2023 gruodžio 4 d. pirmadienis, 8:11
Reklama  |  facebook

„Citus“ vietoj „Nemuno“ Druskininkuose planuoja daugiafunkcį projektą

2021-12-09 12:02
„Citus“ gegužę skelbė buvusioje „Nemuno“ sanatorijoje, Druskininkuose, planuojanti daugiafunkcinį projektą. Po paieškų ir konsultacijų su miesto savivaldybe „Citus“ pateikė „Nemuno“ atgimimo viziją.
nuotrauka
CITUS vizualizac.


Minimos įmonės
Citus, UAB
Druskininkų savivaldybė,
Arinela, UAB

Beveik 20 000 kv. m bendro ploto „Nemuno“ sanatorijos kompleksas, kurį Druskininkų savivaldybės skelbtame aukcione už 3,63 mln. Eur įsigijo „Citus“ įmonių grupė, po kelerių metų taps nauju traukos centru gyvenimui, poilsiui ir darbui. Numatoma, kad investicijos į projektą sieks beveik 28,5 mln. Eur.

„Palangoje vyrauja skubėjimas, veiksmas ir triukšmingos pramogos. Be to, Palanga, iš esmės, yra vieno sezono kurortas. Tuo tarpu Druskininkai – priešingybė. Tai miestas–parkas, kuriame visais metų laikais vyrauja ramybė, atsipalaidavimas ir poilsis gamtos dovanojamų sveikatos šaltinių glėbyje. Ši aplinka kūrybai įkvėpė ir Druskininkų bei visos Lietuvos legendą – Mikalojų Konstantiną Čiurlionį. Menininko kūriniais siekiame praturtinti taip pat legendinį „Nemuną“ ir įprasminti jo atgimimą“, – projekto vizija dalijasi „Citus“ pranešime cituojamas įmonės įkūrėjas Mindaugas Vanagas.

mindaugas vanagas

CITUS nuotraukoje – 
Mindaugas Vanagas

Pasak įmonės savininko, M.K. Čiurlionio kūriniais su projektu dirbantys žinomos Kauno studijos „Archas“ architektai planuoja įpūsti gyvybės rekonstruojamo „Nemuno“ fasadams. Žinomi menininko paveikslai, suprojektuoti ant visą fasadą dengiančius balkonus skiriančių plokščių, išryškėtų žiūrint iš tam tikrų perspektyvų.

Apartamentai su papildomų paslaugų paketu

Pagal projekto viziją, po konversijos buvusi sanatorija taps apartamentais gyvenimui ir poilsiui, juos papildys pramogų ir paslaugų paketas, būdingas viešbučiams: restoranas, sporto klubas, SPA centras ir kita.

M. Vanagas teigė, kad buvo siekiama grąžinti „Nemunui“ ankstesnę jo paskirtį, tačiau įrengti tokio dydžio viešbutį, vertinant esamas konkurencines sąlygas, nebūtų perspektyvu. Tuo tarpu antrojo būsto arba būsto poilsiui populiarumas pastaruoju metu labai išaugo, todėl tikima, kad ypatingas apartamentų su papildomomis paslaugomis pasiūlymas Druskininkuose bus patrauklus antrojo būsto ar būsto poilsiui ieškantiems žmonėms iš visos Lietuvos ir užsienio; taip pat – investuotojams, ketinantiems apartamentus nuomoti.

NEMUNAS DruskininkaiBuvusios sanatorijos pirmajame aukšte turėtų įsikurti SPA paslaugų centras ir restoranas, o jų tąsa numatyta erdvėse ant stogo: ten projektuojama restorano terasa ir kokteilių baras, taip pat įspūdingą SPA vandens zona. Tai bus viso komplekso akcentas. Dar pirmajame aukšte atsiras erdvės bendradarbystės zonai, vaikų dienos darželiui, sporto klubui, kitoms aktualioms paslaugoms.

Likusiuose devyniuose aukštuose projektuojama apie 370 skirtingo dydžio apartamentų, kurių kambarių skaičius svyruos nuo 1 iki 3, o plotas – nuo 18 iki 80 kv. m.
„Nemuno“ teikiamomis paslaugomis naudotis – lankytis SPA centre, restorane ir panašiai – galėtų visi Druskininkų gyventojai bei svečiai. Projektas neturės uždaros teritorijos, o aplink pastatą planuojama įrengti parką, kuris taip pat bus atviras visiems. Tai padidins sinergiją ir su greta baigiamu statyti Druskininkų kultūros centru, rašoma pranešime.

„Nemuno“ pastatas išliks ir atgims

Prieš įsigyjant buvusią sanatoriją buvo atliktas išsamus pastato būklės vertinimas ir nustatyta, kad, iš esmės, visos konstrukcijos yra sveikos ir tvirtos, nepažeistos per laikotarpį, kada sanatorija buvo nenaudojama. Todėl buvo nuspręsta jį palikti, tik iš esmės atnaujinti visas inžinerines sistemas, fasadus bei vidines pertvaras.

„Norime išsaugoti pastatą dėl kelių esminių priežasčių: tai daug tvariau nei viską griauti, išmesti ir statyti naujai; tokie monumentalūs pastatai pasaulyje vėl grįžta į madą, o „Nemunas“ yra nuostabus dėl savo išraiškingo stoto, išskiriančio jį iš aplinkos, ir aukščio, kur nuo stogo atsiveria visas miestas bei vaizdinga gamtos panorama. Kituose projekto etapuose greta atsiras nauji derantys tūriai, bet apie tai kalbėti dar anksti“, – sako M. Vanagas.

Projektą sudarys trys etapai: pirmojo etapo, kuris bus suskaidytas į dvi dalis, metu bus atliekama pagrindinio pastato konversija ir įrengiami apartamentai, griaunami greta esantys du nedideli pagalbiniai pastatai; antrojo ir trečiojo – statomi nauji viešbučių paskirties pastatai. Sprendimai dėl antrojo ir trečiojo etapų bus priimti vėliau – įsibėgėjus pirmajam etapui.

Pirmasis etapas bus visiškai savarankiškas ir su vėlesniais etapais nesusijęs: bus pilnai sutvarkytas „Nemuno“ pastatas, įrengtos visos bendrosios erdvės, sutvarkyta aplinka. Pagrindinius pirmojo etapo statybos darbus numatoma pradėti iš karto gavus statybų leidimą. Jei, kaip siekiama, tai padaryti pavyks kitų metų gegužę, kitų metų pavasarį prasidės ir pardavimai, o pirmieji savininkai kurtis galės dar po metų – 2023 m. viduryje. Šį gruodį turėtų prasidėti pradiniai pastato valymo darbai.

„Nemuno“ kompleksą įsigijusią įmonę „Arinela“ valdo Mindaugas Vanagas su verslo partneriu Kęstu Gyliu.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas