2024 kovo 29 d. penktadienis, 15:02
Reklama  |  facebook

Wolf System UAB sėkmės pagrindas – technologiškai ištobulinta metalinių klojinių sistema ir greitas jų surinkimas

2021-03-01 07:23
Joniškio rajone, Skaistgiryje, pernai buvo atidaryta kogeneracinė biodujų jėgainė. Šio objekto statyboje 2019–2020 metais dalyvavusi Wolf System UAB pastatė septynis gelžbetoninius rezervuarus, kurie įmonei sudarė sąlygas atskleisti Lietuvoje tą patirtį, kuri sukaupta vykdant projektus Vokietijoje ir Prancūzijoje.
nuotrauka
Wolf System UAB nuotr.


Minimos įmonės
Wolf System, UAB

Pastatyti ir paleisti kogeneracinę biodujų jėgainę Skaistgiryje truko apie pusantrų metų. 1 MW elektros galios ir tiek pat šilumos gaminančios kogeneracinės biodujų jėgainės gelžbetoninių rezervuarų statyba buvo vienas iš didžiausių Wolf System UAB Lietuvoje vykdytų betonavimo darbų 2019–2020 metais. Vienos Joniškio rajono žemės ūkio bendrovės sklype buvo įrengti bioreaktoriai, kurie gamina biodujas iš skystosios biomasės, išrūgų ir kietosios žaliavos. Per parą jėgainė sunaudoja apie 83,8 tonų bioskaidžių žaliavų ir pagamina 298 kub. metrus biodujų per valandą.

Įspūdingo dydžio bioreaktoriai pareikalavo specialių kompetencijų ir patirties

Wolf System UAB kogeneracinėje biodujų jėgainėje pastatė septynis kelių paskirčių rezervuarus.

Bioreaktoriai – tai trys gelžbetoniniai 24 m skersmens ir 8 m aukščio rezervuarai, kurie uždengti pripučiamais kupoliniais stogais su dviguba membrana. Orapūtė stogo pripūtimui buvo sumontuota ant bioreaktoriaus išorinės sienos. Tokia stogo konstrukcija apsaugo nuo kritulių ir tarnauja kaip biodujų saugykla.wolf system rezervuarai

Vieno iš gelžbetoninių rezervuarų, kurie buvo pastatyti įgyvendinant projektą, skersmuo siekia 12 m, aukštis – 4 m, o tūris – 482 kub. metrai. Tai vadinamasis buferinis arba tarpinis rezervuaras. Šiame rezervuare buvo sumontuoti maišytuvai, kuriais žaliavos nuolat maišomos iki reikalingos mišinio sudėties ir po to tiekiamos į bioreaktorius.

„Tokio dydžio ir tūrio – 3620 kub. m talpos – bioreaktoriai pareikalavo ir projektuotojų, ir mūsų, statybininkų, specialiųjų kompetencijų, unikalios patirties, – akcentavo Wolf System UAB vadovas Kęstutis Šniukas. – Įspūdingesnių parametrų bioreaktorius Lietuvoje esame betonavę tik vieną kartą. Tad Skaistgirio bioreaktoriai pagal parametrus ir rezervuarų skaičių yra antri, kokius teko statyti mūsų įmonei Lietuvoje.“

Rezervuarai buvo betonuojami 4 etapais po 3 paras

Šie įspūdingo dydžio ir talpų bioreaktoriai, kaip sakė įmonės pardavimų vadovas Mantas Šakočius, buvo išbetonuoti, naudojant kompanijos Wolf System GmbH slenkančių klojinių sistemą. Aštuonių metrų aukščio rezervuarų sienos buvo betonuojamos keturiais etapais kas du metrus, sienų betonavimo darbai užtruko apie 14 darbo dienų.

Wolf System UAB taip pat išbetonavo du skirtingų dydžių rezervuarus, vadinamuosius atidirbusio substrato buferius.

Vienas jų – 12 m skersmens, 4 m aukščio ir 482 kub. m tūrio – yra skirtas substratui, kuris yra pakartotinai panaudojamas, maišant su tirštomis bioskaidžiomis atliekomis. Po separavimo substratas vamzdžiais nuvedamas į atidirbusio substrato gelžbetoninį rezervuarą, o perteklius perpumpuojamas į skysto atidirbusio substrato saugojimo talpas.

Kitas gelžbetoninis rezervuaras arba vadinamasis atidirbusio substrato buferis yra kur kas didesnis. Jo skersmuo siekia 32 m, aukštis 8 m, o tūris – 6633 kub. metrus.

Pasinaudojo 50 metų tarptautinės kompanijos patirtimi

Betonavimui įmonė naudojo Vokietijos gamintojo Wolf System GmbH suprojektuotus ir pagamintus metalo klojinius. Lietuvoje beveik prieš 14-ka metų įkurta Wolf System UAB taip pat priklauso šiai kompanijai, todėl turi galimybę pasinaudoti Vokietijos gamintojo patirtimi, sukaupta per 50 metų išbandant klojinių sistemas įvairiose rinkose.

wolf system nuotekų valykla„Vokietijos Wolf System GmbH suprojektuoti ir pagaminti metalo klojiniai per pusę šimto metų praktikos pasirodė esantys bene geriausi, greičiausiai surenkami ir ilgą laiką įvairiomis sąlygomis eksploatuojami gaminiai, – tvirtina Lietuvoje, Šiaulių rajone, įsikūrusios įmonės vadovas K. Šniukas. – Technologiškai ištobulinta klojinių konstrukcija ir greitas jų surinkimas – tai mūsų sėkmės pagrindas, statant apvalios formos monolitinio gelžbetonio rezervuarus.“

Nuolatinė tarptautinės kompanijos, veikiančios 20-yje šalių, plėtra ir pažangių technologijų taikymas sudaro sąlygas patenkinti vis didėjančią apvalių gelžbetoninių rezervuarų paklausą.

Apvalūs gelžbetoniniai rezervuarai gali būti pritaikomi įvairiose srityse

Tokių rezervuarų betonavimas ir įrengimas reikalauja išskirtinumo. Fermentavimo talpose (fermentoriuose) galima palaikyti numatytą temperatūros režimą, įbetonuojant arba mechaniškai pritvirtinant šildymo vamzdelius.

„Betonuojant rezervuarus, dėl itin tvirtos ir stabilios konstrukcijos Vokietijos gamintojo klojinius galima montuoti iš išorės ir iš vidaus – be sujungimų ar papildomų tvirtinimų tarp išorinio ir vidinio klojinio. Toks būdas užtikrina maksimalų statomos talpos sandarumą, – pasakoja įmonės pardavimų vadovas M. Šakočius. – Naudojant sisteminius metalinius klojinius, galima betonuoti nuo 2,5 m iki 50 m skersmens apvalius gelžbetoninius statinius, kurių aukštis gali siekti iki 40 metrų.“

Wolf System UAB stato apvalios formos gelžbetoninius rezervuarus, kuriuos galima pritaikyti tiek vandenvaloje, tiek pramonėje, tiek žemės ūkio sistemoms. Bioreaktoriai, dujų talpyklos, skystų atliekų saugyklos, kietų atliekų saugyklos, pjuvenų bokštai, srutų rezervuarai žemės ūkyje – tai tik nedidelė sritis, kur galima pritaikyti Wolf System GmbH sistemos rezervuarus. Ir tai yra priežastys, dėl kurių Wolf grupėje, lyginant 2019 m. ir 2020 m. rezultatus, įgyvendintų projektų apimtys išaugo 40 procentų.

Lietuvoje galima naudotis beveik 3 tūkst. specialistų kompetencijomis

„Lietuvos rinkoje įsitvirtinome kaip patikimas partneris komercinėje, žemės ūkio paskirties, pramoninėje statyboje – galime pasidžiaugti daugiau nei 100 sėkmingai įgyvendintų projektų“, – neslepia pasididžiavimo savo komandos pasiekimais K. Šniukas.

Wolf System UAB Skaistgiryje įgyvendintas kogeneracinės biodujų jėgainės projektas Lietuvoje veikiančiai įmonei buvo jau ketvirtas. Įmonės darbo įvertinimą, pasak vadovo K. Šniuko, rodo faktas, kad Wolf System UAB, kaip patikimus partnerius, renkasi projektuotojai, technologai ir užsakovai, nes jiems svarbi patirtis, bekompromisis kokybės siekimas ir, tai itin svarbu šiuolaikinėje statyboje, – ypatingai trumpi projektų įvykdymo terminai. Įmonės pardavimų vadovas M. Šakočius įsitikinęs, kad tokias galimybes įmonei suteikė ir tai, kad Wolf System UAB yra tarptautinės kompanijos dalis, todėl gali greitai reaguoti į klientų pageidavimus, naudotis per 2700 aukštos kvalifikacijos specialistų visame pasaulyje kompetencijomis.

Wolf System UAB nuotr. 

Statybunaujienos.lt



Pramoninė statyba

nuotrauka
2024-03-14 15:12
Kaune tęsiant „SBA Urban“ vystomo naujos koncepcijos prekybos ir verslo miesto „Urban HUB“ pirmojo etapo statybos darbus, pradedamas antrasis etapas. Jį už 11 mln. EUR įgyvendina tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. Biurų, prekybos ir logistikos projekto Kaune naujajame ...
nuotrauka
2024-02-20 10:40
Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistema...
nuotrauka
2024-02-14 10:52
Sparčiai plėtojamoje Kauno laisvosios ekonomikos zonoje (LEZ) statomas naujas baldų sandėlis. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, pasirašiusi rangos sutartį su įmone „Freda IV“ gavo statybos darbų leidimą ir jau pradėjo sandėliavimo komplekso statybos darbus.
nuotrauka
2024-02-13 11:07
NT plėtros bendrovė „Darnu Group“ pristatė naujojo „Rimi Lietuva“ logistikos centro šalia Elektrėnų projektinius pasiūlymus. Juose numatoma, kad 43,3 tūkst. kv. m objektas išsiskirs tokiems centrams nebūdingais architektūriniais ir technologiniais, tvarumo sprendimais. Pagal built-to-suit modelį sta...
nuotrauka
2024-01-29 13:38
Pirmoji prekybinių sandėlių (angl. stock-office) koncepciją Vilniuje pradėjusi vystyti nekilnojamojo turto bendrovė „Darnu Group“ gavo statybos leidimą ir pradeda vystyti dar vieną „Vilniaus verslo parko“ kompleksą šalia Ukmergės gatvės. Naujieji 17200 kv. metrų ploto prekybiniai sandėliai bus stato...
nuotrauka
2024-01-26 08:44
VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) tęsiami išmontavimo darbai. 2023 m. IAE personalas išmontavo 4,6 tūkst. tonų įrangos bei 5,2 tūkst. tonų konstrukcijų (pastatų gelžbetonio ir metalo konstrukcijų komponentai). Daugiausia įrangos išmontuota vykdant reaktoriaus technologinės įrangos išmontavimo...
nuotrauka
2024-01-18 12:39
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo ir gamybos įmonei „Arginta Engineering" 2023 m. buvo reikšmingi. Kaip ir buvo planuota, pastatyta nauja gamykla Panevėžyje, įgyvendintas didžiausias užsakymas įmonės istorijoje, kurio vertė buvo virš 5 mln. Eur, tiekiant įrangą didžiaus...
nuotrauka
2024-01-16 10:34
Iš bet kurios pasaulio vietos valdomas dronas pakyla, apskrenda laukus, surenka informaciją ir grįžta į savo stotį. Joje automatiškai įkraunamos baterijos, prireikus, jas pakeičia robotinė ranka. Autonominė bepiločių orlaivių monitoringo technologija „DBOX“ jau yra sėkmingai naudojama Vilniaus miest...
nuotrauka
2024-01-10 16:57
Plėtros projektus aktyviai įgyvendinantys Lietuvos oro uostai pristatė ilgalaikį viso tinklo plėtros planą (angl. „master plan“) iki 2052 metų. Tris oro uostus Lietuvoje valdanti bendrovė taip siekia plėtoti konkurencingą Lietuvos oro uostų modelį, gerinti efektyvumą ir laike aiškiai išdėlioti Vilni...
nuotrauka
2024-01-09 09:40
Sausio 9 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose bus atidaryti angarai sraigtasparniams laikyti bei aptarnauti. Šalia sraigtasparnių garažų pastatytas ir administracinis korpusas, kuriame įrengtos darbo vietos.
nuotrauka
2024-01-08 09:53
Nuo sausio 8 d. ūkininkai, pripažinti žemės ūkio kooperatyvai ir įmonės, norinčios įsirengti biodujas ar biometaną naudojančias grūdų džiovyklas, galės teikti paraiškas ir gauti subsidijas.
nuotrauka
2024-01-05 15:19
Buvusio sraigtasparnių gamyklos angaro konversija Aleksote – finišo tiesiojoje. Iš pagrindų rekonstruotas pastatas Europos prospekte tapo pirmuoju objektu čia besikuriančiame Inovacijų pramonės parke (AIPP). 10 tūkst. kvadratinių metrų plote – erdvės tyrimų centrams, laboratorijoms, biurų ir sandėli...
nuotrauka
2024-01-03 09:52
Bendrovė „Vitaresta" investuos į A++ energetinės naudingumo klasės, 1,3 tūkst. kv. m biuro ir logistikos centro Kaune, kuris padės įmonei efektyvinti veiklos procesus ir įgyvendinti tvaresnius sprendimus, plėtrą. 2,4 mln. eurų žaliąją paskolą vienai didžiausių Lietuvoje patalpų valymo ir aplinkos tv...
nuotrauka
2024-01-02 14:09
Paskutinėmis 2023-iųjų dienomis pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ pabaigė unikalų projektą – Šiaulių rajone pradėtas eksploatuoti pirmasis Lietuvoje saulės parkas, pastatytas ant uždaryto ir įmonės prižiūrimo Aukštrakių odų pramonės atliekų sąvartyno.
nuotrauka
2023-12-29 10:42
Vilniaus oro uostas jau vykdo naujojo keleivių išvykimo terminalo vidaus apdailos ir įrengimo darbus. Moderniausiu oro uosto terminalu Baltijos šalyse pastatą pavers nauja įranga ir pažangių technologijų derinys. Kitąmet įdiegus ir metų pabaigoje ištestavus naujas sistemas - stipriai patobulės pagri...
nuotrauka
2023-12-19 10:58
Viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje „Milsa“ grupė į naujos gamyklos statybas investuos apie 10 mln. eurų. Tokia suma net tris kartus viršija ankstesnes kasmetines investicijas. Bendrovės tikslas – suprojektuoti visiškai naują technologinę liniją, kurios našumas būtų net ...
nuotrauka
2023-12-15 13:04
Naujoji „Teltonikos“ gamykla bus 3 aukštų, 22,7 tūkst. kv. metrų ploto. gamykla, kurios statybos pradžia pažymėta tradicinės kapsulės įkasimu, bus 3 aukštų, 22,7 tūkst. kv. metrų ploto.
nuotrauka
2023-12-11 11:45
Lenkija informavo Lietuvą apie Lenkijos aplinkos apsaugos generalinio direktoriaus priimtą sprendimą dėl pirmosios Lenkijoje branduolinės elektrinės statybos ir eksploatavimo projekto. Šis sprendimas priimtas atlikus planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimą ir nustato aplinkosaugos sąl...
nuotrauka
2023-12-06 10:27
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo bei gamybos įmonė „Arginta Engineering" plečiasi ir ieško net 50 naujų darbuotojų. „Į naują gamyklą Panevėžyje investavome daugiau nei 8 mln. eurų. O per pastaruosius dvejus metus mūsų komanda Lietuvoje papildė daugiau nei 100 naujų spe...
nuotrauka
2023-12-05 13:11
Pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika" šių metų lapkričio 3-23 d. atliko planinius deginimo jėgainės remonto darbus. Po paskutiniojo jėgainės planinio stabdymo profilaktiniams remonto darbams 2022 metais, jėgainė be sustojimo sklandžiai veikė rekordiškai ilgiausią laikotarpį – net 392 dienas.

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba