2024 gegužės 31 d. penktadienis, 0:39
Reklama  |  facebook

Apdovanojimai „Už darnią plėtrą“: geriausias visuomeninis objektas – Tarptautinės Amerikos mokyklos pastatas Fotogalerija Video

2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį metų prizą – apdovanojimą „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje nuotr.


Minimos įmonės
Formatas A1, UAB
LNTPA (Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija),
Be Live (iki 2021 m. lapkričio – Baltic Engineers), UAB
Conres (iki 2023 m. Conresta), UAB

AISV direktorius pabrėžia, kad mokykla yra daug daugiau nei pamokos, tai – ir patirtis mokyklos erdvėse. „Šiuolaikiniai mokiniai yra labai smalsūs, jie nori suprasti supančio pasaulio daugiasluoksniškumą. Todėl stengiamės, kad tai atspindėtų ir fizinėje mokyklos struktūroje, kurioje pakaktų erdvių, kur mokiniai gali nevaržomai tyrinėti, kurti ir bendradarbiauti“, – sako pranešime cituojamas AISV direktorius Stephane Ruz.

Nestandartinis pastatas – nestandartinei bendruomenei ir lokacijai

Šalia sostinės Pavilnių regioninio parko įsikūręs naujasis AISV mokyklos pastatas yra tarsi „riba“ iš judraus, triukšmingo miesto į ramią gamtos aplinką. Pasak architektų komandos vadovo Lino Naujokaičio, pastato sėkmę lėmė nestandartinis užsakovas ir nestandartinė bendruomenė, kuriai jis buvo projektuojamas.

„Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje bendruomenė naujam pastatui kėlė tokius reikalavimus, kurie nebūdingi mūsų bendrojo lavinimo mokykloms ar darželiams. Pavyzdžiui, šiame pastate itin aukšti saugumo reikalavimai – stiklo naudojimas, kontūrų apsauga ir kt. Klasės yra mažesnio dydžio – kompaktiškos, kamerinės, pritaikytos artimam, projektiniam mokymuisi, o jų išdėstymas bei permatomumas atspindi, kad pati bendruomenė ir mokymo metodika yra žymiai atviresnė, labiau matoma“, – sako L. Naujokaitis.

Anot jo, projektuojant pastatą buvo iškelta itin svarbi funkcinė, architektūrinė ir erdvinė idėja, kad visa mokykla turi būti daugiafunkcinis veikiantis organizmas.

„Todėl šioje mokykloje „dirba“ visos erdvės: koridoriai, biblioteka, kavinė, mažųjų vaikų grupės – patalpos gali būti transformuojamos, pritaikomos ir renginiams. Visos palangės mokykloje yra sėdimos – jose gausu ergonominių sprendimų, pavyzdžiui, palangėse suformuotos lentynėlės, kur gali tilpti knygos ir kt.“, – pasakoja L. Naujokaitis.

Pasak architekto, ir žavesio šiam mokyklos pastatui suteikė, ir iššūkių kėlė tai, kad sklypas yra tarp nuostabios Pavilnių regioninio parko gamtos ir judriosios Batoro gatvės.

„Dėl šalia esančios gatvės-magistralės pastate itin didelį dėmesį skyrėme apsaugai nuo triukšmo ir taršos. Akustiniai sprendimai mokyklos viduje – pačios aukščiausios kokybės: vaikštai patalpose ir nejauti tos gatvės“, – aiškina L. Naujokaitis.

Mokytis gamtos apsuptyje

U formos mokyklos pastatas suskaidytas į tris kintančio aukščio ir dydžio tūrius su šlaitiniais stogais, šie tūriai apjungiami bendrų erdvių sistema aplink vidinį mokyklos kiemą, kuris susijungia su parko žaluma. Rytinėje mokyklos sklypo dalyje įrengtos sporto ir žaidimų aikštelės, terasa, lauko amfiteatras vaikų poilsiui ir edukacijai gamtoje. Mokyklos terasos turi tiesioginį ryšį su parko teritorija, kurioje vaikai gali tęsti pažintį su gamta.
 
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje nuotr.Klasė. Tarptautinės Amerikos
mokyklos Vilniuje nuotr.

„Pasisekė išnaudoti gamtinius privalumus: suformavome kiemą, per kurį patenkame į mokyklos vestibiulį, o visas išorinis U formos pastato kontūras žiūri į gamtą. Kiekviena klasė turi langus į gamtą, moksleiviai gali stebėti, kaip ji keičiasi. Taip pat klasės turi didelius langus į koridorių, kartu ir į kiemą. Tokiu būdu parko ir miesto pusės apsijungia. Tai sukuria pastato permatomumo efektą. Mokyklos pastate esančius žmones iš visų pusių pasiekia dienos šviesa ir gamtos vaizdai, tokiame erdviniame komforte žmogui sudarytos puikios sąlygos mokytis, suvokti daugiau dalykų“, – vaizdą piešia architektas L. Naujokaitis.

Šiame pastate įsikūrusi pradinė AISV mokykla. Jos vadovės Robin MacArthur teigimu, mokytojai ir vaikai tai pat džiaugiasi, kad mokykla yra šalia regioninio parko, tai sudaro puikias sąlygas ir džiaugtis gamta, ir tyrinėti šalia esančia ekosistemą.

Anot architekto, unikalius pastato erdvių sprendimus lėmė palyginus nedidelis mokyklos sklypas ir regioninio parko teritorijai taikomi aukščio, užstatymo intensyvumo bei tankio ribojimai.

„Dėl to fizinės galimybės, projektuojant šį pastatą, buvo gana ribotos. Bet mokyklos noras turėti daugiau patalpų paskatino rasti nestandartinius sprendimus. Dėl to čia yra siaurėjančių, platėjančių, aukštėjančių, žemėjančių erdvių. Du mokyklos aukštus, sporto salę, iškasėme 5,5 metrų po žeme, nes negalėjome viršyti 12 metrų aukščio apribojimo. Sprendimas – brangesnis, bet iškart pasiteisino: salė lengvai pritaikoma įvairiems renginiams, beje, ir lengvai transformuojama į slėptuvę nelaimės atveju“, – dalinasi architektas L. Naujokaitis.
 
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje nuotr.Sporto salė.
Tarptautinės Amerikos mokyklos
Vilniuje nuotr.

Dabartinis pastato projektas palieka galimybę mokyklos komplekso tąsai rytų kryptimi. Pastato infrastruktūrai pagerinti taip pat buvo rekonstruota Srovės gatvė: įrengtos automobilių parkavimo vietos su žaliaisiais plotais ir dviračių taku.

Tvarumo apdovanojimas įteiktas jau 16-ąjį kartą

„Šiuolaikinis išsilavinimas neįsivaizduojamas be įkvepiančios mokymuisi, tvarios aplinkos. Džiaugiuosi, kad bendromis pastangomis pavyko išspręsti klausimus, kaip suderinti Pavilnių regioninio parko ir judrios sankryžos kaimynystę: neseniai baigta tobulinti susisiekimo infrastruktūra leidžia saugiai pasiekti mokyklą visais būdais, žinoma, ir pėsčiomis ar dviračiu. Šiuo metu AISV yra sertifikuojama pagal tarptautinius BREEAM tvarumo standartus – neabejoju, kad ji nusipelnė aukščiausių tvarumo įvertinimų, tad netrukus galės jais didžiuotis“, – sako pranešime cituojamas mokyklos statybas valdžiusios įmonių grupės „Be Live" generalinis direktorius Darius Kvedaras.

„Už darnią plėtrą“ apdovanotojo AISV mokyklos pastato autoriai – generaliniai projektuotojai ir architektai: Linas Naujokaitis, Eglė Naujokaitytė, Alicija Grigūnienė, Airė Žaunerovaitė, Urtė Aidukienė ir Darius Varanavičius iš bendrovės "Formatas A1". Statybų valdytojas – įmonių grupė „Be Live”, generalinis rangovas – „Conres LT“.

Konkursą „Už darnią plėtrą 2023“ Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16-tąjį kartą. Konkurse dalyvaujančius projektus vertino kompetentinga 10 narių komisija: mokslininkai, inžinieriai, energetikos, statybos specialistai, ekonomistai, architektai, urbanistai ir žiniasklaidos atstovai, kurie ne tik skaitė projektų parašymus, bet ir rudenį aplankė visus konkurse dalyvaujančius projektus.

Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje nuotr.

Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje nuotr.

Ne pelno siekianti organizacija AISV yra pirmoji tarptautinė mokykla Lietuvoje, šiemet švenčianti 30 metų jubiliejų. Nuo 2013 metų AISV ugdo pagal Tarptautinio bakalaureato programą, puoselėja įtraukiojo ugdymo kultūrą. Beveik pusė mokykloje besimokančių vaikų – Lietuvos piliečiai, kurie turi unikalią galimybę anglų kalba mokytis kartu su bendraamžiais iš daugiau nei 30 šalių. AISV mokyklai suteikta dviejų tarptautinių organizacijų (CIS ir NEASC) akreditacija, rodanti aukštą mokymo kokybės lygį. 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Geriausias visuomeninis objektas: Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas (rangovų vaizdo įrašas))
Metų nominacijos

nuotrauka
2024-05-29 15:32
Jau 23-iąjį kartą paskelbti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų eksportuotojas“ nominantai. 2023 m. eksporto lyderiais pripažintos 7 įmonės dvejose įmonių grupėse pagal jų dydį.
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-10 13:46
Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams" iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektro...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-13 09:28
Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM" Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times" inve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos