2019 gruodžio 7 d. šeštadienis, 11:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Klaipėda keičia Savivaldybės administracijos struktūrą – naikina 6 departamentus

2019-11-28 11:19
Klaipėdos miesto savivaldybės taryba lapkričio 28 d. posėdyje pritarė Savivaldybės administracijos struktūros pertvarkai. Naujojoje struktūroje neliks visų šešių departamentų, o dalis skyrių ir poskyrių bus sujungiami bei stambinami. Taip siekiama pagreitinti sprendimų priėmimą ir daugiau dėmesio skirti miestui svarbių projektų įgyvendinimui. Pokyčiai įsigalios nuo ateinančių metų balandžio.
nuotrauka
Nuo kitų metų keičiasi Klaipėdos savivaldybės administracijos struktūra. Klaipėdos m. sav. (FB) iliustr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
„Pertvarkos esmė – mažiau valdymo grandžių, mažiau vadovaujančių pozicijų, didinama atsakomybė už rezultatą. Labai svarbus aspektas – projektinio valdymo stiprinimas. Tai reiškia, kad aukščiausios kvalifikacijos darbuotojai bus paskirti svarbiausių projektų vadovais, bus nustatyta aiški atsakomybė už projekto biudžetą, įgyvendinimo terminus bei rezultatus. Gal ši pertvarka ir nevisiškai tobula, tačiau tai nepalyginamai geriau nei tobula stagnacija“, – pranešime cituojamas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Dabartinėje Savivaldybės administracijos struktūroje yra trys valdymo grandys su 69 struktūriniais vienetais: 6 departamentai, 38 skyriai ir 25 poskyriai. Panaikinus visus šešis departamentus, jų direktoriams Savivaldybės administracijoje bus siūlomos vyriausiųjų patarėjų pareigos, jie bus atsakingi už konkrečius miestui svarbius ir stambius projektus. Panaikinus departamentus, skyrių vadovai turės daugiau savarankiškumo, o kartu jiems teks ir didesnė atsakomybė.

Kaip rašoma savivaldybės pranešime, daugiau dėmesio bus skiriama tarpinstituciniam bendradarbiavimui bei jaunimo ir bendruomenių reikalų, seniūnaičių veiklos koordinavimui. Šiam darbui Savivaldybės administracijoje formuojamos atskiros specialistų grupės – Tarpinstitucinio koordinavimo ir Jaunimo bei bendruomenių reikalų koordinavimo grupės. Taip pat formuojama Ekonominės plėtros grupė, kurios viena iš pareigų bus miesto ekonominės plėtros strategijos įgyvendinimo priežiūros proceso organizavimas. 

Dvi viešųjų ryšių ir viena tarptautinių ryšių srities pareigybė perkeliama į Tarybos ir mero sekretoriatą. Sujungus viešųjų ir tarptautinių ryšių srityje dirbančius specialistus siekiama formuoti bei vykdyti vieningą ir efektyvią viešųjų ir tarptautinių ryšių politiką.

Po pertvarkos Savivaldybės administracijos struktūroje bus 33 skyriai, 9 poskyriai, 3 grupės.

Pagrindiniai pokyčiai:

Panaikinti 6 departamentai: Investicijų ir ekonominės plėtros, Urbanistinės plėtros, Miesto ūkio, Socialinių reikalų, Finansų ir turto bei Ugdymo ir kultūros. Siekiant pagreitinti sprendimų priėmimą, sutrumpinta vertikali hierarchijos grandis, o turimas žmogiškųjų išteklių potencialas bus nukreipiamas stambių ir svarbių miestui projektų kokybiškam valdymui ir įgyvendinimui.

Sujungti skyriai:

Architektūros ir miesto planavimo skyrius prijungiamas prie Urbanistikos skyriaus ir suteikiamas naujas pavadinimas Urbanistikos ir architektūros skyrius. Taip siekiama išvengti besidubliuojančių funkcijų, užtikrinti greitesnę reakciją priimant teisės aktuose įtvirtintus pagal kompetenciją sprendimus, koordinuotai veikti urbanistikos ir architektūros srityje. 

Kapinių priežiūros skyrius prijungiamas prie Miesto tvarkymo skyriaus. Kapinių priežiūros skyrius yra mažas struktūrinis vienetas, turintis keturias pareigybes, todėl jis prijungiamas prie miesto infrastruktūros tvarkymo ir priežiūros funkcijas vykdančio Miesto tvarkymo skyriaus.
Mokesčių skyrius prijungiamas prie Finansų skyriaus. Mokesčių skyrius yra mažas struktūrinis vienetas, turintis 4 pareigybes, jis prijungiamas prie Finansų skyriaus siekiant koordinuotai vykdyti finansinių išteklių valdymo funkcijas.
Dokumentų valdymo, Archyvo ir Ūkio skyriai sujungiami į vieną Bendrąjį skyrių. Skyriai sujungiami dėl funkcijų panašumo (bendrosios, organizaciją aptarnaujančios funkcijos) bei siekiant sumažinti vadovaujančių asmenų skaičių.

Panaikinami 12 poskyrių, esančių struktūriniuose padaliniuose

Siekiant sutrumpinti vertikalią valdymo grandį, naikinami poskyriai, turintys mažiau kaip 8 pareigybes, ir turintys analogiškas ar panašias funkcijas skyriuje.

Išformuojamas Informavimo ir e. paslaugų skyrius

Skyriuje esantys Informacinių technologijų bei Vieno langelio ir e. paslaugų poskyriai tampa savarankiškais skyriais – Informacinių technologijų bei Klientų aptarnavimo.

Perkeliamos pareigybės

Informavimo ir e. paslaugų skyriaus vedėjo pavaldume esančios dvi viešųjų ryšių srityje dirbančių specialistų pareigybės perkeliamos į Tarybos ir mero sekretoriatą. Čia taip pat perkeliama viena Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros skyriaus pareigybė. Sujungus viešųjų ir tarptautinių ryšių srities specialistus bei skiriant papildomą etatą tarptautinių ryšių koordinavimui, siekiama vykdyti vieningą bei efektyvią viešųjų ir tarptautinių ryšių politiką.

Skyriai tampa savarankiškesni

Panaikinus departamentus, skyrių vadovams tenka didesnė atsakomybė ir savarankiškumas, jie priskiriami aukštesnei pareigybių grupei.

Įsteigiamos 8 vyriausiųjų patarėjų pareigybės

Suformuojamos trys grupės:

  • Tarpinstitucinio koordinavimo grupė. Ši sritis stiprinama dėl pastaruoju metu vis aktualesnės nepilnamečių nusikalstamumo, socialinės rizikos šeimų ir jose augančių vaikų integravimo į bendruomenę problemos. Grupė formuojama iš esamų darbuotojų (2 darbuotojai), įsteigiama 1 nauja pareigybė. 
  • Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupė. Grupė vykdys kompleksines funkcijas, apimančias jaunimo politikos, programų ir priemonių įgyvendinimą, vietos bendruomenių, vietos veiklos grupių, seniūnaičių veiklą, gyventojų įtraukimą į sprendimų priėmimą. Grupė formuojama iš esamų darbuotojų (2 darbuotojai), įsteigiama 1 nauja pareigybė.
  • Ekonominės plėtros grupė. Grupė formuojama vietoj dabartinio Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros skyriaus. Ši grupė kompleksiškai dirbs organizuodama Klaipėdos miesto ekonominės plėtros strategijos iki 2030 m. įgyvendinimo priežiūros procesą, vykdys institucinę VšĮ „Klaipėda ID“, VšĮ „Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras“, asociacijos „Klaipėdos regionas“ veiklos priežiūrą. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2019-12-06 10:03
Vilniaus miesto Taryba šią savaitę pritarė sprendimui toliau tęsti penktus metus vykdomą projektą, kurio metu daugiabučių gyvenamųjų namų, esančių Senamiestyje ir jo apsaugos zonoje savininkai gali gauti dalinį finansavimą fasadų elementų tvarkymo darbams atlikti. 2020 metų programos planuojama skir...
nuotrauka
2019-12-05 13:27
Ukmergės rajono savivaldybės administracija įgyvendina Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamą projektą „Ukmergės miesto centro viešųjų erdvių infrastruktūros sutvarkymas I etapas: Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko su prieigomis įrengimas“.
nuotrauka
2019-12-05 08:02
Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam naujajam Regioninės plėtros įstatymo projektui, kuris šalies regionams suteiks daugiau įgaliojimų ir kompetencijų, o Regionų plėtros taryboms – teisinį statusą.
nuotrauka
2019-12-04 15:41
Jurbarke vyksta Nemuno gatvės rekonstrukcijos baigiamieji darbai. Miestiečiams tai svarbus projektas, nes šių darbų jie laukė nuo 2016 m., kuomet buvo sutvarkyta tik dalis gatvės.
nuotrauka
2019-12-04 15:08
Šiandien, gruodžio 4 d., Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos, kuriame numatytas ir nacionalinis stadionas.
nuotrauka
2019-12-04 09:33
Kretingos rajono gyventojai jau nuo kitų metų patys galės spręsti, kokių iniciatyvų reikia gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti. Kretingos rajono savivaldybė sukūrė įrankį, leidžiantį gyventojams tiesiogiai skirstyti dalį savivaldybės biudžeto.
nuotrauka
2019-12-04 08:50
Klaipėdos apygardos teismas priėmė nuosprendį, kuriuo kaltais pripažino Skuodo rajono savivaldybės vyriausiąjį architektą ir jam talkinusią VĮ Registrų centro matininkę. Valstybės tarnautojas nuteistas pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius už piktnaudžiavimą tarnyba, dokumentų klastojimą ir kyš...
nuotrauka
2019-12-04 08:47
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) nusprendė nutraukti privalomą Vilniaus miesto bendrojo plano patikrinimą dėl netinkamai atliktos šio plano viešinimo procedūros. VTPSI taip pat pateikė pastabas planavimo organizatoriui (savivaldybės administracijos direktoriui) dėl kai ...
nuotrauka
2019-12-04 08:31
Seimas įstatyme įtvirtino reikalavimus/kriterijus, kada gali būti kreipiamasi dėl savivaldybių teritorijų ribų keitimo.
nuotrauka
2019-12-04 08:23
Įmonė „Panevėžio statybos trestas“ užbaigė atnaujinti Panevėžio Kultūros ir poilsio parką. Parko atnaujinimo rangos darbų (įvertinus 2017 m. įrengtą dviračių ir pėsčiųjų tako žiedą) vertė – beveik 3,67 mln. Eur. Iš jų apie 2,87 mln. Eur – ES fondų ir valstybės finansavimas, likusi dalis – Panevėžio ...
nuotrauka
2019-12-02 10:11
2019-ųjų Kalėdų sostinėje sezonas atidarytas – Katedros aikštėje ką tik karūnuota pagrindinė šalies eglė. Šiųmetis Kalėdų simbolis sostinėje paverstas galingiausia šachmatų figūra – karaliene.
nuotrauka
2019-12-02 08:00
Kuršėnuose įrengti nauji autobusų sustojimo paviljonai Ventos ir Liepų alėjos gatvėse. Paviljonai pagaminti iš cinkuotų plieninių profilių, dažyta milteliniu būdu. Paviljonuose įrengti patogūs suoleliai, šiukšliadėžės Šių paviljonų atsiradimu rūpinosi UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“, o lėšos buvo sk...
nuotrauka
2019-11-29 10:39
Tauragės savivaldybėje už 900 tūkst. eurų atnaujintas gatvių apšvietimas. „Enefit“ per 4 mėnesius pakeitė daugiau kaip 3,5 tūkst. gatvės šviestuvų mieste ir jo apylinkėse. Įdiegti nauji išmanūs LED gatvės šviestuvai, palyginti su iki tol naudotais šviestuvais, elektros energijos sunaudoja du kartus...
nuotrauka
2019-11-28 13:42
Saugesnės miesto viešosios erdvės, greitesnis bei efektyvesnis incidentų išaiškinimas ir mažiau spūsčių gatvėse – tokių rezultatų tikimasi pasiekti sumontavus 240 vaizdo stebėjimo kamerų sistemą. Jos jau montuojamos svarbiausiose Kauno vietose, o kitų metų pradžioje bus pradėtos naudoti. Šis projekt...
nuotrauka
2019-11-26 13:08
Lapkričio 30-oji sostinėje bus ypatinga ir laimės indeksas šoktels iki aukštumų – sulig pagrindinės miesto ir Lietuvos eglės Katedros aikštėje įžiebimu 19 val., bus paskelbtas net 5 savaites truksiantis žiemos švenčių festivalis. Magiškas sezonas pasiūlys gausybę pramogų ir renginių – atgis įtraukia...
nuotrauka
2019-11-25 10:11
Rekonstruojamoje Prisikėlimo aikštėje naujai sodinami medeliai. Darbus atlieka įmonė specializuota bendrovė „Megaplantas“, įmonė vykdo žaliųjų erdvių projektavimo, apželdinimo ir augalų priežiūros projektus visoje Lietuvoje.
nuotrauka
2019-11-25 10:08
Miesto parko pakraštyje esanti lauko teniso aikštelė yra atnaujinta iš esmės. Pavasarį ji bus pilna kėdainiečių, žaidžiančių tenisą ar skvošą, besitreniruojančių prie sienutės. Šalia aikštelės įrengta patogi, erdvi automobilių statymo aikštelė.
nuotrauka
2019-11-25 09:57
Netrukus Kėdainių rajone bus atidarytas atnaujintas Pelėdnagių stadionas. Baiginėjami pavasarį pradėti atnaujinimo darbai.
nuotrauka
2019-11-22 13:24
Įgyvendinant projektą „Šiaulių rajono pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija ir plėtra“, Kuršėnuose buvo rekonstruojami Ventos gatvės pėsčiųjų takai – vienoje gatvės pusėje įrengiant pėsčiųjų ir dviračių, o kitoje – pėsčiųjų taką. Bendras rekonstruotų takų ilgis – 1,86 km.
nuotrauka
2019-11-22 11:31
Šią savaitę Amalių geležinkelio pervažą kirto paskutiniai automobiliai. Už kelių šimtų metrų atidarytas vienas iš dviejų automobiliams skirtų tunelių sujungė R. Kalantos ir Chemijos gatves.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse