2020 birželio 6 d. šeštadienis, 14:32
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kretingoje susikirto nuomonės dėl sporto aikštelės tvarkybos darbų, dvaro parke

Dovilė URNIKIENĖ, Kretinga      2017-05-30 09:27
„Padarėme klaidą, kad į parko teritoriją įkėlėme Sporto mokyklą, o dabar turiu įrodinėti, kad dvaro parke turi būti ne krepšinio aikštelė, o fontanas“, – vakar įvykusiame Kretingos rajono tarybos posėdyje stebėjosi Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė, kurios prašymui nugriauti sporto aikštelę tarybos nariai neskubėjo pritarti ir po aršių diskusijų šį klausimą atidėjo kitam posėdžiui.
nuotrauka
Asociatyvi „Pajūrio naujienų“ (Dariaus Šypalio) nuotr.


Minimos įmonės
Kretingos r. savivaldybė,
Ringesta, UAB

Nugriauti sporto aikštelę prie Sporto mokyklos prašo Kretingos muziejus, čia planuojantis atkurti trečiąjį fontaną.

Posėdžio pradžioje rajono meras Juozas Mažeika perskaitė Darbo partijos narių Vytauto Ročio bei Antano Puodžio pareiškimą, kuriuo jie pranešė Dalią Martišauskienę atšaukiantys iš Kontrolės komiteto narių. D. Martišauskienę 2015 metais į Kontrolės komitetą delegavo Darbo frakcija, kuriai ji ir priklausė, tačiau nuo 2016 metų ji yra iš Darbo partijos išėjusi ir šiuo metu priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai.

Jau anksčiau „Kretingos krašto“ frakcijos narys Vilius Adomaitis atsistatydino iš Kontrolės komiteto, savo vietą atiduodamas naujam frakcijos nariui Antanui Kalniui – per šį posėdį rajono tarybos nariai patvirtino taip pasikeitusią Kontrolės komiteto sudėtį.

Tačiau mero J. Mažeikos pastebėjimu, galutinai Kontrolės komitetą pavyks suformuoti tik birželio mėnesį ir paragino laisvuosius tarybos narius, t.y. nepriklausančius nei valdantiems, nei opozicijai – Vaidą Butkevičių, Edmundą Valantiejų bei D. Martišauskienę parengti teikimą, ką jie deleguoja į komitetą.

Sąmata – išpūsta

Bene daugiausiai aistrų vakar sukėlė tarybos sprendimo projektas, kuriuo siūlyta nurašyti Kretingos muziejaus patikėjimo teise valdomą Savivaldybės turtą – 1 tūkst. 823 kv. m. ploto sporto aikštelę, esančią Vilniaus g. 18. Šį siūlymą inicijavo Kretingos muziejus, puoselėjantis planus demontuoti nusidėvėjusią sporto aikštelę ir šioje vietoje atstatyti trečiąjį fontaną.

Tačiau tarybos opozicijai priklausančiam Antanui Kalniui pro akis neprasprūdo kaina, už kurią būtų nuardyta asfalto danga ir įrengti gazonai – apie 17 tūkst. eurų. „Kas sudarė tos aikštelės nugriovimo sąmatą? Buvau nuėjęs prie aikštelės pasižiūrėti. Kiek ten gali trukti nugriovimo darbai? 17 tūkst. eurų tikrai yra per daug, – kalbėjo A. Kalnius. – Ar aikštelė iš viso turi būti nugriauta? Čia įdomus klausimas: šalia turime Sporto mokyklą, ir šitos aikštelės panaikinimas būtų nonsensas. Be to, vos ne už 100 metrų yra trys daugiabučiai, stovi naujas „Ringestos“ pastatas ir ten žmonės gyvens. Jeigu tą fontaną ir rengtume kada nors, tų pastatų nebenugriausime. Geriau tuos 17 tūkst. investuoti į tos aikštelės atnaujinimą.“

Kretingos muziejaus direktorė V. Kanapkienė pripažino, kad sąmata, kuri, anot jos buvo suskaičiuota paskubomis, yra perteklinė, ir užtikrino, kad sporto aikštelė būtų demontuota pasitelkus rėmėjus bei iš specialiųjų programų lėšų.

Atkurti istorinį vaizdą

„Mūsų siekis yra išsaugoti Kretingos dvaro visumą – tūrines ir planines erdves, nes jų neatstačius, mes neišlaikysime Kretingos dvaro sodybos struktūros ir ji neteks savo architektūrinės, kraštovaizdinės, gamtinės, istorinės reikšmės. Jums pritarus buvo įvykdyti 3 europiniai projektai, atstatyti 5 paminkliniai pastatai, jums pritarus per pastarąjį penkmetį buvo nugriauti sovietmečiu statyti pastatai, garažai, katilinė, galų gale – kolegija, kuri taipogi sukėlė labai daug diskusijų. Bet ją nugriovus, jūs patys matote, kokie vaizdai atsivėrė. Ir žmonės atėję į „Muziejų naktį“ sako: „Kaip begėdiškai gražu pas jus“, – kalbėjo V. Kanapkienė, kuri vardijo būsimus muziejaus projektus – atstatyti istorinę verandą bei antrąjį fontaną bei atlikti trečiojo fontano archeologinius tyrinėjimus. – Jeigu pastatysime istorinę verandą, turėsime Kretingoje naują koncertų salę, vasaros vakarais ten galės muzikuoti kolektyvai, kretingiškiai klausytis muzikos ir šitie fontanai „atsistos“ į savo vietas. Reikia galvoti apie kitas erdves, kurios tinka aktyviam sportui.“

Pritarti sporto aikštelės demontavimui kvietė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Vaidas Kuprelis, kaip istorikas išsakęs nuomonę, jog tai yra ne tik istorinio teisingumo atkūrimo ar rūpesčio dėl sporto klausimas. „Tai yra ir Kretingos tapatybės klausimas. Mes jau tiek darbų esame padarę, muziejaus aplinka gražėja, ir mes tuo džiaugiamės, o dabar atsiveria galimybė atstatyti verandą, ir nuo jos labai gražiai susikurtų 2 fontanų ašis. Tai, ką mes galime dar išsaugoti“, – kalbėjo V. Kuprelis, kuris įsitikinęs, kad atkurti istorinę tiesą yra nepalyginti svarbiau negu išsaugoti sporto aikštelę, kuri yra 20 metų nenaudojama ir kurią norint atnaujinti reiktų visą infrastruktūrą sukurti tarsi nuo nulio.
„Galim kalbėti apie sportinį jaunimo ugdymą, bet argi estetinis jaunimo ugdymas yra mažiau svarbus?“, – klausė V. Kuprelis.

Nuomonės išsiskyrė

Tačiau „Kretingos krašto“ frakcijos narys Darius Petreikis, kuris taip pat yra istorikas, buvo kitos nuomonės. „Jei atkuriamas istorinis teisingumas, tai jis turi būti atkuriamas 100 proc., o ne 70 ar 60 ir pan. Sporto aikštelė yra pakankamai toli nuo centrinio pastato, reprezentacinių erdvių, ir nemanau, kad tinkamai ją pritaikius, ji gadintų vaizdą – atvirkščiai, ji kaip tik pritrauks jaunimą, ir parkas bus gyvesnis“, – kalbėjo D. Petreikis, pajuokavęs, kad norint atkurti istorinį teisingumą reiktų nugriauti Sporto mokyklą, o pavyzdį tam galėtų parodyti „Ringesta“, renovavusi vieną buvusių bendrabučių.

Panašias nuomones išsakė ir darbietis Vytautas Ročys bei konservatorius Jonas Drungilas, kuris replikavo, kad muziejaus direktorės vizijos, jei tik būtų duota joms laisva valia, pasiektų ir A11 magistralinį kelią.

Pasigirdus įvairioms nuomonėms, kai kurie tarybos nariai prisipažino sudvejoję, kaip pasielgti būtų teisingiau. „Paklausiusi šitų pasisakymų, susimąsčiau: juk muziejaus dvaras yra unikalus ir jo mes negalime perkelti iš vienos vietos į kitą, o sporto objektą – galime. Nuo to, kad aikštelė bus kitoje vietoje, ji netaps kuo nors blogesnė“, – kalbėjo konservatorė Jūratė Laučiūtė.

Sporto entuziastas socialdemokratas Steponas Baltuonis sakė apskritai pasigendantis tokios pat vieningos sporto Kretingos rajone vizijos, kaip ją moka kurti kultūros ir istorijos žmonės – dabar gi susidaro vaizdas, kad sporto objektai mūsų rajone yra išmėtyti gana chaotiškai, nekuriant vieningos infrastruktūros.

Liberalų sąjūdžio nariai Danutė Skruibienė ir Almantas Skruibys išsakė nuomonę, kad realiai kalbama apie aikštelę, kurios, galima sakyti, nėra, nes ja dėl susidėvėjimo jau niekas ir nebesinaudoja. Be to, sporto bendruomenė iki šiol jos nė nebuvo pasigedusi ir nė puse žodžiu nebuvo užsiminusi, kad ją reiktų atnaujinti.

Tokius pasisakymus socialdemokratas Alvydas Jonaitis pavadino genocidu sporto žmonių atžvilgiu ir pažadėjo pats užsiimti parašų rinkimu, kad aikštelė prie Sporto mokyklos būtų išsaugota.

Tam jis turės laiko iki kito posėdžio, mat tarybos nariai vieningai nutarė šį klausimą atidėti, kad jis būtų papildytas sąmatomis – kiek realiai kainuotų nugriauti sporto aikštelę, o kiek – ją renovuoti. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-06-05 10:24
Kaune imtasi griežtesnių metodų siekiant nustatyti Girstupio upelio ir jo intako Gričiupio taršos šaltinius bei nubausti su tuo susijusius asmenis. Bendradarbiaujant su Aplinkos ministerija, mestos papildomos pajėgos ir speciali įranga: Lietuvos geologijos tarnybos specialistai naujos kartos georada...
nuotrauka
2020-06-05 09:53
UAB „Grinda" laimėjo Molėtų rajono savivaldybės administracijos paskelbtą viešąjį gatvių remonto konkursą ir jau pradeda planuoti darbus Molėtų miesto gatvėse.
nuotrauka
2020-06-02 16:30
Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą miesto gyventojams. Kita vertus, reikia paisyti tam tikros tvarkos, siekiant sukurti jaukią ir patogią erdvę m...
nuotrauka
2020-06-02 12:36
UAB „Biržų ranga“, su kuria Biržų rajono savivaldybės administracija pernai pasirašė statybos darbų rangos sutartį dėl techniniame projekte „Astravo dvaro sodybos parko Astravo g. 17A, Biržuose, sutvarkymas“ numatytų darbų įgyvendinimo, tvarko Astravo dvaro sodybos parką. tas pats rangovas gražina i...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-05-29 08:27
AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimui pakeisti. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama, kad būtų sustabdyti nesavalaikiai veiksmai, siekian...
nuotrauka
2020-05-27 15:53
Šią savaitę pradėta valstybinės reikšmės kelio – pagrindinės Tauralaukio gatvės – rekonstrukcija, praneša Klaipėdos m. savivaldybė. Tai paskutinis likęs nesutvarkytas, keletą metų savo valandos laukęs įvažiavimo į Klaipėdą kelias, kurio rekonstrukcija svarbi ne tik Tauralaukio gyventojams, bet ir vi...
nuotrauka
2020-05-27 13:08
„BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė pasirašė 15 metų viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį, pagal kurią fondas iki 2022 m. rudens įsipareigojo atnaujinti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.
nuotrauka
2020-05-27 08:17
Druskininkų savivaldybė ir bendrovė „Druskininkų Hermis“ pasirašė žemės nuomos sutartį, kurioje numatyta atvirų ir uždarų teniso kortų įrengimas Mizarų gatvėje, šalia aerodromo.
nuotrauka
2020-05-26 14:41
Jonavoje šiais metais prasidės pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę statybos – gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė antradienį, gegužės 26 d., pasirašė sutartį dėl statybos darbų su viešojo pirkimo konkurso laimėtoja AB „Kauno tiltai“.
nuotrauka
2020-05-25 08:36
Kėdainių rajono savivaldybė trumpiau nei per metus sugebėjo įrodyti savo nuosavybės teises ir Kauno apylinkės teismo sprendimu atgauti valstybės saugomas nekilnojamąsias kultūros vertybes – du pastatus pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje.
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-22 08:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Viešųjų pirkimų komisijos ginčą dėl koncesijos sutarties sudarymo sustabdymo, nusprendė atmesti pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
nuotrauka
2020-05-21 08:37
Garliavoje, šalia Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, UAB „Kelminta“ statybininkai rekonstruoja sporto aikštyną. Darbai bus baigti dar šįmet, tad Kauno rajonas turės natūralių matmenų, tarptautinius standartus atitinkantį futbolo stadioną.
nuotrauka
2020-05-20 08:38
Parengtas Klaipėdos miesto ekonomikos skatinimo ir COVID-19 krizės suvaldymo planas, pranešė uostamiesčio savivaldybė. Jame – esami ir būsimi žingsniai, reikalingi tiek tolimesnei koronaviruso plitimo prevencijai, tiek ekonomikos gyvybingumui, darbo vietų ir klaipėdiečių pajamų išsaugojimui.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
nuotrauka
2020-05-19 13:53,      papildyta 2020-05-22 08:44, papildyta teismo pranešimu
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą, šiandien, gegužės 19 d., sulaikė dėl kyšininkavimo įtariamą Kelmės rajono savivaldybės merą Vaclovą Andrulį.
nuotrauka
2020-05-19 11:17
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendina didžiulės apimties projektą „Kompleksinis tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų tvarkymas“. Jo sutarties vertė – daugiau kaip 5,5 mln. Eur. Tai pirmasis toks projektas Klaipėdoje, kuris iš esmės atnaujins Rumpiškės kvartalo daugiabučių namų g...
nuotrauka
2020-05-19 08:59
Aplinkos ministerija skyrė Kaunui beveik 4 milijonų eurų finansavimą iš Klimato kaitos programos. Ši suma bus paskirstyta 77 mieste veikiančioms įstaigoms, kurios atitiko Valstybės skelbto konkurso kriterijus. Lėšas numatyta investuoti į aplinkai draugiškų saulės elektrinių įrengimą ant visuomeninės...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...