2022 sausio 19 d. trečiadienis, 9:10
Reklama  |  facebook

7 būdai, kaip lengvai ir nebrangiai atnaujinti namus

2020-04-07 10:01
Dauguma žmonių, praėjus kiek laiko nuo remonto, ir vėl nori atnaujinti namus. Taip pat yra ir su baldais: seni foteliai dažniausiai keičiami naujesniais. Vieniems namų dizainas pabosta po penkerių, o kitiems – po dešimties ar daugiau metų. Ne paslaptis, kad yra žmonių, kurie renovuoja, konstruoja ir atnaujina namus nuolat, tačiau yra ir tokių, kuriems tai tampa nemažu iššūkiu dėl žinių ir įgūdžių stokos. Žinoma, visuomet galima pasikliauti namų renovacijos specialistais, tačiau tai gali nemenkai kainuoti.
nuotrauka
Erdvę ir laisvę namuose galite sukurti atsikratydami didelių, griozdiškų baldų – galbūt juos galėtų pakeisti nauji foteliai. Smartbaldai.lt iliustr.


Pristatome labai paprastus ir efektyvius būdus, kurie gali padėti atnaujinti namus be didelių projektų.

1. Sukurkite atvirą erdvę

Pasak interjero specialistų, atvira, erdvi zona yra vienas iš prioritetų, kurių parduodamuose būstuose ieško besikraustančios šeimos. Jas vilioja atviro plano, tarpusavyje sienomis neatskirti virtuvės, svetainės ir valgomojo kambariai. Tad sukurdami tokį planą savo namuose, galite interjerą gerokai atnaujinti. Tačiau kaip galite tai padaryti negriaudami ir nestatydami sienų?

Erdvę ir laisvę namuose galite sukurti atsikratydami didelių, griozdiškų baldų – galbūt juos galėtų pakeisti nauji foteliai, spintos ar sofos. Taip pat galite baldus perstatyti į kitas vietas: į tokias, kuriose jie nekristų į akis vos įžengus į kambarį. Vis dėlto, jeigu nenorite atsikratyti daug vietos užimančia, tačiau mylima komoda ar pastatomomis lentynomis, tiesiog šiuos baldus nudažykite šilta balta ar kita šviesia pasteline spalva. Ši gudrybė padės baldui „pasislėpti“ namuose ir sukurs vizualiai didesnės erdvės efektą.

Galiausiai, atvirą erdvę galite sukurti veidrodžiais. Ypač juos patartina statyti priešais langus, pro kuriuos krentanti šviesa bus atspindima ir paskirstoma po visą kambario plotą.

2. Pastatykite daugiau lempų

Tinkamas apšvietimas – puikus būdas prikelti kambarius naujam gyvenimui. Prastai, per mažai apšviestas kambarys paverčia erdvę tamsia, maža ir, atrodo, perkrauta daiktais. Todėl puiki idėja situacijai pakeisti yra kambarį paryškinti naujais šviestuvais. Nesvarbu, ar jums labiau patinka stalinės lempos, ar toršerai.

Lempas statykite strategiškai: jeigu jūsų foteliai stovi tamsiuose kampuose, apšvieskite juos pastatydami tarp jų toršerą. Šį namų aksesuarą derinkite ant spintelių ar staliukų statydami stalines lempas. Jeigu norite dar didesnių pokyčių, galite pakeisti ir lubinius šviestuvus. Šiandien jų galima rasti labai įvairių – nuo klasikinių iki ultramodernių. Žinoma, pasirinkite ir atitinkamas lemputes. Tegul šviesa būna šilto geltono atspalvio, nes tai kurs jaukumą ir šilumą.

3. Pakeiskite užuolaidas

Daugeliu atvejų langų uždangos dažnai būna pamirštamos ir laikomos nereikšmingomis. Pasitaiko ir tokių žmonių, kuriems užduotis, kaip dekoruoti langus, tampa pernelyg sudėtinga ir reikalaujanti per daug laiko, todėl jie pasiduoda ir savo langams puošti naudoja paprastus, neutralios spalvos roletus arba palieka langus „plikus“.

Tačiau jeigu paliksite langus be puošmenos, net ir stilingi foteliai gali atrodyti kiek nykiau. Užuolaidos puikiai papildo interjerą ir gali tapti papildomu dekoro elementu, tad jas išties verta išnaudoti. Rinkitės vienspalves, su raštais, lengvesnes ar storesnes užuolaidas ir džiaukitės jaukumu bei skoningumu.

4. Sutvarkykite vonios kambarį

Vonios kambarys tikriausiai yra ta vieta, kuri dėl šviesių paviršių nešvarumais pasidengia pati pirmoji. Tad pirmiausia pradėkite nuo paviršių valymo, o tada apžvelkite ir pamąstykite, kokius senus daiktus norėtumėte pakeisti ir šiame kambaryje. Tai gali būti nauji rankšluosčiai ar netgi minkštas pledukas.

Jeigu pabodo jūsų namų interjeras ir norite atsinaujinti, visai nebūtina imtis kardinalių pokyčių. Tai gali būti keli nauji foteliai arba tiesiog kitaip perstumdyti baldai. Pradėkite nuo mažų žingsnelių, o po kurio laiko galėsite imtis vis didesnių projektų.

Šaltinis – Smartbaldai.lt

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
2021-10-27 14:10
Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru.
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.
nuotrauka
2021-08-12 10:50
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo sąnaudas. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, s...
nuotrauka
2021-08-06 08:02
Didėjant individualių namų pardavimams auga ir tvorų paklausa. Būsimieji gyventojai namus juosiančia tvora dažnai pradeda rūpintis dar prieš namų vidaus įrengimo darbus. Tvora šiandien yra tapusi ne tik namų saugumo ir privatumo garantu, bet ir estetiniu elementu. Taip pat svarbu žinoti, kad norint ...
nuotrauka
2021-07-30 07:31
Visai netrukus – nuo 2023 m. – visi viešieji pirkimai Lietuvoje turėtų tapti žali ir inovatyvūs. Pasiekti to vien tik tradicinėmis statybinėmis medžiagomis ir sprendimais nėra paprasta, tad modernioji Europos statybos pramonė apsiginkluoja hibridiniais sprendimais, suteikiančiais naudojamoms medžiag...
nuotrauka
2021-07-28 07:30
Siekiant užtikrinti statinių ilgaamžiškumą ir energinį efektyvumą, itin svarbus kokybiškas išorinių fasadų sienų jungčių sandarinimas. Fasado elementų jungtys ne tik padeda sukurti vientisą, estetišką vaizdą, bet ir apsaugo pastatą nuo drėgmės, temperatūrų pokyčių bei kitokio aplinkos poveikio, gali...
nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI