2023 gruodžio 4 d. pirmadienis, 9:28
Reklama  |  facebook

Daliui Gedvilui – „Lietuvos statybų tobulinimo lyderio“ nominacija

2015-12-09 17:11
Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas šiandien buvo nominuotas „Lietuvos statybų tobulinimo lyderiu“. Nominaciją įsteigė VGTU Kokybės vadybos centras.
nuotrauka
D. Gedvilas nominuotas „Lietuvos statybų tobulinimo lyderiu“. Nominaciją įsteigė VGTU Kokybės vadybos centras. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
VILNIUS TECH Kokybės vadybos centras,

Kaip sakė Kokybės vadybos centro direktorius Pranas Kuisys, LSA prezidento D. Gedvilo nuopelnai statybų sektoriui neabejotini ir labai svarbūs. Ir ne tik statybininkams.

BIM būtinybę pripažino Vyriausybė

Rugsėjį Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje pritarta Lietuvos statybos sektoriaus skaitmenizavimo iniciatyvai. Įgyvendinant šią iniciatyvą būtų sukurta informacinė sistema, kuri užtikrintų šalies statybų sektoriaus efektyvumą, kokybę ir skaidrumą. Suinteresuotos institucijos ir organizacijos pakviestos drauge parengti pasiūlymus dėl Lietuvos statybos sektoriaus skaitmenizavimo iniciatyvos įgyvendinimo modelio ir veiksmų plano.

„Nepailsdami stengiamės įrodyti, kad skaitmeninė statyba statybos ir infrastruktūros sektoriuose gali leisti sutaupyti net iki 33 procentų lėšų. Administravimo, statybų valdymo, įvairių registrų skaitmenizavimo, elektroninių paslaugų plėtros tempai privalo būti didesni“, – ne sykį įvairiose auditorijose, žiniasklaidoje yra pabrėžęs skaitmeninės statybos pranašumus LSA prezidentas D. Gedvilas.

Tai, kad Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje pritarta Lietuvos statybos sektoriaus skaitmenizavimo iniciatyvai, yra ir D. Gedvilo asmeninis indėlis.

Atvirkštinis PVM suteikė ne tik vilčių, bet ir rūpesčių

„Lietuvos statybų sektorius seniai laukė šių pokyčių, todėl tai, kad valdžios institucijos įsiklausė į LSA argumentus ir nusprendė nustatyti atvirkštinę PVM apmokestinimo tvarką šiame sektoriuje, yra puiki žinia mūsų šalies statybų verslui“, – portalui Statybunaujienos.lt yra sakęs D. Gedvilas, kai po ilgų aiškinimų valdžia pagaliau apsisprendė, kad Lietuvoje turi galioti atvirkštinė PVM apmokestinimo tvarka.

LSA prezidento teigimu, viena didžiausių statybininkų problemų – užsakovų delsimas atsiskaityti už atliktus darbus. Dėl to paslaugos tiekėjas – statybos bendrovė buvo priversta savo lėšomis įvykdyti mokestinę prievolę, nors dar nėra gavusi sutartos pinigų sumos. Nepajėgi įvykdyti šios mokestinės prievolės statybos bendrovė būdavo priversta ją dengti skolintomis lėšomis, o kraštutiniu atveju – skelbti bankrotą. 

Prezidentui teko ne sykį pasitelkti kaimyninių šalių – Latvijos, Švedijos – pavyzdžius, įrodinėjant, kad tai būtų svarbus sprendimas. Tačiau sulaukus teigiamo valdžios sprendimo, vėl kilo bėdų.

Nuo liepos 1 įsigaliojusi tvarka reiškė, kad už atliktus statybos darbus PVM turės sumokėti ne šių darbų atlikėjas, o jų užsakovas. Tačiau valstybės ir savivaldybių institucijoms Mokesčių inspekcija suteikė privilegijų, kurios, LSA teigimu, iškraipė teisinę ir technologinę statybos darbų sampratą, nes joms ir toliau buvo palikta galimybė vilkinti atsiskaitymus su rangovais, nepatiriant dėl to jokių finansinių pasekmių.

Pavasarį, LSA prašymu, Viešųjų pirkimų tarnyba patikrino 200 sutarčių ir nustatė, kad nebuvo nė vieno atvejo, kai valstybiniai užsakovai vykdytų atsiskaitymus, laikydamiesi sutartyse nurodytų terminų.

Trumpinamas PVM grąžinimo terminas

Nuo šių metų liepos 1 d. statybos darbams pradėjus taikyti atvirkštinio PVM taisyklę, išryškėjo neišspręsta problema – valstybės biudžete kas mėnesį kaupėsi vis didesnės sumos, susidariusios dėl PVM skirtumo, o šiuos pinigus statybos bendrovės galėjo susigrąžinti tik du kartus per metus.

Lietuvos statybininkų asociacija aktyviai siekė, kad ši statybos verslui žalinga situacija būtų kuo skubiau ištaisyta. Į LSA išsakytas pastabas įsiklausė Seimo nariai Andrius Palionis ir Petras Narkevičius, pateikę Įstatymo pakeitimo projektą.

Gruodžio 1 d LR Seimo posėdyje buvo pritarta Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms. Nuo 2016 m. sausio 1 d., jei pataisoms pritars LR Prezidentė, PVM grąžinimo statybų bendrovėms terminas bus sutrumpintas nuo pusės metų iki kalendorinio mėnesio.

Sutelkė partnerius

Tiek pernai, tiek šiemet statybų sektoriui teko ne tik spręsti problemas, bet ir rengti dirvą naujovėms, kurios statybas ir susijusius sektorius pakylėtų į naują, modernų lygmenį. Suvokus, kad naujovėms ryžtis ir jas įgyvendinti reikia sutelkti pajėgas, LSA prie bendro stato sukvietė susijusias Lietuvos asociacijas. Taip gimė VšĮ „Skaitmeninė statyba“, kitos iniciatyvos.

Visų šių įvykių epicentre yra Lietuvos statybininkų asociacija ir prezidentas D. Gedvilas.

Nominacija „Lietuvos statybų tobulinimo lyderis“ LSA prezidentui D. Gedvilui buvo įteikta statybos Veteranų kalėdiniame renginyje.  

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-01 07:51
Tarptautinės architektų dienos išvakarėse, birželio 30 d., įteikti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – įvertinti geriausi per pastaruosius metus įgyvendinti architektūros kūriniai ir jų autoriai.
nuotrauka
2023-06-21 17:49
Paskelbti antrą kartą Lietuvoje vykusio nacionalinio konkurso „Metų pameistrys“, kurio globėja Lietuvos Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė, nugalėtojai ir prizininkai.
nuotrauka
2023-06-20 08:10
Prasideda paraiškų teikimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai.
nuotrauka
2023-06-13 14:10
Polocko gatvėje įsikūrusio Vilniaus Medinės miesto architektūros muziejaus rekonstrukcijai suteiktas tarptautinio kultūros paveldo išsaugojimo Europa Nostra apdovanojimas. Šį prestižinį apdovanojimą iki šiol yra gavę tik du Lietuvos objektai. Apdovanojimai sostinės muziejui bus įteikti šventinėje ce...
nuotrauka
2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos