2023 birželio 10 d. šeštadienis, 14:51
Reklama  |  facebook

Daliui Gedvilui – „Lietuvos statybų tobulinimo lyderio“ nominacija

2015-12-09 17:11,      papildyta nuotraukomis 2015-12-10 09:45
Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas šiandien buvo nominuotas „Lietuvos statybų tobulinimo lyderiu“. Nominaciją įsteigė VGTU Kokybės vadybos centras.
nuotrauka
D. Gedvilas šiandien buvo nominuotas „Lietuvos statybų tobulinimo lyderiu“. Nominaciją įsteigė VGTU Kokybės vadybos centras. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ

Kaip sakė Kokybės vadybos centro direktorius Pranas Kuisys, LSA prezidento D. Gedvilo nuopelnai statybų sektoriui neabejotini ir labai svarbūs. Ir ne tik statybininkams.

BIM būtinybę pripažino Vyriausybė

Rugsėjį Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje pritarta Lietuvos statybos sektoriaus skaitmenizavimo iniciatyvai. Įgyvendinant šią iniciatyvą būtų sukurta informacinė sistema, kuri užtikrintų šalies statybų sektoriaus efektyvumą, kokybę ir skaidrumą. Suinteresuotos institucijos ir organizacijos pakviestos drauge parengti pasiūlymus dėl Lietuvos statybos sektoriaus skaitmenizavimo iniciatyvos įgyvendinimo modelio ir veiksmų plano.

„Nepailsdami stengiamės įrodyti, kad skaitmeninė statyba statybos ir infrastruktūros sektoriuose gali leisti sutaupyti net iki 33 procentų lėšų. Administravimo, statybų valdymo, įvairių registrų skaitmenizavimo, elektroninių paslaugų plėtros tempai privalo būti didesni“, – ne sykį įvairiose auditorijose, žiniasklaidoje yra pabrėžęs skaitmeninės statybos pranašumus LSA prezidentas D. Gedvilas.

Tai, kad Vyriausybės strateginio komiteto posėdyje pritarta Lietuvos statybos sektoriaus skaitmenizavimo iniciatyvai, yra ir D. Gedvilo asmeninis indėlis.

Atvirkštinis PVM suteikė ne tik vilčių, bet ir rūpesčių

„Lietuvos statybų sektorius seniai laukė šių pokyčių, todėl tai, kad valdžios institucijos įsiklausė į LSA argumentus ir nusprendė nustatyti atvirkštinę PVM apmokestinimo tvarką šiame sektoriuje, yra puiki žinia mūsų šalies statybų verslui“, – portalui Statybunaujienos.lt yra sakęs D. Gedvilas, kai po ilgų aiškinimų valdžia pagaliau apsisprendė, kad Lietuvoje turi galioti atvirkštinė PVM apmokestinimo tvarka.

LSA prezidento teigimu, viena didžiausių statybininkų problemų – užsakovų delsimas atsiskaityti už atliktus darbus. Dėl to paslaugos tiekėjas – statybos bendrovė buvo priversta savo lėšomis įvykdyti mokestinę prievolę, nors dar nėra gavusi sutartos pinigų sumos. Nepajėgi įvykdyti šios mokestinės prievolės statybos bendrovė būdavo priversta ją dengti skolintomis lėšomis, o kraštutiniu atveju – skelbti bankrotą. 

Prezidentui teko ne sykį pasitelkti kaimyninių šalių – Latvijos, Švedijos – pavyzdžius, įrodinėjant, kad tai būtų svarbus sprendimas. Tačiau sulaukus teigiamo valdžios sprendimo, vėl kilo bėdų.

Nuo liepos 1 įsigaliojusi tvarka reiškė, kad už atliktus statybos darbus PVM turės sumokėti ne šių darbų atlikėjas, o jų užsakovas. Tačiau valstybės ir savivaldybių institucijoms Mokesčių inspekcija suteikė privilegijų, kurios, LSA teigimu, iškraipė teisinę ir technologinę statybos darbų sampratą, nes joms ir toliau buvo palikta galimybė vilkinti atsiskaitymus su rangovais, nepatiriant dėl to jokių finansinių pasekmių.

Pavasarį, LSA prašymu, Viešųjų pirkimų tarnyba patikrino 200 sutarčių ir nustatė, kad nebuvo nė vieno atvejo, kai valstybiniai užsakovai vykdytų atsiskaitymus, laikydamiesi sutartyse nurodytų terminų.

Trumpinamas PVM grąžinimo terminas

Nuo šių metų liepos 1 d. statybos darbams pradėjus taikyti atvirkštinio PVM taisyklę, išryškėjo neišspręsta problema – valstybės biudžete kas mėnesį kaupėsi vis didesnės sumos, susidariusios dėl PVM skirtumo, o šiuos pinigus statybos bendrovės galėjo susigrąžinti tik du kartus per metus.

Lietuvos statybininkų asociacija aktyviai siekė, kad ši statybos verslui žalinga situacija būtų kuo skubiau ištaisyta. Į LSA išsakytas pastabas įsiklausė Seimo nariai Andrius Palionis ir Petras Narkevičius, pateikę Įstatymo pakeitimo projektą.
Gruodžio 1 d LR Seimo posėdyje buvo pritarta Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms. Nuo 2016 m. sausio 1 d., jei pataisoms pritars LR Prezidentė, PVM grąžinimo statybų bendrovėms terminas bus sutrumpintas nuo pusės metų iki kalendorinio mėnesio.

Sutelkė partnerius

Tiek pernai, tiek šiemet statybų sektoriui teko ne tik spręsti problemas, bet ir rengti dirvą naujovėms, kurios statybas ir susijusius sektorius pakylėtų į naują, modernų lygmenį. Suvokus, kad naujovėms ryžtis ir jas įgyvendinti reikia sutelkti pajėgas, LSA prie bendro stato sukvietė susijusias Lietuvos asociacijas. Taip gimė VšĮ „Skaitmeninė statyba“, kitos iniciatyvos.

Visų šių įvykių epicentre yra Lietuvos statybininkų asociacija ir prezidentas D. Gedvilas.

Nominacija „Lietuvos statybų tobulinimo lyderis“ LSA prezidentui D. Gedvilui buvo įteikta statybos Veteranų kalėdiniame renginyje.  

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 12:04
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-13 16:47
2021 m. pradėtas ir 2022 m. pradžioje įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Projektas pelnė pirmą vietą konkurse „Latvijas Būvniecības gada balva 2022“ (Latvij...
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-10 09:47
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-03 07:28
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos