2020 spalio 20 d. antradienis, 0:20
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Ecococon“ šiaudų skydai – norintiems gyventi ne tik taupiai, bet ir sveikai Fotogalerija

Eiviltas PARAŠČIAKAS      2016-10-03 09:03
Vis dažniau kalbame apie atsakingą vartojimą, statome vėjo jėgaines, mokomės rūšiuoti atliekas, ekologiškų produktų vykstame ieškoti į ūkininkų turgelius – atrodo, kad mūsų sąmoningumas pastebimai auga. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kad ir jūsų būstas gali būti draugiškas aplinkai? Apie galimybę gyventi ne tik ekologiškame, bet ir energiškai efektyviame name pasakoja šiaudinius skydus namų statybai gaminančios UAB „Ecococon“ vadovas Marius Tarvydas.
nuotrauka
Dar vienas šiaudinių skydų privalumas – statybų aikštelėje skydai sumontuojami per 2-3 dienas. Bendrovės „Ecococon“ nuotr.


Minimos įmonės
Ecococon, UAB
Unikalus produktas gimė Lietuvoje

Pasaulyje unikalią šiaudinių skydų technologiją, kurią sukūrė įmonės inžinieriai, UAB „Ecococon“ rinkai pristatė prieš šešerius metus. M. Tarvydo teigimu, tokiu būdu statomų namų populiarumas kasmet pastebimai auga – nuo 2010 metų Lietuvoje jau pastatyta apie 50 namų.

„Šiaudinių namų statyba pasaulyje gyvuoja jau daugiau nei 120 metų. Iki mūsų įmonės atsiradimo iš šiaudų pasaulyje nebuvo sukurtas apčiuopiamas produktas, kuris tarnautų kaip šilumos izoliacinė medžiaga. Šiaudai iki tol būdavo presuojami pačioje statybų aikštelėje, dažnai rankiniu būdu ar presais. Kiekvieną kartą rezultatai priklausydavo nuo asmeninės statybininko atsakomybės – kaip jis atlieka presavimo darbą. Natūralu, kad kiekvieną kartą rezultatai būdavo vis kitokie – skirtingas tankis ir pan“, – pasakoja pašnekovas.
šiaudiniai namai
Ecococon“ specialistai po daugybę metų trukusio technologijos tobulinimo pristatė produktą, kuris pasižymi išties išskirtinėmis savybėmis. Stabilus šiaudų tankis skyde užtikrina vienodą garų pralaidumą visoje konstrukcijoje bei pačią geriausią šilumos varžą.

„Presuodamas rankomis niekada negalėtum pasakyti, kokiu tankiu suspaudei šiaudus. Tai ženkliai sumažina šilumos laidumo koeficientą ir neužtikrina pastato šiluminių savybių. Mūsų gaminamuose šiaudiniuose skyduose vienam kubiniam metrui tenka 100-120 kilogramų šiaudų“, – paaiškina M. Tarvydas.

Gamybos technologija pritaikoma visame pasaulyje
šiaudiniai namai

 Jo teigimu, skydų gamybos procesui reikalingi šiaudai dažniausiai perkami iš vietos ūkininkų, jiems taikomi aukšti kokybės standartai – jų drėgnumas negali viršyti 20 proc. „Jie nepūva ir nedūlėja, kadangi yra presuojami su didele jėga. Presuojant tarp jų lieka mikro oro tarpai, o idealus medžiagos tankio ir oro santykis užtikrina geriausią šiluminę varžą“, – sako įmonės vadovas. Konstrukcijoms naudojama tik kalibruota, labai stipriai išdžiovinta mediena. Ji atlieka statramsčio funkcijas, neturi horizontalių apkrovų, todėl tarnauja ilgiau.
Įprastai skydų gamybai naudojamos arčiausiai gamyklos teritorijos randamos žaliavos – puoselėjant ekologiškumo idėją svarbus tampa ir kuo trumpesnis transportavimo kelias. M. Tarvydas priduria, kad šiaudiniai skydai be problemų galėtų būti gaminami visame pasaulyje – naudojamos medžiagos, kurių nesunkiai galima rasti bet kurioje pasaulio vietoje. „98 proc. gamybai reikalingų medžiagų sudaro šiaudai, 1,5 proc. – mediena, likusi dalis – varžtai ir fanera“, – atskleidžia jis.

Sienos praleidžia drėgmę, bet ne šilumą

Vienas pagrindinių šiaudinių skydų sienos privalumų – pralaidumas garui. Kaip žinome iš praktikos, nei stogas, nei pamatai, nei langai negali būti pralaidūs drėgmei, todėl vienintelė galimybė namui „kvėpuoti“ – per sienas. „Sienų apdailai iš vidaus naudojame molį, jis padeda užtikrinti idealų oro drėgnumą patalpoje ir taip prisideda prie gero mikroklimato kūrimo viduje. Be jokių drėkintuvų ir kitų priemonių galima išlaikyti komfortišką santykinę 40-65 proc. oro drėgmę. Ji niekada nebus 10-15 proc., kaip neretai pasitaiko iš blokelių statytuose namuose ar daugiabučiuose“, – gerąsias namo savybės pristato pašnekovas.

Išorės apdailai naudojama medžio plaušo plokštė, kuri taip pat pralaidi garui. Tarp šiaudų ir medžio plaušo plokštės dedama difuzinė vėjo izoliacinė membrana. Svarbu pabrėžti, kad garui pralaidi siena nepraranda šilumos izoliacinių savybių – tai patvirtina ir šiemet „Ecococon“ suteiktas pasyvaus namo sertifikatas.

Dar vienas šiaudinių skydų privalumas – gerokai sutrumpėjęs statybų laikas. Statybų aikštelėje skydai sumontuojami per 2-3 dienas. M. Tarvydas skaičiuoja, kad statybų procesas dėl to sutrumpėja vidutiniškai vienu mėnesiu.

Apdovanoti statybų „Oskaru“

„Žmogus gauna „kvėpuojančias“ sienas, ekologišką, natūralų produktą, prisideda prie pasaulinio klimato atšilimo mažinimo. Sienų gamybos etape sutaupome labai daug CO2 – pasirinkus šiaudinius skydus vieno gyvenamojo namo statybų metu CO2 emisija sumažėja maždaug 50 tonų“, – atskleidžia pašnekovas ir priduria, kad jų produktas įvertintas ne tik Lietuvoje.

šiaudiniai namai

Tai liudija ir faktas, kad 2013 metais „Eccocon“ šiaudiniai skydai pelnė visame pasaulyje pripažįstamą statybų ekoinovacijų „Oskarą“ – laimėjo pirmą vietą šilčiausių ir ekologiškiausių statybos produktų kategorijoje. Planuojama, kad už mėnesio įmonei bus suteiktas ir ekologinio statybos produkto „Cradle to Cradle“ sertifikatas. 

„Orientuojamės į ratą klientų, kurie nori ekologiškų namų, bet negali skirti daug laiko statyboms. Mūsų pagrindinis tikslas – gaminti maksimaliai kokybišką, sveiką, ilgaamžį produktą. Taigi drąsiai suteikiame 50 metų garantiją sienos konstrukcijai ir 25 metų garantiją šiaudų izoliacinėms savybėms“, – užtikrina įmonės vadovas M. Tarvydas.
 Bendrovės „Ecococon“ nuotr.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Sprendimai

nuotrauka
2020-09-28 09:40
Lubos yra svarbus interjero elementas, tačiau dažnai jų dizainas gana vienodas – nuglaistytos, nugruntuotos ir nudažytos gipso plokštės, pakabinamos ar įtempiamos lubos. Tai klasikinis, įprastas būdas. Tačiau yra daug modernesnių ir svarbiausia, palankesnių žmogaus sveikatai ir aplinkai sprendimų už...
nuotrauka
2020-09-08 10:31
Ar taupote energiją, vandenį kavai šildydami ant dujinės viryklės, o ne elektriniu arbatiniu? O galbūt jau renkate parašus savo daugiabučio renovacijai, nepaisydami nemažų išlaidų?
nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-14 07:30
Lietūs ir klimato atšilimas grasina nepageidautina drėgme, kuri sukuria sąlygas pelėsiui, įvairioms bakterijoms atsirasti. Todėl kuriant statybos produktus, taip pat ir dažus, būtina rasti sprendimus, kurie produktus darytų atsparius gamtos sąlygoms.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-02-13 09:08
Betono gaminių aplinkotvarkai gamintoja bendrovė „Betono mozaika“ Lietuvoje valdo keturias gamyklas. 2019-ieji įmonei tapo „premium“ gaminių augimo metais: lyginant su 2018 m. jų pardavimai ir gamyba augo daugiau nei 20 procentų.
nuotrauka
2019-11-22 14:03
Visame pasaulyje vykstantys masiniai protestai prieš klimato atšilimą, išaugęs žmonių rūpestis aplinkos apsaugos klausimais ir vis atsakingesnis vartojimas neaplenkia ir nekilnojamo turto, statybų sektoriaus. Vilniečių įkurta įmonė „Ecococon“ sukūrė unikalią šiaudinių namų sienų technologiją ir jau ...
nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...

Statybunaujienos.lt » Sprendimai

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...