2020 rugpjūčio 12 d. trečiadienis, 12:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Gilesta“. Aukšta darbo kultūra – patikimiausias sąjungininkas  2

2018-12-19 10:44
Vos per devynis mėnesius Vilniuje buvo pastatytas „Benedikto turgus“. Tai naujausias bendrovės „Gilesta“ statinys, gimęs pagal architekto Dainiaus Kitovo projektą. „Benedikto turgus“ laikomas naujos kokybės standartu Lietuvoje – ir dėl išskirtinių dizaino sprendimų, ir dėl patogumų vartotojams.
nuotrauka
„Benedikto turgus“ įmonei „Gilesta“ pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ sidabro medalį. „Gilesta“ nuotr.


Minimos įmonės
Gilesta, UAB
Į 1,5 tūkst. kv. metrų turgų sostinėje, Ukmergės g., investuota 3,7 mln. eurų, kuriuos „Gilesta“, statytojo UAB „Benedikto turgus“ užsakymu, pavertė įstabiu objektu. Naujasis turgus sukurtas vietoj buvusios ūkininkų turgavietės: senojo turgaus angaras virto šviesiu ir erdviu pastatu su kolonomis ir originaliais abažūrais.

Žmogiškasis faktorius prieš trumpus terminus

„Gilestai“, kaip generaliniam rangovui, vienas iš didesnių iššūkių šiame objekte buvo trumpas darbų terminas. Įprastai tai reiškia gerai apgalvotą veiksmų planą, tinkamai sukomplektuotą ir motyvuotą darbuotojų komandą, gebėjimą rasti kalbą tiek su užsakovu, tiek su subrangovais. Tai yra svarbiausios, kaip sako bendrovės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis, kiekvieno projekto vykdymo dedamosios. 

„Visi specialistai baigia tuos pat mokslus, moka – pagal savo kompetenciją – tuos pačius veiksmus, tačiau lemiantis vaidmuo priklauso darbo kultūrai, kuri neatsiejama nuo žmogiškojo faktoriaus“, – įsitikinęs R. Paliulis, kuriam pavyko suburti žmones, ne tik išmanančius savo darbą, bet ir labai gerai suvokiančius, kad, įgyvendinant projektą, sėkmė didele dalimi priklauso nuo gebėjimo bendrauti. Tai ypač aktualu įtemptoje dabartinėje darbo rinkoje.

Kalbėdamas apie bendravimą, „Gilestos“ vadovas akcentuoja, kad statyba be įtampų, be nenumatytų situacijų, vargu ar įmanoma. Tačiau tik tinkami santykiai, kai generalinis rangovas, subrangovai projektuotojai, užsakovai dirba kaip komanda, yra garantija, kad projektas bus įvykdytas laiku, kad jis bus toks, kad bus patenkinti visi – ir užsakovai, ir pastate dirbantieji, ir jų klientai. 

Įmonė kaupia gerąją patirtį

„Gilesta“ pastatė statinį, kurio laikantysis karkasas – gelžbetoninės kolonos ir metalinės santvaros. Įstiklinta fasado plokštuma su įėjimų į prekybos patalpas durimis dekoruota metalinėmis kolonomis su kaneliūromis ir stogeliu su profiliuotais karnizais; kiti fasadai įrengti iš daugiasluoksnių plokščių. Įstiklintai konstrukcijai buvo parinkti aliuminio rėmai, įstiklinti vienos kameros paketais. Grindys įrengtos iš akmens masės bei keraminių plytelių. 

Įdiegus universalaus dizaino principus, pastatas ir jo prieigos yra patogios tiek neįgaliems, tiek tėvams su vaikų vežimėliais ir pan. Įrengtos 37 automobilių stovėjimo vietos.

Pastate įrengtas šildymas, vėdinimas ir oro kondicionavimas, atskirose zonose – šaldymas. Įrengiant statinio elektros instaliaciją, derintas dirbtinis ir natūralus apšvietimas.

Nuotraukoje – „Lietuvos metų gaminio 2018“ apdovanojimą atsiėmė „Gilestos“ direktorius Romas Paliulis. LPK nuotr.

Nesant galimybės lietaus vandenų nutekėjimo prijungti prie centrinės sistemos bei dėl smėlingo grunto, „Gilesta“ įrengė lietaus nuvedimo infiltracinę sistemą po automobilių stovėjimo aikštelės zona.

„Geroji patirtis mums buvo turguje įdiegta išmanioji pastato valdymo sistema, reguliuojanti pastato inžinerinių tinklų veikimą, – sakė „Gilestos“ direktorius R. Paliulis. – Ir visiškai kitokio pobūdžio darbai, derinant daugybės spalvų, raštų ir matmenų plyteles.“

Absoliuti dauguma darbų buvo atlikta pačių generalinių rangovų, subrangovai diegė vidaus inžinerines sistemas. 

„Benedikto turgus“ įmonei „Gilesta“ pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ sidabro medalį.

„Didžiuojamės tokiu įvertinimu, suteiktu mūsų statytam objektui. Vilniečiai ir miesto svečiai jau pamėgo „Benedikto turgų“, – džiaugėsi įmonės „Gilesta“ vadovas R. Paliulis. – Smagu, kad įdiegtus sprendimus įvertino ir „Lietuvos metų gaminio“ konkurso ekspertų komisija.“

Bendrovės „Benedikto turgus“ (statytojas) direktorė Jolita Krickė

Rangovai – bendrovė „Gilesta“ – mums pastatė tokį turgų, kokio ir tikėjomės, kokį įsivaizdavome ir planavome. Vis dar mokomės jame būti, dirbti kuo efektyviau, išnaudojant visas šio objekto galimybes, potencialą, kurį sukūrė rangovai. Šis procesas tuo paprastesnis, kuo geriau rangovai atlieka savo darbą. Mūsų atvejis yra kaip tik toks. 

Darbo metu visada kyla klausimų, taip pat ir aštresnių, ir tokių, kuriuos reikia spręsti čia ir dabar. O kai terminai trumpi, kyla konfliktų rizika, tuo labiau, kad statybininkams teko bendrauti, problemas spręsti su manimi, moterimi. Vieša paslaptis, kad vyrai dažnai linkę manyti, jog silpnoji lytis negali statybos išmanyti taip, kaip išmano jie. Su tokiu požiūriu per savo karjerą esu susidūrusi, nors statyba man nėra nežinoma žemė.

Rangovas puikiai prisitaikė ir prie mūsų prašymų – reaguodavo operatyviai ir profesionaliai, ne tik klausydami, bet ir tikrai suvokdami mūsų poreikius, išgirsdami mūsų pageidavimus. 

Mes, užsakovai, ir „Gilesta“, statybos rangovai, dirbome išvien, dirbome kaip komanda. Esame labai dėkingi „Gilestos“ žmonėms už profesionalumą. Ir ne tik. Dažnai būna, kai objekte dirbantys žmonės išklauso ir „neša“ problemą spręsti „kam priklauso“. Šie rangovai ėmė ir darė, nė sykio nepaliko, neatidėliojo sprendimų.

Taigi man paliko įspūdį „Gilestos“ žmonių mandagumas ir profesionalumas, nes tai kuria komandos dvasią, kuria pasitikėjimą ir, manau, tikrai prisideda prie projekto įgyvendinimo sėkmės.

Tačiau bendravimas su „Gilestos“ žmonėmis buvo malonus atradimas. Tai ne tik profesionalūs, bet ir kultūringi žmonės: oriai jaučiausi nuo pat susipažinimo iki darbo pabaigos, spręsdama rūpimus klausimus su statybos profesionalais. Tokie santykiai kuria ir pasitikėjimą. Be jokių nuogąstavimų siųsdavau būsimuosius patalpų nuomininkus pas statybininkus, nesibaimindama, kad aprodydami patalpas leptelės ką netinkamo, bus nekorektiški.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

metukų gimtadienis!
2019-02-04 16:11
Sveikinam, su gimtadieniu, buvo smagu apsilankyti Benedikto turguje, kuris paliko labai didelį įspūdį. Nuostabus interjeras, kvapnus, geranoriški pardavėjai, buvo malonu apsilankyti- tai ateities turgus:)
Zita
2018-12-20 20:52
Didziuojames vadovu ir visu kolektyvu.

Metų nominacijos

nuotrauka
2020-07-03 11:54
Dešimtajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime birželio 30 d. įmonių atstovams buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo“ ir Vytauto Andriaus Graičiūno nominacijos apdovanojimai.
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-07-01 09:26
Antradienį apdovanoti geriausi 2019 m. Lietuvos skaitmeninės statybos projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) rengiamame konkurse „Lietuvos BIM projektai” 8-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijo tiek viešojo, tiek privataus sektorių statybos projektai, įg...
nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2020-03-02 17:18
Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio įverti...
nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-12 15:50
Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas. Tai investicijų reitingas, kurį pateikia „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Mag...
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-07 17:01
Apdovanojimas už metų darbą – Klaipėdos miesto vėliava – šiemet bus įteikta vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei visai jo komandai. Tokiam siūlymui šiandien, vasario 7 d., pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos koleg...
nuotrauka
2020-01-31 14:10
Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos statybininkų asociacijos įmonės: LAYHER BALTIC, CRAMO ir SDG.
nuotrauka
2020-01-27 11:57
Modernus biurų dangoraižis „3BURĖ“ po daugiau nei 10 metų pertraukos užbaigė trijų burių verslo kompleksą Vilniaus Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje. 2018 m. iškilusi „3BURĖ“ iš kitų verslo centrų išskiria įdiegtais inovatyviais sprendimais ir ypatingu dėmesiu ekologijai.
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...
nuotrauka
2020-01-09 13:19
„Įvertini savo įmonės patirtį ir žengi vieną žingsnį į priekį. Tiek, kiek įmonė turi realaus potencialo, – sako bendrovės „Požeminiai darbai“ generalinis direktorius Raimondas Baikštys, akcentuodamas, kad tik toks gerai apgalvotas ir įvertintas žingsnis skatina tobulėjimą ir duoda galimybę siekti na...
nuotrauka
2020-01-07 10:57
Bendra Lietuvos ir Čekijos bendrovė „Grinduva“ jau penkerius pastaruosius metus fiksuoja 1–4 proc. metinį augimą. Specializuotų grindų įrengimo srityje veikianti įmonė nuosaikų augimą pasirinko sąmoningai.
nuotrauka
2019-12-16 11:55
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Šiemet Pirklių klube gruodžio 12 d. vykusioje šventėje skambėjo palinkėjimai artėjančių švenčių bei naujųjų metų proga ir...
nuotrauka
2019-12-15 10:02
per iškilmes Varšuvos universitete Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo ir dialogo forumas pagerbė labiausiai dvišalių santykių vystymui nusipelniusius asmenis ir įmones. Verslo kategorijoje, kuriant teigiamus santykius tarp lietuvių ir lenkų verslo įmonių, apdovanota AB „Kauno tiltai“. Bendrovės v...
nuotrauka
2019-12-12 11:38
Ketvirtadienį, gruodžio 12 d., Pirklių klube 23-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimai. Apdovanojimams buvo nominuotos 74 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 25-os šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...