2022 spalio 1 d. šeštadienis, 12:04
Reklama  |  facebook

Daliui Gedvilui – „Lietuvos statybų tobulinimo lyderio“ nominacija

2015-12-09 17:11,      papildyta nuotraukomis 2015-12-10 09:45
Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas šiandien buvo nominuotas „Lietuvos statybų tobulinimo lyderiu“. Nominaciją įsteigė VGTU Kokybės vadybos centras.
nuotrauka
D. Gedvilas šiandien buvo nominuotas „Lietuvos statybų tobulinimo lyderiu“. Nominaciją įsteigė VGTU Kokybės vadybos centras. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ

Kaip sakė Kokybės vadybos centro direktorius Pranas Kuisys, LSA prezidento D. Gedvilo nuopelnai statybų sektoriui neabejotini ir labai svarbūs. Ir ne tik statybininkams.

BIM būtinybę pripažino Vyriausybė

Rugsėjį Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje pritarta Lietuvos statybos sektoriaus skaitmenizavimo iniciatyvai. Įgyvendinant šią iniciatyvą būtų sukurta informacinė sistema, kuri užtikrintų šalies statybų sektoriaus efektyvumą, kokybę ir skaidrumą. Suinteresuotos institucijos ir organizacijos pakviestos drauge parengti pasiūlymus dėl Lietuvos statybos sektoriaus skaitmenizavimo iniciatyvos įgyvendinimo modelio ir veiksmų plano.

„Nepailsdami stengiamės įrodyti, kad skaitmeninė statyba statybos ir infrastruktūros sektoriuose gali leisti sutaupyti net iki 33 procentų lėšų. Administravimo, statybų valdymo, įvairių registrų skaitmenizavimo, elektroninių paslaugų plėtros tempai privalo būti didesni“, – ne sykį įvairiose auditorijose, žiniasklaidoje yra pabrėžęs skaitmeninės statybos pranašumus LSA prezidentas D. Gedvilas.

Tai, kad Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje pritarta Lietuvos statybos sektoriaus skaitmenizavimo iniciatyvai, yra ir D. Gedvilo asmeninis indėlis.

Atvirkštinis PVM suteikė ne tik vilčių, bet ir rūpesčių

„Lietuvos statybų sektorius seniai laukė šių pokyčių, todėl tai, kad valdžios institucijos įsiklausė į LSA argumentus ir nusprendė nustatyti atvirkštinę PVM apmokestinimo tvarką šiame sektoriuje, yra puiki žinia mūsų šalies statybų verslui“, – portalui Statybunaujienos.lt yra sakęs D. Gedvilas, kai po ilgų aiškinimų valdžia pagaliau apsisprendė, kad Lietuvoje turi galioti atvirkštinė PVM apmokestinimo tvarka.

LSA prezidento teigimu, viena didžiausių statybininkų problemų – užsakovų delsimas atsiskaityti už atliktus darbus. Dėl to paslaugos tiekėjas – statybos bendrovė buvo priversta savo lėšomis įvykdyti mokestinę prievolę, nors dar nėra gavusi sutartos pinigų sumos. Nepajėgi įvykdyti šios mokestinės prievolės statybos bendrovė būdavo priversta ją dengti skolintomis lėšomis, o kraštutiniu atveju – skelbti bankrotą. 

Prezidentui teko ne sykį pasitelkti kaimyninių šalių – Latvijos, Švedijos – pavyzdžius, įrodinėjant, kad tai būtų svarbus sprendimas. Tačiau sulaukus teigiamo valdžios sprendimo, vėl kilo bėdų.

Nuo liepos 1 įsigaliojusi tvarka reiškė, kad už atliktus statybos darbus PVM turės sumokėti ne šių darbų atlikėjas, o jų užsakovas. Tačiau valstybės ir savivaldybių institucijoms Mokesčių inspekcija suteikė privilegijų, kurios, LSA teigimu, iškraipė teisinę ir technologinę statybos darbų sampratą, nes joms ir toliau buvo palikta galimybė vilkinti atsiskaitymus su rangovais, nepatiriant dėl to jokių finansinių pasekmių.

Pavasarį, LSA prašymu, Viešųjų pirkimų tarnyba patikrino 200 sutarčių ir nustatė, kad nebuvo nė vieno atvejo, kai valstybiniai užsakovai vykdytų atsiskaitymus, laikydamiesi sutartyse nurodytų terminų.

Trumpinamas PVM grąžinimo terminas

Nuo šių metų liepos 1 d. statybos darbams pradėjus taikyti atvirkštinio PVM taisyklę, išryškėjo neišspręsta problema – valstybės biudžete kas mėnesį kaupėsi vis didesnės sumos, susidariusios dėl PVM skirtumo, o šiuos pinigus statybos bendrovės galėjo susigrąžinti tik du kartus per metus.

Lietuvos statybininkų asociacija aktyviai siekė, kad ši statybos verslui žalinga situacija būtų kuo skubiau ištaisyta. Į LSA išsakytas pastabas įsiklausė Seimo nariai Andrius Palionis ir Petras Narkevičius, pateikę Įstatymo pakeitimo projektą.
Gruodžio 1 d LR Seimo posėdyje buvo pritarta Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms. Nuo 2016 m. sausio 1 d., jei pataisoms pritars LR Prezidentė, PVM grąžinimo statybų bendrovėms terminas bus sutrumpintas nuo pusės metų iki kalendorinio mėnesio.

Sutelkė partnerius

Tiek pernai, tiek šiemet statybų sektoriui teko ne tik spręsti problemas, bet ir rengti dirvą naujovėms, kurios statybas ir susijusius sektorius pakylėtų į naują, modernų lygmenį. Suvokus, kad naujovėms ryžtis ir jas įgyvendinti reikia sutelkti pajėgas, LSA prie bendro stato sukvietė susijusias Lietuvos asociacijas. Taip gimė VšĮ „Skaitmeninė statyba“, kitos iniciatyvos.

Visų šių įvykių epicentre yra Lietuvos statybininkų asociacija ir prezidentas D. Gedvilas.

Nominacija „Lietuvos statybų tobulinimo lyderis“ LSA prezidentui D. Gedvilui buvo įteikta statybos Veteranų kalėdiniame renginyje.  

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2022-09-27 07:16
Statybininkų dienos proga apdovanoti du įmonės „Layher Baltic“ darbuotojai. Projektų vadybininkei Margaritai Leganovičiūtei įteikta Lietuvos statybininkų asociacijos padėka, o vyr. pastolių projektavimo inžinieriui Ramanui Dzikavitskiui – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės padėka.
nuotrauka
2022-09-16 11:26
Vienui vienu punktu iki vienuolikos procentų – tiek per metus Lietuvoje padidėjo renovuotų senų daugiabučių dalis. Maždaug 650 senų daugiabučių perėjo į atnaujintų kategoriją, kurioje jau yra 4387.
nuotrauka
2022-09-14 13:11
Architektūrinės estetikos studijos „arches“ suprojektuotas viešbutis ir SPA Amberton Green SPA Druskininkai laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame tvarios architektūros konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design in Baltics 2022“.
nuotrauka
2022-09-13 09:37
Lietuvos statybos inžinierių sąjungos, Lietuvos statybininkų asociacijos, VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūros ir Europos statybos inžinierių tarybos atstovai Statybininkų dienos šventės metu Palangoje paskelbė metų inžinieriaus konkurso laimėtojus.
nuotrauka
2022-09-12 06:35,      papildyta 2022-09-14 08:00, Papildyta nuotraukomis
Statybininkų dienos šventėje tradiciškai įvyko jau 9-oji Statybininkų olimpiada.
nuotrauka
2022-09-09 16:10,      papildyta 2022-09-16 15:19, Papildytas sąrašas
Šiandien, rugsėjo 9 d., Palangoje Lietuvos statybininkų asociacijos nariai mini Statybininkų dieną, kuri švenčiama antrąjį rugsėjo savaitgalį. Šventės proga įteikti apdovanojimai statybų sektoriaus atstovams.
nuotrauka
2022-08-01 14:46
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtą Ukrainos taikos apdovanojimą. Ukrainos žmonių vardu ministrė apdovanota už paramą Ukrainai šalies karo su Rusija metu.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-07 10:53
BIM yra modernus įrankis, kuris vis labiau įsitvirtina statybos sektoriuje, apimdamas vis daugiau statybos proceso dalyvių. Apie BIM vertes ir neišnaudotas galimybes – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ komisijos nariai: Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas, VšĮ „Skaitmeninė staty...
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-18 11:02
Projektavimo įmonė „Atamis“ yra dalis komandos, projektavusios administracinės paskirties pastatą T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Šis objektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu. Jam buvo suformuotas pirmasis Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas.
nuotrauka
2022-05-17 15:32
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kviečia Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su pirmąja Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungta 1 MW galios ir 1 MWh talpos baterija ir ją išmėginti.
nuotrauka
2022-05-17 07:15
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ geriausiu visuomeniniu BIM projektu buvo pripažintas UAB „Naresta“, generalinio rangovo, rekonstruotas administracinis pastatas T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Užsakovas – VĮ „Turto bankas“, projektavo įmonė „Atamis“.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-04-29 07:39
Vilniuje po dviejų metų priverstinės pertraukos įvyko jau antrasis tarptautinis pastolininkų čempionatas, kurį organizavo BSA Baltijos pastolininkų asociacija kartu su įmone „Layher Baltic“.
nuotrauka
2022-04-29 06:35
Europos Komisija, vykdydama Klimatui neutralių ir sumanių miestų misiją, prisidės prie 100 Europos miestų, sieksiančių iki 2030 m. neutralizuoti savo poveikį klimatui, plėtros. Tarp jų pateko du Lietuvos miestai – Vilnius ir Tauragė. Jie gaus paramą ir finansavimą, kad per šį dešimtmetį taptų klimat...
nuotrauka
2022-04-25 09:08
Balandžio 22 d., penktadienį, didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. Lietuvos BIM projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rengiamame kasmetiniame konkurse 6-iose kateg...
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...