2020 spalio 21 d. trečiadienis, 13:53
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kretingoje susikirto nuomonės dėl sporto aikštelės tvarkybos darbų, dvaro parke

Dovilė URNIKIENĖ, Kretinga      2017-05-30 09:27
„Padarėme klaidą, kad į parko teritoriją įkėlėme Sporto mokyklą, o dabar turiu įrodinėti, kad dvaro parke turi būti ne krepšinio aikštelė, o fontanas“, – vakar įvykusiame Kretingos rajono tarybos posėdyje stebėjosi Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė, kurios prašymui nugriauti sporto aikštelę tarybos nariai neskubėjo pritarti ir po aršių diskusijų šį klausimą atidėjo kitam posėdžiui.
nuotrauka
Asociatyvi „Pajūrio naujienų“ (Dariaus Šypalio) nuotr.


Minimos įmonės
Kretingos r. savivaldybė,
Ringesta, UAB

Nugriauti sporto aikštelę prie Sporto mokyklos prašo Kretingos muziejus, čia planuojantis atkurti trečiąjį fontaną.

Posėdžio pradžioje rajono meras Juozas Mažeika perskaitė Darbo partijos narių Vytauto Ročio bei Antano Puodžio pareiškimą, kuriuo jie pranešė Dalią Martišauskienę atšaukiantys iš Kontrolės komiteto narių. D. Martišauskienę 2015 metais į Kontrolės komitetą delegavo Darbo frakcija, kuriai ji ir priklausė, tačiau nuo 2016 metų ji yra iš Darbo partijos išėjusi ir šiuo metu priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai.

Jau anksčiau „Kretingos krašto“ frakcijos narys Vilius Adomaitis atsistatydino iš Kontrolės komiteto, savo vietą atiduodamas naujam frakcijos nariui Antanui Kalniui – per šį posėdį rajono tarybos nariai patvirtino taip pasikeitusią Kontrolės komiteto sudėtį.

Tačiau mero J. Mažeikos pastebėjimu, galutinai Kontrolės komitetą pavyks suformuoti tik birželio mėnesį ir paragino laisvuosius tarybos narius, t.y. nepriklausančius nei valdantiems, nei opozicijai – Vaidą Butkevičių, Edmundą Valantiejų bei D. Martišauskienę parengti teikimą, ką jie deleguoja į komitetą.

Sąmata – išpūsta

Bene daugiausiai aistrų vakar sukėlė tarybos sprendimo projektas, kuriuo siūlyta nurašyti Kretingos muziejaus patikėjimo teise valdomą Savivaldybės turtą – 1 tūkst. 823 kv. m. ploto sporto aikštelę, esančią Vilniaus g. 18. Šį siūlymą inicijavo Kretingos muziejus, puoselėjantis planus demontuoti nusidėvėjusią sporto aikštelę ir šioje vietoje atstatyti trečiąjį fontaną.

Tačiau tarybos opozicijai priklausančiam Antanui Kalniui pro akis neprasprūdo kaina, už kurią būtų nuardyta asfalto danga ir įrengti gazonai – apie 17 tūkst. eurų. „Kas sudarė tos aikštelės nugriovimo sąmatą? Buvau nuėjęs prie aikštelės pasižiūrėti. Kiek ten gali trukti nugriovimo darbai? 17 tūkst. eurų tikrai yra per daug, – kalbėjo A. Kalnius. – Ar aikštelė iš viso turi būti nugriauta? Čia įdomus klausimas: šalia turime Sporto mokyklą, ir šitos aikštelės panaikinimas būtų nonsensas. Be to, vos ne už 100 metrų yra trys daugiabučiai, stovi naujas „Ringestos“ pastatas ir ten žmonės gyvens. Jeigu tą fontaną ir rengtume kada nors, tų pastatų nebenugriausime. Geriau tuos 17 tūkst. investuoti į tos aikštelės atnaujinimą.“

Kretingos muziejaus direktorė V. Kanapkienė pripažino, kad sąmata, kuri, anot jos buvo suskaičiuota paskubomis, yra perteklinė, ir užtikrino, kad sporto aikštelė būtų demontuota pasitelkus rėmėjus bei iš specialiųjų programų lėšų.

Atkurti istorinį vaizdą

„Mūsų siekis yra išsaugoti Kretingos dvaro visumą – tūrines ir planines erdves, nes jų neatstačius, mes neišlaikysime Kretingos dvaro sodybos struktūros ir ji neteks savo architektūrinės, kraštovaizdinės, gamtinės, istorinės reikšmės. Jums pritarus buvo įvykdyti 3 europiniai projektai, atstatyti 5 paminkliniai pastatai, jums pritarus per pastarąjį penkmetį buvo nugriauti sovietmečiu statyti pastatai, garažai, katilinė, galų gale – kolegija, kuri taipogi sukėlė labai daug diskusijų. Bet ją nugriovus, jūs patys matote, kokie vaizdai atsivėrė. Ir žmonės atėję į „Muziejų naktį“ sako: „Kaip begėdiškai gražu pas jus“, – kalbėjo V. Kanapkienė, kuri vardijo būsimus muziejaus projektus – atstatyti istorinę verandą bei antrąjį fontaną bei atlikti trečiojo fontano archeologinius tyrinėjimus. – Jeigu pastatysime istorinę verandą, turėsime Kretingoje naują koncertų salę, vasaros vakarais ten galės muzikuoti kolektyvai, kretingiškiai klausytis muzikos ir šitie fontanai „atsistos“ į savo vietas. Reikia galvoti apie kitas erdves, kurios tinka aktyviam sportui.“

Pritarti sporto aikštelės demontavimui kvietė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Vaidas Kuprelis, kaip istorikas išsakęs nuomonę, jog tai yra ne tik istorinio teisingumo atkūrimo ar rūpesčio dėl sporto klausimas. „Tai yra ir Kretingos tapatybės klausimas. Mes jau tiek darbų esame padarę, muziejaus aplinka gražėja, ir mes tuo džiaugiamės, o dabar atsiveria galimybė atstatyti verandą, ir nuo jos labai gražiai susikurtų 2 fontanų ašis. Tai, ką mes galime dar išsaugoti“, – kalbėjo V. Kuprelis, kuris įsitikinęs, kad atkurti istorinę tiesą yra nepalyginti svarbiau negu išsaugoti sporto aikštelę, kuri yra 20 metų nenaudojama ir kurią norint atnaujinti reiktų visą infrastruktūrą sukurti tarsi nuo nulio.
„Galim kalbėti apie sportinį jaunimo ugdymą, bet argi estetinis jaunimo ugdymas yra mažiau svarbus?“, – klausė V. Kuprelis.

Nuomonės išsiskyrė

Tačiau „Kretingos krašto“ frakcijos narys Darius Petreikis, kuris taip pat yra istorikas, buvo kitos nuomonės. „Jei atkuriamas istorinis teisingumas, tai jis turi būti atkuriamas 100 proc., o ne 70 ar 60 ir pan. Sporto aikštelė yra pakankamai toli nuo centrinio pastato, reprezentacinių erdvių, ir nemanau, kad tinkamai ją pritaikius, ji gadintų vaizdą – atvirkščiai, ji kaip tik pritrauks jaunimą, ir parkas bus gyvesnis“, – kalbėjo D. Petreikis, pajuokavęs, kad norint atkurti istorinį teisingumą reiktų nugriauti Sporto mokyklą, o pavyzdį tam galėtų parodyti „Ringesta“, renovavusi vieną buvusių bendrabučių.

Panašias nuomones išsakė ir darbietis Vytautas Ročys bei konservatorius Jonas Drungilas, kuris replikavo, kad muziejaus direktorės vizijos, jei tik būtų duota joms laisva valia, pasiektų ir A11 magistralinį kelią.

Pasigirdus įvairioms nuomonėms, kai kurie tarybos nariai prisipažino sudvejoję, kaip pasielgti būtų teisingiau. „Paklausiusi šitų pasisakymų, susimąsčiau: juk muziejaus dvaras yra unikalus ir jo mes negalime perkelti iš vienos vietos į kitą, o sporto objektą – galime. Nuo to, kad aikštelė bus kitoje vietoje, ji netaps kuo nors blogesnė“, – kalbėjo konservatorė Jūratė Laučiūtė.

Sporto entuziastas socialdemokratas Steponas Baltuonis sakė apskritai pasigendantis tokios pat vieningos sporto Kretingos rajone vizijos, kaip ją moka kurti kultūros ir istorijos žmonės – dabar gi susidaro vaizdas, kad sporto objektai mūsų rajone yra išmėtyti gana chaotiškai, nekuriant vieningos infrastruktūros.

Liberalų sąjūdžio nariai Danutė Skruibienė ir Almantas Skruibys išsakė nuomonę, kad realiai kalbama apie aikštelę, kurios, galima sakyti, nėra, nes ja dėl susidėvėjimo jau niekas ir nebesinaudoja. Be to, sporto bendruomenė iki šiol jos nė nebuvo pasigedusi ir nė puse žodžiu nebuvo užsiminusi, kad ją reiktų atnaujinti.

Tokius pasisakymus socialdemokratas Alvydas Jonaitis pavadino genocidu sporto žmonių atžvilgiu ir pažadėjo pats užsiimti parašų rinkimu, kad aikštelė prie Sporto mokyklos būtų išsaugota.

Tam jis turės laiko iki kito posėdžio, mat tarybos nariai vieningai nutarė šį klausimą atidėti, kad jis būtų papildytas sąmatomis – kiek realiai kainuotų nugriauti sporto aikštelę, o kiek – ją renovuoti. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-10-21 09:30
Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė fasadų tvarkybos darbų sutartį dėl Benediktinių vienuolyno ansambliui priklausančios Šv. Kotrynos bažnyčios. Šv. Kotrynos bažnyčia yra kultūros paveldo objektas, todėl ją tvarkant rangovas privalės vadovautis net 13 paveldo tvarkybos reglamentų.
nuotrauka
2020-10-20 14:23
Panevėžio miesto savivaldybė baigė įgyvendinti dar vieną ES finansuojamą projektą – atnaujinti ir visuomenės poreikiams pritaikyti Kraštotyros muziejaus Moigių pastatų kompleksą.
nuotrauka
2020-10-20 12:21
Sostinės Naujamiesčio rajone iškils naujas ligoninės pastatas. Šiandien, spalio 20 d., Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės bendruomenei istorinis įvykis – naujo priestato statybvietėje įkasta simbolinė kapsulė su laišku ateities kartoms apie ambicingą viziją.
nuotrauka
2020-10-20 11:32
Sparčiai keičiasi tarp Kauno ir Paryžiaus komunos gatvių esantis parkas Klaipėdoje – Ąžuolyno giraitė. Pernai vasarą startavusius darbus planuojama baigti dar šiais metais. Ąžuolyno giraitės tvarkomas plotas siekia net 8,5597 ha. Nors darbų dar liko, parkas neatpažįstamai pasikeitęs atrodo jau dabar...
nuotrauka
2020-10-20 09:29
Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė rekonstravimo projekto parengimo sutartį dėl dalies Vilniaus Mokytojų namų patalpų. Perkamos paslaugos – daugiau nei 1 tūkst. kv. m remonto darbų projektas, patalpų pritaikymas žmonėms su negalia ir lifto įrengimo projektavimas.
nuotrauka
2020-10-19 08:45
Oficialiai atidaryti pirmieji savarankiško gyvenimo namai Kėdainių rajono savivaldybėje − Josvainių socialinio ir ugdymo centro naujame priestate įrengta 10 kambarių su baldais ir atskirais vonios kambariais bei laisvalaikio erdvėmis. Jau šiandien, splaio 19 d., viename iš jų įsikurs pirmasis gyvent...
nuotrauka
2020-10-18 09:03
Prieš kelerius metus atkurta Palangos kurhauzo mūrinė dalis, dabar prie pabaigos artėja medinės dalies restauracijos darbai. Projektą įgyvendina Kultūros ministerijos biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC), prie jo inicijavimo prisidėjo ir Kultūros paveldo departamentas.
nuotrauka
2020-10-16 09:30
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) praėjusią savaitę savivaldybę pranešė, kad Druskininkų savivaldybės gatvių apšvietimo sistemai skirta 333,5 tūkst. eurų ES struktūrinių fondų lėšų. Ne mažesnę sumą savivaldybė skirs iš savo biudžeto – bendra projekto vertė sudarys apie 700 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-10-15 16:03
Panevėžio miesto savivaldybės administracija gavo gyventojų pranešimą, kad įgriuvo dalis Klaipėdos g. 164 namo. Nuvykę į vietą specialistai užfiksavo, kaip pranešė savivaldybė, kad viename iš buto kambarių įvyko mansardos perdangos griūtis.
nuotrauka
2020-10-15 10:15
Šeštadienis Palangoje iš pelenų prikelta medinė Kurhauzo dalis atvers duris visuomenei. Per pustrečių metų atgimė restauruota medinė Kurhauzo dalis. Mediniais raižiniais sujungta su dar 2013 m. restauruota mūrine dalimi, iš pelenų prikelta medinė pastato dalis Kurhauzui pagaliau grąžino pirminį jo v...
nuotrauka
2020-10-14 14:00
Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė „Auksinės Krivūlės“ statulėles konkrečiose srityse nusipelniusioms savivaldybėms.
nuotrauka
2020-10-13 15:25
Nemuno saloje duotas simbolinis startas įsibėgėjantiems statybų darbams. Kaune kyla Daugiafunkcis vandens sporto centras su aukščiausių standartų 50 metrų 10 takelių baseinu bei sporto, laisvalaikio ir pramogų zonomis. Išskirtinę miesto vietą prie „Žalgirio“ arenos papildysiantis kompleksas pretendu...
nuotrauka
2020-10-13 09:12
Aplinkos ministerija parengė dviejų teisės aktų, reikalingų 2021 m. sausio 1 d. įsigaliosiančiam Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymui įgyvendinti, projektą ir pateikė suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei derinti.
nuotrauka
2020-10-12 15:04
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia atkreipti dėmesį į du statybos projektus, kurie netrukus bus pristatyti per nuotolines vaizdo transliacijas. Tema aktualiausia jaunoms Pilaitės mikrorajono šeimoms – čia suplanuoti du nauji vaikų darželiai, kuriuose iš viso galės būti ugdoma daugiau nei 600 mažame...
nuotrauka
2020-10-09 11:04
Energetikos ministerija ir Visagino savivaldybė pasirašė sutartį dėl saulės jėgainės įrengimo Visagine. Valstybės biudžeto lėšomis finansuojamas projektas yra skiriamas sušvelninti neigiamus socialinius ir ekonominius Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo padarinius Visagino, Zarasų...
nuotrauka
2020-10-09 10:26
Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl Mažeikių rajono savivaldybėje, įtariama, neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų.
nuotrauka
2020-10-09 07:00
Lietuvos statybininkų asociacijos kasmet organizuojama profesinė šventė – Statybininkų diena tampa proga apžvelgti nuveiktus darbus ir pagerbti geriausius šalies statybų sektoriaus darbuotojus.
nuotrauka
2020-10-08 15:39
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymus, kuriais skiriamas finansavimas savivaldybėms gatvių apšvietimo sistemoms atnaujinti. Beveik 12 mln. eurų skirtas 20 savivaldybių, kurios pirmosios pateikė paraiškas. Dar 14 savivaldybių paraiškų yra vertinamos.
nuotrauka
2020-10-08 12:30
Kretingos mieste perėjimui Palangos g. po geležinkelio bėgiais bus projektuojama požeminė pėsčiųjų perėja su keltuvais. Šį sprendimą priėmė Strateginio planavimo taryba, apsvarsčiusi keturis projektinius variantus, kuriuos parengė „TEC Infrastructure“.
nuotrauka
2020-10-08 08:38
Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę koronaviruso (COVID-19) situaciją, Vyriausybė skelbia karantiną Raseinių rajono savivaldybėje. Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. spalio 9 d. 00:00 val. iki 2020 m. spalio 23 d. 24:00 val.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...