2022 rugpjūčio 20 d. šeštadienis, 4:54
Reklama  |  facebook

7 būdai, kaip lengvai ir nebrangiai atnaujinti namus

2020-04-07 10:01
Dauguma žmonių, praėjus kiek laiko nuo remonto, ir vėl nori atnaujinti namus. Taip pat yra ir su baldais: seni foteliai dažniausiai keičiami naujesniais. Vieniems namų dizainas pabosta po penkerių, o kitiems – po dešimties ar daugiau metų. Ne paslaptis, kad yra žmonių, kurie renovuoja, konstruoja ir atnaujina namus nuolat, tačiau yra ir tokių, kuriems tai tampa nemažu iššūkiu dėl žinių ir įgūdžių stokos. Žinoma, visuomet galima pasikliauti namų renovacijos specialistais, tačiau tai gali nemenkai kainuoti.
nuotrauka
Erdvę ir laisvę namuose galite sukurti atsikratydami didelių, griozdiškų baldų – galbūt juos galėtų pakeisti nauji foteliai. Smartbaldai.lt iliustr.


Pristatome labai paprastus ir efektyvius būdus, kurie gali padėti atnaujinti namus be didelių projektų.

1. Sukurkite atvirą erdvę

Pasak interjero specialistų, atvira, erdvi zona yra vienas iš prioritetų, kurių parduodamuose būstuose ieško besikraustančios šeimos. Jas vilioja atviro plano, tarpusavyje sienomis neatskirti virtuvės, svetainės ir valgomojo kambariai. Tad sukurdami tokį planą savo namuose, galite interjerą gerokai atnaujinti. Tačiau kaip galite tai padaryti negriaudami ir nestatydami sienų?

Erdvę ir laisvę namuose galite sukurti atsikratydami didelių, griozdiškų baldų – galbūt juos galėtų pakeisti nauji foteliai, spintos ar sofos. Taip pat galite baldus perstatyti į kitas vietas: į tokias, kuriose jie nekristų į akis vos įžengus į kambarį. Vis dėlto, jeigu nenorite atsikratyti daug vietos užimančia, tačiau mylima komoda ar pastatomomis lentynomis, tiesiog šiuos baldus nudažykite šilta balta ar kita šviesia pasteline spalva. Ši gudrybė padės baldui „pasislėpti“ namuose ir sukurs vizualiai didesnės erdvės efektą.

Galiausiai, atvirą erdvę galite sukurti veidrodžiais. Ypač juos patartina statyti priešais langus, pro kuriuos krentanti šviesa bus atspindima ir paskirstoma po visą kambario plotą.

2. Pastatykite daugiau lempų

Tinkamas apšvietimas – puikus būdas prikelti kambarius naujam gyvenimui. Prastai, per mažai apšviestas kambarys paverčia erdvę tamsia, maža ir, atrodo, perkrauta daiktais. Todėl puiki idėja situacijai pakeisti yra kambarį paryškinti naujais šviestuvais. Nesvarbu, ar jums labiau patinka stalinės lempos, ar toršerai.

Lempas statykite strategiškai: jeigu jūsų foteliai stovi tamsiuose kampuose, apšvieskite juos pastatydami tarp jų toršerą. Šį namų aksesuarą derinkite ant spintelių ar staliukų statydami stalines lempas. Jeigu norite dar didesnių pokyčių, galite pakeisti ir lubinius šviestuvus. Šiandien jų galima rasti labai įvairių – nuo klasikinių iki ultramodernių. Žinoma, pasirinkite ir atitinkamas lemputes. Tegul šviesa būna šilto geltono atspalvio, nes tai kurs jaukumą ir šilumą.

3. Pakeiskite užuolaidas

Daugeliu atvejų langų uždangos dažnai būna pamirštamos ir laikomos nereikšmingomis. Pasitaiko ir tokių žmonių, kuriems užduotis, kaip dekoruoti langus, tampa pernelyg sudėtinga ir reikalaujanti per daug laiko, todėl jie pasiduoda ir savo langams puošti naudoja paprastus, neutralios spalvos roletus arba palieka langus „plikus“.

Tačiau jeigu paliksite langus be puošmenos, net ir stilingi foteliai gali atrodyti kiek nykiau. Užuolaidos puikiai papildo interjerą ir gali tapti papildomu dekoro elementu, tad jas išties verta išnaudoti. Rinkitės vienspalves, su raštais, lengvesnes ar storesnes užuolaidas ir džiaukitės jaukumu bei skoningumu.

4. Sutvarkykite vonios kambarį

Vonios kambarys tikriausiai yra ta vieta, kuri dėl šviesių paviršių nešvarumais pasidengia pati pirmoji. Tad pirmiausia pradėkite nuo paviršių valymo, o tada apžvelkite ir pamąstykite, kokius senus daiktus norėtumėte pakeisti ir šiame kambaryje. Tai gali būti nauji rankšluosčiai ar netgi minkštas pledukas.

Jeigu pabodo jūsų namų interjeras ir norite atsinaujinti, visai nebūtina imtis kardinalių pokyčių. Tai gali būti keli nauji foteliai arba tiesiog kitaip perstumdyti baldai. Pradėkite nuo mažų žingsnelių, o po kurio laiko galėsite imtis vis didesnių projektų.

Šaltinis – Smartbaldai.lt

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-07-25 11:48
Triukšmas neigiamai veikia sveikatą, tad susidūrę su situacijomis, kai iš stacionarių triukšmo šaltinių sklindantis triukšmas trukdo ilsėtis, gyventojai neretai kreipiasi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), kurio pareiga – įvertinti triukšmo lygį namuose ir imtis veiksmų, kad triukšmas...
nuotrauka
2022-06-30 08:05
Į Lietuvą atslinkus karščio bangai, žmonės nežino, kur dėtis, ir griebiasi įvairių apsisaugojimo nuo kaitros priemonių – geria vandenį ar slapstosi šešėliuose, o medikai rekomenduoja dienos metu tiesiog likti namuose. Deja, ne visuomet namai tampa prieglobsčiu nuo kaitros – neretai dėl tokių neapgal...
nuotrauka
2022-05-24 07:10
Pasaulis gręžiasi ne tik į tvarią, bet ir į sveiką statybą, būtent tokia ir yra pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti medžio masyvo statyba. Istorinė medinė statyba, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir sprendimus, tampa aukšto energinio efektyvumo saugiu šeimos būstu, rekreaciniu ar kitokios pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
2021-10-27 14:10
Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru.
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI