2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 21:00
Reklama  |  facebook

Rėkyvos progimnazijos rekonstrukcijai bus skirta 3,7 mln. eurų

2020-07-14 12:46
Pasirašyta Šiaulių Rėkyvos progimnazijos rekonstrukcijos sutartis. Labiausiai nutolusioje nuo miesto centro mokykloje darbus atliks Šiaulių bendrovė „Limega“. Esamo pastato rekonstrukcijai ir naujo priestato statybai numatytas ne ilgesnis nei 3 metų laikotarpis. Rangovai įsitikinę, kad būtų galima viską atlikti ir greičiau, kad tik būtų užtikrintas reikiamas finansavimas.
nuotrauka
Rėkyvos progimnazijos rekonstrukcijos vizualizac. Šiaulių m. sav. iliustr.


Minimos įmonės
Šiaulių m. savivaldybė,
Limega, UAB
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriui Antanui Bartuliui ir UAB „Limega“ vadovui Vytautui Vilkui pasirašius sutartį, pradedamas skaičiuoti 36 mėnesių terminas. Tiek laiko skirta pagrindinio Rėkyvos progimnazijos pastato atnaujinimui ir naujo didelio priestato statybai.

Priestatas atsiras rekonstruojamos mokyklos vidinėje pusėje ir suformuos pusiau uždarą kiemelį. Priestate atsiras 10 klasių, numatoma įrengti technologijų kabinetus, sporto salę su persirengimo kambariais, sporto inventoriaus patalpą, skaityklą su biblioteka, muzikos, menų ir choreografijos kabinetus, numatomas ir gamtos mokslų kabinetas su laboratorija, praneša Šiaulių m. savivaldybė.

Šiuo metu mokiniai (nuo rugsėjo mokykloje mokysis 192 mok.) mokosi pagrindiniame pastate, kai kurios pamokos vyksta vadinamojoje mokyklėlėje – prieš beveik šimtmetį statytame apie 200 m² pastatėlyje, o mokyklos „sporto salė“ yra taip pat įsikūrusi šimtmečio senumo, vos 90 m² pastate.

Abu statiniai nuo pagrindinės mokyklos nutolę 60-80 metrų. Tarp mokyklos pastatų, kurių vienas yra už gatvės, mokiniai privesti bėgioti ir tamsiu paros metu, lyjant ir sningant. Pasak mokyklos vadovo Romo Senkaus, mokinių skaičius kasmet padidėdavo bent 5 procentais, tad klasėse vaikai jau sunkiai telpa.

Šiuo metu esamas pagrindinio pastato plotas yra apie 1200 m², po rekonstravimo darbų jis išaugs ko ne tris kartus – iki 3400 m². Patalpose jau galės patogiai mokytis ir sportuoti iki 300 mokinių.

Nors centralizuoto šildymo sistemos švietimo įstaigose yra seniai įprastos, Rėkyvos mokykla iki šiol šildoma kieto kuro katilais. Per šaltąjį sezoną sunaudojama net apie 60 tonų akmens anglies, nepaisant to, sporto salėje žiemą termometras kartais rodo vos 14 laipsnių.

Po rekonstrukcijos karšto vandens ruošimui, pastato šildymui bus įrengiama dujinė katilinė. Bus atnaujinti pastato elektros tinklai, pastato žaibosaugos ir įžeminimo sistema, apsauginė ir gaisro signalizacija, vandentiekio ir nuotekų tinklai, sutvarkytas teritorijos apšvietimas.

Šiais metais numatoma atlikti paruošiamuosius darbus, kurių vertė – apie 450 tūkst. eurų. Projektas yra įtrauktas į Valstybės investicijų programą, tačiau jo įgyvendinimas numatomas iki 2025 metų. Tai reiškia, kaip praneša savivaldybė, kad projekto vykdymas tęsis net šešerius metus. Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas prašo paskubinti Rėkyvos progimnazijos projekto įgyvendinimą. Pastato rekonstrukcijai ir priestato statybai reikalingą sumą siūloma surinkti per dvejus metus. Miestas pasiruošęs iš biudžeto paskirti pusę reikalingos sumos, kad tik darbai būtų užbaigti iki 2022 metų rugsėjo 1-osios.

Pasak A. Bartulio, jei pavyktų įgyvendinti spartų rekonstrukcijos scenarijų, statybos ir remonto darbus bus galima įvykdyti nestabdant mokymo proceso ir neiškeliant mokinių. Kol bus statomas priestatas, pamokos vyks kaip iki šiol. Užbaigus priestatą, mokytojai ir mokiniai persikels į naujas patalpas, o statybininkai imsis senojo korpuso.

Rekonstrukcijos sutarties kaina 3,7 mln. eurų. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-04-14 11:38
Sostinės 9 ha teritorija, kurioje dabar įsikūręs Verkių autobusų parkas, artimiausiais metais taps didžiausia pokyčių erdve visame mieste. Planuojama, kad dabartinis autobusų parkas iš teritorijos išsikels 2023-iaisiais, todėl jau svarstoma, kokią didžiausią vertę miestui sukurtų šios teritorijos ko...
nuotrauka
2021-04-14 10:46
Kilus diskusijų dėl kelio Balsiuose ir Ožkiniuose bei tilto per Nerį statybų, sostinės savivaldybė sako, kad informacija buvo paskelbta „savivaldybės nė nepasiteiravus apie miesto planus“.
nuotrauka
2021-04-13 09:28
Pasibaigus žiemos sezonui intensyvūs darbai vyksta Skaistakalnio parke – įgyvendinamas parko ir jo prieigų sutvarkymo projektas.
nuotrauka
2021-04-09 14:41
Dauguma socialiniuose ir savivaldybės būstuose gyvenančių kauniečių iki šiol už nuomą mokėdavo, savivaldybės skaičiavimu, neadekvačiai mažas sumas. Kadangi nuomos kaina buvo perskaičiuojama retai, ji neatitiko šiandieninės rinkos realijų, o už šią paslaugą surenkamos lėšos vargiai padengdavo patiria...
nuotrauka
2021-04-09 07:40
Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyrius paskelbė sprendimą civilinėje byloje pagal ieškovės Akmenės rajono savivaldybės administracijos ieškinį dėl rangos darbų trūkumų šalinimo išlaidų (preliminariųjų nuostolių), rekonstruojant Naujosios Akmenės miesto centrinę aikštę, atlyginimo priteisimo...
nuotrauka
2021-04-08 15:58
Jau šių metų pradžioje buvo pradėti pirmieji Juodkrantės gelbėjimo stoties rekonstrukcijos darbai. Sutartyje su rangovu, kurią praėjusių metų gruodžio 22 d. sudarė UAB „Neringos komunalininkas“ su UAB „Svalex“, numatyta kapitalinė pastato pertvarka.
nuotrauka
2021-04-08 11:12
Kauniečių pamėgtame Nemuno ir Neries Santakos parke po užsitęsusios pauzės atnaujinti rekonstrukcijos darbai. Dar kovo mėnesį rangovai ėmėsi itin prastos būklės Senosios prieplaukos, vadinamojo Daugirdo amfiteatro, toliau veiksmas įsibėgėja popiežiaus Jono Pauliaus II kalnelio prieigose. Visus darbu...
nuotrauka
2021-04-08 09:40
Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė paskirstė Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo rezervą – 19,3 mln. eurų. Ministerijai planuojant kitais metais taikyti naują KPPP finansavimo modelį, šiemet siekiama padėti savivaldybėms baigti pradėtus darbus, todėl daugiausia rezervo ...
nuotrauka
2021-04-07 14:57
Klaipėdos miesto savivaldybė rengia uostamiesčio 2021–2030 metų strateginį plėtros planą. Dokumente pateikiama miesto aplinkos ir išteklių analizė, miesto vizija ir jos vertinimo kriterijai, prioritetai, tikslai, uždaviniai, priemonių planas.
nuotrauka
2021-04-07 13:36
Bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija" tęsia praėjusį rudenį paskelbtą viešąjį pirkimą kairiajai Neries krantinės pusei sutvarkyti. Atnaujinti dėl tiekėjo ieškinio sustabdytas pirkimo procedūras leido palankus Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas.
nuotrauka
2021-04-06 19:17
Tik trumpesnio kelio į autobusų stotį ir nemokamų vietų automobiliams ieškantiems vilniečiams žinomą teritoriją tarp V. Šopeno, Šv. Stepono ir Sodų gatvių ruošiamasi paversti bendruomenės sodu.
nuotrauka
2021-04-01 08:27
Vilniaus miesto taryba pritarė valčių elingo vystymo koncepcijai, kurią bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija" pasiūlė Neries krantinėje, T. Kosciuškos gatvėje, esančio statinio tvarkybai. Parengtas pramoginio irklavimo ir maitinimo paslaugų vietos projektas greit bus pristatytas visuomenei, o sulauk...
nuotrauka
2021-03-31 14:45
Sparčiai augančiose Užliedžių, Vijūkų, Romainių, Romainių Kaimelės ir Giraitės gyvenvietėse Kauno rajone gyvena maždaug 20-25 tūkst. žmonių, todėl šios teritorijos galėtų sudaryti naują parapiją.
nuotrauka
2021-03-31 14:42
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas savivaldybėms perduos 126 gyvenamosios paskirties ir kitų nekilnojamojo turto objektų.
nuotrauka
2021-03-31 14:33
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė miesto autobusų stoties su požemine automobilių stovėjimo aikštele projekto įgyvendinimui.
nuotrauka
2021-03-31 14:16
Vilniaus miesto taryba šiandien, kovo 31 d., priėmė svarstymui komitetuose siūlymą papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus.
nuotrauka
2021-03-31 13:43
Sapiegų parko atnaujinimo planai atidedami – vienintelį architektūriniam parko ir jo prieigų tvarkybos konkursui pateiktą darbą konkurso įgyvendintojo, „Vilniaus vystymo kompanijos", viešųjų pirkimų komisija šiandien, kovo 31 d., atmetė dėl pasiūlytos kainos – ji (447 700,00 Eur) viršija projektui s...
nuotrauka
2021-03-31 10:30
Vilniaus miesto savivaldybė šį pavasarį imsis stadiono Kaukysos gatvėje atnaujinimo darbų. Aplinkinėse gatvėse sparčiai kylant daugiabučiams, nuspręsta naujame mikrorajone pasirūpinti gyventojams viešai prieinama, kokybiška sporto infrastruktūra, tad sostinės savivaldybė paskelbė viešąjį pirkimą rei...
nuotrauka
2021-03-30 17:50
Vilniaus savivaldybė skelbia, kad dėl didelių sniego sankaupų sausio pabaigoje subliuškęs Pilaitės futbolo maniežą dengęs pripučiamas kupolas netrukus bus perduotas gamintojui, kuris atliks membranos defektaciją. Šiuos darbus apmokės maniežą apdraudusi draudimo kompanija „Gjensidige".
nuotrauka
2021-03-29 08:28
Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl dar 9 Tauralaukio kvartalinių gatvių ar jų ruožų rekonstravimo. Didžiąją dalį darbų numatoma atlikti per šiuos ir ateinančius metus.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse