2024 kovo 29 d. penktadienis, 0:58
Reklama  |  facebook

Kaimynų konflikto priežastis – tarybinis parketas ir vaikų žaislai Fotogalerija

Ramunė NARMONTIENĖ      2014-02-20 10:38
Gyvenimas daugiabutyje turi savų privalumų ir trūkumų. Šalia gyvenantys kaimynai gali ištiesti pagalbos ranką, nutikus bėdai, arba tapti tikru galvos skausmu. Būtent pastaroji bėda jau 18 metų kamuoja Marijampolėje gyvenantį Povilą (vardas pakeistas).
nuotrauka
Ant grindų numesto žaislo, stumiamos vaikiškos mašinėlės ar vaikštynės garsai kaimynų gyvenimą gali padaryti nepakenčiamu. Portalo nuotrauka


Minimos įmonės
Knauf, UAB

Vyras turi butą senos statybos name ir jau daug metų patiria nepatogumų dėl virš jo gyvenančių triukšmingų kaimynų: šie dažnai perstumdinėja baldus, mažas vaikas žaisdamas mėto daiktus ant žemės, bilda jo vaikštynė. Povilas teigia, kad jo ir kaimynų santykiai dėl pastarųjų keliamo nuolatinio triukšmo jau virsta konfliktu.

Daugiabutyje triukšmas privalomas?

„O situacija konfliktinė dėl to, kad tame bute remontas darytas dar tais laikais, kai buvo neprofesionaliai dedamas parketas. Parketas buvo suklotas be jokių izoliacinių medžiagų tarp sienos ir grindų. Visą tą medinį paklotą įspraudė tarp keturių sienų tiesiai ant perdengimo plokštės ir viskas, kas krenta ant grindų, man persiduoda per lubas ir per visas keturias sienas. Vaizdas toks, lyg žmogus būtų užsidėjęs kibirą ant galvos ir jam kažkas per jį stuktelėtų – iš lauko garsas nedidelis, o jums kibire viskas nuaidi ir akustika tokia, kad garsas ir iš šonų, ir iš viršaus“, – savo problemą dėsto Povilas.

Vyras pasakoja, kad situacija dar labiau pablogėjo, kai viršuje esančio buto savininkai nusprendė savo butą nuomoti. Per aštuonerius metus pasikeitė šešios šeimos, visos su mažais vaikais. Povilas pasakoja bandęs eiti pas kaimynus ir dėl keliamo triukšmo kalbėtis gražiuoju, tačiau supratimo nesulaukęs.

„Buvau pas kaimynus, bet jie tokio senovinio mąstymo – sovietinio. Jų atsakymas: jei galvojate, kad daugiabutyje negali būti triukšmo, tai esate neteisus, o jei norite tylos – kraustykitės į vienkiemį“, – akistatą su triukšmaujančiais nuomininkais prisimena Povilas. Marijampolietis kaimynams netgi siūlė už savo pinigus nupirkti kiliminę dangą, kad jų keliamas triukšmas nors kiek sušvelnėtų, tačiau šie atsakę, kad labdaros jiems nereikia.

Bausti – nėra dėl ko, laboratorija – per didelė prabanga

Vyras pasakoja atsidūręs aklavietėje – jo interesų negina jokios tarnybos. Dėl keliamo triukšmo marijampolietis pagalbos kreipėsi į visuomenės sveikatos centrą, tačiau pagalbos nesulaukė.

Marijampolės visuomenės sveikatos centro vyr. specialistė Daiva Klimavičienė sako, kad jos atstovaujama įstaiga Povilo pranešime išdėstytų problemų, galimai kylančių dėl gyventojų keliamo triukšmo, spręsti neturi įgaliojimų. „Centrui pavesta vertinti stacionarių triukšmo šaltinių keliamo akustinio triukšmo, kylančio iš ūkinės komercinės veiklos, lygį pagal Lietuvos higienos normą HN 33:2011“, – teigia D. Klimavičienė.

Policija taip pat dėl buities keliamų garsų nevažiuoja ir kaimynų nebaudžia, juolab, kad šiuo atveju kaimynų keliamas triukšmas – ne piktavališkas.

Povilas norėtų išsikviesti higienos specialistus, kurie išmatuotų kaimynų keliamo triukšmo lygį, tačiau už privačius specialistų kvietimus išmatuoti triukšmą – reikia mokėti. Negana to, laboratorija su atitinkama įranga yra tik Kaune, ji dirba tik darbo valandomis ir darbo dienomis. „Išeina tokia savotiška komedija, ar kaimynai triukšmaus tuo metu, kai aš išsikviesiu specialistus iš Kauno?“, – savo beviltišką situaciją dėsto vyras.

Pirmoji išeitis – keisti kaimynų grindis

„Vienintelė man galima išeitis – pas tuos kaimynus keisti grindis, nes jei aš izoliuosiu lubas, visa tai nepadės. Garsas per visas konstrukcijas ateina sienomis. Mane kamuoja smūginis garsas: žingsniai, įvairūs kritimai ant grindų, baldų perstumdymas. Tokio garso išvengti labai sunku ir jį izoliuoti sunku“, – apie tylą savo bute svajoja Povilas.

Statybų specialistai aiškina, kad galimybių marijampoliečiui išvengti tarybiniais laikais padaryto broko yra. Vyras turi dvi išeitis. Viena, kaip pats sakė – keisti grindis kaimynų bute. 

„Geriausia būtų demontuoti esamas grindis iki pat perdangos plokštės ir sumontuoti sausų grindų sistemą, kuri pasižymi ypač geromis smūginio garso izoliavimo savybėmis“, – vieną iš išeičių Povilui siūlo „Knauf“ projektų koordinatorė Vilda Kiršytė.

Sausuoju būdu įrengiama vadinamoji plūdrioji grindų konstrukcija, neturinti tiesioginio kontakto su perdangomis ar sienomis. Tai leidžia pasiekti puikių rezultatų slopinant triukšmą tarp aukštų: negirdėti žingsnių skleidžiamo garso ar žmonių klegesio.

Antroji išeitis – konstrukcijų apkala

Specialistai pasakoja, kad su marijampoliečio problema susiduria ganėtinai daug tokio tipo daugiabučių gyventojų, nes seno tipo daugiabučiai namai pasižymi prasta garso izoliacija. Todėl problemos sprendimas tenka visiems gyventojams – ir gyvenantiems viršuje, ir apačioje.Norint išvengti garso, sklindančio iš viršuje gyvenančių kaimynų, reikia savo bute padaryti visų konstrukcijų apkalą – ir taip pasigerinti atitvarų garso izoliaciją. Pasak specialistų, tai lyg įrengti patalpą patalpoje.

„Šiuo atveju reikėtų atlikti sienų apkalą ir pakabinti gipso kartono lubas. Sienų apkalai – iš metalinių profilių – surenkamas karkasas, į kurį sudedamas mineralinės vatos sluoksnis. Karkasas gali būti surinktas tiek iš CW, tiek iš CD tipo profilių. Jei karkasas montuojamas iš CD tipo profilių, tuomet būtina naudoti tiesioginio tvirtinimo kronšteinus su guminėmis tarpinėmis. Lubų konstrukciją taip pat būtina atskirti nuo esamos perdangos. Tam taip pat padės tvirtinimo kronšteinai su guminėmis tarpinėmis. Lubų konstrukciją iš CU ir UD profilių taip pat būtina užpildyti mineralinės vatos sluoksniu. Kad lubų ir sienų garso izoliacija būtų kuo geresnė, reikėtų naudoti du sluoksnius didesnio tankio gipso kartono plokščių sluoksnius, pvz. Knauf Silentboard“, – kaip išspręsti problemą su savo bute remonto nenorinčiais darytis kaimynais Povilui sufleruoja „Knauf“ projektų koordinatorė Vilda Kiršytė.

Aštuoniolika metų trunkančią kaimynų keliamo triukšmo problemą marijampoliečiui reikėtų spręsti kiek įmanoma greičiau ne tik dėl komforto, bet ir dėl savo sveikatos. Medikai įspėja, kad ilgai gyvenant nuolatiniame triukšme gali atsirasti rimtų sveikatos problemų: nemiga, galvos skausmas, sumažėjęs darbingumas ar net širdies ligos.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka




SPRENDIMAI

nuotrauka
2024-03-26 15:16
Ar kada nors pagalvojote, kad įmanoma padidinti saugumą, palengvinti savo buitį ir dar sumažinti sąskaitas už elektrą? Aktyviai tobulinamos išmaniosios sistemos ne tik padeda siekti šių tikslų, bet ir nereikalauja daug investicijų, o jų nauda pajuntama gana greitai.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-14 14:36
Būsto statyboms ar renovacijai naudojamos šilumą atspindinčios medžiagos ir pastato apdaila gali turėti įtakos ryšio kokybei namuose. Aukštos energetinės klasės A++ pastatai pasižymi ekonomiškumu, tačiau juose gyvenantys ir dirbantys žmonės gali susidurti su ryšio sutrikimais. Ekspertas ramina – pas...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-07 12:57
Lietuvos gyventojai savo būstą nuo nepageidaujamų įsibrovėlių stengiasi apsaugoti įvairiais būdais. Tradiciškai vis dar yra populiarios šarvuotos durys, akylūs kaimynai ar garsiai lojantis šuo. Tačiau technologijų amžiuje yra ir gerokai efektyvesnių namų apsaugos būdų. Apsaugos sistemos gali būti e...
nuotrauka
2024-02-05 07:41
Kaip patikimai užsandarinti konstrukcines ir išsiplečiančias siūles fasaduose, stoguose ar pėsčiųjų takuose? Sprendimas – naujos kartos hermetikas „Fome Flex ROOF & FAÇADE“, padedantis suformuoti ypatingai elastingą ir patvarią siūlę.
nuotrauka
2024-02-02 14:10
Energetikos rinkoje vis dažniau kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją, kitaip dar vadinamą Pramone 4.0, ir pramonės šakų skaitmeninimą. Tačiau šiame kontekste pamirštami individualūs vartotojai, kurie daro vis didesnę įtaką energetikos transformacijai, elektros tinklams ir rinkos dalyviams. A...
nuotrauka
2024-02-01 10:16
Nuo š. m. sausio 1 d. pradėjus veikti Nuotekų tvarkymo informacinei sistemai (NTIS) jokių naujų reikalavimų šiems įrenginiams nėra. Neturintys galimybės prisijungti prie centrinės nuotekų sistemos gyventojai vis dar gali rinktis vieną iš trijų įrenginių tipų: rezervuaro tipo individualių nuotekų kau...
nuotrauka
2024-01-25 11:09
Akumuliatoriniai darbo įrankiai populiarūs, nes jie ne tik patogūs naudoti, be ir puikiai pritaikomi tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Šios rūšies įrankio veikimas tiesiogiai priklauso nuo akumuliatoriaus galingumo, jo dydžio ir talpos. Jei nesinori darbo nutraukti todėl, kad išseko baterija, nau...
nuotrauka
2024-01-03 09:39
Nors gyventojams žadėta, kad šiemet šildymo išlaidos bus mažesnės nei praėjusiais metais, sulauktos pirmosios sąskaitos signalizuoja atvirkščiai – mokėti kai kuriems teks netgi daugiau. Vienas iš būdų efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti nepriklausomai nuo valdžios sprendimų, bute ar ...
nuotrauka
2023-12-27 13:06
Elektriniai katilai – tai alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms. Šie katilai yra atsakas į šiuolaikinius energetikos iššūkius: jie mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, yra ekologiški ir gali būti efektyvus sprendimas daugelyje situacijų. Be to, dėl savo paprastos konstrukcijos ir saugumo, e...
nuotrauka
2023-12-22 15:19
Įprastai namų remontu užsiimama šiltuoju sezonu ar rudens pradžioje, tačiau tam tikrus darbus atlikti patogiau žiemą. Visus vidaus darbus galite drąsiai pradėti net tuomet, kai už lango spaudžia šaltukas – tereikia pasirūpinti, kad namuose nesikauptų drėgmė ir šaltis. Sausis ir vasaris yra bene geri...
nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-12-07 15:06
Medinių pastatų Lietuvoje apstu, tačiau kur bepasisuksi, seni, sukrypę, kiaurais stogais medinukai vis dar bado akis, o tokių pastatų savininkai, norėdami imitis remonto ar rekonstrukcijos darbų, ne visuomet žino nuo ko ir pradėti.
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI