2019 rugsėjo 17 d. antradienis, 11:53
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Gilesta“. Aukšta darbo kultūra – patikimiausias sąjungininkas  2

2018-12-19 10:44
Vos per devynis mėnesius Vilniuje buvo pastatytas „Benedikto turgus“. Tai naujausias bendrovės „Gilesta“ statinys, gimęs pagal architekto Dainiaus Kitovo projektą. „Benedikto turgus“ laikomas naujos kokybės standartu Lietuvoje – ir dėl išskirtinių dizaino sprendimų, ir dėl patogumų vartotojams.
nuotrauka
„Benedikto turgus“ įmonei „Gilesta“ pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ sidabro medalį. „Gilesta“ nuotr.


Minimos įmonės
Gilesta, UAB
Į 1,5 tūkst. kv. metrų turgų sostinėje, Ukmergės g., investuota 3,7 mln. eurų, kuriuos „Gilesta“, statytojo UAB „Benedikto turgus“ užsakymu, pavertė įstabiu objektu. Naujasis turgus sukurtas vietoj buvusios ūkininkų turgavietės: senojo turgaus angaras virto šviesiu ir erdviu pastatu su kolonomis ir originaliais abažūrais.

Žmogiškasis faktorius prieš trumpus terminus

„Gilestai“, kaip generaliniam rangovui, vienas iš didesnių iššūkių šiame objekte buvo trumpas darbų terminas. Įprastai tai reiškia gerai apgalvotą veiksmų planą, tinkamai sukomplektuotą ir motyvuotą darbuotojų komandą, gebėjimą rasti kalbą tiek su užsakovu, tiek su subrangovais. Tai yra svarbiausios, kaip sako bendrovės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis, kiekvieno projekto vykdymo dedamosios. 

„Visi specialistai baigia tuos pat mokslus, moka – pagal savo kompetenciją – tuos pačius veiksmus, tačiau lemiantis vaidmuo priklauso darbo kultūrai, kuri neatsiejama nuo žmogiškojo faktoriaus“, – įsitikinęs R. Paliulis, kuriam pavyko suburti žmones, ne tik išmanančius savo darbą, bet ir labai gerai suvokiančius, kad, įgyvendinant projektą, sėkmė didele dalimi priklauso nuo gebėjimo bendrauti. Tai ypač aktualu įtemptoje dabartinėje darbo rinkoje.

Kalbėdamas apie bendravimą, „Gilestos“ vadovas akcentuoja, kad statyba be įtampų, be nenumatytų situacijų, vargu ar įmanoma. Tačiau tik tinkami santykiai, kai generalinis rangovas, subrangovai projektuotojai, užsakovai dirba kaip komanda, yra garantija, kad projektas bus įvykdytas laiku, kad jis bus toks, kad bus patenkinti visi – ir užsakovai, ir pastate dirbantieji, ir jų klientai. 

Įmonė kaupia gerąją patirtį

„Gilesta“ pastatė statinį, kurio laikantysis karkasas – gelžbetoninės kolonos ir metalinės santvaros. Įstiklinta fasado plokštuma su įėjimų į prekybos patalpas durimis dekoruota metalinėmis kolonomis su kaneliūromis ir stogeliu su profiliuotais karnizais; kiti fasadai įrengti iš daugiasluoksnių plokščių. Įstiklintai konstrukcijai buvo parinkti aliuminio rėmai, įstiklinti vienos kameros paketais. Grindys įrengtos iš akmens masės bei keraminių plytelių. 

Įdiegus universalaus dizaino principus, pastatas ir jo prieigos yra patogios tiek neįgaliems, tiek tėvams su vaikų vežimėliais ir pan. Įrengtos 37 automobilių stovėjimo vietos.

Pastate įrengtas šildymas, vėdinimas ir oro kondicionavimas, atskirose zonose – šaldymas. Įrengiant statinio elektros instaliaciją, derintas dirbtinis ir natūralus apšvietimas.

Nuotraukoje – „Lietuvos metų gaminio 2018“ apdovanojimą atsiėmė „Gilestos“ direktorius Romas Paliulis. LPK nuotr.

Nesant galimybės lietaus vandenų nutekėjimo prijungti prie centrinės sistemos bei dėl smėlingo grunto, „Gilesta“ įrengė lietaus nuvedimo infiltracinę sistemą po automobilių stovėjimo aikštelės zona.

„Geroji patirtis mums buvo turguje įdiegta išmanioji pastato valdymo sistema, reguliuojanti pastato inžinerinių tinklų veikimą, – sakė „Gilestos“ direktorius R. Paliulis. – Ir visiškai kitokio pobūdžio darbai, derinant daugybės spalvų, raštų ir matmenų plyteles.“

Absoliuti dauguma darbų buvo atlikta pačių generalinių rangovų, subrangovai diegė vidaus inžinerines sistemas. 

„Benedikto turgus“ įmonei „Gilesta“ pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ sidabro medalį.

„Didžiuojamės tokiu įvertinimu, suteiktu mūsų statytam objektui. Vilniečiai ir miesto svečiai jau pamėgo „Benedikto turgų“, – džiaugėsi įmonės „Gilesta“ vadovas R. Paliulis. – Smagu, kad įdiegtus sprendimus įvertino ir „Lietuvos metų gaminio“ konkurso ekspertų komisija.“

Bendrovės „Benedikto turgus“ (statytojas) direktorė Jolita Krickė

Rangovai – bendrovė „Gilesta“ – mums pastatė tokį turgų, kokio ir tikėjomės, kokį įsivaizdavome ir planavome. Vis dar mokomės jame būti, dirbti kuo efektyviau, išnaudojant visas šio objekto galimybes, potencialą, kurį sukūrė rangovai. Šis procesas tuo paprastesnis, kuo geriau rangovai atlieka savo darbą. Mūsų atvejis yra kaip tik toks. 

Darbo metu visada kyla klausimų, taip pat ir aštresnių, ir tokių, kuriuos reikia spręsti čia ir dabar. O kai terminai trumpi, kyla konfliktų rizika, tuo labiau, kad statybininkams teko bendrauti, problemas spręsti su manimi, moterimi. Vieša paslaptis, kad vyrai dažnai linkę manyti, jog silpnoji lytis negali statybos išmanyti taip, kaip išmano jie. Su tokiu požiūriu per savo karjerą esu susidūrusi, nors statyba man nėra nežinoma žemė.

Rangovas puikiai prisitaikė ir prie mūsų prašymų – reaguodavo operatyviai ir profesionaliai, ne tik klausydami, bet ir tikrai suvokdami mūsų poreikius, išgirsdami mūsų pageidavimus. 

Mes, užsakovai, ir „Gilesta“, statybos rangovai, dirbome išvien, dirbome kaip komanda. Esame labai dėkingi „Gilestos“ žmonėms už profesionalumą. Ir ne tik. Dažnai būna, kai objekte dirbantys žmonės išklauso ir „neša“ problemą spręsti „kam priklauso“. Šie rangovai ėmė ir darė, nė sykio nepaliko, neatidėliojo sprendimų.

Taigi man paliko įspūdį „Gilestos“ žmonių mandagumas ir profesionalumas, nes tai kuria komandos dvasią, kuria pasitikėjimą ir, manau, tikrai prisideda prie projekto įgyvendinimo sėkmės.

Tačiau bendravimas su „Gilestos“ žmonėmis buvo malonus atradimas. Tai ne tik profesionalūs, bet ir kultūringi žmonės: oriai jaučiausi nuo pat susipažinimo iki darbo pabaigos, spręsdama rūpimus klausimus su statybos profesionalais. Tokie santykiai kuria ir pasitikėjimą. Be jokių nuogąstavimų siųsdavau būsimuosius patalpų nuomininkus pas statybininkus, nesibaimindama, kad aprodydami patalpas leptelės ką netinkamo, bus nekorektiški.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

metukų gimtadienis!
2019-02-04 16:11
Sveikinam, su gimtadieniu, buvo smagu apsilankyti Benedikto turguje, kuris paliko labai didelį įspūdį. Nuostabus interjeras, kvapnus, geranoriški pardavėjai, buvo malonu apsilankyti- tai ateities turgus:)
Zita
2018-12-20 20:52
Didziuojames vadovu ir visu kolektyvu.

Metų nominacijos

nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...
nuotrauka
2019-01-03 07:35
Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežimą“. Šį posakį kuo geriausiai iliustruoja kojų valymo grotelės.
nuotrauka
2018-12-28 07:35
Išmanios „Biownlight“ šviesos valdymo technologijos pagalba atkuriama natūrali dienos šviesa, kuri suteikia galimybę realizuoti ergonomiškas, žmogui draugiškas ir savijautą gerinančias darbo ir poilsio erdves.
nuotrauka
2018-12-27 10:53
Uždarosios akcinės bendrovės „Dauniškis ir Ko“ direktorius Alvydas Rudokas 2018 m., Lietuvos statybininkų asociacijai minint 25-metį, ir asmeninio jubiliejaus proga buvo apdovanotas Lietuvos statybininko garbės ženklu.
nuotrauka
2018-12-21 07:35
Giedraičių (Pašilių k., Molėtų r. sav.) transformatorių pastotės rekonstravimo projektas konkurse „Lietuvos BIM projektai 2018“ buvo pripažintas geriausiu inžinerinių tinklų BIM projektu. Bendrovės „Projektai ir Co“, kūrusios šį projektą, direktorius Tomas Gudaitis sako, kad tai buvo rizikingas band...
nuotrauka
2018-12-14 13:50
Gruodžio 13 d., pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą, kuriame atiduota duoklė verslui bei pramonės ir valstybingumo istorijai.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...