2023 gegužės 30 d. antradienis, 17:08
Reklama  |  facebook

„Citus“ vietoj „Nemuno“ Druskininkuose planuoja daugiafunkcį projektą

2021-12-09 12:02
„Citus“ gegužę skelbė buvusioje „Nemuno“ sanatorijoje, Druskininkuose, planuojanti daugiafunkcinį projektą. Po paieškų ir konsultacijų su miesto savivaldybe „Citus“ pateikė „Nemuno“ atgimimo viziją.
nuotrauka
CITUS vizualizac.


Minimos įmonės
Citus, UAB
Druskininkų savivaldybė,
Arinela, UAB

Beveik 20 000 kv. m bendro ploto „Nemuno“ sanatorijos kompleksas, kurį Druskininkų savivaldybės skelbtame aukcione už 3,63 mln. Eur įsigijo „Citus“ įmonių grupė, po kelerių metų taps nauju traukos centru gyvenimui, poilsiui ir darbui. Numatoma, kad investicijos į projektą sieks beveik 28,5 mln. Eur.

„Palangoje vyrauja skubėjimas, veiksmas ir triukšmingos pramogos. Be to, Palanga, iš esmės, yra vieno sezono kurortas. Tuo tarpu Druskininkai – priešingybė. Tai miestas–parkas, kuriame visais metų laikais vyrauja ramybė, atsipalaidavimas ir poilsis gamtos dovanojamų sveikatos šaltinių glėbyje. Ši aplinka kūrybai įkvėpė ir Druskininkų bei visos Lietuvos legendą – Mikalojų Konstantiną Čiurlionį. Menininko kūriniais siekiame praturtinti taip pat legendinį „Nemuną“ ir įprasminti jo atgimimą“, – projekto vizija dalijasi „Citus“ pranešime cituojamas įmonės įkūrėjas Mindaugas Vanagas.

mindaugas vanagas

CITUS nuotraukoje – 
Mindaugas Vanagas

Pasak įmonės savininko, M.K. Čiurlionio kūriniais su projektu dirbantys žinomos Kauno studijos „Archas“ architektai planuoja įpūsti gyvybės rekonstruojamo „Nemuno“ fasadams. Žinomi menininko paveikslai, suprojektuoti ant visą fasadą dengiančius balkonus skiriančių plokščių, išryškėtų žiūrint iš tam tikrų perspektyvų.

Apartamentai su papildomų paslaugų paketu

Pagal projekto viziją, po konversijos buvusi sanatorija taps apartamentais gyvenimui ir poilsiui, juos papildys pramogų ir paslaugų paketas, būdingas viešbučiams: restoranas, sporto klubas, SPA centras ir kita.

M. Vanagas teigė, kad buvo siekiama grąžinti „Nemunui“ ankstesnę jo paskirtį, tačiau įrengti tokio dydžio viešbutį, vertinant esamas konkurencines sąlygas, nebūtų perspektyvu. Tuo tarpu antrojo būsto arba būsto poilsiui populiarumas pastaruoju metu labai išaugo, todėl tikima, kad ypatingas apartamentų su papildomomis paslaugomis pasiūlymas Druskininkuose bus patrauklus antrojo būsto ar būsto poilsiui ieškantiems žmonėms iš visos Lietuvos ir užsienio; taip pat – investuotojams, ketinantiems apartamentus nuomoti.

NEMUNAS DruskininkaiBuvusios sanatorijos pirmajame aukšte turėtų įsikurti SPA paslaugų centras ir restoranas, o jų tąsa numatyta erdvėse ant stogo: ten projektuojama restorano terasa ir kokteilių baras, taip pat įspūdingą SPA vandens zona. Tai bus viso komplekso akcentas. Dar pirmajame aukšte atsiras erdvės bendradarbystės zonai, vaikų dienos darželiui, sporto klubui, kitoms aktualioms paslaugoms.

Likusiuose devyniuose aukštuose projektuojama apie 370 skirtingo dydžio apartamentų, kurių kambarių skaičius svyruos nuo 1 iki 3, o plotas – nuo 18 iki 80 kv. m.
„Nemuno“ teikiamomis paslaugomis naudotis – lankytis SPA centre, restorane ir panašiai – galėtų visi Druskininkų gyventojai bei svečiai. Projektas neturės uždaros teritorijos, o aplink pastatą planuojama įrengti parką, kuris taip pat bus atviras visiems. Tai padidins sinergiją ir su greta baigiamu statyti Druskininkų kultūros centru, rašoma pranešime.

„Nemuno“ pastatas išliks ir atgims

Prieš įsigyjant buvusią sanatoriją buvo atliktas išsamus pastato būklės vertinimas ir nustatyta, kad, iš esmės, visos konstrukcijos yra sveikos ir tvirtos, nepažeistos per laikotarpį, kada sanatorija buvo nenaudojama. Todėl buvo nuspręsta jį palikti, tik iš esmės atnaujinti visas inžinerines sistemas, fasadus bei vidines pertvaras.

„Norime išsaugoti pastatą dėl kelių esminių priežasčių: tai daug tvariau nei viską griauti, išmesti ir statyti naujai; tokie monumentalūs pastatai pasaulyje vėl grįžta į madą, o „Nemunas“ yra nuostabus dėl savo išraiškingo stoto, išskiriančio jį iš aplinkos, ir aukščio, kur nuo stogo atsiveria visas miestas bei vaizdinga gamtos panorama. Kituose projekto etapuose greta atsiras nauji derantys tūriai, bet apie tai kalbėti dar anksti“, – sako M. Vanagas.

Projektą sudarys trys etapai: pirmojo etapo, kuris bus suskaidytas į dvi dalis, metu bus atliekama pagrindinio pastato konversija ir įrengiami apartamentai, griaunami greta esantys du nedideli pagalbiniai pastatai; antrojo ir trečiojo – statomi nauji viešbučių paskirties pastatai. Sprendimai dėl antrojo ir trečiojo etapų bus priimti vėliau – įsibėgėjus pirmajam etapui.

Pirmasis etapas bus visiškai savarankiškas ir su vėlesniais etapais nesusijęs: bus pilnai sutvarkytas „Nemuno“ pastatas, įrengtos visos bendrosios erdvės, sutvarkyta aplinka. Pagrindinius pirmojo etapo statybos darbus numatoma pradėti iš karto gavus statybų leidimą. Jei, kaip siekiama, tai padaryti pavyks kitų metų gegužę, kitų metų pavasarį prasidės ir pardavimai, o pirmieji savininkai kurtis galės dar po metų – 2023 m. viduryje. Šį gruodį turėtų prasidėti pradiniai pastato valymo darbai.

„Nemuno“ kompleksą įsigijusią įmonę „Arinela“ valdo Mindaugas Vanagas su verslo partneriu Kęstu Gyliu.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
2023-05-02 11:32
Buvusiame Subačiaus priemiestyje, šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, įsikūrusi rokoko stiliaus Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, dar žinoma Misionierių vardu, pasitinka savo grakščiais bokštais ir proporcijomis. Užpernai prasidėjo šio išskirtinio komplekso...
nuotrauka
2023-05-02 11:09
Bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 191 būstai ir fiksuota 40 sutarties nutraukimų. Didžioji dalis parduotų būstų yra pastatytuose projektuose. 95 būstai parduoti ekonominiame, 86 vidutiniame ir 10 prestižiniame segmente. Pasak ekspertų, pirkėjus nu...
nuotrauka
2023-05-01 20:20
Balandžio pabaigoje Turto bankas paskelbė apie aukcionuose parduodamus net keturis milijono eurų ir didesnės vertės valstybei nereikalingo turto objektus Vilniaus mieste. Vienas iš jų – buvusių ligoninės pastatų kompleksas su žemės sklypu prestižiniame sostinės Antakalnio rajone. Pradinė šio išskirt...
nuotrauka
2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas