2024 kovo 1 d. penktadienis, 5:27
Reklama  |  facebook

„Betonika“. Grafinio betono paviršiai keičia požiūrį į gelžbetonio konstrukcijas

2017-01-12 07:50
Rinkoje pasirodė grafinio betono paviršiai, kurie taupo laiką ir spartina statybos procesą, mažina sąnaudas, supaprastina statinio sienų ir tai yra alternatyva brangioms apdailos medžiagoms. Be šių savybių, kurios itin vertinamos užsakovų ir rangovų, grafinio betono paviršiai sudaro galimybių išgauti efektingą paviršių visiškai paprastose surenkamojo gelžbetonio sieninėse konstrukcijose. Naujovę sieninių betono paviršių rinkoje – grafinio betono paviršius, kurie atliepia statytojų lūkesčius, – pirmoji Lietuvoje pagamino surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų gamintoja UAB „Betonika“. Sėkmingas bendrovės gaminys buvo įvertintas ir srities ekspertų – „Lietuvos metų gaminio“ konkurse įmonei jis pelnė aukso medalį.
nuotrauka
Naujovę sieninių betono paviršių rinkoje – grafinio betono paviršius, kurie atliepia statytojų lūkesčius, – pirmoji Lietuvoje pagamino surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų gamintoja UAB „Betonika“. UAB „Betonika“ nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Betonika, UAB
Bajorų dominija, UAB
DSV Transport, UAB
Consolis, koncernas,

Griauna mitus ir siūlo sprendimus

Įgyvendinti šį projektą bendrovę paskatino rinkos dalyvių poreikiai: auganti apdailos medžiagų paklausa, sudėtingesnės fasadų technologijos. „Nuolat pagal individualius užsakovų poreikius projektuojame ir gaminame įvairius gelžbetonio gaminius, tad jaučiame augančią rinkos paklausą, – sako Vytautas Niedvaras, UAB „Betonika“ generalinis direktorius. – Ilgą laiką buvo gajus stereotipas, kad betono sieniniai paviršiai būdingi tik pilkiems, nuobodiems sovietinės architektūros pastatams. Tad pasiūlėme alternatyvą, kuri ne tik šį mitą sugriauna, bet ir padeda spręsti ir efektyvumo, sąnaudų mažinimo klausimus.“

Grafinio betono paviršių technologijos esmė – speciali cemento rišimosi procesą sulėtinanti medžiaga, kuria padengiama popieriaus pagrindo membrana. Naudojant membraną, betone išgaunami atviro užpildo plotai, sukuriantys grafinio vaizdo efektą.

Grafinio betono paviršiai yra universalūs, jie pritaikomi ir vienasluoksnėms, ir trisluoksnėms sieninėms konstrukcijoms. Pastarosios itin sutrumpina statybos procesus, nes laikantysis, izoliacinis ir apdailos sluoksniai yra iškart gaminami gamykloje ir sumontuojami statybos vietoje.

„Grafinio betono paviršių gamybos technologija yra visiškai pritaikyta naudoti ant išorinio apdailos trisluoksnių sieninių konstrukcijų paviršių. Produktas pagaminamas jau su apdaila, jo nebereikia papildomai tinkuoti, dengti, todėl lieka mažiau statybos darbų – sutaupoma ir laiko, ir pinigų, – apie naujosios technologijos ypatumus pasakoja įmonės vadovas. – Dar vienas pranašumas – surenkamąsias konstrukcijas galima montuoti ir šaltuoju sezonu, nes nebereikia atlikti jokių „šlapių“ apdailos darbų.“

Grafinio betono paviršiai gali puikiai tiek užsienyje, tiek Lietuvoje konkuruoti su kitomis apdailos medžiagomis bei analogiškais betono paviršiais, kuriuos gamina betono konstrukcijų gamintojai Suomijoje, Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Belgijoje, Prancūzijoje ir kitur.

Gaminant grafinio betono paviršius, naudojamos daugiausia vietinės žaliavos. Esant poreikiui, ateityje įmonė yra pasirengusi naudoti įvairius užpildus bei pigmentus. 

Betonika aukso medalisApdailai naudojamas įprastas betono mišinys

Sėkmingas bendrovės gaminys buvo įvertintas srities ekspertų – „Lietuvos metų gaminio“ konkurse įmonei „Betonika“ jis pelnė aukso medalį. UAB „Betonika“ nuotr. 

Statyboje ypač svarbu tai, kad ši apdaila sumažina ne tik „šlapių“, bet ir kitokių apdailos procesų poreikį, pavyzdžiui, padengimo sintetinėmis dangomis, tinkavimo, šilumą izoliuojančio sluoksnio tvirtinimo, reikalingų apdailai detalių tvirtinimo, dažymo, keraminių apdailos dangų (klinkerio, keramikos plytelių klijavimo) ir panašiai.

Apdaila tiesiog padengia visą fasadinę sieninio elemento pusę, esančią išoriniame sluoksnyje.

Betonas laikomas viena iš tvariausių medžiagų, nes yra ilgaamžis, neturi neigiamos įtakos aplinkai, pasižymi aukštomis priešgaisrinėmis savybėmis, gerai izoliuoja garsą.

Paviršiaus įgilinimai tose vietose, kur atidengiamas užpildas, siekia nuo 1 iki 3 mm, tad sieninės konstrukcijos atsparumui, laikančiajai galiai, garso bei ugnies izoliacijai nedaro jokio neigiamo poveikio.

Grafinio betono paviršiai nepadidina ir sienos storio, taigi sutaupomas užstatymo plotas.

„Grafinio betono paviršiai po truputį tampa alternatyva betono apdailos tekstūrinėms matricoms, kurių medžiaga yra brangi, sunkiai utilizuojama, o jos sukuriamas faktūrinis paviršius – ženkliai gilesnis. Tokiu būdu apdailinant sieninius paviršius sutaupoma kitų medžiagų: nebereikia tinkuoti, tvirtinti šilumos izoliacijos, dengti sintetinėmis medžiagomis, dažyti, klijuoti keraminių plytelių, klinkerio ar atlikti kitų apdailos darbų. Kokybiniai gaminio parametrai, naudojant šią apdailą, išlieka visiškai nepakitę“, – vardina UAB „Betonika“ vadovas Vytautas Niedvaras.

Paprasčiau, bet įspūdingai

Dar viena statytojams gerai žinoma opi problema – augantys energinio pastatų efektyvumo reikalavimai. Nuo 2016 m. lapkričio 1 d. įsigaliojus reikalavimams projektuoti ir statyti ne žemesnės kaip A energinės klasės pastatus, pastatų konstrukcijoms keliami papildomi reikalavimai, didėja sienų izoliacinio sluoksnio storis, pastato formas stengiamasi supaprastinti, todėl fasadai, jei architektas siekia išvengti „namo-dėžutės“ įspūdžio, tampa ypač aktualūs.

Grafinio betono paviršiaiGrafinio betono paviršiai gali būti puiki išeitis, įgyvendinant naujus energinio efektyvumo reikalavimus ir supaprastinant, o ne suprastinant sienų apdailą.

Naujoji technologija jau buvo panaudota surenkamojoje sieninėje konstrukcijoje, įrengiant autobusų stotelės paviljoną Kupiškio rajone, Naivių gyvenvietėje. 2015 m. pabaigoje imtasi ir didesnio projekto – grafinio betono paviršių sieninės trisluoksnės konstrukcijos buvo pagamintos naujam alaus daryklos „Volfas Engelman“ priestatui Kaune.

Apie įmonę

UAB „Betonika“ pagrindinė veikla yra surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų gamyba. Pagal individualius užsakovo poreikius projektuojami ir gaminami gelžbetonio gaminiai: perdangos plokštės, TT ir STT tipo plokštės, vienasluoksnės ir trisluoksnės sienos, kolonos, sijos, rygeliai, laiptų maršai ir aikštelės.

UAB „Betonika“ teikia kompleksinius pastato konstrukcinius sprendimus įvairiems projektams: 

 • gyvenamajai statybai,
 • biurams,
 • prekybiniams pastatams,
 • pramoniniams pastatams,
 • logistikos centrams,
 • laisvalaikio bei pramogų objektams,
 • stadionams, automobilių stovėjimo aikštelėms.

UAB „Betonika“ priklauso tarptautiniam koncernui „Consolis“, surenkamo gelžbetonio konstrukcijų lyderiui Europoje. Koncerno veikla orientuota į optimaliausių surenkamojo gelžbetonio sprendimų sukūrimą. Koncerno tyrimų ir technologijų centras plėtoja ir išbando inovatyvias technologijas, kuriančias švarią, energiškai efektyvią bei patvarią statinių aplinką.

UAB „Betonika“ veiklos koncepcija – užsakovui teikti visą paslaugų kompleksą:

 • poreikius atitinkančios koncepcijos sukūrimas;
 • pasirinkto sprendimo projektavimas – techninio ir darbo projekto paruošimas, klojinių ir armavimo brėžinių pateikimas;
 • aukštos kokybės gaminių gamyba;
 • gaminių pristatymas į statybos aikštelę;
 • montavimo darbai (samdomi subrangovai); kvalifikuota techninė priežiūra ir konsultacijos.

UAB „Betonika“ įgyvendinti projektai:

 •  „Eikos“ daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas Pilaitėje (Vilnius),
 • „Bajorų dominija“ – gyvenamųjų daugiabučių namų kvartalas (Vilnius),
 • KTU Mokslo ir technologijų centras Santakos slėnis (Kaunas),
 • „DSV Transport“ logistikos terminalas (Vilnius),
 • „Antakalnio parkas“ – daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas (Vilnius) bei daugelis kitų pastatų Lietuvoje, Baltarusijoje, Kaliningrado srityje.
Reklama
Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos