2025 m. kovo 23 d. sekmadienis, 23:29:37
Reklama  |  facebook

„Bocon Living“ modernizuotas daugiabutis – pirmasis A++ klasės modernizuotas pastatas Lietuvoje

2021-01-29 07:09
UAB „Bocon Living“ po keturių intensyvios veiklos metų Latvijos rinkoje į Lietuvą grįžo su ambicingu projektu. Statybų bendrovė Vilniuje per pusmetį modernizavo daugiabutį, kuriam pirmajam Lietuvoje po modernizavimo pavyko pasiekti A++ energinio efektyvumo klasę.
nuotrauka
UAB „Bocon Living“ nuotr.


Minimos įmonės
Bocon Living, UAB
Šilputa, UAB
Synergy Solutions, UAB
Hanner, UAB
Kad pastatas siektų A+ energinio efektyvumo, o gautų A++, itin retai pasitaikantis atvejis. Pora laiptelių pakelti energinę naudingumo klasę, užtikrinti komfortišką mikroklimatą ir gerokai viršyti EnerPHit keliamus reikalavimus padėjo tai, kad pastate pavyko užtikrinti pasyvų vėsinimą, įrengti centralizuotą vėdinimo sistemą ir rasti šiluminius tiltelius, kurie padėjo išspręsti visus su šildymu susietus klausimus.

Projekto rangovas – 8-erius metus statybų rinkoje veikianti UAB „Bocon Living“. Bendrovės specializacija – apdailos įrengimas daugiabučiuose, biuruose ir kituose visuomeniniuose pastatuose; fasadų apšiltinimas ir vėdinamų bei tinkuojamų fasadų apdaila. Paskutinius 4-erius metus bendrovė didžiausią dėmesį skyrė projektams Latvijoje. Pagrindinis užsakovas – „Hanner“ grupės įmonė SIA  „AlfaConstruction“. Įmonės vystomam administracinio biurų komplekso projektui „Jauna Teika“ artėjant prie pabaigos, o paskutinio etapo įgyvendinimui ėmus strigti dėl Covid-19 pandemijos, bendrovė vėl atsigręžė į Lietuvą. Pasak UAB „Bocon Living“ direktoriaus Manto Šukaičio, privačiame statybų sektoriuje čia taip pat buvo jaučiama daug neapibrėžtumo, tad dirbti su privačiais užsakovais tapo rizikinga. Užsiregistravus įvairiose viešųjų pirkimų platformose, komanda susidomėjo daugiabučio modernizavimo projektu Latvių g. 54, Vilnius.

Ankstesniam rangovui projekto įgyvendinti nepavyko

Daugiabutis sostinės Žvėryno rajone 2016 m. buvo pirmasis Lietuvoje pastatas, išsikėlęs tikslą po modernizavimo pasiekti A+ klasę. „Akį patraukė itin aukšto energinio naudingumo A+ siekis. Abejonių kėlė tik tai, kad pastatas jau turėjo rangovą, kuris nedaug ką spėjo nuveikti. Atvirai kalbant, jam nepavyko pasiekti išsikeltų tikslų. Įvertinę savo patirtį, sukauptą sėkmingai susidorojant su sudėtingomis užduotimis, radome drąsos imtis projekto“, – įmonės sprendimus argumentuoja M. Šukaitis. Rangovo, projektuotojų ir autorinės bei techninės priežiūros vykdytojų sinergija, nuolatos ieškant geresnių medžiagų ir būdų patobulinti projektinius sprendinius, leido pasiekti aukštesnio nei planuota energinio naudingumo klasę.

Pasak daugiabučio modernizavimo projektą ir techninį projektą rengusios bei autorinę ir techninę priežiūrą vykdžiusios UAB „Synergy Solutions“ projektų vadovo Tomo Kazlausko, sunkiausia buvo rasti tokį vėdinimo sistemos sprendimą, kuris tiktų modernizuojamam pastatui. O UAB „Bocon Living“ reikėjo įveikti iššūkį atstatyti statybininkų profesijos reputaciją, bendraujant su 28 butų savininkais, tarp kurių buvo ir keletas itin priešiškai nusiteikusių projekto atžvilgiu, įgyti jų pasitikėjimą taisant ankstesnio rangovo paliktus defektus ir tęsiant darbus. Pasitempti vertė ir trumpas projekto įgyvendinimui skirtas laikas – 6 mėnesiai, įskaitant visas pastato pridavimo procedūras, privalomas, norint gauti Statybos inspekcijos išduodamą darbų užbaigimo aktą.

M. Šukaitis atkreipia dėmesį, kad, nors pastatas priduotas ir visiškai funkcionuojantis, ne visi gyventojai spėjo pasikeisti senus gartraukius į recirkuliacinius. Tai padaryti yra būtina, norint atlaisvinti virtuvėse esančias ištraukimo angas. Savininkai įpareigoti per sutartą laiką atlikti privalomus pakeitimus, o UAB „Bocon Living“ specialistai garantiniu laikotarpiu atvyks atlikti papildomų sistemos balansavimo darbų.

Ypatingą dėmesį skyrė sandarumui ir aukščiausios kokybės medžiagoms

Bendrovė darbus pradėjo nuo cokolio. Atkasė pamatus, juos nuplovė, padengė hidroizoliacine medžiaga „Disbocret 519 PCC-Flex Schamme“. Pakeista įėjimo į rūsį vieta, taip pat buvo koreguotas įėjimas į laiptinę. Pamatai apšiltinti 300 mm storio „Šilputos EPS100“ plokštėmis. Laiptinės, tambūro ir rūsio durys, pastato ir balkonų-lodžijų langai pakeisti į atitinkančius A++ parametrus: stiklai su saulės kontrole, langai sumontuoti apšiltinamuosiuose itin aukštos varžos ir tvirtumo profiliuose, visi tarpai kruopščiai izoliuoti aukščiausios kokybės izoliacinėmis juostomis. Ilgai ieškotas lodžijų modernizavimo sprendimas leido šilumos sąnaudas sumažinti du kartus.

Visas išorines pastato sienas kompanija izoliavo su „Disbocret 519 PCC-Flex Schamme“ medžiaga. Kruopščiai izoliuotas keraminių plytų mūro skiedinys, uždarytos visos skylės. Sienų apšiltinimui panaudotos 300 mm, vietomis 330 mm „Šilputos SILLFOAM Thermo NEO“ plokštės, kurios pritvirtintos taškinį šilumos nuostolių koeficientą 0,000 W/K užtikrinančiomis smeigėmis. Daliai pastato buvo naudojamos ypatingai aukštos varžos poliuretaninės plokštės „Kingspan“. Jomis apšiltintos ir prieš tai hidroizoliacine medžiaga „Disbocret 519 PCC-Flex Schamme“ padengtos rūsio lubos, kurios sandūrose ir kampuose papildomai buvo apklijuotos izoliacinėmis juostomis. Fasadas nutinkuotas „Caparol“ sistemos medžiagomis.

Modernizavimo metu įrengta visus butus aptarnaujanti centralizuota rekuperacijos sistema „SystemAir“ – sumontuoti nauji oro padavimo ortakiai, kurie izoliuoti itin aukštą varžą turinčia poliuretanine medžiaga. Prieš butus sumontuoti triukšmo slopintuvai. Išvalius ir dezinfekavus, ištraukimui panaudoti esami kanalai, o kaminėliai ant stogo apšiltinti ir izoliuoti. Įrengta nauja dvivamzdė šildymo sistema, modernizuotas šilumos punktas. Saulės kontrolę užtikrinantys langai bei centralizuota vėdinimo sistema leidžia pastate visiškai užtikrinti pasyvų vėsinimą, oro drėgnumą ir pakankamą vėdinimą.

Rezultatas pranoko projektinius lūkesčius

Pasak M. Šukaičio, šis modernizavimas tapo puikia galimybe patikrinti komandos gebėjimus planuoti ir sklandžiai organizuoti darbus, kad projektas būtų įvykdytas per trumpą laiką. Kad projektas būtų įgyvendintas, teko suvaldyti visus iššūkius, ištaisyti buvusio rangovo darbo defektus. Kompleksinis galimų projektinių sprendinių analizavimas, modeliavimas, glaudus visos komandos bendradarbiavimas beveik tomis pačiomis sąnaudomis leido pasiekti ne minimalų, o aukščiausius reikalavimus atitinkantį rezultatą. T. Kazlauskas pabrėžia, kad reta kompanija tai gali pasiūlyti, ypač kai projektuotojas būna atrinktas pagal mažiausios kainos kriterijų. 

„Nors norminiai teisės aktai reikalauja daug atsakomybės iš statybos priežiūros organizacijų, dažnai statybų procese rangovas lieka vienas. Mes nusprendėme neleisti jokių kompromisų ir, jei būtina, keisti projektinį sprendinį. Reiklumas vykdant autorinę ir techninę statybos priežiūrą ir itin skaidri rangovo komunikacija, kilus menkiausiai problemai ar klausimui informuojant ir diskutuojant, lėmė tai, kad rezultatas pranoko projektinius lūkesčius“, – sėkmingu bendradarbiavimu džiaugiasi T. Kazlauskas.

Esminis šio namo privalumas yra komfortą užtikrinantis mikroklimatas. Gyventojai gali džiaugtis ne tik dailesne namo išvaizda, bet ir sumažėjusiomis pastato išlaikymo sąnaudomis, šiluma ir gaivesniu oru. Energinės sąnaudos šildymui sumažėjo nuo 216,73 kWh/kv. m iki 7.67 kWh/kv. m per metus. T. Kazlauskas atkreipia dėmesį, kad UAB „Bocon Living“ nuopelnas – nuo siekiamo rezultato dar daugiau nei 10 proc. sumažintos sąnaudos. Pastatų modernizavimą kaip naują savo veiklos kryptį pasirinkusi bendrovė ketina ją išlaikyti ir 2021 m., todėl ji planuoja tobulinti procesus, laipsniškai auginti ir patikimą komandą, ir darbų apimtis.

UAB „Bocon Living“ nuotr.

Statybunaujienos.lt



SPRENDIMAI

nuotrauka
2025-02-28 09:30
Vos nutirpus sniegui miestų erdvėse pradeda plušėti apželdintojai, ir patys pradedame galvoti, kaip atgaivinti namų aplinką. Įprastai ieškome tokių augalų, kurie kuo greičiau sužaliuotų, būtų lengvai prižiūrimi, džiugintų akį, tačiau kraštovaizdžio dizainerė Ingrida Vainauskienė atkreipia dėmesį, ka...
nuotrauka
2025-01-22 16:48
Naujieji metai įkvepia ne tik asmeniniams pasiekimams, bet ir pokyčiams namuose. Kaip rodo „Google“ paieškos rezultatų statistika, informacijos apie namų atnaujinimą ir remontą lietuviai aktyviausiai ieško būtent metų pradžioje.
nuotrauka
2025-01-08 08:34
Lietuvoje jau yra daugiau kaip 124 tūkst. gaminančių vartotojų, didžioji dalis jų – saulės elektrines ant savo namų stogų įsirengę gyventojai. Kiekvieną mėnesį „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prie tinklo prijungia apie 3 tūkst. naujų gaminančių vartotojų, tačiau ne visi elektrines ant stogų ...
nuotrauka
2024-12-27 15:20
Šilumos siurbliai – viena iš pažangiausių ir efektyviausių šiuolaikinių šildymo technologijų, kurią dažniausiai renkasi naujos statybos namus įsirenginėjantys naujakuriai. Tačiau juos kaip ekologiškesnę ir patogesnę alternatyvą vis dažniau renkasi ir senos statybos pastatų savininkai.
nuotrauka
2024-12-06 09:44
Renovuodami senesnės statybos privačius būstus gyventojai susiduria su dvejopu iššūkiu: kaip juos paversti modernesniais ir drauge padidinti energijos vartojimo efektyvumą, kad po remonto namai džiugintų ne tik savo estetika, bet ir mažesnėmis sąskaitomis už dujas?
nuotrauka
2024-11-29 11:26
Lietuvos verslininkai, planuojantys nekilnojamojo turto projektus, dažnai susiduria su iššūkiais jau pradiniuose etapuose. Netinkamai įvertintos sklypo galimybės, apribojimai, biurokratija ar aplinkos veiksniai gali lemti didžiulius finansinius nuostolius ir projekto vėlavimą.
nuotrauka
2024-11-29 11:08
Lauko žaliuzės tarnauja kaip dvejopos paskirties architektūrinis elementas. Pirmoji funkcija – estetinė. Gerai priderintos prie lauko fasado, jos tampa puikia namo ar pastato eksterjero dalimi. Antroji funkcija – praktinė. Lauko žaliuzės apsaugo patalpas nuo perkaitimo ir intensyvios saulės šviesos,...
nuotrauka
2024-11-26 14:03
Vilniaus būsto rinkoje terasiniai butai yra retenybė, sudaranti vos apie 2 proc. visos butų pasiūlos. Šiuo metu iš bendros 4 850 butų pasiūlos sostinėje yra tik apie 100 terasinių butų. Vidutinė terasinio buto kvadratinio metro kaina siekia apie 4 250 Eur – tai yra 25 proc. daugiau nei vidutinė kain...
nuotrauka
2024-11-25 10:17
Periodiškai iškyla atvejų, kai įvykdomos didelės apimties vagystės iš gyvenamųjų namų ir butų, o tai kelia klausimą – ar mūsų namai iš tiesų yra saugūs? Nors statistika rodo, kad vagysčių, padarytų įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, mažėja, bendras tokių nusikaltimų skaičius vis dar išlieka reikšm...
nuotrauka
2024-11-04 13:17
Individualių namų kvartaluose priedangų tinklas nėra toks tankus kaip daugiabučių namų rajonuose, todėl svarbu žinoti, kurios vietos namuose yra saugiausios – jau esančias patalpas galima pritaikyti taip, kad jose būtų galima pasislėpti ekstremalios situacijos metu. Vilniaus miesto savivaldybė kartu...
nuotrauka
2024-10-17 07:52
Atvėsus orams sandarinimo darbai, naudojant poliuretano putas, tampa sudėtingesniais. Sandarinami paviršiai yra vėsūs ar net šalti. Tai turi įtakos ne tik sandarinimo kokybei, bet yra labai svarbi ir paties PU putų balionėlio temperatūra, kuri turi būti mažiausiai +5 °C .
nuotrauka
2024-10-16 11:49
Siekdami mažinti poveikį aplinkai ir sutaupyti, vis daugiau namus įsirenginėjančių gyventojų ieško išmanių sprendimų. Ant stogo įrengta saulės elektrinė, šilumos siurbliai ar mažesnes elektros kainas užtikrinantys energijos kaupikliai – šiandien prie poreikių prisitaikantys ir energijos vartojimą op...
nuotrauka
2024-10-15 12:25
Prasidedant šildymo sezonui Lietuvoje vieni gyventojai jo laukia, kiti nerimauja dėl didėsiančių komunalinių paslaugų sąskaitų. Specialistai teigia, kad šilumos energiją galima ir reikia taupyti. Kokios paprastos priemonės namuose gali padėti taupyti šilumos energiją ir sumažinti šildymo sąskaitas p...
nuotrauka
2024-09-20 09:58
Pirmieji vėsūs rudens vakarai negailestingai priminė, kad šiltos ir saulėtos dienos greitai bus tik malonus prisiminimas, ir vis daugiau laiko teks praleisti patalpose. Tad rugsėjį vis dažniau pagalvojama apie namų atnaujinimą, kad būtų kuo maloniau leisti juose šaltus, tamsius vėlyvo rudens, žiemos...
nuotrauka
2024-08-29 11:58
Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama virš 3 tūkst. saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų. „Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) ekspertų teigimu, tapti gaminančiais vartotojais ir taip sumažinti sąnaudas už elektros energ...
nuotrauka
2024-08-26 07:34
Montavimo putos dažniausiai naudojamos montuojant langus ir duris, kai reikia sandarinti ir tvirtinti. Todėl renkantis putas, meistrai įvertina svarbiausius aspektus: šilumos pralaidumą – kiek efektyviai saugo pastate šilumą; antrinį plėtimąsi – geriausias 20–30 %, kad būtų patogu išpūsti į siauresn...
nuotrauka
2024-07-31 08:12
SOUDAL pristato purškiamą termoizoliaciją įvairiems statybos darbams. Tai patogiai ir ekonomiškai naudojamos priemonės, užtikrinančios darbų kokybę.
nuotrauka
2024-07-19 08:32
Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje renovuojama per 1200 daugiabučių, o jau surenovuota – kiek daugiau nei 3700. Tai siekia vos 12,4 proc. šalies daugiabučių, tad norint pasiekti klimato kaitos padarinių švelninimo tikslus, būtina spartinti renovacijos tempą. Atnaujin...
nuotrauka
2024-07-04 07:44
Nuotekų šalinimo garsai, pavyzdžiui, nuleidžiant vandenį tualete ar išleidžiant iš vonios, gali būti itin stiprūs ir trikdantys gyventojų ir net kaimynų ramybę bei komfortą. Pirmaujanti tarptautinė plastikinių vamzdynų sprendimų gamintoja „Pipelife“ sukūrė sistemą „Master3Plus“, kuri itin efektyviai...
nuotrauka
2024-07-01 15:14
Išmanių namų sprendimų paklausa nuolat auga – namų šeimininkai nori gyventi ne tik gražiau, bet ir išmaniau. Viena populiariausių sistemų, galinčių atliepti net ir sudėtingiausius išmanesnių namų poreikius, yra KNX. Tad jei ketinate rinktis būtent tokį sprendimą, šiame straipsnyje sužinosite svarbia...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI