2025 m. balandžio 22 d. antradienis, 3:44:21
Reklama  |  facebook

Akustiniai lubų sprendimai ligoninėms ir sveikatos priežiūros įstaigoms sprendžia ne tik triukšmo problemas

2016-08-04 08:00
Žmonės visais laikais kūrė savo aplinką taip, kad ji atitiktų tam tikrą paskirtį. Mes visi norime, kad namie būtų patogu gyventi, kad darbo vieta skatintų našumą, o ligoninės padėtų sveikti. Tyrimai rodo, kad jauki bei maloni ligoninės aplinka iš tiesų pagerina ir pagreitina ligonių sveikimą, be to, palankiai veikia ligoninės darbuotojų savijautą.
nuotrauka
Estros ligoninė Švedijoje. „Knauf“ iliustr.


Minimos įmonės
Knauf, UAB

„Jei norime, kad sveikatos priežiūros įstaigų aplinka tausotų ligonių ir darbuotojų sveikatą, tiksliai atspindėtų gydytojų teikiamą pagalbą ir priežiūrą, turime pasitelkti holistinį požiūrį į gijimą ir sveikatos priežiūrą“, – sako bendrovės „Knauf“ rinkodaros vadovė Vilda Bojarūnė. Holistinis požiūris reikalauja reiškinį vertinti kaip tam tikrą vientisą visumą. Todėl įrengiant aplinką, kurioje ligoniai, gydytojai ir lankytojai praleidžia daugiausia laiko, svarbu parinkti tinkamas statybines medžiagas, atsižvelgiant ne tik į funkcines galimybes, bet ir į estetinį patrauklumą bei dizainą.

Specialistai sako, kad didelis triukšmo lygis sveikatos priežiūros įstaigoje, ligoninėje gali dažninti širdies ritmą, didinti kraujospūdį, greitinti kvėpavimą ir pakelti cholesterolio lygį, dėl ko gijimas gali apsunkti. Net ir menkai negaluodamas, žmogus tampa jautresnis garsui, o sveikatos susigrąžinimas yra tiesiogiai susijęs su ramiu miegu. Tai yra paprastos tiesos, kurias žinome visi Nereikia nė įrodinėti, kad triukšminga darbo aplinka kelia įtampą ir blaško. Tad suvaldytas triukšmas – tai viena iš svarbių dedamųjų, įrengiant sveikatos priežiūros įstaigas bei ligonines.

„Norint sumažinti triukšmą, reikia atsižvelgti į du veiksnius: triukšmo šaltinį ir šiuo metu populiarias, garsą atspindinčias paviršiaus įrengimo medžiagas – jos higieniškos, tačiau didina triukšmą. Smarkiai sumažinti triukšmo šaltinių skaičių yra neįmanoma. Taip pat neatrodo, kad artimiausiu metu bus naudojama mažiau kietų paviršių medžiagų, – sako „Knauf“ rinkodaros vadovė Vilda Bojarūnė. – Bet yra kita išeitis. Naudojant garsą sugeriančias medžiagas, pavyzdžiui, Knauf Danoline produktus, galima geriau suvaldyti triukšmą ir sukurti palankią sveikatai aplinką.“

Knauf Danoline yra sistema, kurią sudaro tvirtos, garsą sugeriančios bei higieniškos lubų ir sienų plokštės, kurioms yra suteikiama 50 metų garantija.

Tyrimais nustatyta, kad „Knauf“ akustinės gipso plokštės sugeria iki 90 proc. garso, atsimušančio į jų paviršių. Jos atitinka nacionalinius akustikos reikalavimus dėl konkrečių aidėjimo trukmių ir gali būti tiksliai pritaikyti pagal skirtingų patalpų poreikius, kad būtų sukurta tylesnė ir ramesnė aplinka.

Tam, kad patalpose būtų tylu, kad būtų galima suvaldyti triukšmą, būtina aiškiai žinoti, kokie reikalavimai keliami statiniui, kokia bus pastato paskirtis, tai yra kokie yra funkciniai ir dizaino reikalavimai. Renkantis lubų medžiagas, labai svarbu išsiaiškinti, kokia bus patalpų paskirtis. Įrengiant lubas paprastai reikalaujama, kad jos atitiktų tam tikrus akustinius reikalavimus, kad jas būtų lengva išmontuoti bei valyti ir kad jose būtų paprasčiau įrengti apšvietimą.

Ne tik suvaldo garsą, bet ir padeda palaikyti švarą

Kuriant „Knauf“ produktus, formuojant jų sistemas, skirtas ligoninėms bei sveikatos priežiūros įstaigoms, įvertinami šie pagrindiniai reikalavimai.

„Kaip tik dėl to statybinės medžiagos turi būti ne tik ypač funkcionalios bei patrauklios, bet ir higieniškos bei lengvai valomos, – sako „Knauf“ rinkodaros vadovė Vilda Bojarūnė. – Taip pat privalu, kad jos neigiamai neveiktų oro švarumo. Tai ypač svarbu, kad neplistų infekcijos“.

Dauguma lubų paviršių turi mažyčius plyšelius, kuriuose kaupiasi dulkės ir kitos dalelės, todėl lubas sunkiau gerai išvalyti. Visos Knauf Danoline akustinės lubų ir sienų plokštės padengiamos mažai polimerų turinčiais, didelio tankio dažais, ant kurių nusėda labai mažai dulkių. Dulkės ne kaupiasi plyšiuose ir įtrūkiuose, bet nusėda ant paviršiaus, todėl lubas galima paprastai ir veiksmingai nuvalyti sausa šluoste arba nusiurbti dulkių siurbliu. Be to, kadangi dažai patvarūs, didesnes dėmes galima nuvalyti įprastomis arba neutraliomis valymo priemonėmis.

Lubų išvaizdą ir kokybę veikia nuolatinė aukšta oro temperatūra ir didelė drėgmė, o agresyviųjų dujų veikiamoje patalpoje įrengtos lubos gali labai pelyti, ant jų kaupiasi bakterijos. Įprastomis sąlygomis, kai oro temperatūra reguliuojama, mažai tikėtina, kad ant lubų kaupsis pelėsis ir bakterijos. Siekiant dar labiau sumažinti pelėsio ir bakterijų riziką, Knauf Danoline produktai gaminami naudojant veikliąsias medžiagas, saugančias nuo pelėsio ir bakterijų.

Visų Knauf Danoline produktų atsparumas mikrobams tikrinamas pagal DIN EN 1104 („Antibakterinių medžiagų judėjimo nustatymo“) 3 lygio metodiką.

Laboratorijos ir operacinės – kai reikia idealios švaros

Didelę infekcijų ir mikrobų riziką turinčiose mokslinių ir klinikinių tyrimų laboratorijose bei operacinėse būtina nepriekaištinga higiena ir švara, todėl labai svarbu šias patalpas nepriekaištingai valyti – Knauf Danoline turi sprendimą ir čia. Specialia danga padengtos Danotile lubos atlaiko stiprų valymą koncentruotomis dezinfekcinėmis priemonėmis ir valikliais, turinčiais tiek aukštą, tiek žemą pH rodiklį (2,5–13). Net po 120 valymų peroksiacto rūgšties ir H2O2 mišiniu, įprastai naudojamu ligoninėse, Danotile  lubos ir toliau atitiko ISO 5 normas bei išsaugojo aukštą „Excell“ ir „Céra-Labo“ klasifikaciją.

Kai kuriose ligoninių patalpose skirtingose vietose sukuriami oro slėgio svyravimai, kad darbuotojai, lankytojai ir ligoniai būtų apsaugoti nuo oru sklindančių teršalų. Danotile  lubos labai praverčia tokiose patalpose, nes jos atlaiko slėgio svyravimus iki +/–30 Pa.

Paprasta prieiti taisyti ir atlikti techninę priežiūrą

Minėtiems produktams būdingas ne tik estetiškas tvirtumas ir inovatyvi konstrukcija – jie gaminami taip, kad padėtų pastate vykdomai veiklai. Sveikatos priežiūros įstaigų lubų ertmėse montuojami svarbūs inžineriniai įrenginiai, kuriuos būtina gana dažnai tikrinti ir keisti, ypač koridoriuose. Knauf Danotile plokštes paprasta sumontuoti ir išmontuoti, todėl lengva prieiti prie instaliacijų, taisant ir atliekant techninę priežiūrą.

Oras – ne tik išsaugota, bet ir pagerinta kokybė

Knauf Danoline produktai ne tik padeda išsaugoti vidaus patalpų oro kokybę, bet ir smarkiai ją pagerina.

Būtina pasirūpinti ligoninių ir sveikatos priežiūros įstaigų vidaus patalpų oro kokybe, nes prastas vidaus patalpų klimatas gali lėtinti ligonių sveikimą ir netgi platinti infekcijas. Oro kokybę kasdien veikia tokios medžiagos kaip dažai, lakai, valymo ir audinių priežiūros priemonės, kvepalai, valikliai ir net elektroniniai prietaisai. Tarp šių galbūt žalingų emisijų gali būti lakiųjų organinių junginių (LOJ), sukeliančių alergiją, astmą ir net vėžines ligas.

„Visuose mūsų akustiniuose produktuose naudojama unikali oro gryninimo technologija „Cleaneo Technology®“, – pasakoja „Knauf“ rinkodaros vadovė Vilda Bojarūnė – Įrodyta, kad ji pagerina vidaus patalpų oro kokybę sumažindama LOJ, tokių kaip alkoholis, aldehidai, ketonai ir esteriai, koncentraciją.“

„Cleaneo“ produktų efektyvumas buvo pademonstruotas, atlikus nepriklausomus laboratorinius tyrimus Vokietijoje įsikūrusiame Fraunhofo statybinės fizikos institute.

Taigi Knauf Danoline produktai ne tik turi išskirtinių akustinių savybių, elegantišką, šiuolaikišką dizainą, bet ir papildomą pranašumą – veiksmingai grynina orą.

Gera žinia rangovams

Gipso konstrukcijos gali būti projektuojamos pagal užsakymą. Tai reiškia, kad galima suteikti joms tiek savitumo ir originalumo, kiek tik pageidauja klientas. Knauf Danoline gipsinės akustinės lubų ir sienų medžiagos leidžia architektams, projektuotojams bei rangovams kurti sveikatos priežiūros aplinką, gerinančią ligonių savijautą ir skatinančią gijimą, taip pat prisidedančią prie darbuotojų gerovės. 

SVARBU:

  • Akustika
Knauf Danoline plokštės sugeria iki 90 % garso, atsimušančio į paviršių.
Atitinka nacionalinius akustikos reikalavimus dėl konkrečių aidėjimo trukmių.
Galima pritaikyti tiksliai pagal poreikius skirtingose patalpose.
  • Paprastas valymas
Itin žemas dulkių dalelių pritraukimo lygis.
Sunkiai išvalomas dėmes galima pašalinti pasitelkiant standartines valymo priemones. Danotile lubos atlaiko stiprų valiklių, turinčių aukštą ir žemą pH rodiklį (2,5–13), poveikį.
  • Oro slėgis, gryninimas ir kokybė
Danotile lubos atlaiko slėgio svyravimus iki +/–30 Pa. Unikali technologija „Cleaneo Technology®” sumažina LOJ, pvz., alkoholio, aldehidų, ketonų ir esterių, koncentraciją.
  • Atsparumas drėgmei
Knauf Danoline plokštės tinka daugumai patalpų – gali atlaikyti iki 70 % santykinę drėgmę, esant 25 laipsnių temperatūrai.
Pažangūs sprendimai idealiai tinka ekstremalesnėmis sąlygomis, pavyzdžiui, virtuvėse, laboratorijose ir rūsiuose.
  • Dalelių emisijos sumažinimas iki minimumo
Itin žemas dalelių emisijos lygis.
ISO 5 klasės klasifikacija pagal ISO 14644-1 arba 100 klasės pagal JAV federalinį standartą 209E. Švedijos organizacijos „SundaHus“ sertifikatas.
  • Prieiga taisant ir atliekant techninę priežiūrą
Plokštes paprasta montuoti ir išmontuoti. Paprasta prieiti prie ertmės, atliekant remonto ir techninės priežiūros darbus.
  • Atsparumas mikroorganizmams
    Stiprina natūralų bendrai naudojamų patalpų atsparumą mikroorganizmams.Specialia danga padengtas Danotile  lubų paviršius suteikia ypač stiprią apsaugą nuo pelėsio.
  • Tvirtumas
Išskirtinis tvirtumas ir nepriekaištingas atsparumas slėgiui.
Neyra bėgant laikui.
  • Gaisrinė sauga
Išbandyta pagal EN 13501-1 ir ASTM E84 standartus.
Visi produktai atitinka būtinuosius gaisrinės saugos reikalavimus dėl reakcijos į ugnį arba gaisrinės saugos ir juos viršija.
  • Laikomoji galia
Gali atlaikyti penkiskart didesnį svorį už savo.
Kai kurie produktai gali atlaikyti 3 kg tiesioginį svorį be papildomos atramos.
  • Aplinka
50 metų gyvavimo ciklas. Nekintanti išvaizda.
Idealiai atspindi šviesą. Visiškas perdirbimas – lieka vos 1 proc. atliekų.

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui,

skambinkite į „Knauf“ informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite info@knauf.lt 

 

„Knauf“ informacija ir iliustr. 
REKLAMA

Statybunaujienos.lt



SPRENDIMAI

nuotrauka
2025-04-15 10:48
Statistika rodo, kad reikšminga dalis vagysčių ir kitų su turtu susijusių incidentų įvyksta ne dėl apsaugos priemonių stokos, o dėl jų netinkamo naudojimo. Remiantis naujausiais duomenimis, net iki 15 proc. vagysčių įvyksta todėl, kad signalizacija nebuvo įjungta arba jos įranga buvo pasenusi, nevei...
nuotrauka
2025-04-09 07:10
VELUX nuotolinio valdymo langai – geriausias sprendimas, norint apsisaugoti nuo netikėtai užklupusios audros; jie ne tik turi geras šilumines savybes, bet ir lietaus jutiklį, kuris automatiškai uždaro langą. Tokiu būdu nereikės nerimauti, jei išvykote ir palikote stogo langą pravertą, – netikėtai pr...
nuotrauka
2025-04-03 09:59
Išorė yra kiekvieno namo vizitinė kortelė, užtikrinanti saugumą, šilumą ir estetiką. Tinkamai sumontuotos durys ne tik atlieka savo funkciją, bet ir padeda išsaugoti energinį efektyvumą daugelį metų. Profesionalus montavimas reikalauja aukštos kokybės montavimo putų, kurios optimaliai užpildo tarpus...
nuotrauka
2025-03-28 15:16
Automatiniai vartai tampa vis populiaresni tiek privačiuose namuose, tiek pramoninėse patalpose. Tai ne tik patogumo, bet ir saugumo garantas, leidžiantis užtikrinti sklandų įvažiavimą ir išvažiavimą be papildomų pastangų. Šiandien rinkoje galima rasti įvairių tipų automatinius vartus, todėl prieš į...
nuotrauka
2025-02-28 09:30
Vos nutirpus sniegui miestų erdvėse pradeda plušėti apželdintojai, ir patys pradedame galvoti, kaip atgaivinti namų aplinką. Įprastai ieškome tokių augalų, kurie kuo greičiau sužaliuotų, būtų lengvai prižiūrimi, džiugintų akį, tačiau kraštovaizdžio dizainerė Ingrida Vainauskienė atkreipia dėmesį, ka...
nuotrauka
2025-01-22 16:48
Naujieji metai įkvepia ne tik asmeniniams pasiekimams, bet ir pokyčiams namuose. Kaip rodo „Google“ paieškos rezultatų statistika, informacijos apie namų atnaujinimą ir remontą lietuviai aktyviausiai ieško būtent metų pradžioje.
nuotrauka
2025-01-08 08:34
Lietuvoje jau yra daugiau kaip 124 tūkst. gaminančių vartotojų, didžioji dalis jų – saulės elektrines ant savo namų stogų įsirengę gyventojai. Kiekvieną mėnesį „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prie tinklo prijungia apie 3 tūkst. naujų gaminančių vartotojų, tačiau ne visi elektrines ant stogų ...
nuotrauka
2024-12-27 15:20
Šilumos siurbliai – viena iš pažangiausių ir efektyviausių šiuolaikinių šildymo technologijų, kurią dažniausiai renkasi naujos statybos namus įsirenginėjantys naujakuriai. Tačiau juos kaip ekologiškesnę ir patogesnę alternatyvą vis dažniau renkasi ir senos statybos pastatų savininkai.
nuotrauka
2024-12-06 09:44
Renovuodami senesnės statybos privačius būstus gyventojai susiduria su dvejopu iššūkiu: kaip juos paversti modernesniais ir drauge padidinti energijos vartojimo efektyvumą, kad po remonto namai džiugintų ne tik savo estetika, bet ir mažesnėmis sąskaitomis už dujas?
nuotrauka
2024-11-29 11:26
Lietuvos verslininkai, planuojantys nekilnojamojo turto projektus, dažnai susiduria su iššūkiais jau pradiniuose etapuose. Netinkamai įvertintos sklypo galimybės, apribojimai, biurokratija ar aplinkos veiksniai gali lemti didžiulius finansinius nuostolius ir projekto vėlavimą.
nuotrauka
2024-11-29 11:08
Lauko žaliuzės tarnauja kaip dvejopos paskirties architektūrinis elementas. Pirmoji funkcija – estetinė. Gerai priderintos prie lauko fasado, jos tampa puikia namo ar pastato eksterjero dalimi. Antroji funkcija – praktinė. Lauko žaliuzės apsaugo patalpas nuo perkaitimo ir intensyvios saulės šviesos,...
nuotrauka
2024-11-26 14:03
Vilniaus būsto rinkoje terasiniai butai yra retenybė, sudaranti vos apie 2 proc. visos butų pasiūlos. Šiuo metu iš bendros 4 850 butų pasiūlos sostinėje yra tik apie 100 terasinių butų. Vidutinė terasinio buto kvadratinio metro kaina siekia apie 4 250 Eur – tai yra 25 proc. daugiau nei vidutinė kain...
nuotrauka
2024-11-25 10:17
Periodiškai iškyla atvejų, kai įvykdomos didelės apimties vagystės iš gyvenamųjų namų ir butų, o tai kelia klausimą – ar mūsų namai iš tiesų yra saugūs? Nors statistika rodo, kad vagysčių, padarytų įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, mažėja, bendras tokių nusikaltimų skaičius vis dar išlieka reikšm...
nuotrauka
2024-11-04 13:17
Individualių namų kvartaluose priedangų tinklas nėra toks tankus kaip daugiabučių namų rajonuose, todėl svarbu žinoti, kurios vietos namuose yra saugiausios – jau esančias patalpas galima pritaikyti taip, kad jose būtų galima pasislėpti ekstremalios situacijos metu. Vilniaus miesto savivaldybė kartu...
nuotrauka
2024-10-17 07:52
Atvėsus orams sandarinimo darbai, naudojant poliuretano putas, tampa sudėtingesniais. Sandarinami paviršiai yra vėsūs ar net šalti. Tai turi įtakos ne tik sandarinimo kokybei, bet yra labai svarbi ir paties PU putų balionėlio temperatūra, kuri turi būti mažiausiai +5 °C .
nuotrauka
2024-10-16 11:49
Siekdami mažinti poveikį aplinkai ir sutaupyti, vis daugiau namus įsirenginėjančių gyventojų ieško išmanių sprendimų. Ant stogo įrengta saulės elektrinė, šilumos siurbliai ar mažesnes elektros kainas užtikrinantys energijos kaupikliai – šiandien prie poreikių prisitaikantys ir energijos vartojimą op...
nuotrauka
2024-10-15 12:25
Prasidedant šildymo sezonui Lietuvoje vieni gyventojai jo laukia, kiti nerimauja dėl didėsiančių komunalinių paslaugų sąskaitų. Specialistai teigia, kad šilumos energiją galima ir reikia taupyti. Kokios paprastos priemonės namuose gali padėti taupyti šilumos energiją ir sumažinti šildymo sąskaitas p...
nuotrauka
2024-09-20 09:58
Pirmieji vėsūs rudens vakarai negailestingai priminė, kad šiltos ir saulėtos dienos greitai bus tik malonus prisiminimas, ir vis daugiau laiko teks praleisti patalpose. Tad rugsėjį vis dažniau pagalvojama apie namų atnaujinimą, kad būtų kuo maloniau leisti juose šaltus, tamsius vėlyvo rudens, žiemos...
nuotrauka
2024-08-29 11:58
Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama virš 3 tūkst. saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų. „Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) ekspertų teigimu, tapti gaminančiais vartotojais ir taip sumažinti sąnaudas už elektros energ...
nuotrauka
2024-08-26 07:34
Montavimo putos dažniausiai naudojamos montuojant langus ir duris, kai reikia sandarinti ir tvirtinti. Todėl renkantis putas, meistrai įvertina svarbiausius aspektus: šilumos pralaidumą – kiek efektyviai saugo pastate šilumą; antrinį plėtimąsi – geriausias 20–30 %, kad būtų patogu išpūsti į siauresn...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI