdymo programas, bet ir plėsti mokyklų tinklą. Pasak nekilnojamojo turto ekspertų, mokyk...
nuotrauka
2020-02-28 08:24
Vilniaus miesto savivaldybė inicijuoja architektūrinio projekto konkursą geriausiai naujo lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose architektūrinei idėjai sukurti. Maniežas turėtų iškilti Žirmūnų g. 1H. Kovo mėn. 5 dieną architektūrinio projekto konkurso organizatorius – Lietuvos architektų sąjunga – ...
nuotrauka
2020-02-27 10:53
Devyni mėnesiai diskusijų ir trys projektinių pasiūlymų viešinimo procedūros vis atnaujinant rekomendacijų sąrašą – Vilniaus miesto savivaldybei pavyko įtikinti prekybos centro „Lidl“ statytojus reikšmingai pakoreguoti projektą tam, kad Nemenčinės plento pašonėje būtų išsaugotos dešimtys medžių, o p...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...