2021 birželio 25 d. penktadienis, 15:44
Reklama  |  facebook

Baigta „Neringos“ restorano ir viešbučio rekonstrukcija

2021-01-25 10:07
UAB Merko statyba komanda baigė legendinio „Neringos“ restorano ir viešbučio rekonstrukcijos darbus. Per trejus metus buvo rekonstruotas senasis istorinis restoranas bei viešbutis, pastatyti dar du viešbučio korpusai ir įrengta požeminė automobilių saugojimo aikštelė.
nuotrauka
„Neringos“ pastatų komplekso rekonstrukcija. Evaldo Lasio nuotr.


Minimos įmonės
Merko statyba, UAB
„Tapti šio istorinio „Neringos“ komplekso rekonstrukcijos generaliniu rangovu MERKO buvo ir didžiulis pripažinimas, ir milžiniška atsakomybė. Mes puikiai supratome, koks svarbus Vilniui šis pastatas, tad jautėmės atsakingi ne tik prieš užsakovą, bet ir prieš visus vilniečius. Džiaugiuosi, kad MERKO komanda sėkmingai įveikė visus iššūkius, ir jau netrukus miestiečiai bei miesto svečiai vėl galės lankytis, apsistoti atsinaujinusiame „Neringos“ restorane ir viešbutyje“,– įmonės pranešime cituojamas Saulius Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius.

„Neringos“ pastatų
komplekso rekonstrukcija.
Evaldo Lasio nuotr.
 
„Pirminis planas buvo rekonstruoti senąjį viešbutį ir restoraną bei pastatyti viešbučio priestatą. Tačiau atlikus tyrimus paaiškėjo, kad viešbučio pastato konstrukcijų būklė yra avarinė, ir reikia jas ardyti. Ir čia mūsų laukė labai sudėtinga užduotis – išardyti ir iš naujo pastatyti visas konstrukcijas, tačiau išsaugoti fasadinę sieną ir jos centrinę simetrinę kompoziciją. Situaciją dar apsunkino tai, kad ši siena žvelgia į Gedimino prospektą, kuriame nuolat vyksta renginiai, visada daug žmonių”, – cituojamas  Žilvinas Pakutinskas, UAB Merko statyba projekto direktorius.

Tokia situacija ir pastato istorinė vertė nuolat priminė, kad neįmanoma net mažiausia klaida. Taigi buvo suprojektuotos specialios konstrukcijos, kuriomis fasado siena buvo specialiai sutvirtinta, ir tik tada pradėtos ardyti prastos būklės konstrukcijos, vėliau – statyti naujos.

Baigusi šiuos darbus MERKO komanda ėmėsi naujų korpusų statybos darbų. Čia didžiausias iššūkis buvo išsaugoti istorinį „Neringos“ restorano interjerą. Tam buvo įrengta projektinė perdanga virš dalies saugomo „Neringos“ restorano, o virš kitos jo dalies – specifinės monolitinės ir metalinės konstrukcijos, kurios apgaubė didžiosios „Neringos“ restorano salės pastato dalį, ir virš šių patalpų vėliau iškilo vienas viešbučio korpusas su kambariais.

Tačiau, kaip rašoma įmonės pranešime, tai nebuvo paskutiniai darbai, susiję su paveldo išsaugojimu. Kasant žemę buvo atliekami ir archeologiniai tyrinėjimai, kurių metu aptiktos senovinės krosnies liekanos, būdingos XVI-XVII a. I pusei.

„Paveldo išsaugojimas ateities kartoms atperka bet kokius rūpesčius. Žinoma, vėl susidūrėme su naujais iššūkiais, nes krosnies liekanos buvo poliakalės judėjimo kelyje ir taip mažoje statybvietėje, tad pirmiausiai turėjome sugalvoti, kaip reikėtų apsaugoti šį radinį ir baigti įrengti gręžtinius pamatus. Sklandaus visų šalių bendro darbo dėka operatyviai radome naujus projekto sprendinius, kuriuos įgyvendinus krosnies liekanos išsaugotos ir šiandien eksponuojamos“, – pasakojo Ž. Pakutinskas.
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-06-23 14:09
Tūkstančiui jaunųjų Pilaitės gyventojų ypač svarbus projektas – Tolminkiemio gimnazijos pastatas – pagaliau matomas ne tik brėžiniuose. Šiandien statybos vietoje Tolminkiemio g. 2D įkasus simbolinę kapsulę pradeda kilti sienos – iki 2022 m. rugsėjo 1-osios, naujos Vilniaus mokyklos atidarymo, liko v...
nuotrauka
2021-06-23 09:57
Lauko terasų gausa garsėjantis prekybos centras CUP karantino atlaisvinimus pasitinka pristatydamas naują laisvalaikio, restoranų ir koncertų erdvę Vilniaus centre – „Upės terasą“.
nuotrauka
2021-06-22 07:22
„Milsa“ įmonių grupės bendrovės veikia 30–60 metų ir užima lyderių pozicijas rinkoje. Tačiau vien praeitis, pasak įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, nekuria ateities. Todėl nuolat ieškoma būdų efektyvinti gamybą ir investuojama į gamybines technologijas bei vidinius procesus. Šiemet investici...
nuotrauka
2021-06-21 07:01
Simboliška – istoriniais Klaipėdos miesto vartais pripažįstama ir naujai atgimstanti erdvė taps vartais, startuolių bendruomenei plečiantis uostamiestyje.
nuotrauka
2021-06-18 18:22
Prie Pavilnių parko pradedamos naujo modernaus Vilniuje įsikūrusios Tarptautinės Amerikos mokyklos (AISV) pastato statybos. Planuojama, kad šios ugdymo įstaigos moksleiviai lankyti pamokas naujoje mokykloje galės jau nuo 2022 m. mokslo metų pradžios.
nuotrauka
2021-06-17 14:19
„Luminor“ bankas refinansavo dvi Norvegijos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovės „Baltic Sea Properties AS“ (BSP) paskolas, kuriomis buvo finansuoti dviejų logistikos centrų Vilniuje įsigijimai.
nuotrauka
2021-06-15 13:41
Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ už 6,4 mln. eurų statys sostinės Naugarduko gatvėje įsikūrusių Vilniaus lenkų kultūros namų priestatą. Naujajame keturių aukštų priestate bus įrengtos patalpos kavinei, viešbučio kambariai, konferencijų salė ir Lenkijos televizijos „TV...
nuotrauka
2021-06-11 10:36
Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais. O viduje išbandyti visus išmaniojo būsto privalumus: pulteliu arba išmaniąja programėle per nuotolį valdomas žaliuzes, grindinį šildymą, apšvie...
nuotrauka
2021-06-10 07:51
Išmaniosios technologijos gali būti nesudėtingai ir ekonomiškai pritaikomos kiekvienuose namuose. Tuo įsitikinusi įmonė „Eika“, kuri kartu su partneriais įrengė pavyzdinį išmanų butą. Jame gausu pasitelkus dirbtinį intelektą ir kitas inovacijas valdomų įrenginių, inovatyviausios buitinės technikos i...
nuotrauka
2021-06-07 07:04
Pagrindinė UAB „Šilutės polderiai“ veikla nekinta nuo pat įsikūrimo pradžios: polderinių sistemų eksploatacija, remontas, rekonstrukcija ir hidrotechninių įrenginių statyba, remontas, rekonstrukcija. Įmonės vadovo Arūno Jagmino žodžiais, tai leidžia tapti geriausiais savo srityje.
nuotrauka
2021-06-03 16:56
Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Vokietijos bendrovei „Schwenk Zement Beteiligungen GmbH“ įgyjant 50,42 proc. (iš viso – 96,98 proc.) „Akmenės cemento“ akcijų, 75,41 proc. „Kalcito“ akcijų, po 100 proc. įmonių „Cemeka“ ir „Lankų bokštai“ akcijų bei įgyjant vienvaldę pastarųjų kontrol...
nuotrauka
2021-06-03 15:26
„Newsec“ plečia turto valdymo paslaugų spektrą ir pirmoji Lietuvoje pradeda teikti nuomai skirto gyvenamojo NT valdymo paslaugą. Bendrovė naujoje veikloje taikys „Newsec“ grupės, veikiančios aštuoniose Šiaurės Europos šalyse, modernią būsto valdymo praktiką.
nuotrauka
2021-06-02 14:12
„Homa Group“ iš bendrovės „Capital Mill“ įsigijo buvusio „Simple Plus“ viešbučio pastatą T. Ševčenkos g. 21, Vilniuje. Sandorio suma konfidenciali.
nuotrauka
2021-06-02 08:21
Kaune kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) pelnė pripažinimą nacionaliniu lygmeniu dėl savo potencialo konkuruoti su Europoje veikiančiais technologijų ir mokslo kompleksais. Buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas, netrukus startuos sraigtasp...
nuotrauka
2021-05-27 13:22
Birželį „Ruukki Construction“ rinkai pristatys naujas „Ruukki® Patina“ daugiasluoksnes plokštes. Energinis efektyvumas ir natūraliai besiformuojantis patinos paviršius suteikia naujų seniai ieškotų galimybių fasadų apdailai. „Ruukki Patina“ daugiasluoksnių plokščių plieninis paviršius pagamintas iš ...
nuotrauka
2021-05-27 10:05
Vilniaus savivaldybės valdoma „Grinda“ sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos sukeltų ekonominės aplinkos pokyčių: 2020 m. išaugino darbų apimtis ir pardavimo pajamas. Įmonės investicija į darbuotojų kompetencijų ugdymą bei modernias gamybos priemones leido padvigubinti darbo našumą.
nuotrauka
2021-05-26 08:53
2022 m. pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) pastatų kompleksas Saulėtekyje pasipildys – Plytinės gatvėje kyla nauji Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetų mokomasis ir laboratorinis korpusai, o iki tol fakultetams naudoti pastatai J. Basanavičiaus ...
nuotrauka
2021-05-25 10:08
Suprojektuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje technikai ir įrangai, remontui ir sandėliavimui skirta infrastruktūra. Numatomas naujas apsaugos postas, administracinis pastatas, įvairios paskirties sandėliai, remonto dirbtuvės ir kita. Rangos darbų pirkimą planuojama pradėti ...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-20 17:04
Klaipėdos centre įsikūrusiame Karalienės Luizės jaunimo centre atliktas kapitalinis jaunimo centro sporto salės remontas, pastatas pasikeitė iš esmės.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos