2019 lapkričio 13 d. trečiadienis, 9:40
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kretingoje susikirto nuomonės dėl sporto aikštelės tvarkybos darbų, dvaro parke

Dovilė URNIKIENĖ, Kretinga      2017-05-30 09:27
„Padarėme klaidą, kad į parko teritoriją įkėlėme Sporto mokyklą, o dabar turiu įrodinėti, kad dvaro parke turi būti ne krepšinio aikštelė, o fontanas“, – vakar įvykusiame Kretingos rajono tarybos posėdyje stebėjosi Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė, kurios prašymui nugriauti sporto aikštelę tarybos nariai neskubėjo pritarti ir po aršių diskusijų šį klausimą atidėjo kitam posėdžiui.
nuotrauka
Asociatyvi „Pajūrio naujienų“ (Dariaus Šypalio) nuotr.


Minimos įmonės
Kretingos r. savivaldybė,
Ringesta, UAB

Nugriauti sporto aikštelę prie Sporto mokyklos prašo Kretingos muziejus, čia planuojantis atkurti trečiąjį fontaną.

Posėdžio pradžioje rajono meras Juozas Mažeika perskaitė Darbo partijos narių Vytauto Ročio bei Antano Puodžio pareiškimą, kuriuo jie pranešė Dalią Martišauskienę atšaukiantys iš Kontrolės komiteto narių. D. Martišauskienę 2015 metais į Kontrolės komitetą delegavo Darbo frakcija, kuriai ji ir priklausė, tačiau nuo 2016 metų ji yra iš Darbo partijos išėjusi ir šiuo metu priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai.

Jau anksčiau „Kretingos krašto“ frakcijos narys Vilius Adomaitis atsistatydino iš Kontrolės komiteto, savo vietą atiduodamas naujam frakcijos nariui Antanui Kalniui – per šį posėdį rajono tarybos nariai patvirtino taip pasikeitusią Kontrolės komiteto sudėtį.

Tačiau mero J. Mažeikos pastebėjimu, galutinai Kontrolės komitetą pavyks suformuoti tik birželio mėnesį ir paragino laisvuosius tarybos narius, t.y. nepriklausančius nei valdantiems, nei opozicijai – Vaidą Butkevičių, Edmundą Valantiejų bei D. Martišauskienę parengti teikimą, ką jie deleguoja į komitetą.

Sąmata – išpūsta

Bene daugiausiai aistrų vakar sukėlė tarybos sprendimo projektas, kuriuo siūlyta nurašyti Kretingos muziejaus patikėjimo teise valdomą Savivaldybės turtą – 1 tūkst. 823 kv. m. ploto sporto aikštelę, esančią Vilniaus g. 18. Šį siūlymą inicijavo Kretingos muziejus, puoselėjantis planus demontuoti nusidėvėjusią sporto aikštelę ir šioje vietoje atstatyti trečiąjį fontaną.

Tačiau tarybos opozicijai priklausančiam Antanui Kalniui pro akis neprasprūdo kaina, už kurią būtų nuardyta asfalto danga ir įrengti gazonai – apie 17 tūkst. eurų. „Kas sudarė tos aikštelės nugriovimo sąmatą? Buvau nuėjęs prie aikštelės pasižiūrėti. Kiek ten gali trukti nugriovimo darbai? 17 tūkst. eurų tikrai yra per daug, – kalbėjo A. Kalnius. – Ar aikštelė iš viso turi būti nugriauta? Čia įdomus klausimas: šalia turime Sporto mokyklą, ir šitos aikštelės panaikinimas būtų nonsensas. Be to, vos ne už 100 metrų yra trys daugiabučiai, stovi naujas „Ringestos“ pastatas ir ten žmonės gyvens. Jeigu tą fontaną ir rengtume kada nors, tų pastatų nebenugriausime. Geriau tuos 17 tūkst. investuoti į tos aikštelės atnaujinimą.“

Kretingos muziejaus direktorė V. Kanapkienė pripažino, kad sąmata, kuri, anot jos buvo suskaičiuota paskubomis, yra perteklinė, ir užtikrino, kad sporto aikštelė būtų demontuota pasitelkus rėmėjus bei iš specialiųjų programų lėšų.

Atkurti istorinį vaizdą

„Mūsų siekis yra išsaugoti Kretingos dvaro visumą – tūrines ir planines erdves, nes jų neatstačius, mes neišlaikysime Kretingos dvaro sodybos struktūros ir ji neteks savo architektūrinės, kraštovaizdinės, gamtinės, istorinės reikšmės. Jums pritarus buvo įvykdyti 3 europiniai projektai, atstatyti 5 paminkliniai pastatai, jums pritarus per pastarąjį penkmetį buvo nugriauti sovietmečiu statyti pastatai, garažai, katilinė, galų gale – kolegija, kuri taipogi sukėlė labai daug diskusijų. Bet ją nugriovus, jūs patys matote, kokie vaizdai atsivėrė. Ir žmonės atėję į „Muziejų naktį“ sako: „Kaip begėdiškai gražu pas jus“, – kalbėjo V. Kanapkienė, kuri vardijo būsimus muziejaus projektus – atstatyti istorinę verandą bei antrąjį fontaną bei atlikti trečiojo fontano archeologinius tyrinėjimus. – Jeigu pastatysime istorinę verandą, turėsime Kretingoje naują koncertų salę, vasaros vakarais ten galės muzikuoti kolektyvai, kretingiškiai klausytis muzikos ir šitie fontanai „atsistos“ į savo vietas. Reikia galvoti apie kitas erdves, kurios tinka aktyviam sportui.“

Pritarti sporto aikštelės demontavimui kvietė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Vaidas Kuprelis, kaip istorikas išsakęs nuomonę, jog tai yra ne tik istorinio teisingumo atkūrimo ar rūpesčio dėl sporto klausimas. „Tai yra ir Kretingos tapatybės klausimas. Mes jau tiek darbų esame padarę, muziejaus aplinka gražėja, ir mes tuo džiaugiamės, o dabar atsiveria galimybė atstatyti verandą, ir nuo jos labai gražiai susikurtų 2 fontanų ašis. Tai, ką mes galime dar išsaugoti“, – kalbėjo V. Kuprelis, kuris įsitikinęs, kad atkurti istorinę tiesą yra nepalyginti svarbiau negu išsaugoti sporto aikštelę, kuri yra 20 metų nenaudojama ir kurią norint atnaujinti reiktų visą infrastruktūrą sukurti tarsi nuo nulio.
„Galim kalbėti apie sportinį jaunimo ugdymą, bet argi estetinis jaunimo ugdymas yra mažiau svarbus?“, – klausė V. Kuprelis.

Nuomonės išsiskyrė

Tačiau „Kretingos krašto“ frakcijos narys Darius Petreikis, kuris taip pat yra istorikas, buvo kitos nuomonės. „Jei atkuriamas istorinis teisingumas, tai jis turi būti atkuriamas 100 proc., o ne 70 ar 60 ir pan. Sporto aikštelė yra pakankamai toli nuo centrinio pastato, reprezentacinių erdvių, ir nemanau, kad tinkamai ją pritaikius, ji gadintų vaizdą – atvirkščiai, ji kaip tik pritrauks jaunimą, ir parkas bus gyvesnis“, – kalbėjo D. Petreikis, pajuokavęs, kad norint atkurti istorinį teisingumą reiktų nugriauti Sporto mokyklą, o pavyzdį tam galėtų parodyti „Ringesta“, renovavusi vieną buvusių bendrabučių.

Panašias nuomones išsakė ir darbietis Vytautas Ročys bei konservatorius Jonas Drungilas, kuris replikavo, kad muziejaus direktorės vizijos, jei tik būtų duota joms laisva valia, pasiektų ir A11 magistralinį kelią.

Pasigirdus įvairioms nuomonėms, kai kurie tarybos nariai prisipažino sudvejoję, kaip pasielgti būtų teisingiau. „Paklausiusi šitų pasisakymų, susimąsčiau: juk muziejaus dvaras yra unikalus ir jo mes negalime perkelti iš vienos vietos į kitą, o sporto objektą – galime. Nuo to, kad aikštelė bus kitoje vietoje, ji netaps kuo nors blogesnė“, – kalbėjo konservatorė Jūratė Laučiūtė.

Sporto entuziastas socialdemokratas Steponas Baltuonis sakė apskritai pasigendantis tokios pat vieningos sporto Kretingos rajone vizijos, kaip ją moka kurti kultūros ir istorijos žmonės – dabar gi susidaro vaizdas, kad sporto objektai mūsų rajone yra išmėtyti gana chaotiškai, nekuriant vieningos infrastruktūros.

Liberalų sąjūdžio nariai Danutė Skruibienė ir Almantas Skruibys išsakė nuomonę, kad realiai kalbama apie aikštelę, kurios, galima sakyti, nėra, nes ja dėl susidėvėjimo jau niekas ir nebesinaudoja. Be to, sporto bendruomenė iki šiol jos nė nebuvo pasigedusi ir nė puse žodžiu nebuvo užsiminusi, kad ją reiktų atnaujinti.

Tokius pasisakymus socialdemokratas Alvydas Jonaitis pavadino genocidu sporto žmonių atžvilgiu ir pažadėjo pats užsiimti parašų rinkimu, kad aikštelė prie Sporto mokyklos būtų išsaugota.

Tam jis turės laiko iki kito posėdžio, mat tarybos nariai vieningai nutarė šį klausimą atidėti, kad jis būtų papildytas sąmatomis – kiek realiai kainuotų nugriauti sporto aikštelę, o kiek – ją renovuoti. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2019-11-12 10:27
Savivaldybių pateiktais duomenimis, šiuo metu už parduotus savivaldybių būstus jos yra sukaupusios apie 13,2 mln. eurų. Šios lėšos turi būti naudojamos socialinio būsto fondo plėtrai – tai reiškia, už jas turi būti įsigyjama naujų socialinių būstų, kurių visoje Lietuvoje laukia 10,5 tūkst. šeimų ar ...
nuotrauka
2019-11-12 09:44
Naugarduko gatvės atkarpa tarp Švitrigailos ir Pylimo gatvių tampa draugiškesnė dviratininkams. Lapkričio 12 d. pradedamos ženklinti dviračių juostos, kad šiomis gatvėmis galėtų saugiai važiuoti ne tik automobiliai, bet ir dviračiai. Susiaurinta gatvės važiuojamąja dalimi bus galima važiuoti 30 km/v...
nuotrauka
2019-11-11 10:15
Netrukus Plungės visuomenei UAB „Uostamiesčio projektas“ specialistai pristatys bendruomeninių vaikų globos namų (Gandingos g. 11B) statybos projektą.
nuotrauka
2019-11-08 10:53
Netarši gamyba, inovacijas kuriantys aukštos kvalifikacijos darbuotojai ir pasaulinio lygio įmonės – visa tai netolimoje ateityje tilps 30 hektarų teritorijoje netoli Kauno centro, greta Europos prospekto. Ieškoma bendrovė, kitąmet įrengsianti investuotojų pritraukimui reikalingą Aleksoto inovacijų ...
nuotrauka
2019-11-08 08:38
Seimas nusprendė svarstyti pateiktą įstatymo „Dėl paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti“ pataisą, neleidžiančią pernuomoti bet kokio savivaldybės suteikiamo būsto.
nuotrauka
2019-11-07 13:47
Dėl nustatytų chromo koncentracijos dirvožemyje viršijimų lapkričio 7 d. sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jo metu pristatyti taršos tyrimų rezultatai, chromo poveikis sveikatai, papildytos rekomendacijos gyventojams, tartasi su kontroliuojančiomis institucijomis dėl tolimesnių veik...
nuotrauka
2019-11-07 09:05
Klaipėdos miesto savivaldybės vykdomo aplinkos monitoringo metu atlikti dirvožemio tyrimai parodė, kad šiaurinėje miesto dalyje esančiuose Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės gyvenamuosiuose mikrorajonuose chromo koncentracija dirvožemyje viršijo leistinas ribines vertes iki 12 kartų.
nuotrauka
2019-11-06 16:12
Vieną iš pilkų Juozapavičiaus prospekto namų Kaune sienų papuošė naujas gatvės meno kūrinys. Kaip dalijasi Kauno miesto savivaldybė, menininko Žygimanto Amelyno piešinys „Žiema baigės“ – tai dar vienas programos „Kauno akcentai“ projektas.
nuotrauka
2019-11-06 12:25
Vienos iš mažiausių Klaipėdos rajone Agluonėnų seniūnijos ateities negalima spalvinti niūriomis spalvomis – Agluonėnai ir jų apylinkės nuo seno turi rekreacinės teritorijos vardą, nesustoja ir naujos statybos. Tačiau klausimų dėl ateities agluonėniškiai turi – ir dėl užželiančios Agluonos užtvankos,...
nuotrauka
2019-11-06 08:55
Panevėžyje statybininkai įrenginėja naują fontaną, laiptus ties J. Miltinio dramos teatru, ardo plyteles šiaurinėje aikštės dalyje – tarp viešbučio „Panevėžys“ ir dramos teatro. Kaip teigia projekto vadovė Vita Bubliauskaitė, jei leis orai, dar šiemet bus pakeista trinkelių danga šalia teatro.
nuotrauka
2019-11-05 09:41
Viename seniausių Vilniaus rajonų prasideda „Žirmūnų trikampiu“ vadinamo didžiulio kvartalo tvarkybos darbai. Iki 2022 metų čia bus įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai su apšvietimu, sporto aikštelė, skveras su poilsio zona, vaikų žaidimų ir sporto aikštelėmis, atsinaujins apšvietimas, eismo re...
nuotrauka
2019-11-04 11:30
Nuo tarpukario vienu iš Kauno simbolių laikomi legendiniai Kauko laiptai vėl žavi kauniečius ir miesto svečius. Nors unikalų statinį rekonstruojantiems rangovams įmonei „HSC Baltic“ dar liko užbaigti keletą nedidelių darbų, kauniečiai jau dabar gali įvertinti centrinę miesto dalį ir Žaliakalnį jungi...
nuotrauka
2019-10-31 11:07
Šventosios uosto atstatymo planai įgauna aiškius kontūrus – Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė Vilniuje pasirašė sutartį su Nacionaline mokėjimo agentūra dėl Šventosios uosto II etapo darbų finansavimo.
nuotrauka
2019-10-30 14:27
Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdžio metu finansų ministras Vilius Šapoka su šalies savivaldybių merais aptarė ateinančių metų savivaldybių finansavimo klausimus.
nuotrauka
2019-10-30 13:39
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) praneša, kad teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu pareikšti Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausiajai architektei Ernestai Maier.
nuotrauka
2019-10-30 08:51
UAB „Ignalinos šilumos tinklams“ suteikus paskolą, Vidiškių katilinėje buvo pastatytas naujas 1 MW galios biokuro katilas.
nuotrauka
2019-10-29 14:50
Prieš pat Visų šventųjų dieną Panevėžio miesto savivaldybės gyventojams pristato ilgai lauktą kapinių skaitmeninimo projektą. Nuo šiol rasti Kristaus Karaliaus katedros, Šilaičių, Pašilių ir senosiose kapinėse palaidotų artimųjų kapavietes bus žymiai paprasčiau. Savivaldybė – viena iš nedaugelio šal...
nuotrauka
2019-10-29 09:12
Trijų Plungės sodų bendrijų gyventojai atkreipė mero, Savivaldybės tarybos, Savivaldybės administracijos direktoriaus dėmesį į susiklosčiusią situaciją Aronijų ir Pilies gatvėse, kurios yra sodų teritorijoje. Esą po to, kai šią vasarą buvo užbaigti Babrungo gatvės (Nausodžio sen.) asfaltavimo darbai...
nuotrauka
2019-10-25 14:21
Pietinėje Kretingos miesto dalyje įrengtas naujas, unikalaus landšafto, 10 hektarų ploto Jauryklos upės parkas, kviečiantis apsilankyti tiek ramaus poilsio gamtoje išsiilgusius kretingiškius bei miesto svečius, tiek ir aktyvesnio laisvalaikio mėgėjus.
nuotrauka
2019-10-25 11:23
Vilnius kviečia pasinaudoti galimybe susigrąžinti dalį sumokėto nekilnojamojo turto mokesčio. Gautas lėšas galima panaudoti daugiabučių namų ir negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimui: susitvarkyti daugiabučio pastato stogą, atnaujinti fasadą, įsirengti apšvietimą, atnaujinti santechniką ar l...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse