2020 liepos 10 d. penktadienis, 9:30
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kodėl namą verta statyti iš akytojo betono blokelių  8 Fotogalerija

2018-01-18 11:08
Daugelis žmonių, pasirengusių statyti šeimai namą, skaičiuoja jau nebe tik kainos ir kokybės santykį. Daugelis suvokia, kad sąmatą lems ir statybos laikas: kuo ilgiau truks statybos darbai, tuo labiau išaugs sąmata. Tad specialistai pataria pasidomėti sienų blokeliais.
nuotrauka
Akytojo betono blokeliai spartina statybą ir yra efektyvūs siekiant aukšto energinio naudingumo. Bauroc nuotr.


Minimos įmonės
Bauroc, UAB

Vieni tokių – akytojo betono blokeliai. Tačiau bendrovės Bauroc generalinis direktorius Alvidas Musius pirmiausia atkreipia dėmesį į tai, kad šie blokeliai užtikrina aukštą energinį efektyvumą.

„Su akytojo betono blokeliais išvengiama šalčio tiltelių, tai yra paprastas bei pigus sprendimas energiškai efektyviems namams“, – sako specialistas.

Akytasis betonas – šiltas, lengvas, bet tvirtas

Nuotraukoje dešinėje: Bauroc generalinis direktorius Alvidas Musius

Įvairių šaltinių duomenimis, akytasis betonas statyboje naudojamas apie 70–80 metų. Jo paplitimą lėmė gaminio savybės: lengvas, bet stiprus, vienoje medžiagoje apjungiantis ir apšiltinimo, ir konstruktyvumo savybes. Visos klasikinio, taip pat ir bauroc akytojo betono žaliavos yra natūralios mineralinės medžiagos: cementas, kalkės, susmulkintas kvarcinis smėlis bei gamybos proceso metu porose uždarytas oras. Tačiau, kaip pastebi A. Musius, akytojo betono kokybę lemia tiek žaliavos, tiek gamybos technologijos, naudojamos skirtingose gamyklose.

Prekinio ženklo bauroc produkcija gaminama Estijoje, žaliavai naudojant ekologiškai švarias, natūralias mineralines medžiagas, išgaunamas iš netoli gamyklų esančių apylinkių.

„Bauroc yra pati lengviausia statybose naudojama akmeninė medžiaga, bet tokia atspari, kad ją galima naudoti kelių aukštų pastatų sienų statybai, – pasakoja A. Musius. – Apjungus aukštos kokybės žaliavas ir šiuolaikines gamybos technologijas, bauroc gaminiai yra pasiekę talpos masės ir slėgio atsparumo santykio rodiklius, kurie yra vieni iš geriausių pasaulyje šioje srityje. Bauroc medžiagos uždarose porose (0,5–2,0 mm) esantis oras suteikia gaminiams puikias šilumos izoliacijos savybes, jie yra gana atsparūs ugniai. Medžiaga lengvai apdirbama, atspari vandeniui ir šalčiui. Trumpai tariant, bauroc yra akmuo su geriausiomis medienos savybėmis, tačiau nedega, nepūva, yra atsparus drėgmei.“

Nors akytasis betonas lengvas, tačiau tuo pat metu tai yra nepaprastai tvirta, patvari, tad ir ilgaamžė medžiaga.

Akyto betono blokeliai, statau namą, iš ko statyti namo sienas.

Kodėl verta rinktis akytąjį betoną, siekiant aukšto energinio efektyvumo

Įsigaliojus reikalavimui projektuoti ir statyti ne žemesnio negu A energinio naudingumo pastatus, svarbu pasirinkti optimalias medžiagas, kurios nebūtų pačios brangiausios, bet jų savybės leistų pasiekti būtiną energinio naudingumo klasę. A. Musius siūlo atkreipti dėmesį kaip tik į akytojo betono blokelius, kurie turi neginčijamų pranašumų. Specialistas pastebi, kad tinkamai pastatyti namą galima su įvairiomis medžiagomis, bet skirsis sąnaudos ir sprendimo būdai.

„Atkreipkite dėmesį: akytasis betonas yra pigi, paprastai naudojama medžiaga. Net blogai statant niekada nepadarysi blogai, – sako bendrovės generalinis direktorius A. Musius. – Jeigu konstrukcija statoma kad ir minimaliai išmanant apie statybą, ji neturės šalčio tilto.“

Pasirinkus namą statyti iš akytojo betono blokelių, galima rinktis ne plokštuminius, o pigesnius – juostinius pamatus. Tik šiuo atveju, akcentuoja specialistas, projektuotojas turės įvertinti, kiek pakelti grindis, kad jos būtų šiek tiek aukščiau negu pamato viršus – taip bus išvengta šalčio tiltelio su pamatu.

Akyto betono blokeliai, namas, siena

Langų montavimo rekomendacijos pagal bauroc

Įmonės vadovas primena, kad vis tik reikia įvertinti ne tik atskirus produktus, bet jų kompleksą, sprendimus. Tad galvojant apie namo sandarumą būtina tinkamai parinkti sąramas, kurios padeda išvengti šalčio tiltelių montuojant langus, duris.

Specialistas rekomenduoja atkreipti dėmesį į langų montavimo subtilumus. Langą galima įstatyti į mūrą, tik reikia pasirinkti 30 centimetrų storio blokelį, kad gerai atrodytų vizualiai, nes pasirinkus plonesnį blokelį, langą reikės iškelti į šiltinimo medžiagą. Toks sprendimas yra geras energiniu požiūriu, nes eliminuojami visi šalčio tilteliai, bet turi, neslepia A. Musius, ir trūkumų, apie kuriuos vengiama kalbėti.

„Pirmiausia, jeigu langas bus iškeltas į šiltinimo medžiagą, tai kainuos kur kas brangiau. Antras dalykas – tai reikalauja aukštos kvalifikacijos darbuotojų, nes reikės ypatingai patikimai tvirtinti ir sandarinti. Trečia – jeigu langas bus keičiamas, remontuojamas, nėra garantijos, kad atlikus sandarumo matavimus (sertifikatas galioja 10 metų) namas vis dar atitiks A klasei keliamus reikalavimus, – pasakoja A. Musius. – O akytojo betono siena leidžia pigesniu ir paprastesniu būdu įstatyti langus į mūrą. Rekomenduojame sumūrytą angokraštį išklijuoti polistirenu arba kitomis specialiomis medžiagomis ir į tokią ertmę įstatyti langą – ir šalčio tiltelių nelieka, ir taupu, ir paprasta.“

Bauroc vadovas A. Musius sako pastebintis, kad akytojo betono blokeliai, įvedus eurą, yra tarp tų nedaugelio prekių, kurios, kitaip negu bendroji tendencija, Lietuvoje pinga. Kubinis metras akytojo betono blokelių kainuoja apie 41 eurų, su PVM – apie 50 eurų. Jeigu anksčiau toks pat kiekis produkto kainavo daugiau negu 200 litų, tai dabartinė kaina – apie 170 litų.

11 akytbetonio sėkmės dėmenų:

• akytojo betono blokeliai tinka energiškai efektyvaus namo statybai, nes padeda išvengti šalčio tiltelių;
• blokeliams būdingi tikslūs matmenys;
• jų paviršius lygus, tad ir blokelių sienos bus lygios;
• darbai atliekami greičiau dėl blokelių matmenų (1 blokelis – 10 plytų), lygaus paviršiaus ir mažo svorio;
• bet kokio dydžio namą, priklausomai nuo žmonių skaičiaus ir kvalifikacijos, galima pastatyti per tris savaites;
• kadangi akytbetonis yra porėta medžiaga, siena neprapučiama, tad reikia mažiau sąnaudų ir darbų užtikrinant sienų konstruktyvų sandarumą;
• darbininkams lengva dirbti su akytbetoniu, nes reikia mažiau fizinių jėgų;
• kadangi medžiaga yra artima medienai, kuria komfortišką mikroklimatą, palaiko optimalų drėgmės režimą pastato viduje;
• akytbetonis yra ilgaamžis;
• akytojo betono blokeliai pinga;
• medžiaga lengva, neapkrauna pamatų.

Akyto betono blokeliai, namas, statau nama

Naudinga žinoti:

• Galima permokėti dėl projektuotojų ir konstruktorių noro apsidrausti. Neretai jie yra labai atsargūs, bijo eksperimentuoti, todėl dirba su didele atsarga, taip pabrangindami statybas ir ilgindami statybų trukmę.

• Vertėtų stebėti statybininkų darbą, ar jie, užuot naudoję racionalius ir greitus sprendimus, netęsia laiko, imdamiesi neefektyvių sprendimų. Tai pasakytina apie sąramas: kam jas lieti, taip formuojant dar ir šalčio tiltelius, jei galima tiesiog sąramas atvežti gatavas, taip taupant pinigus ir laiką.

Bendrovės Bauroc nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

egidijus
2019-03-23 13:03
noreciau muriti is duju silikatinu blokeliu bet nesiltinti poristiroliu o tinkoti ar dregme neperiais per tinka
Alvidas
2018-09-18 11:34
Sveiki p. Inžinieriau, Ačiū už Jūsų atkaklumą, ačiū ir kad priskyrėte mus prie geriausių. Šiuo atveju, aš Jums patarčiau, namo statybai rinktis iš Jums gerai pažįstamų ir nekeliančių tiek abejonių medžiagų. P.S. Ir šiandien ne paslaptis, kad Roclite gamyboje naudojami skalūno pelenai, ir kad Roclite kokybė šiai dienai yra pagerėjusi. Pagarbiai, Alvidas
p. Alvydui
2018-09-17 11:47
p. Alvydai kalbėkime kaip inžinieriai, be išvedžiojimų. PIRMA: Atsakote, kad tik Estijos tinklapyje buvo nurodyta jog negalima šiltinti su polistiroliu, kaip reaguotumėt į tai, kad atsiųsčiau Jūsų tinklapio informacija kur AIŠKIAI BUVO NURODYTA bei Jūsų atsiųstas rekomendacijas prieš daug metų - nešiltinti su polistiroliu dėl didelio akyto betono garų pralaidumo ir mažo pilistirolio. ANTRA: aš klausiu apie AKYTO BETONO blokelio susėdima, Jūs man atrašote apie mūro susėdima, ar suprantate, kad tai ne tas pats? Kartoju ar tiesa, kad akyto betono blokelis (pats blokelis, ne mūras) nuo apkrovų turi susėdimą !!! TREČIA: atsparumas šalčiui yra bandomas, tad klausimas pakartotinas ar tiesa, kad ATLIEKANT BANDYMUS akyto betono blokeliai bandomi ne mirkant ir šaldant kaip silikatas, keramzitas, keramika, o drėkinant garais ir šaldant, nes priešingu atveju šalčio ciklų būtų ypač mažai ? KETVIRTA: p. Alvydai aš tiesiog planuoju statyti namą ir noriu išsirinkti geriausius blokus ir nemėgstu kai man gamintojai meluoja ar kitaip sakant iškraipo tiesą pagal save. P.S. p. Alvydai prieš kurį laiką kai su Jumis konsultavausi dėl akyto betono minėjote, kad Rocklite blokeliai gaminami neva iš kažkokių antrinių žalevų ir nekokybiški, tačiau kaip surpantu šiuos blokus patys dabar parduodate? Ar nėra taip, kad geriate iš šulinio į kurį spjaudėte? Jei klausimai Jums nepatogūs, labai atsiprašau tačiau užduodu norėdamas sau išsirinkti geriausią gaminį.
Alvidas
2018-03-21 14:13
Sveiki Nerijau, tikrai pritvirtinsite spinteles ir kitokius daiktus prie sienų, sumūrytų iš bauroc akytojo betono blokelių, tai bus ypač paprasta ir lengva atlikti, jei tvirtinimui naudosite tam skirtus tvirtinimo elementus. daugiau informacijos rasite https://bauroc.lt/sienu-murijimas/tvirtinimo-elementai/ Dėkui už dėmesį.
Nerijus
2018-03-02 20:36
Sveiki, Ar tiesa ,kad statant iš Bauroc blokeliu ,poto bus problemu norint pritvirtinti spintele ar koki kita daikta sienoje ?
Alvidas
2018-02-20 12:51
Sveiki, Ačiū už klausimus. Klausimai nėra nepatogūs, jie daugiau provokatyvūs ir su potekste, spėju rašė iš konkuruojančios įmonės :) su tikslu sukurti naują mitą ir sumenkinti sparčiai populerėjantį akytą betoną statybose. Mano galva visos medžiagos yra geros ir naudotinos jei yra sertifikuotos. Atsakymai į klausimus: 1. Ne, ne tiesa, kaip minėjau visos sertifikuotos medžiagos tinkamos naudoti statybose, kaip nurodyta Statybos reglamente, sienas iš akyto betono galima šiltinti polistirolu ir visom kitom sertifikuotom apšiltinimo medžiagom, jei STRe nenurodyta kitaip. 2. estiškam tinklapyje nurodyta informacija yra rekomendacinio pobūdžio, todėl negalima jos priimti kaip privalomos. Čia yra Jų nuomonė, Estijoje, Švedijoje ir Suomijoje namų sienas ir šiandien stato iš bauroc ECOTERM+ 375, 500 mm storio blokelių be papildomo apšiltinimo, Lietuvoje tai praktiškai neįmanoma :) , Kodėl ....? 3. Netiesa, visoms medžiagoms atsparumas šalčio ciklams skaičiuojamas pagal tą patį standartą, niekam nėra išimčių, tik pagal STRą Lietuvoje gamintojas medžiagos atsparumą šalčiui neprivalo deklaruoti, Estijoje ir kitose šiaurės šalyse tai privaloma, todėl mūsų pateikti rodikliai šalčio ciklams tikrų tikriausi :). 4. Kiekvienas (bet koks) naujas mūras turi pradžioje susėdimą, todėl pagal EN 1996-1-1 standartą (Eurocode 6) turi būti armuotas. Nuo apkrovų pastovaus susėdimo, negali būti, apkrovas privalo teisingai apskaičiuoti konstruktorius. 5. Taip, tik pagal specialius užsakymus bauroc blokeliai parduodami baltoje pakuotėje, pakuotės yra paženklintos ir blokeliai turi atitikties deklaracijas, jokia informacija nėra slepiama, viskas deklaruojama pagal šiuo metu galiojančius STRo reikalavimus. Viliuosi kad pavyko atsakyti į Jūsų klausimus. Dar kartą dėkoju už klausimus ir dėmesį. Pagarbiai, Alvidas P.S. Įmonė Bauroc tik prekiauja blokeliais, statybų ir namų pardavimų nevykdo.
p. Alvydui
2018-02-12 23:31
Klausimai p. Alvydui 1. Ar tiesa, kad pagal Jūsų turimus duomenis akyto betono NEGALIMA ŠILTINTI SU POLISTIROLIU, tačiau Jūs to neakcentuojate? 2. Kodėl Estijos universiteto pateikta informacija, kad AEROC blokai (šiuo metu BAUROC) turi būti šiltinami tik su mineraline vata, tačiau Jūs šiuos duomenis iš tinklapio išėmėte? 3. Ar tiesa, kad akyto betono gaminiams taikomi visiškai kitokie atsparumo šalčiui reikalavimai? Pvz. silikatas, keramzitas, keramika betonas - drėkinami vandenyje ir šaldomi, tuo tarpu duju silikatas/akytas betonas - laikomi garuose ir šaldomi? Ar tiesa, kad atlikus dujų silikato bandymus pagal silikato, keramzito, keramikos sistemą akyto betono blokaliai, kokie ir yra AEROC/BAUROC bei kiti - neatlaikytų ir dešimties šalčio ciklų? 4. Ar tiesa, kad Jūsų "tvirtas" akmuo turi susėdimą nuo apkrovu? 5. Ar tiesa, kad AEROC buvo ir galbūt yra parduodami baltoje pakuotėje už mažesnę kainą taip slepiant informaciją, kad tai tas pats AEROC? Iš anksto širdingai dėkingi už atsakymus. Jei kažkurie klausima Jums nepatogūs - atsiprašau, tiesiog bandau pasitikslinti žinomą informaciją.
Alvidui,
2017-11-02 16:05
p. Alvidai ar Jūsų įmonė ir pastato namą, ar tik parduoda?

Sprendimai

nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-02-13 09:08
Betono gaminių aplinkotvarkai gamintoja bendrovė „Betono mozaika“ Lietuvoje valdo keturias gamyklas. 2019-ieji įmonei tapo „premium“ gaminių augimo metais: lyginant su 2018 m. jų pardavimai ir gamyba augo daugiau nei 20 procentų.
nuotrauka
2019-11-22 14:03
Visame pasaulyje vykstantys masiniai protestai prieš klimato atšilimą, išaugęs žmonių rūpestis aplinkos apsaugos klausimais ir vis atsakingesnis vartojimas neaplenkia ir nekilnojamo turto, statybų sektoriaus. Vilniečių įkurta įmonė „Ecococon“ sukūrė unikalią šiaudinių namų sienų technologiją ir jau ...
nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...
nuotrauka
2018-04-13 10:01
Vienas iš greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad triukšmas trikdo mūsų poilsį ir miegą, trukdo susikaupti dirbant ar mokantis, triukšmingoje aplinkoje esantys žmonės greičiau susierzina, blogėja jų psichinė sveikata, v...
nuotrauka
2018-03-27 09:59
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau dėl akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos.

Statybunaujienos.lt » Sprendimai