2021 sausio 25 d. pirmadienis, 18:53
Reklama  |  facebook

Nauji statybų reikalavimai skatina ieškoti rąstinio namo alternatyvų

Eiviltas PARAŠČIAKAS      2016-08-01 18:59
Minimalūs pastatų energinio naudingumo reikalavimai naujai statomiems pastatams Lietuvoje griežtinami nuo 1992 metų. Dabar naujos statybos objektų energinis efektyvumas mūsų šalyje siekia B klasę, tačiau jau visai netrukus, nuo lapkričio 1 d., Lietuvoje įsigalios reikalavimai statyti ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės pastatus. Ir tai ne pabaiga – nuo 2018 m. naujų pastatų energinio naudingumo klasė turės būti ne žemesnė kaip A+, nuo 2021 m. – ne žemesnė kaip A++.
nuotrauka
Nusprendus ieškoti specialistų nuosavo namo statybai po šių metų lapkričio pirmosios, tai daryti reikės itin atsakingai. Dalis įmonių A klasės namus, tikėtina, projektuos ir statys pirmą kartą. Bendrovės „Gildera“ nuotr.


Minimos įmonės
Gildera, UAB
2014 metais skelbtais Europos Komisijos duomenimis, Europos Sąjungoje net 46 proc. energijos sunaudojama pastatų šildymui ir vėsinimui, tad akivaizdu – energiją tausojantys namai šiandien yra būtinybė, o ne prabanga. Tiesa, griežtėjantys reikalavimai privers pasukti galvą ir statybininkus, ir būsimus naujakurius. Mat nebegalėsime statyti ko panorėję, iš kokių panorėję medžiagų. Pavyzdžiui, lietuvių pamėgti rąstiniai namai jau ir šiandien neatitinka energinio naudingumo reikalavimų, todėl statybų leidimai jiems išduodami tik kaip vasarnamiams.

Pravers užsienyje įgyta patirtis

Kol nevėlu, metas kalbėti apie kitas rinkoje egzistuojančias medinių namų alternatyvas – skydinius-karkasinius namus. Kokia Lietuvos statytojų patirtis? Ar jie pasiruošę artėjantiems pokyčiams? Kaip sako UAB „Gildera“ pardavimų vadybininkas Rolandas Jasilionis, jų įmonė jau šiuo metu stato A klasės ir efektyvesnius namus.

Aktyviai Lietuvos ir Skandinavijos rinkose veikianti bendrovė yra įgyvendinusi ne vieną energiškai efektyvių namų projektą, tad naujoves pasitinka sukaupusi reikiamų žinių bei patirties. Įmonėje dirbantys projektuotojai yra įgiję pasyvaus namo planuotojo sertifikatą. „Jei užsakovas pageidauja tam tikros energinės klasės namo, įmonė garantuoja, kad toks ir bus pastatytas – atitinkantis visus jam keliamus reikalavimus“, – sako jis.

Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad nusprendus ieškoti specialistų nuosavo namo statybai po šių metų lapkričio pirmosios, tai daryti reikės itin atsakingai. Dalis įmonių A klasės namus, tikėtina, projektuos ir statys pirmą kartą. Norime to ar ne, statybvietės taps bandymų ir eksperimentų lauku.

„Vieną iš problemų pripažįsta patys statybininkai – trūksta aukštos kvalifikacijos energetiškai efektyvių pastatų projektuotojų ir architektų, turinčių patirties aukštos energinės klasės pastatų projektavime. Kitas dalykas – dauguma statytojų dar nėra įgyvendinę pakankamai A klasės namų projektų, kad galėtų jaustis visaverčiais tokių statybų specialistais“, – sako R. Jasilionis.

Skydiniai namai efektyviais tampa nesudėtingai

„Projektuojant energetiškai efektyvų namą, būtinas kompleksiškas pastato vertinimas – tiek atskiri konstrukcijų elementai, tiek techniniai sprendimai turėtų atitikti energetiškai efektyvaus pastato koncepciją“, – teigia pasyvaus namo planuotojo sertifikatą turintis projektavimo grupės vadovas A. Kuznecov.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas namo sandarumo užtikrinimui ir galimų šalčio tiltelių panaikinimui. Vienas efektyvesnių sprendimų, suteikiantis galimybę išvengti šalčio tiltelių ir atitikti aukštos energetinės klasės pastatui keliamus reikalavimus – dvigubas lauko sienos karkasas. „Naudojant dvigubo karkaso konstrukciją galima pastatyti net ir pasyvaus namo reikalavimus atitinkantį pastatą“, – patikina pašnekovas.

Kita svarbi energiškai efektyvaus namo projekto dalis – sprendiniai, kaip skirtingi namo elementai bus sujungti tarpusavyje: lauko sienos su pamatu, perdanga ar kitais konstrukciniais elementais. „Siekdami mažesnių šilumos nuostolių namo konstrukcijų sujungimuose, projektavimo metu pritaikome reikiamus sprendinius, o gamyboje naudojame ilgaamžes, šiuolaikiškas, sertifikuotas medžiagas – sandarinimo juostas bei specialias tarpines. Dėl šių priežasčių UAB „Gildera“ pastatyti namai pasižymi geru sandarumu ir šiluminėmis savybėmis“, – sako A. Kuznecov.

Patikrinti nesudėtinga

Tik pastatyti aukšto energinio efektyvumo namą ir iš karto džiaugtis gyvenimu jame nepakanka. A energinės klasės pastatams atliekamas sandarumo testas, parodantis, ar konstrukcijos yra sandarios, ar neišleidžia šilumos ir neįleidžia į vidų šalčio. Be sandarumo testo ir be ES standartus atitinkančių rezultatų naujo namo energinio naudingumo sertifikatas suteikiamas nebus. Be šio sertifikato nė vienas namas negaus statybos užbaigimo akto.

„Namo sandarumas yra vienas iš esminių rodiklių siekiant gauti pastato energinio naudingumo sertifikatą. Sandarumo testas parodo, ar namas yra pastatytas kokybiškai. Norvegijoje, į kurią eksportuojama 85% UAB „Gildera“ pagamintų namų, sandarumo testas seniai yra privalomas, todėl esame sukaupę didelę patirtį užtikrinant pastato sandarumą bei renkamės šiuolaikines sandarinimo medžiagas. Įmonės, turinčios mažiau patirties, gali susidurti su problema, kai pastatytas namas neatitinka sandarumui keliamų reikalavimų. Be jokios abejonės, sandarumo problema išsprendžiama, tačiau statybų laikas išsitęsia, didėja sąnaudos“, – akcentuoja R.Jasilionis.

Siekiant, kad jūsų namas netaptų bandymų poligonu, o jūs neliktumėte prie suskilusios geldos, rekomenduojame pasirinkti įmonę, kuri turi reikiamos kvalifikacijos, patyrusių specialistų, taiko pažangius sprendimus bei savo darbams suteikia garantiją.
Statybunaujienos.lt
Sprendimai

nuotrauka
2021-01-11 11:16
Nuolatiniai garsai gali ilgam sutrikdyti ramybę, kenkti darbingumui, kokybiškam poilsiui ir žmogaus sveikatai. Projektuojant ir statant naujus ar renovuojant senus namus, daug dėmesio skiriama pastatų konstrukciniams sprendimams, šilumos izoliacijai, inžinerinių sistemų efektyvumui, tačiau jo pritrū...
nuotrauka
2020-12-10 13:38
Kaip apšiltinti senos statybos individualų namą – greitai, patikimai ir švariai? Danų patirtis rodo, kad pučiama mineralinė vata yra vienas efektyviausių pasirinkimų.
nuotrauka
2020-12-07 12:00
Lietuvoje aktualus tiek senų, tiek naujų pastatų bei namų šiltinimas. Gyvename tokioje klimato zonoje, kur vyrauja daug drėgmės ir iškrenta daug kritulių, o šaltasis sezonas reikalauja efektyvaus šildymo ir šilumos išlaikymo namo viduje. Deja, ne visi pastatai atitinka aukštos klasės energinį efekty...
nuotrauka
2020-11-26 15:13
Jei per pastaruosius metus teko važiuoti keliu Kaunas - Jurbarkas, neabejotinai dėmesį patraukė nedideli mediniai nameliai, sustatyti Raudondvario pašonėje. Turbūt nedaugelis atspėjo, kad šie nameliai tapo biuru gamtoje.
nuotrauka
2020-11-09 14:26
Statydami energiškai efektyvų namą visų pirma siekiame maksimaliai sumažinti galimus energijos nuostolius, įrengti efektyvią izoliaciją ir užtikrinti patikimą pastato sandarumą.
nuotrauka
2020-11-04 13:38
Daugelio svajonė – turėti vasarnamį, kuris leis bent trumpam pabėgti nuo miesto šurmulio. Tam, kad mus džiugintų išsvajoto poilsio aplinka, tenka gerai pasukti galvą, koks namelio variantas būtų tinkamiausias.
nuotrauka
2020-10-30 09:41
Pastaraisiais metais termometro stulpelis šaltuoju metų laiku nebenuslūgsta labai žemai, bet šilto jaukumo vėsesnėmis dienomis vis tiek norisi. Efektyvi šildymo kontrolė neįmanoma be inžinerinių sprendimų, kurie nors ir kuria komfortą, tačiau interjere gali tapti viską gadinančiu elementu. Ekspertai...
nuotrauka
2020-10-26 08:00
Fasadas – vizitinė pastato kortelė, kurianti pirmą įspūdį. Tačiau tvarios statybos tikslas yra užtikrinti ne tik komfortą akims, bet ir ilgametę kokybę. Naujoji UAB „Koderus“ fasadų sistema sujungia apdailą ir apšiltinimą. Šis sprendimas taupo laiką, mažina įrengimo kainą ir išlaiko aukščiausius kok...
nuotrauka
2020-10-20 07:45
Dėl nuolat griežtėjančių standartų ir tobulėjančių technologijų kiekvienais metais nauji pastatai tampa vis taupesni. Siekiant atitikti augančius reikalavimus, statomuose objektuose naudojami vis efektyvesni izoliavimo sprendimai. Taip pastatai tampa vis sandaresni, bet dažnai ima kelti asociacijų s...
nuotrauka
2020-10-19 07:30
Pasirenkant pastato vidaus vamzdynų sistemas, svarbi ne tik jų kokybė, kuri užtikrintų efektyvų ir nepriekaištingą veikimą. Aktualu, kad tokios sistemos būtų paprastai ir greitai montuojamos, lengvai aptarnaujamos ir nekeltų rūpesčių bent keliasdešimt metų. „Wavin“ siūlo kaip tik tokius variantus, k...
nuotrauka
2020-09-28 09:40
Lubos yra svarbus interjero elementas, tačiau dažnai jų dizainas gana vienodas – nuglaistytos, nugruntuotos ir nudažytos gipso plokštės, pakabinamos ar įtempiamos lubos. Tai klasikinis, įprastas būdas. Tačiau yra daug modernesnių ir svarbiausia, palankesnių žmogaus sveikatai ir aplinkai sprendimų už...
nuotrauka
2020-09-08 10:31
Ar taupote energiją, vandenį kavai šildydami ant dujinės viryklės, o ne elektriniu arbatiniu? O galbūt jau renkate parašus savo daugiabučio renovacijai, nepaisydami nemažų išlaidų?
nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-14 07:30
Lietūs ir klimato atšilimas grasina nepageidautina drėgme, kuri sukuria sąlygas pelėsiui, įvairioms bakterijoms atsirasti. Todėl kuriant statybos produktus, taip pat ir dažus, būtina rasti sprendimus, kurie produktus darytų atsparius gamtos sąlygoms.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-02-13 09:08
Betono gaminių aplinkotvarkai gamintoja bendrovė „Betono mozaika“ Lietuvoje valdo keturias gamyklas. 2019-ieji įmonei tapo „premium“ gaminių augimo metais: lyginant su 2018 m. jų pardavimai ir gamyba augo daugiau nei 20 procentų.
nuotrauka
2019-11-22 14:03
Visame pasaulyje vykstantys masiniai protestai prieš klimato atšilimą, išaugęs žmonių rūpestis aplinkos apsaugos klausimais ir vis atsakingesnis vartojimas neaplenkia ir nekilnojamo turto, statybų sektoriaus. Vilniečių įkurta įmonė „Ecococon“ sukūrė unikalią šiaudinių namų sienų technologiją ir jau ...
nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.

Statybunaujienos.lt » Sprendimai

nuotrauka

„Mūsų svajonių įgyvendinimas yra įkvėpimo šaltinis naujiems mūsų sumanymams“ (Orison Swett Marden)

Galima įsigyti ir pasodinti labai dekoratyvių, brangių augalų, tačiau visuma nedžiugina. O galima pasirinkti neryškius, neišraiškingus augalus, tačiau tinkamai sukomponuota jų visuma atima ž...