2020 rugpjūčio 10 d. pirmadienis, 5:47
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Klaipėda keičia Savivaldybės administracijos struktūrą – naikina 6 departamentus

2019-11-28 11:19
Klaipėdos miesto savivaldybės taryba lapkričio 28 d. posėdyje pritarė Savivaldybės administracijos struktūros pertvarkai. Naujojoje struktūroje neliks visų šešių departamentų, o dalis skyrių ir poskyrių bus sujungiami bei stambinami. Taip siekiama pagreitinti sprendimų priėmimą ir daugiau dėmesio skirti miestui svarbių projektų įgyvendinimui. Pokyčiai įsigalios nuo ateinančių metų balandžio.
nuotrauka
Nuo kitų metų keičiasi Klaipėdos savivaldybės administracijos struktūra. Klaipėdos m. sav. (FB) iliustr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
„Pertvarkos esmė – mažiau valdymo grandžių, mažiau vadovaujančių pozicijų, didinama atsakomybė už rezultatą. Labai svarbus aspektas – projektinio valdymo stiprinimas. Tai reiškia, kad aukščiausios kvalifikacijos darbuotojai bus paskirti svarbiausių projektų vadovais, bus nustatyta aiški atsakomybė už projekto biudžetą, įgyvendinimo terminus bei rezultatus. Gal ši pertvarka ir nevisiškai tobula, tačiau tai nepalyginamai geriau nei tobula stagnacija“, – pranešime cituojamas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Dabartinėje Savivaldybės administracijos struktūroje yra trys valdymo grandys su 69 struktūriniais vienetais: 6 departamentai, 38 skyriai ir 25 poskyriai. Panaikinus visus šešis departamentus, jų direktoriams Savivaldybės administracijoje bus siūlomos vyriausiųjų patarėjų pareigos, jie bus atsakingi už konkrečius miestui svarbius ir stambius projektus. Panaikinus departamentus, skyrių vadovai turės daugiau savarankiškumo, o kartu jiems teks ir didesnė atsakomybė.

Kaip rašoma savivaldybės pranešime, daugiau dėmesio bus skiriama tarpinstituciniam bendradarbiavimui bei jaunimo ir bendruomenių reikalų, seniūnaičių veiklos koordinavimui. Šiam darbui Savivaldybės administracijoje formuojamos atskiros specialistų grupės – Tarpinstitucinio koordinavimo ir Jaunimo bei bendruomenių reikalų koordinavimo grupės. Taip pat formuojama Ekonominės plėtros grupė, kurios viena iš pareigų bus miesto ekonominės plėtros strategijos įgyvendinimo priežiūros proceso organizavimas. 

Dvi viešųjų ryšių ir viena tarptautinių ryšių srities pareigybė perkeliama į Tarybos ir mero sekretoriatą. Sujungus viešųjų ir tarptautinių ryšių srityje dirbančius specialistus siekiama formuoti bei vykdyti vieningą ir efektyvią viešųjų ir tarptautinių ryšių politiką.

Po pertvarkos Savivaldybės administracijos struktūroje bus 33 skyriai, 9 poskyriai, 3 grupės.

Pagrindiniai pokyčiai:

Panaikinti 6 departamentai: Investicijų ir ekonominės plėtros, Urbanistinės plėtros, Miesto ūkio, Socialinių reikalų, Finansų ir turto bei Ugdymo ir kultūros. Siekiant pagreitinti sprendimų priėmimą, sutrumpinta vertikali hierarchijos grandis, o turimas žmogiškųjų išteklių potencialas bus nukreipiamas stambių ir svarbių miestui projektų kokybiškam valdymui ir įgyvendinimui.

Sujungti skyriai:

Architektūros ir miesto planavimo skyrius prijungiamas prie Urbanistikos skyriaus ir suteikiamas naujas pavadinimas Urbanistikos ir architektūros skyrius. Taip siekiama išvengti besidubliuojančių funkcijų, užtikrinti greitesnę reakciją priimant teisės aktuose įtvirtintus pagal kompetenciją sprendimus, koordinuotai veikti urbanistikos ir architektūros srityje. 

Kapinių priežiūros skyrius prijungiamas prie Miesto tvarkymo skyriaus. Kapinių priežiūros skyrius yra mažas struktūrinis vienetas, turintis keturias pareigybes, todėl jis prijungiamas prie miesto infrastruktūros tvarkymo ir priežiūros funkcijas vykdančio Miesto tvarkymo skyriaus.
Mokesčių skyrius prijungiamas prie Finansų skyriaus. Mokesčių skyrius yra mažas struktūrinis vienetas, turintis 4 pareigybes, jis prijungiamas prie Finansų skyriaus siekiant koordinuotai vykdyti finansinių išteklių valdymo funkcijas.
Dokumentų valdymo, Archyvo ir Ūkio skyriai sujungiami į vieną Bendrąjį skyrių. Skyriai sujungiami dėl funkcijų panašumo (bendrosios, organizaciją aptarnaujančios funkcijos) bei siekiant sumažinti vadovaujančių asmenų skaičių.

Panaikinami 12 poskyrių, esančių struktūriniuose padaliniuose

Siekiant sutrumpinti vertikalią valdymo grandį, naikinami poskyriai, turintys mažiau kaip 8 pareigybes, ir turintys analogiškas ar panašias funkcijas skyriuje.

Išformuojamas Informavimo ir e. paslaugų skyrius

Skyriuje esantys Informacinių technologijų bei Vieno langelio ir e. paslaugų poskyriai tampa savarankiškais skyriais – Informacinių technologijų bei Klientų aptarnavimo.

Perkeliamos pareigybės

Informavimo ir e. paslaugų skyriaus vedėjo pavaldume esančios dvi viešųjų ryšių srityje dirbančių specialistų pareigybės perkeliamos į Tarybos ir mero sekretoriatą. Čia taip pat perkeliama viena Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros skyriaus pareigybė. Sujungus viešųjų ir tarptautinių ryšių srities specialistus bei skiriant papildomą etatą tarptautinių ryšių koordinavimui, siekiama vykdyti vieningą bei efektyvią viešųjų ir tarptautinių ryšių politiką.

Skyriai tampa savarankiškesni

Panaikinus departamentus, skyrių vadovams tenka didesnė atsakomybė ir savarankiškumas, jie priskiriami aukštesnei pareigybių grupei.

Įsteigiamos 8 vyriausiųjų patarėjų pareigybės

Suformuojamos trys grupės:

  • Tarpinstitucinio koordinavimo grupė. Ši sritis stiprinama dėl pastaruoju metu vis aktualesnės nepilnamečių nusikalstamumo, socialinės rizikos šeimų ir jose augančių vaikų integravimo į bendruomenę problemos. Grupė formuojama iš esamų darbuotojų (2 darbuotojai), įsteigiama 1 nauja pareigybė. 
  • Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupė. Grupė vykdys kompleksines funkcijas, apimančias jaunimo politikos, programų ir priemonių įgyvendinimą, vietos bendruomenių, vietos veiklos grupių, seniūnaičių veiklą, gyventojų įtraukimą į sprendimų priėmimą. Grupė formuojama iš esamų darbuotojų (2 darbuotojai), įsteigiama 1 nauja pareigybė.
  • Ekonominės plėtros grupė. Grupė formuojama vietoj dabartinio Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros skyriaus. Ši grupė kompleksiškai dirbs organizuodama Klaipėdos miesto ekonominės plėtros strategijos iki 2030 m. įgyvendinimo priežiūros procesą, vykdys institucinę VšĮ „Klaipėda ID“, VšĮ „Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras“, asociacijos „Klaipėdos regionas“ veiklos priežiūrą. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-08-07 09:02
Panevėžio miesto savivaldybėje visuomenei pristatyti vieno žymiausių Lietuvos architekto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko architektų studijos parengti Panevėžio autobusų stoties projektiniai pasiūlymai.
nuotrauka
2020-08-05 09:31
Netrukus prasidės Senvagės atnaujinimo darbai, o išskirtiniu jos akcentu taps plaukiojantis fontanas su įspūdingomis vaizdinėmis projekcijomis.
nuotrauka
2020-08-04 15:31
Šiandien Pilaitėje atidarytas išskirtinis, iš pagrindų renovuotas, Pilaitės gimnazijos sporto aikštynas. Atnaujintas stadionas išsiskiria pripučiamu kupolu, kuris leis tiek jauniesiems futbolo talentams, tiek Pilaitės gimnazijos moksleiviams bei vietos bendruomenei futbolu ir lengvąja atletika užsii...
nuotrauka
2020-08-04 09:30
Daugybę naujakurių turinčioje sostinės Paplaujos rajono Manufaktūrų gatvėje tęsiant infrastruktūros atnaujinimo darbus ima ryškėti būsimo bulvaro veidas. Įrenginėjamos naujos dangos pėstiesiems ir dviratininkams, ruošiamasi sodinti naujus želdinius. Šiame etape nepavyko, kaip planuota, išsaugoti dal...
nuotrauka
2020-08-03 15:48
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), reaguodama į gyventojų užklausas dėl suskystintų naftos dujų (SND) balionų šalinimo 3-jų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose, pakartotinai kreipėsi į savivaldybes su prašymu iki rugpjūčio 14 d. peržiūrėti ir patikrinti pateiktus daugiabučių namų...
nuotrauka
2020-08-03 10:57
Atidaryta rekonstruota Šventosios centrinė aikštė. Po rekonstrukcijos iki tol visiškai neišvaizdi buvusi aikštė pasikeitė neatpažįstamai, o jaukumo jai suteikia projektuotojų – UAB „Nemuno deltos projektai“ ir UAB „Vakarų siluetas“ – pasirinkti nekasdieniai sprendiniai.
nuotrauka
2020-07-31 13:17
Iki rugsėjo galo nelegalių metalinių garažų savininkai Vilniuje yra raginami geruoju atlaisvinti kelis dešimtmečius metaliniais garažais užstatytą valstybinę žemę. Pašalinus garažus, praneša sostinės savivaldybė, atsilaisvinusi teritorija bus panaudota plėtojant patogesnę infrastruktūrą vilniečiams:...
nuotrauka
2020-07-31 10:50
Liepos 30 dieną kurortinėje Kulautuvoje (Kauno rajonas) prasidėjo mineralinio vandens biuvetės įrengimo darbai. Ji po metų atsiras miestelio centre, Akacijų alėjoje, šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų filialo Kulautuvos reabilitacijos ligoninės. Biuvetė – statinys v...
nuotrauka
2020-07-30 16:14
Šalia Kačerginės sanatorijos „Žibutė“ esanti aikštė atgims – čia bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, poilsio zona su suoliukais, gėlynais, fontanėliu, informaciniu stendu.
nuotrauka
2020-07-30 15:58
Klaipėdos m. savivaldybė pradeda procesus dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) pastatų komplekso modernizavimo. Savivaldybės taryba liepos 30 d. posėdyje pritarė KUL valdomų viešųjų pastatų infrastruktūros modernizavimo projekto įgyvendinimui bei įgaliojo ligoninę kreiptis į Europos energij...
nuotrauka
2020-07-30 10:33
Jurbarko rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo su rangos darbų konkursą laimėjusia „Sūduvos statyba“. Tačiau paaiškėjo, kad įmonė šiemet nepajėgi atlikti darbų.
nuotrauka
2020-07-30 10:25
Panevėžio miesto savivaldybė kviečia miestiečius susipažinti su Panevėžio autobusų stoties projektiniais pasiūlymais. Techninį stoties projektą Panevėžiui padovanojo įmonė „Baltisches Haus“.
nuotrauka
2020-07-29 11:44
Viena lankomiausių laisvalaikio erdvių Kaune netrukus taps saugesnė. Vaizdingoje Nemuno krantinėje montuojami ilgaamžiai ir saugūs atitvarai, nusidrieksiantys beveik 4 kilometrus. Jau pastatyta beveik 200 tvirtų plieninių statramsčių, o iš viso jų išsirikiuos daugiau kaip 1,8 tūkst. Konstrukciją sut...
nuotrauka
2020-07-27 14:47
Vilnius pradeda įgyvendinti ambicingą regioninės svarbos paviršinių nuotekų tinklų įrengimo bei valyklos ir kaupyklos statybos projektą. Sprendžiant Geležinio Vilko ir Šiaurinės gatvių sankryžos užtvindymo problemą, Šiaurinėje g., Ukmergės g., Ozo g., Miglos g., Paribio g., Lūšių g. ir Elnių g. supl...
nuotrauka
2020-07-24 12:52
Liepos 23-24 dienomis Plungės mieste specialia technika buvo laistomas aukštos mineralizacijos sūrymas, siekiant, kad gatvėse nekiltų dulkės.
nuotrauka
2020-07-24 09:47
Pradedami kapitaliniai atnaujinimo darbai Kauno valstybinio muzikinio teatro prieigose. Liepos viduryje Kauno miesto savivaldybei pasirašius rangos sutartį su bendrove „Autokausta“, rangovas įsipareigojo per metus sutvarkyti šią erdvę bei Miesto sodo skverą. Infrastruktūrai gerinti šioje Kauniečių p...
nuotrauka
2020-07-23 13:47
Šilalėje pabaigtas metus trukęs Simono Gaudėšiaus gimnazijos pastatų rekonstrukcijos ir plėtros projektas. Iš viso atlikta darbų už 629,8 tūkst. eurų. Projektas buvo finansuojamas iš Valstybės investicijų programos ir rajono biudžetui, kaip praneša Šilalės savivaldybė, nekainavo nė cento.
nuotrauka
2020-07-23 13:17
Vilniaus miesto savivaldybė imasi lyderystės pirmą kartą tokiu reikšmingu mastu suvienyti energytech sektoriaus žaidėjus. To rezultatas – startuojanti tvarios ir pažangios energetikos laboratorija „Intelligent Energy Lab“, kuri pirmą kartą Lietuvoje savivaldybės lygmenyje atvers kelią į atvirą platf...
nuotrauka
2020-07-23 10:56
Jonavos rajono savivaldybė, kaip rašoma išplatintame pranešime, nepirks sporto komplekso Juškonių kaime už beveik trigubai didesnę, nei rinkos kainą – tokią pasiūlė Pauliukų žemės ūkio bendrovės, turto savininkės, valdybos pirmininkas, rajono tarybos narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos at...
nuotrauka
2020-07-23 10:21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės turto nuomą reglamentuojančių teisės aktų antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad esamas reglamentavimas sudaro sąlygas savivaldybei nuomojant priklausantį nekilnojamą turtą (NT) gauti mažesnius nuompinigius ir galimai neefektyviai...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...