2024 gegužės 28 d. antradienis, 3:48
Reklama  |  facebook

Ceikinių g. ąžuolą nukirtę NT vystytojai miestui išmokės 150 tūkst. Eur kompensaciją

2024-03-15 06:04
Įmonė „Rinktinės NT", be leidimo nukirtusi ąžuolą sostinės Ceikinių gatvėje, Vilniaus miesto savivaldybei sumokės 150 tūkst. eurų kompensaciją. Lėšas sostinės savivaldybė panaudos apželdinimo projektams.
nuotrauka
Sauliaus Žiūros nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Rinktinės NT, UAB
Vilniaus miesto savivaldybė pernai kreipėsi į teismą dėl 141 tūkst. eurų žalos atlyginimo, kurią Vilniaus miestas ir jo gyventojai patyrė netekę vertingo želdinio. Žalos dydis apskaičiuotas pagal tuo metu rinkoje galiojusias želdinių kainas. Nekilnojamojo turto vystytojams pasiūlius miestui sumokėti 150 tūkst. eurų sumą, civilinė byla bus nutraukta.

Vilniaus miesto savivaldybė lėšas panaudos šiais metais suplanuotiems miesto apželdinimo projektams.

„Ąžuolo miestui niekas nesugrąžins, tačiau kompensaciją galėsime panaudoti naujiems želdiniams, kad bent iš dalies ištaisytume miestui padarytą žalą. Kasmet savivaldybės biudžete numatoma tam tikra suma, skirta želdinių įrengimui. Po šio susitarimo želdiniams numatytas biudžetas pasipildys 150 tūkst. eurų“, – savivaldybės pranešime cituojamas Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Tokia suma iš esmės padengs lėšų poreikį, kuris buvo suplanuotas transporto žiedų apželdinimui, todėl savivaldybės biudžete liks daugiau laisvų lėšų medžių sodinimui parkuose, skveruose, gatvėse.

Didesnė atkuriamoji vertė ir baudos už neteisėtus kirtimus

Nuo 2023 m. vasaros Vilniaus miesto savivaldybė saugotinais želdiniais paskelbė daugiau nei 113,5 tūkst. medžių. Ar konkretus medis priklauso šiam sąrašui, galima patikrinti interaktyviame želdinių žemėlapyje.

Pagal naująją tvarką, šalinant Vilniaus miesto savivaldybės saugomus želdinius, pagal metodiką apskaičiuojama atkuriamoji vertė, kuri svyruoja nuo 30 iki 1040 Eur už kiekvieną kamieno skersmens centimetrą, priklausomai nuo medžių diametro, vertingumo, būklės, vietos, kurioje medžiai auga. Šalinant tokį medį sklypų valdytojai – verslas, institucijos, gyventojai – privalo gauti leidimą, į sostinės biudžetą sumokėti kompensaciją ir atsodinti medžius tame pačiame sklype ar netoli jo. Atsodinti reikia tiek medelių, kad jų kamienų skersmenų suma būtų lygi nupjautų medžių kamienų skersmenų sumai.

Tuo tarpu, be leidimo nukirtus ar kitaip pakenkus saugotinam medžiui, pažeidėjui skiriama bauda, kuri yra dešimt kartų didesnė už atkuriamąją medžio vertę.

Kitiems miesto medžiams taikomas LR Aplinkos ministerijos nustatytas atkuriamosios vertės įkainis.

Dėmesys ekspertų ir gyventojų įtraukimui

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat patvirtino papildomų medžių apsaugos priemonių taikymo rekomendacijas. Rekomendacijos numato aiškesnius kriterijus, kaip mieste priimami sprendimai dėl želdinių šalinimo, kai kreipiamasi dėl jų būklės, ir tais atvejais, kai želdiniai kenkia esamam užstatymui ar yra nesuderinami su planuojamo užstatymo sprendiniais.

Atvejais, kai dėl medžio būklės arba pavojaus esamiems statiniams numatomas vertingų želdinių šalinimas, iš iniciatorių reikalaujama pateikti arboristinio vertinimo išvadą.

Planuojant naujus statinius, kurių projektams įgyvendinti būtina pašalinti vertingus želdinius, vystytojo bus prašoma pateikti situacijos vertinimo išvadą iš Regioninės architektų tarybos, kurios sudėtyje yra ir atstovai iš Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos, taip pat - atlikti visuomenės informavimą planuojamų šalinti medžių klausimu. Toks reikalavimas bus keliamas, kai situacija atitiks bent dvi iš šių trijų sąlygų: planuojamo šalinti medžio diametras siekia 60 cm ir daugiau; medis reikšmingai formuoja miestovaizdį; siūlomų šalinti medžių lajos dengia daugiau nei 30 proc. sklypo ploto.

Taip tikimasi priimti labiau informuotus, visų suinteresuotų šalių dialogu grįstus sprendimus dėl želdinių ir miesto plėtros sprendinių.

Nuotraukos Sauliaus Žiūros 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-27 14:43
Baisogaloje ir Šeduvoje atidaromos dvi naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias Radviliškio rajono gyventojai atliekas galės pristatyti jau nuo šių metų gegužės 28 dienos.
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-16 10:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Daugiafunkcio komplekso statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis. Pakoreguotas projektas Savivaldybei yra 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam Taryba...
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse