2021 vasario 28 d. sekmadienis, 15:40
Reklama  |  facebook

Nauji metai – puiki proga nebeatidėlioti namų remonto ir tobulinimo

2020-12-18 10:52
Prieš naujus metus dauguma žmonių iškelia sau tikslą ar kelis tikslus, ką nori nuveikti, pasiekti ar padaryti ateinančiais metais. Rezoliucijomis vadinami siekiai yra savotiškas simbolis ir tuo pačiu pajuokos objektas, nes išsipildo labai maža dalis jų. Tačiau juk galima sau iškelti tokias rezoliucijas, kurios virstų realybe, tiesa? Pats laikas būtų pradėti nuo namų remonto ir tobulinimo.
nuotrauka
Pexels-jeshoots.com iliustr.


Jau metas pakabinti tą lentyną, sutaisyti tą laiptelį ar sutepti girgždančias duris. Štai keli darbai, kuriuos galima atlikti naujų metų pradžioje ir įgyvendinti savo rezoliucijas su kaupu!

Naujos lentynos ar sekcijos

Dažniausiai iš pažadėtų, bet neištesėtų darbų sąrašo reikėtų išbraukti naujos lentynos ar sekcijos pakabinimą. Turbūt būtų sunku suskaičiuoti, kiek sykių jūsų antra pusė jau išgirdo, kad „pakabinsiu“, „sutvarkysiu“ ir panašius žodžius, tačiau pažadai niekada nevirto realybe. Tam įgyvendinti jums tikrai nereikės daugiau nei vieno pusdienio (nebent reikės išnešti seną sekciją ir ją keisite nauja, kurią užsisakėte internetu, kad ir iš Varle internetinės parduotuvės). 

Girgždančios durys

Daug kur durys tikrai daugiau ar mažiau girgžda. Norint tai išspręsti nereikia jokių sudėtingų veiksmų. Pakanka pasiimti universalią priemonę arba tinkamą, sutepimui skirtą lubrikantą ir jo užtepti ant durų vyrių. Tai trunka kelias minutes, o rezultatas bus pastebimas bei džiugins iš karto. Atidėlioti šį darbą tikrai nėra verta.

Pelėsis

Pelėsis kamuoja ir kankina daugybę namų ūkių visoje Lietuvoje. Kadangi mūsų šalyje yra ypatingai permainingas klimatas, tai šyla, tai šąla, o taip pat turime ir daugybę lietingų dienų, ne vienuose namuose įsikuria ir įsigali pelėsis. Jis, su savimi atsineša dar ir tokią blogą žinią, jog nuo to laiko, kai namuose atsiranda pelėsis – visam laikui jis jau niekada neišeis (tikriausiai). Labai realus scenarijus, kad su juo turėsite kovoti nuolatos. Išvalius, kurį laiką problema atslūgs, tačiau po kiek laiko vėl pastebėsite jį tose pačiose vietose.

Pelėsiui valyti reikia specialių priemonių ir daug laiko. Kadangi jis dažniausiai kaupiasi ant sienų ir sunkiai prieinamuose plyšiuose, valydami pelėsį turėsite daug kartų skalauti, purkšti priemonę ir valyti. Nors yra tam tikrų receptų, kurie gali padėti išvalyti, tačiau cheminės priemonės čia tinka geriausiai.

Po to, kai išvalysite, nepamirškite laikytis anti-pelėsinio protokolo. Nuolat vėdinkite patalpas, įleiskite dienos šviesą, neleiskite kauptis drėgmei ir, jeigu problema išlieka labai opi – ruoškitės renovacijai arba apšiltinimui, kuris turėtų padėti tai išspręsti.

Laikas kažką virinti

Namuose yra ne vienas metalinis daiktas, kurį, ko gero reikėtų sutvirtinti ar pataisyti. Taip pat yra ir kitų projektų, kuriuos galbūt reikėtų įgyvendinti. Gal norėtųsi pakabinti skersinį savo sūnui? 

Bet kokiu atveju reikėtų nevengti suvirinimo darbų, nes jie yra svarbūs buityje. Jiems atlikti dažniausiai nereikia tiek jau daug laiko, tačiau prisiruošti yra sudėtingiausias dalykas. Jeigu šiuo metu neturite, taip pat nepamirškite įsigyti reikalingą suvirinimo įrangą. Tai galima padaryti internetu, užsukus į https://www.varle.lt/suvirinimo-iranga/.

Suvienodinkite lemputes

Tai labai greitas ir tikrai nesudėtingas darbas, tačiau daug kas jo vengia. Aišku, ne kiekvienuose namuose būna nevienodos lemputės, tačiau tikriausiai yra nors viena, kuri nesutampa su dauguma. Nepagailėkite laiko ir nusipirkite 10-15 vienodų lempučių dabarčiai ir ateičiai. Įsukite jas į reikiamas vietas ir nebesierzinkite dėl nevienodo apšvietimo.

Ištuštinkite prisipildžiusį sandėlį ir/ar garažą

Dar vienas dalykas, kurį galite padaryti, tai atsikratyti visu bereikalingu balastu, kuris prisikaupė jūsų sandėliuke ir/ar garaže. Daug kas sako, jog naujus metus reikėtų pradėti be daiktų, kurie trukdo judėti tolyn ir pradėti naują etapą savo gyvenime. Taigi, skirkite šiek tiek laiko savo sandėliukui bei garažui, surinkite nereikalingus rūbus, sugedusius įrankius, nebenaudojamus daiktus ir visa kita, kas neturi nei realios, nei sentimentalios vertės bei tuo balastu atsikratykite. Daiktus galite atiduoti tiems, kam jų labiau reikia arba parduoti, jeigu jie vis dar yra padorios būklės.

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-02-26 07:15
Modernizuojant sostinės daugiabutį Latvių g. 54, rangovas UAB „Bocon Living“ įgyvendino ir net viršijo projektinius lūkesčius – pasiekė aukštesnę energinę klasę nei planuota – A++. Aukštų rezultatų pasiekti pavyko todėl, kad ir daugiabučio modernizavimo projektas parengtas itin profesionaliai, ir pr...
nuotrauka
2021-01-29 07:09
UAB „Bocon Living“ po keturių intensyvios veiklos metų Latvijos rinkoje į Lietuvą grįžo su ambicingu projektu. Statybų bendrovė Vilniuje per pusmetį modernizavo daugiabutį, kuriam pirmajam Lietuvoje po modernizavimo pavyko pasiekti A++ energinio efektyvumo klasę.
nuotrauka
2021-01-11 11:16
Nuolatiniai garsai gali ilgam sutrikdyti ramybę, kenkti darbingumui, kokybiškam poilsiui ir žmogaus sveikatai. Projektuojant ir statant naujus ar renovuojant senus namus, daug dėmesio skiriama pastatų konstrukciniams sprendimams, šilumos izoliacijai, inžinerinių sistemų efektyvumui, tačiau jo pritrū...
nuotrauka
2020-12-14 16:42
KLAUSIMAS. Savivaldybė parduoda apleistą pusiau apgriuvusį namą, kuris yra prijungtas prie gretimo namo. Savivaldybės parduodamam namui reikia kapitalinio remonto, reikia keisti gegnes, kloti stogą, keisti supuvusius rąstus, tačiau namo plotas nesikeis. Ar reikia namo, prie kurio prijungtas minimas ...
nuotrauka
2020-12-10 13:38
Kaip apšiltinti senos statybos individualų namą – greitai, patikimai ir švariai? Danų patirtis rodo, kad pučiama mineralinė vata yra vienas efektyviausių pasirinkimų.
nuotrauka
2020-12-07 12:00
Lietuvoje aktualus tiek senų, tiek naujų pastatų bei namų šiltinimas. Gyvename tokioje klimato zonoje, kur vyrauja daug drėgmės ir iškrenta daug kritulių, o šaltasis sezonas reikalauja efektyvaus šildymo ir šilumos išlaikymo namo viduje. Deja, ne visi pastatai atitinka aukštos klasės energinį efekty...
nuotrauka
2020-11-26 15:13
Jei per pastaruosius metus teko važiuoti keliu Kaunas - Jurbarkas, neabejotinai dėmesį patraukė nedideli mediniai nameliai, sustatyti Raudondvario pašonėje. Turbūt nedaugelis atspėjo, kad šie nameliai tapo biuru gamtoje.
nuotrauka
2020-11-09 14:26
Statydami energiškai efektyvų namą visų pirma siekiame maksimaliai sumažinti galimus energijos nuostolius, įrengti efektyvią izoliaciją ir užtikrinti patikimą pastato sandarumą.
nuotrauka
2020-11-04 13:38
Daugelio svajonė – turėti vasarnamį, kuris leis bent trumpam pabėgti nuo miesto šurmulio. Tam, kad mus džiugintų išsvajoto poilsio aplinka, tenka gerai pasukti galvą, koks namelio variantas būtų tinkamiausias.
nuotrauka
2020-10-30 09:41
Pastaraisiais metais termometro stulpelis šaltuoju metų laiku nebenuslūgsta labai žemai, bet šilto jaukumo vėsesnėmis dienomis vis tiek norisi. Efektyvi šildymo kontrolė neįmanoma be inžinerinių sprendimų, kurie nors ir kuria komfortą, tačiau interjere gali tapti viską gadinančiu elementu. Ekspertai...
nuotrauka
2020-10-26 08:00
Fasadas – vizitinė pastato kortelė, kurianti pirmą įspūdį. Tačiau tvarios statybos tikslas yra užtikrinti ne tik komfortą akims, bet ir ilgametę kokybę. Naujoji UAB „Koderus“ fasadų sistema sujungia apdailą ir apšiltinimą. Šis sprendimas taupo laiką, mažina įrengimo kainą ir išlaiko aukščiausius kok...
nuotrauka
2020-10-20 07:45
Dėl nuolat griežtėjančių standartų ir tobulėjančių technologijų kiekvienais metais nauji pastatai tampa vis taupesni. Siekiant atitikti augančius reikalavimus, statomuose objektuose naudojami vis efektyvesni izoliavimo sprendimai. Taip pastatai tampa vis sandaresni, bet dažnai ima kelti asociacijų s...
nuotrauka
2020-10-19 07:30
Pasirenkant pastato vidaus vamzdynų sistemas, svarbi ne tik jų kokybė, kuri užtikrintų efektyvų ir nepriekaištingą veikimą. Aktualu, kad tokios sistemos būtų paprastai ir greitai montuojamos, lengvai aptarnaujamos ir nekeltų rūpesčių bent keliasdešimt metų. „Wavin“ siūlo kaip tik tokius variantus, k...
nuotrauka
2020-09-28 09:40
Lubos yra svarbus interjero elementas, tačiau dažnai jų dizainas gana vienodas – nuglaistytos, nugruntuotos ir nudažytos gipso plokštės, pakabinamos ar įtempiamos lubos. Tai klasikinis, įprastas būdas. Tačiau yra daug modernesnių ir svarbiausia, palankesnių žmogaus sveikatai ir aplinkai sprendimų už...
nuotrauka
2020-09-24 11:25
Būsto remontas dažniausiai – džiuginantis įvykis, reiškiantis atsinaujinimą ir gražesnę bei šiuolaikiškesnę namų erdvę, tačiau jį apkartinti gali rūpesčiai, ryjantys tiek energiją, tiek pinigus. Dažniausiai pasitaikančias būsto remonto klaidas ir būdus jų išvengti pateikia SEB.
nuotrauka
2020-09-08 10:31
Ar taupote energiją, vandenį kavai šildydami ant dujinės viryklės, o ne elektriniu arbatiniu? O galbūt jau renkate parašus savo daugiabučio renovacijai, nepaisydami nemažų išlaidų?
nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-14 07:30
Lietūs ir klimato atšilimas grasina nepageidautina drėgme, kuri sukuria sąlygas pelėsiui, įvairioms bakterijoms atsirasti. Todėl kuriant statybos produktus, taip pat ir dažus, būtina rasti sprendimus, kurie produktus darytų atsparius gamtos sąlygoms.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-06-19 10:30
Vienas iš dažnai atidėliojamų ir ilgiausiai planuojamų darbų yra būsto remontas ar atnaujinimas. Nors šią vasarą daugelis turės daugiau laiko imtis šio darbo, tai savo ruožtu gali atimti ir nemažai pinigų, kurių kartais tenka skolintis. Todėl architektas Irmantas Petrauskas pasakoja, kaip būstą atsi...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI