2019 spalio 24 d. ketvirtadienis, 7:36
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Nauji statybų reikalavimai skatina ieškoti rąstinio namo alternatyvų

Eiviltas PARAŠČIAKAS      2016-08-01 18:59
Minimalūs pastatų energinio naudingumo reikalavimai naujai statomiems pastatams Lietuvoje griežtinami nuo 1992 metų. Dabar naujos statybos objektų energinis efektyvumas mūsų šalyje siekia B klasę, tačiau jau visai netrukus, nuo lapkričio 1 d., Lietuvoje įsigalios reikalavimai statyti ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės pastatus. Ir tai ne pabaiga – nuo 2018 m. naujų pastatų energinio naudingumo klasė turės būti ne žemesnė kaip A+, nuo 2021 m. – ne žemesnė kaip A++.
nuotrauka
Nusprendus ieškoti specialistų nuosavo namo statybai po šių metų lapkričio pirmosios, tai daryti reikės itin atsakingai. Dalis įmonių A klasės namus, tikėtina, projektuos ir statys pirmą kartą. Bendrovės „Gildera“ nuotr.


Minimos įmonės
Gildera, UAB
2014 metais skelbtais Europos Komisijos duomenimis, Europos Sąjungoje net 46 proc. energijos sunaudojama pastatų šildymui ir vėsinimui, tad akivaizdu – energiją tausojantys namai šiandien yra būtinybė, o ne prabanga. Tiesa, griežtėjantys reikalavimai privers pasukti galvą ir statybininkus, ir būsimus naujakurius. Mat nebegalėsime statyti ko panorėję, iš kokių panorėję medžiagų. Pavyzdžiui, lietuvių pamėgti rąstiniai namai jau ir šiandien neatitinka energinio naudingumo reikalavimų, todėl statybų leidimai jiems išduodami tik kaip vasarnamiams.

Pravers užsienyje įgyta patirtis

Kol nevėlu, metas kalbėti apie kitas rinkoje egzistuojančias medinių namų alternatyvas – skydinius-karkasinius namus. Kokia Lietuvos statytojų patirtis? Ar jie pasiruošę artėjantiems pokyčiams? Kaip sako UAB „Gildera“ pardavimų vadybininkas Rolandas Jasilionis, jų įmonė jau šiuo metu stato A klasės ir efektyvesnius namus.

Aktyviai Lietuvos ir Skandinavijos rinkose veikianti bendrovė yra įgyvendinusi ne vieną energiškai efektyvių namų projektą, tad naujoves pasitinka sukaupusi reikiamų žinių bei patirties. Įmonėje dirbantys projektuotojai yra įgiję pasyvaus namo planuotojo sertifikatą. „Jei užsakovas pageidauja tam tikros energinės klasės namo, įmonė garantuoja, kad toks ir bus pastatytas – atitinkantis visus jam keliamus reikalavimus“, – sako jis.

Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad nusprendus ieškoti specialistų nuosavo namo statybai po šių metų lapkričio pirmosios, tai daryti reikės itin atsakingai. Dalis įmonių A klasės namus, tikėtina, projektuos ir statys pirmą kartą. Norime to ar ne, statybvietės taps bandymų ir eksperimentų lauku.

„Vieną iš problemų pripažįsta patys statybininkai – trūksta aukštos kvalifikacijos energetiškai efektyvių pastatų projektuotojų ir architektų, turinčių patirties aukštos energinės klasės pastatų projektavime. Kitas dalykas – dauguma statytojų dar nėra įgyvendinę pakankamai A klasės namų projektų, kad galėtų jaustis visaverčiais tokių statybų specialistais“, – sako R. Jasilionis.

Skydiniai namai efektyviais tampa nesudėtingai

„Projektuojant energetiškai efektyvų namą, būtinas kompleksiškas pastato vertinimas – tiek atskiri konstrukcijų elementai, tiek techniniai sprendimai turėtų atitikti energetiškai efektyvaus pastato koncepciją“, – teigia pasyvaus namo planuotojo sertifikatą turintis projektavimo grupės vadovas A. Kuznecov.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas namo sandarumo užtikrinimui ir galimų šalčio tiltelių panaikinimui. Vienas efektyvesnių sprendimų, suteikiantis galimybę išvengti šalčio tiltelių ir atitikti aukštos energetinės klasės pastatui keliamus reikalavimus – dvigubas lauko sienos karkasas. „Naudojant dvigubo karkaso konstrukciją galima pastatyti net ir pasyvaus namo reikalavimus atitinkantį pastatą“, – patikina pašnekovas.

Kita svarbi energiškai efektyvaus namo projekto dalis – sprendiniai, kaip skirtingi namo elementai bus sujungti tarpusavyje: lauko sienos su pamatu, perdanga ar kitais konstrukciniais elementais. „Siekdami mažesnių šilumos nuostolių namo konstrukcijų sujungimuose, projektavimo metu pritaikome reikiamus sprendinius, o gamyboje naudojame ilgaamžes, šiuolaikiškas, sertifikuotas medžiagas – sandarinimo juostas bei specialias tarpines. Dėl šių priežasčių UAB „Gildera“ pastatyti namai pasižymi geru sandarumu ir šiluminėmis savybėmis“, – sako A. Kuznecov.

Patikrinti nesudėtinga

Tik pastatyti aukšto energinio efektyvumo namą ir iš karto džiaugtis gyvenimu jame nepakanka. A energinės klasės pastatams atliekamas sandarumo testas, parodantis, ar konstrukcijos yra sandarios, ar neišleidžia šilumos ir neįleidžia į vidų šalčio. Be sandarumo testo ir be ES standartus atitinkančių rezultatų naujo namo energinio naudingumo sertifikatas suteikiamas nebus. Be šio sertifikato nė vienas namas negaus statybos užbaigimo akto.

„Namo sandarumas yra vienas iš esminių rodiklių siekiant gauti pastato energinio naudingumo sertifikatą. Sandarumo testas parodo, ar namas yra pastatytas kokybiškai. Norvegijoje, į kurią eksportuojama 85% UAB „Gildera“ pagamintų namų, sandarumo testas seniai yra privalomas, todėl esame sukaupę didelę patirtį užtikrinant pastato sandarumą bei renkamės šiuolaikines sandarinimo medžiagas. Įmonės, turinčios mažiau patirties, gali susidurti su problema, kai pastatytas namas neatitinka sandarumui keliamų reikalavimų. Be jokios abejonės, sandarumo problema išsprendžiama, tačiau statybų laikas išsitęsia, didėja sąnaudos“, – akcentuoja R.Jasilionis.

Siekiant, kad jūsų namas netaptų bandymų poligonu, o jūs neliktumėte prie suskilusios geldos, rekomenduojame pasirinkti įmonę, kuri turi reikiamos kvalifikacijos, patyrusių specialistų, taiko pažangius sprendimus bei savo darbams suteikia garantiją.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Sprendimai

nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...
nuotrauka
2018-04-13 10:01
Vienas iš greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad triukšmas trikdo mūsų poilsį ir miegą, trukdo susikaupti dirbant ar mokantis, triukšmingoje aplinkoje esantys žmonės greičiau susierzina, blogėja jų psichinė sveikata, v...
nuotrauka
2018-03-27 09:59
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau dėl akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos.
nuotrauka
2018-03-27 07:36,      papildyta 2018-03-28 07:30, Papildyta nuotraukomis
Posakis apie mažą akmenėlį, verčiantį didelį vežimą, yra gerai suprantamas tiems, kurie prižiūri trinkelėmis ar šaligatvio plytelėmis išklotas teritorijas, kuriems svarbi estetika ir tvarka. Tuo mažu akmenėliu, sukeliančiu nemažai problemų, tampa tarpai tarp trinkelių, grindinio, šaligatvių plytelių...
nuotrauka
2018-03-26 14:53
Būsto įrengimas yra įdomus, tačiau daug laiko atimantis užsiėmimas – prieš kuriant jaukius namus reikia ne tik išsiaiškinti savo poreikius bei galimybes, bet ir sužinoti, ką siūlo prekybininkai bei šios srities meistrai. Būtina pasidomėti viskuo: funkciniu patalpų planavimu, baldų projektais, medžia...
nuotrauka
2018-03-15 12:00
Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radi...
nuotrauka
2018-03-15 09:03
Efektyvumo ir komforto paieškos – tai nesibaigiantis įkvėpimo šaltinis naujų produktų atsiradimui. Vartotojai tampa vis reiklesni, jie ieško individualių sprendimų kasdienėms situacijoms spręsti ir standartiniai, įprasti produktai nebegali užtikrinti pakitusios paklausos. „ZIP SCREEN“ – tai rezultat...

Statybunaujienos.lt » Sprendimai