2021 balandžio 10 d. šeštadienis, 18:04
Reklama  |  facebook

Sostinėje vanduo iš čiaupo saugesnis nei šaltinio

2021-02-23 14:08
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su įmone „Vilniaus planas“ pristato 2020 m. požeminio vandens kokybės analizę, kurioje atsispindi duomenys iš 32-jų skirtingų požeminio ir šaltinio vandens monitoringo vietų, esančių įvairiame gylyje.
nuotrauka
VILNIAUS PLANO nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Vilniaus planas, SĮ,

Pastaraisiais metais, dalijasi sostinės savivaldybė, buvo fiksuojami stabilūs požeminio vandens cheminiai rodikliai, leidžiantys teigiamai vertinti Vilniaus gyventojams tiekiamą vandenį.

2020 metais geriausi požeminio vandens rodikliai buvo užfiksuoti gilesniuose (daugiau nei 30 m gylio) gręžiniuose – juose visi bendrosios cheminės sudėties rodikliai neviršijo jiems reglamentuojamų reikšmių. Dviejų gilesnių gręžinių vandenyje, pranešė savivaldybė, užfiksuoti nežymūs chloridų pėdsakai, tikėtina dėl druskų, naudojamų gatvių barstymui, poveikio. Vilniaus miesto savivaldybė kartu su gatves prižiūrinčiomis įmonėmis ir mokslininkais ieško aplinkai draugiškesnių ir prieinamų alternatyvų efektyviai kelių priežiūrai, todėl jau šiemet vietoje druskų dažniau buvo naudojamas smėlis ar net kavos tirščiai.

Nors dažniausiai tarša pasireiškia seklesniuose gręžiniuose, kuriuose fiksuojama organinė tarša ir didesnė nitratų koncentracija, šie rodikliai gyventojų naudojamam vandeniui įtakos neturi. Miesto vandenvietės, tiekiančios vandenį gyventojams, eksploatuoja tarpsluoksninį vandenį, o ne gruntinį, kuris aptinkamas pirmame žemės paviršiaus sluoksnyje ir yra jautresnis teršimui.

Pastebima, kad reikalinga stiprinti gyventojų aplinkosauginį sąmoningumą informuojant apie ydingą požiūrį į gruntinio vandens vartojimą iš miestuose esančių šaltinių ir šulinių.

„Ne kartą esame matę, kai prie miesto šaltinių susirenka eilutė žmonių įsipilti vandens, Vilniuje, pavyzdžiui, labai populiarus Dvarčionių šaltinis. Žmonės, nepaisydami perspėjimų, geria šaltinių vandenį ir teigia, kad šaltinių vanduo – ypatingas, jis veržiasi iš žemės gelmių, todėl yra švarus ir saugus gerti, tačiau tai nėra tiesa“, – cituojama SĮ „Vilniaus planas“ aplinkos duomenų analitikė Agnė Eigminienė. Pasak aplinkos duomenų analitikės, daugiamečiai tyrimai rodo, kad giluminių Vilniaus šaltinių vanduo beveik visada yra bakteriologiškai užterštas, arba labai greitai gali tokiu būti. Jame aptinkama bakterijų, kurios įprastai randamos fekalijose, o geriamajame vandenyje jų neturi būti. Vilniaus miesto savivaldybė gyventojus ragina nesirinkti šaltinių vandens vartojimui.

Požeminio vandens monitoringą būtina tęsti atsižvelgiant šios srities mokslininkų ir ekspertų rekomendacijas, siekiant stebėti, vertinti ir prognozuoti požeminio vandens, kuris Vilniuje yra vienintelis geriamojo vandens centralizuoto tiekimo šaltinis, cheminės būklės rodiklių pokyčius, teikti informaciją, reikalingą sprendimų priėmimui ir miesto bendruomenei.

Pagal kasmet gaunamus Vilniaus miesto požeminio vandens monitoringo tyrimų duomenis, stebima požeminio vandens lygio ir hidrocheminės sudėties kaita kol kas neturi įtakos Vilniaus miesto vandenviečių vandens kokybei. Detalią požeminio vandens monitoringo duomenų analizę planuojama parengti ir pateikti visuomenei pasibaigus esamam monitoringo 2017–2022 metų darbų periodui. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-04-09 14:41
Dauguma socialiniuose ir savivaldybės būstuose gyvenančių kauniečių iki šiol už nuomą mokėdavo, savivaldybės skaičiavimu, neadekvačiai mažas sumas. Kadangi nuomos kaina buvo perskaičiuojama retai, ji neatitiko šiandieninės rinkos realijų, o už šią paslaugą surenkamos lėšos vargiai padengdavo patiria...
nuotrauka
2021-04-09 07:40
Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyrius paskelbė sprendimą civilinėje byloje pagal ieškovės Akmenės rajono savivaldybės administracijos ieškinį dėl rangos darbų trūkumų šalinimo išlaidų (preliminariųjų nuostolių), rekonstruojant Naujosios Akmenės miesto centrinę aikštę, atlyginimo priteisimo...
nuotrauka
2021-04-08 15:58
Jau šių metų pradžioje buvo pradėti pirmieji Juodkrantės gelbėjimo stoties rekonstrukcijos darbai. Sutartyje su rangovu, kurią praėjusių metų gruodžio 22 d. sudarė UAB „Neringos komunalininkas“ su UAB „Svalex“, numatyta kapitalinė pastato pertvarka.
nuotrauka
2021-04-08 11:12
Kauniečių pamėgtame Nemuno ir Neries Santakos parke po užsitęsusios pauzės atnaujinti rekonstrukcijos darbai. Dar kovo mėnesį rangovai ėmėsi itin prastos būklės Senosios prieplaukos, vadinamojo Daugirdo amfiteatro, toliau veiksmas įsibėgėja popiežiaus Jono Pauliaus II kalnelio prieigose. Visus darbu...
nuotrauka
2021-04-08 09:40
Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė paskirstė Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo rezervą – 19,3 mln. eurų. Ministerijai planuojant kitais metais taikyti naują KPPP finansavimo modelį, šiemet siekiama padėti savivaldybėms baigti pradėtus darbus, todėl daugiausia rezervo ...
nuotrauka
2021-04-07 14:57
Klaipėdos miesto savivaldybė rengia uostamiesčio 2021–2030 metų strateginį plėtros planą. Dokumente pateikiama miesto aplinkos ir išteklių analizė, miesto vizija ir jos vertinimo kriterijai, prioritetai, tikslai, uždaviniai, priemonių planas.
nuotrauka
2021-04-07 13:36
Bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija" tęsia praėjusį rudenį paskelbtą viešąjį pirkimą kairiajai Neries krantinės pusei sutvarkyti. Atnaujinti dėl tiekėjo ieškinio sustabdytas pirkimo procedūras leido palankus Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas.
nuotrauka
2021-04-06 19:17
Tik trumpesnio kelio į autobusų stotį ir nemokamų vietų automobiliams ieškantiems vilniečiams žinomą teritoriją tarp V. Šopeno, Šv. Stepono ir Sodų gatvių ruošiamasi paversti bendruomenės sodu.
nuotrauka
2021-04-01 08:27
Vilniaus miesto taryba pritarė valčių elingo vystymo koncepcijai, kurią bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija" pasiūlė Neries krantinėje, T. Kosciuškos gatvėje, esančio statinio tvarkybai. Parengtas pramoginio irklavimo ir maitinimo paslaugų vietos projektas greit bus pristatytas visuomenei, o sulauk...
nuotrauka
2021-03-31 14:45
Sparčiai augančiose Užliedžių, Vijūkų, Romainių, Romainių Kaimelės ir Giraitės gyvenvietėse Kauno rajone gyvena maždaug 20-25 tūkst. žmonių, todėl šios teritorijos galėtų sudaryti naują parapiją.
nuotrauka
2021-03-31 14:42
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas savivaldybėms perduos 126 gyvenamosios paskirties ir kitų nekilnojamojo turto objektų.
nuotrauka
2021-03-31 14:33
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė miesto autobusų stoties su požemine automobilių stovėjimo aikštele projekto įgyvendinimui.
nuotrauka
2021-03-31 14:16
Vilniaus miesto taryba šiandien, kovo 31 d., priėmė svarstymui komitetuose siūlymą papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus.
nuotrauka
2021-03-31 13:43
Sapiegų parko atnaujinimo planai atidedami – vienintelį architektūriniam parko ir jo prieigų tvarkybos konkursui pateiktą darbą konkurso įgyvendintojo, „Vilniaus vystymo kompanijos", viešųjų pirkimų komisija šiandien, kovo 31 d., atmetė dėl pasiūlytos kainos – ji (447 700,00 Eur) viršija projektui s...
nuotrauka
2021-03-31 10:30
Vilniaus miesto savivaldybė šį pavasarį imsis stadiono Kaukysos gatvėje atnaujinimo darbų. Aplinkinėse gatvėse sparčiai kylant daugiabučiams, nuspręsta naujame mikrorajone pasirūpinti gyventojams viešai prieinama, kokybiška sporto infrastruktūra, tad sostinės savivaldybė paskelbė viešąjį pirkimą rei...
nuotrauka
2021-03-30 17:50
Vilniaus savivaldybė skelbia, kad dėl didelių sniego sankaupų sausio pabaigoje subliuškęs Pilaitės futbolo maniežą dengęs pripučiamas kupolas netrukus bus perduotas gamintojui, kuris atliks membranos defektaciją. Šiuos darbus apmokės maniežą apdraudusi draudimo kompanija „Gjensidige".
nuotrauka
2021-03-29 08:28
Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl dar 9 Tauralaukio kvartalinių gatvių ar jų ruožų rekonstravimo. Didžiąją dalį darbų numatoma atlikti per šiuos ir ateinančius metus.
nuotrauka
2021-03-27 08:10
Įgyvendinant darnaus judumo priemones, Neringoje buvo sutvarkytas palei pajūrio apsauginį kopagūbrį einantis pėsčiųjų ir dviračių takas. Esant tinkamoms oro sąlygoms, gyventojai ir svečiai jau gali mėgautis jo privalumais. Buvo atnaujinta asfalto danga, įgyvendintos eismo saugumo priemonės, be to, d...
nuotrauka
2021-03-26 11:55
Nuo 1959 m. veikianti Kauno hidroelektrinė (KHE) iki šių dienų išlikusi pagrindine kliūtimi nenutrūkstamam laivybos maršrutui ir žuvų migracijai. Daugiau kaip 20 metrų aukščio užtvanka Lietuvos upių tėvu vadinamą Nemuną tarsi dalija pusiau. Kauno miesto vadovai inicijuoja šios senos klaidos atitaisy...
nuotrauka
2021-03-26 10:37
Sparčiai augantis Vilnius išsiskiria didžiausiu mokinių skaičiumi (64 tūkst.) ir toliau augs – savivaldybės atlikta analizė parodė, kad iki 2025 m. mokinių daugės maždaug 14 tūkst., t. y. sieks mažiausiai 78 tūkst. Kitą savaitę miesto Taryba spręs, ar per artimiausius keletą metų Vilniuje atidaryti ...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse