2019 spalio 24 d. ketvirtadienis, 7:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Ecococon“ šiaudų skydai – norintiems gyventi ne tik taupiai, bet ir sveikai Fotogalerija

Eiviltas PARAŠČIAKAS      2016-10-03 09:03
Vis dažniau kalbame apie atsakingą vartojimą, statome vėjo jėgaines, mokomės rūšiuoti atliekas, ekologiškų produktų vykstame ieškoti į ūkininkų turgelius – atrodo, kad mūsų sąmoningumas pastebimai auga. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kad ir jūsų būstas gali būti draugiškas aplinkai? Apie galimybę gyventi ne tik ekologiškame, bet ir energiškai efektyviame name pasakoja šiaudinius skydus namų statybai gaminančios UAB „Ecococon“ vadovas Marius Tarvydas.
nuotrauka
Dar vienas šiaudinių skydų privalumas – statybų aikštelėje skydai sumontuojami per 2-3 dienas. Bendrovės „Ecococon“ nuotr.


Minimos įmonės
Ecococon, UAB
Unikalus produktas gimė Lietuvoje

Pasaulyje unikalią šiaudinių skydų technologiją, kurią sukūrė įmonės inžinieriai, UAB „Ecococon“ rinkai pristatė prieš šešerius metus. M. Tarvydo teigimu, tokiu būdu statomų namų populiarumas kasmet pastebimai auga – nuo 2010 metų Lietuvoje jau pastatyta apie 50 namų.

„Šiaudinių namų statyba pasaulyje gyvuoja jau daugiau nei 120 metų. Iki mūsų įmonės atsiradimo iš šiaudų pasaulyje nebuvo sukurtas apčiuopiamas produktas, kuris tarnautų kaip šilumos izoliacinė medžiaga. Šiaudai iki tol būdavo presuojami pačioje statybų aikštelėje, dažnai rankiniu būdu ar presais. Kiekvieną kartą rezultatai priklausydavo nuo asmeninės statybininko atsakomybės – kaip jis atlieka presavimo darbą. Natūralu, kad kiekvieną kartą rezultatai būdavo vis kitokie – skirtingas tankis ir pan“, – pasakoja pašnekovas.
šiaudiniai namai
Ecococon“ specialistai po daugybę metų trukusio technologijos tobulinimo pristatė produktą, kuris pasižymi išties išskirtinėmis savybėmis. Stabilus šiaudų tankis skyde užtikrina vienodą garų pralaidumą visoje konstrukcijoje bei pačią geriausią šilumos varžą.

„Presuodamas rankomis niekada negalėtum pasakyti, kokiu tankiu suspaudei šiaudus. Tai ženkliai sumažina šilumos laidumo koeficientą ir neužtikrina pastato šiluminių savybių. Mūsų gaminamuose šiaudiniuose skyduose vienam kubiniam metrui tenka 100-120 kilogramų šiaudų“, – paaiškina M. Tarvydas.

Gamybos technologija pritaikoma visame pasaulyje
šiaudiniai namai

 Jo teigimu, skydų gamybos procesui reikalingi šiaudai dažniausiai perkami iš vietos ūkininkų, jiems taikomi aukšti kokybės standartai – jų drėgnumas negali viršyti 20 proc. „Jie nepūva ir nedūlėja, kadangi yra presuojami su didele jėga. Presuojant tarp jų lieka mikro oro tarpai, o idealus medžiagos tankio ir oro santykis užtikrina geriausią šiluminę varžą“, – sako įmonės vadovas. Konstrukcijoms naudojama tik kalibruota, labai stipriai išdžiovinta mediena. Ji atlieka statramsčio funkcijas, neturi horizontalių apkrovų, todėl tarnauja ilgiau.
Įprastai skydų gamybai naudojamos arčiausiai gamyklos teritorijos randamos žaliavos – puoselėjant ekologiškumo idėją svarbus tampa ir kuo trumpesnis transportavimo kelias. M. Tarvydas priduria, kad šiaudiniai skydai be problemų galėtų būti gaminami visame pasaulyje – naudojamos medžiagos, kurių nesunkiai galima rasti bet kurioje pasaulio vietoje. „98 proc. gamybai reikalingų medžiagų sudaro šiaudai, 1,5 proc. – mediena, likusi dalis – varžtai ir fanera“, – atskleidžia jis.

Sienos praleidžia drėgmę, bet ne šilumą

Vienas pagrindinių šiaudinių skydų sienos privalumų – pralaidumas garui. Kaip žinome iš praktikos, nei stogas, nei pamatai, nei langai negali būti pralaidūs drėgmei, todėl vienintelė galimybė namui „kvėpuoti“ – per sienas. „Sienų apdailai iš vidaus naudojame molį, jis padeda užtikrinti idealų oro drėgnumą patalpoje ir taip prisideda prie gero mikroklimato kūrimo viduje. Be jokių drėkintuvų ir kitų priemonių galima išlaikyti komfortišką santykinę 40-65 proc. oro drėgmę. Ji niekada nebus 10-15 proc., kaip neretai pasitaiko iš blokelių statytuose namuose ar daugiabučiuose“, – gerąsias namo savybės pristato pašnekovas.

Išorės apdailai naudojama medžio plaušo plokštė, kuri taip pat pralaidi garui. Tarp šiaudų ir medžio plaušo plokštės dedama difuzinė vėjo izoliacinė membrana. Svarbu pabrėžti, kad garui pralaidi siena nepraranda šilumos izoliacinių savybių – tai patvirtina ir šiemet „Ecococon“ suteiktas pasyvaus namo sertifikatas.

Dar vienas šiaudinių skydų privalumas – gerokai sutrumpėjęs statybų laikas. Statybų aikštelėje skydai sumontuojami per 2-3 dienas. M. Tarvydas skaičiuoja, kad statybų procesas dėl to sutrumpėja vidutiniškai vienu mėnesiu.

Apdovanoti statybų „Oskaru“

„Žmogus gauna „kvėpuojančias“ sienas, ekologišką, natūralų produktą, prisideda prie pasaulinio klimato atšilimo mažinimo. Sienų gamybos etape sutaupome labai daug CO2 – pasirinkus šiaudinius skydus vieno gyvenamojo namo statybų metu CO2 emisija sumažėja maždaug 50 tonų“, – atskleidžia pašnekovas ir priduria, kad jų produktas įvertintas ne tik Lietuvoje.

šiaudiniai namai

Tai liudija ir faktas, kad 2013 metais „Eccocon“ šiaudiniai skydai pelnė visame pasaulyje pripažįstamą statybų ekoinovacijų „Oskarą“ – laimėjo pirmą vietą šilčiausių ir ekologiškiausių statybos produktų kategorijoje. Planuojama, kad už mėnesio įmonei bus suteiktas ir ekologinio statybos produkto „Cradle to Cradle“ sertifikatas. 

„Orientuojamės į ratą klientų, kurie nori ekologiškų namų, bet negali skirti daug laiko statyboms. Mūsų pagrindinis tikslas – gaminti maksimaliai kokybišką, sveiką, ilgaamžį produktą. Taigi drąsiai suteikiame 50 metų garantiją sienos konstrukcijai ir 25 metų garantiją šiaudų izoliacinėms savybėms“, – užtikrina įmonės vadovas M. Tarvydas.
 Bendrovės „Ecococon“ nuotr.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Sprendimai

nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...
nuotrauka
2018-04-13 10:01
Vienas iš greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad triukšmas trikdo mūsų poilsį ir miegą, trukdo susikaupti dirbant ar mokantis, triukšmingoje aplinkoje esantys žmonės greičiau susierzina, blogėja jų psichinė sveikata, v...
nuotrauka
2018-03-27 09:59
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau dėl akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos.
nuotrauka
2018-03-27 07:36,      papildyta 2018-03-28 07:30, Papildyta nuotraukomis
Posakis apie mažą akmenėlį, verčiantį didelį vežimą, yra gerai suprantamas tiems, kurie prižiūri trinkelėmis ar šaligatvio plytelėmis išklotas teritorijas, kuriems svarbi estetika ir tvarka. Tuo mažu akmenėliu, sukeliančiu nemažai problemų, tampa tarpai tarp trinkelių, grindinio, šaligatvių plytelių...
nuotrauka
2018-03-26 14:53
Būsto įrengimas yra įdomus, tačiau daug laiko atimantis užsiėmimas – prieš kuriant jaukius namus reikia ne tik išsiaiškinti savo poreikius bei galimybes, bet ir sužinoti, ką siūlo prekybininkai bei šios srities meistrai. Būtina pasidomėti viskuo: funkciniu patalpų planavimu, baldų projektais, medžia...
nuotrauka
2018-03-15 12:00
Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radi...
nuotrauka
2018-03-15 09:03
Efektyvumo ir komforto paieškos – tai nesibaigiantis įkvėpimo šaltinis naujų produktų atsiradimui. Vartotojai tampa vis reiklesni, jie ieško individualių sprendimų kasdienėms situacijoms spręsti ir standartiniai, įprasti produktai nebegali užtikrinti pakitusios paklausos. „ZIP SCREEN“ – tai rezultat...

Statybunaujienos.lt » Sprendimai