2020 balandžio 7 d. antradienis, 13:24
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Utenos kursas – nuo atskirų daugiabučių atnaujinimo prie kvartalo renovacijos  1

2017-01-16 10:24
Utenos rajono savivaldybė yra viena iš trijų šalies savivaldybių, kuriose įgyvendinamas „Miesto kvartalų atnaujinimo, pagerinant jų energines charakteristikas Lietuvoje“ projektas. Įgyvendinant kvartalų energinio efektyvumo didinimo projektą, kartu su partneriais iš Vokietijos buvo atrinktos trys savivaldybės – Šiaulių miesto, Birštono ir Utenos rajono. Šiose savivaldybėse atrinktiems kvartalams atlikta galimybių studija ir parengtos bei pradėtos įgyvendinti kvartalų energinio efektyvumo didinimo programos. 2016 m. rugpjūtį tuometinis premjeras Algirdas Butkevičius Utenos rajono savivaldybei įteikė padėką „Už iniciatyvą rengiant demonstracinių kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas“. Kaip sako Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, tai yra labai svarbus savivaldybei apdovanojimas, pelnytas 2016-aisiais.
nuotrauka
Renovuoti Aukštakalnio kvartalo namai. Utenos rajono sav. nuotr.


Minimos įmonės
Utenos r. savivaldybė,

Ėmėsi kvartalinės renovacijos ir vildamiesi į miestą pritraukti jaunų žmonių

Pasak Utenos rajono savivaldybės vyriausiojo architekto Evaldo Rimo, apsisprendimą pasirinkti Aukštakalnio kvartalą lėmė ne tik prasta namų būklė, bet ir gyventojų susidomėjimas projektu – apie 70 proc. gyventojų pritarė investicinio plano rengimui atnaujinti namus.

Atnaujinama Aukštakalnio mikrorajono dalis – 9 ha teritorija, kurioje yra vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“ ir 40 daugiabučių namų.

Pilotinis kvartalo atnaujinimo projektas apima ne tik daugiabučių namų atnaujinimą, kuris vykdomas pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, bet ir kvartalo viešosios paskirties pastatų bei infrastruktūros atnaujinimą. Šalia atnaujinamų daugiabučių bus keičiamos požeminės komunikacijos: šildymo trasos, vandentiekio, kanalizacijos ir lietaus nuotekų tinklai. Taip pat atnaujinami šaligatviai, automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimų aikštelės, įrengiami gėlynai, žaliosios zonos.

„Po renovacijos Aukštakalnio kvartalo dalis pasikeis neatpažįstamai, – įsitikinęs vyriausiasis savivaldybės architektas. – Gyventojams nauda neabejotina: pakils butų vertė, pagerės gyvenimo sąlygos, gyvenimo kokybė, pagražės aplinka, bus išplėtota infrastruktūra.“

E. Rimas neslepia lūkesčių, kad projektas gali padėti pritraukti į miestą jaunimo – ne tik dėl didėsiančios būsto vertės, bet ir dėl gyvenamosios aplinkos, kuomet įrengiamos vaikų žaidimo aikštelės, poilsio ar žaliosios zonos, sutvarkymo.

Projekto rezultatai lems ateities renovacijos efektyvumą

Per laikotarpį nuo 2016 m. sausio iki 2022 m. gruodžio (tiek truks kvartalo energinio efektyvumo didinimo projektas Utenoje) planuojama atlikti atnaujinimo darbų už 15 300 000 eurų, skaičiuojant 2015 m. kainomis.

„Rengdami atskirų priemonių investicijų planus, siekiame, kad investicijų į energinio efektyvumo didinimą suma būtų pagrįsta sutaupytos energijos kiekiu ir užtikrintų, kad investicijos į energinį efektyvumą būtų sugrąžinamos sutaupytos energijos sąskaita“, – pasakoja E. Rimas, primindamas, kad turi būti užtikrinta ne mažesnė kaip C energinio naudingumo klasė.

„Utenos rajono savivaldybės administracijai, kuri koordinuoja programos įgyvendinimą, organizuoja veiklą ir turi užtikrinti jos įgyvendinimą, yra nemenkas iššūkis pasiekti, kad energijos suvartojimas kvartale sumažėtų 50 proc. nuo pradinio suvartojimo“, – pastebi rajono savivaldybės meras A. Katinas. Tai, kad šiuo demonstraciniu projektu siekiama sukurti organizacines, technines bei finansines priemones ir kitų miesto kvartalų energinio efektyvumo didinimo programoms parengti ir įgyvendinti, tampa didele atsakomybe jos koordinatoriams.

„Utenos Aukštakalnio kvartalo energinio efektyvumo didinimo programa jau pradėta įgyvendinti – 4 daugiabučiams namams atnaujinti sudarytos sutartys su statybos rangovais, pradėti rengti techniniai darbų projektai. Tikimės ir toliau sėkmingai bendradarbiauti su kvartalo gyventojais, padėti jiems suvokti globalesnius renovacijos tikslus, taip skatinant prisidėti prie malonesnės aplinkos kūrimo“, – projekto eiga, baigiantis 2016-iesiems, dalijosi E. Rimas.

Pernai pelnė „Auksinę krivūlę“ ir pakuočių sektoriaus lyderės vardą

2016 m. Utenos rajono savivaldybė pelnė ir 5-ąją „Auksinę krivūlę“. Ji įteikta už svarų indėlį organizuojant bandomąsias mobilizacijos pratybas, tapusias atskaitos tašku rengiant pratybų metodiką visos Lietuvos savivaldybėse. Nominaciją įsteigė LR Krašto apsaugos ministerija.

2016 m. pirmą kartą Lietuvoje buvo surengtas konkursas „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2016“. Konkursą, kurio tikslas – viešinti gerąją patirtį, skatinti inovatyviai, kūrybiškai ir atsakingai dirbti pakuočių atliekų tvarkymo sistemoje veikiančias įmones bei įstaigas, rengė VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacija. Pirmoji vieta ir pakuočių sektoriaus lyderės vardas atiteko Utenos rajono savivaldybei.

„Sėkmė čia niekuo dėta“, – sako Utenos rajono savivaldybės meras A. Katinas, apžvelgdamas praėjusių metų laimėjimus. Jo žodžiais, visa lemia žmonių atsakomybė, gebėjimas žvelgti giliau ir geresnio gyvenimo lūkestis.

Reklama 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

UAB LAUMIVA.
2017-02-03 11:49
Po namų renovacijos nutrūksta oro cirkuliacija kambariuose, padidėja drėgmės lygis , atsiranda pelėsis. Šioms negerovėms pašalinti mūsų kompanija turi daugiametę patirtį ir renovacijos metu siūlo gyventojams sumontuoti A energetinės klasės sieninius keramikinius rekuperatorius , kurie patalpoje keičia užterštą, drėgną orą švariu lauko oru ir iki 90 % grąžina šilumą. Turime galimybę vietoje demonstruoti šio įrenginio veikimą. Daugiau: www.laumiva.lt

Savivaldybėse

nuotrauka
2020-04-07 12:34
Vilniuje besitęsiant karantinui, darbai lauke sostinėje nesustoja – kaip ir kiekvieną pavasarį, Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino, kad mieste būtų pasodinta beveik 11 tūkst. našlaičių. Tačiau šiemet sodinimas kitoks – anksčiau gėlės buvo sodinamos miesto centre, o šį pavasarį, atsižvelgus į pad...
nuotrauka
2020-04-06 08:18
Šią vasarą Vilniaus mieste pradės veikti dar vienas oficialus paplūdimys. Jį planuojama įrengti Pilaitėje, prie Gilužio (kitaip – Gelūžės) ežero. Šiuo metu parengti paplūdimio įrenginių projektiniai pasiūlymai, kuriuos jau galima įvertinti (nuoroda apačioje).
nuotrauka
2020-04-03 09:09
Atšilus orams, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda" atnaujina sostinės gatvių dezinfekciją. Augant dezinfekcijos poreikiui ir siekiant efektyviau atlikti užduotis, pasitelkiami ir nestandartiniai sprendimai: gatves dezinfekciniu tirpalu purškia universalus miesto priežiūros traktorius.
nuotrauka
2020-04-03 08:03
Panevėžio rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į UAB „DOMIMAKS“ prašymą, priėmė sprendimą pradėti rengti vėjo elektrinių išdėstymo specialųjį planą Panevėžio seniūnijoje, Molainių ir Šilagalio kaimuose.
nuotrauka
2020-04-02 10:24
Vilniaus mieste, vos tik nustačius susirgimo COVID-19 atvejį daugiabučio namo gyventojui, nedelsiant bus atliekamas pilnas šios namo laiptinės dezinfekavimas.
nuotrauka
2020-04-02 08:53
Siekdama mažinti laukiančiųjų socialinio būsto eiles, Klaipėdos rajono savivaldybė per pastaruosius kelerius metus įsigijo 16 butų. Jie jau išnuomoti asmenims ar šeimoms, kurie turi teisę į tokį būstą.
nuotrauka
2020-04-01 15:05
Vos pasibaigus žiemai, Vilniuje prasidėjo daug remonto ir naujos infrastruktūros statybos darbų. Savivaldybė siekia išnaudoti susiklosčiusią situaciją ir sumažėjus eismo intensyvumui bei, oro sąlygoms leidžiant, pradeda gatvių tvarkymo darbus įprastai intensyviausiai naudojamose gatvėse, taip sumaži...
nuotrauka
2020-03-31 14:23
Prasidėjo dar vieno Panevėžio miesto savivaldybės vykdomo projekto – Nepriklausomybės aikštės su prieigomis atnaujinimo – rangos darbai. Juos atliks AB „Statkorpas”.
nuotrauka
2020-03-31 11:54
Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo prokuroro apeliacinį skundą dėl Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžio, kuriuo kaltais už korupcinio pobūdžio nusikaltimus pripažinti buvęs Skuodo rajono savivaldybės vyriausiasis architektas T. B. ir jam padėjusi matininkė V. G.
nuotrauka
2020-03-30 14:21
Vilniaus miesto savivaldybė pasitelkė dronus karantino tvarkos mieste palaikymui ir gyventojų informavimui. Kiekvieną dieną, nuo 9 iki 18 val., danguje patruliuoja 7 savanorių dronai, jų skaičius netrukus išaugs. Dronai padės stebėti vietas, kur gali būriuotis žmonės, jiems bus siunčiama garsinė inf...
nuotrauka
2020-03-26 16:34
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pirmininkavo nuotoliniam Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdžiui. Pagrindinis dėmesys posėdyje buvo skiriamas sprendimams dėl padėties Ukmergėje, kurioje fiksuojama daug koronaviruso susirgimo atvejų, taip pat užregistruotos jau 3 ...
nuotrauka
2020-03-26 13:19
Panevėžio apygardos teismas tenkino nušalinto mero R. M. Račkausko skundą dėl jam skirtos procesinės prievartos priemonės – laikino nušalinimo nuo pareigų ir panaikino pirmos instancijos teismo nutartį, kuria meras buvo nušalintas nuo pareigų dviem mėnesiams, t. y. iki balandžio 20 dienos.
nuotrauka
2020-03-26 11:14
Vilnius kuria gražią tradiciją – jau trečius metus iš eilės rengia konkursą „Kuriu Vilnių", kurio laimėtojai puošia netikėčiausias miesto vietas. Šiemet sulaukta rekordiškai daug – net 110 – paraiškų, iš kurių atrinkti devyni projektai. Jiems įgyvendinti bus skirta net 500 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-03-25 15:17
Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien, kovo 25 d., priėmė sprendimą atleisti nuo nekilnojamojo turto, žemės bei valstybinės žemės nuomos mokesčių mokėjimo gyventojus, turinčius nekilnojamojo turto ar žemės sklypus, taip pat valstybinės žemės nuomininkus, kuriuose vykdoma kultūros, laisvalaiki...
nuotrauka
2020-03-25 15:11
Siekdama aktyviai stabdyti koronaviruso (COVID-19) plitimą, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda" dezinfekuoja viešojo transporto laukimo paviljonus ir kitas vietas, kuriose stebimas didesnis žmonių judėjimas. Tam bus panaudota bendrovės moderni technika. Vilniaus viešojo transporto stotelės, ...
nuotrauka
2020-03-25 07:29
Klaipėdos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija, siekdama maksimaliai apsaugoti žmones, nusprendė laikinai neleisti gyventojams lankytis Olando Kepurės kraštovaizdžio draustinio teritorijoje. Toks sprendimas priimtas žmonėms masiškai plūstant į šį lankytiną objektą ir taip nesilaikant...
nuotrauka
2020-03-16 16:24
Siekdama aktyviai prisidėti prie koronaviruso (COVID-19) plitimo stabdymo, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“ ėmė teikti dezinfekcijos paslaugas.
nuotrauka
2020-03-12 14:54
Nauja valymo technika darbuosis ne tik Klaipėdos gatvėse. Miestą pasiekė ir 3 naujos šaligatviams, pėsčiųjų ir dviračių takams skirtos mašinos bei viena – siauroms gatvelėms valyti. Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, pagrindinis šių pokyčių tikslas – mažesnė aplinkos tarša. Visų mašinų gaminto...
nuotrauka
2020-03-10 13:58
Vilnius tęsia Neries krantinės atnaujinimo darbus: prieš kelerius metus atnaujinus žemutinę krantinės dalį, vyksta ir šlaitų bei viršutinės krantinės terasos bei viešųjų erdvių šalia upės tvarkymo darbai.
nuotrauka
2020-03-10 11:31
Dar daugiau žalumos sostinėje – miesto savivaldybė pradėjo pirmuosius medžių sodinimo darbus, vien per šį pavasarį žalią Vilnių praturtins dar 1000 naujų medžių sodinukų ir 3,6 tūkst. krūmų. Per šią ir kitą savaitę Naujamiestyje bus pasodinta daugiau kaip 70 liepų, vėliau darbai persikels ir į kitus...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse