2020 liepos 12 d. sekmadienis, 16:14
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kėdainių r. savivaldybė aiškinosi, kaip verslo aplinką vertina vietos verslininkai

2019-05-31 09:00
Kėdainių rajono verslo įmonių apklausa patvirtino nuostatą, kad rajonas verslui patrauklus. Taip mano 63,8 proc. apklaustųjų, skelbia Kėdainių r. savivaldybė. Tačiau daugiau kaip pusei verslininkų trūksta elementarių žinių apie verslo klasterius, o didesnė dalis pasiryžusi investuoti į technologijas ir darbuotojų kvalifikaciją per artimiausius metus.
nuotrauka
Kėdainių r. savivaldybės (Vaido Juškos, FB) nuotr.


Minimos įmonės
Kėdainių r. savivaldybė,
Metų pradžioje tyrime dalyvavusių įmonių atstovų nuomone, investicijas rajone labiausiai skatina tinkama infrastruktūra verslo ir pramonės teritorijose, tinkama žemės sklypų ir nekilnojamo turto pasiūla verslui, aktualios informacijos pasiekiamumas ir verslo konsultacijos.

Prieštaringi pasisakymai

Analizuodami pateiktus apklausos rezultatus Kėdainių rajono savivaldybės vadovai mato tam tikrą prieštaravimą. Nors verslininkai lyg ir teigia, kad rajone viskas tenkina, taip pat ir geografinė padėtis, bei teigiamai vertina faktą, kad rajone yra  LEZ, gerai ir labai gerai vertina verslo aplinkos kūrimo ir gerinimo sąlygas bei paslaugų verslui teikimą (56,5 proc.), tačiau du penktadaliai (41,8 proc.) sako, kad trūko savivaldybės bendradarbiavimo ir informacijos verslui, nėra rimtų strategijų verslo plėtrai.

Nemaža dalis respondentų (24 iš 69) neturi nuomonės ar nežino, ko Kėdainių rajono savivaldybėje trūksta verslo kūrimui ir plėtrai, tačiau iš turinčių aiškią nuomonę daugiau nei pusė (55,3 proc.) mano, kad trūko savivaldybės bendradarbiavimo, informacijos apie infrastruktūros plėtrą. Dar beveik 29 proc. respondentų mano, kad reikia pritraukti daugiau užsienio investuotojų, tobulinant mokesčių sistemą.

„Teiginys, kad „pasigęsta iš savivaldybės didesnio bendradarbiavimo ir komunikacijos su verslu ir verslininkais“ nuteikia tik pozityviai. Atveria iki šiol neišnaudotas galimybes. Tai rodo, kad artimiausiu metu galėsime išsiaiškinti, kokie konkretūs poreikiai slypi po šiais verslininkų pasisakymais, ir galvosime, kaip juos kuo greičiau patenkinti. Būsime draugiškesni ir daugiau bendrausime. Manau, kad galėsime kalbėti ir apie bendrai parengtus savivaldybės ekonominės plėtros ir infrastruktūros bei investicijų pritraukimo strateginius planus“, – iš karto po situacijos pristatymo apsisprendė rajono meras Valentinas Tamulis.

Nesureikšmina nei lengvatų, nei paramos

Tyrimas atskleidė, dalijasi Savivaldybė, kad lengvatos verslui nėra tokios svarbios, kaip manyta. Skalėje nuo 1 iki 10 verslo atstovai į pirmą vietą pagal svarbą išskyrė nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą, po jos – žemės nuomos mokesčio ir žemės mokesčio lengvatas. Tačiau jos nesiekia net 5 balų. Veikiančios verslo įmonės nesureikšmina ir Smulkaus verslo rėmimo fondo teikiamų galimybių bei jo teikiamos paramos. Daugelis vertindami fondo kryptis pateikė vidutinius arba žemesnius balus. Iš fondo veiklų aktualiausia verslininkams – mokymo kursų išlaidų kompensavimas.

Nori gauti informaciją elektroniniu paštu ir tobulėti

Svarbiausia verslui išlieka informacija apie ES paramos teikiamas galimybes. Informaciją verslas pageidauja gauti naujienlaiškiais arba rasti internetinėse svetainėse. Pagrindinis reikalavimas – išlaikyti šių informacijos kanalų ir juose pateikiamos informacijos kokybę.

O kaip svarbiausią formą informacijos pateikimui nurodo kvalifikuotai teikiamas konsultacijas verslui bei įvairius mokymus. Jų kokybė yra vertinama gerai. Savivaldybės organizuojamos konsultacijos, renginiai ir mokymai vertinami labiausiai iš visų veiklos sričių. Net 55 proc. apklaustųjų trūksta elementarios informacijos apie verslo klasterį.

Investuos į darbuotojus ir technologijas

Verslininkai mano, kad informacijos apie verslo galimybes Kėdainių rajone sklaida gali puikiai vykti ir dažniau pristatant rajoną užsienio investuotojams. Investuoti rajone skatina tinkama infrastruktūra verslo ir pramonės teritorijose (43,5 proc. respondentų sutinka su šiuo teiginiu) bei tinkama žemės sklypų ir nekilnojamojo turto pasiūla verslui (29 proc. respondentų sutinka su šiuo teiginiu).

Kalbėdami apie save, 56,5 proc. apklaustų verslininkų per ateinančius metus labiausia linkę investuoti į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą ir technologijų diegimą arba tobulinimą.

Kaip skelbia savivaldybė, buvo apklaustos 69 veiklą rajone vykdančios įmonės. Iš jų – daugiau nei pusė tyrime dalyvavusių respondentų atstovauja mažoms įmonėms (55,1 proc.), perpus mažiau (24,6 proc.) – vidutinėms įmonėms, o didelėms – 7,3 proc. Labai mažoms įmonėms atstovavo – 7,2 proc., o mažiausia dalis (5,8 proc.) respondentų dirba pagal verslo liudijimą ar vykdo individualią veiklą. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-07-10 12:45
Ukmergėje vyksta miesto atnaujinimo darbai. Centre darbai baiginėjami, eilės laukia miesto sankryžos
nuotrauka
2020-07-10 12:05
Užbaigti atnaujinimo darbai Klaipėdos „Kauno atžalyno“ bibliotekoje. Šią savaitę šiuolaikiškai sutvarkyta įstaiga atveria duris ir pradeda teikti knygų išdavimo paslaugą.
nuotrauka
2020-07-10 10:53
Visuomenės vertinimui darkart keliauja savivaldybės kartą jau atmesti daugiabučių kvartalo Žvėryne, Paribio g. 12, projektiniai pasiūlymai. Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Rewo“ pateikė juos viešinti, pakoregavusi pagal ankstesniuose svarstymuose (jų, privalomų ir neprivalomų, įvyko jau keturi...
nuotrauka
2020-07-10 10:41
Kaune oficialiai duris atvėrė sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė ant Lampėdžio ežero kranto. Prieš dvejus metus startavusi rekonstrukcija – baigta. Į objektą Kauno savivaldybė investavo apie 3 mln. eurų, dar 2 mln. eurų trasai gilinti skyrė Vyriausybė.
nuotrauka
2020-07-10 09:58
Klaipėdos miesto savivaldybė, išnagrinėjusi UAB „Sweco Lietuva“ pateiktą panaudoto augalinio aliejaus perdirbimo ir riebalų rūgščių metilo esterio gamybos pajėgumo didinimo UAB „Mestilla“ gamykloje Klaipėdoje poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą (toliau – PAV ataskaita), nusprendė jai nepritarti.
nuotrauka
2020-07-10 09:16
Leipalingio ir Viečiūnų seniūnijose Druskininkuose iš viso yra 140 km melioracijos griovių, 159 pralaidos, 2 tiltai, 5 reguliatoriai, 90 km drenažo rinktuvų. Kaip ir visoje Lietuvoje, šiose seniūnijose esančios melioracijos sistemos būklė yra prasta.
nuotrauka
2020-07-09 13:33
Liepos pradžioje pasibaigęs kvietimas, skirtas viešųjų pastatų atnaujinimui finansuoti, sulaukė rekordinio paraiškų skaičiaus, o prašoma skirti finansavimo suma – beveik 100 mln. eurų.
nuotrauka
2020-07-09 11:54
Šiaulių savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko miesto savivaldybės nekilnojamojo turto valdymo veiklos auditą. Šio audito tikslas – įvertinti, ar Savivaldybės nekilnojamasis turtas valdomas kryptingai ir kompleksiškai, ar jis naudojamas efektyviai ir siekiant maksimalios naudos visuomenei.
nuotrauka
2020-07-09 11:33
Šiandien, liepos 9 d., kauniečiai kviečiami iš arčiau apžvelgti naująją Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazę ir atšvęsti jos atidarymą tiesiog plaukiojant Lampėdžio ežere. Lietuvos irklavimo meka krikštijamas vandens sporto kompleksas publiką pasitiks su gyva Monikos Pundziūtės-Moniqué m...
nuotrauka
2020-07-08 09:41
Už tai, kad iš dviejų Panevėžio daugiabučių namų savininkų bendrijos sąskaitos pasisavino per 40 tūkst. eurų Panevėžio apygardos teismas buvusiam bendrijos vadovui E. B. skyrė 9 tūkst. eurų baudą.
nuotrauka
2020-07-08 07:32
Šiuo metu Kauno centre tvarkomos infrastruktūros sąrašą papildė L. Sapiegos gatvė. Iki vasaros pabaigos kelininkai atnaujins gatvės važiuojamąją dalį, šaligatvius bei apšvietimą, pranešė Kauno m. savivaldybė. Valstybinių įstaigų gausa garsėjančioje gatvėje kurį laiką nepavyks statyti automobilių, ta...
nuotrauka
2020-07-02 10:23
Kauno rajono savivaldybėje apsilankęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika patikino, kad šio krašto vandentvarkos infrastruktūros plėtros projektai dar šiais metais sulauks Aplinkos ministerijos dėmesio ir bus pradėti įgyvendinti.
nuotrauka
2020-07-01 09:47
Panevėžio miesto savivaldybė baigia įgyvendinti dar vieną ES finansuojamą projektą – atnaujinti ir visuomenės poreikiams pritaikyti Kraštotyros muziejaus Moigių pastatų kompleksą. Finišavo statybos ir remonto darbai, šiuo metu montuojama nupirkta įranga ir baldai.
nuotrauka
2020-06-30 15:19
Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujo darželio statybų Šilainiuose. Kuršių gatvėje iškils modernus 2,7 tūkst. kv. m ploto, vieno aukšto pastatas. Jame bus įrengta 200 vietų lopšelio ir darželio auklėtiniams ir apie pusšimtį – darbuotojams. Tai bus pirmoji miesto ikimokyklinio ugdymo įs...
nuotrauka
2020-06-26 12:49
Vilniuje iš pagrindų atnaujintos krepšinio, futbolo, naujai įrengtos tinklinio aikštelės, perkloti bėgimo takai, sutvarkytas apšvietimas ir atnaujintas sportinis inventorius – štai kaip Ąžuolyno progimnazija pasitinka moksleivius bei gyventojus. Norintiems sportuoti nebereikia laukti rudens – išmėgi...
nuotrauka
2020-06-26 12:43
Kasmet ruošdami šilumos energijos tiekimo tinklą naujam šildymo sezonui sostinės savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atlieka profilaktinius (hidraulinius) bandymus ir nuosekliai renovuoja sostinės vamzdynus. Visa tai daroma tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas ir nepertraukiamas šil...
nuotrauka
2020-06-25 16:35
Miesto pakraščiuose gyvenantys vilniečiai greit keliaus patogiau – šiemet bus išasfaltuota net 15 km žvyrkelių. Artimiausiu metu Vilniaus miesto savivaldybė planuoja pakloti asfalto dangą net 35 gatvėse: Dusinėnų, Lobio, Medkirčių, J. Vaičiūnaitės, Degučių, Kalnėnų, Jašiūnų, Arimų, Mančiagirės, Grie...
nuotrauka
2020-06-25 09:14
Netrukus Naujosios uosto gatvės 5-uoju numeriu pažymėtą namą, kaip pranešė Klaipėdos savivaldybė, bus galima saugiai apeiti per Memelio miesto teritoriją. Šiuo metu statinys yra kone važiuojamojoje kelio dalyje, trukdo eismui ir gerokai apsunkina pėsčiųjų susisiekimą, tačiau Kultūros paveldo departa...
nuotrauka
2020-06-25 09:04
Aplinkos apsaugos agentūra (toliau – AAA) nusprendė nepriimti AB „Grigeo Klaipėda“ paraiškos taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimui pakeisti.
nuotrauka
2020-06-25 08:45
Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į miesto gyvenimą. Didžioji atidarymo šventė, kur pagrindiniai veikėjai bus profesionalūs sportininkai, įvyks jau birželio 29-ąją, bet jau šiandien krepšinio, tinklinio, gimnastikos ir mažųjų vilniečių žaidimų aikštelės atveriamos visiems kitiems išsiilgusiems a...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse