2019 spalio 24 d. ketvirtadienis, 7:13
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Stoglangis – ne tik gražu, bet ir praktiška Fotogalerija

2016-08-31 14:00
Kai svajojame apie savo namus, galvoje turime vietą, į kurią visada malonu sugrįžti, vietą, kurioje jauku, šviesu ir gaivu. Jaukaus būsto kūrimas – tai ilgas procesas, kurio metu reikia atsakingai pasirinkti kiekvieną dedamąją. Jeigu jūsų namo stogas plokščias arba turi mansardą, kurią galima paversti jaukiausia jų dalimi, puikiu sprendimu gali tapti stoglangis. Jis namams gali ne tik suteikti daugiau natūralios šviesos ar gaivaus oro, bet ir prisidėti prie energijos taupymo bei joms skirtų išlaidų mažinimo.
nuotrauka
Kuriant dizainą mansardai įmanomos labai įvairios stoglangių kombinacijos bei sujungimai. „Fakro“ nuotr.


Minimos įmonės
Fakro,

Tinkamą variantą gali išsirinkti kiekvienas

Stogo langai tiks tiek įsirenginėjant mūrinius, tiek medinius namus. Instaliavus juos į šlaitinius stogus bus galima džiaugtis ne tik šviesa, bet ir nuostabiais vaizdas, kurie pro juos atsivers. Stoglangiai padeda įsileisti lauką į vidų. Medžiai ir dangus jų dėka bus kaip niekada arti.

Mediniai namai išsiskiria savo energiniu efektyvumu, dizaino galimybėmis bei yra draugiški aplinkai. Tačiau tuo pačiu jie turi ir minusų. Juos sunkiau vėdinti, jie labiau traukia drėgmę. Stoglangis mediniam namui gali padėti spręsti šias problemas, o ir jų montavimas – niekuo ne sudėtingesnis už montavimą į mūrinius.

stoglangiai

„Tai, kad namas yra medinis, stoglangio montavimui neturi jokios įtakos. Stoglangiai gali būti sėkmingai įrengiami tiek mūriniuose, tiek blokiniuose, tiek mediniuose namuose. Šilumos izoliavimo savybių suteikia lango ir stiklo paketo konstrukcijos bei sandarus montavimas į stogo dangą. Oro kokybę lemia patalpos ventiliacija. Pats stoglangis prie namo vėdinimo sistemos efektyvumo labiausiai prisideda tuo, kad ventiliacijai turi savo orlaides, kurios pagerina jos rezultatus“, – sako stoglangių gamintojo „Fakro“ projektų vadovė Eglė Andziulytė.

Renkantis sau tinkamiausią stogo langą, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kur jis bus montuojamas, kokio šilumos efektyvumo norima pasiekti, kokio šviesos šaltinio reikia, kokį vaizdą tikimasi matyti pro stoglangį. Stogo langai tikrai nėra prabangos prekė. Sau tinkamą variantą gali surasti kiekvienas.

„Renkantis stogo langą, reikėtų įvertinti, į kokią patalpą jis bus montuojamas, kokios bus jo paskirtys, kokiame aukštyje planuojama jį dėti. Atsižvelgdamas į poreikius ir kainos bei kokybės santykį, kiekvienas gali išsirinkti sau tinkamą stogo langą pagal atsidarymą, klasę, matmenį ir termoizoliacines savybes“, – teigė pašnekovė.

Padės jaukiai įsirengti mansardą

Mūsų kasdienė savijauta tiesiogiai priklauso nuo to, kokiu oru kvėpuojame, kiek natūralios šviesos gauname. Vertikalus langas toli gražu ne visada patenkins tokį poreikį. Ypač jeigu namas yra su plokščiu stogu arba turi mansardą. Tiesiog gal atsitikti taip, kad saulės šviesą užstos kaimyniniai pastatai arba ji pro langą kris labai ribotą laiką. Stoglangis tokiais atvejais yra tiesiog ideali išeitis.

stoglangiaiStoglangiai namams ne tik suteikia daugiau šviesos nei įprasti langai, bet ir estetiškai gražiau atrodo. „Ieškant sprendimo, ar numatyti stoglangius stoge, ar rinktis vertikalius langus sienose, vertėtų įvertinti pagrindinius stogo langų pranašumus: natūralią dienos šviesą, papildomą vėdinimą bei estetinį vaizdą. Esant poreikiui stoglangis gali būti naudojamas išlipti ant stogo, formuoti mini balkoną ar tiesiog prieiti prie lango krašto“, – sakė ji.

Stogo langai gali būti montuojami vietose, kuriose įprastų langų paprasčiausiai negali būti. Neatsitiktinai stoglangiai itin populiarūs įrengiant medinių namų mansardas. Jose jie ne tik atlieka savo tiesioginę funkciją, bet ir gali tapti išskirtiniu dizaino sprendimu.

„Kuriant dizainą mansardai įmanomos labai įvairios stoglangių kombinacijos bei sujungimai Taip pat galimi įvairūs spalviniai variantai, priderinant juos prie bendro fasado. Kitų šalių rinkose netgi yra populiarūs modeliai, kurie specialiai pritaikyti prie tos šalies išorinio fasado tendencijų ir tradicijų“, – pasakojo „Fakro“ projektų vadovė.

Teisingas montavimas – būtina sąlyga

stoglangiaiŠiandien daugelis žmonių savo namams kelia ne tik estetinius, bet ir tam tikrus energinius reikalavimus. Stogo langai yra priemonė, kuri leidžia ir šioje srityje pasiekti gerų rezultatų. „Fakro“ gaminiai pasižymi tuo, kad užtikrina minimalius šilumos nuostolius, o tai reiškia mažesnes sąskaitas. Stogo langų konstrukcija užtikrina tvarų energijos balansą dėl pasyvios šilumos surinkimo žiemą. Tai leidžia efektyviai taupyti šilumos energiją.  

Reikėtų atsiminti, kad mediniai langai paprastai montuojami gyvenamosiose ar bendros paskirties patalpose. Tuo tarpu patalpose, kur vyrauja drėgmė, montuojami PVC langai. Statybose, kur daug dėmesio skiriama energiją taupantiems sprendimams, siūloma pasirinkti stoglangius su ypatingai energiją taupančiais stiklo paketais, o „pasyviajai statybai“ rekomenduojami ypatingai energiją taupantys apverčiami langai.

Visgi renkantis geriausia yra tiesiog pasitarti su specialistais. Jie padės išvengti daugelio problemų. „Fakro“ specialistai teigia, kad dažniausiai serviso darbų prireikia dėl to, jog stoglangiai buvo neteisingai sumontuoti, todėl patartina nesivaržant paprašyti pagalbos ar patarimo.

Visada geriau pasitarti su specialistu dar prieš renkantis stoglangį. Esama pakankamai sudėtingų stogo konstrukcijų, skiriasi stogų dangos ir nuolydžiai, o tai turi didelės įtakos renkantis stoglangių tarpinę. Idealiausia būtų stoglangius ir jų vietą numatyti dar projektuojant namą. Tada įmanoma priderinti stoglangių dydžius ir tipus, o ir montavimas į dar tik dengiamą stogą, o ne į jau uždengtą, yra gerokai lengvesnis.

„Tam kad būtumėte tikri dėl stoglangio tipo, dydžio ir kiekių pasirinkimo bei montavimo niuansų visuoment rekomenduojame kviestis „Fakro“ specialistą. Jis jums greitai ir patogiai suteiks reikalingą techniną konsultaciją kartu su montuotoju. Tai padaryti galima tiesiog susisiekus su mumis“, – sako E. Andziulytė.

„Fakro“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Sprendimai

nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...
nuotrauka
2018-04-13 10:01
Vienas iš greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad triukšmas trikdo mūsų poilsį ir miegą, trukdo susikaupti dirbant ar mokantis, triukšmingoje aplinkoje esantys žmonės greičiau susierzina, blogėja jų psichinė sveikata, v...
nuotrauka
2018-03-27 09:59
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau dėl akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos.
nuotrauka
2018-03-27 07:36,      papildyta 2018-03-28 07:30, Papildyta nuotraukomis
Posakis apie mažą akmenėlį, verčiantį didelį vežimą, yra gerai suprantamas tiems, kurie prižiūri trinkelėmis ar šaligatvio plytelėmis išklotas teritorijas, kuriems svarbi estetika ir tvarka. Tuo mažu akmenėliu, sukeliančiu nemažai problemų, tampa tarpai tarp trinkelių, grindinio, šaligatvių plytelių...
nuotrauka
2018-03-26 14:53
Būsto įrengimas yra įdomus, tačiau daug laiko atimantis užsiėmimas – prieš kuriant jaukius namus reikia ne tik išsiaiškinti savo poreikius bei galimybes, bet ir sužinoti, ką siūlo prekybininkai bei šios srities meistrai. Būtina pasidomėti viskuo: funkciniu patalpų planavimu, baldų projektais, medžia...
nuotrauka
2018-03-15 12:00
Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radi...
nuotrauka
2018-03-15 09:03
Efektyvumo ir komforto paieškos – tai nesibaigiantis įkvėpimo šaltinis naujų produktų atsiradimui. Vartotojai tampa vis reiklesni, jie ieško individualių sprendimų kasdienėms situacijoms spręsti ir standartiniai, įprasti produktai nebegali užtikrinti pakitusios paklausos. „ZIP SCREEN“ – tai rezultat...

Statybunaujienos.lt » Sprendimai