2020 sausio 23 d. ketvirtadienis, 23:14
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Klaipėda keičia Savivaldybės administracijos struktūrą – naikina 6 departamentus

2019-11-28 11:19
Klaipėdos miesto savivaldybės taryba lapkričio 28 d. posėdyje pritarė Savivaldybės administracijos struktūros pertvarkai. Naujojoje struktūroje neliks visų šešių departamentų, o dalis skyrių ir poskyrių bus sujungiami bei stambinami. Taip siekiama pagreitinti sprendimų priėmimą ir daugiau dėmesio skirti miestui svarbių projektų įgyvendinimui. Pokyčiai įsigalios nuo ateinančių metų balandžio.
nuotrauka
Nuo kitų metų keičiasi Klaipėdos savivaldybės administracijos struktūra. Klaipėdos m. sav. (FB) iliustr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
„Pertvarkos esmė – mažiau valdymo grandžių, mažiau vadovaujančių pozicijų, didinama atsakomybė už rezultatą. Labai svarbus aspektas – projektinio valdymo stiprinimas. Tai reiškia, kad aukščiausios kvalifikacijos darbuotojai bus paskirti svarbiausių projektų vadovais, bus nustatyta aiški atsakomybė už projekto biudžetą, įgyvendinimo terminus bei rezultatus. Gal ši pertvarka ir nevisiškai tobula, tačiau tai nepalyginamai geriau nei tobula stagnacija“, – pranešime cituojamas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Dabartinėje Savivaldybės administracijos struktūroje yra trys valdymo grandys su 69 struktūriniais vienetais: 6 departamentai, 38 skyriai ir 25 poskyriai. Panaikinus visus šešis departamentus, jų direktoriams Savivaldybės administracijoje bus siūlomos vyriausiųjų patarėjų pareigos, jie bus atsakingi už konkrečius miestui svarbius ir stambius projektus. Panaikinus departamentus, skyrių vadovai turės daugiau savarankiškumo, o kartu jiems teks ir didesnė atsakomybė.

Kaip rašoma savivaldybės pranešime, daugiau dėmesio bus skiriama tarpinstituciniam bendradarbiavimui bei jaunimo ir bendruomenių reikalų, seniūnaičių veiklos koordinavimui. Šiam darbui Savivaldybės administracijoje formuojamos atskiros specialistų grupės – Tarpinstitucinio koordinavimo ir Jaunimo bei bendruomenių reikalų koordinavimo grupės. Taip pat formuojama Ekonominės plėtros grupė, kurios viena iš pareigų bus miesto ekonominės plėtros strategijos įgyvendinimo priežiūros proceso organizavimas. 

Dvi viešųjų ryšių ir viena tarptautinių ryšių srities pareigybė perkeliama į Tarybos ir mero sekretoriatą. Sujungus viešųjų ir tarptautinių ryšių srityje dirbančius specialistus siekiama formuoti bei vykdyti vieningą ir efektyvią viešųjų ir tarptautinių ryšių politiką.

Po pertvarkos Savivaldybės administracijos struktūroje bus 33 skyriai, 9 poskyriai, 3 grupės.

Pagrindiniai pokyčiai:

Panaikinti 6 departamentai: Investicijų ir ekonominės plėtros, Urbanistinės plėtros, Miesto ūkio, Socialinių reikalų, Finansų ir turto bei Ugdymo ir kultūros. Siekiant pagreitinti sprendimų priėmimą, sutrumpinta vertikali hierarchijos grandis, o turimas žmogiškųjų išteklių potencialas bus nukreipiamas stambių ir svarbių miestui projektų kokybiškam valdymui ir įgyvendinimui.

Sujungti skyriai:

Architektūros ir miesto planavimo skyrius prijungiamas prie Urbanistikos skyriaus ir suteikiamas naujas pavadinimas Urbanistikos ir architektūros skyrius. Taip siekiama išvengti besidubliuojančių funkcijų, užtikrinti greitesnę reakciją priimant teisės aktuose įtvirtintus pagal kompetenciją sprendimus, koordinuotai veikti urbanistikos ir architektūros srityje. 

Kapinių priežiūros skyrius prijungiamas prie Miesto tvarkymo skyriaus. Kapinių priežiūros skyrius yra mažas struktūrinis vienetas, turintis keturias pareigybes, todėl jis prijungiamas prie miesto infrastruktūros tvarkymo ir priežiūros funkcijas vykdančio Miesto tvarkymo skyriaus.
Mokesčių skyrius prijungiamas prie Finansų skyriaus. Mokesčių skyrius yra mažas struktūrinis vienetas, turintis 4 pareigybes, jis prijungiamas prie Finansų skyriaus siekiant koordinuotai vykdyti finansinių išteklių valdymo funkcijas.
Dokumentų valdymo, Archyvo ir Ūkio skyriai sujungiami į vieną Bendrąjį skyrių. Skyriai sujungiami dėl funkcijų panašumo (bendrosios, organizaciją aptarnaujančios funkcijos) bei siekiant sumažinti vadovaujančių asmenų skaičių.

Panaikinami 12 poskyrių, esančių struktūriniuose padaliniuose

Siekiant sutrumpinti vertikalią valdymo grandį, naikinami poskyriai, turintys mažiau kaip 8 pareigybes, ir turintys analogiškas ar panašias funkcijas skyriuje.

Išformuojamas Informavimo ir e. paslaugų skyrius

Skyriuje esantys Informacinių technologijų bei Vieno langelio ir e. paslaugų poskyriai tampa savarankiškais skyriais – Informacinių technologijų bei Klientų aptarnavimo.

Perkeliamos pareigybės

Informavimo ir e. paslaugų skyriaus vedėjo pavaldume esančios dvi viešųjų ryšių srityje dirbančių specialistų pareigybės perkeliamos į Tarybos ir mero sekretoriatą. Čia taip pat perkeliama viena Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros skyriaus pareigybė. Sujungus viešųjų ir tarptautinių ryšių srities specialistus bei skiriant papildomą etatą tarptautinių ryšių koordinavimui, siekiama vykdyti vieningą bei efektyvią viešųjų ir tarptautinių ryšių politiką.

Skyriai tampa savarankiškesni

Panaikinus departamentus, skyrių vadovams tenka didesnė atsakomybė ir savarankiškumas, jie priskiriami aukštesnei pareigybių grupei.

Įsteigiamos 8 vyriausiųjų patarėjų pareigybės

Suformuojamos trys grupės:

  • Tarpinstitucinio koordinavimo grupė. Ši sritis stiprinama dėl pastaruoju metu vis aktualesnės nepilnamečių nusikalstamumo, socialinės rizikos šeimų ir jose augančių vaikų integravimo į bendruomenę problemos. Grupė formuojama iš esamų darbuotojų (2 darbuotojai), įsteigiama 1 nauja pareigybė. 
  • Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupė. Grupė vykdys kompleksines funkcijas, apimančias jaunimo politikos, programų ir priemonių įgyvendinimą, vietos bendruomenių, vietos veiklos grupių, seniūnaičių veiklą, gyventojų įtraukimą į sprendimų priėmimą. Grupė formuojama iš esamų darbuotojų (2 darbuotojai), įsteigiama 1 nauja pareigybė.
  • Ekonominės plėtros grupė. Grupė formuojama vietoj dabartinio Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros skyriaus. Ši grupė kompleksiškai dirbs organizuodama Klaipėdos miesto ekonominės plėtros strategijos iki 2030 m. įgyvendinimo priežiūros procesą, vykdys institucinę VšĮ „Klaipėda ID“, VšĮ „Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras“, asociacijos „Klaipėdos regionas“ veiklos priežiūrą. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-01-23 15:32
Takų tvarkybos darbai pastaruosius kelis mėnesius vyko visose Neringos gyvenvietėse. Vykstant rangos darbams taip pat buvo rengiama dokumentacija naujų takų tvarkymui.
nuotrauka
2020-01-23 10:49
Kėdainių rajono savivaldybė paskelbė Kėdainių kultūros centro atnaujinimo darbų viešąjį pirkimą. Darbus ketinama įsigyti 5 metams ir juos vykdyti pagal kiekvienais metais skiriamą finansavimą pagal Valstybės investicijų programą.
nuotrauka
2020-01-21 09:59
Kaunas imasi lyderystės ir rengiasi pirmasis Lietuvoje suburti tvaria žiedine ekonomika besivadovaujančių gamintojų bendruomenę. Taip bus siekiama geriau suprasti Lietuvoje veikiančių kūrėjų (angl. maker community) ekosistemą ir poreikius, skatinti žiedinės ekonomikos principais veikiančių bendruome...
nuotrauka
2020-01-21 09:40
Ignalina baigė daugiabučių namų renovaciją, tačiau neišsprendė šilumos ūkio problemų. Viena pirmųjų Lietuvoje perėjusi prie biokuro naudojimo, šiandien savivaldybė toliau ieško modernesnių šildymo būdų.
nuotrauka
2020-01-20 11:58
Pirmąją šių metų savaitę prie Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos intensyviai pradėtas statyti net 2 tūkst. 380 kvadratinių metrų ploto daugiafunkcis aikštynas – klojami aikštyno pamatai. Jame bus galima sportuoti visais metų laikais. Tai leis įspūdinga 9 metrų aukščio stogi...
nuotrauka
2020-01-20 11:38
Greta senamiesčio, tarp istorinių Užupio ir Paupio priemiesčių, esanti teritorija turi naują urbanistinę jungtį – pėsčiųjų tiltą per Vilnią.
nuotrauka
2020-01-20 11:21
Gamtiniu požiūriu gražiausios ir lankomiausios miesto vietos – Gargždų parko, kuriame organizuojamos šventės ir miesto gimtadieniai, laukia permainos. Gyventojams dar kartą pristatytas pirmasis parke vyksiančių darbų etapas – jame augančių želdynų pertvarkymas, ruošiant erdves būsimai infrastruktūra...
nuotrauka
2020-01-20 11:19
Vaizdingą Nemuno ir Nevėžio santaką Raudondvario plento gale pėstieji ir dviratininkai netrukus galės pasiekti dar patogiau. Ties Žemaisiais Kaniūkais savavališkus pylimus abipus kelio sulyginus su žeme, jų vietoje bus įrengti platūs šaligatviai. Kitas klausimas – sklandus automobilių judėjimas. Sie...
nuotrauka
2020-01-17 16:36
Naujos regionui nepriskiriamos vietovės yra Gargždai, įsikūrę Klaipėdos rajone, didžioji Tauragės miesto dalis, taip pat regiono sąvokos nebeatitinka visas Utenos miestas. Tai paaiškėjo, Registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2020 metams.
nuotrauka
2020-01-17 10:35
Ilgalaikiai bedarbiai, gyvenantys iš pašalpų, kenčiantys nuo priklausomybių, besiskundžiantys pašlijusia sveikata ar prastu susisiekimu. Nei darbdaviai juos noriai įdarbina, nei patys turi pakankamai motyvacijos. Kaip parodė 2019-aisiais šešiose savivaldybėse išbandytas modelis, dalijasi Socialinės ...
nuotrauka
2020-01-16 16:54
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius pradeda visuomenės informavimą apie parengtus Ozo, Ukmergės ir Siesikų gatvių Vilniaus mieste rekonstravimo projekto projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2020-01-16 16:32
Neringos savivaldybės praneša, kad prasidėjo Urbo kalno kraštovaizdžio formavimo darbai, dar labiau atskleisiantys šio istorijos ir gamtos paminklo miško grožį.
nuotrauka
2020-01-13 14:22
Šiandien, sausio 13 d., Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kurioje už piktnaudžiavimą tarnyba ir dokumentų klastojimą kalta pripažino Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausiąją architektę Ernestą Maier.
nuotrauka
2020-01-13 11:17
Vilniaus miesto savivaldybė sostinės gatvėms projektuoti konkurso būdu atsirinko aštuonias įmones, kurios šią paslaugą teiks kaip ir savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“.
nuotrauka
2020-01-10 14:01
Šią savaitę vykusių derybų metu Turkijos bendrovė „Kayi“ nesugebėjo užtikrinti sklandaus statybų tęstinumo, todėl Kauno miesto savivaldybė priėmė nepopuliarų, bet būtiną sprendimą – pradėti rangos darbų sutarties nutraukimo procedūras ir operatyviai ieškoti naujo statytojo.
nuotrauka
2020-01-10 13:44
Nuo šių metų sostinėje tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: statomi nauji konteineriai visame mieste, parinktos patogesnės jų vietos, o tekstilės atliekas surinkinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.
nuotrauka
2020-01-09 16:09
Nakvynės namų Viršutinės gatvėje (Klaipėdoje) kapitalinį remontą vykdęs rangovas – UAB „Lyderio grupė“ – Klaipėdos savivaldybei pranešė negalėsiantis užbaigti sutartų darbų dėl jam skelbiamo bankroto.
nuotrauka
2020-01-09 13:33
Kauno futbolo infrastruktūros žemėlapį papildė naujas taškas. Panemunėje, Kareivinių gatvėje atgaivintame stadione pagrindiniai darbai jau baigti, o žaidėjai į aikštę galės išbėgti jau šį pavasarį, kuomet sudygs pasėta žalia veja.
nuotrauka
2020-01-09 11:14
Vilniaus savivaldybė kviečia aktyvius vilniečius daugiabučių valdymą perimti į savo rankas – tapti savo būsto šeimininkais, patiems spręsti namo priežiūros ir atnaujinimo klausimus.
nuotrauka
2020-01-08 15:04
Šiais metais savivaldybės gali netekti virš 40 proc. kelių priežiūrai ir plėtrai skirtų lėšų lyginant su 2019 metais, tuo tarpu valstybės keliams finansavimas išlieka beveik toks pat. Apie tai šiandien pranešė Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA).

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse