2021 sausio 27 d. trečiadienis, 6:27
Reklama  |  facebook

Klaipėda keičia Savivaldybės administracijos struktūrą – naikina 6 departamentus

2019-11-28 11:19
Klaipėdos miesto savivaldybės taryba lapkričio 28 d. posėdyje pritarė Savivaldybės administracijos struktūros pertvarkai. Naujojoje struktūroje neliks visų šešių departamentų, o dalis skyrių ir poskyrių bus sujungiami bei stambinami. Taip siekiama pagreitinti sprendimų priėmimą ir daugiau dėmesio skirti miestui svarbių projektų įgyvendinimui. Pokyčiai įsigalios nuo ateinančių metų balandžio.
nuotrauka
Nuo kitų metų keičiasi Klaipėdos savivaldybės administracijos struktūra. Klaipėdos m. sav. (FB) iliustr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
„Pertvarkos esmė – mažiau valdymo grandžių, mažiau vadovaujančių pozicijų, didinama atsakomybė už rezultatą. Labai svarbus aspektas – projektinio valdymo stiprinimas. Tai reiškia, kad aukščiausios kvalifikacijos darbuotojai bus paskirti svarbiausių projektų vadovais, bus nustatyta aiški atsakomybė už projekto biudžetą, įgyvendinimo terminus bei rezultatus. Gal ši pertvarka ir nevisiškai tobula, tačiau tai nepalyginamai geriau nei tobula stagnacija“, – pranešime cituojamas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Dabartinėje Savivaldybės administracijos struktūroje yra trys valdymo grandys su 69 struktūriniais vienetais: 6 departamentai, 38 skyriai ir 25 poskyriai. Panaikinus visus šešis departamentus, jų direktoriams Savivaldybės administracijoje bus siūlomos vyriausiųjų patarėjų pareigos, jie bus atsakingi už konkrečius miestui svarbius ir stambius projektus. Panaikinus departamentus, skyrių vadovai turės daugiau savarankiškumo, o kartu jiems teks ir didesnė atsakomybė.

Kaip rašoma savivaldybės pranešime, daugiau dėmesio bus skiriama tarpinstituciniam bendradarbiavimui bei jaunimo ir bendruomenių reikalų, seniūnaičių veiklos koordinavimui. Šiam darbui Savivaldybės administracijoje formuojamos atskiros specialistų grupės – Tarpinstitucinio koordinavimo ir Jaunimo bei bendruomenių reikalų koordinavimo grupės. Taip pat formuojama Ekonominės plėtros grupė, kurios viena iš pareigų bus miesto ekonominės plėtros strategijos įgyvendinimo priežiūros proceso organizavimas. 

Dvi viešųjų ryšių ir viena tarptautinių ryšių srities pareigybė perkeliama į Tarybos ir mero sekretoriatą. Sujungus viešųjų ir tarptautinių ryšių srityje dirbančius specialistus siekiama formuoti bei vykdyti vieningą ir efektyvią viešųjų ir tarptautinių ryšių politiką.

Po pertvarkos Savivaldybės administracijos struktūroje bus 33 skyriai, 9 poskyriai, 3 grupės.

Pagrindiniai pokyčiai:

Panaikinti 6 departamentai: Investicijų ir ekonominės plėtros, Urbanistinės plėtros, Miesto ūkio, Socialinių reikalų, Finansų ir turto bei Ugdymo ir kultūros. Siekiant pagreitinti sprendimų priėmimą, sutrumpinta vertikali hierarchijos grandis, o turimas žmogiškųjų išteklių potencialas bus nukreipiamas stambių ir svarbių miestui projektų kokybiškam valdymui ir įgyvendinimui.

Sujungti skyriai:

Architektūros ir miesto planavimo skyrius prijungiamas prie Urbanistikos skyriaus ir suteikiamas naujas pavadinimas Urbanistikos ir architektūros skyrius. Taip siekiama išvengti besidubliuojančių funkcijų, užtikrinti greitesnę reakciją priimant teisės aktuose įtvirtintus pagal kompetenciją sprendimus, koordinuotai veikti urbanistikos ir architektūros srityje. 

Kapinių priežiūros skyrius prijungiamas prie Miesto tvarkymo skyriaus. Kapinių priežiūros skyrius yra mažas struktūrinis vienetas, turintis keturias pareigybes, todėl jis prijungiamas prie miesto infrastruktūros tvarkymo ir priežiūros funkcijas vykdančio Miesto tvarkymo skyriaus.
Mokesčių skyrius prijungiamas prie Finansų skyriaus. Mokesčių skyrius yra mažas struktūrinis vienetas, turintis 4 pareigybes, jis prijungiamas prie Finansų skyriaus siekiant koordinuotai vykdyti finansinių išteklių valdymo funkcijas.
Dokumentų valdymo, Archyvo ir Ūkio skyriai sujungiami į vieną Bendrąjį skyrių. Skyriai sujungiami dėl funkcijų panašumo (bendrosios, organizaciją aptarnaujančios funkcijos) bei siekiant sumažinti vadovaujančių asmenų skaičių.

Panaikinami 12 poskyrių, esančių struktūriniuose padaliniuose

Siekiant sutrumpinti vertikalią valdymo grandį, naikinami poskyriai, turintys mažiau kaip 8 pareigybes, ir turintys analogiškas ar panašias funkcijas skyriuje.

Išformuojamas Informavimo ir e. paslaugų skyrius

Skyriuje esantys Informacinių technologijų bei Vieno langelio ir e. paslaugų poskyriai tampa savarankiškais skyriais – Informacinių technologijų bei Klientų aptarnavimo.

Perkeliamos pareigybės

Informavimo ir e. paslaugų skyriaus vedėjo pavaldume esančios dvi viešųjų ryšių srityje dirbančių specialistų pareigybės perkeliamos į Tarybos ir mero sekretoriatą. Čia taip pat perkeliama viena Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros skyriaus pareigybė. Sujungus viešųjų ir tarptautinių ryšių srities specialistus bei skiriant papildomą etatą tarptautinių ryšių koordinavimui, siekiama vykdyti vieningą bei efektyvią viešųjų ir tarptautinių ryšių politiką.

Skyriai tampa savarankiškesni

Panaikinus departamentus, skyrių vadovams tenka didesnė atsakomybė ir savarankiškumas, jie priskiriami aukštesnei pareigybių grupei.

Įsteigiamos 8 vyriausiųjų patarėjų pareigybės

Suformuojamos trys grupės:

  • Tarpinstitucinio koordinavimo grupė. Ši sritis stiprinama dėl pastaruoju metu vis aktualesnės nepilnamečių nusikalstamumo, socialinės rizikos šeimų ir jose augančių vaikų integravimo į bendruomenę problemos. Grupė formuojama iš esamų darbuotojų (2 darbuotojai), įsteigiama 1 nauja pareigybė. 
  • Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupė. Grupė vykdys kompleksines funkcijas, apimančias jaunimo politikos, programų ir priemonių įgyvendinimą, vietos bendruomenių, vietos veiklos grupių, seniūnaičių veiklą, gyventojų įtraukimą į sprendimų priėmimą. Grupė formuojama iš esamų darbuotojų (2 darbuotojai), įsteigiama 1 nauja pareigybė.
  • Ekonominės plėtros grupė. Grupė formuojama vietoj dabartinio Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros skyriaus. Ši grupė kompleksiškai dirbs organizuodama Klaipėdos miesto ekonominės plėtros strategijos iki 2030 m. įgyvendinimo priežiūros procesą, vykdys institucinę VšĮ „Klaipėda ID“, VšĮ „Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras“, asociacijos „Klaipėdos regionas“ veiklos priežiūrą. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-01-22 12:08
Lietuvos apeliacinis teismas 2021 m. sausio 21 d. nutartimi paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo atmestas ieškovių – UAB „Montuotojas“, UAB „Mitnija“, UAB „HSC Baltic“ ir UAB „Axis Power“ ieškinys atsakovei Vilniaus miesto savivaldybės administracijai dėl Vilniaus daugiaf...
nuotrauka
2021-01-22 06:58
Daugiau nei 50 metų veikianti AB „Panevėžio butų ūkis“ yra viena iš didžiausių paslaugas teikiančių šalies įmonių. 2020 m. pabaigoje ji pelnė Panevėžio apskrities geriausios paslaugų įmonės vardą.
nuotrauka
2021-01-20 16:35
Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl Jotvingių gatvėje iškilsiančios ledo arenos architektūrinio projektavimo paslaugų. Ledo areną sostinei projektuos UAB „Projektų rengimo centras" ir UAB „Tiksli forma", o projekto valdytoja paskirta UAB „Vilniaus vystymo kompanija".
nuotrauka
2021-01-20 10:00
Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūra kaltinamuoju aktu baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojas M.Š. kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba bei dokumentų klastojimu. Su juo artimais giminy...
nuotrauka
2021-01-19 14:30
Vilniečiams ypač aktualūs socialinės infrastruktūros plėtros projektai šiais metais įgyja pagreitį. Tarp didžiausių projektų – Tolminkiemio gimnazija, medicinos įstaigos plėtra, sporto kompleksai. Pasak Vilniaus miesto administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, sostinėje šiais metais vyks daug s...
nuotrauka
2021-01-18 10:30
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skelbia priemonės „Gatvių apšvietimo modernizavimas“ Nr. 2 kvietimą šalies savivaldybėms ir jų valdomoms įmonėms. Tai jau antrasis kvietimas pagal šią priemonę, kuris skelbiamas pastebėjus didelį pareiškėjų susidomėjimą ir investicijų poreikį.
nuotrauka
2021-01-18 07:00
Šalia Vilniaus Žemynos progimnazijos Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva kyla sporto salių kompleksas, talpinsiantis 3 krepšinio aikštes. Kompleksas bus pritaikytas ir ugdymo procesui, ir oficialioms aukšto meistriškumo varžyboms. Šiuo metu atlikta jau 80 proc. visų numatytų statybos ir rangos d...
nuotrauka
2021-01-15 10:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pristato naują paslaugą – interneto tinklalapyje viešai galima peržiūrėti po 2021-01-01 savivaldybių sudarytas infrastruktūros plėtros sutartis ir susipažinti su sprendimais dėl tokių sutarčių nut...
nuotrauka
2021-01-15 09:49
Septintus metus iš eilės tęsiama Kauno paveldotvarkos programa kviečia pastatų savininkus tvarkyti bei puoselėti jiems priklausantį nekilnojamąjį turtą, taip prisidedant prie gražesnio miesto veido.
nuotrauka
2021-01-14 13:43
Keturios miesto širdyje esančios patalpos išvengė privatizavimo – Vilniaus savivaldybė nusprendė paskirti jas geriausių idėjų įgyvendinimui keturiose srityse: Baltarusijos kultūros puoselėjimo, socialinės, kultūrinės veiklos ir vizualiųjų menų. Savivaldybė skelbia viešus patalpų Senamiestyje ir Nauj...
nuotrauka
2021-01-12 09:26
Vakarų Europoje stoties rajonai jau kurį laiką išgyvena renesansą – iš nejaukių teritorijų virsta vienomis patraukliausių vietų gyventi ir dirbti, mat kitas miesto dalis pranoksta galimybe patogiai naudotis viešojo transporto paslaugomis. Vilniaus Stoties rajonas taip pat ruošiasi keisti savo veidą ...
nuotrauka
2021-01-11 15:35
Sausio 7 dieną Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas su UAB „VVARFF“ pasirašė teritorijų prie Babrungo upės ir Gandingos hidroelektrinės tvenkinio (vadinamosios Plungės jūros) poilsio ir rekreacijos zonų sukūrimo statybos darbų sutartį, kurios vertė – 2 863 194,81 ...
nuotrauka
2021-01-11 08:58
Dar viena erdvė Kaune netrukus sulauks ryškių pokyčių. Po beveik pusantrų metų trukusios pertraukos įžiebta žalia šviesa galutiniam Nemuno ir Neries santakos parko atnaujinimui.
nuotrauka
2021-01-08 16:11
Kauno rajono savivaldybės administracija, išnagrinėjusi planuojamo žvyro karjero kasimo Virbaliūnų k. (Batniavos sen.) poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programą, sausio 7 d. pateikė UAB „Ekostruktūra“ ir Aplinkos apsaugos agentūrai išvadą.
nuotrauka
2021-01-07 16:49
Konkursą Vasaros koncertų estrados architektūriniam projektui parengti paskelbusi Klaipėdos savivaldybė apsisprendė, jog sutartis dėl tolimesnių statinio projektavimo darbų nebus pasirašyta nė su vienu konkurso dalyviu. Tačiau kai kurios architektų pasiūlytos idėjos bus įgyvendintos per artimiausius...
nuotrauka
2021-01-07 08:42
Vilniaus miesto savivaldybė grąžino korekcijoms Pavilnyje, Džiaugsmo gatvėje, planuojamo prekybos centro projektą.
nuotrauka
2021-01-07 08:41
Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė viešojo pirkimo konkursą Skulptūrų parko (senųjų miesto kapinių) sutvarkymo darbams su darbo projekto parengimu pirkti. Jeigu viskas vyks kaip tikimasi, projekto pabaigtuvės 2023 m. įprasmintų reikšmingą uostamiesčiui sukaktį – 100-ąsias Klaipėdos sukilimo 1923 ...
nuotrauka
2021-01-06 14:46
Saugomų kultūros paveldo objektų tvarkymui, praneša Klaipėdos miesto savivaldybė, šiais metais numatoma skirti daugiau lėšų. Saugomų statinių valdytojai, planuojantys tvarkyti savo turtą, gali pretenduoti į dalinį savivaldybės finansavimą. Bendrai šiai programai 2021 metais ketinama skirti 300 tūkst...
nuotrauka
2021-01-05 10:18
Ąžuolyno giraitėje Klaipėdoje intensyviai vykę atnaujinimo darbai jau baigti. Liko pastatyti informacinius ženklus, nuimti tvoras ir apsaugines medžiagas nuo naujų objektų. Tarp Kauno ir Paryžiaus Komunos gatvių esančiame parke suformuotos skirtingos zonos tiek ramiam poilsiui, tiek aktyviam laisval...
nuotrauka
2021-01-04 14:57
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorui surašius kaltinamąjį aktą, teismui perduota Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos tirta byla, kurioje kaltinimai pareikšti 7 asmenims. Tarp kaltinamųjų – 4 Jurbarko rajono savivaldybės administra...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„Mūsų svajonių įgyvendinimas yra įkvėpimo šaltinis naujiems mūsų sumanymams“ (Orison Swett Marden)

Galima įsigyti ir pasodinti labai dekoratyvių, brangių augalų, tačiau visuma nedžiugina. O galima pasirinkti neryškius, neišraiškingus augalus, tačiau tinkamai sukomponuota jų visuma atima ž...