2024 birželio 17 d. pirmadienis, 3:32
Reklama  |  facebook

„Citus“ vietoj „Nemuno“ Druskininkuose planuoja daugiafunkcį projektą

2021-12-09 12:02
„Citus“ gegužę skelbė buvusioje „Nemuno“ sanatorijoje, Druskininkuose, planuojanti daugiafunkcinį projektą. Po paieškų ir konsultacijų su miesto savivaldybe „Citus“ pateikė „Nemuno“ atgimimo viziją.
nuotrauka
CITUS vizualizac.


Minimos įmonės
Citus, UAB
Druskininkų savivaldybė,
Arinela, UAB

Beveik 20 000 kv. m bendro ploto „Nemuno“ sanatorijos kompleksas, kurį Druskininkų savivaldybės skelbtame aukcione už 3,63 mln. Eur įsigijo „Citus“ įmonių grupė, po kelerių metų taps nauju traukos centru gyvenimui, poilsiui ir darbui. Numatoma, kad investicijos į projektą sieks beveik 28,5 mln. Eur.

„Palangoje vyrauja skubėjimas, veiksmas ir triukšmingos pramogos. Be to, Palanga, iš esmės, yra vieno sezono kurortas. Tuo tarpu Druskininkai – priešingybė. Tai miestas–parkas, kuriame visais metų laikais vyrauja ramybė, atsipalaidavimas ir poilsis gamtos dovanojamų sveikatos šaltinių glėbyje. Ši aplinka kūrybai įkvėpė ir Druskininkų bei visos Lietuvos legendą – Mikalojų Konstantiną Čiurlionį. Menininko kūriniais siekiame praturtinti taip pat legendinį „Nemuną“ ir įprasminti jo atgimimą“, – projekto vizija dalijasi „Citus“ pranešime cituojamas įmonės įkūrėjas Mindaugas Vanagas.

mindaugas vanagas

CITUS nuotraukoje – 
Mindaugas Vanagas

Pasak įmonės savininko, M.K. Čiurlionio kūriniais su projektu dirbantys žinomos Kauno studijos „Archas“ architektai planuoja įpūsti gyvybės rekonstruojamo „Nemuno“ fasadams. Žinomi menininko paveikslai, suprojektuoti ant visą fasadą dengiančius balkonus skiriančių plokščių, išryškėtų žiūrint iš tam tikrų perspektyvų.

Apartamentai su papildomų paslaugų paketu

Pagal projekto viziją, po konversijos buvusi sanatorija taps apartamentais gyvenimui ir poilsiui, juos papildys pramogų ir paslaugų paketas, būdingas viešbučiams: restoranas, sporto klubas, SPA centras ir kita.

M. Vanagas teigė, kad buvo siekiama grąžinti „Nemunui“ ankstesnę jo paskirtį, tačiau įrengti tokio dydžio viešbutį, vertinant esamas konkurencines sąlygas, nebūtų perspektyvu. Tuo tarpu antrojo būsto arba būsto poilsiui populiarumas pastaruoju metu labai išaugo, todėl tikima, kad ypatingas apartamentų su papildomomis paslaugomis pasiūlymas Druskininkuose bus patrauklus antrojo būsto ar būsto poilsiui ieškantiems žmonėms iš visos Lietuvos ir užsienio; taip pat – investuotojams, ketinantiems apartamentus nuomoti.

NEMUNAS DruskininkaiBuvusios sanatorijos pirmajame aukšte turėtų įsikurti SPA paslaugų centras ir restoranas, o jų tąsa numatyta erdvėse ant stogo: ten projektuojama restorano terasa ir kokteilių baras, taip pat įspūdingą SPA vandens zona. Tai bus viso komplekso akcentas. Dar pirmajame aukšte atsiras erdvės bendradarbystės zonai, vaikų dienos darželiui, sporto klubui, kitoms aktualioms paslaugoms.

Likusiuose devyniuose aukštuose projektuojama apie 370 skirtingo dydžio apartamentų, kurių kambarių skaičius svyruos nuo 1 iki 3, o plotas – nuo 18 iki 80 kv. m.
„Nemuno“ teikiamomis paslaugomis naudotis – lankytis SPA centre, restorane ir panašiai – galėtų visi Druskininkų gyventojai bei svečiai. Projektas neturės uždaros teritorijos, o aplink pastatą planuojama įrengti parką, kuris taip pat bus atviras visiems. Tai padidins sinergiją ir su greta baigiamu statyti Druskininkų kultūros centru, rašoma pranešime.

„Nemuno“ pastatas išliks ir atgims

Prieš įsigyjant buvusią sanatoriją buvo atliktas išsamus pastato būklės vertinimas ir nustatyta, kad, iš esmės, visos konstrukcijos yra sveikos ir tvirtos, nepažeistos per laikotarpį, kada sanatorija buvo nenaudojama. Todėl buvo nuspręsta jį palikti, tik iš esmės atnaujinti visas inžinerines sistemas, fasadus bei vidines pertvaras.

„Norime išsaugoti pastatą dėl kelių esminių priežasčių: tai daug tvariau nei viską griauti, išmesti ir statyti naujai; tokie monumentalūs pastatai pasaulyje vėl grįžta į madą, o „Nemunas“ yra nuostabus dėl savo išraiškingo stoto, išskiriančio jį iš aplinkos, ir aukščio, kur nuo stogo atsiveria visas miestas bei vaizdinga gamtos panorama. Kituose projekto etapuose greta atsiras nauji derantys tūriai, bet apie tai kalbėti dar anksti“, – sako M. Vanagas.

Projektą sudarys trys etapai: pirmojo etapo, kuris bus suskaidytas į dvi dalis, metu bus atliekama pagrindinio pastato konversija ir įrengiami apartamentai, griaunami greta esantys du nedideli pagalbiniai pastatai; antrojo ir trečiojo – statomi nauji viešbučių paskirties pastatai. Sprendimai dėl antrojo ir trečiojo etapų bus priimti vėliau – įsibėgėjus pirmajam etapui.

Pirmasis etapas bus visiškai savarankiškas ir su vėlesniais etapais nesusijęs: bus pilnai sutvarkytas „Nemuno“ pastatas, įrengtos visos bendrosios erdvės, sutvarkyta aplinka. Pagrindinius pirmojo etapo statybos darbus numatoma pradėti iš karto gavus statybų leidimą. Jei, kaip siekiama, tai padaryti pavyks kitų metų gegužę, kitų metų pavasarį prasidės ir pardavimai, o pirmieji savininkai kurtis galės dar po metų – 2023 m. viduryje. Šį gruodį turėtų prasidėti pradiniai pastato valymo darbai.

„Nemuno“ kompleksą įsigijusią įmonę „Arinela“ valdo Mindaugas Vanagas su verslo partneriu Kęstu Gyliu.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-06-14 10:55
Verslo parką „Business Garden Vilnius“ plėtojanti „Vastint Lithuania“ gavo leidimą projekto antrajam statybų etapui. Verslo parke Vilniuje iškils du biurų pastatai ir daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, bus įrengta ir daugiau viešųjų erdvių. Į darbuotojų patogumą orientuotų biurų paklausą š...
nuotrauka
2024-06-14 10:42
„Ruukki Construction“, priklausanti SSAB, pasirašė sutartį su kelionių bendrove „Experience Pyhä Oy“ dėl „Ruukki® Classic LowCarbon“ stogo dangos, pagamintos iš SSAB „Fossil-free™“ plieno, tiekimo investicinės bendrovės ekologinių atostogų vilų projektui Pyhätunturi, Suomijos Laplandijoje. Ateityje ...
nuotrauka
2024-06-11 11:46
„Omniva LT“ baigė pirmąjį naujo Kauno logistikos centro statybos darbų etapą – jame užbaigtas biuro patalpų įrengimas, čia dirbti persikėlė administracijos darbuotojai iš Kauno. 2400 kv. m ploto patalpose sukurtos ne tik modernios darbo vietos, bet ir darbuotojų laisvalaikio bei poilsio erdvės. Suku...
nuotrauka
2024-06-11 10:49
Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus ar naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saul...
nuotrauka
2024-06-10 10:32
Naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mindaugas Levickas. Jis tapo atsakingas už Lietuvos padalinio tolesnę verslo plėtrą, veiklos strategijos planavimą ir įgyvendinimą, finansų bei personalo valdymą.
nuotrauka
2024-06-10 08:04
Karo kontekste, pažangios technologijos tampa svarbiu faktoriumi. Termovizoriai – įranga, gebanti atvaizduoti šilumą infraraudonųjų spindulių spektre – viena tokių technologijų. Ši įranga ne tik leidžia kariams identifikuoti priešus ir jų judėjimą teritorijoje, bet ir apsaugo jų gyvybes, padeda numa...
nuotrauka
2024-06-07 13:26
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės" programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė sav...
nuotrauka
2024-06-07 10:54
SBA grupė, valdanti daugiau kaip 40 įmonių ir vienijanti 3 500 darbuotojų bendruomenę, personalo valdymą kelia į skaitmeninę sistemą „SAP SuccessFactors“.
nuotrauka
2024-06-07 09:56
Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ In...
nuotrauka
2024-06-06 12:38
Su finansiniais sunkumais susidurianti pastatų vidaus inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė „Alinita“, priklausanti „Panevėžio statybos tresto“ grupei, planuoja pradėti restruktūrizavimo procesą.
nuotrauka
2024-06-06 10:40
UAB „Translinija", bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development", imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 20...
nuotrauka
2024-06-05 14:50
Vienai iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“, kartu su investiciniais fondais plėtojančiai gyvenamosios paskirties projektus Vilniuje ir komercinės – Kaune, vadovauti pradeda Deimantė Laumytė. Prie įmonių grupės vairo stojus ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusiai verslo strate...
nuotrauka
2024-06-05 14:36
Šiemet praėjusių metų finansinę atskaitomybę laiku pateikė 103 882 bendrovės – tai penktadaliu (20,14 proc.) daugiau nei pernai (86 468). Nors savo 2023 m. rezultatus deklaravo daugiau įmonių, dalis sektorių patyrė pajamų mažėjimą palyginti su 2022 m., rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" analizė...
nuotrauka
2024-06-05 13:23
Stiklo gamyba yra ne tik itin svarbus Europos pramonės sektorius, bet ir vienas iš pagrindinių energijos vartotojų bei aplinkos teršėjų. Vien 2021 metais jis į aplinką išmetė 17 mln. tonų anglies dvideginio, daugiausia dėl iškastinio kuro deginimo. Galimą šios problemos sprendimą netrukus gali pasiū...
nuotrauka
2024-06-04 09:46
Lietuvoje ketvirtadalis smulkių įmonių įvardija, kad susiduria su sunkumais ieškant darbuotojų. Ką daryti, kad darbuotojų paieškos procesas smulkioms įmonėms būtų lengvesnis ir kaip joms išsiskirti kitų darbdavių gausoje, pasakoja Užimtumo tarnybos ir „Luminor“ banko ekspertės.
nuotrauka
2024-06-04 08:57
Didžiausia Lietuvoje ekstremalaus sporto erdvė po stogu „Banga Ramp Park“ duris atvers rugpjūtį. Paspirtukų, BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių sporto entuziastams skirtas 850 kv. m. rampų parkas įsikurs „SBA Urban“ plėtojamame projekte „Urban HUB“ šalia Ukmergės gatvės Avižieniuose, Vilniaus pašo...
nuotrauka
2024-06-04 08:51
Šiandien visame pasaulyje tvarumo klausimai tampa neatsiejama modernaus verslo dalimi. Dėl augančio vartotojų sąmoningumo ir tarptautinių teisinių reikalavimų, įmonės vis dažniau įdiegia tvarumo strategijas – Lietuvoje ši tendencija taip pat įgauna pagreitį.
nuotrauka
2024-06-03 10:05
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pristatė 71 ha teritorijos Vilniaus pietinėje dalyje vystymo planus. Numatoma, kad tarp Eišiškių plento ir P. Joniko gatvės per 10 metų bus pastatytas naujas rajonas „Launagiai“, kuriame, bendrovės skaičiavimais, galės gyventi apie 13-15 tūkst. žmon...
nuotrauka
2024-05-30 08:03
Čerpės daugeliui asocijuojasi su raudonais senamiesčių stogais ir istoriniais objektais. Privačių namų savininkams čerpės atrodo patraukliai, bet kai kurie vengia jų dėl esą aukštos kainos ir apkrovos stogui. Tačiau čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės, kurios vizualiai nesiskiria nuo moli...
nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas