2024 balandžio 17 d. trečiadienis, 16:55
Reklama  |  facebook

Daliui Gedvilui – „Lietuvos statybų tobulinimo lyderio“ nominacija

2015-12-09 17:11
Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas šiandien buvo nominuotas „Lietuvos statybų tobulinimo lyderiu“. Nominaciją įsteigė VGTU Kokybės vadybos centras.
nuotrauka
D. Gedvilas nominuotas „Lietuvos statybų tobulinimo lyderiu“. Nominaciją įsteigė VGTU Kokybės vadybos centras. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
VILNIUS TECH Kokybės vadybos centras,

Kaip sakė Kokybės vadybos centro direktorius Pranas Kuisys, LSA prezidento D. Gedvilo nuopelnai statybų sektoriui neabejotini ir labai svarbūs. Ir ne tik statybininkams.

BIM būtinybę pripažino Vyriausybė

Rugsėjį Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje pritarta Lietuvos statybos sektoriaus skaitmenizavimo iniciatyvai. Įgyvendinant šią iniciatyvą būtų sukurta informacinė sistema, kuri užtikrintų šalies statybų sektoriaus efektyvumą, kokybę ir skaidrumą. Suinteresuotos institucijos ir organizacijos pakviestos drauge parengti pasiūlymus dėl Lietuvos statybos sektoriaus skaitmenizavimo iniciatyvos įgyvendinimo modelio ir veiksmų plano.

„Nepailsdami stengiamės įrodyti, kad skaitmeninė statyba statybos ir infrastruktūros sektoriuose gali leisti sutaupyti net iki 33 procentų lėšų. Administravimo, statybų valdymo, įvairių registrų skaitmenizavimo, elektroninių paslaugų plėtros tempai privalo būti didesni“, – ne sykį įvairiose auditorijose, žiniasklaidoje yra pabrėžęs skaitmeninės statybos pranašumus LSA prezidentas D. Gedvilas.

Tai, kad Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje pritarta Lietuvos statybos sektoriaus skaitmenizavimo iniciatyvai, yra ir D. Gedvilo asmeninis indėlis.

Atvirkštinis PVM suteikė ne tik vilčių, bet ir rūpesčių

„Lietuvos statybų sektorius seniai laukė šių pokyčių, todėl tai, kad valdžios institucijos įsiklausė į LSA argumentus ir nusprendė nustatyti atvirkštinę PVM apmokestinimo tvarką šiame sektoriuje, yra puiki žinia mūsų šalies statybų verslui“, – portalui Statybunaujienos.lt yra sakęs D. Gedvilas, kai po ilgų aiškinimų valdžia pagaliau apsisprendė, kad Lietuvoje turi galioti atvirkštinė PVM apmokestinimo tvarka.

LSA prezidento teigimu, viena didžiausių statybininkų problemų – užsakovų delsimas atsiskaityti už atliktus darbus. Dėl to paslaugos tiekėjas – statybos bendrovė buvo priversta savo lėšomis įvykdyti mokestinę prievolę, nors dar nėra gavusi sutartos pinigų sumos. Nepajėgi įvykdyti šios mokestinės prievolės statybos bendrovė būdavo priversta ją dengti skolintomis lėšomis, o kraštutiniu atveju – skelbti bankrotą. 

Prezidentui teko ne sykį pasitelkti kaimyninių šalių – Latvijos, Švedijos – pavyzdžius, įrodinėjant, kad tai būtų svarbus sprendimas. Tačiau sulaukus teigiamo valdžios sprendimo, vėl kilo bėdų.

Nuo liepos 1 įsigaliojusi tvarka reiškė, kad už atliktus statybos darbus PVM turės sumokėti ne šių darbų atlikėjas, o jų užsakovas. Tačiau valstybės ir savivaldybių institucijoms Mokesčių inspekcija suteikė privilegijų, kurios, LSA teigimu, iškraipė teisinę ir technologinę statybos darbų sampratą, nes joms ir toliau buvo palikta galimybė vilkinti atsiskaitymus su rangovais, nepatiriant dėl to jokių finansinių pasekmių.

Pavasarį, LSA prašymu, Viešųjų pirkimų tarnyba patikrino 200 sutarčių ir nustatė, kad nebuvo nė vieno atvejo, kai valstybiniai užsakovai vykdytų atsiskaitymus, laikydamiesi sutartyse nurodytų terminų.

Trumpinamas PVM grąžinimo terminas

Nuo šių metų liepos 1 d. statybos darbams pradėjus taikyti atvirkštinio PVM taisyklę, išryškėjo neišspręsta problema – valstybės biudžete kas mėnesį kaupėsi vis didesnės sumos, susidariusios dėl PVM skirtumo, o šiuos pinigus statybos bendrovės galėjo susigrąžinti tik du kartus per metus.

Lietuvos statybininkų asociacija aktyviai siekė, kad ši statybos verslui žalinga situacija būtų kuo skubiau ištaisyta. Į LSA išsakytas pastabas įsiklausė Seimo nariai Andrius Palionis ir Petras Narkevičius, pateikę Įstatymo pakeitimo projektą.

Gruodžio 1 d LR Seimo posėdyje buvo pritarta Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms. Nuo 2016 m. sausio 1 d., jei pataisoms pritars LR Prezidentė, PVM grąžinimo statybų bendrovėms terminas bus sutrumpintas nuo pusės metų iki kalendorinio mėnesio.

Sutelkė partnerius

Tiek pernai, tiek šiemet statybų sektoriui teko ne tik spręsti problemas, bet ir rengti dirvą naujovėms, kurios statybas ir susijusius sektorius pakylėtų į naują, modernų lygmenį. Suvokus, kad naujovėms ryžtis ir jas įgyvendinti reikia sutelkti pajėgas, LSA prie bendro stato sukvietė susijusias Lietuvos asociacijas. Taip gimė VšĮ „Skaitmeninė statyba“, kitos iniciatyvos.

Visų šių įvykių epicentre yra Lietuvos statybininkų asociacija ir prezidentas D. Gedvilas.

Nominacija „Lietuvos statybų tobulinimo lyderis“ LSA prezidentui D. Gedvilui buvo įteikta statybos Veteranų kalėdiniame renginyje.  

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-10 13:46
Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams" iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektro...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-13 09:28
Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM" Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times" inve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos